Hirdetés

2024. július 8., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37851) lúzer válasza kymco (#37849) üzenetére


lúzer
veterán

1) Felelős a Fidesz (felelőtlen otthonteremtési politikája miatt nincs lakossági megtakarítás)

könyörgöm, magyarázza el valaki, hogy miért baj?
ez helyett békekölcsönt kéne jegyeznünk, mert rákosi alatt ezzel harcoltunk az imperialisták ellen?

50-70% az elvonás
a maradékról húzzon el a szoci
nehogy már a maradékot még odaadjam

az hogy meg valaki magánbanktól magánkölcsönt vesz fel, ne szúrja már egyes bűnözők szemét, ők is ezt tették csak 600 milliós tételben

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#37852) Bluegene válasza lúzer (#37850) üzenetére


Bluegene
addikt

csodás :R

Már nem érik be azzal, hogy "mi" éhenhaljunk. Azt akarják hogy némán, beletörődve tegyük. ez tetszik találó :R , mivel ellene nem lehet tenni, mert ha tüntetsz megvernek/lecsuknak és semmi sem történik, vagy beletörődsz, vagy megszöksz(elhúzol)

az utolsó kettőből az elmenekülés a legjobb, külföldön kibekkeled ezt a szemétséget, nem idegeskedsz rajta, van lóvéd, 4 év múlva hazajössz, az összes haverod összespórolt egy lukas kerekű kocka skodára, te pedig jössz a Jaguarral(persze ha ügyesen csinálod külföldön, azt is el lehet szúrni, itthon viszont esélytelen, ill kicsi az esélyed)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#37853) lúzer válasza Bluegene (#37852) üzenetére


lúzer
veterán

lehetne itt tüntetni, a semmittevéssel ahogy a hírtv-ben mondta egy fickó

néptelen utcák, a segélyt nincs ki ossza, 2 millió munkavállaló otthon marad, és ücsörög a fotelben
na akkor nehéz lenne a tömegbe lövetni!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#37854) prmcsk


prmcsk
addikt

Vazzeg te bajnai ! Az IMF nem segélyt adott nekünk, hanem komoly kamatú kölcsönt, amit meg kell majd valakiknek adni ! Egy svindlernek hiába adok pénzt, nem a megoldást keresi vele, hanem az "elgazdálkodás" lehetőségét. Ez az összeg is csak arra lesz elég, hogy elodázzuk az ország alapvető problémáit 1-2 évre, de megoldás no...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#37855) fordfairlane válasza Bluegene (#37848) üzenetére


fordfairlane
veterán

nagyon kedvező ajánlat a gyakorlatban, ha fogod a kalkulatort és kiszámolod akkor nem,

Értem, ha olyan hülye vagyok, hogy számolni sem tudok, akkor tényleg nagyon kedvező. Tényleg én vagyok a hülye, hogy ilyenekkel leállok vitatkozni.

x gon' give it to ya

(#37856) fordfairlane válasza kymco (#37849) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én is linkeltem délelőtt a Népszavás cikket. Az első bekezdés annyira professzionálisra sikerült, hogy beraktam aláírásba. :)

x gon' give it to ya

(#37857) g@bo válasza prmcsk (#37854) üzenetére


g@bo
nagyúr

és mire lesz jó a kölcsön? Azt is ellopják....

néhány intézkedést kuvvagyorsan megtudtak hozni a kölcsönért, de, hogy már most szűnnek meg a munkahelyek.... azügyben nem történik semmi. ( az kit érdekel, majd adunk segélyt, a maradék kölcsönből )

(#37858) lúzer válasza g@bo (#37857) üzenetére


lúzer
veterán

Jogos, jól jár itt mindenki:
az ingyenélők
a kormány
a spekulánsok (megy tovább a buli)
az imf

ki szop? az aktív munkavállaló

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#37859) kymco


kymco
veterán

"Tetszik" az is az IMF hitellel kapcsolatban, hogy a rendelkezésre állás a kitöltött kormányzati ciklus végéig áll rendelkezésre, azaz 2010 márciusáig, és a visszafizetés teljes mértékben csak az új kormányzatot terheli....
Ez az etikátlanság csúcsa... de mit is várok a böszmeség atyjától.....

www.refujvaros.hu

(#37860) lúzer válasza kymco (#37859) üzenetére


lúzer
veterán

de legalább lesz mit osztogatni, meg a haveroknak is bőven jut
(na, hüye cúslág, miből zártad ki magad?)

ennyi pénzzel nyerni fog a szoci

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#37861) g@bo válasza lúzer (#37858) üzenetére


g@bo
nagyúr

mi is jól jártunk, 260 az ojró, mehetünk ausztrijába téliszalámié, és olcsó tejé.

