Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thom!


Thom!
veterán

látszik nem kell kapkodni a vásárlással

(#2) rebugra


rebugra
aktív tag

Isteni jó cikk!! :C :C :R :R Köszi! :))

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#3) JoeYi


JoeYi
őstag

Nem értem, hogy miért két darab szín 200 árnyalatával kell csinálni egy grafikont? Hogy minél nehezebben olvasható legyen? Vagy olyan csúnya a vörös, kék, fekete, barna, sárga, narancs stbstb?

(#4) tome.jr válasza Thom! (#1) üzenetére


tome.jr
addikt

Várom a második részt, az igazi csemege a VGA-kat elemző rész lesz. :D

Nem válasznak szántam.

[ Szerkesztve ]

(#5) emmm


emmm
senior tag

Jó a cikk! :) :C :C :R :R

Várom a folytatást, jövő héten :)

(#6) JoeYi válasza tome.jr (#4) üzenetére


JoeYi
őstag

jah, milyen szép hiperbolája lesz a 8800gt-nek :D. Január 1 65k, december 31 25k

(#7) Oliverda


Oliverda
félisten

Érdekes és hasznos írás.

Én úgy látom hogy hogy 2009 kb. olyan lesz a DDR3 életben olyan lesz mint 2007 volt a DDR2 esetében.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8) luw2win válasza JoeYi (#6) üzenetére


luw2win
őstag

Hát azért már decemberbe már érződött a gazdasági válság, nem lesz az olyan hiperbola.
Én a 4850-re leszek kiváncsi. :)

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#9) CSorBA


CSorBA
őstag

Nagyon jól összeszedett cikk, köszönjük :R Várjuk a folytatást :K

(#10) Stiky


Stiky
senior tag

Olcsó kalóz DVD-k mellett szerencsére egyre több eredeti film/játék (igaz nem első kiadású) kerül kevesebbe. És viszonylag friss címek. Reméljük, hogy ez idén csak javulni fog és az emberek inkább az eredetibe fektetnek és nem a sz@r másoltakba.

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#11) nbucsi


nbucsi
csendes tag

Sziasztok. A kérdésem, hogy a processzoroknál, Intelnél, miért lett 30-40%-os áremelkedés a nyárhoz képest év végére? A többi hardver nekem nem tűnik úgy, hogy jelentősen drágult volna. Mi ebben a logika?

(#12) Solten válasza nbucsi (#11) üzenetére


Solten
addikt

Szevasz. Hm, Te a holdon élsz? :U De ha a hírektől távol tartod magad, akkor legalább olvasd végig a cikket... :D

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#13) sekli válasza JoeYi (#3) üzenetére


sekli
addikt

engem inkább az zavart, hogy fordított sorrendben volt gyakran a jelmagyarázat a grafikonhoz képest..., mint pl a BD író/olvasónál...

egyébként tényleg nagyon jó cikk...

(#14) rudi válasza JoeYi (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Hogy elkülönüljön a rendszerint két gyártó. És még azért, mert a 4-6 szín egymás mellett már eléggé zavaró, szivárvány jelleget kezdett ölteni, pláne a vonalak fölötti számokkal, amik nélkül mer eléggé értelmezhetetlenek lettek a grafikonok. Jó sok variációt kipróbáltam a meglehetősen színtévesztő szememmel, és ezek tűntek a legolvashatóbbnak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) rudi válasza nbucsi (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Nehéz megmondani, hogy ebben mi a logika, de van pár tippem. Az AMD CPU-k teljesítménye miatt a felsőbb szegmensben megtehette az Intel, hogy a nem éppen rózsás gazdasági helyzetben árakat emeljen. AMD prociknál és más hardvereknél nem látszik olyan markánsan ez a trend, mert a nyárhoz képest 30-40%-os emelést kompenzálta az ebben az időszakban jellemző, nagyjából ugyanilyen mértékű, szokásos, elavulásból, technológia fejlődéséből, konkurenciaharcból és hasonlókból adódó csökkenés.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) rollins


rollins
őstag

366 MHz-es FSB? Nem 333? vagy én nem értek valamit :F

(#17) JoeYi válasza rudi (#14) üzenetére


JoeYi
őstag

csak sajnos a magyarázóbox háttérszíne sötétebb, mint a grafikoné, ezért nehezebb megtalálni az árnyalatpárokat. Persze okoskodni mindig könnyebb, mint jó megoldást találni (ezt magamra értem)

