Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Goblin12


Goblin12
őstag

Szép szép, de lassan már USB aljzathoz kell tápot igazítani és nem a többi komponenshez. :D

Notiknál meg szép lesz aksiról működtetni.

[ Szerkesztve ]

(#2) Alchemist


Alchemist
addikt

Nocsak, a végén még lesz USB-s ívhegesztő..? :D

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#3) fkenny


fkenny
senior tag

20A 5V-hoz elég vastag kábelre van szükség, ami mobilitást és bárminemű komfortosságot mellőz. A kábel ami megfelelő lenne ilyen célra az kb, olyan vastag lenne mint a minőségi dsub vga kábelek. A kitalálóját remélem jól megfogja izgatni a 20A ha véletlenül megfogdossa :)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#4) stranger28


stranger28
addikt

"...a fejlesztés ugyanis nem csak leadni, hanem felvenni és képes azt az ominózus 100 wattot."

[ Szerkesztve ]

(#5) JoeYi válasza fkenny (#3) üzenetére


JoeYi
őstag

az 20V 5A, elolvastad

(#6) fehrudi válasza fkenny (#3) üzenetére


fehrudi
csendes tag

Maximum 5A áramerősség lehet.
"up to 2 A at 5 V (for a power consumption of up to 10 W), and optionally up to 5 A at either 12 V (60 W) or 20 V (100 W)"
Szerk: megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#7) liksoft


liksoft
nagyúr

9. oldal

Talán így érthetőbb. :B

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8) imibogyo válasza fkenny (#3) üzenetére


imibogyo
veterán

"A kábel ami megfelelő lenne ilyen célra az kb, olyan vastag lenne mint a minőségi dsub vga kábelek."
Ha ebből indulunk ki, akkor a falban futó 230V 32A-es kábelnek karnyi vastagságúnak kellene lennie, és ugye tudjuk, hogy nem az. 20V/5A-hez sem kell túl vastag kábel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9) #21346560 válasza fkenny (#3) üzenetére


#21346560
törölt tag

Az elektronikához túl sok közöd nincs ugye?! :U

(#10) .mf


.mf
veterán

Nem lelkesedek túlzottan az ötletért. Az USB eddigi előnye az volt, hogy egyszerű, kicsi, mobilis, sok perifériát támogat és visszafelé kompatibilis. Ezzel bonyolult, nagyobb, kevésbé hordozás-barát és úgy rémlik, hogy a visszafelé kompatibilitás is sérül. Értem én, hogy egy interfésszel szeretnének mindent leváltani, de itt már fából vaskarika, úgy akarnak új dolgokat beletuszkolni, hogy a legfőbb előnyei sérülnek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) Reggie0 válasza .mf (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert serulne? Probaltal 3.5 colos hdd-t kulso tap nelkul hasznalni usb-n?

(#12) .mf válasza Reggie0 (#11) üzenetére


.mf
veterán

3.5"-es már úgyse egy mobil dolog, annál belefér a külső táp. A 2.5"-esek többsége pedig megy külső táp nélkül is.

Ellenben az új interfész
- nem lesz visszafelé kompatibilis, nem tudod bele az USB2 és USB3 eszközeidet beledugni
- a hozzá szükséges kábel több és vastagabb érből fog állni, tehát nagyobb, vastagabb, merevebb és drágább lesz

Na most ezek, főleg az első, nem ér meg nekem annyit, hogy utána akár 3.5" külső lemezeket is külön táp nélkül tudjak használni...

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13) 14adam válasza imibogyo (#8) üzenetére


14adam
addikt

az meg váltakozófesz. Úgyhogy a te állításod se oké :))

(#14) Reggie0 válasza 14adam (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

A valtakozo feszultsegnel ugyan annyi amperhez meg vastagabb vezetek kell, mint egyenfeszultsegnel. De ha most nagyvonaluan elhanyagoljuk a skin hatast, akkor teljesen mindegy, hogy valtakozo vagy egyenfeszulsegrol beszelunk.

(#15) emvy válasza Reggie0 (#14) üzenetére


emvy
nagyúr

50 Hz mellett a skinhatas minimalis (jelentektelen).

while (!sleep) sheep++;

(#16) #06658560


#06658560
törölt tag

Lesz valahol benne megfelelő aktív elem, hogy tudja szabályozni a feszültséget, speciális nyák kell, vagy hogy gondolják? Fordítva, a nagy energiaigényű eszközök, külső vinyók hogy fognak kinézni? Spec. kábel és biztos ami sicher alapon egy külső táp? Ha erre kötünk hubot, akkor dinamikus feszültségváltoztatás is lesz?

