Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nuke7


nuke7
veterán

hát ez már tuti elég 4K-ra is :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#2) XmoD válasza nuke7 (#1) üzenetére


XmoD
aktív tag

Meg tobbre is. Kerdes mennyire lesz elterjedt.

(#3) FLATRONW


FLATRONW
őstag

de előnye, hogy az aktuális Blu-ray technológiákkal is használható, így nem kizárt, hogy egyes Blu-ray meghajtók egy firmware frissítés után képesek kezelni a fejlesztést.

Akkor mennyire is előny az ilyen ,,visszafelé kompatibilitás", hogyha firmware frissítés estén sem biztos, hogy lejátszható a lemez?

(#4) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Az lenne a nagy bravúr ha fw frissítés nélkül megtudnák csinálni.

(#5) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Legyen kéznél 256 GB adat, amit fél napig ír... :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#6) Vikthor


Vikthor
nagyúr

:W miért nem inkább flashdrive vagy memóriakártya alapú a tárolás. CD dead, LaserDisc dead, DVD dead, BluRay dead, nem látnak ezek?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#7) nuke7 válasza XmoD (#2) üzenetére


nuke7
veterán

ha mostani bluray lejátszók olvasni tudják, akkor szerintem simán elterjedhet... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#8) Angel1981 válasza bbTamas77 (#4) üzenetére


Angel1981
veterán

Lehet, de az nem érdekük, mert nem lehet újra eladni az ezeket kezelő asztali lejátszókat....

(#9) pilóta


pilóta
nagyúr

Én a száz terás Blu-ray lemezen dolgozok mostanában, de nem nagyon haladok vele... ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#10) vittorio7 válasza Angel1981 (#8) üzenetére


vittorio7
őstag

Nálad van a :)) pont.

(#11) MaxxDamage válasza nuke7 (#7) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

+ 1
/támogatom az ötletet !/ :B

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#12) Meridian válasza pilóta (#9) üzenetére


Meridian
senior tag

Én is, de én azért haladok is. Már le tudtam rajzolni, hogyan fog kinézni. Van már mintapéldányom is, egy 50GB BluRay lemezre kaligrafikusan ráírtam, hogy 100TByte Optical Disk. Modellezésnek, bemutató darabnak kiválóan megfelel... ;) :P

[ Szerkesztve ]

(#13) djculture válasza Vikthor (#6) üzenetére


djculture
félisten

Inkább te nem vagy tisztában azzal hogy a flash chipes tárolás praktikusabb de viszont egy pillanatról a másikra el is tünhet róla az adat. Blu-Ray lemezek ezerszer megbizhatóbbak pláne ha van rajtuk karcálló réteg. Cserébe a használatuk persze bonyolultabb..

[ Szerkesztve ]

(#14) Jim Tonic válasza djculture (#13) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mert az végfelhasználók által megírt optikai lemezekről nem tűnik el az adat, mi? :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) pusszycat válasza Jim Tonic (#14) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Még mindig a kőbe véset dolgok vezetnek tartósság szempontjából. :K

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#16) Joshi válasza Jim Tonic (#14) üzenetére


Joshi
titán

Ha minőségi lemezre és íróval írsz akkor nem.
Egyébként nekem inkább az a problémám az optikai adattárolással hogy lassan lehet írni/olvasni.

(#17) Dany007 válasza djculture (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Hehe, előttem szólónak igaza van.
Az elmúlt bő 10 év tapasztalata alapján, ahogy az átlagember megírja a valahonnan Szlovákiából "kukázott", ott is legolcsóbb DvD és BD lemezeket a 8-12 ezer forintos írón maximális sebességgel, nos ezalapján én se jósolok sok időt ezeknek a lemezeknek.

Ellenben kivételesen azt mondom, hogy ennek a 256GB-os lemeznek lenne értelme! Időszerű a 4K megjelenésével és lassú terjedésével. Ilyenből már csak 3-4 lemez kéne, hogy ráférjen a teljes HDD tartalmam. És így már tényleg lenne értelme oda archiválnom. Írót és lemezt venni hozzá. Persze csak ha olcsóbb lesz egy ilyen lemez ára, mint egy fél TB-os HDD ára..
No, de most először én is azt mondom, hogy ha ez belátható időn belül elterjed akkor még lesz értelme az optikai meghajtóknak.

