Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#47651) tildy válasza venember83 (#47599) üzenetére


tildy
nagyúr

Semmi gond a királysággal, csak ne magyarországon legyen ;]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47652) zolynet válasza kételkedem (#47616) üzenetére


zolynet
addikt

hát igen, nem nyert tábla ... odébb volt az a város áthúzva tábla :( :(((
odafelé is láttam h valaki ott van a jardnál, nem is értem h kaphatott le 70-el, mert most lehet azt mondanám h nem mentem annyival, de hogy bizonyítsam be?! veszett ügy, marad a perkálás, íj
tanulság, ne hagyd el a koszfészket, apropo jól tudom h fót-csomád-őrbottyán összetartozik és kb úgy kapnak fizut a rendőrök hogy így fogás után?! vagy ez nem csak arra a környékre vonatkozik v egyáltalán ne gyártsak összeesküvés elméleteket :F :U

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#47653) venember83 válasza zolynet (#47652) üzenetére


venember83
nagyúr

(#47654) zolynet válasza venember83 (#47653) üzenetére


zolynet
addikt

már kattintásnál gondoltam h ez átsegít a nehéz időkön, tényleg kösz

Life is too short to stay stock!

(#47655) PH-User


PH-User
addikt

Végre újra megy! :U

Na ígye' má' akko' jóéccakát' mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#47656) venember83 válasza zolynet (#47654) üzenetére


venember83
nagyúr

Tényleg szívesen! :K

(#47657) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Tyű hogy hasít ma..[link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#47658) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

kellemest.

reggeli jégkaparás megvolt - pocsolyából. Be nem fagyott pocsolyából. :)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#47659) zolynet válasza bolondember (#47658) üzenetére


zolynet
addikt

jobbreggelt ... kaparás megvolt, igaz nem pocsolyából

Life is too short to stay stock!

(#47660) dragonfx


dragonfx
veterán

este mér nem jött be az oldal?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#47661) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Hol tudom megnézni hogy egy filmet melyik moziban vetítenek? Nem Pesten (nem is Budán). Nem megyék szerint, nem város szerint keresve, hanem mindenhol, bárhol.

megvan, csak a portponthun mire rájöttem a beállításra... :U

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#47662) venember83 válasza dragonfx (#47660) üzenetére


venember83
nagyúr

Bejött az, csak nem mindenkinek. :)

(#47663) bolondember válasza BlacKSouL (#47661) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

a-port.hu/mozi
b-ha okostelefonod van leszedsz rá egy alkalmazást
c-gugli.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#47664) BlacKSouL válasza bolondember (#47663) üzenetére


BlacKSouL
addikt

meglett port-on, csak mire rájöttem, hogy az alapbeállítás Bp érvényes a cím szerinti keresésnél is...és hogy azt át lehet tenni országosra..

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#47665) kételkedem válasza bolondember (#47658) üzenetére


kételkedem
addikt

Kaparjon a mozdonyvezető! :P

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#47666) venember83 válasza kételkedem (#47665) üzenetére


venember83
nagyúr

Ja. A bringán se kellett jégteleníteni. :))

(#47667) bolondember válasza kételkedem (#47665) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

autóst az ütközőről???? :U
(unokabátyám lett vezér - nagyon kedves lett. és "die besseren"-hívő; nem tudom van-é összefüggés. :U )

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#47668) kételkedem válasza bolondember (#47667) üzenetére


kételkedem
addikt

Van-e hét unokabátyád?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#47669) tbs


tbs
addikt

A múltkor kérdezett vinyóról jelentem, hogy fasza a típus. :K VALÓBAN gyorsabb a 2010 előtti 7200-es lemezeknél. :K Most zajlik a tartósteszt -> egy 4 lemezes RAID10 épült ilyen merevlemezekből.

4T hasznos hely, 300+ iops (random rw), 450M/s szekvenciális read, 370M/s seq write...

(#47670) bolondember válasza kételkedem (#47668) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

nem van.
3 csak, apai és anyai ágon - összesen.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#47671) bolondember válasza tbs (#47669) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

és a RAID 5-6? ;) :P

néha elgondolkodok rajta - LoNo adatbázisokat futtatsz? Oracle DB? Nem lenne jobb egy Clariion CX3-20f? ;) vagy egy CX3-80? :U :K

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#47672) tbs válasza bolondember (#47671) üzenetére


tbs
addikt

5-6 csiga és tükörnél jobban semmi nem tűri a lemezhibát. Nem magamnak (hehehe, ami van bőven elég :D ), egy ügyfélnek gyártottam. A hw nyers ára 150eFt volt, 3db gigabit ethernet csatival, "hotswap" (höhö: van rajta tápkapcsoló :DDD ) sata fiókokkal.

