Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

A cikkért köszönet, nekem a következőek voltak a meglátásaim az idei Pro-val kapcsolatban:

Még mindig tetszik a minimalista külső, az anyaghasználat és kivitelezés, valamint SSD-k nagyon hasítanak és az OS is gördülékeny.

A név Pro, a koncepció és a kivitelezés azonban az Apple részéről eléggé Lite lett, egy pro gépen több csatlakozót is el tudnék képzelni, mivel ez nem Starbucks-ban netezek kicsit az Air-el kategória.

A billentyűzet szerintem pocsék lett még a legfrissebb kiadások esetében is, de ez inkább személyes preferencia, egy idő után megszokható.

i9 és a vékonyka ház - nos ez az a dolog, amiről még notebook-os berkeken belül jó előre tudni lehetett, hogy az i7 8750H háromszor ilyen vastag, szeparált két körös hűtőrendszerrel rendelkező gépeket is alaposan próbára tesz, szóval az i9 finoman szólva merész marketing húzás volt.
A gép jól egyben van, de most vagy ne legyen benne i9, vagy legyen vastagabb a shell kicsit, a hűtéshez pedig mehetne a vapor chamber.
Tekintve, hogy annyi feleslegesen fájdalmas dolgot sikerült már lenyomni a visszatérő vásárlók torkán az elmúlt időszakban, talán néhány plusz mm és gramm is belefért volna, mert ez tipikusan olyan hiba, amelynél egy szoftveres patch elfedi az eredeti problémát, de nem fogja megváltoztatni a fizika törvényeit, lásd 98 fokos CPU package temp.

Alapvetően egy szimpatikus laptop lenne, viszont néhány olyan fájdalmas konstrukciós hiba van benne, ami számomra ezen az árszinten megbocsájthatatlan és az elődökhöz képest is meglehetősen méltatlan.

(#2) Hiftu


Hiftu
senior tag

98 fokos CPU, kis házban. :(
Remélem nem lesz igazam, de gyors amortizációt érzek ebben a konfigban.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#3) Gdi válasza Hiftu (#2) üzenetére


Gdi
senior tag

Who cares? Addig a 2019es CTO majd váltja.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#4) #82351360


#82351360
törölt tag

Trollkodást félretéve, miért éri meg ennyiért ilyen gépet venni?

(#5) nemlehet válasza #82351360 (#4) üzenetére


nemlehet
őstag

Nem vagyok apple tulaj, iPod classicom volt utoljára, még jó régen.

Amit mondani szoktak az almások:
- Jó a design
- Az apple ökoszisztéma (pl airplay)
- Célprogram (asszem zeneszerkesztőből az Mac-es az egyik ha nem a legjobb)
- Fekszik nekik az OS
- Azonos kategóriát és felszereltséget nézve ritka, hogy a windows-os alternatíva olcsóbb lenne (pl ez az Air-re kifejezetten igaz)
- Hosszú terméktámogatás szoftveresen, visszafelé kompatibilitás
- Jó a support (ez mondjuk inkább az amcsiktól és a britektől hallottam)

A kijelentések igazságtartalmáért nem vállalok felelősséget, csak csatornázom amiket nekem szoktak mondani.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#6) Zicokuka válasza #82351360 (#4) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Akinek munkára kell megveszi,játékra biztos nem ezt veszed eleve,vagy ha igen szimplán nem érdekel a pénz.Jók ezek az almák,de annyira még se.

