Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PPeter


PPeter
addikt

Na kérem szépen. A Plextor egy középkatóriás (a 716-os sorozatnál olcsóbb), a BenQ csúcstermékként helyezte el termékpalettáján ezt az írót. Igen, még mielőtt a találgatások folytatódnának: a Plextor PX-740A író a BenQ DW1640 íróval hardveresen teljes mértékben megegyezik. Valószínűleg (a BenQ-kel egyébként szorosan együttműködő) Philips is bejelenti majd ugyanezt az írót saját márka és típusjelölés alatt. :)

A drive a Philips PNX7860E chipjére épül, az eddigi BenQ/Philips íróknál jóval rövidebb és oldalt méretes szellőzönyílásokat kapott, amire úgy tűnik szülksége is lehet, mert rövidke próbálkozásaim alatt úgy felmelegedett, mint a jelenleg birtokolt íróim egyike sem. Főleg gyors írásnál produkál eszméletlen hőt. Egyébként nem értem, hogy a szellőzés miért oldalt kapott helyet, hiszen a legtöbb házban a nagyméretű meghajtókat befogadó fémrekeszek ezeket a réseket teljesen lefogják, de biztos... :U

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2) IRON STORM válasza PPeter (#1) üzenetére


IRON STORM
őstag

Meglévő 3520-am mellé vennék egy ilyet...

Olvasási képességei?

Csak a TDi!

(#3) PPeter válasza IRON STORM (#2) üzenetére


PPeter
addikt

Ez már tud olvasni végre (ellentétben az előző BenQ/Philips cuccokkal) :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4) erdoke válasza PPeter (#3) üzenetére


erdoke
titán

Hmm...
[kép]

Szerencsére nálam a Stackerben van hely a meghajtó mellett is. :R

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#5) lorcsi válasza PPeter (#1) üzenetére


lorcsi
veterán

miben más ez mint a pio108 ?

(#6) PPeter válasza lorcsi (#5) üzenetére


PPeter
addikt

Hát úgy másfél évvel modernebb :D, gyorsabb, és ahogy elnézem jobb is. :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#7) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

MIvel a 708-asomra mar keresztett vetettem, 716-ost megmar 3-at vittunk vissza /hat nem sokkal tobbet hoztunk belule:- (((/
lassan gondolkodoba esem hogy megis csak kene betenni a gepembe... de ugy erzesm ez sem lesz az.... /Erdoke: Tudom, tudom, de meg egyeszer filips be nem teszi a labat aportara /hacsak nem marackent alcazva:- ))) de ujabban azoknam sem dicserik agyon a stabilitasast a esmetretsegi korben....//
PPeter: pana sw-9585 hozzatal maggadnak vagy vot hozza szerencsed??? ram-on kivula tobbit hogy irja??? /habar a catridge tamogatas hianya nekem kisse faj, tudomo akkormeg ott a 721-es:- )))/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8) lorcsi válasza PPeter (#6) üzenetére


lorcsi
veterán

szóval érdemes váltani...kb. mennyiért láttad?

(#9) PPeter válasza lorcsi (#8) üzenetére


PPeter
addikt

A kisker ára 18-19+áfa lesz szerintem.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#10) Jim Tonic válasza PPeter (#9) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem indítanak olcsón. Tudom, hogy rá lehet keresni a neten, de nem tennél be egy leírást a képességeiről?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#10) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Na akkor:
Bővebben: link

Performance

Writing Speed

16X +R
16X -R
8X +RW
6X -RW
8X +R DL
4X -R DL
48X CD-R
32X CDRW
48X CDROM
16X DVDROM

Reading speed

Max. DVD Reading speed 16x
Max. CD reading speed 48x

Seek time 120ms (DVD) / 120ms (CD)

Weight 0.82 kg
Dimensions (LxWxH) 146 x 178 x 42 mm
Buffer Size 2MB
Interface E-IDE/ ATAPI
Writing Mode

DVD+R/+RW]

DVD Data and Video

[CD-R/-RW]
Track-at-Once, Disc-at-Once, Multisession, Packet Writing (fixed & variable packet), CD Digital Audio, Direct-Over-Write on CD-RW, Test Write
Disc Formats

