Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

Egy jó ideje mondom hogy LEGO részvényt se vennék, pláne hosszú távra ;]

(#2) Teréz Atya válasza GIJoe (#1) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hat ezzel a masinaval max a puzzle gyaraknak lehetne odavagni.
BTW kinabol olyan 5-600 dollar a lezer gravirozo.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3) pereces válasza Teréz Atya (#2) üzenetére


pereces
tag

Így van egy K40 laser engraver már 300 fontért is megvehető . Ehhez adnak pár templatet.

[ Szerkesztve ]

(#4) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Ez egy lézergravírozó. Persze feltehetőleg a világ legjobb marketinggel rendelkező lézergravírizója, de akkor is csak egy lézergravírizó.

(#5) schawo


schawo
titán

Ez egy mezei lézergravírozó. Feltalálták a melegvizet?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6) Madárpók


Madárpók
aktív tag

Biztos kellemes szagokat fog csinálni amikor pl. bőrt vagy műanyagot vágnak vele...vagy úgy általában bármit.

(#7) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha holnap valaki fénykardot ígérne közösségi finanszírozásban, az összeszedhetne többszázmillió dollárt, mert láthatóan az emberek nagyon hiszékenyek. Azt hiszik, hogy az amit látnak egy ilyen marketing videoban, az már kész van, csak csiszolgatni kell rajta...miközben gyakran csak egy koncepció.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Tenyleg, valaki probalt mar carbon lapot vagni ilyen gravirozoval?

Marmint nem iparival, hanem ilyen otthoni bigyusszal ami megall ugy 600 dollarnal.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#9) #16939776


#16939776
törölt tag

Marketing 5*-ös.

(#10) Teréz Atya válasza Teréz Atya (#8) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

No, meglestem a Wikipediat. Eszerint 3.2 mm epoxyhoz is 3000W-os CO2 lezer kell. Namost a 2-300 dollaros nyuk 1-2000mW-os lezert hasznalnak a 600 dolcsis meg 5500mW-osat. No, eszerint a legdragabbol kene 500X erosebb. Maradok a lombfuresznel. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#11) KisDre


KisDre
senior tag

Csak én néztem nagyot mikor komplett Mac laptopot berakta a "nyomtatóba"? :Y Egyébként akkor a nyomtató fogalma nem tiszta, nekem már az sem 3d nyomtató ami "farag".

KisDre.artstation.com

(#12) Teréz Atya válasza #16939776 (#9) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nem eppen:
Custom Laser — Custom CO2 laser tube capable of continuous operation at 10,600 nm averages 40W for Basic Model and 45W for Pro Model
Kb. 80X nagyobb a teljesitmenye mint a legdragabb Banggood-os DIY kinai csodanak.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#13) Chiller


Chiller
őstag

Hát azt a szűrőt én biztos nem spórolnám ki belőle... Azért csak betesznek majd a népek mindenféle (festett, lakkozott) műanyagot/fát, egyebeket...

De amúgy jópofa cucc, bár ennyi pénzért inkább vállalkozásban/cégben tudnám elképzelni, otthonra azért kicsit "sok".

Durva mennyien befizettek rá... Usákiában nincsenek gravírozó cégek, vagy mifene?
Na mindegy, majd most lesznek, tonnaszám :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ha már 3D nyomtatás.
[link] na ez már elgondolkodtató.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#15) gerii


gerii
addikt

A cikk nevébe lehetne egy "jelet tenni", mert ez így csalóka, hiába nevezik annak ami.

(#16) schawo válasza gerii (#15) üzenetére


schawo
titán

Igen, a valódi lézer 3D nyomtató a dmls (direct metal laser sintering).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17) gergejly


gergejly
aktív tag

De srácok, ez a videó egy apple reklám is egyben!!!

pont ez a lényeg!

megvetetni az emberekkel, az nem baj, h semmit sem konyítanak a tervező/rajz programokhoz, mert majd lesznek megvásárolható kész ábrák, vagy mi a szöszök, amiket bele lehet gravírozni egy fadarabba, vagy kivágja egy darab bőrből..

