Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #72042496


#72042496
törölt tag

Akkor ezután drágábban nem lesznek kaphatóak? ;]
Ez kb. hány százalékos emelést jelent? Nem ismerem a mostani árakat.

(#2) Patrik.Varga


Patrik.Varga
tag

2021-ben IS drágulnak az ASUS hardverek
Valahogy így lenne valós és korrekt a cím. :)) :DD

(#3) #89309696


#89309696
törölt tag

Mi nem drágul minden év januárjában?

(#4) twollah1976 válasza #89309696 (#3) üzenetére


twollah1976
őstag

A levego meg ingyen van.

Addig lelegezz amig lehetoseged van ra!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5) Terek


Terek
tag

"Már csak az a kérdés, hogy vajon más gyártók is követik-e a tajvani óriás példáját."
Szerintem ez teljesen egyértelmű ;)
Nembaj kell már ide egy pofáraesés ;)
Mindennek az ára megy az egekbe a fizetés meg meg se mozdul.Jó a logika :C

(#6) martonx


martonx
veterán

Idén január 1-től Kína 7,5 - 25%-os vámokat alkalmaz az amcsi szankciókra válaszul. Ennek pedig megint mi fogjuk meginni a levét. Az Asus csak az első volt, aki ezt lereagálta, napokon belül minden gyártó le fogja reagálni :(
Mi pedig megszívtuk 2021-et is. Köszönjük Trump.

Én kérek elnézést!

(#7) Találtgyerek válasza #72042496 (#1) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Ezek után a Strix is olyan árban lesz,mint az EVGA Kingpin kártyája. :C

06-3o/9759I39

(#8) .mf


.mf
veterán

"illetve a cég működési költségei egyaránt megnövekedtek"

Drágul a koksz?
Eddig is heroin-árban volt, ha egyáltalán kapható volt bármi is.
Úgy érzem kihúz még egy pár évet az RX480...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) Segal válasza #89309696 (#3) üzenetére


Segal
veterán

A szaloncukor ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#10) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

Egyelőre még nem tudni, hogy ez pontosan mit fog jelenteni hazai viszonylatban...
Azt hogy itt dupla akkora lesz az emelés. De engem szerencsére évek óta(olyan 6-7) hidegen hagy a PC . Szerintem egyik legjobb döntésem volt hogy elhagytam a PC-t és csak alap dolgokra használom. Minden másra ott a... ;]

(#11) lemusz


lemusz
addikt

ASUSnak eddig is volt egy felára, most ez még nagyobb lesz. Meg kell fejni az idióta fanboyokat na...

(#12) Televan74


Televan74
nagyúr

Szánalmasak, bár én eddig sem vettem Anus terméket, ezután se fogok. Amúgy lehet ennek tudható már be a 3060Ti árak az Alzán jó 25.000 - 30.000 Ft emelkedtek. A többiek is emelni fognak, nem csak az Anus. Majd jön egy szűk esztendő, először nekünk, aztán meg a gyártóknak.

A középső ujjam is drágult. Megduplázódott, most már mind a két kezemmel mutatok velük a gyártók felé! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#13) Sundesz


Sundesz
őstag

Aranyos az RTX 3070 és 3060 Ti 500 és 400 USD-s MSRP-je úgy, hogy a legolcsóbb, belépő ASUS ezekből 100 USD-vel drágább... Egy helyben topogunk a VGA piacon sajnos.

Hörcsög Powa'

(#14) pmartin96


pmartin96
csendes tag

Na most akkor nézzük azokat az árakat...860 dollár egy 3080(TUF)
Most ez kb olyan 320k... Na most M.o-n egy 3070 kerül kb ennyibe...

Ezekkel az árakkal fogják megásni a PC-gamming sírját.....

[ Szerkesztve ]

"640 kilobájt minden felhasználónak elég kell hogy legyen"

(#15) Z10N


Z10N
veterán

"Egyelőre még nem tudni, hogy ez pontosan mit fog jelenteni hazai viszonylatban"
O, szerintem ez mindenki nagyon jol tudja :D

"Már csak az a kérdés, hogy vajon más gyártók is követik-e a tajvani óriás példáját."
Mar miert ne kovetnek?! Ez nem kerdes :D

Amugy ebben benne vannak a kinai vamok, amit a korabbi szankciokra adnak valaszul. De ezzel egyutt a vilag tobbi resze is beszopt@. Innentol kezdve ez lesz a "szep uj standard".

