Hirdetés

2024. július 8., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37501) troller válasza glutamin (#37499) üzenetére


troller
senior tag

Legyen miből fizetni a 13. havit, mer még a végén nem kap sütit karácsonykor. :D

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#37502) R


R
aktív tag

tegnap rányomok a közvetítésre, olyan szépeket ásítoztak percenként, hogy ihaj, biztos hosszú volt az éjszaka :D

(#37503) lajafix válasza Flashcash (#37496) üzenetére


lajafix
addikt

e szerint 5% volt a devizatörlesztés 2004ben.

6os dia.

Rock'n Roll

(#37504) lajafix


lajafix
addikt

(#37505) fokukac válasza lajafix (#37491) üzenetére


fokukac
nagyúr

(#37506) lajafix válasza fokukac (#37505) üzenetére


lajafix
addikt

naná hogy a híveknek a pirulát nem a választás előtt akarja beadni a fidesz. húzd vissza nyelved.

hívhatjuk (határ:) )adócsökkentésnek vagy adóátalakításnak. nekem hótmindegy. Egyértelmű, hogy a fidesz sem a minbér adójának csökkentésére gondol pl.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#37507) brownus válasza lajafix (#37503) üzenetére


brownus
veterán

Persze, de nem erről beszélünk, hanem a devizakibocsátásról és a költségvetés finanszírozásáról. Ugyanezt a diát nézd tovább.

#####
Bocs, kollégám gépénél ültem. :) //Flashcash

[ Szerkesztve ]

(#37508) fokukac


fokukac
nagyúr

egy jó cikk:

Mire elég a magyar devizatartalék?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#37509) prmcsk válasza lajafix (#37504) üzenetére


prmcsk
addikt

4.) a korrupció "legbrutálisabb módon történő letörése" azért, hogy közérdek rovására ne lehessen eljárni. A miniszterelnök utasította az igazságügyi minisztert, hogy új, a magyar jogrendszerben eddig nem létező eszközöket is bevethessen ezen célok elérése érdekében.

Drága jó ferikém ! Ezt talán a ti és a szdsz padsoraiban kellene kezdened, ahol évi 100 milliárdok tűnnek el feleslegesen, az idiótábbnál idiótább nagyzási mániátokban. Nálatok nem csak álmodik a nyomor, rosszabb...Ti a nyomorban meg is akarjátok csinálni, kerül amibe kerül...

Bármerre nézünk PPP sztrádákat, a két síkságot összekötő viaduktokat, alagutakat és hihetetlen költségű metrókezdeményt látunk, a lehető legdrágább kivitelezésben. Persze tudjuk miért. A hídépítő rt mi a lótúrót építene, ha nem hidakat ? Ha nincs mit majd kitalálunk valamit, hova kell...

Csak a hülye ember ugrik ott is, ahol nincs árok...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#37510) lajafix válasza brownus (#37507) üzenetére


lajafix
addikt

Én tegnap ott maradtam le, hogy devizában felvenni a hiteleinket talán azért lett volna érdemes, hogy finanszírozzuk a meglévő devizahiteleink aktuális törlesztését.

A forint kiadásokat meg ne az állam devizaspekulációján keresztül finanszírozzuk, ezt vállalja be a befektető. Arra kapja a felárat. :D

szóval valamit nem értek, nem ugyanarról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#37511) lajafix válasza prmcsk (#37509) üzenetére


lajafix
addikt

nos igen, ferike menesztése miért nincs napirenden? (merthogy állítólag még nagyobb lenne a káosz. :)) )

Rock'n Roll

(#37512) juliabrilke válasza fokukac (#37508) üzenetére


juliabrilke
addikt

Őszintén! A linkre klikkelve egy nagy :D -t vártam. :DDD

(#37513) fokukac válasza juliabrilke (#37512) üzenetére


fokukac
nagyúr

bocs, nem akartam csalódást okozni...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#37514) N4r4ncs válasza juliabrilke (#37512) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

(#37515) Sárpac válasza bLaCkDoGoNe (#37443) üzenetére


Sárpac
nagyúr

"röhejesnek tartom, hogy azok kapjanak 13. havit, akik amúgy is a költségvetéstől kapják a fizetést, tehát értéket nem termelnek."

A közalkalmazotti bértábla legalább ennyire röhejes a 13.havi egy húzó trükk volt, hogy becsalják a munkaerőt az amúgy lófing fizetésű ka. rendszerbe.

Mi várható ez után? Tömeges kilépések a rendszerből.
Kígyózó sorok, több hónapos várakozás egy egy műtétre, a betegellátás veszélybekerülése, akadozások az önkormányzati rendszerben és a bürokrácia szárnyalása.

