Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19801) radi8tor válasza sztanozs (#19800) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez jó. Szuper, köszi! :R

⭐ Stella

(#19802) mobal válasza radi8tor (#19801) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Jól éreztem, hogy valami hiányzik, a kolléga szerencsére segített! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19803) sztanozs válasza radi8tor (#19801) üzenetére


sztanozs
veterán

illetve regexp-el, ez volt az eredeti kérdés:
preg_replace('/.*"(\d{7}-\d-\d{2})".*/i', '$1', $datas['payment_custom_field'])

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19804) mobal válasza sztanozs (#19803) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ezt a kérdést én teljesen nem értem.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19805) radi8tor válasza sztanozs (#19803) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Regexp-re csak azért gondoltam mert nem tudtam, hogy meg lehet sokkal egyszerűbben is oldani. Szerintem nem kell bonyolítani, mert működik json_decode() is szépen.

⭐ Stella

(#19806) mobal válasza radi8tor (#19805) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Akkor jó, mostmár értem! :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19807) sztanozs válasza radi8tor (#19805) üzenetére


sztanozs
veterán

Csak elragadtattam magam :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19808) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Facebook login flow-ra létezik bármilyen trükk a token visszajelzést nem callback url-en kapni, hanem lekérdezni valahogy?

Egy nyers állapotban lévő website alapot csiszolgatok (facebook app lesz a végére), és fejlesztői környezetre a legkényelmesebb egy itthoni wamp csomag a laptopomon. Viszont az itthoni hálóm router mögött van (digi router, nem tudok belépni virtual servert beállítani), aminek a kimenő kapcsolatok nem probléma, de a bejövők igen, mint például a facebook login callback (a paramétereiben van a user token-hez a nyersanyag).

Ha küzdött már meg bárki azzal a problémával, és talált rá valami trükköt, dobjon róla tippet, legyen szíves.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#19809) pelyib válasza coco2 (#19808) üzenetére


pelyib
tag

Csak tippelek:csainálni egy mock FB API-t ami fogadja a requesteket és meghívja a callback-t?

(#19810) fyzo válasza vakondka (#19643) üzenetére


fyzo
csendes tag

Én is ezen a listán dolgozom. Ezzel kapcsoltban küldtem egy PÜ-t. ;)

fyzo

(#19811) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok,

Az alábbi SQL-ben, hogy tudom behelyettesíteni változóval a 2019-08-14-et?

$query= "SELECT * FROM TANULO WHERE SYS_DATE = DATE'2019-08-14'";

(#19812) rikxjeee válasza RedHarlow (#19811) üzenetére


rikxjeee
tag

(#19813) sztanozs válasza RedHarlow (#19811) üzenetére


sztanozs
veterán

$stmt = $mysqli->prepare('SELECT * FROM TANULO WHERE SYS_DATE = ?');
$dat = date("Y-m-d");
$stmt->bind_param('s', $dat);
$reslt = $stmt->execute();

Amúgy meg, csak hogy magamat idézzem:
https://itcafe.hu/tema/php_kerdesek_2/hsz_10152-10152.html

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19814) mobal válasza RedHarlow (#19811) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ahogy a kollléga fentebb írta, használj statementet.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19815) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok, tudnátok segíteni, h mi lehet a gond?
Egy egyszerű táblázat adatait szeretném dátum szerint szűrni.

if(isset($_POST['search']))
{
$valueToSearch = $_POST['valueToSearch'];
$query = "SELECT * FROM TANULO WHERE SYS_DATE = DATE'$valueToSearch'";
$search_result = FillTable($query);
}

else
{
$today= date("Y-m-d");
$query= "SELECT * FROM TANULO WHERE SYS_DATE = DATE'$today'";
$search_result = FillTable($query);
}

function FillTable($query)
{
include 'connect/connect.php';
$filter_result = oci_parse($connect,$query);
oci_execute($filter_result, OCI_DEFAULT);
return $filter_result;
}

ERROR: CALL TO UNDEFINED FUNCTION FILLTABLE()...

