Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pioneer dvr-112

Hozzászólások

(#351) KTU


KTU
addikt

Köszönöm a hsz.-okat, sajna nem lettünk sokkal okosabbak, hogy egyedül v. osztozva az IDE kábelen gyakrabb a meghibásodás.
NEC 7173 lett helyette, 112D t leadtam mivel nagykerben vettem még semmi hír róla, ilyen helyeken lassan mennek a dolgok, sajna.

Gar papír nem is kell tudják azonosítani a rajta lévő sn. vonalkódból is, bár van olyan hely is ahol matricaznak!

[Szerkesztve]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#352) Zoulfly


Zoulfly
tag

Próbálta valaki az új fw-t?

1.22

[Szerkesztve]

(#353) Cyrin válasza Zoulfly (#352) üzenetére


Cyrin
addikt

nekem fent van, de annál többet hogy működik az írás, nem tudok mondani róla.

(#354) 3x3y válasza Zoulfly (#352) üzenetére


3x3y
aktív tag

Én felpattintottam az új firmware-t (1.22). A DVD írás minősége nagyon-nagyon szép, bár a cucc vadi új, az előtte lévő (gyári 1.21) írását meg sem nézetm. Sajna azonban meglepődtem a cucc olvasási képességén. Jól olvas, de iszonyúan lassan. Előtte egy 111d volt a helyén, na az döngetett. Szóval, hogy az új firmware miatt, vagy sem, de ez az író nagyon lomha...


[Szerkesztve]

PF

(#355) 3x3y válasza Zoulfly (#352) üzenetére


3x3y
aktív tag

Cd-vel nem próbáltam még...

[Szerkesztve]

PF

(#356) Zoulfly


Zoulfly
tag

Köszi a válaszokat!Lehet felrakom én is.

(#357) Blackdeath válasza Zoulfly (#352) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

jah. idáig ok. bár mondjuk 8x-osan írva minden mai lemez jó. persze vannak kivételek. :)

(#358) 3x3y


3x3y
aktív tag

Módosítanám az előző hozzászollásomat:
Az író nem lassú, csak sokkal lassabban gyorsít fel fénysebességre, mint a 111d.

PF

(#359) Fifi


Fifi
őstag

Sziasztok!

Most vásároltam egy 112D-t és elolvasván a topicot késztetést érzek a buffalo féle firmware kipróbálására, mely által 112L-lesz belőle.
Ha jól értettem ezzel az író ezután az alábbi képességekkel lesz megáldva: RPC-1, DVD+R/RW-nél is állandó DVD-ROM booktype, DVD-RAM írás képessége.

Fentiek szerint kellene readme-t találnom a firmware-k mellett, de én nem lelek. :(

Jól teszem, ha először ezt: [link] majd ezt: [link] flashelem fel?

A régi íróm egy 108-as, azt a DVRFlash programmal tudtam linux alól flash-elni. Ezeket a firmware-ket is fel tudom ezzel tölteni vagy kénytelen leszek DOS bootfloppy-t készíteni?
Ha jól látom a TDB-s exe viszont csak windows-os :( Hogyan nyerem ki ebből a tényleges fw-t?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Bye, Fifi

(#360) Fifi


Fifi
őstag

Most látom, hogy így nem jó a link.
Tehát elöszőr ezt tenném fel innen: [link]

PIONEER DVR-112L
Currently RPC1 firmware based on 8.06 INT (Buffalo-Internal) *.
* TDB Flasher w/Kernel

Bye, Fifi

(#361) Fifi válasza Fifi (#359) üzenetére


Fifi
őstag

Hali!

Felleltem a koba féle csomagot és itt a munkahelyen XP alatt sikerült a frissítés és most már tudom, hogy a fentiek közül csak az RPC-1 nem teljesült.

[link]
[link]

Bye, Fifi

(#362) Richter36


Richter36
őstag

Megcsináltam én is a 112L-re frissítést:[link]

(#363) bpz válasza 3x3y (#350) üzenetére


bpz
csendes tag

Nekem 6 hónapot bírt ki.(lehet hogy kevesebbet, mert nem nagyon használok cd-t) Egyszer kb megakartam írni az ötödik cd lemezem, amikor már semmilyen cd lemezt nem olvasott be.
Az egyik szegedi boltban a szervízben hegyekben álltak a PIO 112 dobozok!

