Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szacsee


szacsee
nagyúr

Jó teszt, kár hogy játékokban nem nézted meg húzott procival... eléggé CPU limit szagot érzek a tesztben.. :) :R

(#2) zed1983


zed1983
őstag

Szép írás :C köszönjük :R
Szép a konfigod

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#3) #57833216


#57833216
törölt tag

Gratula a teszhez, sokaknak biztos hasznos lesz! :R

(#4) Barthezz2 válasza zed1983 (#2) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Jó írás, grat! :R

Nem ide tartozik, de honnan van az az időjárás előrejelző gadget? :B

Everybody lies.

(#5) Killing válasza Barthezz2 (#4) üzenetére


Killing
addikt

Az alapból benne van. ;)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#6) Tomate


Tomate
veterán

Nem lett rossz. Bár elég szép CPU limited van 1280-on. Kivel csináltad? :U

(#7) Tituka


Tituka
senior tag

grat a teszthez :R

Skizofrén vagyok, és én is...

(#8) Barthezz2 válasza Killing (#5) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Csak nem ez.. :U

Everybody lies.

(#9) csatahajós válasza Barthezz2 (#4) üzenetére


csatahajós
senior tag

Sziasztok!

Köszi a kommenteket! Én volnék aki segítkezett Peronak a teszt elkészítésében. Korábban már próbálkoztunk egy 4870-4830-az összehozni de az nem jött össze.

Húzott procit-VGA-t játékokban csak időhiány miatt nem próbáltuk ki, a TV-t vissza kellett adnunk. 1280on meg egy VGA is bőven elég volt, ott azt próbálgattuk húzva, GRID-ben jött is egy 10FPS plusz kb.

Nos az időjárás előrejelző gadget a yahoo! gadgetsből van asszem, de mindjárt feldobom rapidsharre.

(#10) D1Rect


D1Rect
félisten

Jó kis teszt, de a felbontás miatt tényleg elég CPU limit gyanús.
Viszont az kiderült, hogy ilyen felbontásban ezzel a procival, nem éri meg a CF rendszer. :R

[ Szerkesztve ]

(#11) Killing válasza Barthezz2 (#8) üzenetére


Killing
addikt

De ehhez nagy vonalakban hasonlító van benne. :C

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Terveztem a második 4830 beszerzését az alacsony árak miatt, de még alaplapot is kéne hozzá vennem, tehát így már bőven nem éri meg a kis felbontás miatt. Köszi a tesztet!

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#13) Prof01


Prof01
veterán

Remek teszt! Köszi! :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#14) Mystic


Mystic
tag

Gratulálok a teszthez! :C
Nagyon hasznos infókat lehet belőle gyűjteni! Kár, hogy nem volt több időtök, jó lett volna látni húzott procival is!

Az akasztott embert még az ág is húzza

(#15) csatahajós


csatahajós
senior tag

Itt az időjárásos gadget akinek kell ;):

Yahoo widgets

(#16) Barthezz2 válasza csatahajós (#15) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

:R

Everybody lies.

(#17) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Nagyszerű teszt! :R

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#18) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Szép teszt, és tetszenek a képek is. Gratula. :C

A procit én megrángattam volna mondjuk, de így is jó. :K

(#19) Morpheus válasza csatahajós (#15) üzenetére


Morpheus
tag

Köszi, én is ezt szerettem volna elkérni :B ;)
Amúgy gratula a teszthez :C

"Morpheus felhasználónak 39 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" phmegbizhatosag.atw.hu

(#20) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Bocsi a láma kérdésért, de hogyan lehet olyan Mac-es dock-ot csinálni Win7 alá, mint ami a képeken van?

Semmit sem írok alá!

(#21) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Gratulálok mindkettőtöknek, szép teszt lett!

(#22) csatahajós válasza bmwk1200s (#20) üzenetére


csatahajós
senior tag

az pedig a rocket dock nevű cucc, keress rá googliban, a legelső találattal meg is találtad. Egy halom ikont lehet az oldalukról leszedni és beállítani a működését (eltűnjön-e vagy nem, ikonok nagyítása stb. Egy klassz kis gyorsindító eszköz az asztalon lévő ikonok helyett.

Köszönjük a gratulációkat, jó látni, hogy megérte a befektetett időt.

Sokan írtátok, hogy kár hogy nem néztük meg húzott procival a dolgot, nos lehet hogy majd kibővítjük a tesztet ezzel is, bár komolyabb javulást maximum kis felbontáson fogunk elérni szvsz, ahol egy kártya magában is jellemzően elég volt.