[DVD]
DVD+R DL 8.5GB
DVD+R 4.7GB
DVD+RW 4.7GB
DVD-R 4.7GB (closed session)
DVD-RW 4.7GB (closed session)
DVD-Video, DVD-5, DVD-9, DVD-10, DVD-18

[CD]
CD-DA
CD-ROM XA (m1, m2f1/m2f2)
CD-R
CD-RW
Bootable CD
Photo CD (single & multi-session)
Video CD
Super Video CD
CD-Extra
Mixed-mode CD
|CD-Text

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) PPeter válasza Jim Tonic (#11) üzenetére


PPeter
addikt

Ennek a kétharmada felesleges sallang, muszáj volt? :(

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#13) lorcsi válasza PPeter (#9) üzenetére


lorcsi
veterán

még elmegy
anno a 1108-at is ennyiért vettem....

(#14) Jim Tonic válasza PPeter (#12) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Sorry. Későn éjjel volt. Mire észrevettem, lejárt a módosítási idő.
Majd kérek szerkesztést.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) PPeter


PPeter
addikt

[kép]

[kép]

[kép]

[kép]

[kép]

[kép]

[kép]

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#16) lorcsi válasza PPeter (#15) üzenetére


lorcsi
veterán

minek neked ennyi plextor író :F
1-et nem adnál el :U

(#17) PPeter válasza lorcsi (#16) üzenetére


PPeter
addikt

Többek között ezekkel dolgozom, sokszorosítok, tesztelek stb. Vagy azt gondoltad, hogy amiket a fórumokon beírok tanácsokat, azokat valaki súgja? :DDD Én 99%-ban saját tapasztalataim alapján alkotok véleményt.

Van eladó íróm mindig, de csak úgy magában nem szívesen szoktam kereskedni velük. Általában a normál kisker árnál 4-5 ezer forinttal drágábban adom a (vadiúj) írókat (használtat természetesen olcsóbban, de ez ugye nem mindig van), a kissé magasabb árért viszont jár a beszerelés és a gép ráncbaszedése is, hogy lehessen írni vele normálisan, kapásból az éppen legjobb firmware van benne (kérésre akár az általam legjobnak ítélt hackelt verzió), utána telefono lehet hívni ha kérdés merül fel, igyekszem a garanciát a lehető leggyorsabban intézni a nagykerben, ilyesmi...

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#18) lorcsi válasza PPeter (#17) üzenetére


lorcsi
veterán

nem :U
azért a hsz-eidből kb. kiderült mit csinálsz de azt gondoltam hogy minden íród különböző márkájú...
akkor rákérdezek: 1 jobb vadiúj plex dvdíród mennyiért van

(#19) PPeter válasza lorcsi (#18) üzenetére


PPeter
addikt

:DDD Ne izgulj, van a képen láthatókon kívül még másik 4 író is a gépemre kötve, meg körülbelül két tucat más író is (ha a CD-.írókat is beszámolom, akkor 30-on felül), amit csak akkor használok, ha tesztelek. :)

A Plextor PX-740A-t például 18200+áfa, ha csak úgy elvinnéd (alapból a legújab firmware-rel, ha úgy tartasz rá igényt). Ha budapesti vagy és beszereléssel kéred, akkor 22000+áfa. De ha ilyen kérésed/kérdésed van, akkor mail, vagy hívj fel, mert a fórumon NEM szeretnék ezzel foglalkozni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#20) lorcsi válasza PPeter (#19) üzenetére


lorcsi
veterán

ok. teljesen világos...bár most másra kell sa pénz de ha kell megkereslek...kösz:)


beszerelni :F 4 csavar + kábel....vat te tuidsz vmit spec. dolgot amit én nem?

