Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18901) Zedz


Zedz
addikt

PHPStorm +1, de hozzáteszem ez az IDE fizetős!
Tehát ha ingyenes megoldás kell, akkor VS Code nálam a nyerő. Rengeteg extension van hozzá.

(#18902) DS39 válasza Zedz (#18901) üzenetére


DS39
nagyúr

hmm, köszi a tippet, nem is tudtam, hogy a MS-nak van ilyen ingyenes cucca, ami jó PHP fejlesztéshez.
felraktam megnyitottam egy php fájlt is kiírja ezt:
Cannot validate since no PHP executable is set. Use the setting 'php.validate.executablePath' to configure the PHP executable.

a settings-et megtaláltam, de mit kellene neki megadni?
(addig ok, hogy a local servernek mennie kell, hogy futtatható legyen, csak nem tudom milyen paramétert vár ehhez)

[ Szerkesztve ]

(#18903) Zedz válasza DS39 (#18902) üzenetére


Zedz
addikt

Környezeti változóknál meg kell adni a PHP elérési útját. Ez természetesen máshogy néz ki Windows vagy Linux / macOS környezeteknél, keress rá a megfelelőre. Mondjuk ez érdekes mert nekem nem sírt ilyenért, ha meg volt adva, ha nem. Esetleg ha a továbbiakban nem sikerül megoldani a problémát, lőjj egy screenshotot és mutasd meg itt. :)

> MS-nak van ilyen ingyenes cucca, ami jó PHP fejlesztéshez
Visual Studio 2017-es IDE-ben is kellene lennie elvileg, de aztán a fene tudja hogy van ott. VS Code elég jó erre a célra ha a fizetős PHPStorm nem játszik.

(#18904) DNReNTi válasza Zedz (#18901) üzenetére


DNReNTi
őstag

Fizetos az igaz, de aki penzt keres vele, annak nem tetel (jelenleg 199EUR), aki meg nem, az megoldja mashogyan a beszerzest. :U

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#18905) Zedz válasza DNReNTi (#18904) üzenetére


Zedz
addikt

Sőt, ha egyéniben tolja az ember vagy csak otthonra kell, akkor 90 eur / év. Semmi pénz érte, tudom, csak valakinél ez nem opció, és azért szoktam említeni az ingyenes alternatívákat is.

Aki meg nem fizet érte úgy, hogy pénzt csinál vele, arra nem tudok mit mondani. Max annyit, hogy lehet fele idő alatt szerezné meg azt a pénzt, de ez se győzné meg. :N

Fun fact, hogy open source projektekhez ingyen szórják a cuccot, csak pár dolgot kell hozzá bizonyítani. :))

(#18906) DS39 válasza Zedz (#18903) üzenetére


DS39
nagyúr

a wamp serveren belüli php.exe elérési útját kellett csupán megadni, illetve átírtam a validálást onType-ra, hogy ne csak mentéskor ellenőrizze a kódot, hanem gépelés közben.

(#18907) Pulsar


Pulsar
veterán

Sziasztok,

php-bal szeretnék egy cgi-t futtatni. Sosem csináltam még ilyet.
Az lenne a lényeg, hogy a cgi lefutása valószínű eltart úgy 1 mp-ig, és azt megvárva kezdje el csak az oldalt betölteni. Lehetséges ez? Csinált már valaki hasonlót?

