Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) mrlujoak válasza Amantius (#350) üzenetére


mrlujoak
veterán

...pedig örülnék ha a kissé hóbortos wifi t a sima verzióban megzaboláznák egy frissítés keretében...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#352) zlatan77 válasza mrlujoak (#351) üzenetére


zlatan77
aktív tag

Azt szerintem felejtsd el.
Ha eddig nem frissítettek,akkor már tuti nem fognak.
Egyébként mi a gond a wifivel?
Nálam tökéletesen működik.

(#353) mrlujoak válasza zlatan77 (#352) üzenetére


mrlujoak
veterán

...a remény hal meg...

Ebben a hsz-ben "összefoglaltam"

Rendszertelen hiba, de már ez a 6. origi kínai táblám, és ezt elnézem neki...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#354) zlatan77 válasza mrlujoak (#353) üzenetére


zlatan77
aktív tag

A Prestigio nem kínai! :P

(#355) mrlujoak válasza zlatan77 (#354) üzenetére


mrlujoak
veterán

...sajnos - még ha ciprusi is - a gyártatása, és lényegében terveztetés origi kínai.
Ahogy a dizájnmásolás is.

Sajna azt kell tapasztalnom, hogy egy wifi only készüléknél is sarkalatos pont a wifi. Ez baj.

De már nincs kedvem ezzel vacakolni.
Ha kiveszem a tokból, és pár másodperc múlva nem lesz kék a wifi jel, hát két kopp a wifi gyorskapcsolón, és máris van net.
Ennek nem így kellene működnie, de ez van.

Első (ami tul. képp a második) kínai táblám a raptorom, ezt csinálta, ha eldobta a wifi jelet, vagy a kijelző felkeltésekor nem talált hálót.
Az, hogy ilyenkor ki-bekapcs kell, az nem rendeltetésszerű használat.
Csere 3 napon belül. A második raptorom pedig egy hét után bekapcsgomb hibával került szervizbe, majd 2 hét után újat kaptam. Az van most, a párom használja.
Prestigioból is ez a második.
MultiPad 7.0 HD-m ezt játszotta: [link], emellett lepucolhatatlan foltok voltak a kijelzőjén. (mint a szilikon, vagy olajcseppek) 3 napon belüli csere, és csak azért lett kis ráfizetéssel a mostani, mert a boltban az összes ottlévő 7.0 HD kijelzője foltos volt.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#356) zlatan77 válasza mrlujoak (#355) üzenetére


zlatan77
aktív tag

No,de melyiket nem Kínában csinálják? :D
De nálam tényleg semmi gond a wifivel.

(#357) mrlujoak válasza zlatan77 (#356) üzenetére


mrlujoak
veterán

...pont emiatt alkalmazom, használom, és használtatom az "origi" jelzőt.

Egy amerikai, vagy épp japán székhelyű, és tervezőrészleggel rendelkező cég is ha kínában gyártat, a tervezést és a gyártást az anyacég (külföldi, nem kínai) felügyeli.
Minőségbiztosítás.

Ez az ami kardinális egy origi kínai cégnél. A prestigio fél lábbal itt, fél lábbal ott. Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a ciprusi cégbejegyzés is csak "álca" hogy ne legyen annyira törzsgyökeres kínai gyártó... :U

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#358) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Használat közben is tölti a töltő a tabletet?
Anyum sűrűn nyomkodja és panaszkodik, hogy hiába van rajta a töltőn a tablet mégis lemerül.
Lehet, hogy a tablettel van a gond?

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#359) Amantius válasza Predator2 (#358) üzenetére


Amantius
senior tag

A gép több energiát használ, mint amennyit a töltő képes az akkuba tölteni. Ez teljesen normális. A fényerő beállításával sokat lehet spórolni.

[ Szerkesztve ]

Nagy gáz, kis szerencse!

