Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Amantius válasza ilko (#100) üzenetére


Amantius
senior tag

Ha fontos a 3G (nekem is az volt), akkor egyértelműen a 3G-t. Ha annyira talán mégsem olyan égető és nem zavar egy lógó USB modem, akkor cserében kapsz nagyobb akksit, nagyobb képernyőt, mini HDMI-t, 4 magos GPU-t, kicsit erőseb procit és plusz 8 giga belső tárat.
Korábban én azt hittem, hogy engem aztán nem zavar egy kis kanóc, egy kis műanyag darabbal. De! Zavart, nem is kicsit. Ezért vettem meg a Prestigio MultiPad 2 Ultra Duo 8.0 3G-t.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#102) ilko válasza Amantius (#101) üzenetére


ilko
csendes tag

Huhh, nagyon köszönöm, ez máris nagy segítség... Mindössze annyi történt, hogy az e-digital keresőjébe beírtam, hogy 3G-s tabletet szeretnék, és kihozta mindkét modellt. Jellemző rám, hogy fel sem tűnt, hogy ez nem 3g-s. Nincs mobilinternetem, sőt okostelefonom sem, de tudom, hogy ha nem ilyet veszek, akkor fél év múlva pont ez a tulajdonsága fog hiányozni...
Ha már ilyen gyorsan válaszoltál, kihasználom a lehetőséget, s megkérdezlek, ha most tudnál kb. ennyi pénzt elkölteni tabletre, mit vennél? Nem égetően szükséges 1-2 napon belül megvennem, de sokkal több pénzem sem lesz rá...

(#103) ilko válasza ilko (#102) üzenetére


ilko
csendes tag

Bocs, talán nem érthető: maradnál a Prestigio-nál vagy van alternatíva?

(#104) Amantius válasza ilko (#103) üzenetére


Amantius
senior tag

Én nemrég vettem ezt a készüléket. Hogy van-e alternatíva? Én nem találtam ennyiért másikat, ami ilyen specifikációkkal rendelkezik (ami nem jelenti azt, hogy nincs). Vennék-e másikat ennyiért, ha lenne rá lehetőségem? Nem! Maximálisan elégedett vagyok vele.
Majdnem elfelejtettem, hogy én csak netezek és olvasok. Semmilyen médiát nem próbáltam vele ki, szerintem nem is nagyon fogok, így erről nincs tapasztalatom.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#105) ilko válasza Amantius (#104) üzenetére


ilko
csendes tag

Köszönöm!!!

(#106) nbware válasza ilko (#102) üzenetére


nbware
senior tag

Rengeteg tabletet megneztem es ez volt az egyetlen, ami megfelelt a kriteriumoknak. 7-8 colos tabletet kerestem es 3g legyen benne, csak ezt talaltam 60ert. Egyaltalan nem bantam meg. Videot tokeletesen tudok rajta nezni, meg tvt is, igaz streamelve. Jatekokban sincs oka a panaszra, bar en a kartyas jatekokat szeretem, ahhoz meg nem nagyon kell eroforras :-)
Szoval csak ajanlani tudom. Ami gyengecske benne, az a kamera, de hat ez nem is arra van :-)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#107) nbware válasza ilko (#102) üzenetére


nbware
senior tag

Ja es vettem hozza billentyuzetes tokot, siman olyan lesz tole, mint egy laptop :-)
Mind egeret, billentyuzetet siman felismerte.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#108) ilko válasza nbware (#107) üzenetére


ilko
csendes tag

Akkor gyorsan meg is kérdezném a billentyűzettel kapcsolatban: láttam, hogy van tokkal billentyű. Ilyen van magyar billentyűzettel is? Vagy csak ékezet nélküli? Úgy tudom, nagyon jó kis tokot adnak hozzá, funkciója is van... az új tokkal gondolom, ez "elvész". S ha az általad írt tok/billentyűzet nem ékezetes, akkor azért tudok hozzá valami másféle, viszonylag kicsi, de megfelelő dolgot venni, ugye? (a leírtakból is látszik, hogy nem sokat értek hozzá, bocs...)

(#109) GJ70


GJ70
tag

Üdv .

ZTE MF190 3G USB t-mobil mobilnet beállításban kérném a segítségetek.
Általános beállítási segédlet , mondjuk EZ szerint jártam el, de nem akar menni a net, van-e még valami amit be/át kell állítani ?

Üdv.