Amúgy kicsit eltántorított minket az is, hogy kb 1000 pontot nyertünk CF-nél a húzással 3Dmarkban, pedig 1Ghzet emeltünk a core clockon és 800Mhz-et az NB-n és még így is.

[ Szerkesztve ]

(#23) csatahajós válasza csatahajós (#22) üzenetére


csatahajós
senior tag

Helyesbítek, majdnem 4000-et nyertünk, (már kicsit késő van :D), de a 20.000től sajnos így is messze voltunk.

(#24) Pero


Pero
senior tag

Köszönjük szépen a gratulációkat, a húzott teszt mint csatahajós kolléga is írta az idő rövidsége miatt hiúsult meg, valamint a játékokban való teszteléshez azért stabilabb gép kell mint amit rögtönözve tudtunk tuningolni, Proci eddigi tapasztalataim alapján sajnos nem megy többet stabilan, 22 kártyát meg összhangban húzni azért nehezebb, mivel nem is egyformák.

(#25) Endreas válasza Tomate (#6) üzenetére


Endreas
tag

Aki ilyen kártyát akar venni annak mindenképp jó útmutatásként szolgálhat!
Jó lett!

Szerinted volt értelme a 64bites win-verziónak?

Nem akartok Radeon 4770 Cf-tesztet is csinálni? :DDD

Kérdezz.

(#26) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Bocsi, de a widget-et már nem lehet letölteni. Esetleg feltöltenétek megint? :DDD
Köszi :R

Semmit sem írok alá!

(#27) Pero válasza Endreas (#25) üzenetére


Pero
senior tag

ami a 64bites verziót illeti, 4GB memónál azért érdemes, bár egy "tesztet" megér a 32 vs 64 bit is.

Szívesen csinálnék/nánk 4770 tesztet is csak nincs olyan kártyánk, pláne 2. meg kérdés h menne e "hybrid"ként mivel nem egyforma a GPU, 4830-4870 kombót már néztük, csak furcsa, valamint szerintem értelmetlen felállás volt.

(#28) csatahajós válasza bmwk1200s (#26) üzenetére


csatahajós
senior tag

Úgylátszik nagyon népszerű a widget is :) ,majd felrakjuk valami ftp-re aztán belinkeljük a cikkbe.

Addig is nézzetek szét itt, eredetileg innen vannak.

Ha lesz legközelebb időnk megnézzük még 1X a 4870-4830 témát is akkor húzott procival.

Az az igazság, hogy a 4830-4830 felállásnak több értelmét láttuk és jelenlegi helyzetben olcsóbb is, hiszen a tesztben is szereplő Sapphire verziót látni már 22k-ért is, ph-n apróban meg 18ért. Ami a húzhatóságot illeti a Sapphire kártya memóriája tűnt a szűk keresztmetszetnek, a GPU-k mentek 700Mhz felett is.

(#29) Pero válasza csatahajós (#28) üzenetére


Pero
senior tag

betettem minden ilyesmit a cikk végére. widget, RocketDock

(#30) salah


salah
tag

hát fiuk így is szép eredmény ez :R

(#31) blazsey2


blazsey2
senior tag

Szép kis teszt gratulálok. :C

PSN ID:blazseydr

(#32) _kovi_ válasza Pero (#29) üzenetére


_kovi_
aktív tag

A procidat nem sikerült moddolni 4 magossá? ACC... ?

(#33) drherby


drherby
csendes tag

Én kíváncsi lettem volna egy "normálisabb" procival"pl. :)) core2 e8400 és vista 64 bit alatti tesztre.Vajon ott hogy alakultak volna az fps -sek? Az egyik általam olvasott tesztben ahol xp, vista, és win7 voltak a mérkőző felek, ugyanaz a konfig a vista alatt hozta a legjobb játékélményt.

(#34) csatahajós válasza drherby (#33) üzenetére


csatahajós
senior tag

"egy "normálisabb" procival"pl. :)) core2 e8400" - nem szeretnék flame wart, de nagy különbség nincs teljesítményben (clock-to-clock) egy E8400 és egy Phenom II X3 720 közt (szvsz utóbbi erősebb, mert a tesztelt játékok közül a Jütland és a GRID is skálázódik 3 magra, a WiC-ben lehet hogy jobb a Core 2 Duo - tehát összességében a Phenom egy picivel erősebb azonos órajelen); másrészről meg a cél pont hogy a Win7 bejáratása volt (szintén 64bites verzió), tehát nagy valószínűséggel mérési hibahatáron belül lenne a differencia az általad említett felállással az ittenihez képest.

