Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 27 [Barátaink az állatok] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#501) lorcsi válasza jeges (#499) üzenetére


lorcsi
veterán

időm nincs keresgetni :O
nincs olyan szerződésem...:(

THX fokukac :R:R
megpróbálom... hátha..

[Szerkesztve]

(#502) VladimirR válasza seprence (#497) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nam unalmas folyton visszajonni ide? ha jol tudom, tobbszor meg lett neked mondva, hogy az eletben ne gyere vissza
csak nem birod abbahagyni a melled dongeteset?

(#503) seprence válasza VladimirR (#502) üzenetére


seprence
csendes tag

a békesség kedvéért veled többet nem vitatkozom!

(#504) tiv83us


tiv83us
veterán

RGB & VladimirR, megkerhetnelek Titeket, hogy ignoraljatok egymast? Megint kezd elfajulni ez az egesz es mar megint kezdem erezni, hogy ennek itten szar vege lesz.
Kosz az egyuttmukodest.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#505) VladimirR válasza seprence (#503) üzenetére


VladimirR
nagyúr

elkepzelesed sincs, hogy ezzel milyen lelki torest okozol

tobbiek: (mar ha meghat valakit) mostantol kezdve tavolletemmel tuntetek az ellen, hogy rgb visszaterhetett, tovabbi kellemes forumozast mindenkinek

[Szerkesztve]

(#506) fokukac válasza VladimirR (#505) üzenetére


fokukac
nagyúr

lazuljál már! ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#507) VladimirR válasza fokukac (#506) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem lazulok, egy ilyen faszkalappl nem kivanok egy forumon tag lenni

ohh, igen, kurvanehez lesz nekem, sirok is (szentte ne avatsd)

[Szerkesztve]

(#508) fokukac válasza VladimirR (#507) üzenetére


fokukac
nagyúr

nehéz lesz Neked az életben...

mindenfelé vannak érdekes emberek... ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#509) seprence válasza VladimirR (#507) üzenetére


seprence
csendes tag

na jó, akkor a f''szkalap kicsit visszavonul, ne legyen már miattam ez!
te vladimir, nem vagy kicsit gyerekes?

bye

[Szerkesztve]

(#510) Panther válasza VladimirR (#492) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

''meg mindig jobb a merete, mint egy 16 szinu jpeg-nek'' :DDD
(Nem lehetett kihagyni ;))

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#511) seprence


seprence
csendes tag

most akartam megbeszélni vele msnen, hogy ne terheljem a ph-t és békesség legyen, és nagyon nem volt szép tőle az a ''kultúrált'' hangnem!

na az ilyen miatt mégse vonulok vissza. De természetesen mindent megteszek továbbra is, hogy béke legyen én és a fórum között.

De ha egy moderátor megkér rá akkor azonnal lelépek!

[Szerkesztve]

(#512) localhost


localhost
Közösségépítő

Népek!

:Y :R

Solaris koncert lesz Budapesten !

Infó és jegyrendelés [link]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#513) Szalma válasza localhost (#512) üzenetére


Szalma
őstag

(Hogy vagy? Kipihented magad..?)

Szeretettel:
Szalma

(#514) erdey_a


erdey_a
őstag

Elbaszott egy nap vót a mai... Ehh...
Megyek is innét el...
Maj hónap...
:(

Vérboci

(#515) mayerlaci válasza erdey_a (#514) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Na mi a baj?
azert innet meg nem kell elmenni


Ja es egy regebbi postodra: de tudom kivel beszelek:)

(#516) DigitXT válasza tildy (#495) üzenetére


DigitXT
félisten

Azért ha megvan az eredeti, megpróbálhatnád GIF-ben lementeni, a JPG tipikusan nem vonalas ábrákra való, a 8x8-as DCT miatt ilyenkor elég rosszul tömörít + csúnya is.:B A GIF 256-színig viszont valóban veszteségmentes, ilyen típusú ábrákra kiváló.:)

(#517) Pacák válasza seprence (#511) üzenetére


Pacák
senior tag

Szia/sziasztok! :)

Azt hiszem nyomdászként illetékes vagyok ebben a bmp és jpg formátum közötti vitában. :)

Jó legyen, elismerem, hogy viszonylag erősen tömörített jpg kifejezetten randa tud lenni az ugyanolyan tartalmú eleve tömörítetlen bmp mellett. De lehet jpg -ből is elfogadható eredményt produkálni, persze értelmesen paraméterezve mentés előtt. :)

