Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19401) Doink válasza bucihost (#19400) üzenetére


Doink
aktív tag

Vagy single page application-nek csinálod az oldalad (csak js-el frissíted az oldal tartalmát), vagy iframebe teszed az oldalad és azon kívülre teszel egy zenelejátszót.

(#19402) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Tudnátok segíteni, hogy ez ne így jelenjen meg:

Hanem így:

Ez a kód van a controller file-ban:

$seo = [];

if ($this->user->hasPermission('access', 'extension/extension/module') && $this->config->get('module_301redirect_status')) {
$redirect301[] = [
'name' => $this->language->get('text_seo_301redirect'),
'href' => $this->url->link('extension/module/301redirect', 'user_token=' . $this->session->data['user_token'], true),
'children' => []
];
}

if (isset($redirect301)) {
$data['menus'][] = array(
'id' => 'menu-seo',
'icon' => 'fa-search',
'name' => $this->language->get('text_seo'),
'href' => '',
'children' => $redirect301
);
}

if ($this->user->hasPermission('access', 'extension/extension/module') && $this->config->get('module_302redirect_status')) {
$redirect302[] = [
'name' => $this->language->get('text_seo_302redirect'),
'href' => $this->url->link('extension/module/302redirect', 'user_token=' . $this->session->data['user_token'], true),
'children' => []
];
}

if (isset($redirect302)) {
$data['menus'][] = array(
'id' => 'menu-seo',
'icon' => 'fa-search',
'name' => $this->language->get('text_seo'),
'href' => '',
'children' => $redirect302
);
}

Ja és a template, ami alapján megjeleníti:

<ul id="menu">
{% set i = 0 %}
{% for menu in menus %}
<li id="{{ menu.id }}">{% if menu.href %}<a href="{{ menu.href }}"><i class="fa {{ menu.icon }} fw"></i> {{ menu.name }}</a>{% else %}<a href="#collapse{{ i }}" data-toggle="collapse" class="parent collapsed"><i class="fa {{ menu.icon }} fw"></i> {{ menu.name }}</a>{% endif %}
{% if menu.children %}
<ul id="collapse{{ i }}" class="collapse">
{% for children_1 in menu.children %}
<li>{% if children_1.href %}<a href="{{ children_1.href }}">{{ children_1.name }}</a>{% else %}<a href="#collapse{{ i }}" data-toggle="collapse" class="parent collapsed">{{ children_1.name }}</a>{% endif %}
{% if children_1.children %}
<ul id="collapse{{ i }}" class="collapse">
{% for children_2 in children_1.children %}
<li>{% if children_2.href %}<a href="{{ children_2.href }}">{{ children_2.name }}</a>{% else %}<a href="#collapse{{ i }}" data-toggle="collapse" class="parent collapsed">{{ children_2.name }}</a>{% endif %}
{% if children_2.children %}
<ul id="collapse{{ i }}" class="collapse">
{% for children_3 in children_2.children %}
<li><a href="{{ children_3.href }}">{{ children_3.name }}</a></li>
{% endfor %}
</ul>
{% endif %} </li>
{% set i = i + 1 %}

{% endfor %}
</ul>
{% endif %}</li>
{% set i = i + 1 %}
{% endfor %}
</ul>
{% endif %}</li>
{% set i = i + 1 %}
{% endfor %}
</ul>

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#19403) pelyib válasza radi8tor (#19402) üzenetére


pelyib
tag

Úgy látom, hogy a templatehez nem kell nyúlni. Happy debugging :)

<?php
$seo = [];
$seoMenuElementChildren = [];

if ($this->user->hasPermission('access', 'extension/extension/module') && $this->config->get('module_301redirect_status'))
{
$redirect301[] = [
'name' => $this->language->get('text_seo_301redirect'),
'href' => $this->url->link('extension/module/301redirect', 'user_token=' . $this->session->data['user_token'], true),
'children' => [],
];
}
if (isset($redirect301))
{
$seoMenuElementChildren[] = $redirect301;
}
if ($this->user->hasPermission('access', 'extension/extension/module') && $this->config->get('module_302redirect_status'))
{
$redirect302[] = [
'name' => $this->language->get('text_seo_302redirect'),
'href' => $this->url->link('extension/module/302redirect', 'user_token=' . $this->session->data['user_token'], true),
'children' => [],
];
}
if (isset($redirect302))
{
$seoMenuElementChildren[] = $redirect302;
}

if (!empty($seoMenuElementChildren))
{
$data['menus'][] = [
'id' => 'menu-seo',
'icon' => 'fa-search',
'name' => $this->language->get('text_seo'),
'href' => '',
'children' => $seoMenuElementChildren,
];
}

(#19404) pelyib válasza adika4444 (#19399) üzenetére


pelyib
tag

Melyikhez? Két megoldás volt.