(#18) djculture válasza Jim Tonic (#14) üzenetére


djculture
félisten

Hát azért pont most nézegetem vissza a 2008-ban irt dvd lemezeket, olvashatók gond nélkül. Pendrive-ra meg felrakott fater 2008-ben egy videót és kb fél éve elővette eltünt róla szőrén szálán..
Tudom ez nem reprodukálható meg reprezentatív mérés de ez is mutat valamit.

[ Szerkesztve ]

(#19) Dany007 válasza djculture (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Sajnos nem jelent semmit...
Én legutóbb 2003-2004 környékén írtam ki 8-10 CD-t nem gagyii lemezre. 1-2 évvel később még vissza lehetett olvasni. Egyszer csináltam is belőle egy "restore"-t. Majd 4 évvel később már csak a CD-k felét, 5 évvel később már csak az 1/3-át aztán pár éve mikor legutóbb próbálkoztam (kb azóta nincs optikai meghajtóm se) akkor már elvétve volt csak pár CD amiről pár mp3-at át tudtam másolni. Persze ez sem reprezentatív... :)

És igen, maximális közeli sebességgel lett írva anno, mert azért van. Anno a CD író tudott 40-48x-os sebességet, nyilván nem fogok 10-15 órát várni pár CD (de legyen az DVD vagy BD lemez) írására... Akkor már inkább dupla HDD-t veszek ha kell drágábban külön backup-nak, minthogy napokon át lemezt írjak.

(#20) djculture válasza Dany007 (#19) üzenetére


djculture
félisten

Én dvd-t csak 8x írok cd-t meg 32x -en és irás után visszaellenőriztetem. Ha nagyon belassul a lemez visszaolvasáskor akkor dobom a kukába a lemezt és irom másikra.. Tudom nagy kinlódás de egy lemezem-ről nem tünt még el semmi.

Pendrive-om meg sd kártyám meg már egy doboznyi ment tönkre adattal együtt sajnos. De volt pár hdd meg ssd is amiröl eltünt az adat..

[ Szerkesztve ]

(#21) koop6 válasza Dany007 (#19) üzenetére


koop6
tag

Én mindig az elérhető legkisebb sebességen írom a lemezeket, bár CD-k már rég nem voltak a kezemben, amiket én írtam, de ha hazalátogatok, előveszek párat, vajon mennek e? (hasonlóan 2002 környékéről)

25GB-nál nagyobb Blu-ray -em még nem volt, de azt is 2,3-on írom, az minimum, amit tud, biztos, ami biztos, nem is volt gond még egyikkel sem!

(#22) pusszycat válasza Dany007 (#19) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyen esetekben 50 % az olvasó kondícióján is múlik mit lát vagy mit nem. 250 lemez megírása után jöttem rá hogy nem fogom keresgélni, h melyiken van ami érdekel.. Van viszont 3 külső hdd. azóta. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#23) djculture válasza pusszycat (#22) üzenetére


djculture
félisten

Én ezt megoldottam lemezkatalógus szoftver-el rálehet kersni egy adatra kidobja melyik lemezen van.. Igaz kb 3-400 újabb lemez még nincs az adatbázisban.. De majd keritek rá időt :) Jobban bizok ebben a technikában hiába fárasztóbb de biztosabb is ha megfelelően csinálja az ember.

[ Szerkesztve ]

(#24) devil-k válasza nuke7 (#1) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kíváncsi vagyok, hány óráig kell majd írni ezt a sz*rt. :N

pusszycat
NEM Blue-ray, hanem Blu-ray.
Eszembe nem jutna személyes fotókat (akár családi) felrakni bármilyen felhőre is.

A filmeket én is külső HDD-n tárolom, kb. 12 TB-nyi. ;]

bbTamas77
Esélytelen, hogy a mostani BD lejátszók vinni fogják ezeket bármilyen FW segítségével vagy nélküle.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#25) pusszycat válasza djculture (#23) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A fontosabb adatokat (pl. családi képek) azokat a felhőkbe (is.) költöztettem más minden pótolható Persze nem akarlak lebeszélni a lemezekről. Meg blue-ray lemezekre még fér is csak olyanom nincs. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#26) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Alapvetően ez egy nagyon jó hír, főleg a visszafele kompatibilis eszköztámogatás!
A DVD-t egyelőre fillérekből utánad dobálják, ennek 10 éven belül vége, tehát van alternatíva!

