Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18351) mobal válasza nickrivers (#18350) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Pedig a pdo szerintem hasznosabb!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#18352) DNReNTi válasza mobal (#18351) üzenetére


DNReNTi
őstag

Alapesetben egyetertenek, de mivel meg csak ismerkedik a PHP-val es talan a programozassal is, jobb valasztas a mysqli, valamivel egyszerubb a hasznalata, de megis OO.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#18353) fordfairlane válasza nickrivers (#18350) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én is a PDO használatát javaslom.

x gon' give it to ya

(#18354) Zedz


Zedz
addikt

Szerintem kezdjen akkor már valamilyen ORM-mel. :DDD

(#18355) CaNNa3IS válasza DNReNTi (#18332) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

vagrant homestead ?

A vagrant egy kurvajó dolog. Én egyből szedtem le a wamp-ot.
egy config file van amiben hozzá adhtasz uj host-ot és kész.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#18356) DNReNTi válasza CaNNa3IS (#18355) üzenetére


DNReNTi
őstag

Eskuszom mostmar raszanom magam, hogy kiprobaljam egyszer, annyian irtak mar itt PH-n. :) A MAMP amugy nagyon handy tool, igazi OSX felhasznalokra szabott software. Zero konfig file turas, UI-on osszedobod a hosztokat, akar kulonbozo PHP verziokkal, es start. Siman megerte az arat. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#18357) nickrivers


nickrivers
csendes tag

Na, akkor lezúzom a XAMPP-ot, és megkérek valakit aki kicsit vállalkozó szellemű, hogy egy fejlesztői környezetet segítsen kialakítani. Nem kimondottan ragaszkodom a XAMPP-hoz, csak nem ismerek mást. De nyitott vagyok az új dolgokra. :D

Az a fő célom, hogy tudjak csinálni egy adatbázis alapú weblapot, ami akár egy androidos app-al is kommunikálni tudjon. (de ez már részletkérdés).

HTML-es- illetve némi CSS-es ismeretem van, szóval nem vagyok sík hülye a témához, csak még nem foglalkoztam ilyesmivel - de egyszer mindent el kell kezdeni. :)

Előre is köszi!

(#18358) Zedz válasza nickrivers (#18357) üzenetére


Zedz
addikt

De mi baj az eddig ajánlottakkal?

(#18359) mobal válasza nickrivers (#18357) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Én már évek óta csak php-t és a beépített web szerverét használom. Apache / Nginx prodon és inten.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#18360) nickrivers válasza Zedz (#18358) üzenetére


nickrivers
csendes tag

Tulajdonképpen nincs vele baj, csak hozzá kell szoknom a változáshoz.

Illetve ha jól értem, akkor maradhat ez a XAMPP ezekkel a modulokkal, csak más függvénnyel kell lekérdeznem belőle? ( - Azzal ami a MySQL -i-s verzióját használja?)

(#18361) Zedz válasza nickrivers (#18360) üzenetére


Zedz
addikt

Igen, nem kell változtatnod semmin, egyszerűen elavult lett a mysql_connect() és minimum a mysqli_connect()-et kell használni. :)

(#18362) GG888 válasza Zedz (#18361) üzenetére


GG888
senior tag

Mondjuk az szerintem már rég megérett a pusztulásra.

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#18363) #68216320


#68216320
törölt tag

Urak, segítség kellene. Eddig volt offline fejlesztéshez egy jól bejáratott Apache2-Phph7-MySQL kombinációm 64bites binary-ból. Most viszont egy 32bites pici gépre kellene felpakolnom és már nem emlékszem, hogy a MySQL-ből melyik csomag kellene.
A netről a Community csomagot töltöttem le, de kitömörítve több, mint 1GB, miközben amit eddig használtam csak ~280MB körüli. Tudnátok segíteni, hogy melyik alap binary-t érdemes feltennem, ha semmi másra nem kell, mint PHP fejlesztéshez és csak weben fogom kezelni mondjuk phpmyadmin-al?

Amúgy a fenti hozzászólásokhoz: +1 a PDO-nak

[ Szerkesztve ]

(#18364) lohi


lohi
tag

Sziasztok!

Php programozót keresek bedolgozásos formában. Alkalmi munka, de több van belőle.
Worpresses oldal meglévő plugin-ját(ait) kell tovább fejleszteni. Bővebb információért kérlek írj privát üzenetet. :R

[ Szerkesztve ]

(#18365) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Ha a programozási nyelvek fegyverek lennének

Vélemények a kommentekről?