(#18) rollins


rollins
őstag

Azt lehet tudni, hogy LG775-re lesz valami kevesebbet fogyasztó és olcsóbb Q9x50 új steppinggel? Q9650 az biztos E0, csak sajnos még mindig pokoli drága (boltban 130K), évvégére drasztikusan csökkenhetne az ára.

(#19) rootkiller válasza rollins (#16) üzenetére


rootkiller
őstag

dede, 333, nagyon elrontotta rudi bátyánk. :D

Artengo TR 990 Pro

(#20) Bagan


Bagan
aktív tag

szép. Nagyon érdekesek a grafikonok.
Többit is várjuk :).

(#21) Raymond válasza nbucsi (#11) üzenetére


Raymond
félisten

Mert a procik arai nem valtoztak, de a $ es az Ft arfolyama igen. Amikor az arak a legalacsonyabban voltak a grafikon szerint egy €-ert $1.60-at kaptal. Ma meg csak $1.34-et. Azon kivul meg beutott a Ft gyengulese is az ev utolso ket honapjaban.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#22) divrapier válasza Stiky (#10) üzenetére


divrapier
tag

aha ertem. ja meg minden korábbinál részletesebben sikerült meghatározni a Cassiopeia-A jelű szupernóva-maradvány térbeli jellemzőit, azt ne felejtsd el hozzatenni. Csak mi koze ennek a cikkhez? LoL. akkor inkabb maradok a 'szar' 1080-as blu-ray ripnel.

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#23) Khan13


Khan13
senior tag

Ahogy előttem is említették a hibát:
FSB --> QPB
333MHz --> 1333MHz
266MHz --> 1066MHz

Az írás ettől eltekintve remek!

(#24) _AnTi_


_AnTi_
tag

Érdekesek ezek a grafikonok, köszi!
Már várom a jövő heti folytatást! :C

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#25) lezso6 válasza _AnTi_ (#24) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az aláírásodból kimaradt a "szerény" jelző :P

Cikkhez:

Hát én is nagyon remélem, hogy most 2009-ben megindulnak lefelé az árak, mert ez a válság + verseny nélküli processzorpiac eléggé betett nekünk. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#26) bdav válasza lezso6 (#25) üzenetére


bdav
őstag

"Hát én is nagyon remélem, hogy most 2009-ben megindulnak lefelé az árak, mert ez a válság + verseny nélküli processzorpiac eléggé betett nekünk."

válságnak még nincs vége, dollár árfolyam összevissza megy, processzorpiacon világrengető dolog nem néz most ki, szóval én nem vagyok derűlátó... (pedig lassan cserére érett már a K7es konfigom :) )

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#27) TK36


TK36
aktív tag

Köszi, jó cikk. Érdemes volt elolvasnom, hogy képben legyek.
A számokra a cikkben nem is figyeltem. :DDD

lezso6 és bdav: akkor az AMD új processzoraitól ne várjunk idén sokat? Nem lesz ellenfele az Intelnek a 45 nm-es procik?

(#28) lezso6 válasza TK36 (#27) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Dehogynem. Elvileg. De majd kiderül. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29) Qru válasza Khan13 (#23) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De legalább következetesen mindenhol 366-os fsb-t írt 333 helyett. :)

Amúgy nagyon jó cikk, remekül összefoglalja a dogokat, gratu.

