Hirdetés

2024. július 8., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38751) Sárpac válasza aesir (#38698) üzenetére


Sárpac
nagyúr

2006.
"- szintúgy az évenkénti reálbérnövekedésetek,
- szintúgy a kamatmentes hitellehetőségetek ingatlanvásárlásra (többeket ismerek, akik már 3-4 lakást vettek belőle, amiket aztán kiadnak)."

Látszik, hogy fingod sincs mi zajlik 4éve a ka szférába.
4éve valóban volt még ilyen lehetőség meg adójóváírás, de ezt mind eltörölték 2006ban, beleértve az összes létező kedvezményes dolgot.

2004óta nincs reálbérnövekedés a ka szférában, csak csökkenés. Értsd mindig infi alatt emelték a fizut bruttó szinten.
2005ben 5% br emelés volt 3,6%-os infláció mellett
2006ban 5% br emelés volt 4.2%-os infláció mellett
2007-ben netto 3,5%-os csökkenés volt emelés 0%. Megszorítások. Kedvezmények végleges törlése. 8% infláció mellett
2008-ban sem volt érdemben fizetésemelés a 13. havi beolvasztása történt meg mint bérfejlesztés. Ez egy egész havi fizetés 12-részre osztva (ami eddig is járt). 5% várható infláció mellett amiről tudjuk messze nem annyi lesz lsd. válság hatásai.
2009-ben törlik a 13.havit ami 10-15K fizu csökkenést hoz pont azoknak akik ténylegesen aktív munkát végeznek. Plusz 0 emelés lesz ismét. 4,5% tervezett infláció.

Nem tom te erre irigykedsz?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#38752) Sárpac válasza aesir (#38718) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Olyan sokan vagyunk, hogy csak na, ezért kellett a sebészeten 5,5órát várnom mert 3szintre volt 1orvos aki közben beteget vett fel, műtött és szakrendelt egyszerre.
2006ban rengeteg ka alkalmazottat tettek ki az utcára szám szerint 140000 és nagyon sok orvos magától ment el.

Ahol tényleg van mit írtani az a köztisztviselői szféra, de ne keverd bele a ka szférát nem ugyan az.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#38753) lajafix válasza Sárpac (#38752) üzenetére


lajafix
addikt

A KA szférában is van mit írtani a 140 ezres szám honnan van? Lehetséges, ha felvettek még 50-60 ezer köztisztviselőt. Ugyanis a totál létszámban kb 70-80 ezres csökkenés van.

38751: szerintem nem irígykedik, egyszerűen sok ami az államra elmegy, reggel csatoltam a számot.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#38754) Tüzi válasza Budaházy (#38741) üzenetére

György, ez megy 6 éve. Amíg itt voltak 44 évig ez ment. Spicli lett az ország. Mire kilábalt volna belőle, addigra visszazuhant, vadkapitalizmussal karöltve...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#38755) Sárpac válasza lajafix (#38753) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Igen vettek fel mert eszetlenül ment a leépítés, nem voltak átcsoportosítások nyakvágás és kész.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#38756) fordfairlane válasza Sárpac (#38752) üzenetére


fordfairlane
veterán

A köztisztviselők is közalkalmazottak, a minisztériumban dolgozók is közalkalmazottak, az adóhivatalban is dolgoznak közalkalmazottak. Megint jön a "kevés az orvos, a tűzoltó, a katona meg a juhász" kezdetű sirámok. Hiába jössz ezzel folyton, akkor is szar ez a rendszer, ha van egy több, min 700 ezres közalkalmazotti szféránk, ami csak ilyen színvonalú közszolgáltatásokra képes, és ilyen k.... sokba kerül fenntartani.

x gon' give it to ya

(#38757) Sárpac válasza fordfairlane (#38756) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Igen csak a ktv fizu <> a ka fizuval.:)

Ami meg rendszert alapjában megingatta a 13. havi nyugdíj bevezetése volt. Hány millió nyugdíjas is van?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#38758) fordfairlane válasza Sárpac (#38757) üzenetére


fordfairlane
veterán

Igen csak a ktv fizu <> a ka fizuval.

