Hirdetés

2024. július 4., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archívum XVIII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#3251) Senior tag válasza Dare2Live (#3229) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Te nem láttad az eseményeket, és rossz forrást választottál tájékozódásul. Nem volt 1000 fős a kemény mag (a fele se), és volt vízágyú.

Ugorgyunk!

(#3252) lajafix válasza Egon (#3224) üzenetére


lajafix
addikt

''Számomra elegendő bizonyíték ebben a kérdésben az, amit
a/ a saját szememmel láttam,
b/ a közeli hozzátartozók, barátok láttak (köztük olyan is, aki a szó szoros értelmében egész nap a TV előtt ül).
''
Hidd el a statisztika biztosabb az emberi szubjektivitásnál.(Mert ez az.)
Persze csak abban az esetben, ha a saját véleményemet alátámasztja. :)) Ugye Rive te is ezért hivewtkozol most a 2/3 1/3 arányra?

Rock'n Roll

(#3253) Senior tag


Senior tag
aktív tag

Ki az a ''MAYGAR''? :F

Ugorgyunk!

(#3254) rup1u5


rup1u5
nagyúr

engem az lepett meg hogy a rendörség mennyire dilettáns módon kezelte (vagyis, hogy nem kezelte) a helyzetet.
[link]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3255) zLegolas válasza Thyb (#3234) üzenetére


zLegolas
őstag

Szerintem GyF csak szimlán felvette a kesztyűt, és retorikailag OV hazai pályáján képes lemosni őt.

Anno ebben nem volt ellenfele senki Viktornak, most emberére akadt. Semmi különös.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#3257) dabadab válasza szucsi (#3227) üzenetére


dabadab
titán

''maga a köztévé viccelődött ezen egyébként egy önreklámjában''

Kivancsi leszek, h a mokas kedvu fotosopperek mit hoznak majd ki ebbol :)

DRM is theft

(#3258) aesir válasza Senior tag (#3253) üzenetére


aesir
veterán

Ne csináld ezt kérlek, még a végén válaszol és ittragad:)

Van saját életem...

(#3259) Realradical válasza zLegolas (#3243) üzenetére


Realradical
őstag

Mátyás? Az ő ténykedése sem egyértelműen volt jó az országnak...

A nagy MAGYAROZÓKNAK figyelmébe ajánlanám, hogy a tatárjárás után a magyarság túlnyomó részét kiírtották, és kunok szlávok és még sokféle nép népesítette be újra az országot!
Az a magyar aki annak érzi magát szvsz.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#3260) lajafix válasza Thyb (#3239) üzenetére


lajafix
addikt

Szóval elmenekültél a szar és a fos közötti választás ''felelősségétől''? :)

Rock'n Roll

(#3261) beencee válasza Thyb (#3223) üzenetére


beencee
senior tag

Egyetértünk, én is 52-t hordok már régen :) Pontosan ezért mondom, hogy nem nagyon számíthatunk már rájuk, maradnak a hazai vállalkozások (amelyek az emberek túlnyomó részét foglalkoztatják), ráadásul az EU-s támogatási politika kifejezetten alkalmas egy protekcionista, hazai vállalkozásélénkítő programra (ti. mindenki ezt csinálja, erre jött létre). És persze az emberek, könyörgöm. A gazdaság nem egy különálló, öncélú valami, ami rendbejön, ha az emberekből még többet kisajtolunk és utána szarunk rájuk (mert elkúrtuk). A gazdaság a ti, az én családom, vállalkozásaink, stb.összessége, ha több ötlet, lehetőség van, megcsinálom a normál gazdaságban, mindenki jól jár. De ha az állam csak elvenni akar, a nekem nyújtott szolgáltatásait pedig folyamatosan szűkíti, akkor meg tudom ezeket csinálni a fekete gazdaságban is. Engem nem zavar, a könyvelés is egyszerűbb.

(#3262) szucsi válasza Senior tag (#3253) üzenetére


szucsi
őstag

''Hajrá magyarok, győztek a magyarok'' a fideszesek a magyarok, nem tudtad? a többi idegenszívű hazaáruló.

