Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Marcika80


Marcika80
tag

Sziasztok! Sikerült Pipo s1 tabletre felraknom ezt a pikuntu linuxot, de nincs rajta wifi, nincs ötletetek hogy hogyan tudnék én ezen wifit beállítani rá? Mert egy update sokat segítene a gépen. De az is csoda hogy országon belül, csak nekem sikerült felrakni erre a táblagépre egy linuxot. itt van a video:

[link]

ami nem megy vele jelenleg: Wifi, kellene egy driver alá. de a telepítés menete is homályos még.
A kijelzőt be kéne jobban állítani, mert nem 800X480 hanem valamilyen Vga mód.

ha ezt a két dolgot meg tudnám oldani, lenne egy komoly linuxos táblagépem.

táblagépem egy: Pipo s1. két processzoros,. 1600mhz. 1gb-ram quadcore.

Aki tudna segíteni nekem a telepítésben azt nagyon meg tudnám köszönni!

(#52) vargalex válasza Marcika80 (#51) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Milyen wifi modul van benne? Ha azzal nem is, OTG-n (ha van rajta) egy USB-s wifi vevővel mennie kell.

Szerk.: Azt honnan tudod, hogy csak neked sikerült felrakni? Lehet, hogy Magyarországon nincs másnak ilyen tablet-je? :) Persze, mivel azonos architechtúra az MK808-al, így igazából a kernel felmásolása volt kérdés.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#53) Marcika80 válasza vargalex (#52) üzenetére


Marcika80
tag

Szia! Igaz, másnak is van ilyen tabletje, csak még nem igen próbálkozott ezzel a dologgal, "szerintem" :) nem is úgy akartam írni mint valami hatalmas dolog, csak örülök hogy összejött. Ja igen a kernel másolása nálam a következőképp sikerült:

Fogtam egy tnt4firmware.img androidos telepítőt, és fel telepítettem a táblagépre, majd azt fel frissítettem egy tnt5ös firmwaréra ennél már van okosított recorvery menü, de nekünk az sem elég, Azt is fel kel frissíteni. " az okát nem tudom, de az ubuntu touchot fel kel telepíteni a recorvey mód alatt, enélkül nem töltődik be a linux betöltő recorvery" ha ez feltöltődött, akkor tablet kikapcs, Majd a vga módu picuntu linux recorvery.img a programjával fel kel tölteni a gépre, majd ha ez megvan, akkor a picuntu linuxot rá kel rakni a mikro sd kártyára. és ha minden remekül ment, akkor örülhetünk, betölt az ubuntu. :DDD .

(#54) Marcika80 válasza vargalex (#52) üzenetére


Marcika80
tag

Szia! A Wifit megnézem, most töltőn van a gép, touch mód nem működik rajta, gondolom azt is fel kel telepíteni. ha megmondom hogy milyen wifi van benn, segítesz nekem majd a telepítésében? le kellene írni a menetetét, de azt tudom hogy a modules és az összes többi mappa írás védett, azt hogy tudom le kapcsolni?

(#55) MGa73 válasza MGa73 (#50) üzenetére


MGa73
tag

Sikerült addig eljutnom, hogy a recovery területre beflasheltem az RC3-as kernelt illetve az SD kártyára ráraktam a fórumra belinkelt picuntut. Recoveryben újra indítom szépen bejön a picuntu a root123-al betudok jelenkezni. Internet az usb-ethernet átalakítóval egyelőre nincs. Megmagyarázhatatlan jelenség, hogy a wifi kapcsolatom pl. a laptoppal megszakad ha be van dugva a kábel az usb-ethernet adapterbe (átlátszó könig). Mit kell állítanom, hogy legyen vezetékes netem?

(#56) MGa73 válasza MGa73 (#50) üzenetére


MGa73
tag

Sikerült addig eljutnom, hogy a recovery területre beflasheltem az RC3-as kernelt illetve az SD kártyára ráraktam a fórumra belinkelt picuntut. Recoveryben újra indítom szépen bejön a picuntu a root123-al betudok jelenkezni. Internet az usb-ethernet átalakítóval egyelőre nincs. Megmagyarázhatatlan jelenség, hogy a wifi kapcsolatom pl. a laptoppal megszakad ha be van dugva a kábel az usb-ethernet adapterbe (átlátszó könig). Mit kell állítanom, hogy legyen vezetékes netem?