(#7) TBMC válasza Hiftu (#2) üzenetére


TBMC
addikt

ez ~100%os terheltség mellett...

sosincs ennyire terhelve a gép munka közben, kb nem is lehet, max fcpx 4k rendereléssel, de ott is mozog 80-95%között.. ez csak stressz teszt volt, ráadásul teszt gépen.
munka mellett 72fok fölké még nem sikerült vinnem. pedig 0-24 használom, elég sok nagy fileval dolgozok. Egyelőre tényleg nagyonjó.
Aztán majd idővel elvállik, lesz-e bárm iféle gyermekbetegsége.
Biztonság kedvéért ott az Applecare. Ő minimum 2-3évet nálam lesz.

markbellus.hu 

(#8) CsabaZz válasza #82351360 (#4) üzenetére


CsabaZz
tag

Én ugyan kevesebb mint fele ennyiért vettem a 2016-os 13 colos Macbookomat, de egy percig sem bánom, hogy dobtam a korábbi 17 colos Lenovo laptopot. Hatékonyan és gyorsan tudok rajta dolgozni (szoftverfejlesztés), Parallelsben tudok Windowsra is fejleszteni, plusz játszani is a régi kedvenceimmel. Kevesebbet áll le gondolkozni, mint a korábbi gépem, a háttérfolyamatok nem akasztják meg olyan hatalmas mértékben az előtér folyamatait, mint Windowson. Egyszer volt egy nagy krach, mikor bejött az APFS a High Sierrával, újra kellett formáznom és telepítenem a gépet, mert a Finder kb. 1 vagy 2 héttel a frissítés után többé nem nyílt meg, és lefagyasztotta a gépet. Amúgy a váltás közben kb. 1 vagy 2 hétig Windows helyett Linux Mint került fel, az is marhára tetszett. :)

[ Szerkesztve ]

"[...] Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük." :)

(#9) MineFox54


MineFox54
őstag

98°... Nem is sok ;)
A 2. gen i5 2560p-m nem megy 82 fölé stressztesztben, pedig ráférne a tisztítás.

(#10) UnA válasza CsabaZz (#8) üzenetére


UnA
Korrektor

"... a háttérfolyamatok nem akasztják meg olyan hatalmas mértékben az előtér folyamatait, mint Windowson"

A Windows hagyományosan lomha, mind a process indítás, mind pedig a filekezelés (főleg megnyitás) terén. Ezért is halálos sok apró file-t kezelni vele, míg ez pl. Linuxon sohasem gond.

(#11) pengwin válasza UnA (#10) üzenetére


pengwin
addikt

Egyébként szörnyű, hogy a Linux HDD-n gyorsabban keres és olvas be állományokat, mint a Windows SSD-ről.

Én nagyrészt a fájlrendszereket és indexelő szolgáltatásokat okolom emiatt, és egyszerűen nevetséges...

Asztai gépem gyorsabban dobott eredményeket 500GB-os WD Blue-ról, mint a céges laptop 256GB-os SSD-ről.

(#4) MorcosMacska
Ahol pénzt termel ez a gép, ott nem számít olyan drágának.
Grafikai, videós, zenei munkáknál egy év alatt bőven vissaz tudja hozni az árát egy ilyen gép.
Azt se felejtsd el, hogy céges eszközállományba vétel után tök jól termeli az " adminisztratív veszteséget".

(#7) TBMC
Nem tudom egyébként, hogy te hogyan látod, de szerintem vérlázító, hogy az Apple egy ilyen "Pro" gépet mesterségesen lekorlátozott memória terén.
A konkurencia már 4-5 CPU generációval ezelőtt kínált 32GB RAM-os gépeket (majdnem hasonlóan borsos áron), és ott már 3 generáció óta van lehetőség 64GB-ra is.
Ezek nyilván rétegigények, de lehetőségként akkor is ott keleltt volna lenniük, hogy az ilyen törzsvásárlóknak, mint te, ne kelljen csak ezért generációt váltania. Undorító üzleti stratégia és hatalmas antifícsör.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#12) Joshi válasza TBMC (#7) üzenetére


Joshi
titán

A fizika törvénye akkor is adott, laptop szinten ez nevetséges. Ez kb olyan, mintha 5-10 éven belül elvárnák az Apple fanok hogy az Iphone-juk is tudja ugyan ezt. Lehet hogy el fog jönni, de akkor is nevetséges.

