Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) mzso válasza toronyhaz (#99) üzenetére


mzso
veterán

Inkább fele vagy harmad áron kéne lennie manapság, de biztos örülni fogunk...
Bár úgy néz ki sok ember van aki nem tud mit kezdeni a pénzzel és milliókért vesz TV-t....

(#102) Gabor970 válasza mzso (#101) üzenetére


Gabor970
addikt

szerencsére elég sok. Jobb lenne, ha csórók lennének???

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#103) GadgetMAN


GadgetMAN
csendes tag

Nagyszerű, hogy egy hulladékkal több van a piacon. Sajnos Philips tulajdonos vagyok.
2 év után lekopik a távirányító. A 8-as szériáról. Eldobja a WiFit... Support? Hozd be, majd csinálunk vele valamit... Persze, egy ekkor tévével, átgördeszkázom a városon, és megállok egy Smarttal a Mórcz melett. Ja, nem, mert nem fér bele... Bocsi.
A TV-ről: csodá amúgy a kérepnyője. Egy ideig, vicces az Ambilight is. De már van másnak is. Persze máshogy hívják, de működik. És a képe annak sokkal jobb... TCL, HISENSE, Sony, Spectre. Mondanám a Magnavoxot is, de azt már csődbevitte a Philips...

(#104) toronyhaz válasza mzso (#101) üzenetére


toronyhaz
aktív tag

Te melyik bolygón éltél az elmúlt két évben? Fél áron? Jó vicc.

(#105) b. válasza GadgetMAN (#103) üzenetére


b.
félisten

A Tv-t a Szervízkft szevizeli Futárral ingyen hozzák viszik.. prémium termékként kezelik az OLED tv-t...
A wifi-t 1,5 év alatt egyszer sem dobta el.
A távirányító tökéletes állapotban van.
OLED ben egyedül a Sony jobb ezek közül 2x annyiért. TCL nek nincs OLED egyáltalán, Hisense nem jobb semmivel sem, roszabb sokkal. Spectre? WTF?nem hogy OLED nincs nekik de noname átcimkézős brand.
nem tudom miket hordasz itt össze.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#106) Malák válasza Dark KillerX (#14) üzenetére


Malák
aktív tag

Mármint ezt a TV-t átlagfizetésből.
De akinek nincs rá egyben, az inkább ne vegyen ennyire drága TV-t, elég egy olcsóbb is, vagy lehet TV nélkül is élni (nálam sincs).
Mindig szemezgetek ambilightos philips TV-kkel, olednek se kell amúgy lennie, de aztán végül lebeszélem róla magam, mert heti 1db filmet SE nézek meg, arra elég bármilyen más monitor is.
A "ha nincs rá pénzed => ne vedd meg" elég jól megállja a helyét fogyasztási cikkeknél.

a komment nem neked szól, érettem az iróniát, csak a jelenségről.

(#107) Gabor970 válasza Malák (#106) üzenetére


Gabor970
addikt

két átlagfizetés 600e Ft netto also hangon. Miért ne tudna bárki összerakni egy TV árát?
Mikor a szüleim 1984-ben az első szines TV-t megvették, 24000Ft volt az orion viking. Ha valaki akkoriban 6000Ft-ot keresett, az már igencsak megbecsült káder lehetett, inkább 4000Ft körül volt egy havi átlag.... Azt gondolom, annak drága, akinek nem fontos egy jó készülék. Annak, aki meg szeret filmeket nézni, igénye van a minőségi képre, annak nem drága, hanem némi spórolást feltételez. Illetve néha nullás hitelre megvehető, nehogy már havi 30e Ft valós teher legyen... Egy tank üzemanyag ára. Vagy 15 doboz cigié???

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#108) Malák válasza Gabor970 (#107) üzenetére


Malák
aktív tag

Nekem 2 havi munkát nem érne egy TV.
De rátapintottál a lényegre, ennyire nem fontos a képminőség nekem.

Viszont ha átlagfizetésből indulsz ki, akkor szerintem nem "némi spórolás" az éves bér 15%-a. Azért sokan nem rakják el megtakarításba évente a fizetésük 15%-át. (Pedig ahogy mondod, nem olyan nehéz).