(#360) nbware válasza Predator2 (#358) üzenetére


nbware
senior tag

Vagy csak szimplan rossz gyenge toltot hasznalsz, es nem azt, amit adtak hozza. Nekem a sajatjaval tokeletesen tolt jatek kozben is.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#361) mrlujoak válasza Predator2 (#358) üzenetére


mrlujoak
veterán

...a gyári, 2 A-es töltőjével pl. youtube video/film nézése közben is tölti a táblát.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#362) Tomacko válasza Predator2 (#358) üzenetére


Tomacko
senior tag

A gyári töltőt használja szerintem ő is. A lányom táblája is ilyen helyzetben nem tölt, szintén a gyárival. Talán szinten tart, de a töltöttség nem nő. De ezen nincs is mit csodálkozni, egy ekkora kijelző meg afutó alkalmazások azért fogyasztanak szépen, nem kell elvárni, hogy töltsön is használat közben.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#363) Predator2


Predator2
addikt

Gyári töltő csak másik usb kábel mert amit hozzá adtak az rövid, de gondolom ez nem számít.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#364) Amantius válasza Predator2 (#363) üzenetére


Amantius
senior tag

Elméletileg egy szimpla USB kábel 500 mA-ra van méretezve. A töltő 2 A. Próbáljátok ki a gyári kábellal is a teszt kedvéért.

[ Szerkesztve ]

Nagy gáz, kis szerencse!

(#365) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Sajnos egyre többet kell csalódnom ebben a modellben.
Az Angry birds go! adta ma a kegyelemdöfést.

Az egyébként nem a legerősebb kétmagos procis modellek táborába tartozó - magyarul relatíve gyenge - Xperia U modellem olyan szinten lealázta ezt a táblát, hogy öröm volt nézni...

Egy belakott U-ra kell gondolni, amire elsőre feltelepült a játék, az pikk-pakk el is indult, ám a kevés szabad ram miatt két kanyar után kifagyott. Restart után viszont a játék pár döccenést leszámítva ment.

Erre a prestigio?!

1) memóriahiányra hivatkozva a telepítés elsőre megszakadt (ekkor olyan 370 MB-nyi memória volt elérhető)
2) pár alkalmazás törlése, illetve másik memóriába tárolása után 430 MB hely már alkalmas volt neki a településre.
3)Ez kínkeserves művelet volt. Hosszú, több percen át tartó procedúra után a játék többet állt, mint amennyit ment. 1-2 másodperc játék után 3-5 másodperc szünet. Ezt zenei szakadások tarkították...

Borzalom... A miheztartás végett:

Xperia U:
"SoC típusa ST-Ericsson NovaThor U8500
Processzor típusa 1 GHz-es, kétmagos ARM-Cortex A9
Processzor csíkszélessége 45 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Mali-400MP
RAM mérete 512 MB"

Ami miatt végképp kiábrándultam az az IPS kijelző. Nevetséges a minőség, ami belekerült...
Nem elég, hogy a színek nem stimmelnek, de még a fekete háttérnél látható brutális bevilágítások is megtépázzák, az amúgy sem minőségi panelt...

(a színes képeken egy "sima" TFT Xperia go, és Xperia V versenyez - és veri el - az IPS kijlezőjét a Prestigionak...

(az utolsó képen mindkét Xperián kikapcsoltam a képjavító - Bravia Engine - beállítást.

Szomorú a látvány.
Az alábbiak méginkább:

Az első 5 kép fekete(!) kép, a 6. 7. szürke, a többi látszik.
Szögből fotózva a fekete durván színátmenetes lesz, és az összes bevilágítás is markánsan fellelhető:







Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#366) adamboro


adamboro
csendes tag

Sziasztok.Meg lehet oldani, hogy a feltelepült programok ne az 1gb-os tárhelyet használják, hanem a 8gb-osat? Tenném fel a programot, erre kiírja, h nincs elég hely. Az 1gb-osból már csak 114mb a szabad, míga másik szinte teljesen üres. Sd kártya nincs.
Köszönöm.

(#367) Schanyee válasza adamboro (#366) üzenetére


Schanyee
senior tag

Beállítások, alkalmazások majd ott kiválasztod a kívánt programot és ott lesz hogy áthelyezés az sd kártyára.