(#37862) g@bo válasza kymco (#37859) üzenetére


g@bo
nagyúr

loáll, ez fel se tűnt........... mekkora férgek.

" A 20 milliárd euró összegű hitelkeretet - amelyet az IMF, az EU és a Világbank biztosítanak - 2010. március végéig hívhatja le a magyar kormány, a készenléti díj éves szinten 0,25 százalék, kamata 5-6 százalék, a visszafizetés futamideje 3-5 év - jelentette be Simor András, a Magyar Nemzeti Bank elnöke. "

(#37863) kymco válasza g@bo (#37862) üzenetére


kymco
veterán

Tehát a következő kormány fogja az egészet visszafizetni....
Mekkora ....... :(
Normális vezető egyrészt nem titkolódzik, mert Gyurcsányon és bűnszervezetén kívül most sem tudja senki, hogy mik is az IMF-fel kötött megállapodás részletei, másrészt bevonja az ellenzéket, mert a következmények őket is meghatározzák... és nem csak általánosságban tájékoztatja, hanem a döntéshozatalba is bevonja..... de hát akkor kiderül, hogy mekkora kakit gyártottak a szoclibek az erlmúlt 6 évben......
Harmadrészt nem ködösítenek... mert van aki arról beszél, hogy nem kötött ki semmi konkrétumot az IMF, mások máskor pedig mindenféle megszorításokat erre vezetik vissza, és mindannyian ugyanannak a pártnak, vagy pártmédiának tagjai....
Negyedrészt, félő, hogy IMF kényszerként fogják feltüntetni az oktatás és az eü liberalizációját.... ami mellesleg nagyon olcsó lesz, mert gyakorlatilag mára a működésképtelenség határára jutottak... ezt pedig egy egykori szoci eü. miniszter Rácz Jenő modja.... (én visszasírom ezt az embert)....

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#37864) lúzer válasza kymco (#37863) üzenetére


lúzer
veterán

Hát most már remélem, nem hívják le, bár ha a becsületen múlik....

Ha mindent lehívnak, komolyan mondom a fidesz ne induljon a választáson!
Mert itt iszonyú balhé lesz 2010 márciusa után

nem elég hogy mindent elqrtak, ez még évi 5 milliárd euro törlesztés!

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#37865) lúzer


lúzer
veterán

ha mázlink van, akkor ez a 20 milliárd csak papíron van megígérve

spekulánsok megnyugodhattak, de ennyi

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#37866) kymco válasza lúzer (#37865) üzenetére


kymco
veterán

A rendelkezésre állás 14 milliárdárt a hülyének is megéri....

www.refujvaros.hu

(#37867) lúzer válasza kymco (#37866) üzenetére


lúzer
veterán

ennyit fizettek a vállveregetésért?
ezekről bármit el tudok képzelni
főleg az új cúslág fejlemények tükrében

bár ha ennek hiányában beszakad a tőzsde, az ojro meg 400 akkor jól jártunk hogy csak ennyit bukunk a "rendelkezésre" állással

na de majd kiderül

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#37868) g@bo válasza lúzer (#37864) üzenetére


g@bo
nagyúr

mien balhé? hangosabban béget a jónép? :K már rég elkellett volna ezt a csürhét zavarni.

(#37869) N4r4ncs válasza g@bo (#37868) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

Nem lesz itt soha semmilyen balhé. Inkább mindenki elhúz majd innen ebből a szánalomból.

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#37870) kymco válasza N4r4ncs (#37869) üzenetére


kymco
veterán

Pályakezdő mérnök, orvos szó szerint veszi Ferenc testvér szavát, és elhúz melegebb éghajlatra.....
Mi meg maradunk a kakiban... és erről is a fidesz tehet majd....

www.refujvaros.hu

(#37871) g@bo válasza N4r4ncs (#37869) üzenetére


g@bo
nagyúr

ezt mondom. beletörődő bégető nép, aki vászszorog a vágóhídra.

