Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1799) Klepti válasza Dzsee326 (#1795) üzenetére


Klepti
tag

Az utolsó kérdésre:
A felhasználástól függ.

Ha csak windowson használod, NTFS teljesen megfelelhet, elég okos, azonban picit lassabb, mint a FAT rendszerek. (Mac-en alapból csak olvasni tudod, de meg lehet oldani pár dolog feltelepítésével, hogy írni is tudd)

Ha több operációs rendszer között is használnád, akkor a FAT32 a leginkább kompatiblis, ezt gyakorlatilag minden tudja írni/olvasni, nagy limitációja azonban, hogy maximum 4GB méretű fájlokat tud kezelni, tehát egy nagyobb filmet nem tudsz rárakni, csak darabokban.

Azonban létezik exFAT is, amit ugyan a régebbi eszközök lehet, hogy nem ismernek fel, de mostanában már minden tudja kezelni. Itt szerencsére nincsen ilyen fájlméret korlátozás.

Szvsz érdemes exFAT-ot használni.

Bocsi a dupláért, lejárt a szerkesztési idő.

[ Szerkesztve ]

(#1809) spanyoll


spanyoll
addikt

SANDISK Cruzer Extreme 32GB USB 3.0 Fekete - exfatra formázva

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1831) spm


spm
tag

Sziasztok!

Samsung MUF-128BA (128Gb / USB3)

exFAT

NTFS

(#1838) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

ADATA S102 Pro 64GB USB 3.0:

USB 3.0, exFAT:

USB 3.0, NTFS:

Eredetileg Sandisk Extreme Cruzer 64GB USB 3.0 lett volna, de az nem fért bele a budget-be. :(

(#1856) aszamóca


aszamóca
aktív tag

OTG-s pen. exFAT-ra formázva.
Samsung Flash Drive DUO 128GB MUF-128CB/EU

[ Szerkesztve ]

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#1858) 8zabi


8zabi
őstag

Transcend JetFlash 810 64GB (USB 3.0, exFAT, eBay, sinceritytrading)

[ Szerkesztve ]

(#1903) King Unique válasza Glaz-dozfhut (#1902) üzenetére


King Unique
titán

Az olvasási sebesség valóban OK és tényleg megfelel a gyártói adatoknak. Viszont az írás elég gyenge...De mondjuk a mintafájl méretét sem érdemes túl kicsire venni, mert akkor nyilván nem fogja hozni a tesztnél a szekvenciális maximumokat! Azonban pl. az 50 MB még nem olyan apró és normál esetben azzal is többet kellene tudnia. A sima fájlkezelős / Double Commander másolással mi a helyzet, ott is ilyen lassú az írás egy nagyobb méretű fájl esetén?

Egyébként az az érdekes, hogy a korábbi mérésed alapján Windows alatt majd 100 MB/s volt az írási sebesség. A mai Linuxok ugyan már natívan támogatják az NTFS, vagy akár az exFAT fájlrendszert is, de pl. az írás nem feltétlen lesz minden esetben olyan gyors, mint Windows alatt (példa). Ellenben a túl nagy lassulás sem normális. Viszont, ha pl. FAT32 / Ext4 fájlrendszerre lenne formázva a pendrive, akkor úgy már a fájlrendszer sem lehet gond.

Amúgy vannak WinPE-alapú, szintén pendrive-ról bootolható megoldások is (pl.). Ezek ugyan nem hivatalos kiadások és ennek megfelelően kezelendők stb., de pl. diagnosztikai és tesztelési célra alkalmasak lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#1931) King Unique válasza FerNandor (#1930) üzenetére


King Unique
titán

Ahogyan nézem a másik topikban adott választ nem teljesen nézted át. Ezek között ott volt a javaslat, hogy egy másik OS alatt is célszerű lenne letesztelni a pendrive sebességét. Ezzel ki lehetne zárni a W10 alatti esetleges hibát. A Live Linux használatához pedig itt van egy leírás.

Egyébként milyen fájlrendszer van rajta? Az olyan flash-alapú tárolókra, mint a pendrive-ok, általánosan FAT32 / exFAT fájlrendszerek javasoltak. Illetve Linux alatt is FAT32-vel lenne célszerű tesztelni, vagy esetleg átformázás után pl. Ext4 fájlrendszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#1932) FerNandor válasza King Unique (#1931) üzenetére


FerNandor
őstag

De átnéztem. Kipróbáltam a Thinkpad T61-en, win 7 ultimate, és a philips 2.0 pendrive 30MB/s körül kezd másolni, viszont a másolás végére lecsökken 4MB/s körülre (1,5GB adatot másoltam). Ez a pendrive egyébként lassú típus. 64GB.

Az említett sandisk, amit vettem, az a T61-en 2-3MB/a körül másolt, ott nincs grafikon, de az átlag kb 2,5MB/s olyan nagy ingadozások, le 0-ra, nem láthatók. szerk.: közben úgy tűnik, hogy a T61-en felment a másolás stabil 5-6MB/s körüli sebességre. szerk. 2.: 3-4MB/s körül másol.

