Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pioneer dvr-112

Hozzászólások

(#101) OC válasza tammma76 (#100) üzenetére


OC
őstag

Milyen firmware-el sikerült a ''műtét''? Gondolom nem 111L firmet flasheltél rá :F

(#102) tammma76 válasza OC (#101) üzenetére


tammma76
csendes tag

egyszerűen kimásoltam az útmutatóból.

How to update to Buffalo 112L 8.09 firmware:
1) Flash to TDB (The Dangerous Brothers) 112L firmware based on Buffalo's (skip if you have already done this)
2) Flash with provided patched Buffalo 8.06 flasher and firmware
3) Flash with provided original Buffalo 8.09 flasher and firmware

szükséges fájlok és (angol nyelvű) leírás itt:
[link]

annyi buktató van a dologban, hogy visszaflashelni nem lehet, tehát a garancia ugrik!!!



[Szerkesztve]

(#103) TeeJay válasza tammma76 (#102) üzenetére


TeeJay
félisten

nem biztos hogy ugrik mertha meghal a drive úgysem nézik meg milyen FW van rajta ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#104) TeeJay válasza tammma76 (#100) üzenetére


TeeJay
félisten

kösz az infót
akkor úgylátom írja a sima nálunk kapható 2-3-5x DVD-RAM-ot is :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#105) tammma76 válasza TeeJay (#103) üzenetére


tammma76
csendes tag

nekem a régi pio 107D-vel semmi gondom nem volt, remélem ezzel sem lesz!

amúgy a labelflash is tökéletesen működött!!!

azt h a RAM-ot hányszorosan írtam, igazából nem is tudom, mert a total commanderben másolgattam rá (nem túl sok mindent). elvileg 5x sebességgel is ír

[Szerkesztve]

(#106) TeeJay válasza tammma76 (#105) üzenetére


TeeJay
félisten

azóta már megtaláltam a pontos leírását
a régebbi fajta DVD-RAM lemezeket 2-3-5x sebességgel tudja írni
az újfajtákat meg 6-8-12x sebességgel :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#107) OC válasza tammma76 (#102) üzenetére


OC
őstag

Köszi! :R

Most vettem havernak egyet, majd megpróbálom. A 111d-t nem b@sztam el, remélem haver 112d-jét sem fogom.

(#108) tupacamaru válasza OC (#107) üzenetére


tupacamaru
veterán

Majd írj már a fejleményekről, mert az enyémet úgy néz ki gariba cserélik és az újat én is megpróbálnám.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#109) Calogero válasza tammma76 (#102) üzenetére


Calogero
addikt

Én rszp kolléga variációját csináltam meg.
Így nem a Bufallo 112L-t használom hanem a gyári 112L fw je ment bele a 112D-be

Így a következőket tudja.
+DVD-RAM írása
+Labelflash
+DiscT@2
+Pioneer Quietdrive Utility felimseri a meghajtót, és lehet állítgatni az olvasási sebességet.
Nekem most automatice-ra van állírva így ha másolok vele akkor pörög mint állat, de ha zenét, filmet nézek akkor visszavesz a tempóból.
+Ezek után egyből felmegy agyári friss 112L/A12 fw, nem kell várni a Buffalo változatra

(#110) tupacamaru válasza Calogero (#109) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nem találom hogy rszp kolléga hogyan csinálta. :( Mert inkább az ő verzióját csinálnám meg. :R Ha utána gyakorlatilag 112L lesz belőle. :C

Most nézem hogy privátban ment a dolog? :F Elküldenéd nekem is? :F

[Szerkesztve]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#111) tammma76 válasza tupacamaru (#110) üzenetére


tammma76
csendes tag

amit feltöltöttem abban ott a leírás és többféle firm.
vagy 112L (buffalo firm, de az XP Pioneer 112L-nek ismeri fel) vagy A12J (a japcsiknak készült verzó)

mindkettő tudja a RAM-ot írni, a Labelflash-t, a DiscT@2-t, a bitsettinget (az A12J csak a DVD+R DL-hez, a 112L a DVD+R -hez is)
ezen kívül az A12J-vel használható a Pioneer Quietdrive utility.

nemtom mi hiányzik ezeken kívül?

ja és nemtom kinek szempont, de a Buffalo firm-mel sokkal jobb sebességgel lehet írni, mint a gyárival! (angol forum és teszteredmények a témában itt: [link])


[Szerkesztve]

(#112) tupacamaru válasza tammma76 (#111) üzenetére


tupacamaru
veterán

Letöltöttem a te verziódat is, majd még gondolkozom rajta hogy melyik változatot próbálom ki. :R Egyelőre íróm sincs, kb 2 hét a garis ügyintézés. :(

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#113) Lalee


Lalee
aktív tag

Helló! Ez az író tudja alapból a DVD+R DL lemezek írásánál a DVD-ROM beállítást, vagy megkell variálni?