(#37872) lúzer válasza g@bo (#37868) üzenetére


lúzer
veterán

én nem is úgy értettem, hogy a birkák forradalmat csinálnak

hanem hogy bedől az egész sz.r úgy ahogy van
imf majd eladja a földet oszt jónapot

jól fog jönni majd valakinek, meg a vízkészleteink, mikor olajárba lesz az ivóvíz

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#37873) Dalai Láma válasza g@bo (#37857) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ha most te kerülnél hatalmi pozícióba, mit tennél a munkahelyek megmaradása érdekében? Ha egy magántulajdonú cég kirúgja az alkalmazottait, abba te kormányerőként hogyan terveznél beleszólni?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#37874) Dalai Láma válasza Bluegene (#37852) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ha szabályosan bejelentett tüntetésen vagy, nem ver meg senki. Egyszer volt ilyen balhé, de előtte és utána sem. Nyugodtan kimehetsz tüntetni, még tojással is dobálózhatsz. Viszont egy tüntetéstől semmi sem fog változni.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#37875) Dalai Láma válasza kymco (#37870) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nem nekik mondta Ferenc testvér azt a bizonyos mondatát.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#37876) kymco válasza Dalai Láma (#37875) üzenetére


kymco
veterán

Önmagában ha csak mondja, senki nem nem veti meg ezért... az a gond, amit csinál.....

www.refujvaros.hu

(#37877) kymco válasza Dalai Láma (#37873) üzenetére


kymco
veterán

Hát a gond az, hogy attól a kormányzattól nemigen várható semmi jó, aki hagyta ennek a helyzetnek a bekövetkeztét.... Mostmár késő meg nem történtté tenni a dolgokat, de hogy ugyanazok tegyék rendbe, akik hazavágták.... ez több mint szatírikus....

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#37878) Bluegene válasza Dalai Láma (#37874) üzenetére


Bluegene
addikt

jó abban egyetértek, hogy a randalírozókat be kell kasznizni a rend fenttartrása érdekében, viszont azt nem nevezném demokráciának h ennyi elqrás után még mindíg ott pöffészkednek, miközben a lakosság 90%a utálja őket ahogy ott pöffészkednek

vegyünk példát a japánoktól és a finnektől, németektől: adócsökkentés, kedvezmények, gazdaságélénkítés, meg lehet nézni ők hol tartanak és hol fognak tartani, bezony :K ne csodálkozz ha a folytonos megszorítások és a segélyek növelése hova fog vinni, elképesztően gyáva és korlátolt politikát folytatnak, miközben húzzák le a népet

egyébként amikor japánban késett a vonat, lemondott a japán közlekedésminiszter, elqrónak erről kéne példát venni, bezony

Viszont egy tüntetéstől semmi sem fog változniigen sajnos :(((

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#37879) Dalai Láma válasza kymco (#37877) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nekem mindegy, ki teszi rendbe a dolgokat. A baj az, hogy láthatóan nem fogják, épp annyit tesznek meg, amennyi a további működéshez feltétlenül szükséges. Most ezt a 300mrd-os módosítást. De hogy hogyan lesz hosszútávú növekedés, azt ők sem tudják. Nem is érdekük, mert ha elkezdenék, a babérokat a fidesz arathatná le, az pedig nagy öngól lenne számukra. Ettől a hozzáállástól vagyok kiakadva.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#37880) Bluegene válasza Dalai Láma (#37875) üzenetére


Bluegene
addikt

akkor kiknek? mert ha a rendes dolgozó embereknek az baj, de ha az elősködőnek az yó!

egyébként szerintem általánosságban mondta :K , akinek nem tetszik mehet, ilyet nem mondhat egy felelős miniszterelnök, hisz az ország érdekeivel ellentétes

#37879: az a baj h a szocik jobban ragaszkodnak a hatalomhoz, mint h neked vagy nekem jó legyen, jól szétcseszték a gazdaságot, lezüllesztik az országot, nem számít csak a hatalom maradjon az övék, de mit várjunk tőlük mégis, ezt csinálják 1945 óta, csak most szovjet tankok nem állnak mögöttük

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#37881) kymco válasza Dalai Láma (#37879) üzenetére


kymco
veterán

Attól ne félj, hogy a babérokat a fidesz aratja le... rámarad az imf hitel törlsztése....
6 év alatt nem tett semmi értelmeset a kolícicó... most mitől változna meg? Hirtlen bekerül Lampert Mónika újra a kormányba, vagy Gyenesei fog nagyot alkotni, vagy a bukott Drazsé, estleg a titokminiszter?