(#368) adamboro válasza Schanyee (#367) üzenetére


adamboro
csendes tag

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#369) nedyre válasza maaniac (#231) üzenetére


nedyre
csendes tag

Hali! Tudnál segíteni, hogy mégis hogyan sikerült?? Mert hiába csinálom amit ki tudok venni a szövegből, nálam nem történik semmi. ugye először is megnyitjuk azt a progit amit kell, ha jól vettem ki akkor azt írja hogy egy adott mappából valami txt-t be kell tölteni, eddig oké, de aztán írja hogy felül 'Download' aztán 'Yes' aztán valaminek kellene történnie, de nálam semmi... :(

(#370) Bass


Bass
addikt

Sziasztol kb egy hete vettem egy ilyen masinát de ma elkezdett hulyulni. Fektett modban a kepernyo jobb szelen van egy fekete sav mint ha nem tudna atmeretezni a kepet,ha lapoznek a jobb oldalon mint ha beragadna a kepp es "sokszorozodik" vagy h is mondjam. Talalkozott mar valaki ilyennel? Restart volt,launcher visszaallitasra a gyarira megvolt de ugyan az igy ment vissza a nova.Asszony epp jatszik ,ilyenkor mimden oke

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#371) Chaser válasza mrlujoak (#365) üzenetére


Chaser
titán

Az enyémnél tökéletes volt a panel, minden játék pöccre indult amivel néztem. 3g verzió volt, 2 magos.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#372) Tomacko


Tomacko
senior tag

Sziasztok!

rá kerestem a szóra, hogy launcher, hátha többször volt már téma de kevés volt a találat..... Ezért most fel teszem a kérdésemet, mert nem akarok marha sokat próbálgatni. Volt pár amik eddig le dobták a láncot párszor.

Szóval ki melyik launchert használja stabilan le állások nélkül ?

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#373) Schanyee válasza Tomacko (#372) üzenetére


Schanyee
senior tag

Ha nincs feltelepítve a facebook, akkor a nova launcher tökéletesen teszi a dolgát. Ha fent van a facebook, akkor mikor benyomom a tabletet az úgy 5 percig frissít, amihez igénybe veszi a tablet minden energia forrását, utána szintén jó. :)

(#374) galaxys80 válasza Schanyee (#373) üzenetére


galaxys80
veterán

Ez a kezdeti lassulás,fagyás nálam is jelentkezik.
Lehet,hogy akkor törlöm a tabról a facebookot.

(#375) Tomacko válasza Schanyee (#373) üzenetére


Tomacko
senior tag

A facebook nálam tiltott történet ilyen kütyükön, csak pc-n. A Nova meg még be is jön, szóval fel is teszem hamar :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#376) Schanyee válasza Tomacko (#375) üzenetére


Schanyee
senior tag

Én sokszor be se kapcsolom a gépem mióta van a tablet, csak ezért van fent a facebook messenger (meg mert telefonom nem akarom meríteni ha otthon vagyok, plusz zavart, amikor egyszerre tabletet és mobilt is használtam :) )

(#377) galaxys80 válasza Tomacko (#375) üzenetére


galaxys80
veterán

Ez a FB app erősen vasfüggő.
Nekem az S4-en (korábban S3-on) semmilyen problémát nem okozott.
Nem merült tőle gyorsabban és a legkisebb fagyás,akadás sem jelentkezett.
Magyarán hiba nélkül működik.
Ez a tablet viszont valószínűleg kevés hozzá.

(#378) Land


Land
veterán

Adott egy Prestigio Multipad 7.0 Ultra Duo. 4.1.1 van rajta. Van ohzzá frissebb rendszer?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#379) mrlujoak válasza Land (#378) üzenetére


mrlujoak
veterán

Prestigio news - itt hirtelen átfutva nem találtam frissítési hírt a keresett modellről.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#380) missz


missz
tag

Hello, ma vettünk egyet, fehèr:), nagyon kívàncsi leszek rà, ha haza èrtem beüzemelem...túl sokat nem vàrok tőle, mail, net, kb.ennyi:), jàtèkokat hamar megunom, nem hiszem, h kelleni fog egy is:)..
Hasznàltok rajt gmailt? Jól műxik? Nekem ez a legfontosabb, na meg, hogy meg is jöjjnek rà push a mailek..., tudom, persze ez nem pont a gèptől függ csak, de azèrt mègis :DDD
Na majd meglàtjuk...., de ha valóban sokat fagy, biztos kidobom :C :Y .....
Van egy 2 ès fèl èves ipadom, tudom, nem egy kategória :DDD ....csak újabban elkezdett szórakozni, rendre elutasítja a simet pl, stb..stb..., ezèrt vettem ma meg ezt a "picike" kis prestigiot....semmi esetre sem szerettem volna dràgàt ès nagyobbat...:), de aztan majd kiderül bevàlik e, vqgy marad az ipad a szőrakozàsai ellenère...