(#109) Gabor970 válasza Malák (#108) üzenetére


Gabor970
addikt

Plazma tévénk volt 2000 óta, egyszerűen bármelyik LCD tévét néztem meg (nevezhetjük bárminek, attól még LCD TV ami nem OLED) az annyira volt messze a megszokott plazma képminőségtől, hogy nem tudtam elképzelni, hogy ne OLED-et vegyek. Talán miniledes még szóba jöhetett volna, de ott az árkülönbség egyáltalán nem indokolta, hogy akkor már ne az OLED-et vegyem. Nekem nincs szükséges oltári fényerőre, félsötét szobában filmezünk, soha sem teljes világosban.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#110) mzso válasza Gabor970 (#102) üzenetére


mzso
veterán

Hát ha nem vennétek milliókért is a TV-t akkor lehet, hogy a gyártók nem adnák 1000% nyereséghányaddal.

(#111) mzso válasza toronyhaz (#104) üzenetére


mzso
veterán

A gyártók vicce, amin csak ők röhögnek. Amikor egy jó ideje felfuttatott technológiájú TV árát zömében a nyereség teszi ki.

(#112) toronyhaz válasza mzso (#111) üzenetére


toronyhaz
aktív tag

Én értem az álláspontod. Nem jótékony célból készítenek, fejlesztenek ilyen termékeket. Ezért is csodálkozom hogy nem az hogy fele ennyibe kerüljön hanem csoda hogy nem 2x ennyi. Mert ugye elég sok dolog a világban 30-100%-kal drágább lett mint két éve. Magyarország egyik legnagyobb bevételét termelő gyárban melózom. 4x annyi volt a TISZTA NYERESÉG mint tavaly. És 4% béremelést akartak adni. Mikor a nagyfőnök megkérdezte miért akarnak az emberek 20%-ot akkor csak azt mondták neki hogy ekkora a magyarországi infláció. Ja hogy ő ezt nem tudja. Vannak itt bajok azért.

(#113) Gabor970 válasza mzso (#110) üzenetére


Gabor970
addikt

ha nem vennénk... no de szeretnék este megnézni egy filmet. A plazma tévémen lett két csík, emiatt cserélnem kellett. Örülök, hogy 13 évet ment hiba nélkül. Nem opció, hogy ne vegyek. Szerencsére nem kifizethetetlen. Van olcsóbb, engem nem érdekel, nekem kell a normális képminőség. Nézzen LCD tévét az, akinek megfelel. Nekem nem.
Van kollégám, aki egy év alatt simán elcigarettázik 600e forintot...

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#114) mindhunter


mindhunter
csendes tag

Ez a 780K marha drága egy OLED tv-ért, de még az 500-at is sokallnám. Persze ha a pénz nem számítana, akkor simán megvenném mondjuk. Én másfél hónapja nézegettem tv-ket. OLED-et kilőttem, mert legalább 2x annyiba kerültek mint a QLED. Aztán maradtam QLED-nél. Először 300 ezreseket néztem. Mondom ennyit nem adok. 200 ezreseket néztem, ennyit se :) Lementem perverzbe, 150-200 közé, ott mit találok, aztán vettem 169-ért egy 58" Hisense QLED 4K-sat. Jó, nem egy csúcs panel, de szerintem szép a képe az árához képest.

(#115) Gabor970 válasza mindhunter (#114) üzenetére


Gabor970
addikt

Szeptemberben 600e volt MM-ben a 65OLED806-os philips. EMAGról lehetett volna 550e-ér rendelni, nekem fontosabb volt, hogy boltban ellenőrzés után vehessem meg. Ez a 780 most valóban soknak tűnik, bár már nem ugyanaz a panel. Talán őszre ez is lemegy majd kicsit.
Bevallom, kb annyira érdemes egy hisense qled LCD tévét összehasonlítani vele, minhogy egy fabiával is 2 óra alatt lehet Nagykanizsáról Budapestre érni egy kávészünettel, és egy EQS mercedessel is, tehát szinte azonos a két autó :)
Ugyanúgy elutazott az ember, illetve ugyanazt a filmet nézve a két tévén, nem lesz más a végkifejlet.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#116) niof


