Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XuChi


XuChi
addikt

Nagyon köszönöm a tesztet. Jó látni, hogy egy ma már "múzeumi" gép is vígan hozza a tökéletesen játszaható szintet 1080p High-Ultra beállításon a közelmult és jelen játékaiban!! :R

(#2) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

Szia,

Gratul a géphez van benne kakaó úgy látom :)

Főként a Siege-nél tágult a szemem, két profilon 3000+ óra után azt mondanám láttam párszor az FPS számlálót és ha ilyen számok lettek volna nem fejlesztek kétszer is gépet. Persze az is lehet hogy user error részemről.
Ez a gép volt az első verzió: épp hogy 100 de inkább alatta stabil 80-90, low, lod+árnyék high 1680x1050-on

Ez volt a második: ez nagyjából stabilan tartotta a 100-at a fenti beállításokkal + némi TAA-val: [link] 1680x1050-on

A mostani látható az adatlapon, ez végre hozza a 144 fps-t stabilan full hd-ban maxon.

(#3) Freiherr


Freiherr
őstag

Intel nagyot durrantott annak idején a Sandy- vel, kár, hogy mostanában hiányzik az innováció. :(((

XXX

(#4) snecy20 válasza Freiherr (#3) üzenetére


snecy20
veterán

Többek között ezért is állja ki az összevetést a Sandy Bridge az összes későbbi generációval a Kaby Lake-ig bezárólag (gyenge 5-6 év..), mert az Intel "elfelejtette" az IPC-t és a magszámot növelni.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5) Bogyó bá' válasza Freiherr (#3) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A 8. generációs i5 már megint jó lett. Én i5-2500-ról (non-K) az ősszel váltottam i5-8400-ra. Van különbség!

A cikkírónak: pedig nagyon érdemes egy legalább 120GB-os SSD-re beruházni, azon az oprendszer meg pár játék elfér, és ég és föld lesz a különbség a gép használhatóságában. Egyszerűen más élmény leülni elé. Hardveraprón "fillérekért" ki lehet fogni jókat: pld. (ez éppen elkelt, de valami ilyesmi Samsungot keress!)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#6) Freiherr válasza snecy20 (#4) üzenetére


Freiherr
őstag

Na igen, konkurencia hiányában nem voltak rákényszerítve. Másrészt ennek köszönhetően lehetnek még játékban a magamfajta, meg a posztolóhoz hasonló low cost juzerek, nem csak a partvonal mellett ordibálva befelé szotyit köpködve.

Bogyó bá' : elhiszem, kénytelenek voltak lépni valamit a rizsára, amúgy maradtak volna még ott is 4 magon szerintem.

[ Szerkesztve ]

XXX

(#7) envagyok


envagyok
veterán

Én az r9 290 helyett inkább 1050ti v 1060 3gb-ot választottam volna. A villanyszámlán visszajött volna pár hónap alatt az esetleges különbözet.
Plusz az r9 290 elég halós fajta

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#8) snecy20 válasza Freiherr (#6) üzenetére


snecy20
veterán

Az tuti. Mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy még mindig Skylake magokat használnak, azt bővítgetik.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#9) Polllen


Polllen
nagyúr

Nekem 105-ben állt meg az I5-4570 + RX460 új alaplappal (3 év gari). Sandy-re én már nem akartam költeni, persze ettől még nem rossz gép.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#10) Malák


Malák
aktív tag

jó cikk, 90ért ez a gép ilyen teljesítménnyel teljesen rendben van, gratulálok! :)

(#11) mcs válasza Bogyó bá' (#5) üzenetére


mcs
veterán

Én is i5 8400ra ugrottam i3 8100ról, és érdekes módon régebbi játékok is bőven profitálnak a plusz magokból. :)

(#12) alien0903


alien0903
tag

Hasznos írás! A cpu tuning beállításokat esetleg közzé tennéd?

(#13) Bogyó bá' válasza mcs (#11) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én alig játszom, akkor is kizárólag régi címekkel: Crysis sorozat. (55 éves múltam....) :B
A gépem elsősorban munkaeszköz (távmunkában tervezek rajta), ezért elég a szerény videokártya: GTX1050Ti (az is csak a physics miatt kell).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#14) zolee1984


zolee1984
senior tag

Ha esetleg kifognál egy 5ghz-en döcögő 2600k procit akkor nem lenne olyan fps dropp a bf-ben
De ennyi pénzért jó kis gép

[ Szerkesztve ]

üdv Zoli

(#15) Puma K


Puma K
veterán

Az 5. oldalon az Assassin's Creed Odyssey rész kezdetével-után gondok vannak a cikkben.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#16) Yézi válasza Puma K (#15) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Volt benne egy kis baki, de már javítva. :R