De neked is el kell fogadnod, hogy az értelmesen paraméterezett jpg filemérete még mindig nevetségesen kicsi egy ugyanolyan méretű és kinézetű bmp mellett. :)

Ha felszínesen kielemzem a két formátumot, akkor arra az eredményre jutok, hogy a bmp egyszerű, mint egy faék. Ahogy a nevéből is rájöhet mindenki, az árnyalatokat pontról pontra definiálja a képen. Ebben ki is merült az elemzés, szinte mindent elmondtam róla.
A jpg -t ezzel szemben már igazán nagy koponyák alkották meg. Mérések, tesztek segítségével meghatározták, hogy az emberek nagy többségénél mi az a határ, ahol az apró részletek már észlelhetetlenek - tulképp elmoshatóak. Meghatározták a matematikai elveket, amik segítségével egy képet már nem pontról pontra írják le, hanem elemezve azt, az azonos pixelet már együtt tárolják, a hasonlóakat meg közelítik egymáshoz. Hogy a hasonlóakat közeleítve meddig látjuk azonosnak a képeket? Na ebben rejlik a nagy titok, ehhez végeztek emberekkel rengeteg tesztet és mérést anno.. :)

Tulképp mindkettőben tárolhatjuk a képeinket, de helykihasználás szempontjából a jpg lesz a hatékonyabb. A kétféle formátum között megjelenésben minimálissá tehető a különbség, ha értő kezek végzik a tömörítési beállításokat mentésnél. :)

De szakmámból adódóan, hogy fenti kettőt használjam melóra kicsi az esély. Saját érdekemben az eps -t használom/használjuk. :DDD De ez már egy másik történet.

Kiselőadásomat befejeztem. Akit érdekel még a téma: google. :)

[Szerkesztve]

Nuclear launch detected

(#518) twollah


twollah
nagyúr

twollah was here!

(#519) twollah


twollah
nagyúr

Napkozben azon dioztam, hogy ha nem vesznek fel a Ku Klux Klanba egy negert a borszinere hivatkozva akkor beperelheti e a Klant faji megkulonboztetesre hivatkozva...

(#520) Thrawn válasza twollah (#519) üzenetére


Thrawn
félisten

Kemény dió ;]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#521) faster válasza twollah (#519) üzenetére


faster
nagyúr

Lehet, hogy felveszik. Mindenesetre extrémsport.

(#522) parandroid válasza twollah (#518) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Megjelölte. Körbe is pisilted a monitort?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#523) rii


rii
nagyúr

hubbassszus ... bealudtam melóhelyen a gép előtt ... megállt a kezem, fejem libacskhrrrkrrrkrkrk ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#524) Gh0sT válasza rii (#523) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ilyent már én is csináltam... Főnökasszonyom orra előtt elbóbiskoltam a fotelban egy pár perc erejéig... :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#525) ngabor2 válasza rii (#523) üzenetére


ngabor2
nagyúr

túlhajszolt életmód, nagy nyomás a munkahelyen...

ma a legtöbb kollégám irigyelt. holnap már csak a karácsonyi ajándékért megyek be, mert azt nem tudtam elhozni, tele volt a kezem és a táskám. Nagyon ''szeret'' minket az anyacég, szép és értékes ajándékot adott mindenkinek. Egy kristály-([link]) és egy ''tükörtálcát'' ([link]). Nem pont ilyen, de ez hasonlít a leginkább.
Tavaly ilyet kaptunk tele teával: [link]


erre az évre vége a munkának, legközelebb január 2-án megyek dolgozni.

És ráadásul csupa jóhírrel tudtam eljönni, csakúgy kaptam a gratulációkat 2 főnöktől is :D De jó volt nekem. Node majd jövőre... na az érdekes lesz.

[Szerkesztve]

(#526) Gambit válasza tiv83us (#504) üzenetére


Gambit
őstag

Már ne is haragudj, de szerintem ez a ti hibátok. Ha létezne a következetesség a moderációban, akkor a legtöbb ilyen incidens elkerülhető lenne. Csakhogy egyszer azt mondjátok, hogy mostantól rgb nevét is tilos kiejteni a fórumon, és még az aláírásomat is meg KELLETT változtatnom, most meg már minden el van felejtve és I_Am háta mögé bújva szólogat be ugyanúgy, mint régen. Most mihez tartsuk magunkat? Meddig tart az örökös kitiltás? Amíg el nem hiteti valakivel, hogy megváltozott? Mert valakivel mindig el fogja tudni hitetni. De önmagátol nem tudja megvédeni őt sem I_Am, sem az összes mod együttvéve. Szerintem.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#527) ngabor2 válasza Gambit (#526) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hidd el nekem, mihelyt az első, nem ''illő'' dolgot elköveti, a modok versenyezni fognak, hogy ki bannolja... ilyen múlttal vagy 3x meggondolja, hogy mit ír be, vagy ez a nick is rövid életű lesz. Egyelőre az első eset áll fenn.