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#16) Z10N válasza .mf (#8) üzenetére


Z10N
veterán

"Drágul a koksz? Eddig is heroin-árban volt, ha egyáltalán kapható volt bármi is."
Tudod a banyaban ebernek kell lenni. Meg mar arany bevonatu csakany kell, nem sz@roznak :D

"Úgy érzem kihúz még egy pár évet az RX480..."
Es ez a siralmas, hogy mar most 4.5 eves uarch, de nalam is marad meg.
A fejlodes megallt, illetve visszafele haladunk ar/ertek aranyban.

Ennel mar csak a 370k-s ip0nos asus rx6800 szanalmasabb, amit nem vehetsz meg, ha akarod se.

"Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy ezt a terméket fogyasztók részére nem értékesítjük. Amennyiben Ön a Ptk. szerint fogyasztónak minősülő magánszemély, ezt a terméket sajnos nem vásárolhatja meg, ezért kérjük, kínálatunk azon részéből válasszon, melyeknél nem szerepel ilyen korlátozás. A kötelező jótállásról szóló 2003. (IX. 22.) Korm. rendelet (az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról) 2.§- ában foglalt jótállási időtartamok a fentiek miatt a jelen termék esetén nem kerülnek alkalmazásra. További tájékoztatást az ÁSZF-ben olvashat."

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#17) relixo


relixo
tag

Oké... szerintem most már hivatalosan is kimondhatjuk, hogy egyszerűbb lesz feltalálni az időutazást és elrepülni 2055-be ahol TALÁN lehet kapni majd rtx 30xx kártyát és TALÁN 500 ezer alatt lesz az ára. :((
A bányászok meg a kripto pénzes maffiózók szívből remélem,hogy a pokolba kerülnek a nagyon nagy részben általuk kialakított helyzet miatt!! ;]

(#18) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Az Asus , már 8 éve drágábban hozza ki a hardvereit , mint más gyártok
ugyanazon tudású hardver termékeit.........

(#19) Dare2Live válasza Z10N (#15) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

errol a kinai alaplap vga vamrol mar vmi linket.

amugy kb annyit ernek el vele hogy villamgyorsan kidobjak a termelest pl taiwanra.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20) flydomi


flydomi
junior tag

Nem piskota.
Most magyarnisztanban nem 160-180k haszon lesz egy kartyan,hanem 300k. :DD

(#21) Semplar


Semplar
őstag

Ami jó, azt meg kell fizetni. Nem bíznék más "márkában", akik majd ASUS -hoz igazítják úgyis az áraikat.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#22) Televan74 válasza Semplar (#21) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én meg az Asus -ba nem bízom. Volt már nem egy pocsék hűtésű radeon a kezemben, és amd -s lapom is volt tőlük. Nem vagyok elájulva a márkától. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#23) GoodSpeed válasza Semplar (#21) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Így van 17 éve csak ASUS alaplapjaim vannak :K

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#24) niof


niof
addikt

Mindjárt átfutom a határidőnaplómat, hogy mikor lesz 2 percem rá, hogy sajnáljam őket!
..............
Sajnos nem találtam megfelelő időpontot. ;]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#25) niof válasza Televan74 (#22) üzenetére


niof
addikt

Minden gyártónál előfordulhat, hogy van 1-1 sz@r termék, vagy alkatrészhiba, ez simán belefér. Viszont azt bátran mondom, hogy ahol dolgozom, ott százasával vannak ASUS deszkák, amikből fut még néhány 10 év körüli darab is 24/7-ben. Nem igazán volt meghibásodásunk eddig. Ha volt is, a garanciális ügyintézésük példás, korrekt és gyors. Nem úgy, mint a csigabájt, aki egy elfüstölt ellenállás miatt (szintén alaplap) 3 hónapot ült egy garanciális javításon, és napi szintű b@szogatás kellett hozzá, hogy valami történjen. Meg az a körülbelül 10-12 BRIX, amit hasonló hibával küldtünk vissza nekik cserére, és még sorolhatnám...
Szóval, lehet, hogy az egyéni tapasztalatod nem jó az ASUS-al, de többségében jó minőségűek és tartósak a termékeik. Haveri körben is szinte kivétel nélkül ez van elterjedve, és nincs rá panasz, nem jellemző. Na most az, hogy drágábbak, mint a többi gyártó hasonló termékei? Hát igen, valamit valamiért. Nem kell ehhez fanboy-nak lenni, mint ahogy lemusz rögtön leidiótázta az összes ASUS vásárlót. Nekem bőven elég a több mint 10 éves tapasztalat a termékeikkel kapcsolatban.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#26) XuChi