[ Szerkesztve ]

(#19816) biker válasza RedHarlow (#19815) üzenetére


biker
nagyúr

Itt féltucat hiba van
Nem olvastad el a hibaüzenetet: nincs olyan funkció amit hívsz
Nem érted miért nincs? Mert előbb kell megadni a funkciót, utána meghívni
Aztán ellenörzés nélkül átadott változót betolaz egy querybe
Meg ilyenek

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19817) rikxjeee válasza RedHarlow (#19815) üzenetére


rikxjeee
tag

Gondolom nem ez az egész kód.

(#19818) sztanozs válasza RedHarlow (#19815) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem akarom linkelni, amit hárommal ezelőtt írtam... DE az alábbi hibák vannak:
- ellenőrizetlen input
- összfűzött sql
- fn később definiált, mint a hívás
- nem az eredményt adod vissza, hanem a prepared plsql statement-et (és nem is futtatod le)

helyesen kb így (fejből, nem ellenőriztem):
function FillTable($query, $bind_array)
{
    include 'connect/connect.php';
    static $stmt;
    $stmt = oci_parse($connect, $query);
    foreach ($bind_array as $key => $value){
        oci_bind_by_name($stmt, $key, $value);
    }
    oci_execute($stmt, OCI_DEFAULT);
  return oci_fetch_array($stmt, OCI_ASSOC);
}

meghívása:
  $query = "SELECT * FROM TANULO WHERE SYS_DATE = :td'";
  $search_result = FillTable($query, array(":td" => $_POST['valueToSearch']));

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19819) RedHarlow válasza sztanozs (#19818) üzenetére


RedHarlow
aktív tag

Köszi, jelenleg tanuló fázisban vagyok, ez az első oldal amit csinálok. Utánanézek ezeknek. :)

[ Szerkesztve ]

(#19820) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Lenne egy nagyon kezdő kérdésem, általában mindig egyszerű SQL lekérdezésekkel találkoztam, mi történik akkor ha egy olyan selectet kell lekérdeznem egy weboldalon ami SQL developerben kb alapból 2 percig fut mert több tábla adatait összegzi. Van bármi különbség ilyenkor? Mi történik az oldalon addig? 2 perc lesz mire betölti az oldalt? Van erről leírás valahol? Mire kell figyelnem vagy milyen beállításokkal jár ez? Sajnos élesben nem tudom ezt tesztelni egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#19821) mobal válasza RedHarlow (#19820) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Timeout lesz a vége. Ezt tudod állítani de nem ajánlatos.

Lényegében homokórázik a böngésző, majd a beállított érték után timeoutol. Ilyet ne csinálj ha tudsz. A query-re kéne ránézni / gyorsítani. Esetleg lazy loading ha lehetséges.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19822) Gab130


Gab130
tag

Sziasztok! Nem tudom jó helyen teszem-e fel a kèrdèsemet, de megpróbálom. Szóval egy Google drive-os űrlapról van szó. Mikor egy űrlapot kitöltünk, feldob egy válasz ablakot, amiben van egy válasz üzenet ès egy link az újra kitöltèshez. Nos a válasz üzenet megadható, de èn egy linket szeretnèk elhelyezni benne, amit nem enged. Meg lehet ezt oldani valahogy? Vagy az "újra kitöltès" linket megváltoztatni, hogy oda mutasson ahová èn szertnèm?

(#19823) Tapsi válasza RedHarlow (#19820) üzenetére


Tapsi
addikt

Mekkorák azok a táblák? Mert a 2 perc nagyon sok, ehhez sokmillió rekordos tábla kell/rossz indexek.

(#19825) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok

Van aki kompetens alap szintű WSDL file generálásában?
Igazából csak annyi a gondom, hogy ami órán lefutott a benti gépeken, az itthon nem akar, legalább is a generátor php file meg se nyikkan :D

Xampp-ben elvileg kivettem a pontovesszőt a soap dll elől, szóval annak elvielg fent kéne lennie

Van bármi féle ötlet, hogy merre induljak el a kereséssel?

Közben az órai lefutott, viszont egy másikat csináltam az nem, hogy lehetne ezt "debuggolni" ?