Ez most biztos megvilágít valamit, csak én nem értem az összefüggést.

x gon' give it to ya

(#38759) Tüzi válasza Sárpac (#38751) üzenetére

Eeeeelviiileg, a bér nem csökkenhetne. Elvileg. Én olyat is hallottam, hogy a régi 13 részre darabolt 13dik havi megmarad, csak amit 2009ben adtak volna második 13dik havi (vagy minek hívjam) szóval az nem lesz.
De itt felkelés lesz ha 80nettóért kell kell bemenni, és a túlórákat sem fizetik.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#38760) lajafix válasza Sárpac (#38757) üzenetére


lajafix
addikt

az államnak minimum 1000, de inkább 1500 milliárddal kellene csökkentenie a kiadásait. Ebből a 13ik havi nyugdíj 220 csak. A segélyek megvágása mellett bizony az állami alkalmazottak számán is lehet spórolni, lásd a tegnap bevágott portfóliós elemzés.
csak nem tesz a kormány e téren sem semmit.

Rock'n Roll

(#38761) Sárpac válasza Tüzi (#38759) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Akkor rosszul hallottad!:D
13. havi lesz törölve pluszról szó sem volt!
Szerinted miért jósolnak 13% nettó reálbér csökkenést a ka szférában?:F

Túlóra fizetés viszont tényleg nincs, ami már tényleg pofátlanság, de ez van.
Menni kell és kész el innen de még az országból is kifelé.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#38762) Budaházy válasza Tüzi (#38754) üzenetére


Budaházy
aktív tag

az egészet mérlegre téve most szted jobb?

talán csak 1 hajszállal
de csak talán...

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#38763) priti válasza kymco (#38601) üzenetére


priti
addikt

Nemtom mi lesz ennek a vége, hogy ez a Slota, aki olyan , mint a *eggem itt pattog, de én egy ilyen hülye miatt sem állok sorba az tuti. :(((

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#38764) Tüzi válasza Budaházy (#38762) üzenetére

Jobb? Végülis közben az árak 6 éve stagnálnak... :(

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#38765) Tüzi válasza Sárpac (#38761) üzenetére

Na jó, de elvileg van egy törvény, amit elvileg figyelembe kellene venniük, hogy nem csökkenhet a KA-i fizetés. De ebben az országban csak a halál a biztos... sajnos.

mod: baaz, nem tudok írni :S

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#38766) Dubmaster válasza Sárpac (#38751) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Sajnos aesir fórumtárssal egyetemben mindenki azt gondolja, hogy általánosságban a KT-k és a KA-k túlfizetettek.

Íme a családomból két példa:

1, A bátyám 2 -azaz kettő- szakközépiskola igazgatója, 3 diploma, köztük testnevelési egyetem, nettó 200K fizetés. Gondolom senkinek sem kell magyráznom, milyen felelősség 2 iskolát vezetni.

2, A feleségem köztisztviselő (környezetvédelem) Csoportvezető, bruttó 140K-ért.

Természetesen vannak túlfizetett dolgozók is, de NE általánosítsunk, mert az egyszerűen NEM IGAZ!!!

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#38767) Dubmaster válasza lajafix (#38760) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Egyetértek, egyrészt a szociális juttatásokat kellene racionalizálni, másrészt az állami alkalmazottak a MEGFELELŐ helyekről elbocsátani, de nem onnan, ahol effektíve valós munka folyik!

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#38768) Sárpac válasza Tüzi (#38765) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Mivel 2007-ben megcsinálták, a 13. havi pedig járulék szinten megy így simán belefér.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#38769) Dubmaster válasza lajafix (#38739) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Mert nem tudod, milyen elenyésző érték a felvett hitelhez képest!!! Gyakorlatilag NINCS állami kezességvállalás.

Egyúttal azért azt szögezzük le gyorsan, hogy minden normális országban az állam a saját alkalmazottjainak nyújt bizonyos előnyöket...nálunk az elsődleges probléma, hogy balf@sz módon nyúlnak a kérdéshez. Onnan küldenek el embereket, ahonnan nem kellene, a minisztériumi apparátus pedig többszöröse a szükséges létszámnak

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#38770) Sárpac válasza Dubmaster (#38766) üzenetére


Sárpac
nagyúr

[Ka bértábla]

E kategóriától már valamilyen felsőfokú végzettségnek szakmának lennie kell.

A kategória szám 3év munkaviszony után emelkedik 1-el.
Kezdő diplomás F1 vagy H1. Mondanom se kell a tanárokon kívül nem sok F-J-s alkalmazott van.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#38771) Tüzi válasza Sárpac (#38768) üzenetére

Elvileg béremelésként építették be az alapba. Most kérdés, hogy visszarakják-e járulékba, és elveszik-e. Ezt nem tehetnék meg, mivel ott a nem tudom milyen törvény...