Én nem választanám azt a dokit, aki egyszer már a képpességeinek korlátai miatt félrekezelt..... így nekem nem mindegy ki teszi rendbe az országot....

www.refujvaros.hu

(#37882) g@bo válasza Dalai Láma (#37873) üzenetére


g@bo
nagyúr

pl, megemelem a munkaválalló járulékait, okoska. majd extra adót tolok a vállalkozó pofájába, végül, felszántom, és felsózom.

(#37883) Bluegene válasza g@bo (#37882) üzenetére


Bluegene
addikt

nem baj dalai láma képviseli a népesség 10%-át a fórumon aki még hisz az MSZP-ben, ilyen is kell

egyébként ha valaki más kerülne hatalomra, bárki csak nem a bolsik, jót tenne az országnak, hisz bizonyíthatnának h különbek, és ha bizonyítanak ővék maradhat a hatalom, ezt érzik a szocik ezért ragaszkodnak görcsösen a hatalomhoz, mert nekik a lehúzás elqrás a biznisz, a kisember meg szop :((( és csóró

ha meg azok is ugyanolyan korruptak, akkor tök8, velejéig romlott a magyar politikai mentalitás, de legalább lenne egy esély

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#37884) Dalai Láma válasza Bluegene (#37880) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Itt nincs szerintemezés. Meg lehet találni youtube-on is a videót. A munkáltatóknak mondta, érdemes a szövegkörnyezetet is nézni. Sem a rendes dolgozó embereknek, sem az "élősködőknek". Ettől még ugyanúgy nem kell szeretni, csak ez is egy tudatos félremagyarázás. Most már senkit sem érdekel, hol mikor és miért mondta, de mindenki idézgetni. Féligazságok, félinformációk. És mondom, attól, hogy nem azt mondta, mait sokan hisznek, még nyugodtan, és okkal lehet utálni.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#37885) g@bo válasza Bluegene (#37883) üzenetére


g@bo
nagyúr

nincs 10%, de láma van dögivel.

(#37886) Dalai Láma válasza kymco (#37881) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Egyébként nekem sz lenne az érdekem, hogy legyenek babérok, és felőlem arassa le őket a fidesz, mert nagyon semmi érdekem nem fűződik ahhoz, hogy az mszp népszerűbbé váljon, vagy kisebbet bukjon. Nekem nem ez számít, hanem, hogy rendben menjenek a dolgok. De úgysem ez lesz, mert mindig a saját érdekeiket nézik.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#37887) Bluegene válasza Dalai Láma (#37886) üzenetére


Bluegene
addikt

mindenki azt szeretné h rendben legyenek a dolgok, asszem Pakisztánban volt valami ilyesmi h a bal és a jobboldal annyira szemét volt, h a tré és a trébb között lehetett választani a nyomorg népnek jött egy erős ember (Perez Musaraf) és lelökte az osszes korrupt szemétládát, egyik kutya másik eb, ezt kéne itt is :K ;]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#37888) kymco válasza Dalai Láma (#37884) üzenetére


kymco
veterán

A kkv-k problémáztak azon, hogy olyan mértékű az adó és a járulékteher, hogy érdemes áttelepülni Szlovákiába.... erre volt a válasz, hogy menjenek... Ahelyett, hogy a problémát megoldották volna (ennek már tööb, mint két éve), mai is ez a jelszó, és holnap méginkább

www.refujvaros.hu

(#37889) philoxenia válasza Bluegene (#37887) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pervez :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37890) g@bo válasza kymco (#37888) üzenetére


g@bo
nagyúr

lassan nekünk is érdemes áttelepülni /papiron?/ és itt melózni, de csak feketén. ;]