(#13) joysefke válasza pengwin (#11) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Egyébként szörnyű, hogy a Linux HDD-n gyorsabban keres és olvas be állományokat, mint a Windows SSD-ről.

Ne mondj ilyen ökörségeket mert még valaki elhiszi... :U

(#14) mindanee válasza pengwin (#11) üzenetére


mindanee
tag

Ezek nyilván rétegigények, de lehetőségként akkor is ott keleltt volna lenniük, hogy az ilyen törzsvásárlóknak, mint te, ne kelljen csak ezért generációt váltania. Undorító üzleti stratégia és hatalmas antifícsör.

Azért ha a másik oldalról nézed - és most maradjunk annál az egyszerű feltételezésnél, hogy ez a cég is egy profitmaximalizálásban érdekelt cég -, akkor biztos megvan az ok arra, hogy még mindig nem lehet 64 gigás Apple laptop-ot vásárolni.

Valószínűleg annyi az egész, hogy a potenciális vásárlók száma a 64 giga RAM-mal rendelkező laptopokra annyira kevés, hogy jelenleg egyszerűen nem térülne meg az a K+F-re költött összegek.

Nyilván nem fog az Apple dollármilliókat beleölni alaplap újratervezésbe (meg ki tudja mi mást érinthet még), ha azt látják, hogy egyelőre nincs rá valós igény.

A 32 gigás opció is azért került be, mert már van az a "kritikus tömeg", ami miatt megéri ez az opció az Apple-nek.

Egyébként meg az se véletlen, hogy 2018-ban még mindig 8 giga van az összes 13-as macbook-ban alapfelszereltségként. Ha ennyiből nem futna el a gép normális használat mellett, akkor 16-tal adnák (vagy 12-vel, lényeg, hogy többel).

De a tömegigényt a 8 giga RAM is kielégíti. A 16 meg kielégíti a komolyabb "pro" usereket. A 32 meg ott van azoknak, akik még "komolyabb pro-k". A 64-et igénylők klubja meg még egyszerűen túl kicsi.

(#15) mindanee válasza #82351360 (#4) üzenetére


mindanee
tag

Saját tapasztalat windows-zal: otthon nyomom a laptop-ot, hibernálom, hogy vigyem megbeszélésre magammal.

Megbeszélésen bekapcs, projektorra ráköt, ppt-zés, aztán hibernálás.

Otthon gép bekapcs, jelszó beír, belép, aztán az egész kifagy. Hmm, jól van, adok neki 1-2 percet, hátha magához tér. Nem tért. Jól van, megebédelek, addig csak magához tér. Fél óra után ugyanazt a kifagyott gépet mutatja. És ekkor jött a kikapcs gomb mágikus 5 mp-ig tartó lenyomása.

És akkor ez csak egy a sokból. (Remélem azért nem kapom meg a hibernálásról a mantrát. Benne van az oprendszerben mint opció, és ezzel az akksit sem eszi "kikapcsolt" állapotban, nem úgy mint a sleep.)

Én még nem vagyok macbook tulaj, de augusztus végétől az leszek. Inkább fizetek egy prémium árat és megnézem hátha van jobb, mint a windows. A mac-esek szerint jobb, de persze majd én is megtapasztalom, aztán kiderül.

(Btw: Andriodról tavaly váltottam iphone-ra hasonló dolgok miatt, az iphone nagyon bejött)

(#16) Joshi válasza mindanee (#15) üzenetére


Joshi
titán

"És ekkor jött a kikapcs gomb mágikus 5 mp-ig tartó lenyomása."
Még ez sem kellene ha alapból kikapcsolnád a gépet. :B Egyébként a MacOS se tökéletes ne hogy azt hidd. Viszont drága. ;]

[ Szerkesztve ]

(#17) pengwin válasza joysefke (#13) üzenetére


pengwin
addikt

Személyes tapasztalat, hogy Btrfs-en, XFS-en és ext4-en is gyorsabban talál meg a linux fájlokat, gyorsabban olvassa be és frissíti egy-egy mappa tartalmát, mint a Win10 ugyanezen a hardveren, vagy a céges laptopon.

