Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 40 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2101) Racecam válasza VladimirR (#2096) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Igazad van, nagy magasságokban soha nem szárnyaltunk, de ilyen mélységekbe sem jutottunk.

ngabor: ''nincs az a színvonal, ami alá ne lehetne lemenni'' Ez igaz, csak az a kérdés, hogy érdemes-e? :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#2102) tbs válasza tildy (#2100) üzenetére


tbs
addikt

Ja. Decsakkéne... ;) Grat.

(#2103) tbs válasza Racecam (#2101) üzenetére


tbs
addikt

Felesleges keseregni. Mindjárt vége a sulinak... Mi lesz itt akkor..! :DDD

(#2104) tildy válasza Racecam (#2101) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát igen, sokat változott az OT. Régen még tudtam itt első lenni szájjártatásban. Ma már nem menne. Szóval vlad jól mondja. :)
Szerintem lehet ehhez az OT-hoz nem is szóltam méh hozzá, az előzőn kívűl. Szal durva.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2105) marsu válasza tildy (#2100) üzenetére


marsu
addikt

'' 3as lett a villamos energetikám ''

Gratu!

Bár nem tudom, hogy ennek örülsz vagy nem, elég e a 3-as vagy jobbat szerettél volna?

:D

Press any key to continue ...

(#2106) tbs válasza marsu (#2105) üzenetére


tbs
addikt

Ahol, és akinél megvan, teljesen vállalható jóhír egy 3as... :DDD

Szeritetek ha csokis a nadrágom OTT, hihető magyarázat, hogy a kislányom csinálta, amíg nem volt rajtam..? Most vettem észre... :U

(#2107) Janoska26 válasza Racecam (#2101) üzenetére


Janoska26
addikt

Vettem a lapot :) Pedig már lábat is mostam :DDD


[Szerkesztve]

(#2108) ngabor2 válasza tbs (#2106) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hihető... elgfeljebb nem hiszik el :D mondd meg a hitetleneknek, hogy nyalják meg :P

(#2109) marsu válasza tbs (#2106) üzenetére


marsu
addikt

Szerintem vedd le és ha kérdezik hogy miért vagy alsónaciban akkor csak mond azt, hogy --> Jéé... alsónaciban vagyok? Reggel annyira siettem, hogy elfelejtettem felvenni ....

:DDD :DDD

Press any key to continue ...

(#2110) tildy válasza marsu (#2105) üzenetére


tildy
nagyúr

MArsu : Főiskolán már nem azt nézi az emebr, hogy hanyas, hanem hogy görbül-e?! ;] Természetesen énmég a 2esnek is örültem volna. MEgvan, az a lényeg.
tbs: gonosz vagy :P :DDD

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2111) Janoska26


Janoska26
addikt

Nemtom volt-e már, de ez nagyon kedves csávó :DDD [link]

(#2112) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Ha nem kiabálom el, akkor ma dolgozom utoljára. Itt. És ha van egy kis eszem akkor ilyet.
Nem mintha a szarlapátolás, vagy a téglahordás ne lenne rosszabb, de tulajdonképp mi is szart lapátolunk itt. Ha eljöttem elmondom mi volt a legnagyobb bajunk az egésszel.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#2113) Janoska26 válasza BlacKSouL (#2112) üzenetére


Janoska26
addikt

Minden cégnél van olyan ember aki a többi mocskát ''takarítja'', úgyhogy ne keseregj, találsz Te ilyet, ha nem jobbat mint ahol most vagy ;)

(#2114) marsu válasza tildy (#2110) üzenetére


marsu
addikt

Akkor tényleg hatalmas Gratu!

Szerintem az egész PH! neked szorított ...

;) :)

Press any key to continue ...

(#2115) supesz


supesz
aktív tag

Jézusom, de régen voltam itt :) Ennél érdekesebb nem is jut eszembe. :(((

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#2116) tbs válasza supesz (#2115) üzenetére