Ebben az a siralmas, hogy 2-3 mlliárdon rágódnak évek óta. A késedelmi kamat már több, mint az alap, közben meg 100 milliárdok folynak el olyan szarokban mint a négyes metrónak hívott óriás szennyvízcsatorna, meg az M6os Alföldön létrehozott alagútjai, és viaduktjai.

mod:
közben pedig megmagyarázzák, hogy ez így jó, ellentéteket szítanak, és megosztanak. szánalmas :(

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#38772) Sárpac válasza Dubmaster (#38769) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Így van, a közbeszerzési programokról meg inkább ne is beszéljünk.
100milliárdos pénzelnyelő évente.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#38773) Dubmaster válasza Sárpac (#38761) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Csak megerősíteni tudom. Iskolaigazgató bátyámtól folyamatosan azt hallom, hogy képtelenség kigazdálkodni az iskola fenntartását. Így olyanokban bízik, mint pl. enyhe lesz a tél!!! Ez katasztrófa!

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#38774) Sárpac válasza Tüzi (#38771) üzenetére


Sárpac
nagyúr

A fizu papíron külön van a 13. havi 1/12 része feltüntetve, csak simán eltűnik és kész. A bértábla ua. marad 2009ben.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#38775) Dubmaster válasza Sárpac (#38772) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Én a papírszakmában dolgozom... közbeszerzési eljárást kizárólag az ÁPISZ nyerhet. Úgy írják ki az eljárást, hogy telerakják olyan több 10 milliós tételekkel, amiről csak az ÁPISZ tudja, hogy nem kell majd szállítani.

Csak a nyomtatási kellékanyag több milliárdos nagyságrend!

Jah, az ÁPISZ-ról tudni kell, hogy a vezetőik "enyhe" szoclib beállítottságúak.

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#38776) Sárpac válasza Dubmaster (#38775) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ma Magyarországon a közbeszerzés miatt éri meg politikusnak lenni, egy olyan csatorna ahonnan bármelyik hatalmon lévő fél úgy vesz el pénzt a közösből ahogy akar, csak papír kérdése az egész. No meg reklám az arra épülő televíziós társaságok stb stb.
:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#38777) Tüzi válasza Sárpac (#38774) üzenetére

Ne legyél már ennyire negatív. Bízz a jóban. Úgy jobban pofára lehet esni :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#38778) Dubmaster válasza Tüzi (#38771) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Igaza van Sárpac fórumtársnak, ezt egyszerűen leveszik a papírról és ennyivel kevesebb lesz a jövedelem.

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#38779) lajafix válasza Dubmaster (#38769) üzenetére


lajafix
addikt

nos én nem hiszem, hogy az állam nem a teljes közalk hitelre vállalna felelősséget / kezességet.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#38780) aesir


aesir
veterán

Leírom lassabban, hogy az olvasni nem tudók is megértsék, nem irigykedem senkire.
Leírom azt is, hogy nem a szükséges munkájukat jól végzőkkel van bajom hanem a többivel, értsd: akinek nem-, vagy nem annyira szükséges a munkája, emellett fizetést kap. Ilyen mértékű pénzkidobást egyszerűen nem engedhetünk meg magunknak, de mint egy szent tehén... egyszerűen mozdíthatatlan az egész.

Igen, valószínűleg nem tudom, hogy mi megy pontosan a közszférában évek óta, de azt viszont nagyon jól tudom, hogy mi megy a versenyszférában. Cégek szűnnek meg, bocsájtanak el, építenek le, miközben az állami hivatalokat olyan szinten fűtik szét, hogy a fölényeskedő, nyáriruhában kávét iszogató, "munkáját kiválóan végző" hivatalnok hölgyek most is nyitott ablak mellett teszik a semmit. Laja linkelte mennyibe kerül nekünk mindez, szerintem ez sok. Nagyon sok. Szeretném megérni azt, hogy optimális létszám legyen a hivatalokban és intézményekben, és az összes here ne munkanélküli segélyen tengődjön, hanem a nyilvánvaló szaktudását (mert feltételezem a hivatalban NEM szaktudás nélküliek ücsörögnek) felhasználva, tőkéjét befektetve próbáljon meg a piacról megélni, vállalkozást fenntartani és fejleszteni, aztán HA sikerül neki akkor talán megérti hogy ez ami most van miért is csípi a versenyszféra szemét.

Van saját életem...