A T430-ason (win 10 pro) a 64GB-os philips gyötrelem, pár száz kB/s-mal kezd és marad is azon kb. és folyamatosan ingadozik, de felmegy néha 2-3MB-ra. Ali-s sandisk ugyanez.

Tehát, ami a lényeg: a T430-on korábban teljesen jól másolt egy másik sandisk pendrive-ra, amit nem merek rádugni a gépre. 8MB/s körül ment stabilan végig, ingadozás nélkül.

Rádugtam az aliexpresses sandisket, onnantól kezdve elkezdett gyötrelem lenni és ingadozik a sebesség más pendrive-val is.

olyan, mintha valamit elcseszett volna a T430-on.

Az aliexpresses sandisket exFat-ra formáztam legutoljára, azon is van még.

A philips NTFS-en van.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#1943) -szabi- válasza FerNandor (#1942) üzenetére


-szabi-
őstag

Igazad van, a hátralévő méret volt 1gb alatt.
Keresést könnyítendő: adata s102pro 64gb
Windows másol:

Total commander másol:

Ugyanezt a értéket kapom 4gb méret másolásnál.
SZERK: A pendrive exFat-ra formázva.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#1956) King Unique válasza sinci01 (#1954) üzenetére


King Unique
titán

A modellszám alapján erről a típusról van szó, ahol a gyártó csak a 100 MB/s olvasási sebességet adja meg referenciaként. Igaz, attól lehet akár +/- irányban is eltérés pl. egy otthoni tesztelésnél. Aztán amelyiknél nincsen feltüntetve az írási sebesség, annál rendszerint nem túl acélos, illetve (jóval) lassabb, mint az olvasás. Ha ugyanarról a modellről van szó, akkor egy korábbi teszt szemlélteti, hogy mennyit kellene tudnia üresen. Illetve olykor egy újraformázás / újraparticionálás sem árt, valamint az NTFS helyett másik fájlrendszerrel (pl. FAT32 / exFAT) is ki lehetne próbálni a másolást.

Az eszközkezelőben a házirend beállításait nyilván nem a teszt közben kellett volna megpiszkálni... Viszont ettől még nem feltétlen kellene tönkremennie a pendrive-nak. Nem tudod újraparticionálni az ITT említett módszerek (pl. diskpart) valamelyikével? Ha minden helyzetben kifagy tőle a Windows, akkor esetleg egy Live Linux alatt, vagy másik gépen lehetne megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#1962) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

ADATA UV131 3.0 32gb, exFat-ra formázva.(29 gigát mutat a rendszer) courtesytrading-től érkezett, 9 munkanap alatt. Írási sebességével nem vagyok kibékülve, de egyébként jó kis darab.

[ Szerkesztve ]

(#1996) King Unique válasza Sn00k (#1995) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben FAT32 alapon a fájldaraboláson kívül kb. semmit, mivel maga a fájlrendszer nem támogatja a 4 GB-nál nagyobb méretű fájlokat. Utóbbiakhoz pl. Windows esetében eleve exFAT, vagy NTFS kellene.

Egyébként van Pendrive probléma topik is, legközelebb inkább ott kellene feltenni az ilyen kérdéseket!

[ Szerkesztve ]

(#2019) Pioneer


Pioneer
senior tag

Kingston 64GB DT Elite G2 USB 3.1 Black - DTEG2/64GB

5 év Garancia,
Fém öntvény ház, minőségi anyag!
Nagyon gyors és olcsó (10500 Ft).
Nagyon ajánlott vétel!
:K

exFAT:

NTFS:

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#2045) King Unique válasza mikrofon (#2044) üzenetére


King Unique
titán

A tesztelésnél nyilván a hardverkörnyezet is számít, plusz a szoftverkörnyezet. Az utóbbinál előfordulhat némi eltérés Windows 7 vs. 10 esetében, valamint a teszteléshez használsz szoftver, annak verziója sem teljesen mindegy. De még a fájlrendszer sem és lehetnek (kisebb) eltérések FAT32, NTFS, exFAT esetében. Ezekben a tesztekben másik CDM verzióval és ATTO-val mérve jobb eredmények születtek, de még azoknál sem jött ki mindenhol a gyártó által megadott érték. Aminél az "up to" eleve a maximum, amit a gyártó elért a tesztnél, ellenben a felhasználó saját hardver- és szoftverkörnyezetében lehet attól +/- irányú eltérés. De inkább az utóbbi (-) szokott jellemzőbb lenni...

Ez esetben én valószínűleg lemérném a sebességet a korábbi válaszban említett megoldással is, vagyis pl. egy (másik) pendrive-ról bootolt Linuxon. Ha ott is csak ilyen eredmények jönnek ki, akkor az eszközök kb. csak ennyit tudnak, legalábbis azon a hardveren. Ellenkező esetben viszont akkor a Windowsnál nem stimmelhet valami.

[ Szerkesztve ]

(#2063) Crucio válasza Fishor (#2062) üzenetére


Crucio
aktív tag

Szia!
Válassz exFAT-ot és a foglalási egységet hagyd alapértelmezetten.

