Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) paolinho


paolinho
őstag

Sziasztok!
Amennyiben van itt még élet, tudna nekem valaki segíteni abban, hogy ez a Picuntu felmegy-e az alábbi képen látható RK3066-os chippel futó MK809II-re?
Ha igen, akkor lenne rajta wifi, vagy csak LAN adapterrel kapna Net-et?
Valamint a dual boot-ot úgy kell érteni, hogy megmaradna a jelenleg rajta futó Android, és a Picuntu is feltelepedne, ill. ezeket tetszés szerint választhatom ki szükség szerint a bekapcsoláskor?
Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de nem szeretném, ha elb.szódna a dongle a kíváncsiskodásom okán.
Igazából az Asterisk-et szeretném kipróbálni rajta.
Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#152) #79335424 válasza paolinho (#151) üzenetére


#79335424
törölt tag

Teljesen aktuális a kérdés. Én flasheltem egy újabb Picuntut (5.1 -es, ami Ubuntu 14.04 alapra épül) 3066 -ra, kifejezetten Asterisk céllal. Sajnos, a konfigurálásával nem boldogultam. Mivel egy általam (is) nagyrabecsült szakértő fekajánlotta a segítségét, ezért elvittem neki a sticket. Remélem, tud vele kezdeni vmit. Írok, ha lesz fejlemény. Viszont ez nem dual boot lenne, hanem Linux a nandon. Sztem a wifi nem működne, de nekem eszembe sem jutott wifin használni az Asterisket. Csak lan adapterrel. Neked is ezt javaslom. A wifi több szempontból is hátrányosabb a VOIP -hoz.

[ Szerkesztve ]

(#153) paolinho válasza #79335424 (#152) üzenetére


paolinho
őstag

Először is köszi a segítséget :R , és hát nagyon megköszönném, ha tájékoztatnál a fejleményekről. Anno még néhány hónappal ezelőtt tanácsoltad, hogy szerezzek be egy LAN Adaptert, és szintén Neked köszönhetően az általad becsatolt link-ről be is rendeltem egyet Kínából, ami időközben meg is érkezett. Szóval ezért gondoltam, hogy itt volna most már az idő megpróbálkozni ezzel az (első látszatra) nem túl egyszerű Asterisk beüzemeléssel. Nekem ugyan van okos és buta telóm is, de rövidesen mennék ki külföldre, és ott, ha csak nem találok free wifi-t, nem igazán lesz Net-em, ezért gondoltam, hogy nem lenne rossz ezzel az alternatívával élve kapcsolatot tartani a szeretteimmel.
Azt mondjuk sajnálom, hogy nem lesz dual boot a miniPC, mert filmeket ezzel szoktam kirakni a TV-re házimozizás céljából, de végül is van egy ezCast Dongle-m is, legfeljebb majd arról adom a műsort, ha igény lesz rá. (Bár most kérdésként vetődik fel bennem az, hogy a linux alap alól nem lehet avi, mp4 filmeket lejátszani? Egyesek szerint a Linux okosabb a Windows-nál :D .)

(#154) #79335424 válasza paolinho (#153) üzenetére


#79335424
törölt tag

De, le lehet. Csak a Mali forráskódja zárt, ezért nem nagyon van hardveres GPU segítség. SD filmeket lejátsza szoftverből is, de a HD -hoz gyenge a 3066. Egyébként már ez is egy plusz terhelés az Asterisk -hez képest, mert ahhoz elég lenne a server edition is, az X (XFCE grafikus felület) fölösleges. Én úgy gondolom, hogy ami mindenre jó, az igazából semmire sem. Ezért az Asterisk -hez én inkább egy "célhardver" megoldásban gondolkodom. A 3066 ehhez sztem elég, de egyébként már egy elavult vas. Ezért a kb. 40 dolláros árat nem érzem luxusnak ahhoz, hogy Linux szerver (ek) üzemeljen (ek) rajta. Mivel van lehetőség soros port kimenetre is, ezért megfelelő tudással többre is képes lehet a kütyü (pl. lakásautomatizálás). Aki most fogna bele, annak már nem kell a stick -kel bajlódnia, mert van már 3066 -ra dev. board. Pont azon akadtam el, hogy arra a dev. board -ra portolt Linuxot telepítettem. Azon beépített a Lan csatlakozó és sztem ennek a konfig eltérésén hasaltam el. Maga a disztró síma flashelés után, minden egyéb hókuszpókusz nélkül működött. Csak net nem volt, anélkül meg nem sokat ér az egész. De bízom benne, hogy egy hozzáértőnek ez nem okoz túl nagy fejtörést.
De a freaktabon van több leírás is, akár dualbootos telepítésre. Csak azok nem 14.04 -es Ubin alapultak. De ettől még lehetnek jók.

(#155) artru60


artru60
csendes tag

Sziasztok!
Picuntut szeretnék telepíteni mk808B-re van külső wifim tl-wn2823n, de nem tudom működésre bírni.Az rtl8192cu modult betöltöm, de a led nem világít. Ha működik valakinek picuntu alatt, megírná hogy csinálta?
Üdv
Artur

(#156) Davebowman


Davebowman
senior tag

Sziasztok! volna egy kis gondom, a kernel flash-eléssel. Adott egy mk808b clone stickem. Szuperül megy androidként 1.7fineless clone. Az RKAndroid tool-al nem tudok csak recovery.img-t flashelni rá, mert a progi kiírja, hogy loader nékül nem! Pedig több helyen is írják, hogy csak a recovery-t kell pipálni... leginkább nem dualboot-osra akarnám, hanem bele a stickbe az ubuntut. Mit javasoltok?
-Már sokszor flasheltem androidot rá, minden frankón ment. mit rontok el? Win 8.1.el és win7-tel sem megy.

Vargalex 1.1.7

(#157) Davebowman


Davebowman
senior tag

Na úgy oldottam meg, hogy újra flashelem az összes .img-t kivéve a systemet, mert az marhanagy, a recovery-t meg betallózom. A kis sd-re rátolom a root.img (több gigás) ubuntut és megy is. Most a wifi(net) gond jön...

Vargalex 1.1.7

(#158) abcde22


abcde22
tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, egy kérdésem lenne: S905X quad-core cortex-A53 tv box-ra létezik Picuntu?
(Bocsánat ha nem jó helyre írtam, ha esetleg van más topic ahol ezt a kérdést feltehetném, linkeljétek be kérlek)

(#159) abcde22 válasza abcde22 (#158) üzenetére


abcde22
tag

Találtam rá Armbian Ubuntut és Debiant:

[link]

Ez meg is felel nekem Picuntu helyett. Bemásoltam ide, hogyha valakit érdekel, rátaláljon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.