(#57) vargalex válasza Marcika80 (#54) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ha megmondod, hogy milyen wifi van, akkor egyszerűbb lesz. :)
Root-al írható minden mappa...

Alex

(#58) vargalex válasza MGa73 (#50) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Gyári recovery letölthető (pl. a Finless rom-oknak mindig része). A kernel-t, stb. nem is kell bántanod. UG802-n elvileg megy a dual boot is.
Jó lesz az általam feltöltött image is, csak a wifi-t kell beállítani a /etc/modules-ban. Az UG802-ben egyébként teljesen normális wifi van az MK808-hoz képest. :)

Alex

(#59) MGa73 válasza vargalex (#58) üzenetére


MGa73
tag

Már sikerült a vezetékes netet is beállítani. Feltettem az RC3 720p kernelt a recoverybe. Monitoron próbáltam ment gond nélkül. Szépen be is állítgattam. Most átdugtam a full HD TV-re de nem akar újraindulni recoveryben. Azt írja, hogy nincs jel. Az android az megy rendesen.

(#60) MGa73 válasza MGa73 (#59) üzenetére


MGa73
tag

megint megy :-) kérdés még...ha bármit telepíteni akarok...konkrétan most egy flash playert akkor ilyet kér Password for ubuntu. Ide próbáltam beütni a root jelszót, de nem jó. Mi a megoldás?

(#61) Marcika80 válasza vargalex (#57) üzenetére


Marcika80
tag

Hali! megnéztem itt van: RTL8188CUS a wifi neve, szerinted van rá driver? :N

(#62) Marcika80 válasza Marcika80 (#61) üzenetére


Marcika80
tag

De tegnap csináltam egy otg kábelt, max rá kötök egy wifi adaptert,. Azt szeretném meg kérdezni, hogy megoldható e az, hogy két bemenetű otg kábelt készítsek házilag_? Hogy ha szín szerint kötöm össze a kábeleket akkor az nem lehet gond nem? Működhet a két bemenetes dugó az otg kábelen?

(#63) vargalex válasza Marcika80 (#61) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ha jól emlékszem, ez van a modules-ben. Szóval csak be kell tölteni és configolni kell.

Alex

(#64) Marcika80 válasza vargalex (#63) üzenetére


Marcika80
tag

Hali! Hát igen, Ebben kérnék némi útmutatást :). Néhány parancsot már ismerek terminálban de ezt nem tudomhogy rakjam fel, le tudnád nekem ide írni a menetét?! Köszönöm előre is!

(#65) Marcika80 válasza Marcika80 (#64) üzenetére


Marcika80
tag

(#66) gerivari válasza vargalex (#42) üzenetére


gerivari
csendes tag

Szia!
Sajna eddig nem jutott rá időm, hogy foglalkozzak a dologgal. Ha rádugom a wifi adaptert, akkor egy ilen üzenetet dobál megállás nélkül: "hub 2-0:1.0: unable to enumerate USB device on port 1". Emiatt nem igazán tudok semmit csinálni, mivel a parancsot sem látom amit beírok.

(#67) MGa73 válasza MGa73 (#60) üzenetére


MGa73
tag

Nos telepíteni gyakorlatilag semmit sem tudok. Sőt a root-tal ha belépek nem tudok új felhasználót sem létrehozni mert vagy homokórázik vagy hibát ír ki. Ezért a gavarga-val próbálgattam...remélem nem jogdíjas :-)
A vezetékes net megy, de elég lassúcskának tűnik az egész rendszer. Még a flash playert sem sikerült feltelepítenem rá. 8GB kártyán van a rendszer. Mennyit foglal rajta a kiírt img?

[ Szerkesztve ]

(#68) vargalex válasza MGa73 (#67) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Most nem vagyok a rendszer előtt, de mintha kb. 2,3 GB lenne.
Nekem egyébként nem tűnt lassúnak, a telepítést megnézem (mondjuk nyilván az XFCE-t is utólag telepítettem). Igaz, én nem szoktam root-al belépni X-en.