#nincsbennetarcsi

(#30) Loha válasza rudi (#14) üzenetére


Loha
veterán

Jó, hogy vki a színtévesztőkre is gondol, grafikonkészítés közben! :R

(#31) rudi válasza Loha (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért a jövő hétre szánt VGA-s rész az én szememmel nézve elég necces lett, de igyekeztem :) Ott a kék helyett NV zöld van, de az a Radeonok pirosával nagyon könnyen keveredik a színtévesztőknél.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) rudi válasza rollins (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

jogos, elírtam, javítom!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) rudi válasza rudi (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

Most nézzétek meg, hogy mindenhol passzol-e a 1066/266 MHz ás a 1333/333 MHz. Valamiért 4 helyett 3-mal osztottam. Mentségemre legyen mondva, hogy eléggé oda voltam már, mire kibogarásztam annak a 40-ről induló, de végül 80+ cuccnak az egész éves árait, amik a mostani és a jövő héten elkészülő cikkhez kellettek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) rollins válasza rudi (#33) üzenetére


rollins
őstag

Szerintem jó. :R

(#35) azbest


azbest
félisten

érdekes végiggondolni a híreket... volt hír arról, hogy azért lesz még egy hulláma a drágulásnak, mert ugye a $ gyengült a távolkeleti gyártók pénzneméhez képest... volt arról is hír, hogy a $ gyengülése miatt kevesebb yen folyik be a japán gyártóknak.

Tanulság: az üzletet $ban kötik és kamuznak a vásárlók felé drágább gyártási költségekkel (ha yenben fizetnék, akkor lenne direkt hatás az árra, de ők még $ra szerződtek). Persze valamennyit lehet emelnek valóban a gyártók az áron...

[ Szerkesztve ]

(#36) AMD Power


AMD Power
titán

Komolyan mondom ,hogy augusztus környékén kell vásárolni...:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#37) Franklin válasza AMD Power (#36) üzenetére


Franklin
addikt

Úgy érted tavaly augusztus környékén _kellett volna_ vásárolni? :-)

Az őszi áremelkedéseknek főleg az akkor kezdődő válság volt az oka. Idén ez már nem biztos, hogy így lesz :-)

(#38) rudi válasza AMD Power (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

Majd a második rész végén a grafikonok jellegét összevetve a tavalyiakkal megpróbálok valamit kiokoskodni azzal kapcsolatban, hogy mikor érdemes vásárolni. Az alaptétel, hogy - speciális esetektől eltekintve, mint amilyen az évvégi volt - mindig csökkennek a hardverárak. Alaptétel az is, hogy aki állandóan csak kivár, annak soha nem lesz gépe. Egyébként nekem is úgy tűnik, hogy nyáron érdemes vásárolni, mert tavasszal elég lendületesen csökkenni szoktak az árak. Elsősorban azért, mert ilyenkorra érnek be az év végén kihozott újdonságok, és tavasszal hajtják ki a régebbi sorozatokat, meg jönnek még az újdonságok a kiállításokon. Ősszel is csökkenni szoktak még az árak, de nem olyan mértékben mint tavasszal. Szóval OK, hogy javul még az ár júliustól novemberig 10%-ot, de nem érdemesebb, szórakoztatótbb inkább az adott vasat már 3-4 hónapja hajtani a vágyakozás és árlisták nyálazása helyett?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) TK36 válasza AMD Power (#36) üzenetére


TK36
aktív tag

Én akkor vettem 2 terméket. Egy operációs rendszert és 1 merevlemezt; kb. 6-7000 Ft-ot spóroltam a mostani árakhoz képest. De ezek úgyse nekem kellettek. ;)

(#40) 64b0r


64b0r
aktív tag

"Most a legkisebb E8000-es a 3,00 GHz-es E8400, melynek ára augusztusban találkozott a leköszönő E6750-ével." - ez a grafikon szerint nem igaz. Sajnos nem követtem ilyen kközelről az árak alakulását, de 8400-as meg a 6750-es még júniusban találkoztak. A másik, nagyon hasonló kék, a Q6600-as. (Onnan látom, hogy az megy januártól :D )

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#41) NKing válasza AMD Power (#36) üzenetére


