Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) nyisziati válasza snecy20 (#100) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerencsére nem. De azért pár éve ez még fordítva volt.

(#102) KAMELOT válasza ncc1701 (#78) üzenetére


KAMELOT
titán

Nálam nem így van. Nekem így kényelmesebb mint egyszerre kiadni 1500 eurot.
Leírom akkor:
CPU + alaplap: 805 eu...kamat 60eu....24 hónapra....havi részlet 36eu
Ram KIT: 250eu....kamat 46eu....10 hónapra.....havi részlet 28eu
VGA: 530eu....kamat 120eu.....24 hónapra....havi részlet 27eu
Most szerinted ez havonta sok pénz? 1 hitel az 4 hónap múlva letelik.

(#77) nuke7: igen szlovákia! Sőt most láttam lehet bérelni 1 évig bármit. :) Olyan mintha lízingelnél kocsit.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#103) perge666


perge666
veterán

Nekem is I5 2500K van,én nem tuningolom,amire kell bőven elég.
Előtte I3 2120 volt,azzal is el voltam.
Mindkettőt HD7850-el és 2X4GB DDR3 1600MHz memóriával használtam.
Nincs nagy FPS igényem PlayStationos vagyok,így a Witcher3,GTA V,Euro Truck Simulator nekem ígyis vállalható kategória.

(#104) Aprósólyom válasza Yézi (#49) üzenetére


Aprósólyom
addikt

"2600K volt eredetileg tervben, de sajna itt is az volt a nagy helyzet, hogy ami jó áron volt arról gyakorlatilag mindig lemaradtam, mivel nem tudtam napi szinten böngészni az aprót."

Erre legközelebb csináld a következőt: leszedsz egy rss alkalamzást az okostelódra. Betöltöd az rss hírolvasó alkalmazásba a hardverapro.hu megfelelo kategóriáját. Az rss alkalmazást pedig beállítod 1-5perces vagy valamilyen neked tetsző sűrű frissítési időintervallumba. Már régen csináltam ilyet, de talán még keresőszót is beállíthatsz az rss alkalmazásba, de az már nem biztos.
Ha konkrétan keresel valamit, akkor így gyorsan értesülsz arról, hogy valaki feltöltött valamit a kategóriába. ;)

Amúgy grat! Ennyi pénzből nehezen vagy egyáltalán nem lehetne erősebb gémer konfigot összehozni.

Jevons paradox

(#105) nuke7 válasza snecy20 (#97) üzenetére


nuke7
veterán

hát, attól függ milyen autót - mert használtat elég sokan, én is a 3. autómnál tartok, csak kicsit több kp kellene a továbblépéshez.. :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#106) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Szeretném mindenkinek megköszönni az elismerő szavakat! Számomra brutális mennyiségű kattintás érkezett a cikkre, ráadásul alig több mint egy nap alatt. Jó látni, hogy megérte a belefeccölt időt és energiát. :B :R

(#107) fanti


fanti
addikt

Gratula!

Jó kis gamer gép egy mai középkategóriás VGA áráért!
Nagyon örülök, hogy vannak még ilyen emberek, mint Te, mert szinte mindig olyanokba botlok, akiknél a játszhatóság = 4K stabil 120fps-el.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#108) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ugyanaz a vga here. Az enyém alulfeszelve wattmanban 1100mv-ra 50w-al mínuszolja game alatt a konfig fogyasztását és a hőmérséklet is max 70fok 44%os venti mellett szóval ajánlom meglépni.
A kari típushibája hogy házba szerelve bizonyos fordulaton rezonál a műanyag és a borda illesztéseinél. Elnémítani úgy lehet ha a mindhárom venti rögzítőcsavarjához teszel vékiny gumiból alátétet, így "totál néma" lesz.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#109) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Amúgy ez a budget gamer a kedvenc kategóriám.Ha több pénzed van már szinte unalmas.A Ryzenem unalmas,ez a nagyobb kihívás,csinálhatnánk ebből versenyt is :D Van 775 Xeonom is,na ott már nehéz művészet a mai kornak megfelelni,de egy normális vga-val lehet van még benne élet,na majd teszek egy próbát.