Alex

(#69) MGa73


MGa73
tag

Koszi a valaszt. Elkepzelheto, hogy az ug802 csak 1,2ghz-en ketyeg es ezert lassabb. Kiprobalom majd az mk802iiis-en is. A telepitest koszonom ha megnezed nekem. Ujabb problema, hogy usb hub hianyaban az ug802n be kellene lonom a wifit. A kompatibilitasi tabla szerint a picuntu tamogatja. Probaltam ahogy leirtad az interfaces-t modositani auto wlan1stb. gondolom a myssid es mykey helyere a sajat router ssid-t es sajat wpa-psk kulcsot kell beirnom. Ezt meg is tettem de nem megy a wifi nekem. Szerintem egyebkent vagy a telepitessel vagy az sd kartyammal vmi baj lehet, mert tobbszor belefutottam abba, hogy sem uj fekhasznalot nem sikerult felvennem mert hibat jelzett vagy legutobb pl a beallitasoknal a halozati menure kattintva nem csinalt semmit.

(#70) vargalex válasza MGa73 (#69) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Szerintem a beépített wifi wlan0 lesz. Másrészt a hozzá tartozó modult is be kell tölteni a /etc/modules-ben.

Alex

(#71) vitezfeher


vitezfeher
tag

MK808-ra sikerült valakinek a telepítés dual boot-tal?

(#72) sipi25 válasza vargalex (#70) üzenetére


sipi25
tag

Szia!

Az eredeti mk808-on a beépített wifi-t a config fájlban eth0-ra kell írni!
A Wicd network manager-ben a preferences résznél is át kell írni a wlan1-et eth0-ra.

Nekem így működik a beépített wifi!

(#73) vargalex válasza sipi25 (#72) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Lehet, bár kicsit fura, hogy eth0-nak hívja. Nálam ilyen gond nincs, mert az MK808B beépített wifije nem támogatott. :)

Alex

(#74) vargalex válasza vitezfeher (#71) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Somatomnak megy. De szerintem az új board-al szerelt példányoknál nem megy. Valamikor ránézek a teljes flash tartalomra és összehasonlítom a normál és a recovery állapotot. Gondolom csak ott billent át valami flag-et, ami az új eszköznél meg is őrzi az értékét.

Alex

(#75) #79335424 válasza vargalex (#74) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, az nálam működik. Viszont a beépített wifi az még katasztrófálisabb, mint eddig. Picuntu alatt még nem próbáltam, de Android alatt látja a hálózatot, de képtelen csatlakozni. De ha véletlenül az is összejön, utána bármilyen netes próbálkozásnál azonnal eldobja.

[ Szerkesztve ]

(#76) vargalex válasza #79335424 (#75) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A TP-Link TL-WN823N V1-et még nem sikerült beizzítanom Picuntu alatt. Az RC3-ban található kernel modulokkal nem megy. Valamikor fordítani kellene egy sajátot.

Alex

(#77) vargalex válasza MGa73 (#69) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A telepítést megnéztem, gond nélkül felment egy LibreOffice Writer gavarga userrel bejelentkezve. Telepítéskor az ubuntu user jelszavát kérdezte (mivel nem tudtam, ezért root-al megváltoztattam :) ).

Alex

(#78) #79335424 válasza vargalex (#76) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Nekem nem sürgős. Elvagyok lanon. Már amennyit van időm foglalkozni vele. Túl nyögvenyelős ez nekem.Vhogy semmi sem akar működni. Letöltöttem a Te img -det. Lementem az enyémet, aztán kipróbálom, hátha én szúrtam el vmit a telepítésnél. Hogy kell induláskor nem X -en bejelentkezni? Hogy kell pl. a flash -t telepíteni a Firefoxhoz? Keresem a telepíthető programok között, de nuku. Pedig az elején felajánlotta, csak nem jelöltem ki. Így is 5 óra volt csak az XFCE.