(#528) Gambit válasza ngabor2 (#527) üzenetére


Gambit
őstag

Én csak azt nem értem, hogy hányszor kell még kiderülnie annak a nyilvánvaló ténynek, hogy nem képes az itteni közösség tagja lenni. ''Az okos ember más kárán tanul, az ostoba a sajátján sem.''

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#529) Integra


Integra
titán

de durva:)
[link]

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#530) Gambit válasza Integra (#529) üzenetére


Gambit
őstag

Kizárt. Hoaxnak is nyilvánítják.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#531) brownus válasza rii (#523) üzenetére


brownus
veterán

velem is megtörtént 1-2x:) de jól esett az a pár perc szunya, csak lehajtottam a fejem a kezemre aztán....

(#532) Integra válasza Gambit (#530) üzenetére


Integra
titán

persze, világos, de akkor is, akinek ilyen az eszébe jut, még ha csak fotomontázs szinten is.... ez már beteg nagyon

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#533) Gambit válasza Integra (#532) üzenetére


Gambit
őstag

Én már semmin sem lepődök meg. :(

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#534) parandroid válasza Integra (#532) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Meglepődnél, ha azt mondanám, hogy volt már a Ph!-n is botrány a ''gázkamrahumor'' kapcsán?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#535) I_Am válasza Gambit (#526) üzenetére


I_Am
veterán

Fejezd már be és nyugodj meg kérlek.

Senki nem bújik sem a hátam mögé sem senkinek a háta mögé. Ne fújd fel ennyire a dolgot, hanem inkább viselkedj emberként és nézd el.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#536) twollah


twollah
nagyúr

Tovabb kene olvasni a cikket mielott beindulna a fejcsovalas...

(#537) Gambit válasza I_Am (#535) üzenetére


Gambit
őstag

Persze, nem bújik a hátad mögé: [link]. Mindenesetre a gyerek egész jól tudja manipulálni az embereket.

Szerk: Csak a 360-as hsz-t akartam linkelni.

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#538) twollah


twollah
nagyúr

Mi a verhanyas targya?

(#539) parandroid válasza twollah (#538) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hosszú lenne elmesélni egy önkéntes remetének. Nem tudom, mikor vesztetted el a fonalat, és meddig kellene visszamenni. Mindenesetre régi ügy - új aspektussal.

Szerk: Ha olyan #330-tól idáig visszaolvasol és még mindig nem rémlik, akkor tényleg reménytelen.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#540) ngabor2 válasza Gambit (#537) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Mi lenne, ha megpróbálnál nem mindenáron belekötni abba, aki most épp nem köt bele senkibe?
Még mielőtt modanád: volt nekem is pár összezördülésem és ''érdekes hangvételű'' levélváltásom mbittel, de nekem van egy olyan szörnyű, és tűzzel-vassal üldözendő tulajdonságom, hogy egy idő után nem tartom az ilyet számon. Vagy legalábbis nem olyan súllyal. Próbáld meg te is...

(#541) Integra


Integra
titán

rgb back in da háúz?!:)
hehe, kit érdekel :)) :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#542) rii válasza ngabor2 (#540) üzenetére


rii
nagyúr

Pedig én sem értem miért kell ennyire védeni, ha ilyen kemény ellene a közhangulat is .... miért jó a modoknak pont őt védeni ... talán indokolni kell egy bant?

annyira kioktató a stílusa, ahogy beszél pld VladimirR-ral, aki pölö megérdemelné, hogy a MOD-ok inkább párfogásukba vegyék.

Ha egyszer zero tolerance, akkor legyen zero tolarence, pláne, ha kiderült, hogy ő az ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#543) tiv83us válasza Gambit (#526) üzenetére


tiv83us
veterán

Priviben valaszoltam. Egyebkent tobbe-kevesbe egyetertek Veled, de sajnos/?/ nem en hozom a donteseket egyedul...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#544) twollah válasza parandroid (#539) üzenetére


twollah
nagyúr

Akkor maradok remete tovabbra is.