(#21) PPeter válasza lorcsi (#20) üzenetére


PPeter
addikt

Esetleg észrveszem, ha a rendszered állapota alkalmatlan a biztonságos írásra (ATA driverek, kábelezés stb.) és javaslatot tudok tenni a szükséges változtatásokra, sőt, segítek optimalizálni a beállításokat, megtalálni az ideális eszköz-sorrendet blabla... Persze erre nem mindenkinek van szüksége, akinek viszont igen, annak a felárért ez jár.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#22) fishi válasza neduddki (#7) üzenetére


fishi
tag

Eddig azt terveztem, hogy veszek sulinetben egy Plex716-ost.
Nem tudtam, hogy ilyen sok selejt van köztük...:(
Mi a tapasztalalatod ezzel kapcsolatban PPéter? Nálad a Plex a favorit. Bizonyos szériák a rosszak, vagy csak a szokásos mindig előforduló néhány selejtről van szó?
Azért az gyanús, hogy 3 is rossz volt sorban...
Vagy még ha sok is rossz közülük, megéri szívni, mert ha nem romlik el hamar, akkor az már a szokásos Plex minőségű és hosszú élettartamú író?

Dare2Live (DVD lemezekről): ''elképzelhető, hogy 100 év múlva is megtudom nézni amit ma kiírok?'' - perempe: ''Te valószínűleg már nem. Bár ahogy manapság az orvostudomány fejlődik...''

(#23) attka


attka
aktív tag

Sziasztok!

Érdemes egy Pio 109-et egy Plex 740A-ra lecserélni? Sürgősen kéne a válasz :-/

Csumi:Attka

(#24) attka válasza attka (#23) üzenetére


attka
aktív tag

UP

(#25) erdoke válasza fishi (#22) üzenetére


erdoke
titán

Nálam egyből egy döglött meg elég kevés írás után, de a statisztikákat nem ismerem. Mindenesetre egy BenQ 1640-et nem cserélnék el egy 716-os Plextorra...

A legjobb aláírás a héten

(#26) erdoke válasza attka (#23) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem nem. Bár írott lemez olvasására gyorsabb, különösen MCSE speed hackkel.
Ha végre lehetne kapni a BenQ 1640-et a Plextor 740-nél olcsóbban, akkor az egyébként is jobb vétel lenne (FW hack nélkül menne vele a QSuite, a CD Speed tesztek, stb.)..

A legjobb aláírás a héten

(#27) attka válasza erdoke (#26) üzenetére


attka
aktív tag

Szia Erdőke!

Kösz a választ! Lenne lehetőségem ma cserélni, de nem tudom mit tegyek. Akkor maradjon a 109? :)

Csumi:Attka

(#28) erdoke válasza attka (#27) üzenetére


erdoke
titán

Ráfizetés nélkül talán megéri, de én BenQ FW-rel használnám az úgy elérhető extrák miatt. Akkor pedig ugrik a gari, ha nem tudod időben visszaflashelni a Plextor FW verzióját. :(

A legjobb aláírás a héten

(#29) PPeter válasza neduddki (#7) üzenetére


PPeter
addikt

Nem hozattam végül sajnos.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#30) neduddki válasza PPeter (#29) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

KOsoznom valaszod!!!:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#31) fecoka


fecoka
aktív tag

2 napja vásároltam a Graz-i Media Markt ban egy Plextor PX-740 est 89 € ért.(21800 Ft) Tudom ennyi nálunk is, de mivel éppen ott jártam és volt választék, hát megvettem.
Sajnos Benq ból csak 1620 Pro volt 59 € valamint SONY DRU 810 69 €.
Remélem jól választottam.
Most van mellette egy Pio 110 D is. :)
A plextor szeretet még a cd írós korszakból maradt.
Be kell látni, hogy a Plextor nagyon erőszakos, mert bármivel párosítom, automatikus beállításban bármely más eszközre rákényszeríti a sajátUDMA 2 es módját.
Ha winyó mellé van téve akkor mindenképpen célszerű kikapcsolni az automatikus DMA hozzárendelést a másik eszközön.
Az eddigi tapasztalatok szerint nagyon gyors és hibátlan olvasó, valamint nagyon jó író.
Az ára annyi amennyi. Tudom Plex vs. Benq, dehát a 1640 es nem volt éppen.
Amire kíváncsi lennék az a CD írás minősége.
PPeter azt írta, hogy a 716 kiválló cd írásra. A 740 vajon mit produkál ebben ?