Nem egy csúcs NVMe SSD-re kell azért gondolni a céges laptopban, hanem egy szutyok LiteOn-ra. Valamint a Linux rendszer is SSD-n van, de merevlemezen tárolt adatokat gyorsabban kezeli.
Szerintem csak agyament alapbeállítások és szar indexelés miatt van ez, gyanítom a Linux az indexet a rendszer SSD-n tartja, és ezzel korrigálja a HDD lassúságát.

Az asztali gépemen a Win azért tudott akadni ha éppen használtam volna a merevlemezt, és szerintem egy gyengébb SSD-t is meg tud ma már fektetni a Win lényegesen a nagyobb háttér terhelésével.

Azt már meg sem emlíŧem mi történt, amikor 200-300 XML fájlból és SVG grafikából álló dokumentum forrásokat kellett megnyitnom Winen. Olyankor főztem kávét. ;]

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#18) mindanee válasza Joshi (#16) üzenetére


mindanee
tag

Nem feltételezem, hogy tökéletes, viszont inkább adok neki egy esélyt, minthogy ne adnák. Rosszul nem járok, max lepasszolom a gépet, ha nagyon nem jönne be.

Egyébként meg te is a usert hibáztatod, miközben a windows a f*s. Miért kéne kikapcsolnom minden egyes alkalommal a gépet, amikor éppen nem használom? Pont az a lényege a hibernálásnak, hogy ott tudjam folytatni a munkámat, ahol éppen abbahagytam.

Na érted. Ne az én hibám legyen már, hogy az egyik funkciót szeretném használni, csak éppen az nem mindig képes normálisan működni.

(#19) Joshi válasza mindanee (#18) üzenetére


Joshi
titán

Nem a te hibád, de ha van egy mód ami hibátlanul működik, akkor alkalmazkodok. Most nyilván magamról beszélek, ha te nem tudsz alkalmazkodni, akkor válts MacOs-re. ;) ;)

(#20) TBMC válasza pengwin (#11) üzenetére


TBMC
addikt

tökéletesen igazad van :K

markbellus.hu 

(#21) Chaser válasza MineFox54 (#9) üzenetére


Chaser
titán

alma-körte
12" vs 15"
lepkefing' cpu vs terminator
___

elég szomorú látni, h ilyen kategóriás gépeknek is milyen hibája lehet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) MineFox54 válasza Chaser (#21) üzenetére


MineFox54
őstag

Na én ezt értem, de a 12"-os gépben szarabb hűtésnek _kéne_ lenni.
Igaz, rosszul emlékeztem, azt hittem a 2540M is 45W TDP, de csak 35, így visszaszívtam.

(#23) Syl válasza mindanee (#14) üzenetére


Syl
nagyúr

>Valószínűleg annyi az egész, hogy a potenciális vásárlók száma a 64 giga RAM-mal rendelkező laptopokra annyira kevés, hogy jelenleg egyszerűen nem térülne meg az a K+F-re költött összegek.

Mert a 3200 dollár feláras 4TB SSD tárhely az megéri... :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#24) levente13 válasza #82351360 (#4) üzenetére


levente13
csendes tag

Trollkodás ide, vagy oda. Ha az ember üzleti/munka felhasználásra vesz gépet, akkor csak abban az esetben fontolja meg a 200e körüli gépeket ha nagyon meg van szorulva.

Egész egyszerűen ha egy mobil munkaállomásra van szorulva az ember akkor nem nagyon tud alább adni bizonyos elvárásokból. Nálam ez a FullHD kijelző, 16GB RAM, >=256GB SSD, 8 szál minimum 2,5 GHz. És nem lenne baj ha nem 4 kiló lenne. Ezeknek a feltételeknek már nem nagyon tesznek eleget csak a 300ezer plusszos gépek. A jelenlegi eszközömért 600ezer körüli jó magyar forintot kértek 3 éve.