(#19405) radi8tor válasza pelyib (#19403) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi, de sajnos nem lett jó:

Tömbösíteni kellett (lemásoltam egy másik elemet a menüből):

$seo = array();

if ($this->user->hasPermission('access', 'extension/extension/module')) {
$seo[] = array(
'name' => $this->language->get('text_seo_301redirect'),
'href' => $this->url->link('extension/module/301redirect', 'user_token=' . $this->session->data['user_token'], true),
'children' => array()
);
}

if ($this->user->hasPermission('access', 'extension/extension/module')) {
$seo[] = array(
'name' => $this->language->get('text_seo_302redirect'),
'href' => $this->url->link('extension/module/302redirect', 'user_token=' . $this->session->data['user_token'], true),
'children' => array()
);
}

if ($seo) {
$data['menus'][] = array(
'id' => 'menu-seo',
'icon' => 'fa-search',
'name' => $this->language->get('text_seo'),
'href' => '',
'children' => $seo
);
}

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#19406) adika4444 válasza pelyib (#19404) üzenetére


adika4444
addikt

Melyik lenne gyorsabb ha hirtelen megnő az adatmennyiség? Írtad az első megoldáshoz hogy ha több adat kell a platform táblából akkor az a megoldás már nem életképes, de ha több adat nem kell, de esetlegesen változhat a platformlista, akkor melyik lenne jobb?

üdv, adika4444

(#19407) pelyib válasza adika4444 (#19406) üzenetére


pelyib
tag

Azt szokták mondani, hogy majd optimalizálunk ha kell, addig pedig oldjuk meg, hogy működjön. :)
Feltételezem a platform tábla nem fog 50 sor fölé menni, esetleg 100 de akkor már mindenféle Linux is benne van. Ez nem lehet tétel.
Az appok listája se hiszem, hogy akár a 10000-t el fogja érni. Megintcsak nem kéne, hogy tétel legyen.
Az application_platform tábla ebből kiindulva max 100x10000=1000000. Nah ez már kezd érdekes lenni. De ettől se kell félni, csak rendesen kell használni az index-ket. Ha nem egy RPIn akarod hostolni akkor ez nem kéne hogy probléma legyen.

Szóval lekéred az appok listáját (ha platformra is keres éppen akkor rá kell joinolni az application_platform táblát).
Lesz egy listád, abból ki tudod gyűjteni az application_id-t, a kapott ID listával pedig lekérni a hozzájuk tartozó platformokat:
select * from platform inner join application_platform on platform.id = application_platform.platform_id
where application_platform.application_id in (1, 2, 3)

Ezzel meg lehet visszamenni az eredeti application listához és hozzáadni a platformokat.

"de esetlegesen változhat a platformlista" => mindig az aktuális állapotot kapod vissza, szóval ha nem kell más adat akkor az is müködhet. Ezt te tudod, hogy mi kell a megjelenítési rétegbe :)

(#19408) topjoyy


topjoyy
tag

Hali!

Lehetséges, az php vagy js kóddal, hogy egy webshopnál ha egy X ár alá csökken egy termék, akkor jelezzen valamilyen formában? Nem az én webshopomról van szó.

Előre is köszönöm! :R

(#19409) Gave válasza topjoyy (#19408) üzenetére


Gave
addikt

Hello!

igen, lehetséges.

(#19410) topjoyy válasza Gave (#19409) üzenetére


topjoyy
tag

És bonyolult egy olyat írni? Php vagy js kell hozzá?

(#19411) Gave válasza topjoyy (#19410) üzenetére


Gave
addikt

Meg lehet írni mindkettővel, attól függ mi a célod az adatokkal. A bonyolultság még attól is függ, hogy milyen a weblap ahonnét behúzod.

(#19412) topjoyy válasza Gave (#19411) üzenetére


topjoyy
tag

Legyen mondjuk példának a prohardver. Szóval, ha egy új hozzá szólás érkezik ebbe a php-s topickba, akkor jöjjön egy alert üzenet. Ezt hogy lehetne mondjuk JS-el megírni?