Olyan pofon egyszerű lesz, hogy az átlagpolgár egy iphoneról vagy macről nyomatja majd...

Semmi szükség nem lesz az esetlegesen felmerülő kreativitásra és művészi hajlamra...
tisztelet a kivételnek.

Amúgy egy sniccer 150 forint ;]

(#18) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

A fém- vagy faiparban ennek lézervágógép a neve, de nevezik a síklézernek is (ennek más jelentése is van). Mint a utóbbi neve is sugallja, ennek semmi köze a 3D-hez.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Reménykedtem benne, hogy abból a MacBook-ból is kivág pár darabot, elszomorító videó...

;]

(#20) atus72


atus72
senior tag

OMFG :W :W :W :W :W :W
Detecting material: Mackbook Air ?????? mi a faszom?????

(#21) Teréz Atya válasza gergejly (#17) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hat azert igeny lenne ra a reszemrol. Nem akarok en kreativkodni, csak gondoltam veszek egy negy meg egy 2 milis karbonlapot, aztan amilyen potalkatresz kell, azt vagok. Merthat nem tudhatom elore h epp mit fogok osszetorni a gepeimen, igy aztan beraktarozok elore egy szakajtonyi alkatreszt. Aztan termeszetesen az torik el, ami epp kifogyott.
De a tudomany jelenlegi allasa szerint olcsobb, ha tartok mindenbol kettot a fiok melyen.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#22) derive


derive
senior tag

Haat engem a multkori futottdzsekis cikknel lehurrogtak amikor atveresnek neveztem. Az itteni velemenyemet mar elottem leirtak, en csak cifrazni tudnam. :W Azert sokat elmod, hogy a youtuberol letiltottak a commenteket.

[ Szerkesztve ]

(#23) Ren Hoek válasza schawo (#16) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Engem be is rántott a cím...DMLS-re nagyon rávagyok izgulva, főleg ami titánporból nyomtat.
Az tetszik benne a legjobban, hogy milyen belső struktúrákat lehet vele csinálni.

Azt várom már mikor jön ki az első olcsó kínai DMLS :D Most nem azt mondom, hogy kapásból nyomtatnék vele egy Glock-ot, hanem egy csomó mechanikai szerkezet ötletem van... A kedvencem az lenne, hogyha sokszorosítaná magát a printer. A precíziós fémalkatrészeket kinyomtatná aluporból, a többi mehet PLA-ból, vagy ABS-ből. Úgytudom már lehet anyagba nyomtatni vezetékeket is... később szervokat is tekercselhet stb...
NYÁK-ot ugyancsak lehet nyomtatni. Már csak a chip-ek és a lézer a nehéz :D

A lényeg,egy fém RepRap... és akkor szaporodhatnának :)

[ Szerkesztve ]

(#24) schawo válasza Ren Hoek (#23) üzenetére


schawo
titán

Dettó, nekem is nagyon hiányzik egy olcsó dmls. De a fegyvergyártás lehetősége miatt sosem lesz ilyen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25) Ren Hoek válasza schawo (#24) üzenetére


Ren Hoek
veterán

2-400 Wattos lézer még nem annyira triviális szerintem otthonra... vagyis hatékonyan és olcsón még nem tudnak szerintem ilyen fiber lézert és pozícionálót csinálni.