(#110) jokeph válasza Zicokuka (#109) üzenetére


jokeph
nagyúr

Azért nem lehetetlen ;) Lásd aláírásomban lévő s775-ös konfig. :))

Jó P35/45 vagy X38/48-as lap kell hozzá, mert kell az OC, hogy legyen valami. :DD

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#111) d@vee válasza Zicokuka (#109) üzenetére


d@vee
őstag

Budget gamer szàmomra is izgalmasabb :D Viszont nagy szerencse is kell,hogy hasznàltan igazàn jót fogj ki.
Én év vége felé vettem egy Asus Strix RX560-at, 25-ért hasznàltan. Gyakorlatilag a legolcsóbb, frissebb belépő AMD volt akkor az aprón. Hibàtlan azóta is, az igényeimet kiszolgàltja (Cs1.6 300+fps :DDD) PS4 mellett.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#112) Zicokuka válasza jokeph (#110) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Jöhetne 1-2 teszt :) :)

Amúgy olvasni stb szeretem ezt a tėmát, de valahogy mégis szeretem a sok erőt így a Ryzen mėg se annyira unalmas :) :)

Sajnos abban a vasban G41 lap van amik ugye híresen anti tuningosak, persze szüleimnek netezni jó, de lehet kėne bele valami jófėle vga meglesni :) A benne lévő 9600Gt azért már picit öreg ės lassú. A 2060-al azért gyanítható lenne nėmi cpu limit hiába tennėm át. :)

[ Szerkesztve ]

(#113) wyzz`


wyzz`
csendes újonc

Köszönöm a tesztet! Jó látni, hogy az elavultnak titulált leértékelt árú hardverek mire képesek. Lényegében a játékosok nagy részét ki tudja szolgálni a 90 ezer forintos PC. :)

(#114) Hallosz


Hallosz
senior tag

Nagyon kellemes élmény volt a teszt olvasása! Gratula a gépépítési munkához! :R
90 ezerért egy kihegyezett gépet építeni....?? :F
Azért "értetlenkedem", mert gépet cseréltem 8. generációs i5 proci, és alaplap, 1060 VGA-ra. [erről a konfigról]
A tápegység, 450 W cooler master maradt szolgálatban. Ha 70.000 árához hozzáteszünk egy új 450 wattos tápot 77-78 ezerből kijön egy jóval combosabb gép, ami nincs csutkára hajtva.
Az új DMC 5 Single play-ban, FHD alap beállításokkal fluidan játszható.
Szerintem 90 ezer több mint amennyit ér. :R

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#115) snecy20 válasza Hallosz (#114) üzenetére


snecy20
veterán

Csutkára hajtás mit jelent? Hogy egy K-s procit tuningolva járat valaki, ami eleve arra készült hogy ne alapórajelen járjon? :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#116) ncc1701 válasza snecy20 (#97) üzenetére


ncc1701
veterán

Én kp veszek mindent, kivéve az ingatlant, de azt is megbántam, h hitelt vettem fel rá. Igaz, mikor vettük, 19M volt a kecónk ~13 éve, 15M volt kp, a többit be tudtam volna rántani a családtól, és pár év alatt visszacsengettem volna. Most a 4M hitelre visszafizetek kb 9M pénzt.
Kocsit tavaly vettünk asszonynak, az a titka, h nem kell új autót venni, mert borzalmas az értékvesztése. És nem a szomszédnak kell venni, ezért most lett egy 2009-es yaris, kettőnket tökéletesen kiszolgál. Igaz, nem olyan csicsa, mint a szomszédunk q7-ese, de én meg teszek félre havonta 50-100e körül nyugdíjra, meg befektetem a zsetont, és nem elb@szom. És így ha beesik valami, akkor nem kell senkitől kölcsön kérnem, csak magamtól.
A hitellel csak a bank jár jól. Amikor a dupláját visszafizeted, akkor majd rájössz. Elektronikai vacakra hitelt felvenni? Nonszensz, mire kicsengeted, már pont a felét éri, a hülyének is megéri. Illetve bocs, csak a hülyének éri meg. Itthon sajna olyan szinten nem értenek az anyagi dolgokhoz, h az döbbenet. Még józan paraszti ész szintjén se.

