2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42) szalámissüti válasza Ren Hoek (#25) üzenetére


szalámissüti
tag

Ennél a technológiánál a gép nem csak a lézer miatt drága. Egyrészt igen merevnek kell lennie, mivel a fémek lehűlésekor a tárgylapot meglehetősen nagy erők terhelik (egy ilyen lap 5 centi vastagságnál indul, és megy kb 10ig, illetve egyenként kell őket minden egyes nyomtatás után köszörülni. A kinyomtatott tárgyat meg huzalszikrával szokták leszedni), másrészt a kamrának nagyon jól záródónak kell lennie, mert a nyomtatáshoz használt finomszemcsés por nem éppen egészséges. Tisztítani is egy igazi szenvedés, rendes overallban szokták tolni, oxigénmaszkal. Ha hozzányúlsz, viszketsz egy hétig. Illetve van még a használt lézerekkel is.

A második probléma az anyag. Egy sima fdmnél 1.75+-0.05mm átmérő ami megfelel (vagy 3). Itt a szemcseméretnek jóval 0.05ön belül kell lennie, és ez megdrágítja az anyagot is.

A harmadik gond a felületi minőség, és kezelés. A kész termékeket jellemzően utólag kell kezelni, és ez egy nagyon bonyolult folyamat, mert figyelni kell a hőterhelésekre, stb (ehhez a részéhez annyira nem értek, nem vagyok szobrász). Illetve egy FDMnél sokkal kevesebb paramétert kell eltalálni ahhoz, hogy jó legyen a végeredmény. Itt egy kis pontatlanság, és ugrott a 15k$ alkatrész.

Szóval még nagyon gyerekcipőben jár a technológia. Amúgy én is nagyon örülnék egy házi titánpor nyomtatónak, csak sajnos még odébb van :( .

A fegyvergyártás részéhez meg: ha valakinek 3D nyomtató kell hozzá, az nem nagyon fogja arra használni. Egy sima 3tengelyű cncvel, meg egy olcsó esztergával olyat építesz, amilyet akarsz. A burkolatának meg marsz öntőformát, és epoxy :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.