(#38781) Sárpac válasza lajafix (#38779) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Már nem tom követni!:D
Van egy munkatársam aki most vett lakást full hitelből.
78K volt a részlet a válság előtt most 114K. Mi ezen a garancia?:F

Van egy speciális hitel is ami tényleg minimális kamattal megy úgy hívjuk rövidítve, hogy LH. Lehetetlen hitel, mivel pl. olyan feltételekhez kötik, hogy meglévő aláírt szerződés egy lakásvásárlás esetén aztán vagy megkapod vagy nem, általában nincs idén pénz és már jövő évre se nagyon lesz a szöveg. Aztán meg mehetsz az OTP-hez hitelért. Kész átverés. Jah és ez a hitelkeret max 4milla lehet és maximum az ingatlan felére lehet felvenni.:D

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#38782) Budaházy válasza Tüzi (#38764) üzenetére


Budaházy
aktív tag

ilyenkor szokott jönni az a kórus, hogy a fiataloknak mennyivel jobb mert nyugatra utazhatnak...

más pozitívum nemigen :Y

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#38783) Tüzi válasza aesir (#38780) üzenetére

"...Cégek szűnnek meg, bocsájtanak el, építenek le, miközben az állami hivatalokat olyan szinten fűtik szét, hogy a fölényeskedő, nyáriruhában kávét iszogató, "munkáját kiválóan végző" hivatalnok hölgyek most is nyitott ablak mellett teszik a semmit..."

Új Magyarország itt épül
Teljesen egyetértek veled.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#38784) Tüzi válasza Budaházy (#38782) üzenetére

Utazni? Mibű'? Akinek nincs olyan családi háttere az nem tud. Aki kicsit is komolyan veszi a régi igaz magyarok hazafiasságát, az megint nem fog. Aki tenni szeretne valamit az nem fog. Igaz, előbb-utóbb belátja, hogy itt felesleges erölködni. De tényleg.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#38785) Sárpac válasza aesir (#38780) üzenetére


Sárpac
nagyúr

A versenyszférában melóztam majdnem 10évet nagyon sok vállalkozó szó szerint kiszívja a vérét az alkalmazottainak és rögtön rajtuk spórol ha valami gebasz van.
Aki vállalkozik az számoljon azzal, hogy a bőséges esztendőket ínséges esztendők is követhetik. A vállalkozás kifejezés <> csak profittal ebben benne kell szerepelnie az esetleges veszteségnek is, erre megoldásokat kell keresni, legtöbben az elbocsátásokra szoktak hagyatkozni. Szvsz ez nem helyes.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#38786) lajafix válasza Sárpac (#38781) üzenetére


lajafix
addikt

szerintem ez nem forintalapú hitel, hanem dev, tehát nem lehet állami...
az állam kezességet vállalt, tehát azt, hogyha nem fizeti a közalk a hitelt, akkor helyette fizeti. Azt nem hogy mindig ua a részlet. :U

"Aztán meg mehetsz az OTP-hez hitelért. Kész átverés. Jah és ez a hitelkeret max 4milla lehet és maximum az ingatlan felére lehet felvenni."
Akkor ezek szerint már megváltoztatták a feltételeket, öcsémék anno 8 milliót vettek fel a közalk felesége révén. Érdekes az aesir linkjén ez nem szerepel.

Rock'n Roll

(#38787) lajafix válasza Budaházy (#38782) üzenetére


lajafix
addikt

és a szabad pofázás, az smafu? :))

Rock'n Roll

(#38788) lúzer válasza Ricardo (#38729) üzenetére


lúzer
veterán

ilyen már volt a tv2 napló műsorával

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#38789) Sárpac válasza lajafix (#38786) üzenetére


Sárpac
nagyúr

És mit tegyen a szerencsétlen ha a szerződés már megvan?:F

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#38790) lajafix válasza Sárpac (#38785) üzenetére


lajafix
addikt

:)

Benne is szerepel a veszteség és annak minimalizálása is egy vállalkozás szótárában!

Rock'n Roll

(#38791) lajafix válasza Sárpac (#38789) üzenetére


lajafix
addikt

a dev hiteles mit tegyen? (kérdezd már meg milyen dev hitele van a 41% részletnövekedés elég durva, chf alapon ennyi nem lehet. Yen? Vagy ljra? :) )

Rock'n Roll

(#38792) g@bo válasza fordfairlane (#38750) üzenetére


g@bo
nagyúr

kemény igazság? :U

(#38793) Sárpac válasza lajafix (#38791) üzenetére


Sárpac
nagyúr

De biza chf!
148FT volt mikor megkötötte 188al jött a 114K ebben már benne van a 3% kamatemelés is.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#38794) lajafix válasza aesir (#38780) üzenetére


lajafix
addikt

és 0ik pontként a felesleges bürokratikus szabályok kinyírása!