(#17) Reggie0 válasza emvy (#15) üzenetére


Reggie0
félisten

Hiszed azt. Amikor mar jelentos keresztmetszetre van szukseg(kiloamperek es folotte), akkor mar nagyon is szamolni kell vele. Mert hiaba van 30mm-es a vezetek atmeroje, ha csak a kulso 9.2mm-ben folyik aram.(Valojaban az aramsuruseg a vezeto belseje fele e^-r szerint csokken).

[ Szerkesztve ]

(#18) emvy válasza #06658560 (#16) üzenetére


emvy
nagyúr

> Lesz valahol benne megfelelő aktív elem, hogy tudja szabályozni a feszültséget
Igen.

> Spec. kábel és biztos ami sicher alapon egy külső táp?
Igen. Tehat a kulso, nagy teljesitmenyigenyu HDD-t megcsinalhatjak ugy, hogy csak USD PD-vel mukodjon, vagy ugy, hogy mukodjon a sajat tapjaval es USB PD-vel is.

> dinamikus feszültségváltoztatás is lesz
Igen. Ez a csip lehet a tolto vagy a toltott oldalon is (van erre jobb magyar kifejezes?), a ket oldal megdumalja a Vbus labon keresztul, hogy milyen a teljesitmenyigeny, es kesz.

while (!sleep) sheep++;

(#19) emvy válasza Reggie0 (#17) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez nem hit kerdese. Egyreszt a topicban nem kA-ekrol volt szo, hanem 20A koruli ertekekrol, masreszt a 50 Hz-en rez vagy alu vezetekben kb. 1 centi a skin, ha jol emlekszem, tehat meg mindig nyugodtan hasznalhatsz 3-4 cm2 atmeroju vezetekeket.

Szerk: ok, latom beleszerkesztettel: ahogy irod, 30 mm vezetekatmero mellett kb. kimarad a belso 10 mm atmeroju resz. Egyreszt a tavvezetekekben, ahol szobajon ez az atmero, ott csomo helyen acelmagot hasznalnak az aluvezetekek belsejeben (a nagyobb szakitoszilardsag miatt), szoval 'mindegy', masreszt 30 mm-es vezetekeknek a szamitastechnikahoz (vagy az USB PD-hez) annyi kozuk van, hogy a szerverpark energiaellatasahoz esetleg kellhetnek ilyenek (valojaban meg ott se szokas ilyesmiket hasznalni)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#20) #06658560 válasza emvy (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

Akkor tapsolhatunk egyet, sikerült az egyszerű, sokoldalú USB szabványt halál megbonyolítani és megdrágítani.

(#21) Reggie0 válasza emvy (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

Tehat akkor eljutottunk ismet oda, amit a #14-ben irtam...

(#22) emvy válasza Reggie0 (#21) üzenetére


emvy
nagyúr

Ok, az a hsz arra valaszol, hogy valaki szerint a haztartasi aramellatashoz X atmeroju vezetek kellene... na mindegy, tultargyalva.

while (!sleep) sheep++;

(#23) pakriksz


pakriksz
őstag

20 volt? szép kerek szám, még véletlenül se 12 volt legyen ami, kb minden PC-ben előfordul, jobb az a 20 mert így extra elektronika a kell/ egy új ág a tápegységeken :DDD Na meg a 12 volt túl kompatibilis lenne az autókkal is.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#24) imibogyo válasza 14adam (#13) üzenetére


imibogyo
veterán

Már megválaszolták. De természetesen sarkítottam. :))
Ettől még továbbra sem kell 5A DC-hez VGA-kábel vastagságú vezeték.

[ Szerkesztve ]

(#25) Kernel válasza .mf (#12) üzenetére


Kernel
nagyúr

- nem lesz visszafelé kompatibilis, nem tudod bele az USB2 és USB3 eszközeidet beledugni

Erre nem vennék mérget, 5 A nem kevés, de nem is annyira sok, hogy ne lehetne megoldani egy kompatibilis csatlakozón, amit jól mutat, hogy az USB 3.1 szabvány már 5 A-re van specifikálva: [link]

Épp azért szükséges a feszültséget növelni, mert az áramot már nem igazán lehet, illetve nem érdemes, az adott fizikai keretek között. Ahhoz már inkább teljesen újfajta csatlakozó kellene. Vagyis gondolom, 5 A-nél megáll ez a történet. A teljesítmény ezért legfeljebb a feszültség emelésével növelhető, amire viszont adott a lehetőség, mert a szigetelés 20 V-ot simán elbír, még valamivel többet is.