Már most is 2-3hetet kell várni hogy egy fogamat betömjék, semmi gond lesz belőle 1,5hónap.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#37516) Budaházy válasza Sárpac (#37515) üzenetére


Budaházy
aktív tag

itt nagyon nagy rendet kell rakni amire LQró már nem lesz képes sohasem

nincs meg a bizalmi tőkéje a változtatásokhoz

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#37517) Carpio


Carpio
tag

Egy valamit áruljon el nekem valaki:
A körülöttünk lévő posztkommunista országok rendszerváltásakor a komcsi vezetőket elüldözték vagy akár ki is végezték (Románia), nálunk minden komcsi vezető a helyén maradt (tulajdonképpen most is az Apró-Dobrev klán kezében az ország).
Miért?Miért?
Gyengék vagyunk?

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#37518) kymco


kymco
veterán

"Az Országgyűlés Költségvetési Adó- és Pénzügyi bizottsága 16 igen, 11 nem szavazattal általános vitára alkalmasnak nyilvánította a jövő évi költségvetési javaslatot, annak ellenére, hogy a bizottsági ülést félbe is szakították egy időre, hogy a kormány írásos tájékoztatót adhasson a tervezett legfrissebb változtatásokról, amely azonban végülis nem készült el."

[link]

Ez a demokratikus rendünk.... A tanú című film elbújhat Kellerék mellett...

Más:
Bölcs vezérünk tájékoztatja az öt parlamenti pártot, majd ötpárti egyeztetés "eredményeként" ecsetelte a megszorításokat... ügyes....kész tények, majd a felelősség szétkenése... ügyes

www.refujvaros.hu

(#37519) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Gyurcsány elképzelése a közszféra minőségi átalakításáról, és reformjáról. :))

"A közszférában jövőre egy fillér béremelés sem lesz, sőt, a 13. havi juttatás kifizetését sem tudja garantálni a kormány. (Utóbbiról tegnapi cikkünkben [1] írtunk.) Fontosabb a közszférában a munkahelyek megőrzése és a szolidaritás, ami ebben az ügyben kell, minthogy el kelljen bocsátani a közszférából embereket cserébe azért, hogy az ottmaradók fizetésemelésben részesüljenek – indokolt Gyurcsány. "

Segélyekhez még mindig nem mernek hozzányulni, pedig elsőnek itt kellett volna kezdeni a megszorításokat. Ne feledjük Gyurcsány nemrég még azt mondta nem szabad a segélyeket munkához kötni mára úgy tűnik megváltozott a véleménye:

"A szociális rendszerben két ponton is kiigazítást kell végrehajtani: a rászorultsági elvet érvényesíteni kell és akik tudnak dolgozni, esetükben érvényesüljön a "segély helyett munka"-elv. "

Még egy nagyon fontos téma lenne amiről nem nagyon van semmi infó, a közteherviselés visszahozásáról. Most kellene újra megvalósítani a közteherviselést, mert a mostani adórendszerünk abnormális. (Az SZJA bevételek harmadát 3% munkavállaló fizeti, arányaiban 2X annyi minimálbéres van nálunk mint szlovákiában, és a munkavállalók jelentős része csak minimális SZJA-t fizet be a közösbe.

[ Szerkesztve ]

(#37520) Flashcash válasza Flashcash (#37519) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A képről röviden:
Első pillantásra talán meglepő lehet a szlovák és a magyar jövedelemszerkezet összevetése, de ha jobban belegondolunk, az analógia igen sok szempontból indokolt. A gazdaság fejlettsége és szerkezeti hasonlósága miatt indokolt feltételezni, hogy a jövedelmek is hasonlóképpen alakulnak. Ehhez képest a szlovák társadalomban a "normálisnak" tekinthető, haranggörbe-jellegű eloszlás figyelhető meg, Magyarországon viszont a minimálbér alattiak erős túlreprezentáltsága a jellemző. Ez nyilvánvalóan olyan abszurd, hogy biztosra vehető: jelentős jövedelemeltagadás áll a jelenség mögött. Érdemes megjegyezni, hogy az 1000 milliárd forintos kalkulált jövedelemkülönbség nem a teljesen fehér gazdasághoz viszonyított "távolság", hanem mindössze a szlovák helyzettel való összevetést tükrözi - és így a helyzet hatékony kezelése rendkívüli potenciált sejtet. Személyi jövedelemadó-bevételből nagyjából 200 milliárd, járulékokból 250-300 millárd forintnyi többlet keletkezne, ami a költségvetés helyzetét igen nagy mértékben javítaná.