XuChi
addikt

Nem értem, hogy ilyen árak mellett miért is vásárol bárki ? Le kéne állni a "fogyasztással" és akkor rájönnének, hogy túltolták a kabzsiságot. De neeem, mindenki vásárol, vásárol, vásárol, mert csak :W

(#27) Linem válasza XuChi (#26) üzenetére


Linem
senior tag

Az egy dolog, hogy vásárolgatnak, de elkapkodják a 400-500ezres kártyákat, mint a cukrot. Mindezt hülyegyerek játékok miatt, hogy menjen a 200 fps. :DDD Ezért vannak eladósodva az emberek tartalékok nélkül, mert ilyen értelmetlen dolgokra költenek.

(#28) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Remek hír! Főleg most, hogy a felhasználók már jól bevásároltak a jelenlegi szériából! És a raktárakban porosodó több tonna termékkel mi lesz? Az majd megy az e-bontóba?

Ja várjunk, ez nem az a hír!

A megjelenés (előtt) óta nekem az alzán be van állítva a raktárfigyelő a két Rog Strix 3070-re.
Még egyszer sem kaptam e-mailt, hogy itt van haver, gyere vegyed-vigyed. Vagy ha igen, nagyon elkavartam. Az 5800X-re is be volt állítva, arra jött is e-mail és meg is tudtam venni. Én meg értek mindent, értem a termelési nehézségeket, értem az üzleti részét, az árfolyamokat, de akkor is annyit tudok mondani, hogy kapják be. Ja, nem csak az Asus, a többiek is, akik magukénak érzik eme lehetőséget!

#27 Linem

Sajnos teljesen igazad van! És nem is az a baj, hogy megveszik a pénzes aranyifijak, hanem, hogy azok is, akik igazából nem engedhetnék meg maguknak. És nem csak ezt, bármit. Volt olyan kollégám, akinek hó végén már gondot okozott egy reggelit megvenni, de bement a telefonszolgáltatójához és kihozott egy aktuális ájfont. És mondta, hogy milyen jól járt, mert ingyen beszél. És mennyit fizetsz kérdeztem? Válasz, havi 20 ezer 24 hónapon át. Mondtam az kurva jó, hogy 20 ezerért ingyen beszélsz, mert én nem beszélek ingyen és havi kb. 5-ezret fizetek max. és ha vesszük a 15 ezres különbözetet, akkor 2 év alatt 360 ezerért veszel egy 200 ezres telefont. Jó buli.

[ Szerkesztve ]

(#29) martonx válasza Dare2Live (#19) üzenetére


martonx
veterán

Tessék: https://www.tomshardware.com/news/gpu-tariff-asus-priceincrease
Fogjátok már fel, ez nem a bányászokról, se nem az Asusról szól. Amerika és Kína keménykedését szívja éppen meg a világ.
Az Asus csak abban volt az első, hogy ők ismerték be hivatalosan, hogy igen, ez náluk áremeléssel jár.

Én kérek elnézést!

(#30) martonx válasza Linem (#27) üzenetére


martonx
veterán

Nálunk szerencsésebb történelmű országokban, hidd el nem gond megvenni egy felőlünk nézve drága hardvert.

Én kérek elnézést!

(#31) exedoc


exedoc
senior tag

De jó, hogy már megvettem tavaly ősszel a lapot leg a RAM-ot.

(#32) NandoXXL válasza martonx (#30) üzenetére


NandoXXL
senior tag

De sokan nem teszik, vesznek inkább konzolt.

(#33) a2d2


a2d2
addikt

Ennyit a 400 dolláros 3060 TI "népkártyáról". Nem baj, várunk tovább.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#34) olymind1 válasza Z10N (#16) üzenetére


olymind1
senior tag

Fejlesztés van, csak sajnos "elfelejtik" lehozni az olcsóbb kategóriába az újdonságokat és a sebesség növekedést, vagy ha le is hozzák nem, vagy csak alig gyorsabb mint az előző 1-2 generációs hasonló árú termékük, pl Polaris ami lassan 5 éves lesz (és még mindig 150-250 € között mozog az ára mint 4 éve) annyi pénzből mint amikor megjelent ma alig van előrelépés és szerintem ez a szánalom, a gyártók csak egyre jobban tolják fel az árakat, ahogy hozzák ki az újabb és gyorsabb cuccaikat. NAVI-val / RDNA-val, az AMD is felszállt az NGREEDIA vonatra, plusz az ASUS is ráakasztotta most a saját vagonját, előbb utóbb csatlakozik a többi kedves gyártó is. :U

Processzor oldalon is elszálltak az árazással rendesen.