[Szerkesztve]

(#3263) Senior tag válasza lajafix (#3252) üzenetére


Senior tag
aktív tag

köztük olyan is, aki a szó szoros értelmében egész nap a TV előtt ül

Valami csöves, aki ott lakik a Szabadság téren? :DDD

Ugorgyunk!

(#3264) zLegolas válasza aesir (#3248) üzenetére


zLegolas
őstag

Nem hiszem, hiszen a lényeget én jórészt a Te szavaidből merítem...

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#3265) mahatma


mahatma
aktív tag

mielőtt utcára mész, üss fel egy ''Magyar helyesírási szótár'' elnevezésű vastag könyvet, siralmas.... :(

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#3266) tildy válasza vati (#3202) üzenetére


tildy
nagyúr

Köszönöm a linket, és a ''magyarázatot''.

'' Az összes itteni hsz-od illusztrálja a sikeres ballib propaganda működését.''
Szerintem ez a másik oldalról szintén elmondható. Én spec hibáztatom a ballib oldalt is, a jobboldalt hibáztatni eddig jobboldali embertől csak néha néha láttam. (Divot szokott néha ezügyben néha olyat mondani, hogy ezt vagy azt másképp kellett volna tneni).

Fóbia és naivitás: Igen , naivitás azt hinni, hogy az emberek jobban érzik magukat ha nyugi van. Vagy bármi amit gondolok . Csak ha ismered melyik ''vallással'' szimpatizálok, akkor lehet jobban megérted ;) ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3267) Egon válasza aesir (#3236) üzenetére


Egon
nagyúr

Már nekem is feltűnt (ahogy visszaolvastam, másnak is), hogy te már minden voltál, mindent (jobban) tudsz, egyáltalán: a Mekkmester ipari tanuló hozzád képest. Erre csak egyetlen magyarázat van: te vagy a Havas Henrik! ;] :))

Ui.: azért zárásképp még egy statisztikát áss elő nekem, szívem, ugyanis az, hogy ''ott dolgoztam, meg sok haverom van ott'' minden, csak nem érv... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3268) Senior tag válasza szucsi (#3262) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Nem tudtam, bocsi. Nem járok politikai gyűlésekre. Még balosokra sem, ahol ilyen elhangozhatott. :)

Ugorgyunk!

(#3269) Recon_hun


Recon_hun
tag

Náci vagy nem náci uj játékunk..
Belépő kviiiiz magyarázza el mi a különbség náci skinhead között
főnyeremény egy utazás magyarország háborús szívébe Bp-re. programok 22:00-3:00 mtv meglátogatása :) :D :DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#3270) Realradical válasza mahatma (#3265) üzenetére


Realradical
őstag

:DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#3271) szucsi válasza Senior tag (#3263) üzenetére


szucsi
őstag

a munkakerülőre javaslom a jövőben a ''hivatásos forradalmár'' jelzőt használni a politikai korrektség jegyében :D

(#3272) lajafix válasza Senior tag (#3241) üzenetére


lajafix
addikt

''A kérdés az, hogy milyen megfontolásból?''
Ebben nem keresek hátsó szándékot. Senki sem meri felvállalni a döntést. Petrétei is inkább felajánlotta távozását de nem volt szerencséje. Az erős kézivezérlés ezzel jár.

Rock'n Roll

(#3273) szucsi válasza Senior tag (#3268) üzenetére


szucsi
őstag

huhh, pedig ezt maga viktor vezér mondta az EP választások után.

(#3274) fokukac


fokukac
nagyúr

na mindegy, örüljünk.
az ügy érdekében Fradista és Újpestes össze tud fogni.
:)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3275) beencee válasza Kicker (#3238) üzenetére


beencee
senior tag

Az ilyen helyzetekhez az EU-nak semmi köze, ilyen alapon Franciaországot, vagy Portugáliát, stb. folyamatosan kizárhatnák.