NKing
tag

Milyen jól is tettem, hogy akkor vettem az új konfigomat. Mostanra 30k-val többe kerülne az egész cucc...
Mindenesetre a memóriák mélyrepülése még mindig tart, így azt nyugodtan lehet vásárolni minden mennyiségben most is... a gyártók szegények meg ott a távol keleten döglődnek... :B

(#42) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nagyon jó a cikk, folytatása mikor érkezik? Asszem én is benevezek 2x1GB DDR2 modulra. :)

(#43) azbest válasza NKing (#41) üzenetére


azbest
félisten

hát, ahogy láttam pár napja egy friss árlistát, vissza kellett fognom magamat, hogy ne rendeljek memóriát... most is van 3 giga :D mondjuk annyiból hátrány kicsit, hogy 4 darabban van, ezért úgy éri meg nekem ha 2x2-vel bővítek.. de már az is 9eft körül van (geil value kit).. nameg, hogy nem akarom újratelepíteni a win-t, felbővítve 6 gigából is csak 3at látna a 32bites vistám.

(#44) AMD Power válasza rudi (#38) üzenetére


AMD Power
titán

Szóval OK, hogy javul még az ár júliustól novemberig 10%-ot, de nem érdemesebb, szórakoztatótbb inkább az adott vasat már 3-4 hónapja hajtani a vágyakozás és árlisták nyálazása helyett?

De természetesen. Az ember ennyi erővel egész életében várhatna...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#45) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jaja, ha mindig csak vársz, akkor sose lesz géped. én is ismertem olyat, aki addig-addig várt, ameddig az öccse éppen a harmadik gépét vette...:D

mégegy alapszabály: miután megveszem a videokártyámat újonnan, következő három hétben minimum 20%ot fog esni az ára... tavaly is bejött (3870), 2006ban is bejött (1600pro), szóval ez van:DDD

memóriáknál lehet érdemesebb lett volna a 4gigás kiteket is bevenni. jelenleg a 2x1 giga már kezd kevés lenni/kifutóvá válik. de pl év elején a ddr2 1066os 4gb kitből a legolcsóbb volt 42, és az is import bazárból -bár Reaper volt-:). jelenleg azért már 17körül ezek is megállnak. az, hogy ddr2nél olyan iszonyatosan elszállhattak a memóriák árai annak (is) volt köszönhető, hogy a memória frekvenciája is komoly limitáló tényezővé vált tuningban, amivel most jóideig megint nem lesz probléma, a legolcsóbb 1333as ddr3mas memória már 1:1ben bőven elég mindenre, ez pedig az integrált memvezérlők miatt egy ideig még nem fog drasztikusan változni szvsz. meg ddr3ra lassan jöhetnek a 4-6 és 8-12 gigás kitek (szép lassan az emberek kezdenek váltani 64 bitre), szóval lesz még hova fejlődni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#46) szasza_1


szasza_1
senior tag

2. lap: "A négymagosból degradálódott Phenom X3-ak elsősorban alacsony, 2,10-2,40 GHz-es órajelük matt maradnak le a nyolcezresek mögött, de ez legalább alacsonyabb árat is jelent."

(#47) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Nagyon jó cikk, élveztem. Nekem a grafikonok nem jelentettek gondot.
Én is a VGA-s és tápos részt várom nagyon. :D

Eltekintve az egészen azért érdekes, elég jól tartom magam a technikával.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#48) nbucsi válasza rudi (#15) üzenetére


nbucsi
csendes tag

Köszi. Tényleg benne volt a cikkben a válasz, átsiklottam a mondat felett. Remélem a felső kategóriás Inteleknek lesz AMD-s versenytársa, a versenyhelyzetért. Be kellene ruháznom egy Intel VT képes platformra itthon is. üdv.

(#49) nbucsi válasza Solten (#12) üzenetére


nbucsi
csendes tag

A híreket este elolvasom :) . Amúgy tényleg benne volt... Az Intel magasan tarthatja az árat a E8000 -es kategóriában és felette.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.