niof
addikt

Értem én, hogy igényes kialakítású az a távirányító, meg hogy világít is, de ahogy nézem, ergonómiailag még a Magic Remote-nál is rosszabb. Elképzelem, ahogy tologatom rajta az ujjaimat a sötétben, és csak egy sík felületet érzek. A MR is szar a teljesen rosszul definiálható gombjaival, de ez meg egyenesen katasztrófa lehet. Persze gondolom az jön, hogy de világít. Na most, én nagyon sokszor használom úgy, hogy rá sem nézek, tudom, mit akarok megnyomni, és az hol van, milyen az alakja az adott gombnak. Szerintem ezt nagyon hamar falhoz vágnám...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#117) Csapoati válasza niof (#116) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ez pontosan így van, ráadásul csak gombnyomásra világít (wtf, mit nyomjak először, ami nem csinál semmit?), és irgalmatlanul hosszú. Sokra megyek a bőrrel meg a fémmel, ha ergonómiailag elégtelen a cucc. Kár, mert amúgy jó dolog a világítás, meg jól is néz ki.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#118) niof válasza Csapoati (#117) üzenetére


niof
addikt

Akkor ezek szerint tulajként is így gondolod, mint én képről. Csak azt nem értem, hogy a designerek a hétköznapi használhatóságot nem veszik figyelembe? Kicsit nonszensz... :U

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#119) Gabor970 válasza niof (#118) üzenetére


Gabor970
addikt

biztos én vagyok zsiráf... Korábban egy samsung plasmám volt, semmi problémát nem érzek most a philips távirányítójával kapcsolatosan. Kb három nap alatt állt rá a kezem, teljesen mindegy, hogy világít vagy sem, azt a néhány valóban használt gombot vakon is tudom kezelni. Leginkább a vissza gomb kell, az alkalmazásokba belépéshez használt gomb, meg a nagy négyirányú az "enterével" középen. Számomra kényelmesen használható.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#120) Csapoati válasza Gabor970 (#119) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nyilván én is megszoktam a gyakrabban használt gombok helyzetét, de egyrészt így is túl hosszú a cucc, nehéz normálisan tartani, másrészt lehetne benne egy giroszkóp vagy valami, hogy akkor világítson, ha teszem azt mozgatom.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#121) niof válasza Gabor970 (#119) üzenetére


niof
addikt

Nekem a jelenlegi LG előtt közel 12 évig egy Samsungom volt. Elég nagy távirányítója volt, kicsit rossz súlyeloszlással, de remekül elhelyezett és könnyen kitapintható, jól határolt gombokkal. Akár teljes sötétben sem nyúltam mellé a gomboknak. Ezzel szemben az LG Magic Remote-ján a lekerekített, síkból alig kiálló gombjait hiába tudom, hogy hol helyezkednek el (nem a megtanulással volt probléma) ha hosszú másodpercekig kell emiatt simogatni a gombokat, mire tudom, hogy hol jár az ujjam, és még így is van, hogy mellényomok, mert a gombok széle egyszerűen nehezen definiálható. Ráadásul a tenyerem sem érdes, így még azt sem lehet mondani, hogy az ujjaim nem elég érzékenyek.
A cikkben szereplő Philips táv meg már ránézésre is adja ezt, csak még hatványozottabban, mivel a gombok egy síkban helyezkednek el, és csak a gombok közti <1mm rések árulkodnak arról, hogy egyik gombról a másikra tévedtél. El sem tudom képzelni azt a bosszúságot, ha mondjuk valaki, aki kemény fizikai munkát végez, és ezért megvastagodott a bőr az ujjain, vesz egy ilyen TV-t, és folyamatosan néznie kell a távirányítót, hogy éppen hol jár az ujja, mert nem tudja, lehetetlen kitapintani!
Jó, tudom, ez igazi 1st world problem, de ha már a készüléket vesézzük ki, a tartozékairól is illik beszélni, és ha az ergonómiailag átgondolatlan, akkor azt meg kell említeni.
Nyilván a tesztelőknek talán ez annyira nem szempont, mert nem kell mondjuk egy évet a készülékkel tölteni, hogy minden körülményt megvizsgáljanak, pedig erre valós igény lenne. Hiszen a készüléket magát a legtöbb ember egyszer beállítja, és utána csak a távirányítót nyomkodja, azon kell kiigazodni minden esetben. Ennek ellenére meglepően keveset írnak erről minden tesztben. Oldalak mennek el a panelra, színekre, processzorra stb., miközben azok adottak, pár sorban és pár tesztképpel le lehetne tudni, ugyanígy a médialejátszási képességeket, meg az appokat. Ezek mind szerepelnek a gyártók weboldalán, feleslegesnek tartom az ilyen bő lére eresztett ömlengéseket a termékről. Használati, "élmény" jellegű megjegyzés meg alig akad. A hosszútávú, kezeléssel és együttéléssel kapcsolatos dolgokat sosem említik, ezt csak a vonatkozó fórum tagjai teszik meg. Néhány óra, vagy pár nap "tesztelés" meg szerintem minden, csak nem korrekt és egzakt. És lám, van itt olyan, aki tulajként ugyanazt mondja, mint én képről, tehát nem földtől elrugaszkodott igény lenne az ergonómiailag jól megtervezett távvezérlő.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#122) Gabor970 válasza niof (#121) üzenetére