(#18366) biker válasza DrojDtroll (#18365) üzenetére


biker
nagyúr

teljesen értelmetlen, időpocsékolás egy ilyen "harc"

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18367) #68216320


#68216320
törölt tag

A következő feladatot kellene megoldanom:

mod_termekosszerako.php
Itt kell megadni a termék adatait, többek között, hogy milyen alkatrészekből legyen elkészítve. Ezeket az adatokat session-ben kapja, ebből számol.
A php fájl az oldal elején mutatja, hogy melyik alkatrészek lettek kiválasztva és még milyenekre van szükség, a termék elkészíthető-e. Ha igen, akkor kosár gomb jelenik meg és lehet továbblépni.
Egy termék 5 vagy több fajta alkatrészből áll, amiket a már kiválasztottak alatt egy sok elemet tartalmazó felsorolásból lehet linkkel kiválasztani az alkatrész képére kattintva.
(a linkek a task_termekosszerako.php-t hívják paraméterekkel)

task_termekosszerako.php
Az átadott paraméterek alapján kiválasztott alkatrészt session-be teszi (ha tudja) és visszaugrik a mod_termekosszerako.php oldalra.

A rendszer működik, de a tulajdonosnak problémát okoz az alkatrész kiválasztását követő oldal-újratöltés. Leginkább az, hogy az oldal alján történő kiválasztás esetén, az új betöltés miatt az oldal tetejére ugrik a navigáció. Horgonyok alkalmazása sem szimpatikus számára. Azt szeretné, hogy ne legyen látható újratöltés, az oldal egyetlen pixelt se mozduljon el egy kiválasztást követően. Az új tartalom viszont jelenjen meg, tehát a kiválasztott alkatrészt az oldal elején mutassa és újra ellenőrizze, hogy elkészíthető-e a termék. Ha az elejére görget, már ott kell lennie ennek az új eredménynek.

Az volna a kérdésem, hogy véleményetek szerint ez milyen technikával oldható meg? Iframe jutott eszembe, de az ugyebár SEO szempontból nem túl jó megoldás.

Elnézést, ha esetleg nem jó topicot választottam.

[ Szerkesztve ]

(#18368) DNReNTi válasza #68216320 (#18367) üzenetére


DNReNTi
őstag

En ezt az egeszet frontenden kezelnem, teljesen gordulekenyen mukodhetne. Azon kivul hogy a vegen le kell validalni szerver oldalon is, hogy minden okes e, teljesen felesleges ezt PHP-val csinalni.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#18369) fordfairlane válasza #68216320 (#18367) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ajax adja magát.

x gon' give it to ya

(#18370) #68216320 válasza DNReNTi (#18368) üzenetére


#68216320
törölt tag

Sejtettem, de sajnos a JS nagyon nem az erősségem. Valami erre vonatkozó forráskódot esetleg tudsz linkelni? Megpróbálnék valami egyszerűsített modellt készíteni a feladathoz.

(#18371) somogyimark


somogyimark
újonc

CakePHP-t jól kezelő programozót keresek hosszabb távú együttműködésre; közeli jövőben (3-6 héten belül) 2-3 oldal (HTML, CSS 100% kész) oldalt kellene összerakni és CMS-ét legenerálni (van saját fejlesztésű CMS).

(#18372) n-tek


n-tek
aktív tag

Sziasztok!

Facebook Graph apival kapcsolatos kérdésem lenne, hogy az megoldható-e, h egy fb oldal publikus albumába töltök fel képet, a facebook oldal nevében? Köszönöm

Escape is Just the Begining

(#18373) phanfantom


phanfantom
senior tag

Sziasztok,

Én elsősorban bp-n keresek egy php programozót, akinek van szabad kapacitása. Ért az OOP-hez és használ valamilyen keretrendszert(pl: laravel, codigniter, stb). Egy saját projektről van szó, ami kb. egy webshop szintjén lehet.
Azért írok itt, mert a fórumon esetleg lehet egy megbizható régi motorost találni:) Vagy ha tudsz ajánlani valakit, azt is jó.
Részletek privátban, köszi:)

ui: a weblap készítés topic-ba már írtam, de hátha azt nem mindenki követi, szóval előre is elnézést a duplázásért

(#18374) biker válasza phanfantom (#18373) üzenetére


biker
nagyúr

Egyik topik sem apróhirdetős topik, ki fogsz kapni

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18375) phanfantom válasza biker (#18374) üzenetére


phanfantom
senior tag

ok, így utólag is elnézést

(#18376) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!

