Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Korrekt.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#2) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Érdemes még ilyenbe gondolkodjak ha tabletet szeretnék és játék lenne a fő szempont? 32 GB LTE a jó verzió amit érdemes venni, abból is a 64 bites Denver processzor T132-es model? 2,3 GHz helyett 2,5 GHz.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3) Crob válasza Vikthor (#2) üzenetére


Crob
tag

Ezt elvileg màr nem nagyon lehetne kapni, volt ugye az a visszahivàs az akksi miatt, de a K1, az utodja ugyanazt tudja csak stylus nélkül.
A K1 egyébként nagyon rendben van sztem, kb egy éve van meg, tudja amit kell, csak hàt az akksiidö max 1-2 ora kockulàsra elég a valosàgban.

(#4) GRaul


GRaul
őstag

K1esem van és ezzel az új rommal érezhetően pattogósabb lett a tablet :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#5) #16820480 válasza GRaul (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem is, de még fel sem tűnt, hogy van frissítés :))

(#6) ALBY


ALBY
senior tag

Nagyon korrekt tablet a mai napig, van benen erő és átgondolt a többi képessége is.
Jöhetne már egy hasonló kaliberű tablet tőlük vagy akárkitől.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#7) GRaul válasza #16820480 (#5) üzenetére


GRaul
őstag

akkor toljad felfele mert megéri :D

Ezek után elgondolkodtam egy Shield tv-n is :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#8) #16820480 válasza GRaul (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én is pont most akarok egyet rendelni. Mármint ha erre gondolsz :)

Nagyon jó ez az OSMC médiadoboz is, imádom a sokoldalúságát (Debian fut rajta, meg Kodi), de komolyabb bitrátás anyagokkal egyre kevésbé birkózik meg sajna. Például a h265 is nehezen megy rajta, így felmerült, hogy esetleg váltani lehetne...

(#9) GRaul válasza #16820480 (#8) üzenetére


GRaul
őstag

igen erre. csak van htpc-m igy tok felesleges lenne. De tenyleg nagyon csabito az a kutyu is :C

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#10) #16820480 válasza GRaul (#9) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, nekem is ugye az a Vero 2, ami igazából nem HTPC, mert csak egy RPi3-ra épül, de elég korrekt ahhoz képest.

(#11) vicze válasza GeryFlash (#1) üzenetére


vicze
félisten

Korrekt akkor lesz, ha az Google Asszisztens is megjön a Shieldekre.

(#12) macskea válasza vicze (#11) üzenetére


macskea
őstag

Ne károgj már... android fronton az is csoda, ha egy főverzió váltást kap valami, nemhogy 4.4-ről elviszik 7-ig. Tulajdonképpen az is kisebb csoda számba megy, ha egy 2014-es eszközre biztonsági frissítések jönnek 2017-ben...

Szóval ez több mint korrekt. Az Assistant meg le van ejtve. Ez egy játszós tablet.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#13) vicze válasza macskea (#12) üzenetére


vicze
félisten

Már megbocsáss, ez kb. bullshit. Nem én vagyok a gyártóért, hanem ő értem. Az nV saját HW-ja, az utolsó tranzisztorig amennyiben nem togatja az kizárólagosan a saját döntése. Nem tudom hogy használsze Shield terméket, de akkor tudnád, hogy nV mennyi mindent is ígért, amiből semmi nem lett. Úgyhogy az a minimum, hogy támogassák. Elég csak megnézni, hogy milyen brutális lehúzást csinálnal az új ShieldTV-vel, vicc. Pontosan a támogatás miatt vettem Shieldet, amit eddig szerencsére tartanak, de a mesterségesen visszatartott képességek n tetszenek.

(#14) Black&White


Black&White
addikt

Honor 6 Plus szintén megkapja a 7-est és anno ugyanúgy 4.4-en startolt. ☺️

(#15) #16820480 válasza vicze (#13) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ő, milyen lehúzást csinált a Shield TV-vel...? Szerintem tök jó ajánlat.

(#16) vicze válasza #16820480 (#15) üzenetére


vicze
félisten

Azt hogy egy 2éves HW-t kapsz drágábban, jócskán lebutítva. Vegyél 2015-öset olcsóbban jobb felszereltséggel, pontosan ugyanaz csak a kontroller más.