(#18908) supercow válasza Pulsar (#18907) üzenetére


supercow
őstag

Nézd meg a system() és exec() függvényeket. Futtatáshoz megfelelő jogosultság kell, ami parancssorból megy nem biztos hogy phpből meghívva is menne. Külső prog futtatás külön biztonsági kockázat, csak annyi jogot kapjon ami muszáj neki.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#18909) Pulsar válasza supercow (#18908) üzenetére


Pulsar
veterán

rrdtool grafikon képeket szeretnék legenerálni.
Jelenleg úgy működik, hogy cron futtatja a generáló scripteket 10 percenként. Gondoltam proci terhelés csökkentek, és csak akkor generálom le a képeket, amikor megnyitnám.
Nem feltétlen a már meglévő bash scriptet hívnám meg php-ban, hanem cgi-ben futtatnám le a generálást (még fogalmam sincs hogy hogyan :D )
Viszont adathoz 5 grafikon tartozik, aminek legenerálásra (legalábbis futtatva a scripteket) 1-2mp. Ezért fetődött fel bennem a kérdés, hogy amíg a generálás zajlik, az oldal betöltése nyilván nem tart annyi ideig, így a képek sosem lesznek készen. Vagy tévedek?

(#18910) hramon94


hramon94
tag

Sziasztok. Hogyan tudnám ezt kivitelezni?:

$start = "2017-01-20";
$end = "2017-12-24";
$holidays = array("2017-06-11","2017-02-22","2017-08-08","2017-05-22");

Hogyan tudnám meghatározni azt hogy $startdate és $endend között hány dátum szerepel a $holidays tömbből?

(#18911) pelyib válasza hramon94 (#18910) üzenetére


pelyib
tag

http://php.net/manual/en/function.strtotime.php

Végigmész a holidays tömbön, és kivonod egymásból őket:
(strtotime($holidays[$i]) - strtotime($start) > 0) && (strtotime($end) - strtotime($holidays[$i]))

Innen már ízlés kérdése, h növelsz egy számlálót vagy gyűjtöd őket egy másik tömbbe...

(#18912) JoshaJosh


JoshaJosh
csendes tag

Üdv!

Nagyon nagyon amatőr programozó vagyok, de van egy lelkes csapatunk, szeretnénk egy igazi magyar közösségi oldalt létrehozni.

Ehhez az Oxwallt ajánlották. Le is töltöttem, de az egész php oldalakból áll. Szóval egy régi szokásom szerint amikor még a saját weboldalamat írtam, XAMPP-vel teszteltem, de ugye akkor még XP-m volt. Most win7 prof. 64 bites van. Szóval hiába indítom el az xampp-t meg az easy php szervert, semmiképpen nem tudom működésre bírni a php oldalakat. A régi lementett php oldalakat, amiket nagyon régen a saját honlapomhoz írtam, azokat sem.

Ezért egy itteni leírás alapján inkább az IIS-t raktam fel, jó is működik, de továbbra sem tudom, hogy működtethetném az Oxwall közösségi oldal szerkesztőt. Tudom, hogy valamiképp hozzá lehetne rakni mint programot az IIS-hez, de sajnos nem jutok előbbre. Sajnos szinte teljesen elfelejtettem azt a keveset is, amit akkor még tudtam a programozásból, de szeretném újra tanulni.

Egyébként ha van olyan programozó, akinek van elég ideje és affinitása egy ilyen projektben részt venni, szívesen látnánk!

Minden segítséget előre is köszönök! :W

(#18913) DNReNTi válasza JoshaJosh (#18912) üzenetére


DNReNTi
őstag

Minden tiszteletem a lelkesedeseteke, de nem lehet, hogy eloszor valami kisebb faba kene vagni a fejszet? Te magad is irod hogy "nagyon nagyon amatőr programozó vagy" illetve mar egy lokalis szerver kornyezet beallitasa problemat okoz... Nem bantani akarlak felre ne erts.