(#37891) Dalai Láma válasza kymco (#37888) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Persze, de így máris máshogy hangzik, hogy nem az egyszerű embernek mondta. És sok mindent bele lehet magyarázni, hazafiságtól kezdve sok mindent. De megmutatkozik, hogy védi a nyugdíjasokat, és nem akar nagyobb átalakításokba kezdeni azokon a területeken, ahol szükséges volna. Bár az eü reformba elég rendesen belecsaptak.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#37892) Bluegene válasza philoxenia (#37889) üzenetére


Bluegene
addikt

jah a nép szemében felszabadító, a külföld szemében diktátor, tipikus

a gyurkó pedig itthon népsanyargató, a külföld szemében pedig Magyar Premier Minister

itt látszik kinek az érdekeit szolgálta, gondolom Pervez a saját hazáját és nem a külföldét, ezért lett diktátor

Dalai Láma: védi a nyugdíjasokat, heh, azért csökkenti a nyugdíjakat, korábban védte de kizárólag a szavazóbázis miatt ezért támogatja a sokgyermekes c....-kat is, dolgozó magyar emberből, tehetséges vállalkozóból pedig relatív kevés van kevés szavazat őket lehet lehúzni

ezek már csont gazdagok szerinted érdekli őket h neked vagy nekem jó legyen? Gürizzél és kussoljál ez a törvény, persze hagyjad h elqrják az összes pénzedet :((( egyszerűen nem is értem meg miért támogatsz olyanokat akik nap mint nap meglopnak? Normális ember ilyeneket nem szeret

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#37893) kymco válasza Dalai Láma (#37891) üzenetére


kymco
veterán

Persze hogy védi a nyugdíjasokat, hiszen ez a szavazóbázisa...
De azzal, hogy védi őket, az ország sírját ássa....
Az eü reform nem volt reform.... az ott kezdődik, hogy terveznek, és nem az ad-hoc dolgokba csapnak bele..
Az eü reform alapja az alapellátás fejlesztése, és potenssé tétele (jelenleg vészesen elöregedettek a háziorvosok), majd hatékony szakorvosi ellátást alakítanak ki, ezt követné a betegszállítás korszerűsítése, racionalizálása, és ez adná meg az alapját a kórházak rendbetételének...
Helyette kezdték a kórházakkal, mert ebben volt a pénz....
Nos ez mindent elárul a motivációjukról.....
Én a házam építését nem a tetővel kezdeném... ez olyan mekkelekes

www.refujvaros.hu

(#37894) Dalai Láma válasza kymco (#37893) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Persze, hogy azért védte őket, nem mondasz újat.
De ezeket a köröket ne fussuk le újra, nem akarok belemenni, nem ezért írtam. Védeni sem akarom őket. Csak tisztázni, hogy mit kinek mondott. Mert nem szeretem, ha hülyeségek hangzanak el. Még akkor sem, ha egy egyébként jogosan támadható ember illetve párt ellen. Az érzelmi és indulatból való véleménynyilvánítást sem szeretem, mert nem lehet rá értelmesen reagálni. És most elég sok ilyen hozzászólás volt. Lehet találni ezernyi olyan konkrét dolgot, ami még igaz is,és a mostani kormányzat érte a felelős. Minek etzek mellé idiótaságokat is írogatni? Most nem rád gondolok.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#37895) Dalai Láma válasza Bluegene (#37892) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nem csökkenti a nyugdíjakat, a 13. havi eleve hülyeség, épp, hogy nem akar belekezdeni a nyugdíjrendszer átalakításába. Végül a 13. havit sem veszi el, hanem 80ezerben maximalizálja. Mikor a minimálbér 57000. És a minimálbéres mikor kap 13. havit?

Persze járna a nyugdíjasoknak több pénz, de az orvosoknak még inkább, tanároknak is, sok intézménynek, és nem arról van szó, hogy sajnálnám tőlük a lóvét. Egyszerűen van x összeg, ebből kell kijönni. Nem pedig x+sokmilliárdból hitelből, mert akkor olyan helyzetbe kerülhetünk, mint amilyenbe kerültünk. Ahelyett, hogy jövőre a szlovákokkal együtt lépnénk be az eurozónába.