(#2064) -=RelakS=- válasza Crucio (#2063) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Sokra megy vele, ha a tévéje nem ismeri. Amúgy meg a Windows enged másfél gigás tárolót exFAT-re formázni? :F

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2065) Fishor válasza -=RelakS=- (#2064) üzenetére


Fishor
senior tag

Bocsi a filmek 1.5 gigásak. A pendrive 32 es meg 64 es.
Exfatot az egyik tv nem ismeri fel.

[ Szerkesztve ]

(#2066) King Unique válasza Fishor (#2062) üzenetére


King Unique
titán

A lemezfoglalási egységet ez esetben kb. felesleges piszkálni, bőven jó az, amit alapértelmezetten felajánl formázáskor a Windows. A fájlrendszer pl. egy 32 GB-os pendrive-nál lehet FAT32, exFAT, NTFS, a 64 GB-osnál pedig exFAT és NTFS, mármint ezeket ajánlja fel a Windows. Az utóbbinál a FAT32 azért esik ki, mert a Windows beépített eszközei max. csak 32 GB-ig engednek olyan fájlrendszerű kötetet létrehozni. De külső programokkal (pl. FAT32 Format) afelett is formázható FAT32-re a partíció.

Ha a tévé csak FAT16/32 és NTFS fájlrendszereket kezel, akkor pedig értelemszerűen ezek valamelyikére kell formázni a pendrive-ot. Az exFAT általában nem opció, mivel azt sok tv eleve nem kezeli. Ha a filmek mérete kisebb 4 GB-nál, akkor az NTFS mellett a FAT32 is opció. Aztán még az MBR / GPT partíciós séma is lényeges, mivel a GPT partíciós séma szerint lemezeket megint nem minden tv kezeli. Tehát ilyenkor lehetőleg MBR séma szerint legyen particionálva a pendrive.

(#2074) Crucio válasza -=RelakS=- (#2064) üzenetére


Crucio
aktív tag

Igaz, hogy nem volt dolgom különösebben sok tévével, de már a 2012-es alsókategóriás Samsung, illetve egy nagyon alja "Horizon" készülék is felismerte az exFAT-ra formázott pendriveot. Nem tudtam hogy ez problémát okozhat. Jó tudni.

(#2086) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Lemértem egy Sandisk Extreme go 64gb-os pendrivet.

Ez normális? Mitől függ, hogy láttam már nagyobb sebességű tesztet is ugyanerről. Formázáson vagy oprendszeren, vagy min múlik a dolog? Ez win 7 exFAT gyári formázás.

Üdv: Fishor

(#2088) SpaceKombajn válasza Fishor (#2086) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Szia!

Nekem egy Sandisk Flair és Dual volt lassú, mindkettő 64gb, úgy, ahogyan kivettem a dobozából, az elején 30MB/s volt a sebessége, ez pár másodperc után lecsökkent 14-re, majd 8-ra.
Ezután exFAT-ta formáztam (lehet ezen volt alapból is, mert csak ezt és NTFS-t ajánlott fel a Win7), valamivel gyorsabb volt, de régi medialejátszó nem ismerte fel, ezután formáztam NTFS-re (4gb nagyobb fájlokat is akartam másolni rá) és így megtáltosodott, 110-120 MB/s az írási sebessége (99%-nál tököl egy kicsit, gondolom az ntfs csinál ezt-azt ilyenkor még) mindegyik pendrivenak, majd teszek fel sebességtesztet a megfelelő topikba, azóta van egy Sandisk Extreme Pro 128gb is, ennek a gyorsaságára nagyon kíváncsi vagyok.

spacetime

(#2101) Sn00k


Sn00k
veterán

Sziasztok,

MA megjott egy samu 256 Gb-os prndriveom. Szamitogepre dugva azt latom exFat a kiterjesztese. Filmekre szeretnem hasznalni es az erdekelne erdemsebb lenne NTF-esre leformatalnom vagy maradhat igy is ?

3njoy the Lif3

(#2102) King Unique válasza Sn00k (#2101) üzenetére


King Unique
titán

Az exFAT is kezeli a 4 GB-nál nagyobb méretű fájlokat, vagyis csak azért felesleges NTFS-re formázni. Akkor indokolt az utóbbi, ha pl. olyan eszközön és OS-en (pl. egyes tv-k, médialejátszók stb.) is használva lesz a pendrive, ami az exFAT-ot nem kezeli, ellenben az NTFS-t igen. De ha csak PC-s, Maces környezetben, akkor megint nem indokolt, mivel a(z) (újabb) Windows, Linux, macOS rendszerek egyaránt kezelik az exFAT-ot. Meg az ilyen flash tárolókon elsődlegesen amúgy is inkább nem naplózó fájlrendszereket szokás használni, azért is vannak rendszerint gyárilag FAT32 / exFAT fájlrendszerre formázva.