(#364) Austi


Austi
tag

hi
a régi gépem elszállt és vettem egy ugyan olyat kivéve az optikai meghajtok lettek mások
a régibe pio 111 iro volt és thosiba dvd olvaso
a mostaniba pio 112d van és lg dvd olvaso
a baj az az hogy akárhogy dugom rá a gépre az irot vagy az olvasot nem olvassa a lemezeket
a gép felismeri mind a 2t windows ba is látom de ha berakok egy lemeztnem jon be az automatikus lejátszás ha én rámegyek a meghajtora manuálisan akkor meg kiirja hogy nincs benne lemez
probáltam külön külön rádugni de ugyse lett jo, másik ide kábellal is néztem ugyse...
lehet nem ártana formázni mert most nem kellet win-t telepitenem csak berakni az uj gépbe a winyot és ment mert nem változott alkatrész
de nem akarok formázni valami más megoldás kellene valami ötlet?

(#365) PPeter válasza Austi (#364) üzenetére


PPeter
addikt

Master/slave beállítások stimmelnek az egy kábelre helyezett eszközöknél? Pontosan milyen az alaplapod és melyik vezérlőre csatlakoztattad a meghajtókat? A Probléma CD/DVD-íróval c. téma első hozzászólását áttanulmányoztad?
Nem ártana megtanulnod magyarul írni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#366) Cyrin válasza bpz (#363) üzenetére


Cyrin
addikt

Én is így jártam vele, csak 2 hónap alatt. Semmilyen cd-t nem olvasott. Kicserélték (szintén Szegeden), és azt mondták, hogy ilyeből adnak el raklapszámra, és nem szokott ilyen baj lenni vele. De ezekszerint mégis.

(#367) 3x3y válasza bpz (#363) üzenetére


3x3y
aktív tag

A 109-es és 110 dobozok álltak a mi boltjainkban hegyekben, de a 111 és 112 típusok már nem voltak ilyen gagyik, legalábbis nem tudok róla... Igaz csak egy darab 111d és 1 db 112d meghajtóm van Pioneerben, de azok biza szépen muzsikálnak és nagyon jól írnak...

PF

(#368) M107


M107
addikt

Nekem még egy pio íróval sem volt gondom, csak egy 106 pio anno nem írt meg tökélyre egy princo lemezt de az sem az enyém volt hanem könyvtári darab beállítást sem tudom olyan rég volt ......

! Pioneer forever !

Amúgy kiakartam probálni egy plextort 800 vagy 800sa de alig olvasot írni szépen írt meg hangos volt....
De régi plextorokat láttam dolgozni azok jó kitünő modellek

Most is 2 pio 112-em van nyugdíjbaküldte a 111 pio + egy 5272 toshibát (az utobbit nagyon sajnálom) talán a 2 együtt 4000 ft meghirdetem .... talán

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#369) ivcsi86


ivcsi86
tag

hali.
Pio 112d-vel ti sem tudtok cd irni/olvasni?

(#370) Richter36 válasza ivcsi86 (#369) üzenetére


Richter36
őstag

Enyém simán írja és olvassa a CD-R és CD-RW lemezeket.

(#371) ivcsi86 válasza Richter36 (#370) üzenetére


ivcsi86
tag

hát akkor nemtom,pedig zsir uj...
berakok egyet és elkezd ugy kattogni.
mit lehet ilyentkor tenni? (nincs gari)
most nézem a lapját (pioneer DVR-112D) és nem tüntetik fel azt a kis jelet,h csrw,vagy ilyesmi.
nemtudtam h ilyen is van h egy dvdiro nem ir cdt.... :U
esetleg másnak is van ilyen problémája?

(#372) Calogero válasza ivcsi86 (#371) üzenetére


Calogero
addikt

Az enyém is írja őket.
Irány vissza a bolt, és cseréltesd ki.
Másnak is voltak gondjai a cd irás/olvasassásal.

(#373) ivcsi86 válasza Calogero (#372) üzenetére


ivcsi86
tag

köki

(#374) Jozi


Jozi
tag

Sziasztok !