Egyszerű kérdés:

Mi most a legjobb mód POST (vagy igazából akármilyen) változók biztonságos használatára?

if(!empty($_POST["package"]) && isset($_POST["package"])) {
$var = mb_addslashes($_POST["package"]);
}

Elég ennyi, vagy kihagytam valamit?

https://heureka-kreativ.hu

(#18377) fordfairlane válasza trisztan94 (#18376) üzenetére


fordfairlane
veterán

Elég ennyi, vagy kihagytam valamit?

Kihagytad, hogy mire akarod használni. Adatbázislekérdezéshez paramétereként nincs szükség escapelésre, amennyiben parametrizált queryket használsz. Más felhasználásra más módszer a jó, egyedi validálás, sanitization, exception dobás stb. Egyébként az, hogy POST vagy sem, az tkp. mindegy. Megbízhatatlan forrásból érkező adat.

Szerintem a fenti példában a !empty és az isset együttes használata felesleges. A !empty emlékeim szerint önmagában elég, nem ad notice-t, ha az adott paraméter nem létezik.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#18378) trisztan94 válasza fordfairlane (#18377) üzenetére


trisztan94
őstag

Egy Mailchimp-be menő form egy hidden inputjának értéke lenne a változó, ami POST-ból jön.

Nyilván a MC csinál saját validation-t, de gondoltam a biztonság sosem árt. :)

https://heureka-kreativ.hu

(#18379) fordfairlane válasza trisztan94 (#18378) üzenetére


fordfairlane
veterán

Oké, de nem tudom, hogy mi kell, hogy legyen benne, és azt sem, hogy a továbbiakban milyen feldolgozáson esik át a paraméterben kapott érték. Így viszont azt sem tudom megmondani, hogy kell-e egyáltalán valami addslashes, vagy bármi más escapelés.

Az biztos, hogy ebben a formában kötelező paraméter, aminek az értéke szimpla felhasználói melléütés vagy félrenavigálás folytán nem tűnhet csak úgy el, vagy nem lehet olyan tartalmú, ami nem megengedett. Tehát nem form-validálás. Ilyenkor az a legjobb, ha a program exceptiont dob.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#18380) Thrawnad


Thrawnad
senior tag

Hali lenne egy kérésem. Van egy pár soros vacak ami nagyjából fut.
Kiszedi egy sql táblából a nekem szükséges maximális időt.
Viszont a következő kettőt nem tudom hogy szedjem ki, és tegyem egy változóba.

$csekkolotabla = mysql_query( "SELECT * FROM bejelentkezesek where nap='$ma' and honnan = '1' and mikor=(select max(mikor) from bejelentkezesek where nap='$ma' and honnan = '1') ");
$sor_1 = mysql_fetch_array( $csekkolotabla ) ;
$mikor_1 = $sor_1[mikor];

$csekkolotabla = mysql_query( " SELECT * FROM bejelentkezesek where nap='$ma' and honnan = '1' and mikor<(select max(mikor) from bejelentkezesek where nap='$ma' and honnan = '1')");
$sor_1_1 = mysql_fetch_array( $csekkolotabla ) ;
$mikor_1_1= $sor_1_1[mikor];

Az első 3 sor jó a második 3 nem

Tud valaki segíteni?

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#18381) cidalain válasza Thrawnad (#18380) üzenetére


cidalain
veterán

nem teljesen értelek pontosan. de ha igen, akkor:

SELECT * FROM bejelentkezesek
WHERE nap='$ma' AND honnan = '1'
ORDER BY mikor DESC
LIMIT 3

ez a lekérdezés lekérdezi a bejelentekézeskből azokat az értékeket ahol a nap=$ma, a honnan=1; ÉS a listát mikor szerint csökkenőbe teszi ÉS visszaadja neked ebből az első 3 bejegyést.
eredményeképpen egy 3 elemű tömböt kapsz vissza, melynek mindegyik eleme egy egy sor tömb.
ha egy sorból semmi másra nincs szükséged csak a mikor-ra, akkor lehet egyszerűsíteni

SELECT mikor FROM bejelentkezesek
WHERE nap='$ma' AND honnan = '1'
ORDER BY mikor DESC
LIMIT 3

Ekkor egy 3 elemű töbmöt kapsz vissza, ahol mindegyik elem már konkrétan a mikor

lekérdezés után:
$mikorok = mysql_fetch_array($csekkolotabla);
$mikor_1 = $mikorok[0];
$mikor_2 = $mikorok[1];
$mikor_3 = $mikorok[2];

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#18382) Thrawnad válasza cidalain (#18381) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Értem. Köszönöm.