Ahhoz pedig hogy valaki a konkret kerdest is megvalaszolja, kicsit keves ez az info amit adtal, illetve en a helyedben futnek egy kort mondjuk egy linuxos VM-mel, mer' hat a szerveren is az lesz, nem IIS. Vagy ott a WampServer Windowsra, nekem azzal nem volt anno semmi bajom.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#18914) SUPREME7 válasza JoshaJosh (#18912) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ha windows-on csinálod, akkor töltsd le a Wampservert, kb semmit nem kell beállítani a telepítésnél, majd a

C://wamp/www/ (vagy 64bites telepítés esetén wamp64/www/)

mappában csinálj egy mappát mondjuk "teszt" néven, amit böngészőből a

localhost/teszt

eléréssel tudsz megnyitni. Itt tudsz már gyakorolgatni, de nem hiszem, hogy nulláról éppen egy ilyen oldallal kellene kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#18915) hramon94 válasza pelyib (#18911) üzenetére


hramon94
tag

Köszönöm. Végül sikerült megoldást találnom.

(#18916) JoshaJosh


JoshaJosh
csendes tag

Nagyon köszönöm mindenkinek! Tudom, hogy valószínűleg egy mammutfenyőbe vágtam bele a kisfejszét....:D De agyon btatnak a többiek, hogy csak lusta vagyok.:D Próbálok kis lépésekben haladni, aztán meglátjuk.

Talán a régi honlapom fejlesztésével kéne gyakorolnom, az is elég ratyi. Még egyszer köszönöm!

(#18917) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok. Adott egy weboldal, amiven van JS, Html, php is. A probléma az vele, hogy ha változás van kinézetben pl, akkor a böngészőkben (főként chromeban) nem jelennek meg rendesen a változások. AZ ok, hogy a böngésző cacheből tölti be a weboldalt, és eröltetve (ctrl + f5) újra kell neki tölteni a cachet. Ez ellen lehet valamit tenni szerver oldalon? :F

Szerk: Vagy ilyenkor elég lehet, ha pl a css-t átnevezem? pl: styles_v1.css

[ Szerkesztve ]

(#18918) vakondka


vakondka
őstag

Sziasztok,

Van egy weboldal, Smarty-val és a checkout success oldalon le kellene futnia egy javascriptnek, viszont néha lefut, néha nem. Gondolom literal közé kellene tenni, de akkor meg a változók nem kerülnének bele :F

{if !empty($checkoutprocess) }
<script type="text/javascript">
dataLayer = [{
'transactionId': '{$checkoutresults.OID}',
'transactionAffiliation':'{#STORE_OWNER#}',
'transactionTotal': {round(Scheckoutresults.total)},
'transactionTax': {round(Scheckoutresults.tax)},
'transactionShipping': round(Scheckoutresults.shipment)},
'transactionProducts': [
foreach from=$checkoutprocess->getProducts() item=product}
{
'sku': '{$product->getModel()}',
'name': '{$product->getName()}',
'category': '-',
'price': {round(Sproduct->getGrossPrice())},
'quantity': {$product->getAmount()}
}
{/foreach}

}];
</script>
{/if}

Van ötletetek a megoldásra?

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#18919) JoshaJosh


JoshaJosh
csendes tag

Jó hír, hogy sikerült végül kibogoznom, hogyan is indíthatnám el az oxwallt. Sikerült rátalálni a megfelelő módszerre, mindegyik szerver program alatt. Wamp, easyphp, IIS, xampp - csak épp mindnél előjött végül ez az üzenet:

És tényleg nincs elképzelésem ezen hogyan segíthetnék....
Ha valakinek van ötlete mit jelent ez pontosdan illetve miként segíthetnék rajt kérem segítsen köszönöm!

(#18920) GG888 válasza JoshaJosh (#18919) üzenetére


GG888
senior tag

Google első találat a dll-edre

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#18921) pelyib válasza bucihost (#18917) üzenetére


pelyib
tag

Chrome-ban ki lehet kapcsolni a helyi cachelést. Chrome -> F12 -> Network fül -> disable cache.
Így nem kell piszkálni a szervert.

(#18922) bucihost válasza pelyib (#18921) üzenetére


bucihost
senior tag

Köszi, de a szerver oldali megoldás járható út csak. Csúnya lenne, ha a látogatóknak megszabnám, hogyan állítsák be a chromeot :DDD

(#18923) fordfairlane válasza bucihost (#18917) üzenetére


fordfairlane
veterán

Verziózni kell a css js fájlokat.