[ Szerkesztve ]

(#35) Pero válasza _kovi_ (#32) üzenetére


Pero
senior tag

a procim teszt jelleggel megy 4magosként de ebben a lapban csak egy modolt biossal ment, ami nem az igazi. meg ahogy olvasgatom a 720as topikban azért sokaknak csak "meggyeget" szal pl prime alatt stabil, de néha fagy a rendszer

drherby: erről folyt már vita és nem szeretném itt is ezt látni, hogy melyik erősebb szintén a 720 topikban volt aki linkelt is tesztet sőt nem is 1et és ott a legtöbb esetben pariban van a 720 az E8400 el, sok helyen meg meg is veri, maximum 3dMarkban kaptunk volna magasabb pontszámot, de játékokban nem hiszem h jobb lett volna.

(#36) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Jo kis írás lett, grat hozzá :C

(#37) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Elsőre furcsán néztem a monitort, hogy 4830 CF-el rámvertetek pár pontot 3DMark-ban, aztán pár pislantás után rájöttem, hogy ti '06-ban kaptatok közel ennyi pontot, mint én Vantage-ban. :))
Jó kis teszt. Bár én nem így mutattam volna be a CF-et, eleve olyan játékokat kerestem volna, amik nem is akartak rendesen futni 1 GPU-n Full-HDben, aztán megnéztem volna, hogy 2 GPU már elég-e. (lehet neki is állok :DDD )

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#38) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Jó az írásod, gratula. Tetszik, és nem elsősorban a tartalam miatt, hanem, ahogy írtad.
Tovább..
;)

(#39) BalaNce87


BalaNce87
addikt

kapott az a prci feszt rendesen, bár nem ismerem az AMD-ket ilyen téren :)

(#40) Pero válasza janos666 (#37) üzenetére


Pero
senior tag

GTA IV et akartuk még bevenni, csak azzal nekem vhogy több gondom is van.
igazából mostani játékokat is kipróbáltam rajta mint pl Wolverine, de azzal szintén minden hasított szépen, fear 2-t meg nem tudok beszerezni.

és azért azt sem felejtsük h nálunk a 2 kártya kerül a tiéd felébe

a procinak tapasztalatom szerint sajnos ez a vége stabilan, így is 1,48 V a minimum am kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#41) csatahajós válasza janos666 (#37) üzenetére


csatahajós
senior tag

Köszi a gratot ;)! Kíváncsi vagyok egyébként hogy mennyit kapsz 06-ban, ha van kedved megmérni.

Az az igazság, hogy limitált volt az időnk és azzal kellett tesztelni ami kéznél volt. Egyébként a Jütland megfelel a kritériumodnak, azért az 1980ban nyögvenyelős 1 kártyán, nomeg a WiC is. Mellesleg ezeket a játékokat játszunk mi is, az persze igaz hogy egy Crysis vagy egy GTA IV még durvább lett volna, de egyikőnk sincs túl jó véleménnyel e két title-ről :D :D :D (no offense).

Tibiajax: köszi! :) igyekeztünk; ha lesz egy kis időnk szombaton, megpróbálkozunk a tri-crossfire-rel (2X 4830+4870 512MB), de csak Full-HDban persze. Még az is lehet h rávesszük magunkat egy GTA IV-re :D ....

BalaNce87: hát igen, de tutira akartunk menni. Amúgy Phenom II-nél nem olyan vészes ez még, vannak olyan elvetemültek akik 1.55V-ot is adnak Vcore-nak sőt már 1.6ot is láttunk léggel ;]

[ Szerkesztve ]

(#42) Pero válasza csatahajós (#41) üzenetére


Pero
senior tag

na a kövi tesztben ha minden jól megy lesz GTA IV, Stormrise, Crysis Warhead, Far cry 2.

Bevegyünk még mást is?

(#43) roti86


roti86
őstag

Jól sikerült teszt, csinálhatnátok többet is :R :R :R

(#44) csatahajós válasza roti86 (#43) üzenetére


csatahajós
senior tag

Éppen szervezzük a következő menetet :), kis szerencsével kapunk kölcsön egy 4870X2-t is :D. Túl sok időnk nem lesz, szóval megint ilyen 3-4 játékra szeretnénk koncentrálni.

(#45) Zsubi


Zsubi
őstag

Grat. jó kis teszt lett :R

(#46) janos666 válasza csatahajós (#41) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs letöltve, de most már érdekel mennyit tolna ki, majd felrakom. :))

CF-nél azt azért tudni kell hogy így AFR-nél főleg, de egyébként is általában: A legkisebb GPU+VRAM páros a limitáló, vagyis egy erősebb és egy gyengébb kártya olyan, mint ha a gyengébből tennél be 2-t. (ezesetben az x2-t két külön kártyának kell venni, mert végül is az, csak közös nyákon, és 1 slotba dugva swit-el) SuperTile-nél lehetne mixelni különböző sebességű kártyákat, de 2-nél több GPU-n az is nyögvenyelős, sőt az ATI csak az AFR-t támogatja, szóval bugos is lehet ha SuperTile módba kényszeríted.