(#17) Yézi válasza envagyok (#7) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

1050 Ti semmiképp sem játszott, az áráért cserébe az általa képviselt teljesítmény minden, csak nem meggyőző. Plusz a régi, tuningolt HD 7950-es kártyámról nem is lett volna nagy előrelépés.
1060 3GB-tal viszont szemeztem, viszont amikor összeállítottam a gépet (másfél/kettő hónappal ezelőtt) nem igazán találtam jó árban értelmes darabot. 10-15 ezerrel lett volna drágább mint az R9 290, annyit meg már nekem nem ért meg.
Tény, hogy a 290-ek közül ma már nagyon sok bedöglött, de úgy gondolom egy normális hűtővel ellátott verziónál nem kell még aggódnom az elhalálozás miatt. (Szerencsére az én kártyámon a VRM hőmérséklet sem túl magas, emlékeim szerint az ASUS darabok éppen emiatt haltak le nagyrészt.)

alien0903: Sok mindenhez nem nyúltam hozzá, de amennyiben érdekel: feszültség 1,48V (szinte biztos vagyok benne, hogy kevesebb is elég lenne neki, de nem nem volt még alkalmam ezt végigpróbálni, éppenséggel így is befogom kb. 70 fok körül, VRM hőmérséklettel sincs probléma),Load-line Calibration/Phase Control/Duty Control: Extreme, CPU Current Capability: 140%. Gyakorlatilag kb. ennyi, illetve nyilván a szorzót még megemeltem 50-re.

Bogyó bá': Meghazudtolva magam, de nemrégiben mégiscsak beneveztem egy kis fapados SSD-re, a Crucial BX500 személyében. Újonnan 6 mátyásért vesztegették, annyiért miért is ne... :D

[ Szerkesztve ]

(#18) carl18


carl18
addikt

Egészszépenteljesít 2500K tunningolva egy jó kártyával! :) Erről van itt szó nem kell csodálkozni sokan tolják a platformcserét. Mikor a régebbi generáció is elég szépen helytál! :)

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#19) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Remek cikk, gratula a gėphez. Szėpet gurít még az a Sandy. Csak egy tanács, ha egyszer lesz ssd-d nem tudod nėlküle már elkėpzelni a dolgokat :) Ár/teljesítmény Ben nehėz jobb vasat kihozni, bár ha Sandy vonal egy 2600 plusz valami lap(B-s deszka) is kijön, max tuning nincs de igazából ma már nem ârt a 4+ szál.

utána olvastam hogy már van, bocs :)

[ Szerkesztve ]

(#20) scdlsc


scdlsc
aktív tag

Jó építés, gratula.

SSD témához. Nekem csak az oprendszerek vannak ssd-n. Minden más hhd-n. Valahogy mégsem érzem lassúnak a játékok betöltését.

(#21) akaido válasza Yézi (#17) üzenetére


akaido
addikt

Grat! Megtaláltad a kompromisszumot az igények és a lehetőségek között. (Igazi "politikus" válnék belőled) :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#22) mihione


mihione
őstag

Jo cikk lett es ahogy latom jo kezekbe kerult az ex procim :D
A csere utani legnagyobb szomorusagom meg most is az hogy ez az i7 nem olyan jol tuningolhato peldany...bar ilyen fesszel biztos ez is megindulna ;]
Nekem a bf1 multi nem igazan volt smooth 60fps 4,8 ghz-en,mondjuk en ultran jatszottam.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#23) KAMELOT


KAMELOT
titán

Aki nem akar felesleges pénzt kidobni és csak FHD-ban játszik annak bőven elég egy ilyen gép amiket fillérekből össze lehet rakni. Én annyival csináltam volna másképp, hogy 290X ki és 780 SLI be. Lényegében egy +30k toldotta volna meg a pénztárcát, de az tuti, hogy minden menne.
Szuper írás és sok embernek hasznos lehet.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#24) Rotate


Rotate
veterán

Amúgy tök jók ezek a hibrid oldtimer gamer PC-k, minimális kompromisszummal egész kellemes játékélmény érhető el :) egyébként sok helyen már garival is vannak ilyen cuccok, pl a felujitottpc...

Nekem mondjuk i7-3770 van 1050ti-vel, de Fifára tökéletesen elég :D

(#25) KAMELOT válasza Rotate (#24) üzenetére


KAMELOT
titán

3770 egy máig jó proci. Mellé egy 980Ti és bőven megvan minden!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#26) Zicokuka válasza KAMELOT (#23) üzenetére


Zicokuka
senior tag

SLI nem biztos mindig jó buli,ergo nem mindig hozz annyit a konyhára mint amennyi nyűg van vele.