Amúgy tényleg vmi db lesz rajta, de azt már nem én csinálom. :B

(#47673) bolondember válasza tbs (#47672) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

rátapintottam.

micsoda csúcs vagyok! :DDD

miért nem egy schlárion?! ;)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#47674) tbs válasza bolondember (#47673) üzenetére


tbs
addikt

150-ért..? :DDD Annyiért jöhet. :K

Nem kell a szofisztikált no-stop redundancia, elég ~150M/s random rw sebesség (max. ennyivel húzzák majd a db-t), nem gond az éves 2-3 nap állásidő. Kis pénz - kis foci. :B

(#47675) zoltanz válasza tbs (#47674) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Brazíliában sincs nagy pénz (legalább is az ifi csapatoknál biztos), és nálunk sem volt Puskásék idejében mégis foci volt. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#47676) bolondember válasza tbs (#47674) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

;)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#47677) neduddki válasza tbs (#47669) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nalm is kezuloben van egy 24db re4+48G ram:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#47678) venember83 válasza zoltanz (#47675) üzenetére


venember83
nagyúr

Remekül megragadtad a mondandó lényegét! :K

(#47679) zoltanz válasza venember83 (#47678) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Most nincs kedven informatikárol csevegni, bocsi, valamivel ki kell kapcsolni. :)

Női terror:

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#47680) dragonfx


dragonfx
veterán

aki járt és tud infot mennyi a parkolási rendszer a corvin bevásárlóközpontba az ne tartsa magába.érdekel.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#47681) kételkedem


kételkedem
addikt

Csütörtökre virradóra a 41-es járat vonalán, a kamaraerdei végállomás és a Savoya park között loptak el több mint 200 méter kábelt.

Gyakorlatilag minden napra jut egy kábellopásos hír. Van, hogy több mint 1000 m kábelt lopnak le az oszlopokról. Ehhez márpedig emberekre és szállítójárműre van szükség, ezt nem lehet szatyorban hazavinni.

Szerintetek hogyan lehetne megszüntetni/csökkenteni a kábellopást?
A kézlevágást felejtsük el, különben is elenyésző százalékban érik tetten a tolvajokat.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#47682) tbs válasza bolondember (#47676) üzenetére


tbs
addikt

:Y Ha van jó ajánlatod, privátban jöhet! iSCSI rezes output "előny". :K

(#47683) bolondember válasza kételkedem (#47681) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

hm.

megpróbálkoznék azzal, hogy feszültséget a kábelba. :U
De mivel esélyes (főleg 10+ méternél), hogy belsősök keze is benne van, ezért kezdetnek egy jelzőrendszer alkalmazása: plusz kábel a többi mellett, minimál fesz benne, s ha megszakad a fesz (vágják) beriaszt a fuskabátoknál - bár mondjuk akkor ki kellene menni, s nem csak forgalom elől elzárt területen alhatnának a kocsiban trafizás közben - aminek pénzbehajtás jellege van: hisz a jogsit nem veszik el a notórius gyorshajtóktól (+50 km/h -> 1 km múlva kiint, jogsi elvesz, kocsi lefoglal).

na.
így jó. (bocsi, hogy ha nem használtam megfelelő terminus technikusokat, de rég volt fizika)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#47684) BlacKSouL válasza kételkedem (#47681) üzenetére


BlacKSouL
addikt

fémfelvásárlást államosítani és egységesíteni? jelenleg a fémfelvásárlásban érdekelt politikusokat bebörtönözni?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#47685) 14adam válasza kételkedem (#47681) üzenetére


14adam
addikt

szigetelő nélkül kéne lefektetni. Ha valaki megfogja akkor annak rossz vége lenne ;]

(#47686) venember83 válasza kételkedem (#47681) üzenetére


venember83
nagyúr

Szigorú és hatékony rendőri felügyelettel és beavatkozással.

De könnyebb mellébeszélni, mint cselekedni. És főleg jövedelmezőbb.

(#47687) Pisztillus válasza 14adam (#47685) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ez szigetelés nélküli, ugyanis nem a földben van, hanem oszlopokra aggatott légkábel. Elásni csak most készülnek, de a standard ok* miatt ez még várat magára. A röhej az egészben az, hogy arra éjjel jár ún. kémvillamos, ami akadályozott már meg kábellopást. Ezzel csak két baj van: ritkán jár (megint csak a standard ok miatt), másrészt kiismerhető a menetrendje.

*: Standard ok = nincs rá pénz.

Amúgy meg: Szép napot mindenkinek!