Rock'n Roll

(#38795) lajafix válasza Sárpac (#38793) üzenetére


lajafix
addikt

Tanácsom: húzzon 2 köbméter földet a fejére! :( ha jól számolom, minimum 6 milliós hitelt írt alá pár hónapja 148as árfolyamon? :W :W Hány évre vette fel?

ebben nincs benne a 3% mnb kamatemelés... Ebben a svájci jegybank emelése lehet benne, nem az mnb-é...

1. szorítsa össze a nadrágszíját.
2. remélje, hogy visszamegy 160 környékére a chf
3. hosszú távon minimum 90es havi részlettel számoljon, amikor kevesebb, tartalékolja a pénzét.

Rock'n Roll

(#38796) Tüzi válasza Sárpac (#38793) üzenetére

anyááám :Y

mod: ez a méreg nem a cián... vazz...

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#38797) aesir válasza Sárpac (#38785) üzenetére


aesir
veterán

Szerintem sem egészen helyes. De úgy látom még mindig nem megy, hogy a vállakozó oldaláról nézd a dolgokat:) Tudod ők azok, akik VALÓDI bevételt generálnak az államnak úgy, hogy nekik a legnagyobb a kockázatuk.

Mondok valamit amivel nem leszek népszerű, de vállalom. Alapítok egy céget a saját pénzemen, a saját szaktudásommal. Évek kínkeserve után elkezd menni a dolog, alkalmazottakat veszek fel, hogy nekem már egy kicsit könnyebb legyen, mert a kezdeti évek napi 15-16 órás hajtása kicsit meglátszik. Elérek vele egy életszínvonalat, ami valószínűleg magasabb mint az átlag, máskülönben nem érné meg csinálni. A cég fennmaradásához folyamatos fejlődésre van szükség, ez azt jelenti hogy visszaforgatok a nyereségből nem pedig tartalékolok (ha egy cég gebaszra számolva tartalékokat képez, akkor az rosszul van vezetve, ilyen hülyeség csak alkalmazotti agyban megszületett lila látomás), majd ha valami folytán visszaesés következik be (recesszió, erősebb konkurens piacra lépése, piaci mozgástér beszűkülése, piaci igény hanyatlása), akkor számomra teljesen világos hogy ahhoz az eszközhöz fogok nyúlni, ami a legnagyobb átmeneti takarékoskodást hozza, ez lehet az elbocsátás. Nem azért fektettem be nagyon sok pénzt és energiát, hogy az alkalmazottaimmal játszak jótékonykodósat válság esetén is, hanem a magam és a családom hasznára. Egyrészről persze van egyfajta alkalmazotti elvárás, hogy évente nőjön a lóvé mert az természetes, ehhez viszont hozzáteszem hogy nekem is ez az elvárásom a cégemmel szemben, mert ez meg nekem természetes. Csakhogy az alkalmazott ehhez nem kockáztatta a tőkéjét, míg én igen. Ilyenből jön aztán a szokásos proletárduma, hogy elbocsájtások vannak, de azért évente kétszer megy nyaralni a tulaj. Nem pofázni meg irigykedni kell, hanem követni a példát, tegyél bele pénzt (nagyon sok pénzt), szaktudást, kockázatot és rengeteg munkát, aztán majd téged irigyelnek.

Van saját életem...

(#38798) Dubmaster válasza lajafix (#38779) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Ha hazamentem, megnézem a szerződést és pontosan megírom, mennyire vállal kezességet.

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#38799) Sárpac válasza lajafix (#38795) üzenetére


Sárpac
nagyúr

9,2milla a hitel. Hogy mennyi időre nem tom pontosan, de most szólt 82K volt a kezdő nem 78. Mintha szorozna vagy osztana valamit a +4K!:D
Nem kapta meg a kedvezményest e miatt rendesen szív.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#38800) Dubmaster válasza aesir (#38780) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Akkor én is leírom lassabban, hogy Te is megértsd.

Nem kétlem és egyetértek azzal, hogy legalább 30% tényleges leépítésre lenne szükség. Azonban: ehhez először egy jól működő rendszer alapjait kellene letenni, mert ez ügyben egy értelmes lépés sem történt '90-től.

Ha egy jól átlátható, logikus -és nem politikai alapon kialakított - struktúra létrejön, ezzel párhuzamosan lehet a leépítéseket megtenni...egyébként összedől az egész.

Asszem, így sem nagyon találni molyan embert, aki elégedett lenne a hivatalok működésével.

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.