[ Szerkesztve ]

(#19413) Doink válasza topjoyy (#19412) üzenetére


Doink
aktív tag

Web Scraping with Node.js

[ Szerkesztve ]

(#19414) biker válasza Doink (#19413) üzenetére


biker
nagyúr

hidd el, jobb ha elengeded a témát. Én már az elején rájöttem, nem is reagáltam.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19415) topjoyy válasza biker (#19414) üzenetére


topjoyy
tag

Mire jöttél rá? Arra biztos rá jöhettél, hogy most kezdtem az egészet és csak kíváncsi voltam, hogy hogy lehet vagy egyáltalán lehet-e hasonlókat.

(#19416) biker válasza topjoyy (#19415) üzenetére


biker
nagyúr

arra jöttem rá, hogy
1: nem php a kérdés
2: nem definiáltad, mit szeretnél, és nem is tudod megvalósítani, és annyira nem érted a kérdést, hogy összevágni sem tudod a kódot a google-ből, ergo valaki írjon neked egy scrapert amivel figyeled a kedvenc XY-od árát, és nyersz vele mondjuk 1000Ft-ot.
(a ph hozzászólás figyelésre meg van beépített értesítő szolgáltatás, és gondolom nem örülne a PH! ha elkezdenéd egy scriptel akár csak percenként lehívni a kedvenc témáid. amikor ilyeneket írtunk, mindig volt egy limit, melyik webáruház vagy épp telefonkönyv amit scannelünk, milyen gyakran enged hívásokat.)

Ez tipikusan az a kérdéskör, mint legutóbb, mikor valaki kért magyarítást Mac OSX PPC verzióra, majd mikor belinkeltem, elkezdett privátban nyaggatni, hogy életében első macje, sose telepített, és mit kell vele csinálni windowson.

És ebből jön heti 1-2 db.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19417) SUPREME7 válasza topjoyy (#19415) üzenetére


SUPREME7
őstag

https://distill.io

Chrome bővítményes összekattintgatós cucc ilyen 1-1 árfigyelős dologra teljesen jó, bár értelemszerűen csak akkor megy ha fut a chrome, de fizetősen van nagyobb értelme akkor megy anélkül is. Ha nagyon nem vagy programozásban jártas, szerintem ez jó lehet neked.

(#19418) topjoyy válasza biker (#19416) üzenetére


topjoyy
tag

Nem tudtam, hogy hetente jönnek hülye kérdések. Én csak kíváncsi lettem volna elsősorban, hogy lehetséges-e. Ha igen, akkor hogy. Persze ha egy regény a kód, akkor nem várom el, hogy leírjátok azt hittem ilyen pár soros valami. Egyébként nem akartam volna profitálni ebből, csak kíváncsi voltam, hogy lehetséges-e, mert éppen ez jutott eszembe vagy a PH-s értesítés.

SUPREME7 Köszönöm. Megnézem a forráskódját, ha megtudom.

[ Szerkesztve ]

(#19419) biker válasza topjoyy (#19418) üzenetére


biker
nagyúr

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19420) topjoyy válasza biker (#19419) üzenetére


topjoyy
tag

Igen tudom, hogy van ilyen, de azt szeretném tudni, hogy bonyolult egy olyan kódot írni meg, hogy milyen nyelven kell írni?

(#19421) biker válasza topjoyy (#19420) üzenetére


biker
nagyúr

ilyet normális esetben az ad, aki a rendszert kezeli. pl a fórumon feliratkozol X user Y topik értesítő. Webshop X termék Y user árfigyelés (ahol van)

Te akármit barkácsolsz, az a weblap állandó hivogatásából és a válasz elemzéséből áll.

Ha JS akkor eleve a te gépedne fut, ergo megy a géped, és kis js hívogatja az oldalt, html kódot kibont, benne elemzi az értékeket

vagy írsz php-ban, feltöltötd egy tárhelyre, rállítasz egy cront, ami ugyanezt teszi, és küld emailt.
Aztán csodálkozol, ha a 100x futás után kizárnak IP címre :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19422) topjoyy válasza biker (#19421) üzenetére


topjoyy
tag

Erre voltam kíváncsi. Köszönöm!

(#19423) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

PHP guruk!

Szükségem lenne egy PHP kódra, amivel le tudom kérdezni 100 db termék vonalkódja alapján a nevüket adatbázisból.
Erre API-k vannak, de nekem ez így kínai. Bonyolult megcsinálni, hogy mondjuk egy szövegmezőbe bemásolom a 100 vonalkódot, rányomok egy gombra, az meg lekérdezi és visszaadja az eredményt emészthető formában?
Kerestem ilyen oldalt, de nem találtam. Az is jó, ha ismertek ilyen oldalt. :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#19424) Doink válasza radi8tor (#19423) üzenetére


Doink
aktív tag

curl-el tudod hívni az api-t.