(#117) ncc1701 válasza KAMELOT (#102) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem sok pénz, de én máshogy nézem a dolgokat. Mivel rendszeresen kevesebbet költök jóval, mint amit megkeresek, ezért nem gond valamit kifizetni kp. És ha ki tudom fizetni kp, akkor minek tartozzak bárkinek is?

(#118) kenwood válasza Hallosz (#114) üzenetére


kenwood
veterán

70 a lap+proci, 1060bol meg a 3 gigas is 40 felett van

A te geped pedig a combostol baromi messze volt.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#119) Chaser válasza kenwood (#118) üzenetére


Chaser
titán

sztem arra gondolt, h az a gép amit hirdet erősebb 70e-ért, és még 7-8e a táp amit rá kell költeni és kész

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#120) kenwood válasza Chaser (#119) üzenetére


kenwood
veterán

igen.kozben leesett.
bar az nem tiszta,hogyha van fenn 10 darab 4460 22-25 kozott,akkor mibol gondolja,hogy 30ert el fog menni.
ahogyan a 750ti 30k-s ara is hajmereszto.
ok 4gb,de annyira gyenge a gpu azon,hogy meg a 2gigat se nagyon tudod kihasznalni,a 2 gigasok pedig 18-20ert mennek.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#121) jokeph válasza Hallosz (#114) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv!

Mire cseréltél a 4.gen-ről ? :U

Amúgy minden desktop corei CPU-ban van IGP, napjainkig. ;]

(#120) kenwood:

Alapvetően jól sikerültek a 4.gen CPU-k, meg erősek, okosak, szépek, stb.... de használtan is túláraztottak (nem csak jelen esetre értem, úgy általában).

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#122) fanti válasza kenwood (#120) üzenetére


fanti
addikt

Szerintem sem olcsó az a VGA annyiért.

Én itt vettem a PH-n ez év elején egy másfél évig még bolti papíros garis Sapphire Pulse RX560 4GB-os kártyát postával együtt 27K-ért a Kislányom gépébe.
A Far Cry 5-öt szépen futtatja 1080p-ben, igaz nem Ultrán mint az én gépemben a nagytesó RX590 8GB, hanem High-on, és kikapcsolt élsimítással, de látványban annyira kevés a különbség, játszhatóságban meg semmi....

És az RX590 meg ugye 103K volt újonnan....négyszeres árdifi....

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#123) GreatL válasza ncc1701 (#116) üzenetére


GreatL
őstag

A HSZ-edből látni hogy olyan marha sokat te sem értesz hozzá... mire kicsengeti a felét éri. És? Addig is használja, gari stb. Míg te valami használt cuccot veszel, lehet hogy két hét alatt megdöglik. Használtra is van gari - jah, csak legyen akkor is ha gond van vele.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#124) kenwood válasza fanti (#122) üzenetére


kenwood
veterán

Ez teljesen alap dolog.
Also ,kozpep kategoriaban aranyos az ar es a teljesitmeny. felso kategoriaban mar nem. ott mar 10-20% teljesitmeny is 50-100% felarat jelent.
Az 590 amugy nagyon rossz ar ertek aranyu.
Vega56ot,vagy 1660at erdemes abban az arkategoriaban venni.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#125) Puma K válasza jokeph (#121) üzenetére


Puma K
veterán

"Amúgy minden desktop corei CPU-ban van IGP, napjainkig. ;]"

Nincs mindegyik asztali CPU-ban IGP.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#126) pomorski válasza Rotate (#41) üzenetére


pomorski
őstag

Köszi, akkor nemfeltétlen megyek át hardvert vásárolni hozzátok.