(#3276) dabadab válasza Senior tag (#3241) üzenetére


dabadab
titán

Igazabol ez vagy hosszu ideje fennallo strategia, vagy tenyleg ennyire toketlenek. Lsd pl az Erzsebet-hidi benazas (meg az utana kovetkezo ''tuntetes''), stb.

DRM is theft

(#3277) Egon válasza lajafix (#3252) üzenetére


Egon
nagyúr

Várom a hiteles linket a statisztikáról, ami cáfolja a ''szubjektivitásom'' (ami akkor több ember szubjektivitása, de ez ne zavarjon). Hajrá.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3278) szucsi válasza fokukac (#3274) üzenetére


szucsi
őstag

pedig reménykedtem, hogy egyszer kölcsönösen agyonverik egymást, és akkor nyugi lesz végre tőlük :D

(#3279) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Te mit szeretnél? Hogyan látod a helyzetet, milenne a teendő? Oké, a kormány monnyon le. Aztán? Új választások. Bekerül 2 párt. A szocik nemtudják végigvinni a programjukat, a fidesznek meg nincs. Nem is lehet, nem is száítana a hirtelen ölébe pottyanó hatalomra. A hiány nemlesz kevesebb, a bizalom csökken az ország iránt, míg felál laz új kormány, ismét több hónap. Plusz ők is csak megszorításokkal élhetnek, lehet, hogy máshol húznak, de az meg másnak fáj. Amit meg ígértek, az más volt, hoppá, akkor kiderül, hogy ők is hazudtak. Egy hazugot lecseréltünk egy másikra. Közben meg csak sokkal szarabb az ország helyzete.

Nincs ez továbbgondolva, a székházasdi se volt. Mindenesetre jó látni, hogy emberek egyész nap ráérnek az esőben ácsorogni, meg vidékről buszokkal pénzért feljönni. Akkor annyira mégcsincsenek szarul anyagilag. Nemrég leírtam ,hogy itt minden fordítva van. Nem csak a balos párt és jobboldali politikája, meg a jobbos párt baloldali politikája. Aki igazat mond a kampányban elbukik. Aki hazudik, nyer. Aki jót akarna tenni az országgal,először mindenképp hazudnia kéne. Tehát becsületes ember a büdös életbe nem kerülhet hatalomra. Aki renberakj az országot, azt leváltják, aki elcseszi, azt újraválasztják.

annyira sok ilyen kettős dolog van, az emberek maguk sem tudják, mi van, viszont itt ez a jó buli, lehet büntetlenül vandálkodni, meg fujjolni. A közös ellenségkép az kell. És összehozza az embereket.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#3280) orkester


orkester
senior tag

Pártállástól függetlenül szerintem szörnyű mire voltak képesek az emberek. A békés tűntetéseket sem szeretem, de ám legyen, ha tényleg jó célt szolgál. De ez a tegnapi erőszak és elvakultság sok ember részéről elképesztő. A ''sajátjaikat'' is ugyanúgy megdobálták kővel ha éppen ott álltak. Nem igen érdekelte őket sem mások, sem a maguk testi épsége, csak a rombolás, a dobálás, stb.
Ráadásul azokat sem értettem meg akik párjukkal együtt futkostak a könnygáz felhők és az égő, életveszélyes autók között. Ennyi felelősség nincs a másik iránt, akinek gondolom nem barátságból fogta a kezét? :F És ha meghalt volna az akit szeret, mert pl. eltalálja egy jól irányzott macskakő? Akkor mi van, rádöbben, hogy mégsem olyan jó ''hecc'' ez?!
Na mindegy, én mindenképpen elítélem ezt a fajta viselkedést és azt hiszem erre egyik ország népe sem lenne büszke... :( Azért páran biztos dagadó mellkassal és büszkén tértek nyugovóra.

