Hirdetés

2024. július 8., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37601) Budaházy válasza fokukac (#37542) üzenetére


Budaházy
aktív tag

a portfóliótól Tardos Gergely-t javaslom az idei közgazdasági Nóbel-díjra

a " Hogyan húzzúnk ki egy országot a slamasztikából 1 db cikkel. " kategóriában

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#37602) lajafix


lajafix
addikt

'A 13. havi nyugdíjat jövőre csak azok kaphatják meg, akik betöltik az öregségi nyugdíjkorhatárt, de ez a szabályváltozás nem vonatkozik a korhatár alatti rokkantnyugdíjasokra - egyértelműsítette mai online sajtótájékoztatóján Budai Bernadett kormányszóvivő Gyurcsány Ferenc miniszterelnök tegnapi bejelentését.'

teljesen agyamentek. HA ez igaz.

Rock'n Roll

(#37603) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Megegyeztek a költségvetésről: 6,5 százalékos gazdasági növekedés Szlovákiában?

Nálunk az optimisták 0%-os növekedéssel számolnak, de sokan a recessziót (-1%) sem tartják kizártnak. Nagyon versenyképesek lettünk az idióta adórendszerünkkel és a pazarló pénzszóró szociális rendszerünkkel együtt. :))

[ Szerkesztve ]

(#37604) glutamin válasza lajafix (#37597) üzenetére


glutamin
őstag

Nem értem, hogy a hitelt miért nevezik ingyen pénznek. Még aposztrófok között is. Jó lenne már leszokni erről, ugyanis semmi sincs ingyen.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#37605) Flashcash válasza lajafix (#37602) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Magyarországon hasonló országokkal való összehasonlítás alapján indokolatlanul sok kb. 300 ezer kamu rokkantnyugdíjas van. A kormány bizonyára az inaktív adócsaló bűnözők támogatásával kívánja belendíteni a magyar gazdaságot. ;]

(#37606) Tüzi válasza Racecam (#37573) üzenetére

3%os emelésnél eladtam volna :U Tegnap előtt váltam meg kevéske eurómtól, most az a kérdés, hogyan lehet részvényt venni, mert brutálul megindultak felfele...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#37607) Racecam válasza Tüzi (#37606) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Részvényt hétfőn kellett volna venni és ma eladni. :U
De ebbe nem mennék bele, mert nem értek hozzá és ez egyébként is fLeSs asztala. :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#37608) Tüzi válasza Racecam (#37607) üzenetére

Igen?
Akkor meginterjúolom, hátha tudja, hogyan lehet részvényt venni :D
Számodra

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#37609) g@bo válasza Racecam (#37607) üzenetére


g@bo
nagyúr

ojró is megy le..... alakul. én biztos ami biztos, forint helyett ojróban tárolok, azt is vánkosban...

(#37610) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

(#37611) glutamin válasza Flashcash (#37610) üzenetére


glutamin
őstag

Bezony bezony. Kicsit változtatni kellene ezen, mert így nem nagyon lehet adót csökkenteni. nem tudom egyébként, mekkora százalék egészséges ilyen vonalon, de sztem úgy 20% alatt mindenképp. Gyakorlatilag minden dolgozóra jut egy nyugíjas eltartottnak. Ha meg úgy számolok, akkor minden adófizetőre jut 2-3 nyugdíjas.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#37612) glutamin


glutamin
őstag

Felül kellene vizsgálni a nyugdíjrendszert de nagyon. A jogosulatlanul nyigdíjbavonulást szigorítani (rokkant stb kamuzás). Az öregségit pedig tetszik-nem tetszik ki kell tolni. Ez nem csak magyarországon probléma. Öregedő társadaolm van minden fejlett országban már. És a 40 éves munakidővel is gondok lesznek. Nem lesz tartható ez sem. Akik rövidebb ideig élnek, azokra nézve persze nagatívan hat majd a dolog.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#37613) fokukac válasza Flashcash (#37610) üzenetére


fokukac
nagyúr

[nyugdijasok_negyvenen_innen]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#37614) kymco válasza fokukac (#37613) üzenetére


kymco
veterán

Ez csak a 96 előtt hivatásos állományba kerültekre igaz (engem is meglepett, hogy a szakiskolát is beszámolták... meg az egyetemet is, de ők már szinte mind nyugdíjasok, ez tényleg durva)...
Akik 96 után jöttek , azoknak "csak" a tényleges hivatásos viszonyt számolják be.... és így kell 25 évet lehúzni.... egyébként 57 évesen mehetnek nyugdíjba...
A környezetemben élő hivatásos ismerőseim általában nem élik meg az öt éves nyugdíjas évfordulójukat.... én nem is irigyelem ezt tőlük a kedvezményt.... persze más fegyveres szervezetnél más a helyzet... de én egy konkrét területre rálátok... és nem irigykedem, nem sajnálom tőlük.....