(#110) Amantius válasza GJ70 (#109) üzenetére


Amantius
senior tag

Milyen szolgáltató?

Nagy gáz, kis szerencse!

(#111) nbware válasza ilko (#108) üzenetére


nbware
senior tag

én angolt vettem, de még így is alig férnek el a gombok, nem hiszem, hogy lenne magyar billentyűzete. :(
de van hozzá micro usb - usb átalakító, így bármilyen usb-s billentyűzet rádugható, vagy akár egér.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#112) ilko válasza nbware (#111) üzenetére


ilko
csendes tag

Köszönöm!! Szerintem már csak órák választanak el attól, hogy megvegyem :-). Ahhoz tudtok tanácsot adni, hogy mi az, amit a boltban érdemes alaposan megnézni rajta? Elég sokat írtatok pixelhibáról... Mit kell tennem, hogy ezek a hibák még elvitel előtt kiderüljenek?

(#113) nbware válasza ilko (#112) üzenetére


nbware
senior tag

Ugy tudom majdnem mindenhol 3 napig elallhatsz a vasarlastol, addig meg kiderul... De ha utana jonne elo, ugy tudom cserelik, de ez a bolttol fugg.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#114) GJ70 válasza Amantius (#110) üzenetére


GJ70
tag

T-Mobile .

(#115) nimbusz


nimbusz
csendes tag

Sziasztok!
Valaki tudna mondani egy USB sticket amivel biztos hogy működik a net? Hogy ne vegyek meg 3 fajtát fölöslegesen.Előre is köszi.

(#116) nbware válasza nimbusz (#115) üzenetére


nbware
senior tag

én ezért vettem a 3g-s verziót, abba csak belerakom a sim kártyát, oszt jól van :)
mert van fent gyártónál milyeneket fogad el, de én még egyszer nem tudtam más tableten az ilyeneket életre kelteni.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#117) lognboy


lognboy
csendes tag

[link]

Valakinek tapasztalat?

(#118) col válasza lognboy (#117) üzenetére


col
addikt

Ez a jelenlegi firmware, amivel árulják.
Ellenőrizheted a gépeden..

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#119) lognboy válasza col (#118) üzenetére


lognboy
csendes tag

már örültem, hogy "frissülünk"... de hiába...

(#120) Amantius válasza GJ70 (#114) üzenetére


Amantius
senior tag

Pont arról nincs tapasztalatom. WIFI-t kikapcsoltad? Megpróbáltad mindkét APN-t?

[ Szerkesztve ]

Nagy gáz, kis szerencse!

(#121) Dzsano


Dzsano
tag

Én is vettem egy ilyet, tökéletes. Először fehéret szerettem volna, de végül is fekete lett, nem bántam meg. 5 csillag. :)

(#122) GJ70 válasza Amantius (#120) üzenetére


GJ70
tag

Mindent úgy csináltam ahogy a "nagykönyvben" van leírva.
Közben sikerült kapcsolatot létesíteni, mert hogy közben a T-Mobile HU-n kívül létrejött egy Telekom Hu mobilhálózati pont is a lehetséges hálózatok közt és annak kiválasztásával indult be a mobilnet.
Annyi üröm az örömben, hogy ha kikapcsolom a gépet, újra kell az egész apn- folyamatot játszani, mert nem jegyzi meg a gép a beállításokat, vagy legalábbis ilyen lehetőség nincs benne.

Hát ez van.

Azért köszi a segítséget.

Üdv.

(#123) Napfénysüti

Ha minden jól megy ma kerül a birtokomba egy Multipad 2 Prime Duo. Kíváncsian várom milyen lesz eddig egész jókat olvastam ezekről a Prestigio tabletekről legalábbis az árukhoz viszonyítva. :)

Més que un club!

(#124) Schanyee válasza Napfénysüti (#123) üzenetére


Schanyee
senior tag

Ha nem fogsz ki hibás példányt (amiről eddig sokról nem hallottunk még) akkor szerintem tetszeni fog, én nap mint nap használom elégedetten. :)

(#125) Napfénysüti válasza Schanyee (#124) üzenetére

Közben meg is lett. Elég minőséginek tűnik, tetszik a fém hátlap. A kijelzője is remek mondjuk IPS szóval erre számítottam. :)

Més que un club!