(#127) rosejbli válasza ncc1701 (#116) üzenetére


rosejbli
senior tag

Ez elég demagóg szöveg.
Általában ezekre az elektronikus dolgokra nem olyan "hitel" van, mint lakásra, hogy még az atyaúristent is ráfizeted 30 év alatt, hanem kamatmentes, tehát a végén ugyanannyit fizetsz érte, mintha megveszed kp-ra, viszont amíg te leraksz havonta rá mondjuk egy 20-ast, addig én nem elrakom, hanem csekken befizetem és addig is használom. Ugyan nem mindenhol ez van, de utána kell nézni, hogy milyen feltételek vannak.
Így vettem az elmúlt pár évben több háztartási nagygépet is, szóval van vele közelmúltbéli tapasztalat is.
Ügyintézésben sem sokkal több, mintha simán bemész és megveszed ezeket, általában egy negyed óra alatt megvannak velük.

(#128) snecy20 válasza rosejbli (#127) üzenetére


snecy20
veterán

Inkább csak az a baj, hogy mire visszafizeted az eleve kamattal terhelt vételárat, már rég nem ér annyit a cucc. Pláne egy informatikai eszköz.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#129) jokeph válasza Puma K (#125) üzenetére


jokeph
nagyúr

Melyik desktop core i CPU-ban nincsen ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#130) XharX válasza jokeph (#129) üzenetére


XharX
aktív tag

Pl és ez csak a legújabb gen, már előtte is voltak a széria történetében igp nélküli verziók pl a 2550k.

Mm, ha az inaktívat, mivel nem használható, úgy tekintjük, hogy nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#131) jokeph válasza XharX (#130) üzenetére


jokeph
nagyúr

A 9.gen az ok, számomra is ismert. :K

Ez a másik, na ez már érdekesebb, nem is hallottam róla még. :R

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#132) mihione válasza snecy20 (#128) üzenetére


mihione
őstag

De ha egyben kifizeted akkor is ugyanez a sorsa... :U

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#133) rosejbli válasza snecy20 (#128) üzenetére


rosejbli
senior tag

Nem értem mit nem lehet azon érteni, hogy vqn olyan, hogy nem kell kamatot fizetni. Másrészt meg ha megveszed egybe, akkor nem fog csökkenni az ára? :U

(#134) Chaser válasza XharX (#130) üzenetére


Chaser
titán

a legújabb gennél oké, el kell adni a selejetet is, csak ezért vannak, nem tudnak eleget gyártani, így vannak defektes igp-vel is cpu-k
az említett cpu intel szerint igp-s mindenesetre
ezt megelőzően elvétve volt desktop igp nélküli core intel cpu

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135) ncc1701 válasza rosejbli (#127) üzenetére


ncc1701
veterán

Kamatmentes hitelnél általában köttetnek veled biztosítást arra az esetre, ha nem fizetnél. Azaz mondjuk ha veszel egy 200e forintos valamit 10x20eft kamatmentes hitelre, akkor ahhoz még hozzácsapják a biztosítást, így lesz belőle 210eft.
És nem, én sajnos nem értek a pénzhez.

(#136) GreatL válasza ncc1701 (#135) üzenetére


GreatL
őstag

A pénzhez én sem értek, de bármilyen kapcsolt terméket nem adtak el nekem legutóbb. Pedig a biztosítás nem rossz mert akármi borulhat.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#137) mötálhed


mötálhed
tag

Gratula a vashoz és a cikkhez! :D Nekem is egy hasonló módon összeépített van, bár nincs ennyire kicombozva :DD

(#138) kenwood válasza ncc1701 (#135) üzenetére


kenwood
veterán

lehet,hogy 20bol 1 hitel ilyen,de abszolut nem ez a jellemzo.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#139) #92006144


#92006144
törölt tag

Nem olvastam végig a cikket és a hsz-eket sem, de azért beleszólok :DDD
Már kétszer váltottam 1155-ről am4-re, és harmadszor is megtenném.