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#37615) glutamin válasza kymco (#37614) üzenetére


glutamin
őstag

A fősikola/egyetemi éveket úgy tudom mindenkinél beszámítják. Tehát egy egyetemista helyből 5 év minusszal indít (igaz abban az 5 évben ő dolgozni nem tudott).

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#37616) g@bo


g@bo
nagyúr

Túl nagyot erősödött a tőzsde
Index - ugyelet@mail.index..hu
| 2008. 10. 29., 10:05 | Frissítve: 35 perce
A BUX és a forint is hatalmas erősödésnek indult az IMF bejelentés után. A vezető részvények szárnyalnak, az OTP, a Mol és Fotex is elérte azt a szintet, amennyit egy nap alatt erősödhet. A forint is erősödött, az euróval már 256 forinton kereskednek.

wehe, gondolom a tőzsdén páran szakítottak.

[ Szerkesztve ]

(#37617) g@bo


g@bo
nagyúr

Flipper Öcsit kiengedték az intenzívről

A Fejér Megyei Szent György Kórház intenzív osztályáról kiengedték az alkoholmérgezés miatt bekerült 46 éves Flipper Öcsit....

ivott egyet az IMF hitelre....

(#37618) kymco válasza glutamin (#37615) üzenetére


kymco
veterán

Ma már nem.... (96 után felvetteknél)... hacsak nem rendőrtiszti vagy Zrínyi...

www.refujvaros.hu

(#37619) N4r4ncs válasza Flashcash (#37603) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

Legalább gyurcsány terveit keresztülhúzta ez a válság.

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#37620) g@bo válasza N4r4ncs (#37619) üzenetére


g@bo
nagyúr

büszkén mondták a hiradóban, há van új hitelünk..... gazdaság lenne.

[L:http://pic.mellbimbo.hu/files/withfriends.jpg][/L]

Ha úgy érzed nagyon muszáj, akkor legalább linked...

[ Módosította: Foglalt név ]

(#37621) fordfairlane válasza g@bo (#37620) üzenetére


fordfairlane
veterán

A képnek mi köze a mi hitelünkhöz, és minek raksz be ekkora képet?

x gon' give it to ya

(#37622) N4r4ncs válasza g@bo (#37620) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

Mondtam,mondtam mindenhol ott vannak! :DD

(szerintem szedd le gyorsan)

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#37623) Tüzi válasza g@bo (#37620) üzenetére

erre a képre... hát... nocomment

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#37624) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

"Két százalékkal nőtt az MSZP támogatottsága a teljes népességen belül, miközben a Fideszé ugyanannyit csökkent..." Durva..

Talán nyugdíjba mentek néhányan?

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#37625) g@bo válasza fordfairlane (#37621) üzenetére


g@bo
nagyúr

dekoráció, a pénzvilághoz.

(#37626) fordfairlane válasza g@bo (#37625) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez jobb :D

[link]

Nektek az agyatokra ment ez a kiahibáskeresés.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#37627) fordfairlane válasza fordfairlane (#37626) üzenetére


fordfairlane
veterán

Most olvasom a cikket, ami ehhez a képhez tartozik: [link]

A főrabbi várja a három évvel ezelőtti megbeszélés eredményeitA főrabbi a találkozón kérte a politikust, hogy határolja el magát az antiszemitának minősíthető állásfoglalásoktól. Az ellenzék vezetője elítélte az antiszemitizmust és jelezte, hogy a jövőben sem tűr majd el hasonló magatartást és nyilatkozatokat.

Orbán Viktor elhatárolódott, megmenekültünk!

x gon' give it to ya

(#37628) Budaházy válasza g@bo (#37620) üzenetére


Budaházy
aktív tag

a fejét fotosoppolhattad volna
de amúgy jó a kép

wazze, mindenhol ott vannak :DD
én tudtam!!!

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#37629) Budaházy válasza fordfairlane (#37627) üzenetére


Budaházy
aktív tag

Eljött az ítélet napja.

Én akkor most ítéletet mondok, nem bűnös. :))

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#37630) Dubmaster válasza N4r4ncs (#37624) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

hibahatáron belül..egyébként meg majd meg kell nézni 1 hónap múlva!