(#27) sanyi0627 válasza DiamondBack (#2) üzenetére


sanyi0627
senior tag

Érdekes nekem g4560+1050ti kozel 100fps-t hozott fullhd lowon.
i5 6500 gtx 970 120fpskb és voltak zavaro akadások. proci 100%-on tekert.
a mostani konfig 120-200fps kozott kb ultran hd pack nélkül. lowon játszom mert úgy szoktam meg.

a cikkhez: jó írás lett.
Köszönjük

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#28) KAMELOT válasza Zicokuka (#26) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem kell tojni. Nincs vele gond. Bekapcsolod és megy. 780 SLi egy olcsó és erős megoldás.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#29) nuke7


nuke7
veterán

irigyellek, hogy ilyen fiatal vagy :DDD
én még 28/56k-s modemmel kezdtem az internetet, egy celeron 433-assal (asszem azt jumperekkel egész 600mhz-ig húztuk) és minden nap 10-20 percet kaptam netezésre, mert közben nem lehetett telefonálni...
na probálj meg diablo egyezni így a szomszéd házban lakó sráccal :DDD

KAMELOT: ahhoz a táp szerintem nem lett volna elég... :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#30) mdraco válasza Bogyó bá' (#13) üzenetére


mdraco
őstag

Mire lehet használni a physics-t?

(#31) KAMELOT válasza nuke7 (#29) üzenetére


KAMELOT
titán

Tudom, csak mint alternatíva írtam. Kapni már olcsón jó és nagy tápokat!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#32) snecy20 válasza KAMELOT (#28) üzenetére


snecy20
veterán

Egy 980 / 980Ti-vel szerintem többre menne. Ez az SLI dolog már a fogyasztás, melegedés okán sem szimpi.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#33) Rotate válasza KAMELOT (#25) üzenetére


Rotate
veterán

Egy egeszen kicsi hazba van osszerakva a cucc, hogy elferjen a TV alatt :) Szal a 270W-os nem szabvanyos, es nem cserelheto tap miatt a 1050Ti a teteje. Illetve most jon a 1650 15-20% teljesitmeny novelessel azonos tapigeny mellett, es mivel minimalisat csokkent a kartyam ara miota megvettem, le is cserelem ra, amint megjelenik :)

(#34) Chaser válasza Rotate (#33) üzenetére


Chaser
titán

az h a bolti ára nem csökkent, meg egyesek annyiért szeretnék eladni mint mások lassan a 6 gigás 1060-at, az csak egy dolog...:)
ennyi erővel ha marad a bolti ára, - hasraütök' - 2060-at meg 50-ért adják boltban , használt 1050 ti még mindig 40-et fog érni...jah nem, nem fog annyit érni ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35) Rotate válasza Chaser (#34) üzenetére


Rotate
veterán

Minden annyit er, amennyiert megveszik... Szlovakiaban elek, itt vettem 150€-ert, amikor kijott majdnem 3 eve, es most 120 korul mennek nalunk hasznaltan... Ez az informatikaban 3 ev alatt igazan alacsony amortizacionak szamit szerintem. Ennyiert hulye lennek nem eladni, foleg ha kb 180 lesz az utod.

[ Szerkesztve ]

(#36) Chaser válasza Rotate (#35) üzenetére


Chaser
titán

ha van rá madár, hajrá, nekem nem lesz tőle rosszabb:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) Depression


Depression
veterán

A Forint, legyen már Forint.
Egyébként gratula a géphez. Én inkább ritkán fejlesztek drágább gépet (amikor már kevés az előző), minthogy évente költsek rá kevesebbet.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#38) pomorski válasza Rotate (#35) üzenetére


pomorski
őstag

Ott nálatok a bolti árak hogy alakulnak?

(#39) Cs1csó válasza Depression (#37) üzenetére


Cs1csó
félisten

Alapvetően ez a két megoldás van amit írsz:
- évente apró újítások
- 6-7 évente teljes csere

de van azért egy harmadik megoldás is - persze a az igazán pénzeseknek - hogy mindent újonnan veszel de kb. 1 év múlva még garival túl is adsz rajta és veszed az újabbat, jobbat, így folyamatosan garis géped van és minden alkatrész kb. a legfrissebb pl. 1080Ti kijött - megveszed - 2080Ti kijön eladod és az megveszed.

(#40) tamikomac


tamikomac
aktív tag

Nagyon olvasmányos írás volt, jó! Majd írd meg a következő cserét is pár hónap múlva... :)
120-as SSD 6k Ft, 240-es 10k Ft (Crucial, WD), azt a pénzt ne sajnáld, ruházz be, megéri.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#41) Rotate válasza pomorski (#38) üzenetére


Rotate
veterán

változó de pl pont a 1050 Ti minimálisan olcsóbb, mint mikor megjelent...