(#32) PPeter válasza fecoka (#31) üzenetére


PPeter
addikt

A CD-írás képességét most tesztelgetem a Pioneer DVR-110D-vel párhuzamosan, egyelőre elégedett vagyok.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#33) erdoke válasza fecoka (#31) üzenetére


erdoke
titán

A legújabb SONY író is BenQ 1640 alapú, de nem emlékszek a számozására, talán pont a 810-zel tudtál volna 30 €-t takarékoskodni. :F
A 1620-as BenQ is tűrhető CD-író, szerintem rosszabb biztosan nem lett a 1640. Sajna a Plextor mostanra már nemcsak a szolgáltatások terén nyújt kevesebbet, hanem a FW is elmaradt kissé (BenQ BSLB-nél jár azóta).

A legjobb aláírás a héten

(#34) Arnold2


Arnold2
őstag

Úgy veszem ki a szavaitokból,hogy ez az író végül is megéri a pénzét.
Én mindig is úgy tekintettem a plextorra mint a piacon a legjobb iróra.
Remélem nem fogok csalódni. Most készülök venni egy ilyen írót /dobozos/ 14e Ft ért.
Ha mezei felhasználóként használom (heti kb:3-5DVD írás,DVD film nézés) akkor gondolom elleszek vele addig amíg a BluRay lesz olyan helyzetben mint most van a DVD,nem?

Lenne még egy kérdésem,és gondolom a legilletékesebbhez fordultam /hisz ha tehetem olvasom PPéter cikkeit/:Mi az a Fire Wire hack,mire jó,egy mezei felhasználónak kell e?

(#35) IRON STORM válasza erdoke (#33) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igaz a 810-es 1640-re épül. gondolom ugyanúgy rá lehet flashelni a benq firmet?

Csak a TDi!

(#36) tomm107 válasza IRON STORM (#35) üzenetére


tomm107
csendes tag

ha valaikt érdekel plextor px-740 a dvd irótz tudok 18000.- ft ért 1 év garival én is vettem 2 db-ot és nagyon tetszik ha valakit érdekel akkor mail

tomm107

(#37) Sztanik


Sztanik
tag

Most tervezek venni épp egy ilyen írót.
Nem tudja valaki véletlenül, hogy fekete előlap van hozzá a dobozban ?

Robi

(#38) uratti


uratti
tag

Hali
én is tudok

px 740A DVDirót 16kért ha érdekel valakit
nekem is az van és tök jó:Y

Aláírtam

(#39) Sztanik válasza uratti (#38) üzenetére


Sztanik
tag

Én 14-ért veszem.
Itt : Bővebben: link

Robi

(#40) uratti


uratti
tag

Ja ugy igen ha nettó az ár de én bruttó 16ért tudok:Y

Aláírtam

(#41) Arnold2 válasza uratti (#40) üzenetére


Arnold2
őstag

Az ár bruttó! :Y
Én is itt vettem és kereken 14e Ft fizettem...

(#42) PPeter


PPeter
addikt

Nem lehetne ezt az bolhapiacot mellőzni itt? :(((

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#43) Alvin_ti4200 válasza PPeter (#42) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

De jó, hogy itt vagy! Úgy néz ki haldoklik a Plextor PX-712A-m (másfél éves). Se az eredeti, se az írott CD-ket nem igazán hajlandó már beolvasni (mintha hibás lemezt raknék bele olyan hangot ad, illetve olykor egy idő után sötétebb narancssárga színnel villog rajta a LED), írni nem tudom, hogy ír-e. Újraírhatót ír és olvas, és a DVD-kkel sincs semmi gond. Egyedül a sima CD-kkel:( Legújabb firmware van rajta, kipróbáltam 20 különböző CD-t (amelyek tuti jók) és semmi:O

Mi baja lehet szerinted?

Ja és hogy ON topik is legyek: Megér ez a Plextor 740-es író 6k-val többet, mint egy NEC 3540A? Mert valamelyiket venném a kettő közül (vagy talán Pioneer 110D, még nem tudom).

Köszi előre is a segítséget.:R

(#44) PPeter válasza Alvin_ti4200 (#43) üzenetére


PPeter
addikt

Lehet hogy csak koszos, poros a régi Plextorod. Ha csak egy év kereskedői garanciával vetted, a közvetlen gyártói 2 éves garanciát még tudod érvényesíteni, a Plextor honlapon kereszült igényelhetsz RMA-t.