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#19826) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

csv fájlt szeretnék adatbázisba importálni. egészen addig minden oké, amíg nincsen olyan sor, amelyben van üres cella. ha van, nem töltődik be a tábla. azt szeretném elérni vele, hogy attól még töltse be a táblát, ami üres pedig hagyja úgy ahogyan van, menjen be. bújom már a netet egy ideje de sehogy nem sikerült megoldásra találnom. [itt] a kód, de semmi extra.

ha tehát ez a tartalom, akkor ok:
+------+-------+---------+
| vnev | knev  | eletkor |
+------+-------+---------+
| egy  | ketto | 3       |
+------+-------+---------+
| négy | öt    | 6       |
+------+-------+---------+


ilyen esetben semmi sem töltődik be

+------+-------+---------+
| vnev | knev  | eletkor |
+------+-------+---------+
| egy  | ketto | 3       |
+------+-------+---------+
| négy |       | 6       |
+------+-------+---------+

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#19827) gilfoyle válasza Agostino (#19826) üzenetére


gilfoyle
őstag

Ez a két sql generálódik le a kódoddal:
INSERT INTO teszttable (vnev, knev, eletkor) VALUES ('egy','ketto','3')
INSERT INTO teszttable (vnev, knev, eletkor) VALUES ('négy','','6')

Ezek elvileg jók. Azt nézd meg, hogy a mysql táblában a mezők lehetnek-e NULL értékűek vagy kell-e lenni valamilyen értéknek, illetve asz SQL STRICT mód kavarhat még be...

[ Szerkesztve ]

(#19828) Agostino válasza gilfoyle (#19827) üzenetére


Agostino
addikt

köszi, a helyzet megmaradt, de süsü voltam, mert tévesen következtettem. valójában csak az a sor nem töltődik be, ahol van üres cella. az előbb azért nem ment be semmi, mert a mintavétel úgy jött ki, hogy minden sorban volt egy üres cella.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#19829) instantwater válasza Agostino (#19826) üzenetére


instantwater
addikt

:Y :Y :Y
Most azonnal használj prepared statementet, mert ez így elég veszélyes üzem.

Továbbá, lehet több sort egyszerre beszúrni, úgy sokkal gyorsabb.

Illetve ha megosztod a SELECT kódot is, akkor talán tudjuk mitől nem megy a kiiratás.

[ Szerkesztve ]

(#19831) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Nem igazán találtam neki megfelelő topicot, ezért offba teszem.

CGI -file tartalmát hogyan lehetne olvashatóra átalakítani?
Ez egy linuxos program webes admin felületének cgi-je. Vannak érdekességek a programmal, pl kommunikál egy másik szereverrel.... kíváncsi lennék rá miért... :R

(#19832) supercow válasza bucihost (#19831) üzenetére


supercow
őstag

Ha az egy bináris fájl pl C forrásból fordított futtatható, akkor sehogy max valami reverse engineering varázslattal. A CGI sokszor Perl, Python. Mit látsz ha megnézed a tartalmát?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#19833) bucihost válasza supercow (#19832) üzenetére


bucihost
senior tag

(#19834) instantwater válasza bucihost (#19833) üzenetére


instantwater
addikt

Ez egy bináris.
Ezzel nem sokra mész, ha forráskód kell.

(#19835) bucihost válasza instantwater (#19834) üzenetére


bucihost
senior tag

Csak arra lenék kíváncsi, hogy "mit csinál" a háttérben. :F

(#19836) supercow válasza bucihost (#19833) üzenetére


supercow
őstag

Keresd meg a program eredeti készítőjét, kérd el tőle a forráskódot, esetleg dokumentációt (haha az sosincs). Ha nem találod vagy nem adja, akkor szopacs.
A külső szerverrel való kommunikációt tűzfalszabályokkal tudod tiltani, illetve korlátozni. Ha látni akarod mit csinál, akkor talán valami packet snifferrel próbálkozz.
Kb ennyi.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#19837) sztanozs válasza bucihost (#19835) üzenetére


sztanozs
veterán

Tolj fel egy network sniffer-t és nézd meg a forgalmat.
Illetve futtathatod valami sandboxban és megnézheted a futás eredményét.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19838) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok!
Szeretnék jól működő automatikus kitöltést az adatmegadás oldalon. Most is van, de nem az igazi. Hogy fussak neki? Mit mondjak a fejlesztőnek? Szeretném, ha magyar adatokkal is működne minden cella: Név, irányítószám, település, utca-házszám, telefon, email, számlázási név, számlázási cím (irányítószám, település, utca-házszám, adószám).
Van erről valami leírás, ami nem csak tipp és magyar weblappal is használható?
Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19839) sztanozs válasza TigerCat (#19838) üzenetére


