Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pioneer dvr-112

Hozzászólások

(#501) sz.j válasza Richter36 (#500) üzenetére


sz.j
nagyúr

Igazság szerint én is gyanakodtam "mellébeszélésre", de mivel nem voltam benne bíztos, inkább negkérdeztem. :D

Az adatlapomon található konfigok nem mérvadóak, mivel most akarok váltani 775-re, ahhoz meg kimondottan ajánlott a satás cucc.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#502) 3x3y válasza sz.j (#501) üzenetére


3x3y
aktív tag

A 212D újabb és modernebb. A 112D is nagyon, nagyon jó író.

PF

(#503) Richter36 válasza sz.j (#501) üzenetére


Richter36
őstag

Ja ezt nem írtad,hogy váltasz :)
Akkor viszont egyértelmű a 212D.

(#504) sz.j


sz.j
nagyúr

Köszi srácok, 212D lesz.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#505) Chaser


Chaser
titán

Sürgős help kéne, unokaöcskös kicsit játszadozott a géppel, megtalálta az FW gyűjtő mappát, valszeg elindíthatott valamit, a 112-esemet nem ismeri fel a gép. Valami eltorzult pionner név van az eszközkezelőben, hogy lehet róla lekapni az FW-t? Utsó gyárit próbáltam rádobni, de " target not found" üzi jön csak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#506) Chaser


Chaser
titán

Most éppen POERDD-R DR 112 néven fut az eszközkezelőben, BIOS-ban pedig egy darab N a neve. :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#507) PPeter


PPeter
addikt

Nem lehet, hogy a kábelekkel is szórakozott? Az ilyen hibás device ID inkább arra utal.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#508) Chaser válasza PPeter (#507) üzenetére


Chaser
titán

Jaja, nekem is bevillant, megtört kábelnél láttam párszor ilyet. A helyzet az, hogy p3-as gépben volt a cucc, mikor történhetett a baki, de akkor nem használtam. A kábelt nagyon bele kellett gyömöszölni, mert a hdd is rajta volt, a ház meg korlátos hely terén. Ma dobtam át a nagy konfigba, és ez fogadott... slave-en volt a p3-omban, itt masteren be se bootolt a gép ha az odd volt rajta, reggel néztem. Az író neve kérdőjeles volt az eszközkezelőben, 1x olyan nevet is kiírt rá, hogy pio@112d krixkrax:D Most nem tudom szétkapni a gépet, hogy másik kábellal is megnézzem, mert mennie kell, ha végeztem kábelpróba. Kösz a tippet :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#509) IRON STORM válasza Chaser (#508) üzenetére


IRON STORM
őstag

Próbáld meg ezt a firmware-t. link

Elvileg ez rá fog menni, utána mehet a legfrissebb.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#510) Chaser válasza IRON STORM (#509) üzenetére


Chaser
titán

Köszi, de úgy néz ki megoldódott :R
Egy újabb Xaktába futottam úgy tűnik:D Nem tudom a kissrác mit indított el vagy mit nem, valami kínai írás+kérdőjel kombinációs izét láttam, ma megnéztem kicsit jobban, elvileg csak kicsomagolja magát, de nem települ. Fogtam szépen magam, átraktam újra a p3-as gépbe, és láss csodát működik kifogástalanul, a gyári fw van rajta ami volt, de most jön a légcsavar. Az oké hogy működik, de csak akkor ha 1edül van a kábelen, az mind1 neki hogy slave vagy master. Vinyóval 1ütt ebben a gépben a vinyó megy át kínai azonosítósba...2 kábellel megnéztem, master/slave-ben 1edül mennek, 1ütt nem, ami nem is lenne furcsa, ha pár nappal ezelőtt még 1 kábelen nem ment volna a hdd+odd:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#511) mad1


mad1
veterán

hali,valaki meg tudna mondani melyik az uj fw?ami nem beta es bevallt?

Ne szemetelj ! = Steam

(#512) mad1


mad1
veterán

jah 112d hez kellene..

Ne szemetelj ! = Steam

(#513) mad1


mad1
veterán

122est vagy a 124es a jobb?
valaki?
elore is thx.

Ne szemetelj ! = Steam

(#514) PPeter válasza mad1 (#513) üzenetére


PPeter
addikt

Béta firmware (publikus) nincs. A nagyobb verziószámú az újabb (elvileg jobb).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#515) canniball


canniball
nagyúr

Próbált-e már valaki A12XL firmwaret tolni az írójára?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#516) dezz válasza mad1 (#513) üzenetére


dezz
nagyúr

Elvileg az 1.24-es csak a CD-R írási minőségen javít.

canniball: Próbálta. Olvasd vissza a topikot.