Amúgy ja, ilyen árak mellett nálam is marad az RX570 meg az Ryzen 5 2600.

[ Szerkesztve ]

(#35) exedoc válasza Linem (#27) üzenetére


exedoc
senior tag

Ebben nagyon igazad van. Főleg "kishazánkra" jellemző ez. Hiszen a magyarok megszokták, hogy nincs pénz, most akkor nem mindegy? Majd valahogy lesz, egyszer élünk stb. Sajnos több ismerősöm is ehhez hasonló mentalitással éli az életét.

Részemről megvettem a RAM-ot meg a lapot tavaly ősszel mikor jó aron volt, VGA ráér ahogy elnézem az árakat. Proci meg majd meglesz, igazából nem hajt a tatár, de abból sem fogom az 5X00 gen-t venni kert elég feláras.

[ Szerkesztve ]

(#36) Dare2Live válasza niof (#25) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Érdekes itt pont fordítva. Gigaról van nagyon jó véleményem és sok kellemetlen tapasztalat miatt kerüljük az asust. Mondjuk lehet hogy asus már jobb lényegében teljesen eltünt az infrastruktúrából.
Meg persze drágább. Szóval drága és rossz. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#37) arn


arn
félisten

Ezt az msrpzest buntetni kellene, megteveszti a vasarlokat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#38) arn válasza niof (#25) üzenetére


arn
félisten

Retrozasban is ez a tapasztalat. 20-30 ev tavlataban is a legkevesebb gond az asus cuccokkal van.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#39) snecy20 válasza arn (#37) üzenetére


snecy20
veterán

Amúgy érdekes, de vannak olyan hardverek, ahol ez működik, tartják az MSRP-t, boltban HUF-ban annyiért kapod meg, amennyinek lennie kell. Videokártyáknál valahogy ez nem megy ...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#40) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

nocsak, drágul a Kínai munkaerő ?
mondjuk eddig is kerültem az Asust, mert túlárazott, és nekem a P2B / P3B óra jó cuccot nem sikerült venni tőlük, de legalább tesznek róla, hogy legyen +1 érv az "ezt ne" mellett.
majd veszünk Asrockot, amit Vietnamban gyártanak.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#41) arn válasza snecy20 (#39) üzenetére


arn
félisten

Ami nem eleg nepszeru. Az utobbi negyedeves releasekbol semmi nincs meg csak a kozeleben sem. 1.5-2x arakon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#42) #16939776


#16939776
törölt tag

Elég jól begyorsult ez a PC-s ringlispíl, akinek még bírja a gyomra az maradjon bátran. :))

(#43) a2d2 válasza #16939776 (#42) üzenetére


a2d2
addikt

Hallod én is azon kapom magam hogy egyre inkább natív játékokat veszek a Questre.
Megkaptuk most decemberben ingyen az Asgard's Wrath-ot, csak épp a Quest 2 árának dupláját ki kellene adni videokártyára hogy normálisan kábelmentesen játszani lehessen vele :(((
Vicc az egész. Kitartok még az 1070-emnél pár hónapig az tuti.
Közben meg ez a szutyok 140e-es headset meg ilyenekre képes: [link]

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#44) snecy20 válasza arn (#41) üzenetére


snecy20
veterán

Én arra gondolok, hogy pl. billentyűzeteknél, egereknél, fejhallgatóknál érdekes mód egy gyártó által 49.99€-ra árazott termék az nálunk ~19.000ft, amennyinek kb. lennie kell.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#45) flexxx2


flexxx2
őstag

Én is várok, 3060ti v. rx6700 a kiszemelt. Addig felhúztam a gtx1660supert, így nyertem pár hónapot még, amúgy is csak ARK alatt kell az extra kraft, persze nem a 60fpsre hajtok, nekem a 25-30 is megfelel. Tudom manapság én vagyok a hülye ezzel a hozzáállással. :)

(#46) snecy20 válasza flexxx2 (#45) üzenetére


snecy20
veterán

nekem a 25-30 is megfelel.