[Szerkesztve]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#3281) fokukac


fokukac
nagyúr

Tényleg, volt tavaly az MTV-nek egy olyan hirdetése, hogy

''Ha forradalom lenne Ön melyik televiziót foglalná el?
MTV - értéket közvetít''


basszus, ezek tudtak valamit.
:D


Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3282) Recon_hun válasza szucsi (#3271) üzenetére


Recon_hun
tag

wellnes forradalom: tank nélkül sok emberek (alapbol 10ezer ember), KEVÉS RENDŐRREL, kevés túristával, kényelmes szép környezetbe, fakultativ programokkal csak 1000ft ért

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#3283) Realradical válasza fokukac (#3281) üzenetére


Realradical
őstag

Pedig ha a 11ker RTL klub székházhoz mennek az csupa üveg..lehetett volna ajtót csinálni...bár az biztos nem lett volna ilyen bulis! :DDD

[Szerkesztve]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#3284) Senior tag válasza szucsi (#3246) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Örülök, hogy már Kelet-Európában (Elefántcsontpart) is lehet kakaót és földimogyorót termeszteni...

Ugorgyunk!

(#3285) lajafix válasza Egon (#3277) üzenetére


lajafix
addikt

Kérd Rive-tól, ő adta az adatot. Egyébként nincs abban semmi meglepő, hogy a kormánynak és a kormánypártoknak összeségében nagyobb a megjelenése a médiában, mint az ellenzéknek.

Rock'n Roll

(#3286) fokukac válasza szucsi (#3278) üzenetére


fokukac
nagyúr

igen, ez nekem is ott van a titkos vágyaim között.
van egy annyira unintelligens, de cserébe agresszív réteg, akit így konkrétan ha már lelőni nem lehet, szigorúan életfogytig bent kéne tartani valami jó nyugis helyen, a többség biztonsága érdekében....

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3287) szucsi válasza Senior tag (#3284) üzenetére


szucsi
őstag

hehe :DDD

(#3288) beencee válasza Dalai Láma (#3279) üzenetére


beencee
senior tag

Ennyi valódi programja szerintem bárkinek van, ilyen alapon nem lehet az oldalak, vagy a pártok között különbséget tenni.

(#3289) Senior tag válasza szucsi (#3273) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Az idézőjelest, vagy az idegenszívűt is? Előbbi még beleférhet.

Ugorgyunk!

(#3290) nemcso válasza Realradical (#3283) üzenetére


nemcso
senior tag

Nem, mert túl sokat kellett volna oda-vissza gyalogolni... ;]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#3291) shift+ő válasza lajafix (#3219) üzenetére


shift+ő
senior tag

A gáz árra adott válaszod helyes, de ov a kampányban nem erről beszélt, és sajnos nem te vagy az ellenzék minisztrerelmök aspiránsa.

Most én jövök. 02-06:
50% fizetésemelés, évi 500-600 milliárd.
13 havi nyugdíj: évi 150 milliárd
Állami fejlesztések:
- AP fejlesztés, 800millió/kmes pazarlással. 900 milliárdot költöttünk ezen időszakban erre. Mennyi ment el feleslegesen? 300-400?
- Sulinet program


Igazad van, ezek egy része felesleges kiadás, és arra a ''hazugságra'' alapul, hogy van miből, de szinte mindegyikre hogy reagátl a fidesz, hogy az kevés adjon többet az állam, de sosem modtták meg, hogy miböl.

Az autópályák esetében, Kóka végre bevállalta, hogy nem építenek minden tanyaközponthoz lejárót, mert az nagyon drága, és nem (csak) amiatt volt drága az autópálya mert sokat loptak el belőle, hanem azért, mert túlk sok extra dolgot építettek fel vele egyidejüleg.

(#3292) Thyb válasza lajafix (#3260) üzenetére


Thyb
senior tag

kb ahogy mondod, az egyik ujj heggyel akarta megetetni velem a másik mivel csepfolyósra igérte marokkal. Én meg ugy voltam, hogy csesszék meg.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#3293) beencee válasza lajafix (#3285) üzenetére


beencee
senior tag

Az általánosan elfogadott 1/3 kormány, 1/3 kormánypártok, 1/3 ellenzék.