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#37631) Dubmaster válasza g@bo (#37616) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Ez most jó hír?

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#37632) Dubmaster válasza lajafix (#37602) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Az a durva, hogy a híradások nem erről szóltak, pedig aki figyelmesen meghallgatta fletó mester szövegét, annak egyértelmű volt, mi lesz a szabályozás.

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#37633) Budaházy válasza Dubmaster (#37632) üzenetére


Budaházy
aktív tag

én még mindíg nem értem miért nem lesz hatással a válság az alanyi jogon segélyezettekre

úgy néz ki , hogy itt bukik a dolgozó, a nyugger, a leszázalékolt, a közalkalmazott, a vállakozó, mindenki

egyedül a norvégok élnek úgy mint előtte

gratulálok
megint működik a közteherviselés itthon

[ Szerkesztve ]

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#37634) Dubmaster válasza Budaházy (#37633) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Reálértéken természetesen a segélyen élők is megérzik a megszorításokat. Én inkább azt nem értem, miért kell segélyekkel tömni azokat, akik még egy fillér adót nem adtak az államkasszába.

Persze nyilván a szavazóbázis... :D Értelmes ember amúgy nem szavazna ferenc testvérre.

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#37635) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Euro 256HUF
USD 198HUF

Szépen megy le a várakozásoknak megfelelően.
Közben Amerika padlózik, hmm vajon Európa, hogy reagál majd az újabb hullámra?:F

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#37636) lajafix válasza fokukac (#37599) üzenetére


lajafix
addikt

kukacom értem az elmélet lényegét. Amikor elsüllyed a hajó, akkor lesz gumicsónak. De én a hajó fenntartásában lennék érdekelt, ahogy te is. Merthogy a gumicsónakba nem férek bele, csak tolhatom a hullámzó vízben.

kapcsolódó hírek:
Idén már nem adnak el államkötvény

Nem lesz több megszorítás

Hosszú pangás jön

kis adóemelés

poénnak egy kis izland vs hungary

és nem történik semmi lényegi, csak maszatomi, maszapeti, maszaferi...

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#37637) lajafix válasza Sárpac (#37635) üzenetére


lajafix
addikt

mellesleg a finanszírozás az itthoni cégeknek jól megdrágult, messze van ez a szépségtől. node ezt érdemli aki nem fogadta meg a legjobb tanácsot:

"El lehet menni![]"

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#37638) lajafix válasza fordfairlane (#37598) üzenetére


lajafix
addikt

Nem úgy volt, hogy az IMF a Fidesz egyetértését is kérte?

gyenge trükk volt a kiszivárogtatótól. :) Lámán kívűl nem is nyalta be senki. (Bocs Láma:) )

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#37639) Dalai Láma válasza lajafix (#37638) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ha téged a személyeskedés éltet, tedd nyugodtan.

Egyébként igazad lehet ebben. Mindazonáltal zseniális, ocsmány, de zseniális húzás, ha tényleg így van.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#37640) lajafix válasza Dalai Láma (#37639) üzenetére


lajafix
addikt

és még az imf -fel aláírt anyagot se látta más, csak a kormány. de hallottunk már róla...

ne haragudj láma, de tényleg úgy ugrasz a mézesmadzagra, mint gyerek a csokira. nem bántalak, ténymegállapítás. :U

ez hogy tetszik:
'A szociális rendszer védi az embereket a válságtól, a legrosszabbul a menedzserek és a közalkalmazottak járnak – mondta a kormányfő, aki nem érez kényszert reformokra. Tervei szerint nem költik el az IMF hitelkeretét, és a magas összeg a kormány jó érdekérvényesítő képességének köszönhető.'

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#37641) fordfairlane válasza lajafix (#37640) üzenetére


fordfairlane
veterán

"A miniszterelnök szerint Magyarország azért kapott a saját kvótájánál sokszorosan több hitelt a Nemzetközi Valutaalaptól, >> mert nagyjából jól csináltuk a dolgunkat <<"

[link]

Bazz, 25 mrd dolláros keret, kb 20%-a a GDP-nek! Tényleg nagy sz*rban lehetünk.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#37642) lajafix válasza fordfairlane (#37641) üzenetére


lajafix
addikt

szerintem ferike már csak arra játszik, hogy 'hát uraim a csőd nem miattunk, hanem a világgazdaság miatt ütött be, mi megtettünk mindent kérem szépen.'
Olcsóbb lenne előre amnesztiát adni nekik. + évi 10 milliárd forint zsebpénzt.

tananyag leszel feri de nem a baloldalról szóló történetekben, kkk életbe! :(

Rock'n Roll

(#37643) N4r4ncs válasza lajafix (#37642) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

Hát komolyan,ennyire elszarni nagyon keveseknek sikerült. :U

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#37644) Dalai Láma válasza lajafix (#37640) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Jó, most már abbahagyhatod, te is megkaptad ezzel a mai csoki adagod.