(#114) IRON STORM válasza Lalee (#113) üzenetére


IRON STORM
őstag

Tudja alapból.

Csak a TDi!

(#115) Lalee válasza IRON STORM (#114) üzenetére


Lalee
aktív tag

Köszönöm.

(#116) Dominique


Dominique
csendes tag

Hali!
Kéne egy kis segítség!
Vettem egy Pioneer DVR-112D meghajtót. Van vele egy kis problémám. Megírok vele egy filmet Decrypterrel s utána ugyanezzel a meghajtóval olvasni már nem tudom. Segítséget előre is köszönöm. Firmware frissítéseket megköszönöm előre is.
Köszi!

Dominique

(#117) sgt_pityu


sgt_pityu
csendes tag

Szevasztok!!!

Új srác vagyok itt a fórumon, tegnap vettem egy Pio 112d-t. Ma csináltam vele egy tesztet neroval, de én nem vágom nagyon ezt a témát. Szeretném ha minnél többen írnának, hogy milyen minőségü cuccot vettem! :)
Előre is kössz!

(#118) sgt_pityu


sgt_pityu
csendes tag

Feltölteném a képeket de nem tom hogy kell. Lécci írjon vki. De rem valahogy csak rájövök.

(#119) sgt_pityu


sgt_pityu
csendes tag

(#120) sgt_pityu


sgt_pityu
csendes tag

Valamit sikerült elérnem, de azt már nem tom hogyan lehet itt egyből megjeleníteni a képeket. Talán valaki elmondja majd. Sziasztok!

(#121) Dominique válasza sgt_pityu (#120) üzenetére


Dominique
csendes tag

Hali! Sikerült találnom jó Firmware-t nézdd meg te is a tiédet. Enyém 1.06. szoftverrel volt. S most raktam fel az 1.09.-et Most tesztelem. Kíváncsi vagyok, hogy megszünnek e az eddigi olvasási írási problémák.
Hali

Dominique

(#122) Dominique válasza sgt_pityu (#120) üzenetére


Dominique
csendes tag

Jah így már teljesen rendben van, frankón olvas és ír. Itt a link. Ellenőrizdd te is.
http://www.pioneer.eu/eur/content/support/support/software.html#fdvdwriter

Dominique

(#123) rszp


rszp
aktív tag

Legyen egyszer leírva mert úgy tűnik igény van rá.
Ha az A12L összes képessége kell a 112D-be akkor:

Töltsd le ezt! [link]
Először ezt kell használni: Pioneer DVR-112L_FW806RPC1.ZIP
reboot
Majd ezt: Pioneer DVR-A12L_FW109EUJ_updateTDB106.rar
reboot

A továbbiakban az A12 változat lesz jó. Tehát a Pioneer hivatalos flasher fel fogja ismerni.

Amit tartlamaz: TDB A12L 8.06 firmware + patchel A12L 1,09

[Szerkesztve]

(#124) rszp válasza rszp (#123) üzenetére


rszp
aktív tag

A japán oldalon lesznek a frissítések: [link]
Aki nem tud japánul ne aggódjon nem vészes. A firmware neve egyértelmű és utána 2 esélyes. Egyikre lejön másikra nem.

(#125) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

nah, megvan végre a kicsike! egy 2006 decemberi Pio 112dbk-t sikerült vennem. :C :))

már meg is írtam vele 2 mcc-s verbatimot 12x-esen, hát nem semmi! :)

vmi 1.06-os a firmware-je, érdemes felrakni hozzá ezt a legújabbat? :F

(#126) Calogero válasza Blackdeath (#125) üzenetére


Calogero
addikt

Igen, érdemes.
Még akkor is ha nem akaro átalakítani az íródat. Az uj fw-kben javítgatják hogy egyre jobb legyen az írás/olvasás.

(#127) Blackdeath válasza Calogero (#126) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

ok, már meg is csináltam. :)

egyébként ez a FW javítja azt a nero-s minőség tesztet is? mármint hihetőbbé teszi az eredményt?

(#128) IRON STORM válasza Blackdeath (#127) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem. Akármelyik firmware-t teszed fel, akkor sem lesz korrekt eredmény.

Csak a TDi!