Ja, és ne túlozzunk, az én kártyám 80k-t ér, 2db 4830 meg kb 50k-t, szóval csak 60%-al drágább, mindjárt összevetjük 3DMark06 alapján mivel gyorsabb. (bár 1920x1200-ban kéne futtatni nem 1024-ben...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#47) Pero válasza janos666 (#46) üzenetére


Pero
senior tag

azért boltban nem 80k de ha azt vesszük lehet találni 4830at is 18kért az meg megint csak fele, de nem is ez a lényeg.

a 4870x2 mellé nem is feltétlen menne más vga csak összehasonlításként vizsgálnánk, de ha menne akkor is egy 4870. de semmi képp sem 4830:)
amúgy egy jobb fajta 4830 elmegyeget a 4870 alapórajelén szal megoldható.

(#48) csatahajós válasza janos666 (#46) üzenetére


csatahajós
senior tag

"Ja, és ne túlozzunk, az én kártyám 80k-t ér, 2db 4830 meg kb 50k-t, szóval csak 60%-al drágább, mindjárt összevetjük 3DMark06 alapján mivel gyorsabb."

Pero megelőzött, de ha a legolcsóbb árakat nézzük (ipon mai árai) akkor 91k az X2 és 2X22k a Sapphire 4830 ami Peronak van, azért az bőven a fele :). PH-s árakat nézve 80k a kártáyd de ahogy Pero is írja 18k-ért előferdül a 4830 szal megintcsak fele.

1920-ban is megnéztük a 3D Markot, de nem volt jelentős a visszalassulás és mivel az 1280as eredményeket szokták kiírni ezért vettük mi is azt alapul.

a 4870-et csak azért vennénk be a tesztbe mert nincs még egy harmadik 4830asunk. Egyébként anno a 4870+4830 CF ha jól emlékszem (majd Pero kijavít) nem húzott értékekkel ment annyit mint a 4830CF húzva (3D Mark06ben), úgyhogy valamit csak dob az erősebb kártya.

A jelenlegi állás szerint 4870 tri-fire teszt lesz ha összejön....bár sajna 4870ből csak 512esünk van :(

[ Szerkesztve ]

(#49) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Szép teszt. Azonban a World in Conflict csak az izmos cpu-t szereti maga alatt. Én is csak a CPU húzásával tudom emelni a minimum fps számokat.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#50) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezzel csak a CPU-nkat mérjük össze, de úgysem futtattam már 2006-os 3DMark-ot vagy 2 éve: 19311 pont, a CPU 8-as szorzóval ment 3600-on, csak idleben visszaveszi, a GPU pedig azért 752, 750 helyett, mert az alapórajel 790 (gyárilag tuningos BIOS), és csak ilyen ugrásokban lehetett lépni, ez volt legközelebb a referencia 750-hez...
Lefuttattam 827-es GPU órajelekkel is, de alig 100 ponttal kaptam többet, tehát baszottul CPU limites a 3DMark06 alapbeállítással (még a Vatange is az, azt is Extreme presetben van értelme futtatni ha VGA-kat vetünk össze, nem komplett rendszereket).

Az árat tényleg elnéztem, csak rákerestem itt aprón, és 25k-ért láttam egy használt, de garis kártyát, tekertem még, de nem sok sok ilyen lehet meghirdetve mert nem szúrtam ki többet...

Én azt vettem észre egyszer Vantage-al, mikor először próbálgattam mit tud a kártya, hogy mikor véletlen csak az egyik GPU órajelén emeltem, akkor picivel kevesebb pontot kaptam mint a kisebb szinkron órajeleken, és mikor a 2. GPU órajelét is korrigáltam, akkor szignifikánsan nőtt az eredmény. (persze az apró csökkenés még a mérési hibán belül van, de a két kisebb eredmény a nagyobbal szemben részemről már mértékadó, és azt bizonyítja a legkisebb GPU-RAM párost kell alapul venni). Persze ez akkor igaz leginkább, ha AFR-ben fut, ha SuperTile módot választ a driver a játékhoz, akkor egész jól ki lehet aknázni mindkét eltérő felszereltségű kártyát is (de még SFR-el is jobban jár ez a felállás, főleg ha nem 50-50-ben oszja fel a képet, de azt inkább SLI-nél szokták megjátszani, de a Radeonok is képesek ilyenre...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.