Szóval ha vannak igényeid, és ha a munkaeszközödről van szó akkor csak azok vannak, akkor belenyúlsz a pénztárcádba, akár fájó szívvel is de kifizeted az összeget, és gond nélkül dolgozol rajta.

Amihez nem értesz ne nyúlj hozzá.

(#25) weiss válasza pengwin (#17) üzenetére


weiss
addikt

Egyébként fura, mert vannak 3rd party eszközök NTFS-en való keresésre, amelyek pillanatok alatt találnak meg akármit. Nem is értem Win miért nem tudja ezt alapból.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#26) Chaser válasza MineFox54 (#22) üzenetére


Chaser
titán

ezért mondtam h alma-körte, ennyi erővel xyz pc-hez is hasonlíthatod
a tdp csak egyet jelent, a max fogyasztási határt, ettől független ha max 20w-ot eszik a cpu 35w tdp osztályban rendben van, 2540 az nem fog enni soha 35w-ot, még max turbon se mikor véletlen belenyal, és azt se felejtsd el, h mellette ott van az igp is ami szintén fogyaszt/fűt
2560/70-ben pont h gyenge a hűtés:) de a gyári cpu-kat lehűti, akár 4 magos i7-et is vért izzadva

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) UnA válasza levente13 (#24) üzenetére


UnA
Korrektor

+1

És nem véletlen, hogy ha elmész egy céghez, és (pl. a policy miatt) saját laptopot adnak, ott sem lesznek olcsó gépek.

(#28) maximilian4 válasza Syl (#23) üzenetére


maximilian4
addikt

Ráadásul szerintem nem kéne megtörni magát dollármilliárdos kutatással az apple-nek hogy 64 giga ramot ráforrasszanak neked az alaplapra. Bár...ha már a ddr4 is hatalmas innovációnak minősül. Ez az ár meg egy vicc. Elhiszem hogy van aki jobban szereti az OS-t, de ilyen felárat elkérni érte. Ráadásul alig vannak rajta portok. De legalább megveheted azt is jó drága pénzért ha szükséged van rá.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#29) hallador


hallador
addikt

Köszönöm a cikket, sok sikert kívánok a géphez. Komoly hardver és komoly minőség. Én nem tervezek ilyet venni, de maga a gép minimalista designja szép.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#30) #92063744


#92063744
törölt tag

Ha ez a csúcs gép 1,3M, miről beszéltek, hogy 2,5M a vége?

(#31) maximilian4 válasza #92063744 (#30) üzenetére


maximilian4
addikt

Úgy hogy 4 terra ssd-vel még rájön annyi hogy 2,5 millió legyen. Ami elég vicces lássuk be, mert más gépbe megveszed ugyanazt a gyorsaságú ssd-t 500-600 ezer ft-ból (2db 2 terrás high end samu nvme). Ráadásul ha van galiba ki is tudod cserélni, mert nem forrasztják neked oda.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#32) #92063744 válasza maximilian4 (#31) üzenetére


#92063744
törölt tag

Meg is néztem közben, köszi. Hát, majdnem elsírtam magam. A legpofátlanabb az egész MacBook-szériában a belső tárhelyért elkért felár - de ez most engem is ledöbbentett. :U