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#47688) bnss válasza Pisztillus (#47687) üzenetére


bnss
veterán

"Ezzel csak két baj van: ritkán jár (megint csak a standard ok miatt), másrészt kiismerhető a menetrendje."

Én még hozzátennék egy okot, ha feszültségmentes* a felsővezeték, akkor tényleg kém üzemmódban, hangtalanul suhan.

*: pl. mert már levágták a vezetéket.

Szép napot!

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#47689) NoLF


NoLF
addikt

van egy samsung 40c6000es lcd 190ért, aki érez magában némi késztetést, privizzen

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#47690) Pisztillus válasza bnss (#47688) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Akkor már az anyázós üzemmód jön... :DDD Meg nem is a villamost küldik, hanem a villanyszerelőket, hogy próbáljanak meg üzemkezdetre valamit varázsolni - ez sem mindig sikerül, volt már emiatt párszor buszos pótlás.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#47691) venember83 válasza NoLF (#47689) üzenetére


venember83
nagyúr

Ez csak alig negyvenezerrel olcsóbb, mint máshol. Ilyet. :DDD

(#47692) kételkedem


kételkedem
addikt

Összefoglalva, ha megszüntetni nem is lehetne, de jelentősen csökkenteni igen a kábellopásokat. Törvényi, technikai, ellenőrzési feltételek változtatásával.
Remélem a színesfém terméktanácsból is van valaki a ph!-n és olvas minket! ;]

NoLF: a múltkori reggeli sms-es ajánlatkérésből lett valami?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#47693) fokukac válasza kételkedem (#47692) üzenetére


fokukac
nagyúr

Az oktató rászól a tanulóvezetőre:

- állj! milyen tábla volt ez?
- Jajj, hát álumíneum! Visszatolassak?

:P

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#47694) NoLF válasza kételkedem (#47692) üzenetére


NoLF
addikt

abból sajnos nem, de mást sikerült már eladni, tegnap egy 420ezres tvt pl :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#47695) bnss válasza Pisztillus (#47690) üzenetére


bnss
veterán

Ha hasonló mértékű kárt okoznak, akkor a helyreállítás sem két perc, az anyagiakról nem is beszélve. (Van néhány villanyszerelő ismerős, akik - sajnos - éjszakai ügyelet alatt nem egyszer jártak, és járnak terepre, mert ellopják a vezetéket. Eddig kvázi mindig lelépett a tettes, vagy tettesek a terepjáró láttára, de ettől függetlenül nagyon óvatosak.)

kételkedem: ez szép és jó, hogy csökkenteni az e fajta bűncselekményeket. De, amíg nem áll rendelkezésre a szükséges technikai háttér*, addig felelősségre sem lehet vonni gyakorlatilag senkit.

*: legyen szó a hálózat folyamatos monitorozásáról (nem tudom, hogy jelenleg ezt milyen módon oldják meg), a rendőrök gyors helyszínre érkezéséről, stb.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#47696) kételkedem válasza NoLF (#47694) üzenetére


kételkedem
addikt

420 k tévére? Ez kb a háromszorosa az én fájdalom küszöbömnek! :)

fokukac: ezért próbálkoznak mindenféle egyéb anyagból táblát fabrikálni! :K

Bon3ss Igen sajnos jellemzően az események után fut mindenki. A villanyászok, a rendőrök stb.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#47697) tope válasza kételkedem (#47696) üzenetére


tope
addikt

Lehet valami 120-on centis FullHD-s LED tv volt.

(#47698) NoLF válasza kételkedem (#47696) üzenetére


NoLF
addikt

nekem meg pont 420al több, mint amit tvre adnék :) de így spórolt 60at, úgyhogy megérte neki.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#47699) kételkedem válasza tope (#47697) üzenetére


kételkedem
addikt

Igen, ennyiből pl Samsung UE46C7000 az lcd vonalon és pl Samsung PS50C7700 a plazma vonalból ami kijön. Semmi bajom azzal, ha valaki odáig van valamiért, amire komoly pénzeket áldoz, végül is ez (is) viszi előre a fejlesztéseket. Csak megjegyeztem, hogy ennyit nem áldoznék tévére. :)

NoLF : míg a hsz-t írtam, pont azon gondolkodtam, hogy neked még tévéd sincs! Bár állítólag a kábszereseknél is az az ideális díler, aki nem fogyaszt! :D

Most nézem, 1 milláról 900-ra van leértékelve a 160 centis plazma! Most csapjon le rá! :K

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#47700) bolondember válasza kételkedem (#47699) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

de TE az ÉN tévémre áldoznál, ugye?! :U

na, vedd csak meg nekem, de gyorsan ám!

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.