(#126) lognboy válasza Napfénysüti (#125) üzenetére


lognboy
csendes tag

Nem fogod megbánni, napi rendszerességgel nyúzom, kiváló készülék. Ugyan a legelső készülékem hibás volt kamera fronton (vakfolt a CCD-n), ennek ellenére nem csalódtam benne! :))

(#127) Napfénysüti válasza lognboy (#126) üzenetére

Páromnak vettük neki nagyon bejön szerintem örömmel fogja használni. És a legjobb hogy bontatlan dobozban 36k-ért szereztem. Annyiért szerintem ajándék volt. :)

Més que un club!

(#128) lognboy válasza Napfénysüti (#127) üzenetére


lognboy
csendes tag

harminchatforintért nagyon is kihagyhatatlan volt! :D Főleg hogy még mindig 45 az ára, akárhol is nézed, persze nem a kamuboltokat ahol hiredtik, de soha nem lesz belőle semmi! :D

(#129) Napfénysüti

Egy kérdésem lenne mivel nem vagy android használó: 16Gb belső tárhelye van ugye de ahogy nézem a programok telepítésére csak 600Mb áll rendelkezésre? Ezt nem lehet állítani esetleg. Mert egyelőre nem terveztem microSD-vel bővíteni pont a korrekt belső tár miatt de ez elég kevésnek tűnik a programok számára.

Més que un club!

(#130) Amantius válasza Napfénysüti (#129) üzenetére


Amantius
senior tag

Én sem vagyok egy nagy Android szekértő, de vagy benéztél valamit, vagy valami nagyon nincs rendben. Nekem 3G-s, 8 gigás van, de abból használható kb 6 giga. Nem a RAM-ból van 600 mega, mert az úgy rendben van.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#131) Napfénysüti válasza Amantius (#130) üzenetére

Lehet rosszul értelmeztem.
Így néz ki:
Flash:
- Firmware 1.37 Gb

Belső tárhely:
0.98 Gb, ebből 706 Mb alkalmazás és van még 184 Mb

NAND Flash:
13.21 Gb ebből 131 Mb alkalmazés meg van még kép,videó illetve hang.

Akkor ha jól értem alkalmazás kerülhet a NAND Flash helyre is na így oké és rendben van mert ott azért akad hely. Az előbb nem láttam hogy utóbbinál is van alkalmazás és azt hittem csak abba a belső 1 Gb-ba lehet telepíteni. :K

De egyébként tényleg nagyon jó kis gép. Eddig nem volt tabletem most megnéztem milyen rajta netezni és nagyon korrektnek tűnik szóval már el tudom képzelni sokan miért tabletről neteznek.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#132) Napfénysüti válasza Napfénysüti (#131) üzenetére

Ha már itt vagyok: ti mint régebbi Prestigio tablet felhasználók milyen hasznos programokat ajánlotok telepítésre?

Més que un club!

(#133) Dzsano válasza Napfénysüti (#132) üzenetére


Dzsano
tag

Alapból?
Irodai program van, az nem kell. Böngészőnek ott a CHROME, ha más tetszik, keress.
Könyvolvasó is van, de én megszerettem az FBREADER-t, felraktam erre is, egyszerűbben használható.
Jópofa alkalmazás a hangerősségmérő - SOUNDMETER, (megmértem, hogy a kolléganőim milyen hangerővel beszélgetnek, amíg az ügyfél meg ott várakozik.. 78-80 dB...)
a rezgésmérő - VIBROMETER,
szórakozásnak is jó a gombahatározó HUNGIFUNGI, a HALLATLAN jelnyelvi szótár,
jó az ANDROID ASSISTANS segédprogi, a TOTALCOMMANDER,
médialejátszónak az MXPLAYER vagy a VLC,
időjárásra nekem az IDŐKÉP vált be.
Ami még nagyon hasznos a "sárgacetli" program a COLORNOTE.

A PLAY áruházban rengeteg alkalmazás van. Nézegesd.
Egy jól animált háttérkép feldobja a megjelenést, én törölni szoktam, ami nem tetszik.

(#134) Napfénysüti válasza Dzsano (#133) üzenetére

Task managerből mit érdemes feltenni. Most hirtelen még az ugrott be ami kellene.
Egyébként köszi a tippeket! :R

Més que un club!

(#135) nimbusz


nimbusz
csendes tag

Sziasztok!
Valaki megmondaná hogy egy 1024x768as háttérképet miért nem rak be normálisan a tab? Csak a közepe látszik a képnek.Vagy én vagyok béna?Előre is köszi.

(#136) lognboy válasza nimbusz (#135) üzenetére


lognboy
csendes tag

valszeg a 3 oldalas kezdőlap miatt kell neki, hogy az is scrollozható legyen...