Jol elvagyok a blogomban, nem szol be senki sem, hogy igy meg ugy, meg amugy.

Na pa to all!

(#545) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Jajj hagyjuk már RGB-t békén. Amíg normális addig ne foglalkozzatok vele, ha meg hülyeséget csinál, úgyis kirakják. Nem értem miért kell ezen így fennakadni... nekem pl fura módon sose volt gondom vele.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#546) ngabor2 válasza rii (#542) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Nekem nem úgy tűnik, hogy bárki is védené, max nem támadják, amíg nem ad rá indokot.
ha most elvonatkoztatunk attól, hogy tudjuk, ki volt seprence, nézzük meg egy tegnapi szóváltását pl. Vladdal. És máris látjuk, hogy kettejük közül azokban a hsz-okban nem rgb a belekötős.

Panther: nálad az igazság!

[Szerkesztve]

(#547) rii válasza Panther (#545) üzenetére


rii
nagyúr

Na ez az amire nem lett volna semmi szükség. Megszakad a szívem. Szerinted lesz valaha is normális, ha ezzel a 50. visszajövetelével sem csinált más csak visszapofázott? Ugyanmár!

Amúgy gratilálok a PH-nak. Vlad elment. RGB maradt. Jó csere volt.

ngabor2: amikor valakit támadás ér, és Te nem közönyösen nézed, hanem leszeded az okkal, vagy ok nélküli támadót, az a VÉDÉS ... nem falazásról, bratyizásról beszéltem

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#548) Gambit válasza ngabor2 (#540) üzenetére


Gambit
őstag

Nem tartod számon, ezért tök ugyanabba a hibába esel legközelebb is. Egy sokszorosan visszaesőt talán nem ugyanúgy kéne kezelni, mint egy büntetlen előéletűt.

Panther: Nekem soha semmi bajom nem volt Osama bin Ladennel. Nem értem, miért kell üldözni. Biztos ő is megígérné, hogy megváltozik. (Ez csak egy hasonlat, próbáljátok a párhuzamot felfedezni.)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#549) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

emberek!

komolyan elszomorít, amit itt olvasok. ez egy fórum, próbáljuk meg jól érezni magunkat, kedvesek lenni a másikhoz és egyáltalán, teremteni egy olyan helyet, ami kicsit kikapcsol a kellően idegbeteg világból mindenkit.

miért van az, hogy tele van a fórum olyan postokkal, hogy ''de ha x tiltotta, y miért engedi, és különbenis z menjen a francba''.

tényleg magyar betegség, hogy mindenki mindig a másikkal foglalkozik? az egész fórum már most túlságosan formalizált, szabályokon alapuló, bürokratikus. egyszerűen elég volna normálisnak lenni, nem szekálni a másikat, nem hisztizni, hogy ''de ő kezdte''. legyünk már felnőttek, basszus :(

rgb/mbit valóban elkövetett egy csomó vétséget, valóban ki lesz zárva, ha megint megteszi, de nem érzem úgy, hogy pusztán azért, mert nem rohantak neki a modok azonnal, akkor most ezzel tényleg foglalkozni kéne.

Vlad, kérlek, ne menj és egyáltalán, ne kényszeríts engem/másokat ilyen döntésekbe. láthatóan nem vagy legkevésbé sem nyitott rgb-re, amit maximálisan megértek, de próbáld meg az ''élni és élni hagyni'' elvet követni. nyilván, ha bárki visszaél a lehetőségeivel és zúzza a fórumot, kirúgatik.

de könyörgöm, első körben legyünk kicsit lazábbak, megbocsátóbbak, nagyvonalúbbak.

rbg, te pedig az előéleted után NAGYON figyelj rá, hogy ne adj alapot a balhéra, ergo nem kötelező mindig maximális vehemenciával védi az álláspontod, lehetsz NAGYON nagyvonalú, mert tartozol ezzel a fórum közösségének. és mert így normális.

uff.

gyerekek, peace, próbáljunk meg ilyen sokan is barátságban, lazábban, toleránsabban együtt lenni. senkinek nem jó, ha rendőrállammá lészünk hosszútávon.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#550) Thrawn


Thrawn
félisten

A PH! istene szólt hozzánk!
Boruljunk le Őnagysága előtt és emelkedjünk felül jelentéktelen problémáinkon!
Mindörökké PH!
Enter
:R

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 27 [Barátaink az állatok] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.