Ha lenne ilyen tech, akkor szerintem nem lenne akadálya a fegyvergyártás sem. (végülis aki eddig akart fegyvert gyártani az tudott viszonylag olcsón) Valószínűleg nem véletlenül kerül ennyibe... de régen egy egyszerű polimer 3D nyomtató is horror áron volt, most meg fillérekért rendelhetsz egy funkcionálisan teljesen korrekt gépet. Reméljük a fémmel is hamarosan ez lesz. Olcsó kínai lézer kell ide :D

[ Szerkesztve ]

(#26) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

[link]

Na ez már 3D print, Inconelből.... (Itt írják, hogy még ezzel a méregdrága 3D printerrel sem lehet egyből fegyvert nyomtatni... rengeteg skill kell még az összerakáshoz. Valaki írta a pakisztáni kézzel készült AK-kat... szóval mindkettőhöz kell skill az tuti. Még ha lenne olcsó printer, akkor sem tudna mindenki egyből karabélyokat nyomtatni, és akkor még a lőszer is kérdés...). Akinek megvan hozzá a tehetsége, az meg egyszerű eszközökkel is tud halálos fegyvert csinálni fillérekért. (lsd pakisztáni kézművesek)

[ Szerkesztve ]

(#27) Tigerclaw válasza gergejly (#17) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

10-ből 9 crowdfounding promo videoban felbukkan 1-1 macbook, iphone, vagy ipad. Még akkor is ha a terméknek semmi köze sincs az IT-hez, vagy a telekommunikációhoz. Ja és persze nagy bazi iMac-en, vagy Apple Cinema monitoron terveznek, dolgoznak. Ennek rengeteg marketinges oka van. Pl. ezzel mutatják, hogy ők nem sz@rral gurigáznak, de eleve azokat is szeretnék megfogni, akik megveszik a túlárazott icuccokat. Aki azokat megveszi, nagyobb eséllyel vesz meg bármi más túlárazott dolgot. Emellett egy iMac vagy Macbook még mindig a legszebb számítógépek közé tartozik, meg trendi, hipszter, cool, stb.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28) xmaas


xmaas
őstag

Hat szerintem ezt printernek/nyomtatonak nevezni elegge hulyeseg mivel nem nyomtat szart se hanem egyszeruen lezeres gravirozo akarmi. Majd akkor lesz belole 3D nyomtato amikor kitud valamit nyomtatni egy targyat alkatreszt barmit .
Olcsonak nem olcso de legalabb jo nagy parasztvakitas ilyen hobbi akarminek elmenne de nem ennyiert, hogyha annyi penzt osszekapartak tamogataskent annyit lehet mondani hogy akinek erre szuksege van az meg is erdemli hogy jol megfizesse :(

(#29) uniko92 válasza derive (#22) üzenetére


uniko92
csendes tag

Nem átverés ez, hanem egy újabb startup/crowdfunding projekt. Vagy lesz belőle valami jövőre, de inkább nem. :U

(#30) gergejly válasza Teréz Atya (#21) üzenetére


gergejly
aktív tag

Egyébként, én is el tudnék viselni itthon egy ilyet.

(#31) schawo válasza uniko92 (#29) üzenetére


schawo
titán

Szóval definiáltad az átverést:D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32) #06658560


#06658560
törölt tag

Segítetek nekem?
Ez most cutting edge vagy sem?

(#33) schawo válasza #06658560 (#32) üzenetére


schawo
titán

:)) :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34) Jim Tonic válasza #06658560 (#32) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

:DDD

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) Béééla válasza #06658560 (#32) üzenetére


Béééla
őstag

Hát, a széleket le tudja vágni a kartonlapról, szóval szó szerint cutting edge :))

Marketing: jeles.
Ötlet: fogjuk meg a lézervágót és csináljunk hozzá egy weblapot, ahonnan le tudsz hozzá tölteni sablonokat.

Istenbiz' fel fogom találni a lézernyomtatót, amivel papírra lehet nyomtatni szövegeket, de akár ábrákat is (előre letölthető önéletrajzzal, beadandó "nyári élményeim a szünidőből" fogalmazással és macskás képekkel), ugyan az elején csak fekete-fehéren, de később, ha már legalább 100 millió $ összegyűlt, akkor két színben, ha 1 milliárd $, akkor az RGB palettáról bármit!

Bélabá

(#36) icp1970


icp1970
senior tag

Szerintem nics ebben semmi újdonság.Ez egy sima lézergravírozó.

