Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Penty


Penty
tag

Helia-D-nek van egy jó kis gyógynövényes korpaellenes samponja. Nem olcsó, de jó és ráadásul magyar gyártmányú.

(#2) Met válasza Penty (#1) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem régen a Nisoral használt. Vagy Nizoral? :U

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3) berzerker83


berzerker83
csendes tag

A korpásodást sok esetben erősitik fel egyéb folyamatok (stressz, rossz étkezés, stb). Nálam pl az egyik az alkohol, amit felpörgeti a dolgot, így azt hanyagolom, viszont a rendszeres mozgás és izzadás javítja ezt. Évekbe telt, mire én is kitapasztaltam a saját megoldásom.
Am Syoss-t használok minden másnap, és max 1-2 percig hagyom a fejemen, mert különben kipirosodik tőle a bőröm. Ezt már két-három éve tolom így, előtte folyamatosan váltogattam a szereket, mert hozzászokott a bőröm és egy idő után hasztalan volt mind.
Remélem tudtam segíteni.

(#5) draco31


draco31
veterán

Nekem is mindig az volt, aztán elkezdtem head n shoulders használni a tengeri csillagos változatot. Egy idő után észrevettem, hogy sokkal kevesebb. Egyszer valamiért mást vettem márka minden, rögtön vissza is tért, ahogy elfogyott vettem is újra a csillagosat. Van valamennyi még most is, mármint korpa, de közel sem annyi mint ahogyan kezdtem.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#6) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Nizoral és T/Gel is jó.
Egyik sem olcsó, egyik sem bio, de mindkettő hatékony.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#7) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Nizoral/ecet.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8) Wlac


Wlac
Ármester

Fateromnak is a H&S vált be, mondjuk ő nem volt annyira durva, de azért látható.

“The wha-"

(#9) #20655360


#20655360
törölt tag

Szar ügy. Nálam is hóesés van mindig, akármit csinálok.
Olivaolajjal dörzsölve lelehet zúzni, ha nagyon durva a helyzet.
Havi 1-2 alkalommal kénytelen vagyok megejteni. Lehetne gyakrabban is, de marha trutyis meló.

Ami a sampont illeti: Sajna még nem találtam olyat ami jó volt. Ill volt valami barna flakonos Palmolive ami mintha türhető lett vna, de nem emlékszek a nevére.

(#10) nemlehet


nemlehet
őstag

Először azt derítsd ki, hogy mitől korpás a fejed. Lehet gomba (az esetben Nizoral vagy valami gyógysampon) és lehet száraz a fejbőröd. Az ellen sok mindent tehetsz, érdemes balzsamot használni, az eleve segít rajta, illetve megpróbálni sampont váltani, illetve nem tudom iszol-e eleget.

Nekem sose volt korpás a hajam, de néhány hónapja elkezdett hámlani a fejem mint a pelyhes hó. Próbáltam Nizoralt, H&S-t stb, de túró. Aztán mondta a fodrász, hogy tök száraz a fejbőröm váltsak sampont (eddig WU2 volt). Most a Rossmanban kapható ISANA tubusos sampont használom meg a hozzá való balzsamot (tök olcsó kb 650 Ft a kettő együtt) és a hajam is szebb és a korpa is elmúlt.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#11) mickemoto


mickemoto
őstag

Valami jobb féle házi jellegű szappant használj.Nekem az vált be.

(#12) Joci93


Joci93
senior tag

Nekem a kénes sampon vált be. Ezelőtt én is próbálkoztam T-Gél-el (gyógyszertárban 4000-ért sózták rám :((( ), H&S, Nizorallal, de egyik sem használt. A kénes sampon viszont helyrehozta a fejbőrömet kb. 1 hét után. Az illata nem éppen kellemes, de egy - két trükkel azt is el lehet tüntetni. :K

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#13) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Én a baleás korpásodás elleni sampont használom. Ugyan az a hatóanyaga, mint a Head & Shouldersnek (Zink Pyrithione), csak olcsóbb, kb. 500 Ft 250 ml.

(#14) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Nem tudom letezik e igazi megoldas erre. Nekem millio dologbol igazan egy valt be - par milis haj (6/3) vagy letolom az egeszet egy hajvago geppel a legalacsonyabb allasban.