1155-nél nagyon nagy lutri az alaplap, mivel az elmúlt 5-6 évben szinte mindenkinek ilyen gépet raktam össze, így van bőven negatív tapasztalat lapok terén. Buktam már 50000-et, mert segítettem haver gépének fejlesztésében (az elcseszett időmet nem számolva 0 forintból am3+ gépből lett i5K), és vállaltam 3 hónap garanciát. Utoljára árérzékeny ismerős gyerekének raktam össze ilyen foglalatú gépet, és a harmadik alaplap működött megfelelően, az előző kettőt benyeltem mínuszként. Aprón is vádoltam meg csalással (apródként), mert csomagolás előtt tesztelt alaplapot postáztam, és a vevő ráaggatott egy home-made vízhűtést, amit amúgy nem jelzett előre, de én vállaljak rá garanciát. A végén a kérésemre visszaküldte letört elempöcökkel, vízköves csődarabokkal és vízkődarabokkal, de legalább jófejségből még meg is vádolt. Akkora balfék volt a figura, hogy egy elemet nem tudott kivenni fizikai sérülés nélkül. Természesen tudatában vagyok annak, hogy az ilyen szintű "jófejség" már bőven átlépte a balfékség határát.

Paszta mizéria miatt csak 2. generációs procikat részesítettem előnyben, bár a melós gépeink nem is támogatnak mást. Elvileg mostanában kinyírták a HT-t intel prociknál windows javítás formájában, így alapvetően ésszerű választás volt a 2500K, bár 5 ghz-en járatni már nem feltételnül nevezhető annak.

A videokártya nem a legszerencsésebb választás, 28000-ért vettem újonnan havernak is új (1 hó garis) referencia rx 470-et, persze ezt ki is kell fogni. De hasonló árban vagy drágábban 290x-et venni nem jó biznisz a kora és az ismeretlen előélet miatt. 3 fűtési szezonban is használtam ilyen kártyákat (290, 290x, 290x), és a fűtőértéke az tényleg odab@sz gta 5 közben. Illetve ettől a típustól amúgy is félek, mert az egyik vevőm a ref kártyát már tri-x-ként adta el, miután hűtést cserélt rajta...

Arra próbáltam volna utalni, hogy nem terelném ilyen irányba a népeket. Látszik, hogy népszerű a cikk, és játékra teljesen jó a gép, de csak amíg működik, és az alkatrészek korából sok jóra nem kell számítani. Úgy érzem, hogy ezt nem kell népszerűsíteni a már leírt okokból.

Csak összehasonlításképpen:

AM4 alaplapok újonnan, 3 év garanciával nagyjából azonos áron mennek a leharcolt 1155-ös lapokkal.
Processzor terén már minimálisan zsebbe kell nyúlni, de 5-6000 forint ráfizetéssel lehet 4 magos am4 processzora a júzernek. (ha 14-15000-ért számolom az i5 2500k-t)
Ram terén most sokat javult a helyzet, bár még most is drágábban mérik, mint a kartellezés előtt, de 30000-ért 16 GB 3000 mhz-es ram sokkal emészthetőbb, mint nem is olyan rég 55-60000-ért. Szóval itt is van felár az új, garanciális és kétszer gyorsabbért cserébe, de aprós árakat elnézve nem olyan sok.
A cikkben szereplő kártyákat 35-40000 körül láttam mostanság aprón, ennyiért már bőven vannak garanciális rx 470 kártyák is.

Szóval az ilyen esetekben is helytálló lehet, hogy az olcsó mindig drágább. Csak 1 komponens elhalálozása után már többe kerülne a történet, mintha sokkal újabb és garanciális alkatrészekből rakja össze a gépet.

Elfogult amd-snek tartom magam annak ellenére, hogy a sandy brigde egy örök kedvenc széria marad (az fm1 mellett). Rengeteg ilyen gépet raktam össze, és a mai napig is 2. gen intelt használok munkára.

[ Szerkesztve ]

(#140) rosejbli válasza ncc1701 (#135) üzenetére


rosejbli
senior tag

Én nem értek a pénzhez, ezt be is vallom töredelmesen, de érdekes, hogy az elmúlt 3 évben több százezer forintot költöttem el így és valahogy mindig koppra annyit fizettem, mintha kp-ra kihoztam volna.
Ezzel nem sarkallok senkit, hogy vegyen fel minél több hitelt, egyszerűen csak utána kell járni a dolgoknak.
Abba talán már nem is érdemes belemenni, hogy ha olyan kondíciókkal hozom ki, hogy a végén 210e-t fizetek valamiért, ami 200e lett volna, de ahol vettem lényegesen jobb árakkal dolgozik és más meg kp-ra megveszi 220e-ért, akkor mi van.