tbs
addikt

Kicsit gondolatszegénynek tűnsz... :DDD

(#2117) Janoska26 válasza supesz (#2115) üzenetére


Janoska26
addikt

Má majdnem hiányoztál :DDD

(#2118) tildy válasza marsu (#2114) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem hinném. Kicsinyes életem eme jellegzetes pillanatának eljövetelét (mármint , hogy vizsgám lesz) nem kürtöltem (itt) világgá.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2119) BlacKSouL válasza Janoska26 (#2113) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem is lenne baj, csak az előző munkahelyemen is ez volt. Ott is a rossz beszerzés-logisztika-gyártás kommunikációs folyamat volt rossz, és az ebből eredő elkerülhetetlen hibák takarítgatása volt a dolgom. Nekem kellett volna másokat basztatni, akiket nem volt szabad basztatni, engem meg basztattak, hogy miért nem látszik az eredmény. Aztán látszott, egy darabig, akkor gyorsan változtattak, és megint szar lett.
Hát nekem kellett kezelni a hiánylistát, ha hiányzó tételek voltak, akkor megfelelő beszerzőtől kellett kérnem hogy rendeljen. A gyáraknak a hiány miatt veszteséges volt a gyártás, mert átmenetileg raktározni kellett a félkész árut. De kamiont csak hetente küldtek, tehát csak hetetne lehetett pótolni a hiányzó dolgokat. Aztán mikor nagyjából lecsökkent a lista, és már egész faszán ment minden, akkor kitalálták, hogy fölösleges hetente küldeni a szállítmányt, elég kéthetente is. Na mondanom se kell, hogy ha páratlan hét csütörtökön jelentkezett a hiány, akkor következő páratlan hét keddig b.szhattuk a pótlást. De még ez se lett volna gond, de nem mindig lehetett tudni, hogy mikor mennyi lesz a túltermelt mennyiség, amihez az eredetileg beküldött kellékanyag nem elég. És én már csak akkor tudtam meg hogy túltermelés volt adott rendelésen, mikor már a telephely jelezte nekem, hogy nem lesz elég kellékanyag, pedig a gyár ott volt mellettünk a raktárnál.
Tehát hogy érthető legyen: Ruhagyár angliai központtal(HQ, beszerzés, értékesítés), logisztikai raktár és szabászüzem Pesten, varrodák az ország különféle pontjain.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#2120) supesz


supesz
aktív tag

elszórakoztatom magam mostanában :B youtube, munka, youtube, webisztán, youtube, ... stb. :U

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#2121) nemcso válasza supesz (#2120) üzenetére


nemcso
senior tag

Csak vigyázz, nehogy ínhüvelygyulladás legyen a sok gépeléstől, meg a satöbbitől, amivel elszórakoztatod magadat. ;] :D

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#2122) supesz válasza nemcso (#2121) üzenetére


supesz
aktív tag

:B

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#2123) csapos2


csapos2
addikt

Szép napot mindenkinek!

Mivel nem értem az angolt, lenne valaki olyan jó, hogy leírja nekem mit jelentenek a következők, és főleg mire jók? Mit lehet elérni az állítgatásaikkal?

robust graphics booster
cpu clock ratio
cpu host clock control
cpu host frequency(Mhz)
pci express frequency(Mhz)
c.i.a.2
system memory multiplier (spd)
high speed dram dll settings

system voltage control
ddr2 overvoltage control
pci-e overvoltage control
fsb overvoltage control
(g) mch overvoltage control
cpu voltage control
normal cpu vcore

Az alaplapom BIOS-ából valók a dolgok és itt egy kép is ha esetleg szükséges lenne. [link]

Előre is köszönöm.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#2124) PazsitZ válasza csapos2 (#2123) üzenetére


PazsitZ
addikt

''erős grafikus meghajtás''
cpu óra arány
cpu ''gazda'' óra irányítás
cpu ''gazda'' frekvencia(Mhz)
pci express frekvencia(Mhz)
cpu inteligens gyorsítás 2 (c.i.a.2)
rendszer memória szorzó (spd)
magas sebességű dram dll beállítás
renszer feszültség irányítás
ddr túlfeszültség irányítás
pci-e túlfeszültség irányítás
fsb túlfeszültség irányítás
(g) mch (Memory Controller Hub-memória irányító ''központ'') túlfeszültség irányítás
cpu feszültség irányítás
normal cpu ''magfeszültség''

Nagyjából, előfordulhatnak esetlegesen hibák benne.

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#2125) csapos2 válasza PazsitZ (#2124) üzenetére


csapos2
addikt

Ez kedves. Köszönöm.

Esetleg a ...mire jók? Mit lehet elérni az állítgatásaikkal? kérdésre tudsz valami okosat?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#2126) marsu válasza csapos2 (#2125) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

[link] Ha BIOS beállítás, akkor az alaplapos topik az jó lehet neked ....

Milyen alaplapod van? Én egy Asus A8N-E BIOS-t állítgattam el párszor úgy hogy csak a C-MOS reset segített....

Press any key to continue ...

(#2127) N1 válasza csapos2 (#2125) üzenetére


N1
tag

Há' ezek a processzor és memóriatuning beállításának az eszközei.