Aztán amúgy olyanra formázod, amilyenre akarod. De egyébként érdekes ez az NTFS-mánia a pendrive-oknál... :D

[ Szerkesztve ]

(#2104) King Unique válasza Sn00k (#2103) üzenetére


King Unique
titán

Majd megmondják a SONY LCD és LED TV-k topikban. Ahol rákeresve az exFAT szóra, vannak a kezelésére utaló találatok, legalábbis egyes modelleknél. Amúgy meg kipróbálod, úgy elég hamar kiderül, hogy kezeli-e, vagy sem :D

(#2111) King Unique válasza Winne (#2110) üzenetére


King Unique
titán

Az első CDM screenshoton a Windows rendszerpartíciója (C) lett tesztelve, meg vsz NVMe SSD van alatta, azért a magas értékek. Egy mezei pendrive nyilván nem tud ennyit. Max. esetleg RAM cache használatával, de ott pont az utóbbi a lényeg, nem a pendrive tényleges sebessége.

Az adatátviteli sebességnél USB 3.0-n számít maga a hardver, azon belül pl. az alaplapi vezérlő, CPU, fájlmásolásnál a forrásmeghajtó sebessége, valamint a szoftverkörnyezet is. Az utóbbin belül a teszteléshez használt program, annak verziója, beállításai sem teljesen mindegy. Esetleg az 5.2.1-es CDM is kipróbálható, meg akár a 0 Fill mérés is, plusz az ATTO, ami az előzőleg linkelt tesztben is volt. Aztán a fájlrendszer is számíthat, de a szokásos FAT32, exFAT, NTFS hármasnál Windowson azért olyan nagy értérések nem szoktak lenni egy ilyen pendrive-nál, legalábbis normál esetben.

[ Szerkesztve ]

(#2116) NoX


NoX
senior tag

HyperX Savage 64GB sebességteszt:

A gyártó által megadott adatok:
350MB/s read, 180MB/s write (64GB)

A 128GB-os és nagyobb változatok gyorsabbak elvileg:
350MB/s read, 250MB/s write (128GB–512GB)

Zsír új, ez a teszt volt az első műveletem vele. Az alaplap hátlapi USB 3.1 Gen 2-es portjába dugtam. Papíron ez a pendrive elvileg "csak" 3.1 Gen 1.
Gyárilag FAT32-re van formázva. Formázásnál csak NTFS-t és exFAT-ot ajánl fel, utóbbi az alapértelmezett.

Legközelebb majd mire érdemes formázni inkább?

Azokat a ~0,01 írási értékeket nem teljesen értem. Ez normális?

[ Szerkesztve ]

(#2117) King Unique válasza NoX (#2116) üzenetére


King Unique
titán

A gyárilag megadott referenciaértékektől a felhasználó saját hardver- és szoftverkörnyezete függvényében (is) előfordulhat -/+ irányú eltérés. Sok esetben az előbbi (-) jellemző, de nálad pont az utóbbi (+), ami nyilván jó hír.

Ez a pendrive igen, csak USB 3.1 Gen 1 = USB 3.0 típus nemcsak papíron, hanem gyakorlatilag is. Sőt, jelenleg kb. az összes ehhez hasonló pendrive ilyen, hiába reklámozzák őket EZT kihasználva USB 3.1-esként a gyártók. Vagyis ezekhez elég a gépen az USB 3.0 port is, nem létszükséglet az USB 3.1 (Gen 2).

Az olyan flash tárolóknál, mint a pendrive-ok és a memóriakártyák, elsődleges a nem naplózó fájlrendszerek használata javasolt. Ilyen pl. a FAT32 és az exFAT, gyárilag is rendszerint ezek valamelyikére vannak formázva. A Windows a formázásnál azért csak az exFAT és NTFS fájlrendszereket ajánlja fel, mert FAT32-re max. 32 GB-ig enged formázni. Viszont külső programmal (pl. FAT32 Format) lehet az annál nagyobb méretű partíciókat, meghajtókat is.

Azok a ~0,01 4K írási értékek mondhatni normálisak, másnál is hasonló. A SanDisk Extreme Pro valamivel jobb, de igazából az sem nagy szám. A pendrive-ok ilyen téren általában eleve gyengék és inkább csak a szekvenciális értékeknél villognak, már amelyik... Ellenben a külső SSD-k mindkettőnél jobban teljesítenek, amit a Corsair Flash Voyager GTX-ről készült teszt is jól szemléltet. Valamint azoknál az USB 3.1 Gen 2 is reális, sőt teljesen ki is tudják használni a szabvány maximumát, ami egy másik tesztnél szintén jól látszik.

[ Szerkesztve ]

(#2119) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

XE8505 tvhez vettem pendrive-ot csak (felvenni vele)

Eddig Sandisk Extreme 64 GB volt , amire jól vett fel a tv

Új Maxell Speedboat 3.1 64GB vettem, de 10-15 mp-enként kép és hanghiba a felvételben (NTFS és exFat is)

Az új pendrive 3eFt volt, a régi 2 éve kb 9e volt.

Nem bírja a szükséges sebességet az új Maxell pendrive? Igaz a Crystal diskben az adatátvitel is jó alacsony....