Gondolatban vissza is repültem az időben valahová a 90-es évek végére. :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#47) oszi666


oszi666
őstag

Sajnos ideje elengedni ezt a normalizálódni fog a VGA piac dolgot. Nem fog, ezek az új árak maradnak szerintem

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#48) Duree


Duree
veterán

Sajnos a többi gyártó is hozzá fog igazodni árakban. Jobban a zsebünkbe kell nyúlni ezek után ami eléggé elszomorít.

duree54

(#49) flexxx2 válasza snecy20 (#46) üzenetére


flexxx2
őstag

Lehet azért felel meg nekem, mert hozzászoktam akkoriban :) A grafikát meg egyszerűen nem vagyok képes ultra alatt futtatni, inkább "szaggasson" 30fpsen (single play, nem multi).

(#50) Gabor tm válasza snecy20 (#44) üzenetére


Gabor tm
tag

Nézz rá mondjuk egy Logitech C920 Webcamra... Picit több mint egy éve £30.74-ért vettem egyet magamnak és 19 992 Ft-ért egyet a szülőknek. Most picit más a helyzet.

Áldás, békesség, Túró Rudi mindenkinek!

(#51) catalano


catalano
tag

Már csak a router van tőlük... de soha többet. [link] - a hozzáállásuk miatt sem bízok bennük!

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#52) #72042496 válasza Gabor tm (#50) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hmm, a C922 meg 60 ezer fölött megy. Lehet, meg kéne hirdetnem, jó lesz nekem a telefonba/tabletbe/laptopba épített is. :)

(#53) bitblueduck válasza martonx (#30) üzenetére


bitblueduck
senior tag

Melyik ország olyan szerencsés? Mert tőlünk nyugatabbra sem mindenki rohan high-end kártyákat venni. UK-ben is minimálbér környékén lehet spórolni egy darabig egy 3080/3090-re.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#54) joey04


joey04
titán

eddig is brutálisan túláraztak.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#55) snecy20 válasza Gabor tm (#50) üzenetére


snecy20
veterán

Jó, hát a Covid az elmúlt 1 évben szépen felülírt mindent.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#56) arn válasza snecy20 (#46) üzenetére


arn
félisten

Epits egy retropct :) meg modern gepen is lehet regi jatekokkal jatszani.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57) Patrik.Varga válasza Gabor tm (#50) üzenetére


Patrik.Varga
tag

Mi a kukim?????? Bár ne néztem volna rá! Így hallgasson rád az ember. :C
Ezeknek elgurult... :)) 40 ezer egy webkameráért???? Mind ugyanzt tudja egy teljes értékű redmi telefon ugyanennyiért. :-D
Powertape-el felragasztom a monitor tetejére és ugyanott vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

(#58) flydomi válasza snecy20 (#39) üzenetére


flydomi
junior tag

magyarnisztanban mar a kezdetek ota dupla annyi volt egy kartya,mint barhol a vilagon.
Hiaba az MSRP,magyarnisztat nem erdekli ez.Mert egy kapzsi balkani hely ez.
Nevetseges,hogy egy kozos gazdasagi rendszerben dupla annyiba kerul nalunk egyes-nagyon sok muszaki termek,mint a hanyatlo nyugaton.
Igen-igen,kicsi az arres,nagyok a koltsegek,stb,stb barom dumak........

(#59) bfkerek


bfkerek
kezdő

$600 ~174 000 HUF .. itthon 339 000HUF (a "régi ár") [link]

[ Szerkesztve ]

(#60) janeszgol válasza bfkerek (#59) üzenetére


janeszgol
félisten

A dollaros ar az netto? Bar oke, ertem en, ketszeres ar.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#61) bfkerek válasza Semplar (#21) üzenetére


bfkerek
kezdő

Nem tudom a hozzászólásod szarkazmus-e, nálam az utóbbi 20 évben vásárolt 5 asus alaplap (2db prémium kategóriás "generáció váltásos" ) és 7 asus videókártya (ebből csak egy volt prémiumum/top, a többi középkategóriás szutyok , valamit 3 asus top kategóriás egér és egy top egérpad valamint egy asus gépház! ment tönkre ,a vásárlást követő 13. hónapban -ez ugye tudjuk mit jelent -ez egéralátét 1 hét volt ).. az asus olyan mint a bóvli "villanykörte"...

A "ház" (na az hogy... csak a kapcsolók meg a csatlakozók.. a ház fém része csak oxidálódott, az oldala szép, arra csvarom ki a cigicsikkeket )

Többi gép amiben Nem asus alkatrészek vannak, "köszönik jól megvannak" ...