"in medias res"

(#27) pusszycat válasza devil-k (#24) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Tudom, mégis néha elírom. 12 TB. annyi film nincs is... :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#28) oraihunter


oraihunter
aktív tag

"így nem kizárt, hogy egyes Blu-ray meghajtók egy firmware frissítés után képesek kezelni a fejlesztést"
Ha tényleg így lesz akkor gratula. :C És ez egy bazi durva dolog.
Kérdés persze hogy mennyi idő lesz egy ilyet tele írni. :F

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#29) devil-k válasza oraihunter (#28) üzenetére


devil-k
nagyúr

Most is drága egy írható BD, akkor ez?! ;] Rossz felé mennek a fejlesztésben. Az optikai lemezek már a kihalás széle felé sodródnak.

- mozi bolondéria -

(#30) djculture válasza devil-k (#29) üzenetére


djculture
félisten

Ja nagyon 132forint/db más eu-s országból rendelve egy BD-R 4x (1 layer) PHILIPS.
Lemezek olcsók már az egész eu-ban csak itt akarják aranyáron adni...

[ Szerkesztve ]

(#31) ivana válasza djculture (#20) üzenetére


ivana
Ármester

Az sd kártyák meg a pendrivok fogyó eszköz. Kb. a floppyhoz hasonlít (jó azért annál kevésbé).

Ha meg olyan kritikus adatról van szó akkor távoli backup (például tűz esetére), egyébként egy raid tömb megteszi. (itt nem a családi képekről beszélek, de azok is a több gépen vannak rajta).

(#32) #72042496 válasza djculture (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én biztos nem vesződnék a lemezekkel. Megvan minden adatom a gépen, a fontos adatok egy külső HDD-n is, a nagyon fontos adatok pedig egy távoli PC-n is. Én ebben bízom.

(#33) djculture válasza Dany007 (#17) üzenetére


djculture
félisten

Én most is látok benne rációt 25 gigás lemez szlovákból elég olcsó ha sokat rendel az ember akkor szállitás is ingyen van. majdnem 250 giga kijön igy 1500 jó magyar forintból. Vegyél 250gigás-s vinyót 1500-ért..
Ha ezek a nagy méretűek bejönnek még durvábban olcsóbb lehet a tárolás lemezeken.
Nem az itteni rablás artiszjuszos árakat kell nézni, eu-ban vehetsz bármit saját használatra.

[ Szerkesztve ]

(#34) Valdez válasza Csabroncka (#26) üzenetére


Valdez
őstag

Arra azért ne vegyél mérget. Egyelőre úgy áll a helyzet, hogy a 100/128 GB-os lemezek sem kompatibilisek (külön írója van rá a Pioneer-nek BDR-2208/2209 néven) egyik hagyományos (25/50 GB) íróval sem, szóval a 256-osak sem lesznek azok, ez szinte biztos. Ha csaknem a cikk írója erre a 2208/2209-ra gondolt a visszafelé kompatibilitás címén.

(#35) huskydog17 válasza Joshi (#16) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

DVD (16x): 22,12 MB/s
BD (12x): 53,94 MB/s

Hol lassú ez? Bőven jó ez szerintem.

A hírhez annyit, hogy én is sok potenciált látok ebben. Ha figyelembe vesszük, hogy jelenleg 20k egy Blu-Ray író, ami BDXL lemezeket (125 GB-ig) is támogat és hogy ezek később akár fél terát is képesek lesznek felírni egyetlen lemezre, akkor bizony egyáltalán nem hülyeség, sőt!
Én reménykedem benne, hogy ez a terv összejön, illetve meg fog valósulni a közeljövőben. Sok évet ezzel nem szabadna várni.