A cpu clock ratio a proci szorzója, ez 99%-ban fix, nem tudsz hozzá nyúlni.
A host clock az FSB, a rendszerbusz frekvencia, ahogy emeled, úgy szorozza be az említett szorzó, így emelkedik a proci frekvenciája. Pl: 10x200 alapból, 10 a szorzó, 200 fsb. Ez így 2000MHz. Ha emeled az FSB-t 220-ra, akkor 10x220=2200-on megy a proc. Ha bírja.
Ehhez hozzá kell állítani a pci express frekvenciát, ha Mhz-enként állíthatod, akkor belövöd a fix default értékre, és kész (azt nem szereti, hogy többön megy, mint az alapérték). A system memory multiplier-el a memóriát lehet állítani, hogy a megnövelt fsb mellett se hibázzon (mert a memória alapvetően az fsb-vel megegyező frekvencián megy, így az fsb növelésével a memória órajele is nőne. Ezzel a memóriát külön is be tudod állítani, nem kell olyan ramot venned, ami bírja a megnövelt fsb-t)
A voltage control-ok akkor jönnek jól, ha esetleg elindul ugyan a rendszer magasabb órajelen, de lefagy. Ilyenkor adsz neki egy kis plusz feszültséget, és ha szerencséd van, stabillá válik..
Sematikusan ennyi talán, de a fél fórum erről szól, biztos van aki pontosabban tud segíteni, csak tudni kéne, milyen alaplap bioszából nézted ki ezeket.:)


[Szerkesztve]

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#2128) PazsitZ válasza csapos2 (#2125) üzenetére


PazsitZ
addikt

''erős grafikus meghajtás'' - videókárty valamiféle húzása
cpu óra arány - cpu ''gazda'' frekvencia(Mhz) ezek szorzata a ugye a gép Hz száma
cpu ''gazda'' óra irányítás - ez gondolom lejebb húzza ha túlmelegszik
pci express frekvencia(Mhz) - videókártya Hz álítása
cpu inteligens gyorsítás 2 (c.i.a.2) -akkor maximalizálja csak a teljesítményt ha igény van rá. Amúgy nem fut maxon.
rendszer memória szorzó (spd)- ez a cpu ''gazda'' frekvencia(Mhz)-hoz képest határozza meg a memória értékét
magas sebességű dram dll beállítás- passz
renszer feszültség irányítás-- auto/manual
ddr túlfeszültség irányítás- ram fesz. ha húzod alap fölé kell rárakni.
pci-e túlfeszültség irányítás - szintúgy ha húzod
fsb túlfeszültség irányítás- szintúgy ha húzod
(g) mch túlfeszültség irányítás- [link]
cpu feszültség irányítás- cpu fesz.
normal cpu ''magfeszültség'' - -''-

nagyjából

- http://pazsitz.hu -

(#2129) Kidus válasza tiv83us (#2074) üzenetére


Kidus
őstag

Milyen foztom? :D
Nem is foztem.... najo, Londonban, de az inkabb szarbol varat tema volt :)

Elvarom, hogy a barannyal egyutt ott toporogjatok, hogy mikor jelenek meg a 2 borondommel egyutt! :D

Assuming Control

(#2130) tiv83us válasza Kidus (#2129) üzenetére


tiv83us
veterán

Toporog a halal, engem a barban megtalalsz a McDonald's mellett, baranyka meg addig lefesti az orlandoi repteret. :D

ui: Mit akarsz, egesz jo piritos kenyeret csinaltal, majdnem olyan jo mint az anyame...:U

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#2131) Kidus válasza tiv83us (#2130) üzenetére


Kidus
őstag

De csak mert jol megszoram soval, borssal :P
Kulonben meg tenyleg jol fozok, le sem tagadhatom. :D
Majd segithetsz, ha akarsz, csak arra vigyazz, nehogy megin fagyott csirket tegyel a sutobe :D

Assuming Control

(#2132) Csyppa


Csyppa
senior tag

Nyilván nem érdekel senkit, de nekem VÉGE a tanulásnak ebben a tanévben!!

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#2133) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#2112) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hmmmm. Kitalálták, hogy ha sikerül megszervezni, akkor még egy hónapig itt is folyhatna valami munka, nem kéne utazgatni, és akkor júli 8-ig lenne a munkavégzés, 16-án adnák át a felmondást. És egy hónap pluszt meg kifizetnének. Ez jól hangzik, csak nemigen lehetne megszervezni rendesen. Juteszembe:

Ha tudom a pontos felmondás időpontját, akkor kérhetem, hogy nekem két nappal korábban adják át, mert nem leszek itthon, és nem tudom átvenni??

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#2134) Qru válasza csapos2 (#2125) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

DS3/DS4 topikban szívesen válaszolnak/válaszolunk minden kérdésedre. :U

#nincsbennetarcsi

(#2135) Qru válasza BlacKSouL (#2133) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze! A benne lévő dátum számít nem a kézhezvétel időpontja. Kivéve, ha nincs benne konkrét időpon, mert akkor a kézhezvétel időpontja számít határidőnek.