(#129) Calogero válasza Blackdeath (#127) üzenetére


Calogero
addikt

Nem, a Pioneer írók alkalmatlanok minőségi tesztekre

(#130) Blackdeath válasza Calogero (#129) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

nah, most jól megkaptam mind2őtöktől! :DD

hát akkor marad a jó öreg sima visszaolvasási teszt! :)

[Szerkesztve]

(#131) rszp


rszp
aktív tag

Újra van nálam 112.
Amit feltettem az anyagot az részben hibásra sikerült.

Aki leszedte annak a TDB 8.06 helyett a következőt kellene leszedni:
PIONEER DVR-A12J
Currently RPC1 firmware based on 1.06 *.
* TDB Flasher w/Kernel

Az 1.09 upgrade ezen már működik. Ez jó volt a csomagban.

Aki még nem szedte le annak összecsomagoltam, [link]
Az eljárás ugyanaz csak nem a 8.06 hanem az 1.06 amit először fel kell tenni.

Amikor feltettem a csomagot nem volt nálam 112 de ma kipróbáltam. Ez van.

Ez gyári Pioneer firmware semmi módosítás nincs benne. A flasher lett módosítva de az se saját találmány hanem külföldi fórumokról lett összeszedva a hogyanja.

A 8.06 is tökéletes aki felrakta semmi hibát nem csinált csak nem tudta upgradelni.

[Szerkesztve]

(#132) SI


SI
tag

Így már jó.
Kösz
RSZP

(#133) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

itt van az első 4 megírt lemez visszaolvasási tesztje:

Verbatim DVD-R 16x MCC03RG20 @ 12x (fw 1.06)
[link]

Verbatim DVD-R 16x MCC03RG20 @ 12x (fw 1.06) 2.
[link]

Verbatim DVD-R 16x MCC03RG20 @ 8x (fw 1.09)
[link]

Verbatim DVD-R 16x MCC03RG20 @ 8x (fw 1.09) 2.
[link]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#134) TeeJay


TeeJay
félisten

itt meg 2 friss teszt a Pioneer 112 íróról
nagyon jól szerepelt úgy olvastam pláne 18x írásban Verbatim meg TY lemezekre :R

[link]
[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#135) atiska007


atiska007
senior tag

vkinek esetleg vmi infója, hogy a 212-es mikor érkezik kis hazánkba?

Mert már lassan a lightscribeos kellene jöjjön, de még a ''sima'' sem kapható... :(((

Mittudomain!

(#136) PPeter


PPeter
addikt

A firmware-ekkel történő játszadozásról annyit, hogy jelenleg nincs rá mód, hogy az eredeti 112D firmware-t visszategyétek az íróba, tehát csak óvatosan a buffalo firmware-ekkel. Az egyetlen hivatalos Pioneer firmware a 112L-es sorozathoz való, amit vsisza lehet bűvészkedni az íróba - és jelenleg csak így érhető el az 1.15-ös verziójú firmware, amelynek egyelőre még nincs buffalos és/vagy módosított változata.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#137) rszp


rszp
aktív tag

Aki esetleg feltette a japán 1.09 verziót az innen elviheti a gyári 1.15-t [link]

(#138) PPeter válasza rszp (#137) üzenetére


PPeter
addikt

Erről beszéltem, jelen pillanatban ez az egyetlen módja a legújabb (x.15-ös) firmware változat használatának, ha valaki meggondolatlanul nekiállt flashelgetni korábban.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#139) PPeter


PPeter
addikt

A korábbi Pioneer írókhoz hasonló módon a 112-es se igazi csapatjátékos, alig találni olyan DVD-olvasót/írót mellé, amellyel hajlandó normálisan együttműködni például lemezről lemezre történő közvetlen másolás esetén, ha egy IDE kábelen (csatornán) kell osztozkodniuk. Sőt, a Pioneer DVR-109-essel feltűnt kommunikációs betegség - miszerint még a másik ATA csatornán kommunikáló eszköz is befolyásolja a teljesíményét - nem tűnt el, úgy látszik ez már a Pioneer meghajtók sajátossága marad mindörökké. Újabb Intel lapkakészletes alaplapoknál erősen ajánlom, hogy a déli híd saját ATA/IDE vezérlőjére kössétek, mert a Jmicron, Sil és egyéb vezérlőkön is hajlandó működni, de csak bizonyos ideig, utána elkezd írás közben kiakadni, lefagyni, gyakran az egész ATA/IDE buszt újraindításig leblokkolva.