Plextor 740-es piszok jó író, de azért NEC és a Pioneer is nagyon jól muzsikál, dönts a pénztárcád szerint, illetve ha szélvészgyors olvasást szeretnél, akkor mindenképp a 740-est vedd.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#45) Alvin_ti4200 válasza PPeter (#44) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Itt a fórumon vettem fél évesen, és mivel garipapírom nincs, ezért a vásárlás időpontját nem tudom igazolni:(

Nekem az új íróval szemben támasztott követelményeim a következők: jó minőségben írjon CD-t és DVD-t (főleg utóbbit). 8x-nál gyorsabban nem fogok írni. Viszonylag halkan olvasson. Jó legyen a terméktámogatása, ne nagyon legyen háklis a különféle írható médiákra. A 740-es már eléggé a pénztárcám határán mozog:U Azért kérdeztelek meg Téged, mert ha valaki, akkor Te aztán elég sok írót teszteltél már:) Nem sok DVD-t írtam eddig sem, és ezután sem fogok sokszorosítani, heti 1-2. Dual Layer lemezeket nem fogok írni.

[Szerkesztve]

(#46) PPeter válasza Alvin_ti4200 (#45) üzenetére


PPeter
addikt

Gyakorlatilag a vázolt igényeid alapján egyik mostani új íróval sem jársz rosszul.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#47) Alvin_ti4200 válasza PPeter (#46) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Köszönöm szépen a választ:)

(#48) PPeter


PPeter
addikt

A Philips DVDR1648/1628 írója ugyanez a meghajtó hardveresen, pár eredmény egy ilyenmeghajtóval, egyszer írható DVD-lemezeken, P2.2 firmware-rel:

DVD-R Verbatim 8x MCC02RG20 Bővebben: link
DVD-R TDK 8x TTG02 Bővebben: link
DVD+R Ricoh 16x RICOHJPNR03 Bővebben: link
DVD+R Verbatim 8x MCC003 Bővebben: link
DVD+R Verbatim 16x MCC004 Bővebben: link
DVD+R Arita 8x RITEKR03 Bővebben: link
DVD-R Fuji 8x FUJIFILM03 Bővebben: link
DVD+R Memorex 8x CMCMAGE01 Bővebben: link
DVD-R Philips 8x CMCMAGAE1 Bővebben: link
DVD-R Fuji 8x FUJIFILM03 Bővebben: link
DVD-R Verbatim 16x MCC03RG20 Bővebben: link
DVD-R Platinum 8x RITEKG05 Bővebben: link
DVD-R Taiyo Yuden 8x TYG02 Bővebben: link
DVD+R Fuji 8x YUDEN000T02 Bővebben: link
DVD+R Platinum 8x RICOHJPNR02 Bővebben: link
DVD+R TDK 16x TDK003 Bővebben: link
DVD-R Traxdata 4x RITEKG04 Bővebben: link
DVD-R BeAll 4.51 GB 4x BeAllG40001 Bővebben: link
DVD-R BeAll 4.51 GB 4x BeAllG40001 Bővebben: link
DVD+R TDK 8x MBIPG101R04 Bővebben: link

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#49) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Helló!
DVD írót szándékozom venni...
Letettem a SATA-s szándékomról (PX 712 és 716 SATA), ezért tovább keresgéltem és úgy döntöttem maradok az eredeti márkatervnél,a plextornál. Találtam is egyet:

DVD-RW Plextor PX-740A 16x +/- oem
13.200.-
16.500.-
Szerintetek? Megéri ezt az árat? És milyen? Heti 1-2-3 DVD, gyorsan nem szándékozok írni...annyira :) és 1-1,5 évig nem szeretném lecserélni semmiképp. A gépben ezt használnám, + egy SATA vinyó + egy LG-DVD olvasó (már ha jó, mert nem olvassa be a lemezeket,de lehet h csak az SFNightmare zavart be a meghajtótiltás miatt).
Véleményeiteket nagyon várom! Köszike :)

///

(#50) Sdi válasza Frenky87 (#49) üzenetére


Sdi
addikt

Pár ezerrel olcsóbann megkapod a Benq 1640-t, arra is van két év gar, és a két drive ugyan az, a firmware-n kívül.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.