(#33) Chaser válasza levente13 (#24) üzenetére


Chaser
titán

ezeknek a feltételeknek kb 160-70e-s gép is megfelel
250-es ssd? bakfitty:) 21-22e ft újan számlával 5 év garral, bármelyik értelmes gépben cserélhető
memória az már drágább, de az se indokol ekkora felárat
magában a fhd kijelző már nem kunszt, volt h 100e-s gép is tudta, kicsit feljebb mentek a belépő árak is, de 120-ért már van - megint más kérdés kalap kaki kategória, de akár a több száz ezres gépekben levő is -
egy _korrekt_ ips paneles gép ilyen hw-rel már valóban 300e körül van, de nagy csodát nem kell várni a paneltől, az igazán jók 4-500e-s gépekben és felette vannak, de simán beleraknak 500e-s gépbe is ultra gagyi kijelzőt
business class gép ami mögött valós support van és valóban értelmes kijelző, az nem jön ki 300e ft-ból ilyen hw-rel, pláne nem ha értelmesebb vga is kell bele
az is hozzátartozik, h egy-két konzumer gép jobban sikerült mint egy-két business gép, és megint más belépő business mint az általad említett munkaállomás, az lazán 500e ft fölött van ilyen hw-rel
aki dolgozik vele és pénzt termel megéri, megint más téma, h sokszor akár újan- akár pár hónaposan listaár feléért is kifoghatók ezek a gépek számlával - de magánszemélytől sincs gond, aam tételként elszámolhatóak -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) t72killer válasza MineFox54 (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

6db mag 3.2GHz-en 100 fok alatt egy ilyen vékony házikóban? Ha ez tényleg valami komolyabb stressz (FPU, linpack, prime v hasonló) és tényleg minden mag ennyin ment, akkor le a kalappal! Nagy Apple-hater vagyok (ill. erősen szkeptikus vagyok bármilyen lapos gépben a 2nél többmagú procikkal szemben), de ez így egy teljesen használható munkagépnek tűnik nekem. Az ára persze már egész más kérdés, azt nem szivesen köhögném ki jelenleg.

Kíváncsi lennék, tartósabb videófeldolgozós melóra mennyire jó a gépezet?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Hátő... volt ilyen gép nálam, 20 perc után a falat kapartam.
A billentyűzet kriminális, a portok hiánya meg már vicc.
Ja, sok sikert pl WPA2-Enterprise wifin megcsinálni a migration assistant-ot :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36) joey04 válasza Syl (#23) üzenetére


joey04
titán

a vásárlónak nem, de az Apple-nek igen. A feltételezés (a potenciális vásárlók száma a 64 giga RAM-mal rendelkező laptopokra annyira kevés, hogy jelenleg egyszerűen nem térülne meg az a K+F-re költött összegek.) viszont az Apple-nek nem éné meg.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) Syl válasza joey04 (#36) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem pont ugyanakkor igény van 64 giga ram-ra egy laptopnál, mint 4 tb tárhelyre. De mindegy is :B
Valahol olvastam, állítólag az Apple azzal magyarázza a max. 32 gigát, hogy egyelőre nincsenek nagyobb mobil memóriacsipek.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#38) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Olyan jókat mosolygok, amikor azt írják emberek, hogy 400-500ezer Ft alatti gépen már létezni sem tudnak xD
Én DJ-ként dolgozom. Használtan vettem Lenovo T530 Thinkpadot i7-el, 8Gb rammal, 250-es Ssd-vel, DVD helyére beépített 2Tb-os hdd-vel. Az egész megállt 130 ezer Ft-ban. Szerintetek nem szolgálja ki az igenyeimet? Oké, nem 2018-as modell, de abszolút prémium munkagép. Az biztos, hogy 2-3 évig mindenre bőven elég lesz, aztán eladom 50-60-ért és 120-130 körül veszek egy T550-T560-ast.

[ Szerkesztve ]

(#39) UnA válasza kraftxld (#35) üzenetére


UnA
Korrektor

"WPA2-Enterprise wifin megcsinálni a migration assistant-ot"

Értem én, hogy egy Windows rendszergazda a group policy és társainak bűvös vonzásában él, de azért talán van élet ezeken túl is. :)

(#40) UnA válasza Cingáriusz (#38) üzenetére


UnA
Korrektor

De mixert is olcsóbbat vettél? ;)

(#41) Cingáriusz válasza UnA (#40) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Keverőt bolti áron, újat, DJ kontrollert féláron használtat. Tökéletes 😉

(#42) PR0JECTNR56 válasza Cingáriusz (#38) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

"Én DJ-ként dolgozom."