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#2158) Albigator


Albigator
őstag

Patriot Supersonic Rage 2 256GB (PEF256GSR2USB)
gyártói oldal link

Mind2 fájlrendszerben csináltam tesztet kíváncsiságból:
Config az adatlapomon, gépház előlapján lévő csatit használva ami USB 3.1 Gen1-re van dugva.

I. exfat (alapértelmezett)

1. Atto Disk bench

2.

A) CrystalDiskMark (1 GB)

B) CrystalDiskMark (4 GB)

3. Másolás vinyóról (27 GB adat: A: 10 db 2.3-3.1 gigás mkv fájl; B: 68 db 0.35-0.65 gigás mkv)

A) 4p

(általában 100-120 megával másolt)

B) 4p 16 mp

(itt is kb 100-120 megával viszont gyakrabban beesett ilyen 70-80 körülire így végül kicsit lassabban sikerült azt a szintén 27 gigát átmásolni)

II. NTFS

1. Atto Disk bench

2.

A) CrystalDiskMark (1 GB)

B) CrystalDiskMark (4 GB)

3. Másolás vinyóról (27 GB adat: A: 10 db 2.3-3.1 gigás mkv fájl; B: 68 db 0.35-0.65 gigás mkv)

A) 3p 59mp

(sebesség kb ugyanaz mint az exfatnál és időben is igazából, itt talán gyorsabban állítottam meg a stoppert :) )

B) 4p 23mp

(itt a kisebb fájloknál 7 mp hátrány keletkezett exfathoz képest, nem érzem olyan jelentősnek)

4. H2testw

(exfatnál ez a teszt kimaradt sajna)

Összefoglalva:
Sose használtam exfat-ot és eddig nem is tudtam, hogy gyorsabb mint az NTFS, főleg bench programokban (eddigi, gagyi pendriveaimat nem teszteltem sose). 3 különböző márkájú tévével is próbáltam és működött, tudták róla olvasni a videófájlokat. De én úgy érzem maradok a régóta bevált és megszokott NTFS-nél, mert úgy látom a gyakorlatban (az én felhasználási szokásaim szerint) nincs sok különbség.

És szerinem nem rossz ez a 256 gigás pendrive ennyi pénzért (14-15e + szállítás). :D

[ Szerkesztve ]

(#2165) Albigator válasza Digitalpimp (#2162) üzenetére


Albigator
őstag

Én sose néztem egyik tv használatiát sem. Nem is gondoltam erre, hogy nem kezelné valamelyik az ilyen nagy méretű tárolókat.
Pedig nincsenek hú de nagyon jó tévéink, 3 különböző márka, a sima HD-s 40e (LG), a full HD 100e (Samu), a 4K-s 160e (Pana).
És mindegyiken működik, még az exfat fájlrendszerrel is...

(#2163) hotkar

Gondolom akkor munkához kellett. Mert ezekre mindig is kíváncsi voltam, hogy amúgy minek több féle virtuális gépet futtatni. :)

[ Szerkesztve ]

(#2172) Dagaddt válasza King Unique (#2170) üzenetére


Dagaddt
aktív tag

No akkor most leírnám mit tapasztaltam:
És, hogy teljes legyen a kép ha minden igaz USB 2-es csatlakozóba dugtam az új USB 3.1es Samsung Flash Drive BARPlus-omat. És, hogy használhassam a TV-mel is ami nem ismeri az exFAT-et gondoltam leformázom a korábban említett ill. belinkelt guiformat programmal hogy FAT32 legyen de nagy. Az alábbi történt:

-Először nem engedte formázni mondván valami használja. (NEm tudom számít e de az allocation unit-ot 65536-ra állítottam először 32768-ról ez egyébként mi?) Eztán becsuktam a chrome-ot is és talán egy windowsos böngészőablakot még ha nem is a céldrive volt megnyitva.
-Újra próbáltam ekkor már hagytam az alap 32768-on és gyorsformázással le is formázta. (Új kötet cimkét adtam, de ez nem hiszem hogy lényeges volna)
-Az első másoláskor azonban azt mondta a winfos, hogy szüntessem meg az írásvédettséget! Puff!
-Majd leellenőriztem javaslatra a win diskpart parancssorával: miszerint minden ki volt kapcsolva nem volt írásvédettség beállítva. ÍGy állítanom sem kellet mit de a win mégsem engedte. (Ezen a ponton kezdtem fosni kicsit, hogy annyi az Új drive-nak)
gondoltam egyet és megpróbáltam simán újra formatálni simán jobb click win formázás (ha már akkor az alapértelmezésekkel) és leformázta és működik. Hümm... de most megint exFAT.