#34: BDXL szabvány utólag lett bevezetve, így a korai BD írók azt nem ismerik. Ha ezekhez a gyártó készít új firmware-t, akkor ezek is támogathatják. Ha ma vesz az ember egy új BD írót, akkor az nagyon nagy valószínűséggel támogatja a BDXL szabványt, így minden optikai lemezzel megbirkózik.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#36) oraihunter válasza devil-k (#29) üzenetére


oraihunter
aktív tag

"a kihalás széle felé sodródnak"
Ezzel akarják fellendíteni őket! :DDD

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#37) maross válasza devil-k (#24) üzenetére


maross
veterán

12tb filmtarolas a 100mbit internet koraban...kerdeses az ertelme :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#38) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Meglátjuk működik-e majd.
Én nagy jövőt nem látok előtte. Sőt kicsit későinek is tartom ezt a fejlesztést.
Irasi sebességère én is kíváncsi leszek.
80 Mb/s amúgy jöhetne. :)
De azért nem vetem meg, jöjjön csak. :)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#39) devil-k válasza maross (#37) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért is lenne kérdéses az értelme? :N
240-es UPC internet is létezik már, de ettől függetlenül:

A DVD korszakban kb. 1500 db saját DVD-m volt. Alig tudtam a végén megszabadulni tőlük. Volt közöttük sok eredeti, de akadt köztük írott is jócskán. A tárolásuk sem volt egyszerű, ha nem azt a megoldást választom, hogy belelököm egy 100-as hengerekbe. Elfogyasztottam kb. 3-4 DVD írót. Akkor megfogadtam, hogy soha többet.

A digitális adattárolás HDD-n a legjobb megoldás. Könnyen mozgatható, szerkeszthető, nem foglal annyi helyet sem fizikálisan, mint 1500 db DVD. Ha nem tetszik, megunom, letörlöm és kész. Pofonegyszerű. Aki az ellenkezőjét állítja ennek, annak vagy soha nem voltak lemezei (nem 20-30 db), vagy abszolút nem ért a témához. Évekbe tellett, mire kigyűjtöttem a kedvenc filmjeimet DVD-n (kb. 100 db). Volt, amit nehezen tudtam beszerezni. Most pedig a BD korszakban nem akarom ugyanazt elkezdeni, mint annak idején... Sőt, majd a 4K-s korszakban sem akarom elkezdeni és megint elajándékozni a régi BD filmeket. Ezért is jobb szerintem a HDD-n való adattárolás. Annak idején, a fizetős FTP-k kb. 10-15 TB-nyi adattal működtek. Ez akkor elképzelhetetlen mennyiségnek tűnt nekünk, ma már a NAS-ok világában egyáltalán nem az.

Sok embernek egyébként bilibe lóg a keze ezzel a témával kapcsolatosan:
A magyar (átlag) emberek nem azért töltenek le, mert olyan jó móka és jó időtöltés, hanem azért, mert nincsen pénzük, hogy megvásárolják pl. az 5.000 - 10.000 Ft-os BD filmeket. A fizetések aránytalanul alacsonyak a BD árakhoz képest. Tetszik, nem tetszik, ez van. Magyarországon nagyon kevés ember van, akinek minden szoftvere, filmje, zenéje legális forrásból származik. Ha csak egy héten 2 db BD filmet vesz valaki 10.000 Ft-ért, az egy hónapban 40.000 Ft, az pedig nem kevés, valakinek a fél fizetése. Jah, hogy meg lehet várni, amíg leakciózzák 1.500 Ft-ra? Gondolom a nagy többség nem lejárt szavatosságú ételeket fogyaszt, nem outlet termékeket vesz stb. Akkor miért várjunk egy filmre akár 1 évet is, mire akciós áron adják az embereknek? Azt nem is említettem, hogy manapság beleválasztani egy filmbe, ami tetszeni is fog és érdemes rá pénzt kiadni, nem egyszerű.

djculture
Nem hiszem, hogy ennyi pénzért írható BD50-t kapsz.
BD25-t nem érdemes venni nem vennék, ugyanis a BD50-es filmet csak minőségromlással tudod rátuszkolni egy BD25-ös lemezre.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#40) Sanya válasza devil-k (#39) üzenetére


Sanya
nagyúr

én emiatt tettem szert egy NAS-ra

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#41) devil-k válasza Sanya (#40) üzenetére


devil-k
nagyúr

NAS-om is van. :DD

- mozi bolondéria -

(#42) #56474624 válasza djculture (#18) üzenetére


#56474624
törölt tag

10-11 éve megírt CD-ket is lazán be tudok olvasni ma is, pedig akkortájt nem gondolva a jövőre, mindet max. sebességgel írtuk kommersz lemezre kommersz íróval. :)

(#43) Tirexi


Tirexi
addikt

Na ez már tárhely. :D

(#44) madgie válasza devil-k (#39) üzenetére


madgie
titán

"A magyar (átlag) emberek nem azért töltenek le, mert olyan jó móka és jó időtöltés, hanem azért, mert nincsen pénzük, hogy megvásárolják pl. az 5.000 - 10.000 Ft-os BD filmeket."