(#17) #16820480 válasza vicze (#16) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezt nem értem. Én a régit nem találtam sehol, egy helyen lehet kapni UK-ből ebay-en, ami pontosan annyiba kerül, mint az új az angol Amazonról (az áfakorrekció után), csak a régihez nem adnak távirányítót, az újhoz meg igen.

Nekem kontroller egyáltalán nem kell hozzá, adhatnák inkább 65 GBP-vel olcsóbban is, de távirányító meg mindenképpen kell.
Amúgy meg a két éves hardver még mindig bőven tökre erős egy médiadobozba, mindent tud, amit kell.

(#18) vicze válasza #16820480 (#17) üzenetére


vicze
félisten

Pont ez az, ugye a 2015-ös decemberben illetve év közben is kontrolerrer és távirányítóval olcsóbban kapható volt, mint most még egyszer a lebutított új alapmodell, a új Pro nem változott csak drágább lett.
Én mindennel egyben egy éve olcsóbban vettem az alapmodellt, mint amennyibe a 2017-es alapmodell kerül. Kontroller nélkül értelmetlen, majd meglátod ha lesz ilyened. :) Ennek a játék a lelke.

Ez hogyan nem lehúzás, hogy ugyan azt a terméket drágábban árulom 2év után csak új névvel?

[ Szerkesztve ]

(#19) gproject válasza vicze (#16) üzenetére


gproject
aktív tag

Ha a lebutítva alatt azt érted, hogy a 16gb-os verzióról lemaradt 2 csatlakozó(micro SD, micro usb) ami a korábbi modellen volt, akkor igazad van. Viszont az új készülék kb. fele akkora lett(a 16gb-os), mint a 2015-ös. Az 500gigas valtozat pedig totál ugyanaz, mint a korábbi.
A gamepad elvileg és állítólag -egyelőre nem volt szerencsém hozza- jobb lett. A régi árért(USD) már alapból jár hozzá távirányító, ami kb. 50$ extra.
Persze rakhattak volna bele több memóriát, vagy újabb cpu/gpu-t, de egyelőre a régi is perfektül teszi a dolgát, úgy ahogy van.

Bár lehetne venni a régi modellt olcsóbban, de még használtan se nagyon árulják. Olvass külföldi fórumokat és láthatod milyen nehéz beszerezni. A K1 tablettel is ez a helyzet.

#18
A régihez nem járt távirányító, csak egyszer pár hétig akcióban. Az ára pedig csak a briteknél emelkedett, mert -gondolom- szar a font.

[ Szerkesztve ]

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#20) vicze válasza gproject (#19) üzenetére


vicze
félisten

És a mérte csökkentés hogyan is kopenzálja azt, hogy a 16GB-s verzió nem bóvíthető? :U Azaz azt is jelenti, hogy a 16GB-s modell kb. használhatalan, ugyanis van rajta kemény 9GB szabad hely. Nem is kapsz hozzá Plex licence-et, mint a régihez. 3 hónap GeForce Cloud helyett már csak 1 jár.
Mit nyersz a kisebb mérettel?
Ja igen az és új "ajándék" távirányító szintén butított, mivel kimaradt a jack csatlakozó, így már nem használható BT fülesként mint a korábbi, mivel BT helyett infrás lett, nem tölthető, hanem 2db CR2032-vel megy, ki tudja mennyi ideig.

Meséld el, hogy ezekkel a butításokkal mit is nyernék?

Nem 1x volt akcióban, hanem jópárszor, EUR ár is emelkedett...

Nyilván nem lehet kapni, mivel akkor ki a fene venné az újat, teljesen értelmetle lenne. Ezért mondom, hogy lehúzás az új, mert kevesbbet kapsz úgy hogy többet fizetsz érte.

[ Szerkesztve ]

(#21) #16820480 válasza vicze (#18) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem játékra kell, soha nem játszottam Androidon, sem telefonon, sem tableten (kivéve pár hétig az Angry birdst). A Shield tabletet sem játékra vettem, hanem mert az egyik legjobb ár/érték arányú tablet még mindig, pedig az is két éves készülék :U

Amúgy pedig a Shield TV 16-os is bővíthető, bedugsz egy vinyót USB-re, voilá. Sőt, elvileg képes ugye USB-n kiadni hangot, ahogy a tablet is (meg jóformán minden androidos kütyü). És a honlap szerint jár hozzá Plex is, nem tudom ezt honnan veszed, hogy nem.
GeForce Cloud? Mire kel ilyesmi, amikor ott a Google, MS, DB, stb...?