Mit csinálhattam rosszul (King Unique)? Esetleg más hozzáértő tanácsát is szívesen olvasnám. Előre is Köszi! (én azt gondoltam először, hogy gyorsan formatálom és csók)

[ Szerkesztve ]

D°°ci

(#2174) King Unique válasza Dagaddt (#2172) üzenetére


King Unique
titán

A valami használja és azért nem engedi formázni a FAT32 Format, az nem meglepő, olyat tapasztaltam én is. De kis várakozás után már engedte és utána nem lett írásvédett a pendrive, meg normál esetben nyilván nem is szabadna annak lennie.
Ha FAT32 fájlrendszerű pendrive-ra 4 GB-nál nagyobb méretű fájlt másolsz, akkor nem meglepő, ha nem engedi a fájlrendszer korlátja miatt. Viszont akkor eleve más a hibaüzenet. Ha írásvédett a pendrive, akkor vannak az alábbi hibaüzenetek másolásnál és formázásnál egyaránt. Ha netán az előbbivel keverted, akkor viszont sztornó az egész eddigi okfejtés. Meg ez esetben a FAT32 helyett nyilván pl. az exFAT / NTFS fájlrendszer használata a kézenfekvő megoldás, ahol ha az előbbit nem is feltétlen, de az utóbbit általában kezelni szokták a mai okostévék.

Egyébként legközelebb inkább a pendrive probléma topikban kellene feltenni az ilyen kérdéseket, nem itt, mivel ez a topik a pendrive-ok adatátviteli sebességével, az ahhoz kapcsolódó tesztekkel foglalkozik.

[ Szerkesztve ]

(#2175) CsigaGyilkos


CsigaGyilkos
aktív tag

SanDisk Extreme PRO 256GB USB 3.1 (USB 3.0 porton tesztelve, exFAT fájlrendszer)
- Test : 1024 MiB [H: 0.0% (0.0/238.4 GiB)] (x5) [Interval=5 sec]
- Date : 2019/10/05 10:06:04
- OS : Windows 10 Enterprise [10.0 Build 17134] (x64)

Visca el Barcelona!

(#2177) dargelot


dargelot
senior tag

Sziasztok!

Szlovák-Magyar webshopból rendelt PATRIOT Cliq 128Gb USB3.1 Gen1 pendrive tulaja voltam, mert miután megláttam a sebességét tovább is passzoltam egyből. Pendrive info: [link] [link]
Első kép NTFS kiterjesztés alatt készült, míg a második exFAT.

(#2179) dargelot


dargelot
senior tag

PATRIOT Supersonic RAGE ELITE(USB 3.0 porton tesztelve, exFAT fájlrendszer) [link]

[ Szerkesztve ]

(#2180) vgyuri


vgyuri
őstag

Gearbest-ről EAGET S30 USB3.0 Interface All Metal U Disk - Silver 64G USB 3-as pendrive ( 7 dollár volt akciósan, most 9 dollár, 2.5 hónap alatt ért ide ), USB2-n NTFS-en mértem, exFat-on tizedekkel tért csak el az érték.

H2testw szerint valós 64 Gbyte: írás 14 Mbyte/s, olvasás 30.6 Mbyte/s (usb 2-n!)

(#2181) kefe13


kefe13
tag

Transcend JetFlash 790 - USB 3 - exFAT

[ Szerkesztve ]

(#2185) Lidl


Lidl
senior tag

Sziasztok!

Ma jött meg az új Patriot Supersonic Rage Elite 128GB-os pendrive-om.
Elég meggyőző a sebessége (USB 3.0 porton exFAT fájlrendszerrel tesztelve):

Köszi
Lidl

(#2190) zzolika


zzolika
aktív tag

Sziasztok!
Sandisk Ultra Flair, 32 GB, exfatra formázva. Vadi új, semmi sincs még rajta, csak leteszteltem. Kicsit keveslem az írási sebességet, itt a topicban 30-40 MB körül láttam. A hátsó usb3-ban se javult, csak az olvasás. Mi lehet a baj?

(#2206) Multibit


Multibit
veterán

Tesztkörnyezet: ASRock J5005-ITX, 8GB RAM, Windows 10 Pro x64, USB3.0.
Tesztalany: Transcend JetFlash 710 USB3.1 32GB exFAT.

[ Szerkesztve ]

(#2209) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

Ma érkezett meg a Xiaomi Jessis U Disk 128GB

A számok szépek, de engem ez aggaszt:

Ez egy 1,83GB fájl másolása az eszközre.

Ez egy 8GB fájl másolása az eszközre.

Ilyenért küldtem már vissza Sandisk-et pár hónapja.

ExFat-ra van formázva. Szerintetek ez hiba? (szerintem az, olyan mint a csendes óceán parti hullámzás...)
Reklamáljam meg?

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#2295) abdulka1


abdulka1
őstag

Kingston DataTraveler Exodia 128GB USB3.2 Gen 1 (DTX/128GB) exFAT
Tesztkonfig az adatlapomon.


[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#2301) kmatalik válasza King Unique (#2166) üzenetére


kmatalik
csendes tag

Sziasztok!

Ugyan már régi bejegyzésre válaszolok, de gondolom többeknek is érdekes lehet.

SanDisk Extreme Go 128GB pendrive a sinceritytől, tegnapelőtt jött meg.