Mások pedig nem. ;]

(#43) sanzi89


sanzi89
addikt

Kicsit drága 16->32GB memória upgrade volt. ;]

:))

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#44) Silenzio válasza PR0JECTNR56 (#1) üzenetére


Silenzio
addikt

Egyetértek. Ez a gép valószínűleg épp arra kockázatos (értsd: szar), amire szánták a mérnökök és a marketingesek: a komoly, igényes munkára.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#45) t72killer válasza Syl (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Éppenséggel videószerkesztésnél el tudom képzelni, hogy gyorsan megtelik az a 4 tera (egyetlen sima HD-s felvétel is foglalhat 30-40gigát kitömörítve). Modern fotógépek is komoly, darabonként 30+MB-os nyersképeket köpködnek magukból.

#44: arra ott a normálisan behűtött 17 colos Dell Precision és HP Zbook, illetve az asztali gépek. Ez egy ilyen középmegoldás, alacsonyabb hardverigényű médiás feladatokra (pl hangsáv-szerkesztgetés videóban, egyszerűbb vágási feladatok, manuális photoshop munka) jó. Persze erre egy 3éves Broadwell kétmagos + 1 percnyi türelem is jó ötödennyiért...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) Robert_F


Robert_F
tag

Belepo gyanant: nincs Macbook-om, nem IT teruleten dolgozom, csak hobbista vagyok. De. Lassan csak sajnalni tudom azokat akik a munka - okoszisztema miatt Apple termekekre 'kenyszerulnek'... Beragado - gyorstuzelo billentyuzet? Alaplapcsere zsinorban 3-szor? Bovithetoseg szinte semmi? Mindezt 1300 lepedoert... En nem is tudom elkepzelni, hogy ilyen arcatlan felarert kinalt de sok szempontbol szanalmas termekre szavazzak. (Maganvelemeny. (nem a film)) : )

... minden reggel jusson eszedbe: ... ma van hátralévö életed elsö napja ... anonymous

(#47) t72killer válasza Robert_F (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Zsinórban 3 alaplapcserét sajnos a Dell elitkategóriás E7450-em is produkált, egész gépcseréig fajult a dolog. Kollégámnál pedig az SSD pusztult ki belőle(!!).
Sajna nulla a QC a modern IT-iparban:(. Viszont az is tény, hogy az Apple sem valamiféle hibátlan "felső kaszt".

Ami az árazást illeti, tény, hogy drága, de az i9-8950HK-val szerelt laposokat senki se méri olcsón, 3000EUR alatt nemsokmindent találsz. Valóban van némi "almás felár", de ez korántsem a riogatásokban szereplő 2x-es szorzó vagy hasonlók.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) Robert_F válasza t72killer (#47) üzenetére


Robert_F
tag

Ez a masina/kategória az I9-cel van pariban? (noob kérdés...)

... minden reggel jusson eszedbe: ... ma van hátralévö életed elsö napja ... anonymous

(#49) t72killer válasza Robert_F (#48) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Olvasd el a speckóit, nem "pariban van vele", hanem i9-8950HK procival szerelték. Más kérdés, hogy a proci leterhelve a ~3GHz-es alapfreki környékén jár, de ezt rakták bele.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#50) Chaser válasza t72killer (#47) üzenetére


Chaser
titán

az xps is ugyanúgy túlárazott jószág, kár linkelni:) majd amikor kommerszebb gépekben megjelennek akkor lesz érdekes, persze az "i7" már magában túlárazott, ami most már "i9"-cel még ráhúz
ssd meg bármikor bármelyik eszközben megpusztulhat, pont úgy mint egy hdd, egyik sem biztonságosabb a másiknál

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.