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="css/style.css?v=12">

x gon' give it to ya

(#18924) fordfairlane válasza vakondka (#18918) üzenetére


fordfairlane
veterán

Gondolom literal közé kellene tenni, de akkor meg a változók nem kerülnének bele :F

Literal csak akkor kell, ha a smarty rosszul rendereli a javascript kódot. Az üres object literalt pl. el szokta cseszni.

x gon' give it to ya

(#18925) bucihost válasza fordfairlane (#18923) üzenetére


bucihost
senior tag

Köszi, pont rá leletem én is a keresőben. Viszont találtam olyat is, ahol a verziózást "automatán" oldják meg. Miszerint a V=<? time() ?> ez is életképes lehet? :F

(#18926) DNReNTi válasza bucihost (#18925) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ez eleg paraszt megoldas. :DDD
Mondjuk mukodni mukodik...

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#18927) fordfairlane válasza bucihost (#18925) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ennél a megoldásnál minden letöltésnél már verziószám kerül az URL-be, tehát a böngésző mindig le fogja tölteni a teljes fájlt. Ez fölösleges. Csak akkor kell változzon az url, amikor az adott fájl tartalma is módosul.

Ennél még talán az is jobb, ha szerveroldalon számolsz checksumot.
style.css?v=<?=md5_file(ASSET_PATH . "style.css"); ?>

Az md5_file csak akkor ad más eredményt, ha az adott fájl tartalma változik, viszont ennél a megoldásnál a szerver végez egy plusz fájlműveletet minden oldallekérésnél.

Erre az egész problémakörre vannak automatikus megoldások is, "asset versioning" elnevezés alatt fut a téma. Kezdőnek jó bonyolultak. :)

x gon' give it to ya

(#18928) pelyib válasza bucihost (#18922) üzenetére


pelyib
tag

Bocsi, azt hittem a fejlesztes kozben van ez.
Akkor pedig neked a Cache-control kell: http://httpd.apache.org/docs/current/mod/mod_expires.html
(viszont amig nem jar le addig nem is fog a szerverhez fordulni)

A verziozas is egy megoldas, deploy kozben kiszamolja az uj verziot es hozzacsapja a linkekhez, vagy ha nincs ilyen akkor egy bash / php script csinalja ezt x percenkent (vagy valami triggereli a futasat).

Vagy akar amit korabban irtak, hogy request kozben kiszamolja aztan cachebe lerakod y (fel napra pl) idore es kovetkezo request mar tudja hasznalni a cachet (kerdes, hogy ha valtozik valami akkor mi fogja ezt kiutni).
Szoval lehetosegek vannak boven :)

(#18929) disy68 válasza bucihost (#18925) üzenetére


disy68
aktív tag

(#18927) fordfairlane válaszát annyival egészíteném ki, hogy használhatod a filemtime() parancsot is erre. Az első hozzászólásban pont erre van minta ;)

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#18930) vakondka válasza fordfairlane (#18924) üzenetére


vakondka
őstag

Köszi.
Az a fura, hogy néha átadja az Analyticsnek az értékeket, néha nem, látszólag random módon.

Ez egy Analytics E-commerce implementáció lenne Google Tag Manageren keresztül.
A lényeg, hogy a dataLayerbe kell kerülnie minden adatnak a vásárlásról, ezt a Tag Manager átveszi és átküldi a Google Analyticsnek.

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#18931) bucihost


bucihost
senior tag

köszi mindenkinek :R

(#18932) fordfairlane válasza vakondka (#18930) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem értek az analyticshez. Esetleg érdemes megnézni, hogy a spec karakterek escapelése megfelelő-e.

x gon' give it to ya

(#18933) gilfoyle


gilfoyle
őstag

PayU bankártyás fizetés bekötést csinált már valaki? Hogy működik ez?