Komolyra forditva az utobbi az igazi. Akkor valoban megszunik, zuhanyzas alkalmaval pikkpakk megvagy vele. Nyirason kivul gyakorlatilag egyaltalan nem kell foglalkozni vele :)

Volt aktivabb sportidoszakom is, normalisabb etkezessel, fin szaunaval stb. Meg puannyados minden szemetet evos. Nem nagyon valtozott kozben ez. Mondjuk sport alatt nehany milis hajjal ugye naponta 1-2 zuhany megvan es tisztan tarthato a haj. Emiatt nem okozott gondot.

(#15) executor2


executor2
csendes tag

Head & Shoulders-t ne használj mert az csak addig hat amíg használod (így van kifejlesztve). Vegyél teafa olajos natur szappant, de csak olyat ami garantáltan méregmentes (Olivia, Blueberry). Első héten 2 naponta azt követően 3 naponta amíg elmúlik. Hajmosás után almaecetes langyosvizes öblítés. És a közvélekedéssel ellentétben, ha megszárad a hajad nem lesz ecetszagú.

(#16) #20655360 válasza RexMaximus (#14) üzenetére


#20655360
törölt tag

Az nem megoldás. A lenyírt haj kua unalmas és az emberek többségének nem áll jól.

(#17) RexMaximus válasza #20655360 (#16) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Ezt latni kell, de amugy is sok ferfi ember kopaszodasra van itelve. Akkor mar szerintem mar elkerulhetetlen :)

En elvoltam/vagyok vele, parkeresesnel vagy elet mes teruleten sem okozott hatranyt.

De az egyenesen felszabadito, hogy egyaltalan nem kell mar ezzel foglalkozni. Csak akkor jut eszembe amikor masok ruhain, hajan latom, vagy ezzel kapcsolatos anyagot olvasok.

A "mainstream" samponok nekem nem valtak be. Rovid idore megoldast nyujt de par nap alatt szinte rosszabb mint elotte. Nekem a nizoral is ide tartozik, picit jobb de nem az igazi.

Neha probalkoztam valami frizura belovesevel, de rovid idon belul visszatertem a rovid hajhoz :)

DM-ben erdemes kiprobalni az Alverde sampont. En egy vilagos kek kupakost hasznalok amire azt irjak, hogy erzekeny hajborre valo. Eddig nekem az valt be a legjobban es nincs benne annyi szemet mint a "mainstream" vonalon.

[ Szerkesztve ]

(#18) RexMaximus válasza RexMaximus (#17) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

ami lemaradt de nekem fontos, kenyelem szempontjabol +1

kb 10p alatt egy zuhanyzassal megvan a hajnyiras. tizeneve nem voltam fodrasznal es nem is hianyzi az a macera es idokieses :)

(#19) ncc1701 válasza #20655360 (#16) üzenetére


ncc1701
veterán

Kevered a szerepeket, a lányoknak kell szépnek lenni. Férfi tolja le nullás géppel, oszt jóvan. Elég ha a bankkártya vastag, és a cerka jól áll. :Đ

(#20) #20655360 válasza ncc1701 (#19) üzenetére


#20655360
törölt tag

:((( Na ja... van ilyen ribancból elég...

(#21) bambano


bambano
titán

vagy 20-25 éve cink-piritionos sampont használok, korpát csak vendégeken látok.
most éppen garnier fructis sorozatból van ilyen, amit venni szoktunk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) Daneee527


Daneee527
csendes tag

Próbáld ki a Sellon-t!
Nekem csak ez a cucc vált be, a kommersz samponok korpásodás elleni változatai nem használtak.. ez kb. a 2. használat után már el is tüntette a korpa legnagyobb részét..
1500.- körül van egy flakon, de nekem pl. nagyon sokáig elég elég szokott lenni (igaz, rövid a hajam)

(#23) Atti777


Atti777
senior tag

Selsun blue, nem bio, nem is mondanám olcsónak, de nekem heti egyszeri használattal megszűntette a korpásodást

Путин, иди нахуй!

(#24) Viktor77


Viktor77
titán

Én nagyon sok éve ezt használtam.
Elmulasztotta, azóta mindegy mivel mosok hajat, nyoma nincs a korpának.
Ja, és nagyon olcsó.
Látom, írta már más is.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#25) bozont válasza Atti777 (#23) üzenetére


bozont
veterán

Szintén, Bár nekem csak kicsit volt korpás a hajam, viszont a fejbőröm viszketett veszettül. Ezektől a kommersz cuccoktól csak jobba. Ez a Selsun Blue viszont bevált.
De egy ideje nem kapni sehol a környékben, nem is tudtak hozni. Nem tudom mi lehetett, majd újra rákérdezek, remélem kapni már.