(#141) #92006144 válasza #92006144 (#139) üzenetére


#92006144
törölt tag

*vádoltak. (9. sor)
** bridge (utolsó bekezdés)

kevés a szerk idő.

[ Szerkesztve ]

(#142) Yézi válasza #92006144 (#139) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Én aztán teljes mértékben tisztában vagyok a veszélyforrásokkal, s ha valaki ilyen gépet akar venni a cikk elolvasása után annak már saját felelőssége utánanézni kicsit. Ismertető jelleggel, érdekességképp írtam az egészet, nem hiába írtam is bele: ez nem vásárlási tanácsadó. Egy átlag usernek és nekem nagyon különbözőek az elvárásaink és igényeink.
Ennyi volt a keretem jelen pillanatban, ebből pedig ez volt számomra a legjobb, illetve legérdekfeszítőbb összeállítás. Sosem terveztem hosszútávra egyik gépemmel sem.
Egyszer vásároltam újonnan egy i3 6100-as gépet, gondoltam az megfelel legalább 2-3 évig. Aztán ráuntam, illetve szerettem volna valami erősebbet, de az i5 6500 is akkora felárral járt volna hogy annyit az nekem nem ért meg. Eladtam, aztán visszamentem egy régebbi generációra. Abszolút nem bántam meg. Jól szórakoztam vele, élveztem a használatát, illetve még több tapasztalatot szereztem.
Tavaly terveztem összeállítani egy felsőkategóriás gépet, ami éveken keresztül kiszolgál és nem kell hozzányúlnom. Végül lemondtam róla, mert tudatosult bennem, hogy ez nekem felesleges. Kompromisszummentes játék? Áh, abban számomra nincs semmi élvezetes. :DDD
A legtöbb ember nem igazán tud azonosulni a gondolatmenetemmel. Ezzel természetesen semmi probléma nincs, a lényeg, hogy én élvezem amit csinálok. :))

(#143) perge666 válasza Yézi (#142) üzenetére


perge666
veterán

Nem is kell mással foglalkozni.
Azt tedd ami neked jó.

(#144) kenwood válasza Yézi (#142) üzenetére


kenwood
veterán

A regi cuccokknal nagyobb teljesitmenyt kapsz azonos arert. Ez all a merleg pozitiv oldalan
a negativon pedig az alabbiak :

- nagyobb valoszinuseggel elobb fog meghalni,mint az ujabb
- tobb ho,tobb zaj
- nagyobb aramfogyasztas

Az elso ugye nem egzakt dolog. Lehet,hogy ez a 290 meg 4 ev mulva is megy,mig valaki vesz boltban ket ev garival egy kartyat,es a 25. honapban osszefossa magat.
Azert a valoszinuseg nem a 290 oldalan van :D
A masik ketto meg szubjektiv.
Ha keveset hasznalod,nem szamit a fogyasztas,napi 5-6 oranal mar pikk-pakk kifizeted a kulonbseget.
Ho,zaj :
Sokan fulessel toljak,nem is zavarja oket a ventik hangja, vagy elkoltenek tobb tizezret ventikre,jobb hazra.
Engem baromira idegesit a szelzaj.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#145) #92006144 válasza Yézi (#142) üzenetére


#92006144
törölt tag

Ismerem a keret szűkössége érzést, anno egy játék erejéig vettem gtx 260-at, mert úgy éreztem, hogy adott helyzetben nem tehetem meg azt a "luxust". A fíling is megvan, hiszen volt nekem is hasonló gépem, sőt még vissza is váltottam am4-ről. Engem általában a kíváncsiság hajt, nagyon ritka ha egy processzor 1-2 hónapnál tovább van a gépemben, az előző videokártyámmal szerintem 10 éves rekordot döntöttem a közel fél éves pályafutásával. Egy ideig még 2200G-n is játszottam fhd felbontáson, a freesync és a teljesítménye miatt kellemes meglepetés volt. De mostanában próbálom leszoktatni magam erről, reményeim szerint kevesebb időt fogok ezzel tölteni. De azért "függőként" nem olyan egyszerű ez :)