(#18934) Panhard


Panhard
tag

Sziasztok!
Tudtok valami olyan megoldást, ami szerver oldalon futtat le egy weblapot, és lementi képként? Az lenne a lényege, hogy van egy oldal, amin javascript chart van. Ezt kellene a webszervernek automatikusan megnyitni és a chartot képként lementeni. Tudom, hogy a webszerver nem tudja lefuttatni a javascriptet, mert az böngészőben fut. Ezért kellene valamilyen más megoldás. Gondolom php-ben meg lehet oldani. A php automatikus futtatása nem probléma, azt cron-ban megoldható. Jelenleg canvasJS-t használok a weblapon, de igazából mindegy milyen chart van használva, az adatok adatbázisban vannak. Lényeg az, hogy egy php oldal legenerálja a chartot, és lementse képként a webszerver egy könyvtárába.
Van erre valamilyen megoldás? Előre is köszönöm.

(#18935) GG888 válasza Panhard (#18934) üzenetére


GG888
senior tag

Nem használtam ChartJS-t már jó rég óta, de itt pl. valaki PDF-be szeretné kiexportálni

onAnimationComplete eseményre létrehozol belőle egy base64 stringet, azt érdemes rögtön átdobni a szerverre, a kommentek között pedig találsz php példakódot, hogy a base64 stringet hogy mentsd le képként szerveroldalon.

Mondjuk ennek annyi hátulütője van, hogy csak akkor tud a cronod friss képet készíteni, ha valaki megnyitja a kliensoldalt és készül egy új base64 string az új charttal/adatokkal.

Nem biztos hogy segítettem, de valahogy így indulnék el :)

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#18936) Panhard válasza GG888 (#18935) üzenetére


Panhard
tag

Köszi, az lenne az igazi, hogy ne kelljen megnyitni a html oldalt, hanem automatám minden nap egyszer (éjfél előtt) lefutna, és lementené az aznapi képet a chartról.
Keresem a megoldásokat a neten, úgy látom vannak is, csak még meg kell értenem őket. :)

(#18937) supercow válasza Panhard (#18936) üzenetére


supercow
őstag

Nézd meg Wkhtmltopdf webkit engine alapú generátor. Illetve a csomagban van wkhtmltoimage.
https://wkhtmltopdf.org
I példák itt a 2 részben ami neked kell

Vagy cutycapt ugyanott

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#18938) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egy kis írás az empty() függvényről, érdemes tudni: [link]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18939) PumpkinSeed válasza lezso6 (#18938) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én azért próbálok úgy programozni, hogy tudjam bizonyos változókba ugyan milyen adatok várhatóak, ezért ilyen isset meg empty sz*rokat nem is használok.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#18940) DNReNTi válasza PumpkinSeed (#18939) üzenetére


DNReNTi
őstag

Azert az nem art, ha fel vagy arra keszulve, hogy valami megsem ugy sul el, ahogy eltervezted, aztan olyankor mondjuk jobb egy exception-t dobni, mint az, hogy beszarik a kod, azt nezegeti a user a feher kepernyot, meg riportalja a "nem mukodik ez a szar" hibat. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#18941) Lacc válasza Zedz (#18901) üzenetére


Lacc
aktív tag

A NetBeans-t is lehet ajánlani, ingyenes, és többet tud alapból mint a VSCode (Félre értés ne essék, én is használom a VSCode-t de nem PHP-ra, hanem Javascript). Majdnem a PHPStorm tudása van meg neki, nekem bevált, sőt gyorsabbnak tűnik mint a PHPStorm, igaz amikor a Projekteket indexeli az néha nagyon lassú, de szerintem ettől függetlenül teljesen vállalható.