(#42) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Nálam meg hobbi a gép így költök rá szépen,hol apránként,hol pedig többet költve :D Hála az asszony is elég toleráns.

Az elmúlt 2 hónapban így hirtelen fejlesztés.

haswell Xeon E3-1230-ról AM4 Ryzen 2600-ra(lap,proci,ram csere persze,régi eladva)
GTX 1070 váltva RTX2060-ra
NVMe SSD-re váltás
vízhűtés mert léggel nem bírtam normálisan hűteni(óóverrklóókk),meg csak sose volt eddig.
Egy fsp moduláris táp a 470-es giga táp meg ment a kis házi szerverbe(overkill,de sebaj) :D

Most elvileg pihi van,de hát a pc-n mindig lehet faragni valamit.

[ Szerkesztve ]

(#43) Cs1csó válasza Zicokuka (#42) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hehe a Ryzen nem Xeon, nem szükséges víz.

(#44) Zicokuka válasza Cs1csó (#43) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Persze egy jobb léghűtés elég lett volna,ez tény,de van amikor kell és kész :D Amúgy a Xeonnal nem volt gond,nem volt forrófejű.

[ Szerkesztve ]

(#45) nuke7 válasza Zicokuka (#42) üzenetére


nuke7
veterán

én is 1070-et upgradeltem de nem 2060-ra hanem 1080ra... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#46) whited


whited
addikt

Köszi a cikket
i7 2600k mennyivel dobta volna meg a költséget, nem érte volna meg esetleg?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#47) Chaser válasza Zicokuka (#42) üzenetére


Chaser
titán

nvme mennyit dob betöltéseknél satahoz képest? én is filózom rajta az új gépbe, de még most is szép felára van satahoz képest

a legnagyobb vga upgrade az sztem nálam lesz..hd4000-ről 1660 ti - ha összedobom a gépet ( : -

csicso82
harmadik verzió:
kihagysz 8-10 év pc-zést, és akkor nem sajnálod - annyira - új gépre a pénzt :d

Rotate
nálunk sem sokat változott az ára, csak az még mindig semmit nem jelent, ha a felette levő kategóriák ára bezuhant, itt is próbálják boltközeli áron adni, csak az a bibi, annyiért 1060 3gb-ot ad más, kis mázlival meg 6 gigásat, innentől nem nehéz kimatekozni, ha az 1060 pl 45e, mennyit ér a 1050ti, egy előnye van, a kis fogyasztás, szlovák apró nem tudom h alalkul, de ph-n 40-50e közt annyi 1060 van mint a szemét kb

________
cikk meg korrekt :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) Zicokuka válasza Chaser (#47) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Előtte A400 kingstonhoz mérten kb 2-3 másodperc,de az se volt már lassú,a fő ok egyszerű volt,asszony laptopjába kellett ssd,és ő megkapta az A400-at én meg vettem jó kis XG5 Toshibat.Szintetikus tesztben durvább az eltérés,de ez kb a tudat :D

Vga upgrade nálad univerzum ugrás lesz :D Jók lettek ezek a 1660Ti-ok.

(#49) Yézi válasza whited (#46) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

2600K volt eredetileg tervben, de sajna itt is az volt a nagy helyzet, hogy ami jó áron volt arról gyakorlatilag mindig lemaradtam, mivel nem tudtam napi szinten böngészni az aprót.
Sima 2600 pár ezressel dobta volna meg a költséget, viszont úgy voltam vele, hogy éppenséggel a 2500K is megteszi. Fun fact, hogy már évek óta összeakartam dobni egy tuningra alkalmas 2500K-s konfigot, de valahogy sosem jött össze, így mondhatni egy picit a szívem húzott ehhez a CPU-hoz. :D
Persze egy 2600K-ra való fejlesztésre megvan az esély, bár őszintén, eddig nem igazán érzem szükségét.
Battlefield V alatt volt kissé szegényes a teljesítmény, ezzel viszont nem játszom, csak egy teszt erejéig kértem kölcsön egyik barátomtól. R6 Siege ami a jelenlegi játszadozásaim 90%-át teszi ki, ehhez viszont bőven elegendő, pláne amíg csak 60Hz-es monitoron játszom.

(#50) Simonarancs


Simonarancs
csendes tag

Teljesen egyetértek, nekem egy i5 3570 van, semmi OC-rá nincs szükségem és egy GTX 760 van mellette, pont elég egy mid 1080p gamer géphez, szerintem 2 év múlva lehet fejleszteni kell, de amilyen tempóban halad a fejlődés a technikai cuccok téren szerintem lesz az három is :))

Fluxos "hajszárító"? Páka kézben, sütő melegszik, a kártya 10 perc alatt ropogós lesz :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.