(#79) MGa73 válasza vargalex (#77) üzenetére


MGa73
tag

Szia,
Végül én is megváltoztattam az ubuntu account jelszavát. Nem gondoltam, hogy az eredeti ubuntu jelszó nélkül engedi. Így már lehetne telepíteni, de most meg nem találja a flash playert a csomagok között nincs.
Az Adobe oldalán én az ubuntu 10.04+-ot választom és a letöltést. Behívja az ubuntu software centert, de semmi. Egyébként nekem elég lassú. Rákattintok a böngészőre és eltelik egy jó idő míg bejön. Ugyanez van a fájlkezelővel is és úgy általában sem olyan pörgős mint az android. Elég vontatott, nehézkes.
Én az SD kártya kezelés lassúságára gyanakszom. Ext4-re formáztam - primary az elején. Ti miről használjátok? A wifit majd délután/este kipróbálom. Az mit jelent, hogy be kell tölteni az /etc/modules-ban?

[ Szerkesztve ]

(#80) vargalex válasza MGa73 (#79) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nem az én image-omat tetted fel? Akkor nem kellett formázni semmit...

Alex

(#81) MGa73 válasza vargalex (#80) üzenetére


MGa73
tag

Szia,
A tiedet tettem fel. Az SD kártyát telefonból vettem ki. Először megformáztam ext4-re és utána tettem fel rá az img fájlt a win32 image writer-rel. Neked is SD kártyán van?

[ Szerkesztve ]

(#82) vargalex válasza MGa73 (#81) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Igen, nekem is microSD-n van. Azért írtam, hogy felesleges formázni, mert feltöltött file egy teljes lemez kép. Azaz bitről bitre le van másolva a teljes 8 GB-os microSD (partíció adatok, stb.). De az adathordozó ilyen szempontból mindegy. Felmásolható egy legalább 8 GB-os pendrive-ra, vagy akár egy HDD-re is.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#83) vitezfeher válasza vargalex (#74) üzenetére


vitezfeher
tag

Köszönöm bíztató írásod, most egy 808B-vel próbálkoztam, ott a USB-LAN-t nem akarta felismerni, úgyhogy ez is kudarcba fulladt.

(#84) vitezfeher válasza #79335424 (#75) üzenetére


vitezfeher
tag

A beépített wifivel nekem igazából nem volt gondom azon kívül, hogy a jelet gyengének érzékelte. Ma kaptam egy repeatert, ami az írás szerint 300 m-re kiterjeszti a jelet. Az MK full erősséget mutatott, pedig csak egy vékony tégla válaszfallal került közelebb a jelforrás.

(#85) #79335424 válasza vitezfeher (#84) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én sem aggódok miatta, mert már régen lemondtam a beépített wifiről. Csak most hétvégén kellett volna egy programtelepítéshez és így derült ki, hogy még annyira sem működik, mint eddig. Telóról akartam neki hotspotot adni, de totál esélytelen volt a próbálkozás. Kíváncsiságból kipróbáltam az egyik Mediatekes kütyümmel és boot után 20mp -el fullos jelem volt.

(#86) vargalex válasza vitezfeher (#83) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Az a kérdés, hogy az USB-LAN adapterednek milyen kernel modulra van szüksége. Megnézheted egy Linux-on.

Alex

(#87) MGa73 válasza vargalex (#86) üzenetére


MGa73
tag

Nekem megy az usb-lan gond nélkül

(#88) vargalex válasza MGa73 (#87) üzenetére


vargalex
félisten

Ezért mondtam, hogy csak attól függ, hogy a szükséges kernel modul a rendszer része-e, vagy nem.

Alex

(#89) #79335424 válasza vitezfeher (#83) üzenetére


#79335424
törölt tag

Most néztem a linket. Micsoda véletlen! Biztosan azt kaptad, amit rendeltél? Biztos az van ráírva, mint a linkben szereplő képeken? Kukkancs bele a 808 topikba (#6582 -nél indul)! :W

(#90) Marcika80 válasza #79335424 (#89) üzenetére


Marcika80
tag

Sziasztok! Sikeresen feltelepítettem a picuntut a pipo s1 tabletemre, de van egy kis gond, a kijelző felbontásával, hogyan "esetleg program, vagy parancs?! Segítségével, hogyan állíthatom be 800X480 felbontásra?!Mert szerintem belehet, és máris használhatóbb lenne nekem, mert most hd felbontásban müxik, de az kicsit elcsúszva. A válaszokat, és a segítséget előre is köszönöm!