Az asus-t meg a samsungot össze kellene kötözni, oszt belelőni őket a dunába...

(#62) bfkerek válasza niof (#25) üzenetére


bfkerek
kezdő

"garanciális ügyintézésük példás, korrekt és gyors" ja ha rájuk küldöd a fogyasztóvédelmet meg a nav-ot akkor nagynehezen kicserélik magyar garanciával (volt már olyan hogy cisszaküldtem garanciába lapot, elküldték kandába (minek?) onna taiwan.. aztán mondták hog ykicserélik de fizessem ki szállítást.. mondom akkor egyétek meg... ( a galadious egereimet meg visszaküldtem , aztán a hősök nem javították meg, plussz fizessem afutárt hogy visszakapjam, majd mikor visszajöttek még a cserealkatrészeket is kilopták a pakkból!)

(#63) bfkerek válasza XuChi (#26) üzenetére


bfkerek
kezdő

Venném én is csak azért nekem 3338L bor többet ér mint mint egy RTX 3090 1,1M-é hahaha (részegen meg úgy sem látom hogy low a grafika meg még jó is hogy akad, mert a végén még túl lassú a 3338L bortól a reakcióidőm)

(#64) Semplar válasza bfkerek (#61) üzenetére


Semplar
őstag

„Nem tudom a hozzászólásod szarkazmus-e"

Nézd meg az adatlapom. Nincs neked számtech boltod beragadt nem ASUS termékekkel? ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#65) pandras83 válasza toronyhaz (#10) üzenetére


pandras83
senior tag

az ilyen "örülök magamnak mert nincs pénzem pc alkatrészekre - jó nekem a konzol is szerintem egyik legjobb döntésem volt hogy elhagytam a PC-t és csak alap dolgokra használom hozzáállás a lehető legunalmasabb hsz lehet egy pc hardverekkel foglalkozó fórumon. még akkor is ha drágulásról van szó a hírben, amihez hozzászóltál.

Cyberfuck Patchrunner

(#66) Exelsior válasza a2d2 (#43) üzenetére


Exelsior
senior tag

Nálam is a 2060. agyaltam egy 3060TI-on de olyan árak vannak hogy vicc. :D

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#67) Felesbandi válasza pandras83 (#65) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Van, aki nem veszi meg a draga kartyat, mert nem engedheti meg maganak es van aki megengedhetne, de elvbol nem kolt ennyit egy (tobbsegunknel) jatekra szant komponensre, ha fele ennyiert alig rosszabb minosegben is jatszhat konzolon.

Meg mindig jobb az o hozzaallasa, mint azoke, akik nem engedhetnek meg maguknak az uj RTX-eket, de akkor is megveszik. ;]

(#68) niof válasza bfkerek (#62) üzenetére


niof
addikt

Haverom 1080Ti kártyájáért ők küldték a futárt, neki csak az időpontot kellett leegyeztetni, szintén Taiwanra utaztatták, és kereken 3 hét múlva csengett nála a futár a cseredarabbal, és egy fillért nem fizetett. Komolyan, olyan sztorik vannak, mintha nem is egy cégről beszélnénk. Nem is értem...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#69) olymind1


olymind1
senior tag

(#70) wattafaka válasza Patrik.Varga (#2) üzenetére


wattafaka
senior tag

Ugyanez jutott eszembe :D Vagy ahogy Balika911 mondja drágábban nem lesznek kaphatóak.

(#71) Z10N válasza olymind1 (#34) üzenetére


Z10N
veterán

"Fejlesztés van, csak sajnos "elfelejtik" lehozni az olcsóbb kategóriába az újdonságokat és a sebesség növekedést, vagy ha le is hozzák nem, vagy csak alig gyorsabb mint az előző 1-2 generációs hasonló árú termékük, pl Polaris ami lassan 5 éves lesz (és még mindig 150-250 € között mozog az ára mint 4 éve) annyi pénzből mint amikor megjelent ma alig van előrelépés és szerintem ez a szánalom, a gyártók csak egyre jobban tolják fel az árakat, ahogy hozzák ki az újabb és gyorsabb cuccaikat."