[ Szerkesztve ]

(#19425) Pulsar válasza radi8tor (#19423) üzenetére


Pulsar
veterán

nem vagyo nagy guru, de minek api?
a kódolvasóhoz nincs sw amivel ráolvasva a kódra a hozzá tartozó kódot írja be bárhová, és után már csak a select fut le velük?

(#19426) radi8tor válasza Pulsar (#19425) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kódolvasáshoz kellett volna, hanem van 100 termék vonalkódja és ehhez kellett volna kiolvasni valamelyik oldal segítségével az angol termékneveket. De áthidaltam a dolgot úgy, hogy elkértem a gyártótól az összes termék adatait nem csak amiről van vonalkód.

⭐ Stella

(#19428) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!
Ez a kérdés inkább a MySQL topikba tartozna, de az eléggé kihalt, úgyhogy inkább itt próbálkozom, mert nagy az átfedés...

Van egy táblám.
leegyszerűsítve (jóval több oszlopról beszélünk de most ennyi a lényeges)

tábla szerkezet-> id|keresett

Ebből szeretném megtudni egy lekérdezéssel, hogy hány előfordulása van a keresett oszlopban bizonyos stringeknek, ez most legyen "7","14","22".
Fontos lenne az egy lekérdezés, többel én is meg tudom oldani :)

Tehát ha a tábla
1|7
2|14
3|22
4|22
1|7

Akkor a lekérdezés végén azt kapjam vissza hogy pl
7cnt|14cnt|22cnt
2 |1 | 2

Jelenleg ezzel próbálkoztam, de ez csak azt dobja vissza hogy hány sor volt ami a feltételeknek megfelelt.
COUNT("7") as 7cnt,COUNT("14") as 14cnt,COUNT("22") as 22cnt

[ Szerkesztve ]

(#19429) cidalain válasza MineFox54 (#19428) üzenetére


cidalain
veterán

ez így nem jó?

SELECT keresett, COUNT(*) FROM tmp
WHERE keresett='7' OR keresett='14' OR keresett='22'
GROUP BY keresett

ez a result:

keresett | COUNT(*)
7 | 2
14 | 1
22 | 2

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#19430) MineFox54 válasza cidalain (#19429) üzenetére


MineFox54
őstag

De, kiválóan működik. Köszönöm szépen! :R

(#19431) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Adott egy array, ami tartalmazza a csatlakozott kliensek adatait. Ennek kimenetéből egy részlet:

[list] => Array (
Array
(
[HOSTNAME] => 78.92.X.X
[USERAGENT] => Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:61.0) Gecko/20100101 Firefox/61.0
[CONNECTTIME] => 16283
[UID] => 2450105
)
Array
(
[HOSTNAME] => 89.134.X.X
[USERAGENT] => Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:61.0) Gecko/20100101 Firefox/61.0
[CONNECTTIME] => 4267
[UID] => 2450756
)
Array
(
[HOSTNAME] => 188.142.X.X
[USERAGENT] => Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:61.0) Gecko/20100101 Firefox/61.0
[CONNECTTIME] => 3890
[UID] => 2450783
)
)

Ezekkel az adatokkal dolgozok tovább (grafikonok, statisztikiák stb). Viszont vannak olyan IP címek amiket ki akarok hagyni (Saját IP, szerver IP stb). Van arra valami lehetőség, hogy azt a blokkot ne is jelenítse meg egyáltalán ahol a HOSTNAME értéke egy adott IP cím? :F

[ Szerkesztve ]

(#19432) sztanozs válasza bucihost (#19431) üzenetére


sztanozs
veterán

Jó lenne tudni hozzá, hogy milyen modult használsz.
Amúgy előre is lehet filterezni az array-t:
$ipfilter => Array (
'127.0.0.1',
'192.168.0.1',
'10.1.1.22'
);

$filteredList = array_filter($list, function ($e) {
return in_array($e['HOSTNAME'], $ipfilter);
});

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19433) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Curl - vagy bármi ami jó lehet - segítséget kérnék...
Van két szerver. Az egyiken, a kiszolgálón fut egy php script, ami beérkezett paraméterek alapján egy adatbázisból json-t generál.
Ezt hívják meg http-n keresztül kiszolgaloszerver/phpfile?param1=xx&param2=yy formátumban, Hogyan lehetne az így előállított json-t a meghívó gépre eljuttatni?