Mivel az új port alapból csak 5 V-ot fog leadni, így nem sérül a régi periféria sem, ha rádugom. Csak akkor kapcsol át nagyobb feszültségre szerintem, ha a periféria azt kommunikálja a port felé, hogy kapcsolj át. A régi, buta eszközök ilyen utasítást nyilván nem tudnak, így nekik marad továbbra is az 5 V-os üzem.

Az meg eléggé nevetséges, hogy az 5 A miatt egyesek már áramütésre célozgatnak. 20 V-ról beszélünk, elemi fizika... Azt sem értem, hogy a skin-hatásnak és kiloamperes áramoknak mi köze a topik témájához, offolni / hantázni / nagyot mondani én is tudnék, de minek...

De miről beszélünk, a fizikai oktatás színvonaláról, amikor már a cikk címe is hibás. A teljesítmény mértékegysége a W.

A villamosenergiát viszont Wh-ban mérik (wattóra, kilowattóra), azután fizeted a villanyszámlát, okos cikkíró...

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#26) RECSKA válasza fkenny (#3) üzenetére


RECSKA
veterán

Kocsimba 40-es tapkabel megy hatra. Tutira mentem, igy csak 75-os biztit raktam. De 100 is atmenne rajta...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#27) .mf válasza Kernel (#25) üzenetére


.mf
veterán

Akkor lehet, hogy én emlékszek rosszul, de valahonnan úgy rémlik, hogy új, nem-kompatibilis csatlakozók kellenek majd hozzá.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28) Kernel


Kernel
nagyúr

Egyébként, ha már a cikk címénél tartunk, szerintem azt is félreérthetik páran, akik az hiszik, hogy ez a lapka 100 W teljesítményt biztosít.

Nem biztosít teljesítményt, ez csak egy vezérlőchip, kontroller. A teljesítményt majd az a kapcsolóüzemű tápáramkör fogja biztosítani, amit ez a chip vezérel.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#29) jacint78 válasza Reggie0 (#21) üzenetére


jacint78
addikt

Így is ökrséget írtál, mert a skin hatást nem vastag vezetékkel, hanem több vékonnyal lehet elkerülni és 50H-en erről beszélni... Mellesleg szó sem volt 20A-ről, ahnem 20V 5A-ről..

type your text here..

(#30) nyunyu válasza pakriksz (#23) üzenetére


nyunyu
félisten

20 volt? szép kerek szám, még véletlenül se 12 volt legyen ami, kb minden PC-ben előfordul

Laptopok toltoi altalaban 19 vagy 20 voltosak.

Mondjuk ennyi erovel lehetett volna 24V is a szabvany, hatha valaki etikettnyomtatot, blokknyomtatot, online penztargepet akar etetni USBrol. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31) fkenny válasza #21346560 (#9) üzenetére


fkenny
senior tag

Csak a reggeli kávéhoz, és félreolvastam, bocs mindenkitől.

[ Szerkesztve ]

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#32) fehrudi válasza pakriksz (#23) üzenetére


fehrudi
csendes tag

Több teljesítmény szintet specifikáltak, az egyik 12V, 5A (60W).
Így az összeesküvés elmélet kicsit csorbul... :))

(#33) liksoft


liksoft
nagyúr

BELENÉZETT VALAKI IS ITT A PDF-BE? Benne vannak a feszültség és áram párosítások. 5A felett NEM látok benne! És igen, van 12V is! :W :W :W

Szerk: Kivétel az előttem szóló! :R

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34) imibogyo válasza liksoft (#33) üzenetére


imibogyo
veterán

Már többször előkerült a 12V-os feszültség megléte, valaki még be is idézte. Nem kell többször belinkelni, nem kell 30 smiley és nem kell CapsLock. Aki ennyi után sem érti meg a szabvánnyal kapcsolatos A és V értékeket, az már úgy is menthetetlen. ;] :P

(#35) #06658560 válasza imibogyo (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ehhez előbb el kellett volna olvasni a topikot neki is. Lehet a sámlik egy része saját magának szól?

(#36) Reggie0 válasza jacint78 (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

Sehol sem irtam okorseget. Azt sem irtam, hogy vastag vezetekkel kerulik el, hanem azt, hogy nagyobb mertekben jelentkezik. En azt irtam, hogy jelen van ilyen hatas es az Rac>Rdc a vezetekek eseteben. Meg kene tanulnotok olvasni, de tenyleg...

[ Szerkesztve ]

(#37) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Type c is tud majd 100 Wattot leadni?
Terjedhetne gyorsabban is. Szerintetek, akkor majd lehet egy Routhert is etetni Usb-ről?