DL lemezekhez melyik lenne a legjobb fw?
Még az eredeti 1.06-os van rajta, gondolom ez már igen csak elavult ehez.

(#375) Cyrin válasza Jozi (#374) üzenetére


Cyrin
addikt

frissítsd a legújabbra, nem véletlenül adják ki ezeket. nekem is 1.06 volt az elsőn amit gariba cseréltek.

(#376) Jozi válasza Cyrin (#375) üzenetére


Jozi
tag

Hi !
Ami itt van 1.22-es az jó lesz ?
[link]
Innen leszeve ezt "drvhu_09-24_dvr-112d_fw122eu.exe " csak elindítom és kész?
Lemezt tudom ki kell venni.

(#377) Cyrin válasza Jozi (#376) üzenetére


Cyrin
addikt

Én innen szedem le:

[link]

de jó az is. csak elindítod és megcsinálja, nincs benne semmi trükkös.

(#378) Jozi válasza Cyrin (#377) üzenetére


Jozi
tag

Köszi , kész is.
Még egy kérdés: egy nagy fájlt akarok kiírni (~8giga) DL lemezre szimplán adatként.
Ugyanúgy kell mint DVD+R lemezre, vagy van még valami amit tudnom kell hozzá ?

(#379) Mezcal


Mezcal
addikt

Az új firmwarenek köszönhetően már nem rontja el a duplarétegű lemezeket.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#380) mleslie válasza Mezcal (#379) üzenetére


mleslie
tag

Na ez jó hír, mert most tettem fel ezt: DVR-A12-J_FW122EUJ2.EXE és meg kell írnom kb. egy tucat DL lemezt a jövő héten...

(#381) SP!T


SP!T
addikt

Hali! Egy 112D Pio-m van. Akármilyen lemezt berakok, tök sok idö mire beolvassa. Pl driver telepitéskor. Berakom bepörgeti, elindul a telepitö egy kis várakozás után de itt is szokatlanul sokat kell várni. Majd kiválasztom amit telepiteni akarok, megint percekig gondolkozik és utána kezdi el telepiteni. Ez normális ennél az irónál?

Teszteltem kicsit a sebességét egy 2GB-os file-al. Egészen a file végéig gyorsult 13MB/s-ig, ott meg ugye mivel kész volt, befejezte. Másik gépemben van egy LG és Asus iró. Azok 800Mb-nál már böven elérték a 10MB/s-ot.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#382) Zoulfly


Zoulfly
tag

Most írtam sikeresen meg egy 2.4x es Verbatim DL lemezt

1.22 es fw

(#383) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

nekem már 4 dvd+dl ricoh lemezt írt meg probléma nélkül. igaz, az elsőt csak 2.4x-esen volt hajlandó megírni. az még egy korábbi verziója lehet ezeknek a lemezeknek. a többit 4x-esen írta meg. természetesen hibátlanul. :C

fw 1.22

[ Szerkesztve ]

(#384) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

SOS
Hello mindenkinek!
Most már a 3. ilyen dvd-rw van nálam, 3 nap alatt, és ez is baszaxik ha elakarok indítani vmilyen file-t ezt írja ki:
E:
Egy ReadProcessMemory vagy WriteProcessMemory kérésnek csak egy része készült el.

akkor most ez gyári hiba vagy vmi más a gondja?

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#385) sosperecek18 válasza sosperecek18 (#384) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Megoldva :K

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#386) mleslie válasza Zoulfly (#382) üzenetére


mleslie
tag

Hát nekem az elsőt elrontotta, utána viszont jól írt.
Kíváncsi vagyok a folytatásra... fw1.22

(#387) Jozi válasza mleslie (#386) üzenetére


Jozi
tag

Az utolsó beírásom óta 8db Memorex 2,4x( Disc ID: RITEK-D01-01 )lemezt írtam meg.
Neroval , írásellenőrzéssel.
Mind jó lett. fw :1.22

Viszont írni akartam egy CD-t , azt viszont rontotta, pedig már több tucat ilyen lemezt írtam vele hiba nélkül. Lehet hogy véletlen , de elég gyanús hogy pont frissítés után már ront.