No meg talán azért, mert mire kimégy lefőzni és meginni egy kávét, addig lejön a Full HD film. Ezzel a kényelemmel nem fog az optikai lemez versenyezni, max a Hulu-féle tartalomszolgáltatás.

(#45) devil-k válasza madgie (#44) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nah, igen. Ezt nem is említettem.

- mozi bolondéria -

(#46) azopi74 válasza devil-k (#39) üzenetére


azopi74
addikt

"Miért is lenne kérdéses az értelme? "

Szerintem arra célzott, hogy teljesen felesleges tárolgatni (akár optikai adattárolón, akár HDD-n). Ha meg akarsz nézni valamit, streameled, (ez sajnos Magyarországon annyira nem működik legális formában) vagy akár lerántod torrentről. 10 perc alatt lent van 1080p-ben is .Ha nagyon mániákus maximalista vagy, és BD50 alá nem adod, akkor is max egy óra. Tekintve, hogy nem kell otthon malmozva várakoznod, mire lejön a cucc, és még a PC-t sem kell bekapcsolni, hiszen NAS-ra bárhonnan, bármikor, bármilyen eszközről el tudod indítani a transmissionre (vagy, ha olyanod van , download station-re vagy másra) a letöltést, ez vállalható kompromisszum. Ilyen szempontból tényleg érthetetlen, miért őrizget akárki filmeket (nem a családi videókra gondolok, azt én három különböző felhőszolgáltatásra szinkronizálom a NAS-ról). Én csak olyan dolgokat tartok meg, esetleg archiválok valami fizikai adathordozóra, ami nagyon ritkaságszámba megy, nagyon speciális rétegigény, rendkívül nehezen sikerült beszereznem, és korántsem biztos, hogy 10 év múlva is megtalálom akárhol.

Ettől függetlenül a 12 TB egyáltalán nem sok ma már, nekem 4,5 TB HDD-m van összesen a NAS-ban, és ha nem törölgetem rendszeresen a régebbi file-okat, gyakran megtelik :) Igaz, én semmit nem nézek már 1080p alatt, sorozatokat is csak abban. Sőt, gyakran a BD50-et szedem le, ha van. Így kb 100 film-mel, meg pár sorozat epizóddal is simán betelik 4,5 TB. És mi lesz, ha jön a 4k korszak? Esetleg HDR-rel, 48 fps-sel? 500 GB lesz egy film? Mert akkor 8 film-mel meg is telik majd a NAS. :-)

Szerk: Persze, érthető az is, ha valaki szereti őrizgetni a dolgokat, van, aki szalvétákat, van, aki bélyegeket gyűjt. Vagy lehet, hogy csak várja az apokalipszist és az internet végét. Bár akkor az áram is elmegy szerintem (Revolution :-))

[ Szerkesztve ]

(#47) devil-k válasza azopi74 (#46) üzenetére


devil-k
nagyúr

A 4K-s korszakig sok mindennek kell megváltoznia.... Pl. az internet sebességének is. Romániában a Diginetnél már van 1.000 Mbit/s net, lakossági előfizetőknek.

- mozi bolondéria -

(#48) azopi74 válasza devil-k (#47) üzenetére


azopi74
addikt

1000 Mbit/sec? Na azzal már ki lennék békülve, Tiszta Amerika, Google Fiber kínál annyit Kansasban 70 USD-ért. :)

(#49) devil-k válasza azopi74 (#48) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem csalás, nem ámítás. :D Íme

59 RON az ára: 4 062 Ft

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#50) halkow


halkow
őstag

nekem még sose tünt el semmi dvd-ről, se microsd ről,DVD max 4-8x-an írom ,CD vel nem foglalkozom, gépen vannak a fontos dolgok ....
de jártam már úgy anno 4 éve hogy egy mp4 re volt tolva pár fontos adat és egyik nap arra lettem figyelmes hogy meghalt...... azóta csak hdd-n tárolók

Alcatel onetouch idol2s the king

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.