Gabor970
addikt

Szeptember óta van meg a 65oled806-os tévénk, nagyon megszerettem, semmi gondom a távjával. Asszony sem említette, hogy bármi gondja lenne velle. Ha ma venném, sem vennék mást. Nekem az android tv oprendszer is maximálisan pozitív dolog, néhol írják, hogy akad, lefagy, én ilyent 6 hónap alatt nem tapasztaltam.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#123) mzso válasza Gabor970 (#94) üzenetére


mzso
veterán

Nem is!

De amúgy elég lehangoló ahogy az árak alakultak.

(#124) meri válasza Csapoati (#120) üzenetére


meri
aktív tag

Van benne. 807-esem van, ha függőleges helyzetbe fordítom, világít.

uff

(#125) Lasczor


Lasczor
csendes tag

Sziasztok!

Erősen gondolkozok egy Philips OLED 65"-os tévé vásárlásán. A kérdésem az, hogy szerintetek a 807-es megéri a 200 eFt-os felárat a 707-hez képest ? Ha jól olvastam akkor a különbség az ambilight ( 4 oldali vs 3 oldali világítás), illetve, hogy a 807esnek a legújabb panel van, de gonodolom a 707esnek is teljesen jó a képe, nem tudom, hogy panel és panel között ekkora e a különbség.

Nektek mi a véleményetek? :)

(#126) Gabor970 válasza Lasczor (#125) üzenetére


Gabor970
addikt

mikor a 806-ost vettemy hasonló dilemmám volt. Aztán egyik fő okom a drágábbra: nem akarok évekig azon gondolkodni, miért sajnáltam magunktól a jobbra a pénzt?
10 évig nézitek, évi 20.000Ft :) Én tuti a 807-est venném.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#127) meri válasza Lasczor (#125) üzenetére


meri
aktív tag

Esetleg nézd meg ezt, fordítással, ha ukránul nem beszélsz. Boltban nagyon szép képe volt a 707-nek is. Én egy 65-ös 807 mellett kötöttem ki, a TCL 835 és 935 tesztelése után, nagyon szeretem.

uff

(#128) Lasczor


Lasczor
csendes tag

Köszi, köszi!

(#129) Densien


Densien
újonc

Szemezek a Philips Oled tv-vel. Azon belül a 807-el. Androidos, most a letölthető appok között, Whats app-ot, Viber-t, Skype-ot le lehet tölteni rá? Illetve ha rádugok usb-n webkamerát, azt érzékeli és kezeli vagy nem?

(#130) Gabor970 válasza Densien (#129) üzenetére


Gabor970
addikt

kamerát nem tudom, de nekem a 806-ra gyakorlatilag bármi felmegy, ami android software
. Kellett egy telepítőt felraknom pl a smarttube alkalmazáshoz, ami nincs benn a google play áruházban, de simán megy az is.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#131) Densien válasza Gabor970 (#130) üzenetére


Densien
újonc

Értem, kösz a választ! Tehát ezek szerint ezek az appok felmennek rá. Most már azt kellene kideríteni, ha rádugunk webkamerát azt kezeli-e? Van egy Logitech webcamom, ezt csatlakoztatnám rá.

(#132) SanyiBácsi


SanyiBácsi
csendes tag

Sziasztok,

Erre a tévére próbált már valaki Telekom Tv go appot telepíteni?
Play Store-ból megoldható vagy esetleg apk-ból kell manuálisan?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.