(#37521) Sárpac válasza Flashcash (#37520) üzenetére


Sárpac
nagyúr

A grafikonból jól látszik, hogy a jelenlegi már totálisan leszakadó félben lévő középréteg viseli a legnagyobb terheket, meg, hogy milyen nagy is a differenciálódás a felsőbb fizetésekben.
Ma jobban jár egy zsebből fizetett minimálbéres mint egy bruttó 150ks fizetésű rendes dolgozó.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#37522) Füge007


Füge007
senior tag

A kép aláírása nincs válsághangulat.
Akikkel beszélek a környezetemben meg válsághangulatban vannak, hogy is van ez.

[ Szerkesztve ]

Füge

(#37523) fordfairlane


fordfairlane
veterán

November 4., amerikai elnökválasztás.

x gon' give it to ya

(#37524) Sárpac válasza Füge007 (#37522) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Fogadni mernék, hogy ennek ellenére lesz képviselői fizetés Emelés!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#37525) Dubmaster


Dubmaster
aktív tag

Arra azért kíváncsi lennék, hogy a sok szoci, liba most is tapsikol -e a gyönyörtől.

Eljött újra 1981, a valutaalap nyomja a brutál drága hiteleket, amit persze megint MI fizetünk meg. ********

ismét a középosztály nyakában a kötél, munkanélküli ( nem kényszerből), roma****** pedig továbbra is él a segélyből, mert ugye ahhoz most sem mertek hozzányúlni...

*************

Gratulálok szocliba szavazók:

" Ilyen böszmeséget még kormány nem csinált, mint Önök 2002-2008 között" (Kósa Lajos)

[ Módosította: Racecam ]

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#37526) Dubmaster válasza Füge007 (#37522) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Díszmagyarok

*************

NAh, ezek a Ti példaképeitek?

[ Módosította: Racecam ]

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#37527) rollins válasza Carpio (#37517) üzenetére


rollins
őstag

Hát Romániában is sok securitátés a helyén maradt, csak most már más színben.
Ja, a legtöbb volt szoc. országban, meg ki vannak zárva. Itt is az kellett volna. Hogy ez miért nem így lett? Valami kis sunyi alku miatt gondolom. Talán ennyire be voltak szarva az elvtársaktól? Passz.

(#37528) fokukac válasza Dubmaster (#37525) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ha tudnád, miről van szó...

99% a valószínűsége annak, hogy nem is lesz szükség arra, hogy lehívják a hitelt. Ez az egész azért kell, hogy a befektetők is elhiggyék, hogy Magyarország fizetőképes marad.

Itt le van írva, hogy miért.
Próbáld meg elolvasni és értelmezni. Bár így a hozzászólásodat elnézve, nem lesz egyszerű... De meg tudod csinálni, csak koncentrálj erősen.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#37529) Integra válasza Dubmaster (#37526) üzenetére


Integra
titán

téged vertek kiskorodban?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37530) fokukac válasza Integra (#37529) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem eléggé... ;]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#37531) Racecam válasza Dubmaster (#37526) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Két hozzászólásodat flamekeltő és kisebbségre nézve sértő volta miatt moderáltam.
Ez itt nem megengedett, a következő ilyennek ban lesz a jutalma.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#37532) Dubmaster válasza Integra (#37529) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Igen, komcsi rendőrök!!!

És Téged?

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#37533) Dubmaster válasza Racecam (#37531) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Tudomásom szerint a "roma" a "megengedett" kifejezés! Kérlek, a mondatot egészében értelmezd, mert a "lustadisznó vessző után volt, nem pedig a roma jelzőjeként...

csak a pontosítás kedvéért.

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#37534) Integra válasza fokukac (#37530) üzenetére


Integra
titán

neki már mindegy...
vicc
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37535) rollins válasza fokukac (#37528) üzenetére


rollins
őstag

Legutóbb mikor vett fel hitelt az mszp-szdsz kormány és miért? Vagy hogy működik ez?

(#37536) Dubmaster válasza fokukac (#37528) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Persze, világos...csak az a baj, hogy a statisztika és a közgazdaság azon ágak közé tartonak, ahol a fehér = fekete, vagy a fekete=fehér. Azaz mindenki azt olvas belőle ki, amit saját szempontjából elfogadhatónak tart. Én így gondolom, Te másképp...ezt hívják véleménykülönbségnek. Ettől függetlenül azért abban gyorsan egyezzünk meg, hogy egy hajszálra vagyunk a csődtől (pl. Financial Times)

egyébként ne mínősíts, nem kértelek rá, ráadásul semmilyen jogalapod sincs hozzá! Ugye, kedves MODERÁTOR?