(#26) Willy_Billy


Willy_Billy
csendes tag

Én kamasz korom óta használok Head & Shoulders-t. Akkoriban nagyon durván korpás volt a hajam, ez volt az egyetlen sampon, ami segített. Mondanom sem kell, hogy azóta sincs egy korpadarab sem a hajamban. Mondjuk naponta legalább 2x (néha 3x is) mosok hajat. A fodrászom is mindig el van ájulva, hogy mit csinálok a hajammal.

Viktor77: nem azért mosom ennyiszer, hogy ne legyen korpás, hanem mert nálam ez már megszokássá vált. Reggel mikor felkelek és megyek valahová (hétköznap meló, hétvégén bolt, város, stb..) akkor ahány hajszálam van, annyi felé áll, ilyenkor mindig muszáj kimosni, nameg reggelente is mindig zuhanyzok, mert így esik jól. Este, mikor zuhanyzok akkor meg azért szeretem kimosni, mert nappal, még ha nem is dolgozok retkes munkahelyen, azért az utcán a por meg a kitudja mik (szennyeződések) beletapadnak a hajba, és jobb szeretem ha megvan az a tudat, hogy tiszta hajjal fekszek be az ágyba.

Nyilván, ha nem mosnám ki csak 2 naponta akkor sem lenne korpás. Mint mondtam, mikor elkezdtem használni durván korpás volt a hajam és ugyan már nem emlékszem, hogy mennyi idő múlva segített, de azt tudom, hogy elég hamar (Kb. 1 hónap alatt teljesen eltűnt a korpa a hajamból).

[ Szerkesztve ]

(#27) Viktor77 válasza Willy_Billy (#26) üzenetére


Viktor77
titán

Aztán majd csodálkozol, ha záros határidőn belül elkezd hullani a hajad. Arra nem gondoltál, hogy mást kipróbálj? Mert a H&S igen szar lehet, ha naponta 2-3X kell hajat mosnod, hogy ne legyen korpás.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#28) Penty válasza Willy_Billy (#26) üzenetére


Penty
tag

Naponta kétszer? Hát ez sem normális, az biztos... (Hacsak nem olyan helyen/munkakörben dolgozol, ahol minden nap beleszáll valami a hajadba, amit célszerű napi szinten kimosni. Pl.: gőzmozdonyvezető :) ) Normális esetben elegendő lenne nagyjából 3-6 naponta hajat mosni...

(#29) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

A korpát többminden kiválthatja, például a stressz vagy helytelen étkezés, esetleg allergia, akár mosóporra is.
Ezt azért írom, mivel érdemes tudni, hogy adott esetben egy korpásodás elleni sampon még ront is a helyzeten.
Nekem pl a H&S rontott rengeteget, a Nizoral semmit nem segített, és úgy általában semmi nem érte el a kívánt hatást.
Aztán nyugodtabb melóm lett és szép lassan eltűnt a korpa.

Amúgy ami átmeneti javulást okozott: 3cm-es hajhossz, több idő napfényen és friss levegőn, gyakoribb párnahuzat csere és talán vicces, de bőrápoló a fejbörbe dörzsölve (mondjuk ekkor tüsi hajam volt).

Samponból kerüld a szilikonosat és a kéneset, ne legyen benne színezék és nem baj, ha van benne kamilla, menta. Amit használok, egyáltalán nem korpa elleni, sajnos most nem jut eszembe a termék neve.

Amúgy van egy rossz szokásom, amiről nem tudok leszokni: minden reggel hajat mosok, ha futni megyek, akkor este is. Ezt már 20 éve csinálom, szerencsére még mindig olyan a hajam, mint 15 évesen, nem hullik. :P

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#30) 1eske


1eske
tag

Hát nem is tudom, de valahogy mindenki mást ír, mi a legjobb sampon. Ebből azt következik, hogy kb. mindegy mit veszek, mert nincs univerzálisan jó sampon korpás hajra. :(

(#31) DigitXT válasza 1eske (#30) üzenetére


DigitXT
félisten

nincs univerzálisan jó sampon korpás hajra
Gondolom azért, mert a korpa sem univerzális valami...

(#32) XFishboneHUN


XFishboneHUN
senior tag

Első körben elmennék egy bőrgógyászhoz és az megnézi, aztán, vagy tud rá mondani valamit, vagy sem. Én, amúgy ilyet használok: Syoss ANTI-DANDRUFF (zöld). Nekem eddig tetszik.

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.