[ Szerkesztve ]

(#517) canniball válasza dezz (#516) üzenetére


canniball
nagyúr

Természetesen mielőtt kérdeztem rákerestem az A12XL-re, de nincs találat.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#518) dezz válasza canniball (#517) üzenetére


dezz
nagyúr

Úgy keresd, hogy 112L.

(#519) canniball válasza dezz (#518) üzenetére


canniball
nagyúr

Azt már megtaláltam a topik elején (nekiálltam, hátha csak hülye vok a kereséshez), de azt nem tudtam, hogy a kettő ugyanaz. Köszi! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#520) jasonka


jasonka
aktív tag

Volna egy kérdésem : a 112D vajon ír-e dupla rétegű, de ÚJRAÍRHATÓ DVD-t - merthogy a specifikációs adatai szerint dupla rétegű "mezei" 4,7 Gb-os pluszos és mínuszos DVD-t igen.

Másképp fogalmazva: ha egy (CD vagy DVD) író alkalmas dupla rétegű, de egyszer írható adathordozó írására, "automatikusan" írja-e a dupla rétegű újraírható lemezeket is ?

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#521) twollah válasza jasonka (#520) üzenetére


twollah
nagyúr

Duplaretegu (DVD+RW DL?) letezik, de szerintem meg soha senki nem talalkozott olyannal.

(#522) dezz válasza jasonka (#520) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem írja, de más író sem nagyon... Egyről tudok, ami olvassa... :DDD

(#523) twollah válasza dezz (#522) üzenetére


twollah
nagyúr

Csak nem Asus?

(#524) dezz válasza twollah (#523) üzenetére


dezz
nagyúr

Újabb Lite-On. Asust nem néztem.

(#525) twollah


twollah
nagyúr

Valaki rajtam kivul talalkozott ezzel a problemaval, hogy a Verbatim MCC 03RG20 korongokat 8xosan irom meg es az iro kegyetlen lassan olvassa vissza rola az adatokat.
Az iron az 1.24es firmware van.
Ugyan ezzel az iroval megirt lemezeket a notebookom GSA-T20N olvasoja/iroja ugy beolvassa, mint a villam.

Otletek?

(#526) 3x3y válasza twollah (#525) üzenetére


3x3y
aktív tag

Ez inkább hardveres problémára utal az íróddal kapcsolatban. Ha írni rendesen ír, akkor valószinű nem PIO probléma lesz...

PF

(#527) twollah válasza 3x3y (#526) üzenetére


twollah
nagyúr

Rosszul fogalmaztam ugy olvassa vissza lassan, hogy neha nagyon leesik az olvasas sebessege, foleg a DVD kulso savojaiban.

(#528) 3x3y válasza twollah (#527) üzenetére


3x3y
aktív tag

Na ez már lehet író, írás és lemez probléma is. Visszaolvasási tesztet, és minőségellenörző tesztet kellene futtatnod.

PF

(#529) beltram


beltram
tag

ti milyen cd ill. dvd lemezt használtok az íróhoz, esetleg melyiket nem ajánljátok kifejezetten?

pace be with you

(#530) canniball válasza beltram (#529) üzenetére


canniball
nagyúr

[link]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#531) 3x3y válasza beltram (#529) üzenetére


3x3y
aktív tag

CD: Verbatim, TDK, Philips, de egyébként középkategóriáig bármit...
DVD: Verbatim, TDK, ritkán Maxell, de mást én nem nagyon használok.

PF

(#532) canniball válasza 3x3y (#531) üzenetére


canniball
nagyúr

"DVD:...ritkán Maxell...
Volt olyan Maxell lemezem, amit ~1 év után nem lehetett visszaolvasni... :( Azóta nagy ívben kerülöm.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#533) 3x3y válasza canniball (#532) üzenetére


3x3y
aktív tag

1 év??? Azta paszta...
Nekem volt olyan Verbatimom, amit másnap nem tudtam visszaolvasni... :C

Van Princo-m, amit 4 éve használok...

A lemez, az csak lemez...

Mindenben van jó is, rossz is...

PF

(#534) canniball válasza 3x3y (#533) üzenetére


canniball
nagyúr

Csak nem mindegy milyen arányban. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#535) 3x3y válasza canniball (#534) üzenetére


3x3y
aktív tag

MOstanában (szerencsére) a jobb minőségű lemezek kerülnek a boltok polaira, és néhány forint +ért megéri az I. osztályú lemezekből válogatni. No persze kell egy jobb fajta író is, ott már akkor kicsi a hibaszázalék....