sztanozs
veterán

Mit szeretnél automatikusan kitölteni? Ha egy kicsit bővebben leírnád, lehet, sikerülne megértenem...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19840) TigerCat válasza sztanozs (#19839) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Bocsánat, igyekszem jobban fogalmazni! Szóval, webshop kosár oldalon az adatok megadását akarom automatizálni olyan módon, hogy azt miden böngésző képes legyen értelmezni. Az adatok a böngészőben elmentett felhasználói adatokkal legyenek kitöltve (név, cím, számlázási cím, szállítási cím, email, telefon, stb).

Hellyel-közzel működik, de csak tippeltünk, hogy melyik adatot hogy címkézzük fel...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19841) sztanozs válasza TigerCat (#19840) üzenetére


sztanozs
veterán

a böngészőben elmentett felhasználói adatokkal
Hol lehet a böngészőben ilyen adatokat elmenteni? Az én böngészőm nem kért be telepítéskor címadatokat...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19842) Rimuru válasza sztanozs (#19841) üzenetére


Rimuru
veterán

form history lesz az. :)

Vigyázat, csalok!

(#19843) sztanozs válasza Rimuru (#19842) üzenetére


sztanozs
veterán

ha azt egy fejlesztőnek el kell magyarázni, hogy az előző formban beküldött adatokat valahogy le is kell tárolni, akkor ott már komoly gondok lehetnek...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19844) Gave válasza TigerCat (#19840) üzenetére


Gave
addikt

Nem jó ötlet böngészőben letárolni kliens adatokat ( okok miatt ), szerver oldal dolga. Erre vannak tompító megoldások ( ha valaki erős security részen... ami gondolom nem az erőssége a fejlesztődnek, nem szokott az lenni :P ).

Amúgy pedig megjelenítési logikával lehet javítani az UX-en, pl azzal ha személyes vagy pickup opcióval nem kéred újra a fizikai címet..

Leválasztani a céges és magánszemély folyamatot, stbstb...

(#19845) TigerCat válasza sztanozs (#19843) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Regisztráció nélkül zajlik a vásárlás, adatot ne tárolunk, csak az adatok megadását szeretném megkönnyíteni a vásárlóknak. Most simán kitölti az adataimmal, de nem tökéletes. Mobilon és asztalin is. Safari felhőben tárol, a Chrome gondolom szintén. De nem találtunk erről egységes leírást sehol. Sajnos.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19846) Tapsi válasza Gave (#19844) üzenetére


Tapsi
addikt

Uuu gyerekek, egyikőtök sem értette meg azt, amit a kolléga szeretett volna. A böngészők automatikus kitöltési funkciójáról van szó, amikor például elementheted akár a bankkártyád adatait is a böngészőben, és később bármelyik weboldalon automatikusan ki tudod töltetni. Nem akar kliens adatot lokálban tárolni, ez a modern böngészők alapfunkciója.

(#19847) Gave válasza Tapsi (#19846) üzenetére


Gave
addikt

:D Dehogynem.

(#19848) TigerCat válasza Tapsi (#19846) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi a segítséget! Pontosan ezt szeretném... Hadilábon állunk a mező megfeleltetésekkel. Sajnos nem találtunk minden adatra, böngészőre, magyar felhasználói adatokra vonatkozó egyértelmű és általánosan használható leírást. Ötlet?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19849) Gave válasza TigerCat (#19848) üzenetére


Gave
addikt

Magyarul univerzálist szerintem nem is fogtok, legutóbb mikor néztem ez még experimental statusban volt. Ha egyáltalán a Payment... API-kra gondolsz.

Ami a shop checkout képről pont nem volt teljesen egyértelmű, még most sem az :P.

(#19850) TigerCat válasza Gave (#19849) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ami most be lett építve az működget, de nyilván nem ideális megoldás. Gondoltam talán van rá kiforrott kódolás vagy akármi. De ha még nincs, akkor nem kritikus, köszi szépen a segítséget!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.