(#3294) szucsi válasza fokukac (#3286) üzenetére


szucsi
őstag

igen, egy haverom mondja mindig, hogy ha egy fradi-ute meccsre ledobnának egy halom bombát, utána újra kellene sztenderdizálni az IQ-teszteket. :DDD

(#3295) Dare2Live válasza Dalai Láma (#3279) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hihi ez tetszik nagy igazságok vannak benne.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3296) rup1u5 válasza Dalai Láma (#3279) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Veled és Orkesterel tökéletesen egyetértek.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3297) probizz


probizz
tag

''A magyar szó még nem magyar érzés, az ember, mert magyar, még nem erényes ember, és a hazafiság köntésében járó még korántsem hazafi. S hány ily külmázos dolgozik a haza meggyilkolásán...'' (Széchenyi István)

''Hallgatni, mikor beszélni kell, szintoly nagy hiba, mint beszélni, mikor inkább hallgatni kellett volna.'' (Széchenyi István)

''Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba, vagy komisz emberek ülnek egy bölcs és becsületes nép nyakára, akkor a nép azokat a silány fickókat minél hamarabb a pokol fenekére küldi. De ha egy hitvány kormány huzamosan megmarad a helyén, akkor bizonyos, hogy a nemzetben van a hiba. Akkor az a nemzet aljas vagy műveletlen.'' (Széchenyi István)

''Egy nemzetet nem megszállással lehet legyőzni, hanem történelmi tudatának és nemzeti önismeretének megsemmisítésével.'' (Talleyrand)

Bárcsak mindenkiben lenne egy kis nemzeti érzés, nem tudom miért kell bántani azokat akik (bár lehet hogy nem felnőttesen), de kifejezik ezt. Ezért halad így ez az ország, ha egy fórumon ekkora ''anyázások'' mennek,akkor mit várjunk országos szinten. Az a 3. Széchenyi idézet igencsak elgondolkodtató. Akinek nem inge ne vegye magára...
A népbutítás több évtizede jelen van.

(#3298) szucsi válasza Senior tag (#3289) üzenetére


szucsi
őstag

az idézőjelest, természetesen. amit viszont nem nehéz továbbgondolni: ha a fidesz győzelme után viktor azt mondja, hogy győztek a magyarok, akkor akik vesztettek azok milyenek? győztek a fideszesek = győztek a magyarok, tehát én pl, ainek esze ágában nem volt a fideszre szavazni, exkludálva lettem eme kategóriából, bár állampolgárságom, és anyanyelvem magyar.

[Szerkesztve]

(#3299) Latissimus Dorsi válasza lajafix (#3237) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Akkor a tények: az általad istenített Orbán kormány ideje alatt. 98-2000-ig a Bokros csomag hatására a GDP növekedés magasabb volt mint a reálbér növekedés. good. 2001-től ez a folyamat átfordult, és elkezdődött a lakosság életkörülményeinek javítása amit a gazdasági növekedés nem tudott követni. Magyarul nem volt megalapozott a reálbérnövekedés. Ebben benne van a 2001-es drasztikus (több mint 50%) minimálbér növelés, 25500 >>> 40000 Ami amellett hogy jelentősen megnövelte a bérköltségeket, csökkentette a foglakoztatást. Növelte a szürke és feketegazdaságba ''menekülő'' kisvállalkozásokat.
Erre még rátett egy lapáttal a 2002-es 25% emelés ami szintén hozzájárult a reálbérek GDP-hez viszonyított aránytalan növekedéséhez. A 100 napos program elemeiről nem is beszélve. Ami rátett egy lapáttal az eleve kedvezőtlen folyamatokra. Ezt a folyamatot 2004-re sikerült kikalapálni, ami utána következett az egy másik történet.

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#3300) Dalai Láma válasza beencee (#3288) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Szerintem ami a hangferlvételből is kiderült, eléggé gyorsan meg kellett csinálniuk a programtervezetüket. És hónapokig dolgoztak rajta. A fidesznek is rohamtempóban kéne valamit összehoznia, neki is hónapokba tellne,ha csak át nem vanné az mszp elképzeléseit. És minél nagyobb a csúszás, annál inkább csúszunk mi is lefelé. Ráadásul mint írtam, ők is beleesnének a hazugság vádjába.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archívum XVIII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.