A szellemi képességek nem pártszimpátia alapján alakulnak... vagy Nálad másképp működik?

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#37537) Racecam válasza Dubmaster (#37533) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

A roma szó nincs is moderálva az említett kifejezés, pedig a jelzője volt. De itt nincs több vita erről, fáradj a megfelelő topicba ezzel.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#37538) fordfairlane válasza Dubmaster (#37526) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ők a példaképeim, különösen a miniszterelnök, hiszen ő csak az ország érdekében cselekszik, miközben a Fidesz a saját pecsenyéjét sütögetve az országot a szakadék szélére sodorta! Mindig az MSZP-re szavazok, még akkor is, mikor nem.
Hiszen az Ájemef is megmondta , hogy összefogás kell, meg szeretet, csak akkor ad pénzt!

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#37539) Integra válasza Dubmaster (#37536) üzenetére


Integra
titán

"A szellemi képességek nem pártszimpátia alapján alakulnak"

ez tény.
de az azonos szellemi képességűek csoportosulása, az bizony jól kivehető, ahogy ebben a topicban is, ebben mindig újra megerősítitek az embert... :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37540) rollins válasza Integra (#37534) üzenetére


rollins
őstag

Te mi a f*nak örülsz?

(#37541) fordfairlane válasza rollins (#37540) üzenetére


fordfairlane
veterán

Mosolyt csalt az arcomra az élet.

Remélem, valaki vágni fogja, honnan az idézet.

x gon' give it to ya

(#37542) fokukac válasza Dubmaster (#37536) üzenetére


fokukac
nagyúr

Pont erről ír az a cikk. Hogy van az a háromféle mutatószám, és hogy Magyarország esetében miért nem lehet alkalmazni ezeket. Ez pontosan az, amiről a nyugati gazdasági újságok nem írtak, sőt, még a válság-jós mourini sem látja ezt, mint összefüggést.

A közgazdaságtan ezen része pedig egy viszonylag egzakt dolog.

A szellemi képességek tényleg nem pártszimpátia alapján alakulnak, viszont a stílus maga az ember, és szoros korrelációban áll az intelligenciával. Sorry, I'm prejudiced. I hate everybody. :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#37543) lajafix válasza fokukac (#37528) üzenetére


lajafix
addikt

a logikai bukfenc ott van ebben a gondolkodásban kukac, hogy a kormány épp az imf hatására kezdte el a szoc kiadások maszatolását, addig szó sem volt a kiadás oldali elqrás halvány kiigazításáról sem! Az IMF bevonása pedig a kormányzati csőd beismerése.

A befektetők erre ma 13,x %os kamatra vettek állampapírt, nem nagyon hiszik, hogy nem lesz itt eltolás. Ugyanis nem váltotzott SEMMI!

Rock'n Roll

(#37544) Dubmaster válasza Integra (#37539) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Maximum az azonos "oldalon" állókra gondolhattál.

Egészségtelen énképed lehet, ha pozicionálod magad egy olyan szellemi közösségbe, ahova esetleg csak Te tartod magad odavalónak.

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#37545) lajafix válasza Integra (#37539) üzenetére


lajafix
addikt

Integra! Az e hétvégi tényeken alapuló hozzászólásaid után szerintem ebben a kérdésben te sem vagy kompetens! :)

Mesélj már milyen érzés nem válaszolni a neked címzett hozzászólásokra?

Rock'n Roll

(#37546) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Hagyjátok már békén egymás szellemi képességeit pls.

Inkább szavazzatok, Obama vagy McCain?

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#37547) Integra válasza Dubmaster (#37544) üzenetére


Integra
titán

nem kéne aludnod már?
jön a komcsi sandman, vigyázz:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37548) Integra válasza lajafix (#37545) üzenetére


Integra
titán

mire kopter barátom?
most kényelmetlenül kéne miattad éreznem magam?
miattad?
haha, kevés vagy te ahhoz nagyon... :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37549) Dubmaster válasza fokukac (#37542) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Lajafix megadta a választ, többet nem is nagyon lehet hozzátenni.

Azt viszont nem értem, hogy egy orgánumnak hiszel, 5 másiknak pedig nem?

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#37550) Integra válasza rollins (#37540) üzenetére


Integra
titán

hát annak biztos nem, hogy ilyen gyerekek még ilyen késő este fent vannak mint te is meg a többi mocskos szájú.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.