(#18942) PumpkinSeed válasza DNReNTi (#18940) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem fogok a végfelhasználónak exception-t dobni. :D Nyilván a tesztek úgy vannak megírva, hogy bontott kutyahátat is teszek a változóba, hogy minden lehetőség le legyen tesztelve.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#18943) Lacc válasza PumpkinSeed (#18942) üzenetére


Lacc
aktív tag

Néhány framework tud olyat, hogy a Developer környezetben kidobja a hibát, még a Production környezetben csak 404-es hiba oldalt mutat.
A Loggolás amúgy sokat segít! Anno átkerültem ASP.NET-es csapatba, és akkor megmutatták hogy nagyobb projekteknél baromi hasznos, akár a test-ek amiket te is használsz :)

(#18944) fordfairlane válasza PumpkinSeed (#18942) üzenetére


fordfairlane
veterán

Elég nagy hiba. Bevett szokás az errorokat is exception-re konvertálni, aztán a nem elkapott exceptionöket meg loggolni. A user meg kap egy 500 hibaoldalt.

Ha egy változóban nem olyan típusú adat van, ami elvárható, és nem egy formmezőböl jön az értéke, tehát nem formvalidálás témakör, akkor nem érdemes sokat tökölni, jobb megszakítani a program futását.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#18945) lezso6 válasza PumpkinSeed (#18939) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Úgy is kell. :K Ha olvastad a bejegyzést, akkor láthatod, hogy én sem használok olyan változót, ami lehet hogy nem létezik. Az empty-t az üres tömb ellenőrzésére használtam mindig, csak aztán kiderült, hogy nem erre való. Az isset függvényt meg csak tömb index létezésének vizsgálatára.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18946) Zedz válasza Lacc (#18941) üzenetére


Zedz
addikt

NetBeans nálam több mint 1GB memóriát kért el, akkor voltam úgy vele, hogy oké akkor megy az uninstall. Persze a PHPStorm is elkéri a magáét, viszont nekem sokkal jobban kézre áll a használata, és a memória használatot figyelmenkívül hagyva ez a lényeg. :)

Ha valakinek a babok jönnek be és azzal tud gyorsabban dolgozni, akkor szerencséje van az árát tekintve. :DDD

(#18947) lezso6 válasza PumpkinSeed (#18942) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem kell látnia az exceptiont. Szerinted itt az 5xx hibaoldalak mik? Mind exception. A PHP hibakezelése könnyen testreszabható, bár még 7.1-ben is vannak még sajnos lyukak amire érdemes odafigyelni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18948) PumpkinSeed válasza Lacc (#18943) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

(#18944) fordfairlane

Nyilván nem úgy értettem, hogy az ilyen nincs lekezelve ELK stacket használunk logolásra, szóval ha valami hiba van akkor mi hamarabb kapjuk meg hibát mint, hogy az a felhasználónál egyáltalán betöltődne. Nem is azt írtam, hogy nem kezeljük le, hanem hogy nem tolok PHP Exception-t a felhasználó arcába. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#18949) fordfairlane válasza PumpkinSeed (#18948) üzenetére


fordfairlane
veterán

De nem is ez volt az eredeti felvetés, hogy a felhasználó kap-e exception, vagy sem, hanem hogy a program dob-e exceptiont vagy sem. Márpedig miért ne dobjon exception egy metódus, ha például hiányzik egy nélkülözhetetlen paraméter, például...

x gon' give it to ya

(#18950) DNReNTi válasza fordfairlane (#18949) üzenetére


DNReNTi
őstag

pluszEgy();

En is pont igy gondoltam. Nem arra akartam celozni, hogy PHP hiba helyett exceptiont kell adni a user-nek, hanem hogy az exceptiont tudod kezelni, a PHP hiba meg (optimalis esetben) nem jelenik meg prod-on, szoval lovese nem lesz a felhasznalonak mi az isten van, es neked sem, ha elmondja, hogy mit lat: semmit. Nyilvan emelle aldasos ha van log, de jobb egy hibaoldalra iranyitani. Legalabb van mit jelenteni.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.