Ergo nincs fejlodes ebben a szegmensben, ahogy mondtam. Erdekes a cpu vonalon volt elore lepes (persze ez az amd erdeme). De emlitsuk a tv gyartokat. Mar szinte minden tv 4K. A $200 vga szint meg stagnal.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#72) nemo333 válasza Televan74 (#22) üzenetére


nemo333
újonc

Akkor te melyik alaplapban és videókártyában bízol? Gigabyte vagy MSI, esetleg ASRock?
Minden gyártónál akadhat olyan modell amelyik hibás, vagy olyan szériájú alkatrész ami felszereltségét tekintve túlárazott. Illetve még ott a pro kategória ami a komolyabb felhasználókat célozza meg.

(#73) arn válasza Z10N (#71) üzenetére


arn
félisten

Par eve megkezdett tendencia, hogy eltunt a generacios ar/teljesitmenyugras, ami evtizedekig jellemzo volt. A regit kapod regi arban, az ujert fizess tobbet. De lassan ott vagyunk, a regit sem lehet kapni :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#74) reds.hu


reds.hu
csendes tag

Jól van, már épp ideje egy kis drágulásnak!
Van egy 1080as kártyám, idén egész biztos marad ha ő is úgy akarja. 3,5 éves Gigabyte.
Asus? - köszönöm nem. A kb 10évvel előtti cuccaik jók voltak. Ezt követően nálam 3 deszkájuk is oda lett a várt időn belül. 2 röviddel a garancia lejárta után...

A sikernek nincs titka. Ára van.

(#75) Z10N válasza arn (#73) üzenetére


Z10N
veterán

"Par eve megkezdett tendencia, hogy eltunt a generacios ar/teljesitmenyugras, ami evtizedekig jellemzo volt."
Es erted mindenki mondja, hogy milyen jo kartyak vannak. Mert olcsobban kapod az eleve tularazott kartyakat. Egy kartya "josagi" faktorat az ara hatarozza meg.

"A regit kapod regi arban, az ujert fizess tobbet."
Ehhez meg mindenki tapsol es hozzajarul a tarcajaval a kasszaknal. Tisztelet annak a par kivetelnek, aki tudatosan vasarol.

"De lassan ott vagyunk, a regit sem lehet kapni"
Ez itt a lenyeg. Se ujat, se regit es a hasznalt is tul van arazva.

10- 25 evvel ezelott evente lehetett jobbnal jobb kartyakat venni elfogadhato aron. De aki csak ket evente valtott hatalmasakat ugrott, mert folyamatosan mentek lefele az arak, ahogy kell, mivel elavultak.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#76) arn válasza Z10N (#75) üzenetére


arn
félisten

Msrpben megtartottak, csak a valosag meg a 1.5-2x ar. Ideje lenne, hogy a fogyasztovedelem erre ramenjen... a megjeleneskori tesztek teljesen mast sugallnak az egyik es a masik esetben, a keresletet felturbozzak, ami vegeredmenyben az arak emelkedesehez vezet. Ez tervezett felrevezetes.

nincs rossz termek, csak rossz ar.

nem akar vki egy ilyen tomeges fogyasztovedelmi keresetet inditani ez ellen a gyakorlat ellen? Csatlakoznek hozza, az euban szvsz tamogatnak. A fogyasztoknak joguk van hozza, hogy lassak a termek varhato tenyleges ar/ertek aranyat a megjeleneskor, es a bemutatokor. Nem kis felhordules es ignoralas lett volna, ha a 3080at 1200 dollarral promozzak pl.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#77) #16939776 válasza arn (#76) üzenetére


#16939776
törölt tag

Amikor én fiatal voltam, olyan drága/ritka dolgokat vásároltam, ami ált. Magyarországon nem volt készleten senkinek, de a kis bolt a neten található európai árhoz képest 3% ár réssel! mégis meghozta, csak ki kellett várni azt a 2 hetet 1 hónapot amíg végig rendelgették egymás között a nagykerek és az megérkezhetett a magyar nagykerbe és onnan a kisboltba.
4 ével ezelőtti boltos emlékeim szerint kizárólag csak azt tud a bolt hozni, ami a nagykernél éppen van, vagy tervezett beszerzés alatt van. Következő lépés az ellehetetlenülés felé meg az hogy nem tartunk készletet, ami meg éppen van azt magasan tartjuk, hogy el ne fogyjon.
Szerintem egyre kevésbé biznisz, másrészt Mo. még akkora kereslet sincs rá mint más normális helyen, hogy egy importőrnek megérje havi szinten 20-20-20 db videókártyával foglalkozni, így olyan darab árat adnak, ami finoman szólva nem növeli az érdeklődést.