Nem tudom, honnan tudod, hogy én kiket támogatok.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#37896) Bluegene válasza Dalai Láma (#37894) üzenetére


Bluegene
addikt

ezek annyira szemétládák, h felesleges védeni, mentegetni őket, ki tudja hova lett a privatizációból befolyolyó dollár milliárdok? nem tudnak elszámolni, pedig abból játszva ki lehetett volna fizetni az adósságot, ehelyett lenyúlták és újabb adósságot vettek föl, amit az unokáid is nyögni fognak, pedig ezek nélkül lehetséges lett volna fölzárkózni a nyugathoz, annyira elqrták h ez lehetetlen lesz bárki is örökli az MSZP vészterhes örökségét :W

a megnyilvánulásaidból simán érezni h kire voksoltál(vagy a szüleid), és most próbálod bebizonyítani h akkorát nem tévedtél, pedig hatalmasat tévedtél barátom! a nyilvánvalót kár letagadni, a fű zöld, az ég kék, ez a kormány pedig szemétláda.

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#37897) Róth válasza Dalai Láma (#37895) üzenetére


Róth
aktív tag

Egyetértek. A nyugdíjakat nem abból a szempontból kell minősíteni, hogy sok vagy kevés, hiszen az egy szubjektív izé, hanem abból, hogy nálunk közelíti meg legjobban a világon az átlagnyugdíj az átlagfizetéseket (75% felett). Ez tarthatatlan - sok ezer más dolog mellett.
Egyébként ezt a vágást is vissza fogják csinálni, ha máskor nem, a választások előtt biztosan. Minden megy tovább, tudomásul kell venni. Amíg van, aki megtermeli ezt a gdp-t ilyen adóteher mellett, addig bolondok lennének a kormánypártok eldobni maguktól az egyedüli bázisukat. És akkor még nem számoltam a bázishoz a keményen adózó, kormánypárti fiatalokat is. Egyszóval, nincs kényszerhelyzetben az mszp-szdsz koalíció. Lehet arról beszélni, hogy kényszerhelyzetben vannak, de nincsenek :DD
Most szurkolok kicsit Fletónak, hogy bassza át jól a hiperdörzsölt imf-et :D
Kiváncsi leszek, hogy mennyire lesz résen a világszerte rettegett bank.

[ Szerkesztve ]

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#37898) fordfairlane válasza Róth (#37897) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyébként ezt a vágást is vissza fogják csinálni, ha máskor nem, a választások előtt biztosan.

Mintha úgy is fogalmaztak volna, hogy 2009-re felfüggesztik a 13. havi bér kifizetését. Ebben valahogy benne van az, hogy egy tollvonással visszacsinálhatják.

x gon' give it to ya

(#37899) Dalai Láma válasza Bluegene (#37896) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ezzel is az a bajom, hogy mi az, hogy lenyúlták? Saját bankszámlájukra utalták, vagy mi? Ez tipikus demagóg szöveg, ami érzelmekből fakad és nem lehet érdemben vitát nyitni így erről. Jól hangzik, hogy a mocskos komcsik ellopták, de valójában nem ez , és nem így történik.

Sokkal inkább ott a gond, ha a hitelekből a jóléti kiadásokat finanszírozzák. Magyarul hitelből adnak nagyobb fizut, több nyugdíjat. Aztán kész, eltűnik, gazdaságélénkítő hatása csak annyi, hogy 5 dekával több parizert vesz a nyugdíjas belőle. Ha autópályát építenek belőle, az egy fokkal jobb,mert az hosszútávon hasznos és maradandó beruházás.

De ez csak egy probléma, ott van az adózók köre, aminek kibővítésével sok probléma orvosolható lenne. Hosszútávon fenntartható rendszerekre volna szükség, az évenkénti adóváltozások, bonyolult ügyintézés, és adózás mind olyanok ,amiken rég változtatni kellett volna. Ezek a problémák évtizedek óta fenn állnak.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#37900) Róth válasza fordfairlane (#37898) üzenetére


Róth
aktív tag

Egy dolog biztos: MINDENT meg fognak tenni a visszacsinálás érdekében. ;)
Sőt, én még a 14. havit sem tartom elképzelhetetlennek. Van még egy csomó privatizálható vagyon, és - hogy is fogalmazzam - feltűnő jóindulat veszi körül a mindenkori kormányt a világ befolyásos körei által, ha benne van az szdsz. ;)

[ Szerkesztve ]

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.