(#19434) sztanozs válasza gilfoyle (#19433) üzenetére


sztanozs
veterán

Milyen OS van a lekérő gépen, fájlba kell elmenteni a json-t, mire használod?
Windowson megoldható ez - plusz program telepítése nélkül - vbscripttel, esetleg poweshellel is:
VBS:
Dim url, fileName, req
url = "http://kiszolgaloszerver/phpfile?param1=xx&param2=yy"
fileName = "c:\temp\file.json"
Set req = CreateObject("Msxml2.XMLHttp.6.0")
req.open "GET", url, False
req.send
If req.Status = 200 Then
With CreateObject("ADODB.Stream")
.Type = 1 'adTypeBinary
.Open
.Write req.responseBody
.SaveToFile fileName
.Close
End With
End If
Set req=Nothing

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19435) gilfoyle válasza sztanozs (#19434) üzenetére


gilfoyle
őstag

Köszi, közben megoldottam curl-lal.

$defaults = array(
CURLOPT_URL => 'http://kiszolgalophp',
CURLOPT_POST => true,
CURLOPT_RETURNTRANSFER => true,
CURLOPT_POSTFIELDS => $params
);
$ch = curl_init();
curl_setopt_array($ch, $defaults);

$output_ = curl_exec($ch);

if (curl_exec($ch) === false) { echo 'Curl error: ' . curl_error($ch); } //else { echo 'Operation completed without any errors'; }

curl_close($ch);

(#19436) The DJ


The DJ
addikt

Nagyon alap kérdés (mint a PHP tudásom), de nem jövök rá a megoldásra.

Van egy ilyen WordPress lekérésem:

$posts = get_posts($args);
$args_log = array(
'post_type' => 'location',
'numberposts' => -1,
'meta_key' => 'state',
'orderby'=> 'meta_value',
'order' => 'ASC'
);
$loc = get_posts($args_log);
foreach($loc as $onloc){
$location[] = get_post_meta($onloc->ID,'state',true);
$cord[] = get_post_meta($onloc->ID,'loc_cord',true);
$locations[] = get_post_meta($onloc->ID,'location',true);

}

Ez lekéri egy custom post type (location) elemeit, azon belül pedig egyedi meta értékeket is, ezek között ott a state, ami az államok rövidítéseit jeleníti meg kicsivel lentebb, így:

<form action="">
<select class="state" name="state" id="state">
<option value="all">Select a state</option>';
foreach($location as $st){
if($st && $st != 'None'){
$html.='<option value="'.$st.'">'.$st.'</option>';
}
}
$html .='</select>
<button class="map_button">GO</button>
</form>

A gondom az, hogy egy állam többször is megjelenik a fentebbi HTML kimenetben, tehát egymás alatt ott van többször is a lenyílóban, hogy CT, FL, IA, stb.

Azt kellene megoldanom, hogy hiába van több CT/FL/IA vagy akármilyen nevű elem, ne jelenítse meg egymás alatt mindet, hanem mindből csak egyet (a funkció működni fog így is, egy Google mapot vezérel ez és a kiválasztott államra ugrik, ott meg vannak adva egyedi pinek, de ez itt most lényegtelen).

Nekem mindegy, hogy PHP, JavaScript vagy hogy miként szűröm ezeket, de mindenképp meg kellene oldanom, hogy egy állam rövidítése egyszer jelenjen meg mindössze (még akkor is, ha a lekérésben 10 jön vissza belőle).

Remélem sikerült érthetően elmagyarázni és remélem tud valaki segíteni ebben. Előre is köszönöm!

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#19437) Gave válasza The DJ (#19436) üzenetére


Gave
addikt

foreach elot ami kidobalja a select optionoket, futtasd át a location tombot egy array_unique()-en.

(#19438) The DJ válasza Gave (#19437) üzenetére


The DJ
addikt

Fú, köszi, nem láttam a fától az erdőt szokás szerint és nem találtam rá az array_unique()-re. De persze így rögtön működik.

Örök hála :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#19439) jattila48


jattila48
aktív tag

Sziasztok!

Hogy lehet azt Apache/PHP-ban megcsinálni, hogy a HTTP headeren kívül csak a lekért file tartalmát adja vissza, mindenféle HTML sallang nélkül. Most nekem mindenféle font beállításokat, titlét és egyéb HTML tag-eket is visszaad, mielőtt magát a fájl tartalmát megkapnám. Nem böngészőtől fogja kapni a kérést, ezért semmit nem kell majd megjeleníteni, csak a fájl tartalmára van szüksége a kliensnek.