El is kezdtem tesztelni H2testw-vel az asztali gépemen (HP Z400, alaplapi PCIe portba csatlakoztatott Axagon PCEU-430VL USB3.0 vezérlőkártyával, a legfrissebb Win10 Pro-val). Ezen a rendszeren eddig minden USB 3.0-s külső HDD jól működött, 100MB/s fölötti sebességgel ír stabilan.

Tehát most megvettem első USB 3.0-s pendrive-omat, formáztam NTFS-re és ez az eredmény fogadott:

Elég gyenge, ráadásul az írás még hullámzott is, sokszor 0 MB/s-re esett és több másodperc várakozás után indult csak újra. Próbálkoztam exFAT-tal is:

Nagyjából ugyanolyan rossz, de itt legalább nem volt annyira sok hullámzás, mint az NTFS-sel. Elkönyveltem, hogy hibás pendrive-ot kaptam, meg is írtam a reklamációt.

De azért még átraktam egy laptopba (HP 8470p, szintén a legfrissebb Win10 Pro-val).
Ez lett az eredmény:

Nem csalás, ez ugyanaz a penrive, NTFS-re formázva. Stabil írási sebességgel, sehol egyetlen hullámzás. Megpróbáltam exFAT-tal is ugyanazon a laptopon:

Nagyjából ugyanaz, mint NTFS-sel. Stabil, gyors írás. sehol egy hullámzás.

Végül megpróbáltam egy harmadik laptoppal is (HP 8460p, legfrissebb Win10 Pro-val), azon az asztali gépemhez hasonló eredmény lett, 32MB/s körüli írás, 102MB/s körüli olvasás.

Szerintetek ezt mivel lehet megmagyarázni? Ha az asztali gép USB 3.0 vezérlője simán viszi a 100MB/s fölötti írási sebességet külső HDD-ken, az ugyanabba a portba dugott SanDisk Extreme Go 128GB pendrive-ot miért nem hajtja meg olyan gyorsan?

Mit tudhat egy HP 8470p USB3.0 vezérlője, amit egy HP 8460p USB3.0 vezérlője és az Axagon PCEU-430VL USB3.0 vezérlője nem?

Üdv,
Krisztián

[ Szerkesztve ]

(#2307) TeeJay


TeeJay
félisten

Sandisk Ultra Flair 128GB vadiúj exFAT-ra formázva (sincerity-től)

Nem estem hasra tőle
10GB fálj másoláskor az elején 50-70MB-al írja aztán lecsökken 34-38MB-ra majd konstans 22-24MB-al írja végig. Tök jó ez az írási cache trükközés, mert a legtöbb teszt ki sem hozza hiszen az első 1-2GB-ot cache-ben másolja és utána jön a valódi NAND írási sebessége Agyalok melyik Sandisk lenne gyorsabb ami árban nincs annyira elszállva
Ultra Fit-em van még 32 és 64GB méretben meg Ultra Flair 32GB méretben

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2369) King Unique válasza cocka (#2368) üzenetére


King Unique
titán

Akkor adott a FAT32 helyett az exFAT fájlrendszer használata, annál elvileg 128 PiB lehet a max. fájlméret, szintén nincsen naplózás, stb. :))

Miért nevetséges? Azon szvsz nincs mit ragozni, hogy a külső SSD-k földbe döngölik adatátviteli sebesség terén a hagyományos pendrive-okat nemcsak a szekvenciális, hanem a random, illetve 4K értékeknél is, + a külső SSD-knél lehet érdemben USB 3.1 Gen 2 és USB 3.2 Gen 2x2 interfészről és adatátviteli sebességről beszélni, míg a standard pendrive-oknál egyáltalán nem. Például a tied, ezek, ez vs. ez is önmagáért beszél. Az meg már csak hab a tortán, hogy az utóbbiak az írást is jobban bírják, normálisan működik a GC, WL, TRIM, van SMART is, stb.

[ Szerkesztve ]

(#2370) cocka válasza King Unique (#2369) üzenetére


cocka
veterán

Ha elmeséled hogy bootolok exFAT-ról azt nagyon szívesen meghallgatom.

Miért nevetséges? Azon szvsz nincs mit ragozni, hogy a külső SSD-k földbe döngölik adatátviteli sebesség terén a hagyományos pendrive-okat

Akkor a külső SSD-knek nyilván van sebességtopicja és oda kéne az ilyen USB3-as kombó cuccokat linkelgetni, nem pedig ide.

(#2371) King Unique válasza cocka (#2370) üzenetére


King Unique
titán

Nem világos mi köze az ATTO, CDM stb. tesztelésnek egyben a bootoláshoz is, amikor nyilván nem egyidőben történik a kettő, utána tetszés szerint formázható a pendrive stb., én meg arra lennék kíváncsi. :F Egyébként meg ha támogatja az alaplap, annál a BIOS/UEFI, akkor lehet akár exFAT fájlrendszerű pendrive-ról is bootolni pl. legacy/CSM módban. + Ott van pl. a Ventoy, az eleve exFAT-ra formázza a pendrive-ot és némi trükkel (+ FAT fájlrendszerű ESP és azon a GRUB) simán lehet bootolni az exFAT fájlrendszerű pendrive-ról, ráadásul multiboot megoldással is, stb. :))