(#388) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Sziasztok!Hát elkéne egy kis segitség mert akarok venni egy uj DVD irót az új gépembe!
Alaplap:ASUS P5B Core2 SAT-A II csatolásu és egy ilyen dvd irót szeretnék ami SAT-A II nah azt olvastam hogy ez olyan első kérdesem az lenne hogy menyibe kerül most második pedig h összefoglaloan mi a véleményetek róla?Válaszokat előre is köszönöm :R :R

(#389) blattida válasza sNiP3rFun (#388) üzenetére


blattida
nagyúr

Most hét-nyolc peták és szerintem fasza! ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#390) IRON STORM válasza sNiP3rFun (#388) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nyugodtan vásárold meg, az egyik legjobb író a piacon.

Csak a TDi!

(#391) sNiP3rFun válasza IRON STORM (#390) üzenetére


sNiP3rFun
tag

Köszönöm sokat segitettek!Mert amostani már enyhén mondva sz*r!1300KB/secel másol pedig a legjobb IDE kábel van benne...mert ezt nem vettem az uj gépbe hanem a régiből mentettem át igy tutdtam ge ykicsit hobb videokarit veni de mostmár nincs mese bekell fektetni ebbe is még1szer köszi :R :C

(#392) twollah


twollah
nagyúr

Valakinek tapasztalat a TDK DVD-R kek szitazasu lemezekkel es az iroval?

Ma nekem eddig 3 azaz harom lemezt szar el.
Az iras rendben lement, de visszaolvasni lehetetlen volt rola az adatokat, mert veletlenszeruen a megirt lemez hibas volt.
Az egyiknel az elso 1-2 giga magassagaban volt a hiba, a masiknal a legvegen.

A Nero CD-DVD Speed v4.7.7.5tel a Disc Infot nezve a lemez anyaga TTH02, az iro firmwareje v1.22, az XP amivel irtam kb. masfel hetes es semmi felesleges CD-DVD basztato program nincs rajta ami zavarhatna az irast.

Vagy szar, esetleg hamis a lemez amikre irtam, vagy egyszeruen csak nem szereti az iro a TDK kek szitazasu lemezeket.

[ Szerkesztve ]

(#393) twollah


twollah
nagyúr

A Verbatim MCC 03RG20 tipusu lemezekkel semmi gond nincs.

Erdekes...

(#394) Calogero válasza twollah (#392) üzenetére


Calogero
addikt

Én is ilyen TDK-ra írok, és soha nem volt probléma a lemezekkel
Író:112@112L, egyedül van az IDE kábelen P.Masterként.
FW: 1.22 gyári fw
Író Program: legfrissebb Nero7, Nero8,DVD Decrypter
Írás: 6X-san írtom őket a CLV miatt, egymenetben.

[ Szerkesztve ]

(#395) twollah válasza Calogero (#394) üzenetére


twollah
nagyúr

16x-san irtam meg a lemezeket, ha ez problemat okoz az mar gaz, mert a DVD-R 16x-nak van mondva.

Ez is egyedul van az IDE kabelen a HDD SATA.

(#396) M107 válasza twollah (#392) üzenetére


M107
addikt

Tdk lemezel seemi gondom nem voltmég nekem sem

pedig Sec/master/slave pio 112L

mint a huzat olyan jól olvassa és szépen írja

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#397) exlepra válasza virkir (#197) üzenetére


exlepra
tag

http://www.pioneer.eu/eur/content/support/update/dvr112notice.html

http://www.pioneerelectronics.com/pna/v3/pg/top/cat/article/0,,2076_310069579_484923529,00.html

Az enyém is most szart be, nem ír és olvas CD-ket, a fenti link szerint a PIO is tud a jelenségről.

[ Szerkesztve ]

(#398) M107 válasza exlepra (#397) üzenetére


M107
addikt

De legalább a Pioneer elismeri a hibát és nem rejti véka alá..

:K Nálam mindkét pio teszi a dolgát remélem így is marad :K

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#399) Junó


Junó
tag

Hali!
Ha valaki segítene abban hogy megadná a helyet ahonnan letölthetném a 112L legújabb fw-jét!
Köszi előre is!

(#400) 3x3y válasza Junó (#399) üzenetére


3x3y
aktív tag

http://wwwbsc.pioneer.co.jp/product-e/ibs/device_e/dev00001r_e.html#firmware1

PF

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pioneer dvr-112
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.