(#137) Schanyee válasza Napfénysüti (#134) üzenetére


Schanyee
senior tag

nekem a chrome lassú szokott lenni én az opera minit használom.

(#138) Amantius


Amantius
senior tag

Érdekes dolog ez a böngésző kérdés. Kipróbáltam én is párat és a legjobban a gyári böngésző jött be. Hiába ugyan az (?), mint a Chrome, az nekem is lassú volt. Ha nem kellene a szinkron én is az Operát választanám.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#139) Dzsano válasza Napfénysüti (#134) üzenetére


Dzsano
tag

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.advancedprocessmanager
Ugyanúgy task (process) manager is az Android Assistant szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#140) Napfénysüti

Várható hogy a Prestigio kiad majd ezekre a tabletekre Android frissítést?

Més que un club!

(#141) Zolee_70 válasza Napfénysüti (#140) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Minek? Amivel gyárilag adják teszi jól a dolgát....

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#142) Napfénysüti válasza Zolee_70 (#141) üzenetére

Minek? Azért nem jobb mindig friss rendszert használni?
Teszi a dolgát éppenséggel de azért az Android sebességétől még mindig nem vagyok hasraesve számomra mondjuk egy WP8-al szinte tökéletes lehetne ez a tablet. Mondjuk párom használja ő meg Androidhoz szokott szóval neki ez kevesebb gondot okoz. :)

Més que un club!

(#143) GJ70


GJ70
tag

Üdv.

Olyannal találkozott már valaki, hogy ha teljesen kikapcsoltad a gépet, majd újra be, a vidgetek nem a beállított/kirakott helyen maradnak, hanem össze vissza sőt néha duplán jelennek meg ....????
Minden ilyenkor törölhetem a felesleges és duplázott videgeteket, elég idegesítő.
Most lett a gép lepucolva, újra lakva, szóval halvány fingom sincs miért csinálja.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#144) bendi007


bendi007
tag

majdnem tökéletes az a tab,nekem ez már a sokadik fajta,egy baj van csak vele a hangja nagyon halk

(#145) Amantius


Amantius
senior tag

Éppen nyaralok, így nem tudom megnézni a tabhoz adott doksikat. Van ez az OfficeSuite alkalmazás. Ez valamelyik nap frissített, azóta zaklat, hogy adjam meg a kódot, különben lejár. Van ilyen a doksik között, vagy mi a nyavaját akar, ha állítólag ez egy teljes értékű verzió?

Nagy gáz, kis szerencse!

(#146) nbware válasza Amantius (#145) üzenetére


nbware
senior tag

az office suite az nem teljes, csak egy demo. használj mást helyette :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#147) Amantius válasza nbware (#146) üzenetére


Amantius
senior tag

Akkor igen csúnyán ferdítettek valamelyik promóban. A cég oldalán sem, mint demó szerepel, igaz, ott nem is teljesértékűként van feltüntetve, mint máshol. Nem szeretem az ilyen beetetős húzásokat. Erre nem készültem fel, majd keresek valami alternatívát. Esetleg ajánlhatnátok valamit, ha még belefér ide.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#148) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Ha nem frissítesz, megmarad pro verziónak....gondolom arra a verzióra vonatkozik a promóció.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#149) Tejberizs76


Tejberizs76
tag

WayteQ xTAB-100qcr vagy Prestigio MultiPad 2 Ultra Duo 8.0? :)

(#150) Amantius válasza Tejberizs76 (#149) üzenetére


Amantius
senior tag

Ebben a topicban, valószínűleg az utóbbi, persze nem kizárt, hogy van, aki mindkettőt használta már. Jómagam WayteQ-et használtam korábban, de csalódás volt. Amikor elkezdtem használni a MultiPad 2-t, szinte furcsa volt, hogy minden elsőre úgy működik, ahogy kell. Sőt, másodikra, harmadikra, stb. is. A két gép között majd egy év a különbség, így ennél jobban nem is akarom összehasonlítani őket. A lényeg, hogy WayteQ-et frissen nem veszek többet, csak kb. 6 hónap elteltével (bár, most már inkább úgy sem). A 100-qcr papíron elég korrekt, de azt olvastam, hogy kicsit "köhög". A legújabb Android, állítólag nagyon jót tett neki. Ha nem sürgős, várj még.

[ Szerkesztve ]

Nagy gáz, kis szerencse!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.