#nincsbennetarcsi

(#2136) BlacKSouL válasza Qru (#2135) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ok, köszi.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#2137) Janoska26 válasza Csyppa (#2132) üzenetére


Janoska26
addikt

Talán néhány gyökeret érdekel ;)

(#2138) Janoska26


Janoska26
addikt

De csend van itt, még a végén átmegyek politizálni :)

(#2139) BlacKSouL válasza Janoska26 (#2138) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ugyan menj má' :D

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#2140) Janoska26 válasza BlacKSouL (#2139) üzenetére


Janoska26
addikt

Tegnap délután után komolyan elgondolkodtam rajta, hogy topicot váltok, vagy egyszerűen elhúzok a picsába, látom sokaknak nem tetszik a stílusom, vagy a modorom vagy csak a folyamatos jókedvem zavar egyeseket, és persze akkor amikor nem vagyok nemtom, nem értem az embereket komolyan. Mer az még rendesen jól esik ha itt cinkeljük egymást, az egyenesen szükséges, mert így visszavesz kissé az egómból :) .No mindegy, ez végül is nem egy népszerűségi oldal, majd kérek tanácsokat Vlagyitól, hogy lelkileg hogy bírja ezeket a csapásokat feldolgozni :DDD Csernus Vladi segíccs kérlek át a traumán :R

(#2141) csapos2 válasza marsu (#2126) üzenetére


csapos2
addikt

A szakmai topikok szétbarmolását szerettem volna elkerülni, de ahogy olvasgatom, lesz ott is segítség.

N1: Meríteni fogok a tudásból.

Füvész: :)

Qru: Szavadon foglak.

Köszönet mindenkinek a segítségért.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#2142) Racecam válasza Janoska26 (#2138) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Menj csak, ott nem fognak Veled ilyen kesztyűs kézzel bánni. :)

u.i.: Janoska #2140: Vazze, csak most láttam ezt a hsz.-t! Nehogy már a szívedre vedd, csak a saját nevemben beszélhetek, de én jól elvagyok az ökörködéseddel, semmi baj nincs vele.
És, nehogy már mások véleményével foglalkozz, látod, én sem teszem. :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#2143) Qru válasza csapos2 (#2141) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor megyek is a DS3 topikba... :)

#nincsbennetarcsi

(#2144) ngabor2 válasza Janoska26 (#2140) üzenetére


ngabor2
nagyúr

no, hogy ne csak a hátad mögött szidjunk: igen, sokaknak tele van a szemöldökük az állandó erőltetett jókedvedtől. úgyhogy ennyi.

de ne vedd a szívedre, menjél egyél még egy kukackonzervet :P

megj.: azt tudtam, hogy kolléganőm nem szereti az ízeltlábúakat, de azt nem, hogy akkor különösen nem, ha kajál... akkor beszélgettünk róla, és elmenekült.

(#2145) csapos2 válasza Janoska26 (#2140) üzenetére


csapos2
addikt

Jancsi, még a végén könnyes lesz a szemem. :D

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#2146) Janoska26 válasza Racecam (#2142) üzenetére


Janoska26
addikt

Én is szeretlek titeket :O :O :O :B Mondasz valamit, az asszony is megmondta, először nézzem meg azt aki mondja és ne azt amit mond, na jó, látom azér van egy kis kedvesség is abban a zsákodban, csak mér van olyan érzésem hogy azért akarsz itt tartani, hogy legyen kivel kötekedned :U :DDD
legyen is nyuszikám ;)

[Szerkesztve]

(#2147) Csyppa válasza Janoska26 (#2137) üzenetére


Csyppa
senior tag

Mint pl. téged ;]

Mod: De azért örülök hogy szeretsz minket :R :D

[Szerkesztve]

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#2148) ngabor2 válasza csapos2 (#2145) üzenetére


ngabor2
nagyúr

kell neked fórumozás közben hagymát pucolni :P

(#2149) Racecam válasza Janoska26 (#2146) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Dehogy kötekszem!!
Én tudom, hogy nem csak hülyéskedsz, el is küldtem az asszonyodnak a ''Legszebb nők'' topic linkjét maiben. Lássa, hogy nem csak ökörködni tudsz, hanem igenis leteszel valamit az asztalra! :D

(Az más kérdés, hogy amit az egyik kezeddel leteszel, azt a másikkal levered. :DDD )

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#2150) Janoska26 válasza Csyppa (#2147) üzenetére


Janoska26
addikt

Felkeltél Csipasz? Konkrétan engem nem, vagyis utóljára olyan 6 éve érdekelt kb :)
Azt nem mondtam, hogy kire gondolok ;]
Racecam : Tudtam én, hogy számíthatok rád, hátha megteccik az asszonynak valamelyik leányzó, oszt meglep vele vacsora után :DDD

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 40 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.