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#19440) sztanozs válasza jattila48 (#19439) üzenetére


sztanozs
veterán

Így: [link]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19441) jattila48 válasza sztanozs (#19440) üzenetére


jattila48
aktív tag

Köszi a választ. Nem értek a PHP-hoz, de az a gyanúm, hogy a HTML szemét a fájl tartalma előtt hibaüzenet. Csak nem értem mi a hiba.

Beírtam a
error_reporting(E_ALL & ~E_NOTICE);
sort, és így már jó.

[ Szerkesztve ]

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#19442) cidalain válasza jattila48 (#19441) üzenetére


cidalain
veterán

mondjuk sokat segített volna, ha látjuk mi az a HTML ami megjelent előtte.
pláne így, hogy kiderült, hogy egy hibaüzenet volt.
de a beírt sortól a hiba még nem szűnt meg, csak nem printelődik ki. így ugyan az működik amit akarsz, de valahol az a hiba még megvan.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#19443) sztanozs válasza cidalain (#19442) üzenetére


sztanozs
veterán

Mondjuk az is jó kérdés, hogy a hibákat miért az outputra nyomja ki, és nem logfájlba rakja...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19444) jattila48 válasza cidalain (#19442) üzenetére


jattila48
aktív tag

A
$file=explode(".",$files[$i]);
sorra írja, hogy
Notice: Undefined offset: 0 in index.php on line 24
amikor az i értéke 0. Vagyis a tömb indexszel van baja, pedig a files változóban egy directory fájl nevei vannak, és van előtte egy
if($i<sizeof($files)){
$file=explode(".",$files[$i]);
}

ellenőrzés is.
De ez csak notice, amit elnyomok, és úgy már jó.

[ Szerkesztve ]

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#19445) DNReNTi válasza jattila48 (#19444) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ezt mi ugy hivjuk a meloban, hogy "bekented szarral". Ahogy mar korabban is irtak neked, a problemat nem oldottad meg, csak elrejtetted. Ha ismered a hiba okat, marpedig most irtad le, akkor jobb lenne magat a hibat orvosolni, nem pedig csak a tuneteket. ;)

Nem oltas, csak tanacs.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#19446) jattila48 válasza jattila48 (#19444) üzenetére


jattila48
aktív tag

Közben azt hiszem rájöttem, mi a hiba.
$files=array_diff(scandir($dir),array('..','.'));
utasítás a file név tömbből kiveszi az első két elemet, a . és .. neveket, ezért a 0 és 1 index érvénytelen. Érdekes ez a PHP, nekem még elég szokatlan (C, C++ -hoz vagyok szokva).

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#19447) jattila48 válasza DNReNTi (#19445) üzenetére


jattila48
aktív tag

Ez igaz, de mivel nem én fogom megírni a PHP szkriptet, nekem elég, ha a teszt alatt úgy-ahogy működik. Nem a PHP-t tesztelem, hanem a klienst.

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#19448) kezdosql


kezdosql
tag

Milyen programot ajanlotok bonyolult php alapu program hibakeresesere?

Sok kis php programrol van szo, amelyekben sql es javascript es mas programhivasok is vannak.

Jo lenne egy olyan megoldas, amivel soronkent tudnam leptetni a vegrehajtast kiiratva az addig ervenyes valtozok ertekeit is, ha lehetseges.

(#19449) DNReNTi válasza kezdosql (#19448) üzenetére


DNReNTi
őstag

PHP: PhpStorm + Xdebug.
JS: Chrome developer tools
SQL: Szerncsere meg sosem kellett annyira komplex SQL koddal dolgozzak, amihez debugging tool kellett volna. A 'debugging sql statements' kifejezesre egesz sok relevans talalt jon Google-ben.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#19450) kezdosql válasza DNReNTi (#19449) üzenetére


kezdosql
tag

Koszonom.

Sajnos most semmim nincs es ez uj terulet szamomra.

Igazabol azt kene kideriteni, hogy melyik php mikor mit hiv meg es hol vannak az elakadasok, mert gyanitom, amikor mar leall, akkor mar halmozott hibak vannak, de meg nem tudtam belenezni.

Feltetelezem, verzio gondok is lesznek, mert valaki elszolta magat, hogy negy eve mukodott utoljara megbizhatoan.

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.