(#37) .DLL


.DLL
veterán

Na jólvan, megnyugodtam, hogy nem én vagyok helikopter, csak a spanyolviaszt adják el megint.

Ja, és a hatásvadász bulvár címeket be lehet fejezni, Elefant! :((( 3D nyomtató?? ne nézd már hülyének az olvasókat, kérlek.
Ha maradnak ezek, akkor a cikk ajánlókat kikapcsolom a fórumban, és arra buzdítok mindenkit, hogy nézze meg ki publikálta az adott hírt/bejegyzért, mielőtt rákattint. Csak korrekt tájékoztatást kérünk.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#38) WiZARD válasza Teréz Atya (#10) üzenetére


WiZARD
addikt

ezekkel a számokkal valami nem stimmel...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#39) Teréz Atya válasza WiZARD (#38) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Mi nem stimmel? A BG-s DIY lezer 5,5W-os, 3,2 milis epoxy vagasahoz meg a Wiki szerint 3kW-os lezer kell. Aztan lehet hulyeseg van ott.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#40) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Témához kapcsolódik: [link]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41) WiZARD válasza Teréz Atya (#39) üzenetére


WiZARD
addikt

Az adott táblázatban nem a lézer teljesítménye van megadva, hanem a "heat input".
Pl a táblázatban szereplő 6.4mm furnért egy olcsó kínai 40w co2 lézer is átvágja (ami amúgy max 32 wattos), nem hogy 650 wattos lézer kelljen hozzá.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#42) szalámissüti válasza Ren Hoek (#25) üzenetére


szalámissüti
tag

Ennél a technológiánál a gép nem csak a lézer miatt drága. Egyrészt igen merevnek kell lennie, mivel a fémek lehűlésekor a tárgylapot meglehetősen nagy erők terhelik (egy ilyen lap 5 centi vastagságnál indul, és megy kb 10ig, illetve egyenként kell őket minden egyes nyomtatás után köszörülni. A kinyomtatott tárgyat meg huzalszikrával szokták leszedni), másrészt a kamrának nagyon jól záródónak kell lennie, mert a nyomtatáshoz használt finomszemcsés por nem éppen egészséges. Tisztítani is egy igazi szenvedés, rendes overallban szokták tolni, oxigénmaszkal. Ha hozzányúlsz, viszketsz egy hétig. Illetve van még a használt lézerekkel is.

A második probléma az anyag. Egy sima fdmnél 1.75+-0.05mm átmérő ami megfelel (vagy 3). Itt a szemcseméretnek jóval 0.05ön belül kell lennie, és ez megdrágítja az anyagot is.

A harmadik gond a felületi minőség, és kezelés. A kész termékeket jellemzően utólag kell kezelni, és ez egy nagyon bonyolult folyamat, mert figyelni kell a hőterhelésekre, stb (ehhez a részéhez annyira nem értek, nem vagyok szobrász). Illetve egy FDMnél sokkal kevesebb paramétert kell eltalálni ahhoz, hogy jó legyen a végeredmény. Itt egy kis pontatlanság, és ugrott a 15k$ alkatrész.

Szóval még nagyon gyerekcipőben jár a technológia. Amúgy én is nagyon örülnék egy házi titánpor nyomtatónak, csak sajnos még odébb van :( .

A fegyvergyártás részéhez meg: ha valakinek 3D nyomtató kell hozzá, az nem nagyon fogja arra használni. Egy sima 3tengelyű cncvel, meg egy olcsó esztergával olyat építesz, amilyet akarsz. A burkolatának meg marsz öntőformát, és epoxy :)

(#43) derive válasza Teréz Atya (#39) üzenetére


derive
senior tag

A wikipedian nagyipari vagolezerekrol irnak ami valos idoben vagja at a szalagon gurulo 10 milis acellapot. Az ilyen jateklezerek kozeleben sincsenek ilyen sebessegnek, gravirozasra eleg ha megporkoli a felso 0.050 milimetert.