(#146) Yézi válasza kenwood (#144) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Ha az R9 még egy laza évet kihúz nekem már bőven megérte. Mint mondtam, egyik gépemmel sem terveztem/tervezek igazán hosszútávra. Pláne, hogy jelen esetben nem is csúcskategóriás gépekről van szó. Vehettem volna egy új RX 560/GTX 1050-et az R9 290 árán. Az még jó pár évig tuti megy, plusz ott a 2-3 év garancia is. A teljesítménye is éppenséggel megfelelt volna. Csak semmi értelme nem lett volna, ha max egy év múlva túladok rajta.
A gép alapjáraton teljesen halknak mondható, játék közben megjön a hangja, de ez egyáltalán nem zavar, hisz fülest használok.
A fogyasztás meg olyan dolog, hogy nem ez fogja levinni a gatyámat. Napi esetleg 1-2 óra, illetve hétvégén max 3-4 óra játszadozással meg aztán pláne.
Nem tudok erre mást mondani, kinek a pap, kinek a paplan. Emberek vagyunk, egyéni preferenciánk, igényeink vannak. Nincs ezzel az ég adta világon semmi probléma.

(#147) carl18 válasza Yézi (#146) üzenetére


carl18
addikt

Hát igen nem az a minimális fogyasztás többlet fog földhöz vágni :) Szerintem simán használható a régebbi platform is. Persze hordoz magában valamennyi kockázatot, én most is használom az 1155 foglalatot és úgy vagyok vele amíg nem hal be a lap és a teljesítmény se fogy el addig minek cseréljek. I5-3470 engem még simán kiszolgál, és nincs is olyan játék ami miatt érdemes volna cserélni. De a használt hardvernél sajnos ott a rizikó nem tudni meddig fog még menni. Más felől ahogy hiánycikk lesz az alaplap úgy megy felfele az ára, az 1366 deszkák ára is elég szépen felment.

Mondjuk ahogy téged ismerlek fél éven belül úgy is lesz valami változtatás a gépeden :C

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#148) kenwood válasza Yézi (#146) üzenetére


kenwood
veterán

Pont erre jo a forum. kulonboz velemenyek,a kulso szemlelo a sajat preferenciaja alapjan all egyik,vagy masik oldalra.
Egyebkent erdemes lenne megnezned,hogy hoz-e barhol erdemi elonyt az 5ghzre huzott i5.
Szerintem erdemesebb lenne csinalni egy normal profilt max 4-4.2.vel,es egy extremet,mondjuk online fpshez 5 ghzn.

Es ne hallgass arra,aki azt mondja, ne hallgass senkire :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#149) Auratech


Auratech
őstag

Ügyes vagy!
Rokonszenves a szemlélet és hatékony a megvalósítás.
A teljes platformcsere számomra is gyakran hülyeségnek tűnik ahhoz képest, hogy régebbi vasakból ki lehet hozni egy tisztességes mai teljesítményt.
Az én gépem egy a tiednél újabb i5 de nem látom értelmét egy K-s i7 upgrade helyett új deszkát, procit, ramot venni. A 16 GB gyors ram kiszolgál két-három évet még. Egyedül egy, a meglévő gtx560-nál újabb vga jön a gépbe, ami nem fogyaszt többet. Talán egy 1660ti, karácsonyra.. Tehát proci upgrade és egy vga upgrade.. SSD már van és az jó, hogy van.
Amit csináltál az megerősít, hogy ez nem hülyeség..

Auratech Field Recording

(#150) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Jó írás, de nehezen tudom elhinni hogy Battlefield 1-ben tényleg ennyire jó ez a gép, tényleg ennyivel erősebb lenne az adatlapomon lévő gépemnél? Nálam a BF1 sokkal gyengébben fut 64 fős szerveren.
Mindenesetre másodlagos gépnek is elgondolkodtató egy iylen már 20k-tól találni vga nélkül.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.