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#38) pakriksz válasza fehrudi (#32) üzenetére


pakriksz
őstag

összeesküvéselmélet? OMG ti összeesküvéselmélet gyűlölők mindenhol összeesküvéselméleteket láttok? :D

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#39) nyunyu válasza ViiiiktorOC (#37) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerintetek, akkor majd lehet egy Routhert is etetni Usb-ről?

Arra ott van a Power over Ethernet.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40) #06658560 válasza nyunyu (#39) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azt hiszem nálam nem működne: csak egy külső vinyó csatlakozik madzaggal a routerhez, meg a bejövő net koaxon.

(#41) lapa válasza nyunyu (#39) üzenetére


lapa
veterán

jah hát poe az még elterjedtebb a háztartásokban, mint mondjuk a heggesztőtrafó.

(#42) #16939776


#16939776
törölt tag

Töltés fogadásnak laptopon lenne értelme, de kicsi esélyt látok rá hogy ezt a gyártók engedélyezzék.
Túl nagy pénz, az "elhasználódó" töltők miatt kialakuló vásárlói igény.

Szép a specben szereplő 60/100W de kurv@ra nincs rá szükség.
Hülyeségnek tartom hogy egy ilyen picsa csatlakozón átengednek 2/5A-t :(

Nem tudom mennyibe kerül ez az ic, de nem akarok a jövőben érte +pénzt fizetni ha házat/alaplapot/eszközt veszek amin Xdb usb port van.

(#43) lapa válasza #16939776 (#42) üzenetére


lapa
veterán

az elhasználódó töltőkben még nagyobb pénz van, mint a heggesztőtrafókban. még akkor is, ha mindenki vagy kiinai vackot, vagy valami univerzálisabb vackot vesz helyette. de kb. 0,1%-ban eredetit. (ha elromlik egyátalán)

(#44) #06658560 válasza #16939776 (#42) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egészen pontosan mekkora arányban mennek tönkre a töltők és mennyi idő alatt?

(#45) Reggie0 válasza #16939776 (#42) üzenetére


Reggie0
félisten

Hiaba tartod hulyesegnek, szerencsere vannak mernokok akik kitalaljak es kiszmoljak. Azon a csatin rohogve elmegy az 5A.

(#46) #16939776 válasza #06658560 (#44) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nincs pontos felmérésem erről, így véleményem szerint: 80%-ban törött/zárlatos kábel miatt vennének újat a userek.
Aki napi szinten hurcibálja 1db töltővel együtt a gépét, az kb.: másfél évente találkozik ezzel a problémával.

(#45) Reggie0: Tiszteltetem a mérnököket! Rengeteg konstukciós hibával rendelkező készülék fordul meg nálunk, amiket szintén mérnökök terveztek...

[ Szerkesztve ]

(#47) Reggie0 válasza #16939776 (#46) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja, csak altalaban nem egy csatlakozo terhelhetoseget szurjak el. Az USB PD uj csatlakozot kap, ami a regivel kompatibilis marad. Megmarad az usb 2.0 szerinti 5V VBUS es kulon lesz 4 tu, amin a nagyobb tapot kapja. A csatlakozo alakja aramerosseg es feszultseg fuggo, igy nem cserelhetoek ossze.

[ Szerkesztve ]

(#48) #06658560 válasza #16939776 (#46) üzenetére


#06658560
törölt tag

Arányaiban mennyi megy tönkre az összesből? Mert hurcibálás, folyamatos használat mellett is az a halmaz, amire rálátok, ráláttam eddig, egyik sem ment még tönkre.
Pedig van olyan is, ami 2002 óta teljesít szolgálatot.

(#49) Reggie0 válasza #06658560 (#48) üzenetére


Reggie0
félisten

Attol fugg. Te valoszinuleg vigyazol a dolgokra, de a baratnom hajlamos laptoponkent 3 toltot elhasznalni.

(#50) duke válasza imibogyo (#8) üzenetére


duke
aktív tag

"Ha ebből indulunk ki, akkor a falban futó 230V 32A-es kábelnek karnyi vastagságúnak kellene lennie,"

Bar nincs szo 20 A-rol, ha tenyleg 5 volt 20 A-t akarnanak, akkor azert komoly kabelekre volna szukseg, vastagabbra, mint egy normal 32 A-t elbiro halozati kabel. Azert, mert mig a 230-as halozatnal nem problema ha vezeteken esik par volt feszultseg, addig az usb 5 voltjabol nem eshet egy-ket tized voltnal tobb(talan meg annyi sem), kulonben mar nem mukodnek az 5 voltot igenylo eszkozok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.