PF

(#536) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Sziasztok!

Van az adott dvd íróm ami 112dbk ugye és a gond az lenne, hogy az utóbbi időkben kb. utolsó 8-10 lemeznél egyre nagyobb hibák jelennek meg persze a megírása után :) .
A lemez felülete meg sokszor 3-4 árnyalatos lesz, vagy foltos.Gondolom kalibrációs hiba.
Ugye a pio nem igazán alkalmas minősegi tesztre(Nero CD speed) de igazából eddig rendben müködött amit ellenőriztem vele( kb.97-99%-osak) de az utóbbi időben már csak egy NAGY 0.
A sebességtesztet szinte mindig megszakítja valami uncorrectable error-al.
A kb. uccsó 8-10 lemezből max 2-3-t tudott rendesen(megfelelően) beolvasni az lg dvd-rom-om a többit ő is a fent említett hibával leállítja az ellenőrzést..
Eddig írás közben még neteztem is és mostmár semmit nem tudok csinálni mert megáll az írása.Sőt ha csak az írás megy akkor is leáll menet közben az írás és kis idő után megy tovább.Az írási sebesség pedig eléggé ingadozik.Néha 6X-osnál csak 3-4X-esen és néha pedig 4.3-5.9X-en ingadozik.
Kábelekkel már variáltam,eddig no problem.
Az eddigi lemezek amiket írok TDK(TTH02) TRAXDATA(RITEK G05)ez vált be a legjobban és most MAXELL(RITEK F1) ezt ismerettségem közül szinte zabálják mind az írók és mind az asztali lejátszók igaz még csak 2-et írtam meg de csak az egyik lett jó.
Szerintetek mi lehet a baj?
Ja a win. kb. 2 hetes a gépen.
Bocsesz a hosszúságért.
A válaszokat előre is köszönöm. :R

To protect and serve!

(#537) 3x3y válasza sznorbi2 (#536) üzenetére


3x3y
aktív tag

Nézd meg az íródat másik gépben, ha ott jó, akkor a te konfigodban van valami hiba. Előtte azonban megnézhetnéd, hogy a Pioneer-ed nem ballag-e UDMA mód helyett PIO módban. Ha igen, akkor ne csodálkozz, mert a Windows visszvette a tempóját. Ha a hiba ennyire általános, akkor még lehet firmware gond is, frissíts. A felsorolt lemezeidből, a TDK-t leszámítva, nem is minőségi lemezekkel dolgozol, szóval...ezek a lemezek szarok...

[ Szerkesztve ]

PF

(#538) sznorbi2 válasza 3x3y (#537) üzenetére


sznorbi2
senior tag

A másik gépes dolgot mindenképp kipróbálom, nem battyog pio-ban mert ultra DMA-ban megy.A firmware 1.24.
Amúgy meg a lemezminőségéről annyit, hogy az asztali lejátszók(noname,philips,lg,sony) jobban szerették a Ritek alapanyagot mint a TDK-t mert a tdk-val sokkal többet pörgött és hangosabb is lejátszás közben vele mint a ritek-el pedig max 6X-an írom mindet, én is furcsállom de egy TTH02 MID-es nem müködik tökéletesen ez több mint furcsa. :F
Bocsi, hogy a Maxell-be belekötök(azt mondod szar) de az eredeti MXL(HITACHI) vagy RICOH mid-es az lehet jobb mint a TDK(TTH02).

Köszi a válaszodat és ebben a pillanatban jutott az eszembe, hogy még garis az író jelzem ez már a 2. garos mert az első az nyolc lemez után elköszönt a müködéstől, úgyhogy ha másik gépben sem megy akkor repül vissza gariba és nagyjából le tudtam szürni az írásodból, hogy valószínű ez is kipurccanó félben van. Hát ez nagy pech részemről. :B

To protect and serve!

(#539) Mui


Mui
tag

Sziasztok!
Most vettem újonan egy ilyen meghajtót, és az történt vele hogy a cdket nem igazán akarja se olvasni, se írni, se semmi!
Járt már valaki így?

(#540) sznorbi2 válasza Mui (#539) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Szia! Mui!