Hallottam a teljes interjút, és emlékeim szerint azt mondta, hogy azonnali nyugdíjreformra nincs szükség, a többi terület reformját nem emlékszem, hogy érintették volna. Nem tudom, milyen forrásból származik az általad idézett szöveg.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#37645) N4r4ncs válasza fordfairlane (#37641) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

Az egy dolog,hogy ez csak egy hitelkeret,de azt általában azért veszik fel mert valami tervük van vele. Magyarországnak jelenleg ez segély aminek megkérik az árát,ami nélkül tönkremennénk és nem egy ajándék ahogy ezt a szocik fölfogják.
Egyébként az Estében beböfögte a Deloite egyik szakembere, hogy az IMF bizony már elkészítette hazánk jövő évi költségvetését. gyurcsány és kormánya a mai napon ismét megbukott. Elég nagy szégyen hogy az IMF-nek kell ügyelni arra, nehogy megint a szakértő szociaink valamit "véletlen" nem oda való helyre költsenek és remélem így is marad.

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#37646) fordfairlane válasza N4r4ncs (#37645) üzenetére


fordfairlane
veterán

Elég nagy szégyen hogy az IMF-nek kell ügyelni arra, nehogy megint a szakértő szociaink valamit "véletlen" nem oda való helyre költsenek és remélem így is marad.

Bod Péter Ákos úgy fogalmazott, hogy az IMF segítség azt jelenti, hogy gyámság alá került Magyarország. Találó.

x gon' give it to ya

(#37647) glutamin válasza Dubmaster (#37634) üzenetére


glutamin
őstag

Be kellene vezetni egy új szavazási rendszert, ahol csak azok szavazhatnának, akik valamilyen formában adóznak vagy adóztak (nyugdíjasok, akik azelőtt adóztak is). Ez teljesen igazságos lenne, mivel az adóforintjaink elosztásáról döntenek a politikusok.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#37648) kymco válasza glutamin (#37647) üzenetére


kymco
veterán

Támogatható hogy reformálják meg a választási rendszert, de vannak olyan emberek pld mozgássérültek, csökkent munkaképességüek (ezeket az ambarakat a mai világ nem tudja igazán integrálni, feleslegesek a kapitalizmusban, mert improduktívak), önhibájukon kívül nem adózó állampolgárok, akik a mostani rendszerben sem rendelkeznek túl nagy érdekérvényesítő képességgel, de mi lenne, ha még nem is szavazhatnának...
A mai világban az az értékes ember, aki sokmindent tesz, aki pedig keveset tud tenni valamiért, az kevésbé értékes... ez szerintem nem egészséges hozzáállás...( szvsz ezért van olyan sok amerikainak... és ma már európainak is saját pszichológusa), kár lenne ezt erősíteni még a választójog ilyenformán történő átszabásával...

www.refujvaros.hu

(#37649) kymco válasza kymco (#37648) üzenetére


kymco
veterán

ambarakat=embereket :)

www.refujvaros.hu

(#37650) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Gyurcsány szerint nem szabad hitelből bérekre költeni: :))[link]

A közszféra dolgozóit miért kétszeresen büntetik (bérbefagyasztás és a 13. havi fizetés megvonása)? – kérdezték interneten a miniszterelnököt, aki szerint az igazi büntetés a munkahely elvesztése lenne. Hitelekből pedig nem szabad bérre költeni.

Az adócsökkentésről elmondta: akkor lehet szó róla, ha nem jár bevételkieséssel. Most is lehet adócsökkentés, ha azzal nem veszélyeztetjük például a tanárok bérének kifizetését. Ez most nem ilyen helyzet.

Talán ne a tanárok bérének kifizetésével példálózzon, hanem veszélyeztesse a minden ellenőrzés nélkül pazarlóan elszórt szocsegélyeket vagy a 300ezer kamu rokkantnyugdíjas ingyen juttatásait. (GDP arányosan 5%-al költünk többet a szociális rendszerünkre mint pl. szlovákia)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.