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#18383) Sk8erPeter válasza Thrawnad (#18380) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A mysql_* kezdetű függvényeket felejtsd el, elavult, nem támogatott, és amúgy is 2016 van, használj PDO-t vagy MySQLi-t, ÉS paraméterezett lekérdezéseket, változóbehelyettesítés (mint nálad a nap='$ma') a query-ben egyáltalán nem szabad, hogy szerepeljenek. Ez az első lépés, még ha kényelmetlen is lesz az átírás, ez már szinte kötelező (tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés).

Sk8erPeter

(#18384) mobal válasza Sk8erPeter (#18383) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Prepared Statements in PDO segítségül.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#18385) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok,

Egy Laravel mestert keresnék, aki segít a következőben: hogyan hozzak létre saját helpereket? Simán csináljak az app könyvtárban egy helper mappát, aztán oda írogassam a dolgaim? Vagy van a Laravelnek valami dedikált cucca erre?

(#18386) mobal válasza Zedz (#18385) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Vagy a helper mappa, vagy simán bevágod az app alá.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#18387) Zedz válasza mobal (#18386) üzenetére


Zedz
addikt

Mint a modelleket?

(#18388) mobal válasza Zedz (#18387) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Igen, de ezt javaslom, hogy olvasd el! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#18389) Zedz válasza mobal (#18388) üzenetére


Zedz
addikt

Köszönöm. :)

(#18390) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

PHPStorm alatt nem tudja valaki, hogy a PHP Code Sniffer-t hogy lehet 100-nál nagyobb értékre állítani?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#18391) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Sziasztok,

Van egy calendar nevű mysql táblám, benne DATE típusú mezővel (pl. 2016-11-09).
PHP-ban szeretném megszámolni és táblázatosan kiíratni éves és havi lebontásban, hogy összesen hány dátum szerepel benne.

Valahogy így (ha DB-ben 2016-ra 3, míg 2017 okteberében 2 érték szerepel)

2016 02 06 09
1 1 1
2017 10
2

Az elméletét talán sikerülne is felállítanom (min és max év kinyerése db-ből, majd 2 egymásba ágyazott ciklussal számolni a hónapokban lévő éveket), de nincs erre most időm.

2db sörrel (azzal egyenértékű PP utalással) tudnám honorálni a kész kódot.

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `calendar` (
`date` date NOT NULL DEFAULT '0000-00-00',
PRIMARY KEY (`date`)
)

(#18392) D@reeo válasza D@reeo (#18391) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Nem volt túl bonyolult, így megcsináltam a lehető legegyszerűbb formában sql-ből

Ha esetleg valaki nekiállt már, és posztolja a saját megoldását a kövi 30 percben, jár a sör/fagyi úgy is

(#18393) DNReNTi válasza D@reeo (#18392) üzenetére


DNReNTi
őstag

A COUNT() lesz a te barátod. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#18394) Pocok256 válasza D@reeo (#18391) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem a sörért csak a szórakozás kedvéért valami ilyesminek kellene lennie:

select Count(date) from calendar where date BETWEEN '2016-01-01 00:00:00' AND '2016-12-31 23:59:59';

Értelemszerűen a szűkítést úgy variálod ahogy akarod.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#18395) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok, valahogy megoldható, hogy egy for loop tovább fusson mint eredetileg kellene neki?

Pl van egy szimpla

for($p = 0; $p <= 40;$p++)

de mondjuk valamilyen esemény hatására futás közben szeretném a 40-et kitolni 50-re. Remélem érthető :)
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#18396) SUPREME7 válasza SUPREME7 (#18395) üzenetére


SUPREME7
őstag

Bakker, tárgytalan, elb@sztam egy órát a keresgéléssel, ahelyett, hogy kipróbáltam volna. Azt hittem menet közben nem veszi figyelembe ha megváltoztatom. :) :W

(#18397) cidalain válasza SUPREME7 (#18396) üzenetére


cidalain
veterán

:) csak hogy itt legyen egy megoldás is....

$to = 40;

for($p = 0; $p <= $to; $p++) {
...
$to = 50;
...
}

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#18398) mobal válasza cidalain (#18397) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Én ezt hasonló mód oldanám meg: [link].

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#18399) D@reeo válasza Pocok256 (#18394) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Szia,

Valóban, a count függvényre volt szükségem, de kicsit több paraméterrel :)

SELECT Year( `date` ) AS Ev, Month( `date` ) AS Honap, Count( * ) AS Total FROM calendar Where pay=1 GROUP BY Year( `date` ) , Month( `date` );

Így éves és havi bontásban kapom vissza az értékeket, igaz, hogy egydimenziósan, de így is megfelel. :)

(#18400) Sk8erPeter válasza mobal (#18398) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A kérdéshez mi a bánat köze van a stack-eknek és queue-knak? :)

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.