(#44) Teréz Atya válasza WiZARD (#41) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Karbonlemezzel van tapasztalatod? Max. 20 centis alkatreszeket akarnek vagdosni 4 milis karbonlapbol. Kb. mennyibe kerulne egy ilyen gep, amivel ezt meg lehet oldani?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45) Jim Tonic válasza Teréz Atya (#39) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Kicsit soknak tűnik, de ha azt írják... Mi 10-es acélt hasítunk CO2 és Fiber lézerekkel. Utóbbi 2kW-os, igaz, ezeknek jóval jobb a hatásfoka, mint a CO2-nak.

Szerk.: ja, most látom, hogy közben kiderült.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#46) WiZARD válasza Teréz Atya (#44) üzenetére


WiZARD
addikt

Passz, nincs tapasztalatom.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#47) Teréz Atya válasza WiZARD (#46) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Most nezegettem DIY CNC gepeket alin, hat 2-300 dolcsis gep es 100 dolcsi a szallitas. :( Es a munkamezo kabe 15X10 centi.
Meg talan azt tudnam elkepzelni h beszkennelem a karbonelemeket elore, kinyomtatom, felragasztom a karbonlapra es nekiesek vagy furesszel vagy dremellel.
Ez viszont preciz megmunkalast igenyel meg vedofelszerelest, hogy ne karbonport kopjek harom napig.
Nezegetem a karbonlapokat, osztok szorzok es az jon ki, h olcsobb, ha megveszem a kesz alkatreszeket.

Mindegy, visszaterek ra jovore, hogy hova fejlodott a technologia.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#48) GumisPeter válasza Madárpók (#6) üzenetére


GumisPeter
senior tag

A szagok még talán elviselhetők, de pl mi van akkor, ha alaki lelkesen nekiáll policarbonatot vágni, gravírozni?
Csak mert azt pl nekem is vizzel kellett vágatnom, mivel a lézeresek nem vállalják, ugyanis vágás közben erősen mérgező gázok szabadulnak fel. :((
Gondolom van még pár anyag, ami hasonlóan reagálhat ...
Kérdés, ha le is írják ezt valahol, olvassa-e minden vásárló? :F

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#49) Feketelaszlo válasza GumisPeter (#48) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Apró betűs részben oda van írva, hogy "ajánlott szellős helyen tartani" :DDD Egyébként nekem ezért is abszurd, hogy miért kell egy lézervágót ilyen környezetben marketingelni, kb. mintha egy 5 tengelyes megmunkálóállomást a nappaliba szánnának. De jött a startup-kultúra és telibetojja, hogy a munkaeszközöknek nem az ebédlőasztalon van a helye, csak mert a széles közönségnek az apellál.

(#50) #06658560 válasza Feketelaszlo (#49) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egy rendes öttengelyes gép minden nappali éke!
És mennyivel jobb azzal fusizni, mint nyomdagéppel! Szomszédok Gmk. III-VII. em. rulez.

(#51) Ciccuka válasza gergejly (#30) üzenetére


Ciccuka
veterán

Hasznos dolgokat lehet vele létrehozni. Ez a jövő mindenképp.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#52) Ren Hoek válasza Feketelaszlo (#49) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Teljesen egyetértek... a mi kis lézervágónknak is egy dinnye átmérőjű cső megy ki szellőzésként a fali csatlakozóhoz.Szerintem súlyos veszélyeket rejt, hogyha elkezdesz ismeretlen anyagokat vágogatni vele. Főleg műanyagokat, festett kartont stb.

és ide nem elég kinyitni az ablakot, hanem a munkatérbe kiáramló gőzöket és gázokat, füstöt 1:1-ben ki kell vezetni egy zárt rendszeren - erős ventilláció mellett.

Persze tényleg a legokosabb bevágni a konyhába, ahol a gyerekek meg a papagáj, meg Robika a tengerimalac kétpofára szívja be a mérgesgázokat majd.

[ Szerkesztve ]

(#53) kymera válasza Madárpók (#6) üzenetére


kymera
senior tag

Pont ere gondoltam én is :D

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.