Ez az író- sok más ODD-hez hasonlatosan - az Intel chipkészletek saját ATA vezérlőjén érzi jól magát leginkább. Ha valakinek netán i865/875-ös lapkakészletre épített konfigurációja van kimondottan CD/DVD-íráshoz, javaslom, ne cserélje le, ugyanis az ATA/IDE interfészes optikai meghajtók kezelésére ezeknél jobb alaplapot (mármint ami képes 2x2 eszközt rendesen vezérelni) nem találni, az újabb alaplapok ugyebár jó ha egy darab IDE csatornát tartalmaznak, a S-ATA cuccok meg legalább anyira nyűgösek, mint a nem Intel chipkészletek ATA/IDE vezérlése: könnyű olyan kombinációba belefutni, ami nem fog rendesen működni.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#140) AstraCDX válasza TeeJay (#134) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Ez mind szép, és jó, de hol lehet ezt a szerkentyűt megvenni széphazánkban ?

Én még nem igazán találtam reá sajnos beszerzési forrást . :(



Üdv.

Astra

(#141) Nexonh01


Nexonh01
csendes tag

Sziasztok!

A Pioneer 112D-hez való Buffalo 8.09-es FW alapból átálítja a BookType-ot a DVD+R DL lemezeknél DVD-ROM-ra?

(#142) slayer006 válasza AstraCDX (#140) üzenetére


slayer006
addikt

:Y
kemény 7.560,-
[link]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#143) AstraCDX válasza slayer006 (#142) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Nem ! Nem !

Pioneer DVR-112-ről beszélünk, te pedig DVR-112D-t linkelsz be.

''Writes and reads DVD-R/RW, +R/RW and CD-R/RW formats.
Read-only feature for DVD-RAM'' [link]

Nekem nem mindegy, mert a D jelű nem ír DVD-RAM-ot.

Azért alfanumerizálok itten, hogy ''csupasz'' DVR-112-höz juttató infot szerezzek, de ez eddig még nem sikerült . :(

Kérdésem még, hogy tud-e valaki olyan helyet, ahol Pioneer termékeket 2év garanciával lehet kapni ?



Üdv.

Astra

(#144) slayer006 válasza AstraCDX (#143) üzenetére


slayer006
addikt

ez csak egy firmware cserén múlik és 112 ''sima'' lesz belőle
vagy éppen 112L :D

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#145) KergeK@csa


KergeK@csa
tag

Ehhez az íróhoz milyen DL-es lemezt kéne venni?
Van pár játék és film is (biztonsági másolat. ;)), ami normál dvd-re nem fér ki.
itmedia-tól rendelnék DL-es dvd-ket, de ott csak +-osakat láttam.

Szóval miben különbözik a + és -, és mire kell figyelni az ilyen lemezek írásakor (játék és film esetén.)?

Köszi előre is. :)

(#146) PPeter válasza KergeK@csa (#145) üzenetére


PPeter
addikt

Mindenképpen DVD+R DL lemezt vegyél, mert a DVD-R DL lemezen a rétegváltás helye nem szabható meg rugalmasan. DVD-9 anyagot lehetőleg mindig image fájlból írj és ha csak teheted, az ImgBurn programmal: a DVD-Video esetén a réteváltást megfelelően kezeli majd. Ricoh vagy Verbatim lemezt vegyél.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#147) painkillerx


painkillerx
tag

Sziasztok ehhez az íróhoz milyen dvd lemezt ajánlotok?
Én ePro-kat szokat venni a TEAC-embe, ebbe is jok lesznek?

[Szerkesztve]

(#148) gamecube


gamecube
csendes tag

Én is lecseréltem a 111 d-t 112d- re, és igy végre elolvasa a samusngal irt lemezeket, visszont a következö gondom van vele, ha irok egy többe menetes lemezt, és amikor folytatni szeretném, nem ir semmit a lemezre és lezárja. mi lehet a hiba?

Az életem plyan mint egy film, csak sz@r a forgatokönyv, a rendező, és a melékszereplők

(#149) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Kaptam egy ugyanolyan írót az előző helyett, de dettó ugyanaz a hibája. :O :( Két lemezt írtam meg vele és mind a kettőt elrontotta. A lemez végén voltak a hibás szektorok. Ez 2006 novemberi. Visszavittem és majd holnapig megnézik, de szkeptikus vagyok. Lehet hogy próbából el kéne hozni egy NEC-t. :B :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#150) PPeter válasza tupacamaru (#149) üzenetére


PPeter
addikt

Milyen lemezt írtál és milyen sebességgel, milyen forrásból? A hibákat mi jelezte? A íróprogram saját összehasonlító, ellenőrző tesztje ami az írás után futott közvetlenül?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pioneer dvr-112
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.