"Csillagok hullnak, születnek újak..ès te messze jàrsz."

(#381) Schanyee válasza missz (#380) üzenetére


Schanyee
senior tag

Nekem nem fagy, ha megy a wifi éjjel nappal akkor elég gyorsan merül de megkapja a push emaileket. Vagy felteszel másik programot, ott be lehet állítani hogy milyen gyakran frissítse. Az ami lassú ha sokat ír a memóriába, pl ha ki van kapcsolva a wifi és benyomod akkor 1-2 percre pl a Facebook teljesen ki tudja iktatni a tabletet vagy mondjuk a programok frissítése, ha töltesz le meg ilyenek. De amint vége teljesen jól használható az árát is figyelembe véve persze :)

(#382) missz


missz
tag

Na beuzemeltem, kapasbol felajanlott egy rendszer frissitest, amit le is toltottem, majd kozolte h sikerult, inditsam ujra..es itt meghalt :DDD , eloszor nem is ertettem mit csinal...de aztan rajottem, h mivel nincs meg sd kartyam, igy asszem az volt a gond..., a fene gondolta..., aztan nagy nehezen vissza hoztam.., egyelore igy akkor nem frissitek, kell egy sd kartya, amugy nem is neztem, milyen kell bele? Micro?

Utana ezt a kezdeti megakadast leszamitva eddig semmi gondom vele, popecul megy minden, gyors, eleg jol birta a telep is, pedig kb.20%0n volt...es csak par ora utan tettem toltore:).., siman felismerte a t mobile netet...szoval fasza egyelore:), a hangero tenyleg nem egy isten :Y , de annyi baj legyen:), ja, jut eszembe a gepelesi hangot, azt a kattogo pinnyogast hogy tudom kivenni? Mindent kikapcsoltam a hangoknal, de ugyanugy meg van...

"Csillagok hullnak, születnek újak..ès te messze jàrsz."

(#383) Schanyee válasza missz (#382) üzenetére


Schanyee
senior tag

Az enyémben még egyszer sem volt kártya, nem hiszem hogy az kellene a frissítéshez (bár az enyém a multipad 2 prime duo, de kb ugyanaz a kettő). Amúgy micro sd kell bele.

(#384) pooty válasza missz (#382) üzenetére


pooty
tag

Mert hogy a billentyűhang nem ott van ... :)
Beállítások/Nyelv és bevitel/Android-billentyűzet alatt a hangjelzés billentyű megnyomása esetén menüpont kell neked

[ Szerkesztve ]

(#385) missz válasza pooty (#384) üzenetére


missz
tag

Koszi:))...sztem szuper kis gep ez!:)akksi is egesz jo, bar tegnap este sztem beragadt vmi app, mert leszivta percek alatt de aztan ujrainditottam, azota fasza:), tegnap filmeket is neztem, nalam egesz jol szol fulessel..vmi nokia fulest talaltam hozza itthon:D, szoval a videok is akadas mentesen mennek...igaz nyilvan ez net fuggo is:) arra mar rajottem h tele pakolni nem kell a gepet, de amire nekem kell, net, mail,mozi..tokeletes, szeretem)

"Csillagok hullnak, születnek újak..ès te messze jàrsz."

(#386) Schanyee válasza missz (#385) üzenetére


Schanyee
senior tag

Én mindig pendrive-ra rakom a filmeket/sorozatokat és úgy nézem vele (ha utazáskor rám jön a filmet nézhetnék), a másolás is kényelmesebb volt, meg nem is lett tele a tab.

(#387) missz válasza Schanyee (#386) üzenetére


missz
tag

Ja tenyleg, ehhez otg is van:)) jo dolog:), most neten mozizok amugy

"Csillagok hullnak, születnek újak..ès te messze jàrsz."

(#388) missz


missz
tag

Tovabbra sem sikerul a gyari felajanlott es letoltott frissitest telepitenem, egy halott droid fekszik a kepernyon, kinyitott hassal,amiben egy piros haromszog van felkialtojjel:D, javaslat? Bevisz a reboot menube vagy mi az, ranyomok a rebootra de nem tortenik semmi....