(#22) Gusztáv válasza #16820480 (#21) üzenetére


Gusztáv
addikt

A GeForce cloud szerintem a GeForce now új neve, ez a NV game streaming szolgáltatása. Én sem játszom a Shield-en, pedig van hozzá 2 kontroller is (a másikat a tablethez kaptam). Nálam főleg Plex megy rajta, szerverként bőven erőssebb, mint a Celeronos HTPC-m. Android TV vonalon meg kB 3x erősebb, mint bármi ami kapható. Én maximálisan elégedett vagyok az NV szoftveres támogatásával, simán csinálhatták volna, hogy az új funkciókat csak a 2017-es modell kapja meg, más gyártótól sokszor láttunk ilyet.

Laci

(#23) #16820480 válasza Gusztáv (#22) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, én is ebben reménykedem, hogy ha 4K streaminget tud, akkor nem fog neki gondot okozni mondjuk az 1080p h265, még 10 bites színtérrel sem akár :K Plusz menni fog rajta Spotify, meg egy rakás Android app, ami HTPC-n nem annyira.

(#24) vicze válasza #16820480 (#21) üzenetére


vicze
félisten

Akkor offba rakom most már tényleg.
GeForce Now-ra gondoltam igen, új SW-vel egyre jobban erőltetik.

Igen igazad van, bővíthető USB-vel, de mivel ez elég kényes a sebességre ezért nem mindegy mit használsz, szinte biztos hogy drágább lesz mint a gyorsabb microSD. Illetve, mivel az USB adoptive storage nV saját és nem Android alap dolog, így későbbiekben lehetnek belőle gondok. Másik dolog, hogy a Plex nem kezeli az adoptive storage-en lévő tartalmakat, így kell egy extra külső tárolót használni ha erre kell, amivel el is fogytak az USB portjaid és az bill+egér rákötés kiesett (te esetedben DAC).
Én a sajátomra rá tudok dugni 2db tárolót berakok egy microSD-t és még egy DAC-ot is ráköthetek microUSB-n. Továbbra is én azt hangsúlyozom, hogy azonos/magasabb áráért kevesebb funkcionalitást kapsz mint korábban. Számomra = lehúzás.

Plex-ből két fajta "licence" van, csak kliens és a szerver. Először csak a klienst kaptuk meg később pedig a szervert is teljes funkcionalitással. Amennyire olvastam teszteket és a leírásokat, a 16GB-s csak a klienst kapta meg (ami amúgy is ingyenes), de lehet hogy félreértelmezem.

"legjobb ár/érték arányú tablet"
Ez igaz a tabletre, de a ShieldTV-re egyáltalán nem, konkrétan a legdrágább ilyen jellegű eszköz. Gondolj bele a legújabb AppleTV is jóval olcsóbb, és ha azt frissítik végre egyből erősebb lesz az X1-nél.
Ha nem akarsz játszani akkor a legújabb Mi Box sokkal jobb ajánlat ugyan úgy teljes AndroidTV támogatással, 0 Xiaomi SW-vel 1/3 áron(ez se az olcsó kategória pusztán teljes AndroidTV miatt jó). Van rajta 4K@60, 10bit HDR meg kutyafüle ugyan úgy, a GPU gyengébb nyilvánvalóan, de ha nem játszol akkor ez lényegtelen. Amivel kevesebb az a Dolby Atmos, DTS-X és nincs Amazon Video támogatás, cserébe BT-s távirányítót kapsz infrás helyett és felesleges kontrollert se adnak hozzá, Mi Box-szal is az USB portok száma problémás az én szempontomból.

(#25) #16820480 válasza vicze (#24) üzenetére


#16820480
törölt tag

Inkább privátban írok, mert ez itt eléggé OFF lett már :)

(#26) Gusztáv válasza vicze (#24) üzenetére


Gusztáv
addikt

A Plex szerver is megy a 16GB-os verzióval, én is azt használom. Azt, hogy milyen licenc van rá, nem tudom, már előtte is megvettem win és Android platformra is. Azért 2 hdd meg + 1 dac elég speckó igény, szerintemaz átlag felhasználók max 1 hdd kötnek rá.
Az ára meg nem változott, a régi is 199$ volt emlékeim szerint, most is annyi és van hozzá távirányitó. Szóval, szerintem az átlag felhasználó jobban jár evvel a csomaggal
A magasabb ár meg gondolom az újdonság számára irható, tekintettel arra, hogy a Tablet K1 199€.

Laci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.