Igen járt már más is így!
Én az elsőt 8 dvd és kb. 4-5 cd írása után visszavittem ahonnan vettem és kis idő múlva ki is cserélték mert valami lézerhibája volt.
Ha egy picit fentebb olvasod az írásom elég érdekes ami nálam történik azz íróval.
Még mindig nem vittem vissza a másodikat a kereskedésbe mert még gyomrozom egy kicsit.
Most már olyat is csinál, hogy a sötét szitázott dvd-ket nem hajlandó olvasni és írni sem.
Jelzem a jó öreg LG dvd-rom pedig gond nélkül elbánik az olvasásával(amit régebben írtam az íróval) és az asztalim is gond nélkül olvassa amit az író nem igazán olvas be semmilyen formában sem. :O :O :O
Továbbra is használják az ismerőseim gond és hibamentesen ezt az írót(éppen 2 napja kérdeztem) nekem meg már a második is hamarosan elhalálozik.
Előbb tedd bele egy másik gépbe és ott próbáld meg a cd-ket, ha nem megy akkor irány a kereskedés ahonnan vetted!

To protect and serve!

(#541) Mui válasza sznorbi2 (#540) üzenetére


Mui
tag

Köszönöm a válaszod!
Tudod nekem ebből a fajátból már ez a harmadik íróm, és az első kettővel semmi baj nem volt, ezért is lepődtem meg!
Most egy másik gépbe van, de még nem nagyon tesztlgettem hogy ott hogy megy, de ezek után megteszem!
Sajna csere nem jöhet szóba, mert a neten vettem, és nem boltba!:(

(#542) sznorbi2 válasza Mui (#541) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Kérlek szépen ha neten, ha boltból vetted akkor is kell rá garanciát vállalni.
Legalább 1 évet, igaz 10000 Ft alatti termékekre a törvény nem kötelez garanciát de számítástechnikai cuccokra mindig szoktak.
Azért én a helyedben felvenném a kapcsolatot az értékesítő oldallal ha a másik gépben sem akar menni.
Unokatesómnak a 111D van és meg is lepődött, :Y hogy már a második 112 D-m pusztul meg, pedig ő már legalább 500-600 lemezt megírt gond nélkül és ráadásul elég sok a noname hulladék lemeze amiket én még hírből sem halottam(Aro, Maxtec).
Én meg picit több mint 100-at.

Várom a válaszod, hogy mi történt az íróddal. :))

To protect and serve!

(#543) Zoz válasza Mui (#539) üzenetére


Zoz
őstag

Típushiba... legalábbis hozzánk már vagy 40 darab jött vissza ezzel a hibával.

(#544) sznorbi2 válasza Zoz (#543) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Akkor én ezzel a tipussal jól ráfáztam! :W
Vajon a 115D is ilyen?
Arról tudsz valamit mondani Zoz?
Köszi.

To protect and serve!

(#545) Zoz válasza sznorbi2 (#544) üzenetére


Zoz
őstag

December óta abból elment nálunk kb 700 darab, abból visszajött eddig 4, ebből kettőnek volt CD kezelési problémája, egy belefagyott az írásba, egy fel se pörgette a lemezt.
Elég részletes válasz? :)

(#546) sznorbi2 válasza Zoz (#545) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Köszönöm uram a tökéletes választ! :R :R :R
Nagyjából le lehetett szürni, hogy akkor nem is olyan hulladék a folytatása az írónak. :)
Furcsa, hogy 50%-ban megmaradt a cd kezelési problem. :Y

To protect and serve!

(#547) Zoz válasza sznorbi2 (#546) üzenetére


Zoz
őstag

Csak az érdekesség kedvéért megnéztem a 111-eseket is, ott kb 1000-ből jött vissza 14, ezekből 5-nek volt baja a CD-kkel.

(#548) Tocika


Tocika
aktív tag

Hali
Épeen DVD Író vásárlás előt állok és segítséget kérnék, hogy melyiket éri meg venni?
Eddig NEC- párti voltam de az új Pioneer-ekröl is jót hallottam.
Valaki esetleg tud tanácsot adni?
Előre is köszi

(#549) sznorbi2 válasza Tocika (#548) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Hello!
Amint kicsit fentebb olvastad a 112-es széria elég ipari veszélyes hulladék volt a többihez képest. Nálam meg pláne hulladék. Érdekes, hogy a 111-esek szintén jól bírták a gyürődést (Zoz írása és tapasztalata szerint).Tömegcikkek lettek!
De úgy tünik a 115(ATA) és 215(SATA) széria eddig egészen jónak bizonyul.
Én meg a PIO mellé most akarok próbára tenni egy NEC-t vagy egy ASUS-t.
Nemsokára eldől, hogy melyik lesz az áldozatom.
Én azt mondom próbáld meg a PIO-t szerintem nem gyengébb mint az NEC.

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#550) Tocika válasza sznorbi2 (#549) üzenetére


Tocika
aktív tag

OK
Kössz az infót

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pioneer dvr-112
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.