A jelen topikhoz hasonlóan tudtommal nincsen külön sebességtesztelő topik külső SSD-knek, max. a standard SSD topikok. Ahol igen, valóban igaz, hogy ez a pendrive sebesség topik és ide az ilyen tesztek tartoznak, de olykor érintőlegesen szóba kerül a külső SSD téma, az azzal kapcsolatos tesztek is, ami szvsz néha elfér itt is és azok is flash tárolók. Illetve azért, hogy legalább legyenek itt olyan tesztek is, ahol flash-alapú tároló alapon ki van maxolva az adott USB 3.X szabvány sebessége, illetve van ténylegesen USB 3.1 Gen 2 és USB 3.2 Gen 2x2 eredmény is, amire jelenleg a standard pendrive-ok eleve nem képesek, hiába az USB 3.1 és USB 3.2 felirat, ami ezeknél gyakran = USB 3.0 ... :D :))

[ Szerkesztve ]

(#2378) King Unique válasza cocka (#2377) üzenetére


King Unique
titán

Mármint max. a natív bootolás nem működik exFAT-ról a muzeális, legacy BIOS-os gépeknél, ellenben pl. a Ventoy igen. Meg ha valaki a szintén muzeális, mára elavult FAT32-vel akarja szívatni magát nagyobb tárolókapacitású USB-s meghajtón, ami a 4 GB-nál nagyobb méretű fájlokat sem kezeli, kötetméret is limitált stb., akkor csak tessék. :D Másoknak meg ott van az exFAT fájlrendszer, ami amúgy szintén nem újdonság, kb. 14 éve jelen van az is.

(#2379) MPeti2


MPeti2
csendes tag

Sziasztok!

Néhány napja vettem egy ADATA S102 Pro 32 GB-os pendrive-ot az edigital-nál, és úgy tűnik több gépen is problémáim vanak vele.

Az első dolog ami szemet szúrt,az az hogy az ATTO disk benchmark szerint egy kicsit mintha egyenetlenebbek lennének a sebességek mint amit másoktól látok ugyan ezzel a pendrive-al: [kép]

Utána próbáltam nagy fájlokat másolni rá, de akkor úgy tűnt hogy van amíg viszonylag gyors, de utána másodpercekre megáll a másolás, mintha megtelt volna a belső buffere

Aztán elkezdtem rá iso-t írni Rufus-szal (3.13.1730), de írás közben többször is előfordult hogy a rufus lefagyott (vagy megszakításkor, vagy éppen a befejezés előtt nagyon kicsivel), és ekkor rántotta magával a windows Virtual Disk szolgáltatást is, ami azt eredményezi hogy se a disk management-et nem tudom használni, sem total commander-ben listázni a meghajtókat amik a pendrive betűjele után következnek.
Ezt mindig csak egy teljes újraindítás oldotta meg, de az is csak a reset gombbal: alvás, hibernálás és újraindítás közben is van egy pont, amikor már fekete a képernyő, de a rendszer lefagy, percek alatt sem áll le.

Jó, gondoltam ez lehet hogy valami driver probléma a gépemen, majd utánanézek, most csak szeretném kiírni az iso-t. Egyszer már sikerült, csaktán fog mégegyszer.
Néhány újraindítással később sikerült kiírnom, egyébként ez egy raspbian lite iso, erre akarom az új rendszert feltelepíteni.
Vittem a pendrive-ot a Pi 4B-be, és ott is, már csak az első 20 csomagot frissítő apt upgrade sokkal több időbe telt mint amennyit a nagyon régi hordozható vinyón futó rendszernél vett igénybe a folyamat. Láttam hogy volt, amikor 12 MB/s-es letöltési sebességet írt ki, de a végső átlag 3000 KB/s-re jött ki, és letöltés illetve telepítés közben is észrevehető volt hogy egy darabig nagyon gyorsan halad, de aztán másodpercekre megáll.

Ekkor úgy gondoltam, megnézem dd-vel milyen gyorsan ír szekvenciálisan: [kép] (bocsi a minőségért, nem állítottam még be SSH-t, a TV képernyőjét kellett fotózzam)

Ezek mellett miközben vittem a gépem és a Pi 4B között, többször is elég langyos volt, de ezt nem tudom mennyire számít.

Van valami ismert hiba ami ez(eke)t okozza, esetleg van rá megoldás? Vagy túl sokat várok el tőle? (bár korábban küldött mérések szerint (példa: #1963) ezt bírnia kellene, hacsak nem néztem be valamit)

Akartam még csinálni egy olyan explorer-es sebesség grafikont mint ami az utolsó linkelt kép, de ahogy exFAT-ra próbáltam formázni a pendrive-ot (hogy másoljak rá), ismét szétfagyasztott valamit, úgyhogy ezt majd akkor tudom ha újraindítottam a gépet.
Bocsi ha hosszú lett és fölösleges dolgok vannak benne, de gondoltam nem árthat tudni hogy mit próbáltam, milyen problémák fordultak elő, stb

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.