(#91) vargalex válasza Marcika80 (#90) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ha jól sejtem, a /etc/rc.local-ban lehetne beállítani az fbset paranccsal. Ha ezzel nem megy, akkor saját kernelt kell fordítani a megfelelő felbontással.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#92) Marcika80 válasza vargalex (#91) üzenetére


Marcika80
tag

Köszi! Délután megnézem majd, A kernel fordítás az egy nehéz művelet?! A következő a wifi beállítás lenne, drivere megvan, de azt is kernel fordítással kéne összehozni, ha e két dolog megvan, akkor már használható lenne szépen. A tabletemet nem terheli le a picuntu linux, alapjáratban a 2 cput 4%ban használja, memóriát az 1gb-ból 145mbot használ. amire rá kantintok gyorsan és akadás mentesen betöltődik, tehát a dolog nagyon is használható táblagépeken is. A választ előre is köszi!

(#93) Marcika80 válasza Marcika80 (#92) üzenetére


Marcika80
tag

Valahogy így? sudo fbset -a -xres 800 -yres 480

(#94) Marcika80 válasza Marcika80 (#93) üzenetére


Marcika80
tag

Neem, ez sem jött össze. Pedig nem hiszem hogy nem lehet ezt a picuntu linuxot bekonfigurálni arra a monitor módra amire én szeretném. Akinek van ötlete hogy hogyan lehetne 800X480ra beállítani a picuntut, a választ előre is köszi

(#95) Marcika80 válasza Marcika80 (#94) üzenetére


Marcika80
tag

Na nem akarom tele írni a fórumot, egy utolsó kérdésem lenne még, ezzel a linux betöltő recorvery.imgével nem lehet más linux rendszert betölteni? És ha igen hogyan? :)

(#96) vitezfeher válasza #79335424 (#89) üzenetére


vitezfeher
tag

Összehasonlítottam. A képen szereplőre nincs írva típusszám, az enyémen KY-RD9700 szerepel. A csomagolás azonos, win7 és MAC OS kompatibilitást jelölnek meg rajta + kis telepítő cd. Android alatt egyébként működik, csak a fránya Linux nem ismerte fel a shell indítása után MK808B-n sem meg MK808-n sem.
Alex írta, milyen kernel modul kell, megnéztem linuxon, úgy tűnik, szó nélkül felismerte, de hol nézzem meg?

(#97) #79335424 válasza vitezfeher (#96) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hát ez az! Én is olyat rendeltem, de olyat kaptam, amire rá van írva, hogy RD9700 (pár kommenttel később linkeltem képet arról, amit kaptam). Ha ezt láttam volna a rendelésnél a képen, akkor nem rendeltem volna meg. Sztem ezt ők is pontosan tudják, ezért nincs a képen. Ez ugyanis nem működik Androidon sem, csak működget. Ugyanis az Android 1.1 -es usb eszközként csatolja. Ez pedig igen távol áll az ígért full speed -től. Egyébként nem értem a kérdésedet. Mi az, amiről nem tudod, hogy hol nézd meg?

[ Szerkesztve ]

(#98) vargalex válasza #79335424 (#97) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Szerintem nem az Androiddal van gond (nem tudom, hogy PC-n nézted-e egyáltalán), hanem az eszköz USB 1.1-es.

Alex

(#99) #79335424 válasza vargalex (#98) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Egyáltalán nem az Androidra akartam "kenni" a hibát. Egyébként igazad van, tényleg nem néztem PC -n. De ha ott sem 2.0, akkor mi a túróra írta a Geekbuying a címben, hogy 2.0, Full Speed, a specifikációban pedig azt, hogy usb 2.0 compatible? Remélem, nem úgy értik a kompatibilitást, hogy az 1.1 -es eszköz működni fog usb 2.0 porton (merthogy az lefele kompatibilis)! Az nem lenne egy Geek -hez méltó értelmezés. Egyébként nem is valószínű, hogy így értenék, mert akkor lehetne akár usb 3.0 kompatibilis is. Szóval elég X -akta, hogy miként gondolták erről, hogy Full Speed.

[ Szerkesztve ]

(#100) vitezfeher válasza #79335424 (#97) üzenetére


vitezfeher
tag

Arra utaltam, amit Alex írt a 86. bejegyzésben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.