(#78) arn válasza #16939776 (#77) üzenetére


arn
félisten

en ausztriaban elek, de nem jobb a helyzet :) de szivesen megveszem mas orszagbol is. sot pl cpunal igazabol nem is lehet mondani, hogy nincs, csak eppen 1.5x aron adjak. amugy megvasarolhato.

poen keppen irtam egy "laikus" levelet az amdnek, hogy lattam a teszteket, es nagyon tetszettek azokon az arakon, es hol vehetnek egyet a hirdetett 549 vs 770 es a 649 vs 1300 eur ar helyett. a kov lepes az lesz, hogy rakerdezek, hogy mi jogon hirdettek annyiert, ha pontosan tudtak, hogy nem annyi lesz az ara?

kivancsi leszek mit valaszolnak :D ha valaszolnak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#79) olymind1


olymind1
senior tag

AMD-ék már rég nyithattak volna volna EU-ban egy boltot és onnan árusíthatnák a termékeiket végfelhasználóknak, azt ne mondják nem lenne rá kereslet. :U

[ Szerkesztve ]

(#80) arn válasza olymind1 (#79) üzenetére


arn
félisten

van, csak eppen ket masodpercig lehetett venni belole, es akkor is folyamatosan osszeomlott - gyk nem tudtal semmit se venni onnan :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81) Dare2Live válasza olymind1 (#69) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez egy US vám Kínai termékekre.

Az US vásárló fizeti mi nem. De gondolom ő se fogja sokáig gyorsan át fogják dobni a termelést taiwan, vietnam...ba.

szerk: Sött mi int EUban lakók még lehet örülhetünk is neki. Ha USban felmegy az ár kevesebbet vesznek. Több marad nekünk.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#82) Z10N válasza arn (#76) üzenetére


Z10N
veterán

"Msrpben megtartottak, csak a valosag meg a 1.5-2x ar. Ideje lenne, hogy a fogyasztovedelem erre ramenjen..."
A gyarto msrp ar is felment az adott kategoriaban. Ezt mar mashol kitargyaltuk. Az itthoni helyzet masik tema. Ezt a gvh-nak kellene vizsgalnia. A harmadik pedig az AIB gyartok arait a gyartonak is jova kellene elobb hagyni (nekik is erdekuk valahol).

"a megjeleneskori tesztek teljesen mast sugallnak az egyik es a masik esetben, a keresletet felturbozzak, ami vegeredmenyben az arak emelkedesehez vezet. Ez tervezett felrevezetes."
Ez megint egy kulon tema, hogy manapsag milyen tesztek jonnek/johetnek ki.

"nem akar vki egy ilyen tomeges fogyasztovedelmi keresetet inditani ez ellen a gyakorlat ellen? Csatlakoznek hozza, az euban szvsz tamogatnak."
Ehhez nem ertek, de utana kene nezni, hogy az ajanlott fogyasztoi artol mennyivel lehet elterni az EU-ban, ha egyaltalan van erre torveny.

"A fogyasztoknak joguk van hozza, hogy lassak a termek varhato tenyleges ar/ertek aranyat a megjeleneskor, es a bemutatokor. Nem kis felhordules es ignoralas lett volna, ha a 3080at 1200 dollarral promozzak pl."
Ez megint kulon tema. Ezt maguknak a gyartonak kellene viszgalniuk.

Ui: Az a baj mindenki a masikra mutogat es nincs egyeztethetoseg. Mindenki azt csinal amit akar es ez a kapzsisagnak nagyon kedvez. Manapsag errol szol a vilag. Ez abbol is latszik, hogy a gyartok egybol inkabb a banyakba adjak el a kartyakat. Mikozben a gamer kozosseg jutatta el oket oda ahol most vannak. Persze erre azt fogjak mondani, hogy most meg a banyasz kozosseg veszi a katyakat raklap szamra.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#84) XuChi válasza olymind1 (#83) üzenetére


XuChi
addikt

Tényleg eljött a konzolra váltás ideje...

(#85) Exelsior válasza XuChi (#84) üzenetére


Exelsior
senior tag

Épp azért örülök hogy még jutott egy PS5 Megjelenéskor. Most egyenlőre lemondok arról hogy 2060-at lecserélem valamire. Ez azért már sok. :O :((( :((

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#86) XuChi válasza Exelsior (#85) üzenetére


XuChi
addikt

Én nem cserélném le a 2060-at. Minek. Ami azon nem megy rendesen, arra ott a PS5 ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.