[ Szerkesztve ]

"Csillagok hullnak, születnek újak..ès te messze jàrsz."

(#389) Schanyee válasza missz (#388) üzenetére


Schanyee
senior tag

Próbálkozz valami általános androidos fórumban kérdezni, elég kevesen nézik ezt a témát, ott meg biztos sokan vannak akik jobban értenek a rendszerhez.

(#390) Amantius válasza missz (#388) üzenetére


Amantius
senior tag

Igen, itt leginkább "mezei" felhasználók vannak. Neked olyan kell, aki tudja is hogyan működik, nem csak használja.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#391) maaniac válasza missz (#388) üzenetére


maaniac
aktív tag

a reboot menü a recovery...ott kell olyat kiválasztani h install update.zip from sd...majd internal sd...kiválasztani az update.zip-et majd install...utánna reboot, ha jól emlékszem...nekem már kétszer frissítette (3g verzió) változást nem tapasztaltam

u.i apex launchert használok, van fb is...wifi bekapcs után sincs belassulás

[ Szerkesztve ]

(#392) Bass


Bass
addikt

Udv van egy ilyen tabom,minden ok vele viszont a skype nem megy vagy is csak uzenni tudok a videohivas nem muxik mi lehet?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#393) Schanyee válasza Bass (#392) üzenetére


Schanyee
senior tag

Ez érdekes, igyekszem kipróbálni minél előbb. A sima multipad-nél a hanghívás is ment hiba nélkül, bár nem volt a minősége ideális, de elment. Videót nem próbáltam még.

(#394) Bass válasza Schanyee (#393) üzenetére


Bass
addikt

Szia várom az eredményt,kiváncsi vagyok nálad megy e.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#395) Schanyee válasza Bass (#394) üzenetére


Schanyee
senior tag

Hm ez érdekes, letiltották volna ezt a funkciót? A mobilomon simán megy, de tableten még sima hanghívást sem tudtam indítani, amit régebben még tudtam...

(#396) Bass válasza Schanyee (#395) üzenetére


Bass
addikt

Nalam csak chat megy skypon,vibert meg nem probaltam. Miert tilthattak le? Erdemes irni a prestigionak?

[ Szerkesztve ]

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#397) Schanyee válasza Bass (#396) üzenetére


Schanyee
senior tag

Nem tudom, még sose írtam nekik, de nem hiszem hogy javítják, szoftver frissítést se adtak még ki a tablethez, pedig van egy csomó gyakorlatilag ezzel egyező hardverrel, így nem lenne nagy meló. El tudom képzelni, hogy a Microsoft tiltotta le, nem használtam ezen sokat a Skype-ot, talán 1-2szer még tavaly nyáron, de azt tudom hogy sima Multipad-en nem volt az igazi, ott szaggatott. Úgy lenne a legegyszerűbb kideríteni ha egy fél éves Skype verziót keresnél, ha működik akkor azt kell használni.

Szerk.: kipróbáltam a 4.0-t, ott megy a hanghívás. Videót most nincs lehetőségem kipróbálni. Cikk alján van Download link az apk fájlhoz, amivel fel tudod tenni.[link]

[ Szerkesztve ]

(#398) Schanyee válasza Schanyee (#397) üzenetére


Schanyee
senior tag

Kicsit nehézkes a kilépés belőle, mert fehér háttéren a fehér gombra kell rákattintani, és akkor előjön a menü ahol ott lesz a sign out.

(#399) Tomacko válasza Schanyee (#398) üzenetére


Tomacko
senior tag

De legalább tudja használni akinek kell :) Amihez meg ugye a Microsoft hozzájut és átszabja az bizony legtöbb esetben rosszul fog működni.....sajnos. :F

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#400) missz


missz
tag

Mèg nem frissítettem, múltkor letöltöttem, de aztan ennyi :DDD
Jól műxik minden, különösebben nem èrdekel.

Nàlam egèsz nap fut a hàttèrben a facebook app, nem lassít...semmi gondom nincs vele
Amúgy minden tökèletes, semmi problèmàm eddig, aksi is remek, pedig szinte egesz nap hasznàlom, nagyon szeretem ezt a gèpet, pedig ugye ipad 3rol vàltottam :C

[ Szerkesztve ]

"Csillagok hullnak, születnek újak..ès te messze jàrsz."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.