Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 27 [Barátaink az állatok] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#551) Niquis


Niquis
aktív tag

Hmm... minden jó közösség egy-két ember körül épül, és igazi összetartó ereje, esszenciája, tényleg ''felülről'' jön. Örülni kéne neki, hogy ennek a közösségnek ilyen van; ebből nőtt ki az egész. Don't screw it up.

Parci :R

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#552) rii válasza Thrawn (#550) üzenetére


rii
nagyúr

szeritnem ''őnaccsága'' falra mászik az ilyen f@sságok olvasatán ....
téged is tisztába kellene tenni ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#553) ngabor2 válasza Gambit (#548) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Akkor módosítok: nem tartom mindaddig számon, amíg nem ad rá okot.

De két dolgot már elért, akkor is, ha nem akart:
- Vlad most nincs. Remélem visszajön hamarosan. Bár egyesek tőle is a falra másznak, legalább annyira, mint rgb-től valamikor,
- majdcsakhogynem egymásnak ugrunk, miközben egymással semmi bajunk. Legalábbis nekem senkivel semmi bajom, max nem ugyan az a véleményünk.

A hasonlatod kissé (?) sántít. rgb mikor mondta, hogy ''bántsd'' a többieket? (direkt nem fogalmazok durvábban, pedig tudnék).

Asszem okosabb, ha legalább az egyik fél kiszáll ebből a vitából, én ezt most megpróbálom megtenni. Ezt vehetitek megfutamodásnak, én nem annak értékelem.

És csakhogy visszautaljak egy korábbi nickjével mi történt: egy darabig normálisan fórumozott, aztán valakik elkezdték piszkálni, hogy te rgb vagy, tehát biztos, hogy anyázni fogsz. Aztán nem hagyták békén. És a végén ettől besokallt, akkor kezdett el bedurvulni. Nem kellene ezt megint kiprovokálni, nem jó az senkinek. Próbáld meg ignorálni, amíg nem szól hozzád, addig te se hozzá.

Erről ennyit.

mod: úgy látom, a véleményem nagyjából megegyezik Parciéval. Ennek örömére: jó éjszakát.

[Szerkesztve]

(#554) Gambit válasza ngabor2 (#553) üzenetére


Gambit
őstag

Nem veszem megfutamodásnak, nyilvánvalóan nem fogjuk tudni meggyőzni egymást, és nem is kell. Megint csak az idő fogja eldönteni, hogy kinek lesz igaza. Az én igazam ebben a témában már (sajnos) számtalan alkalommal beigazolódott, hátha most eljön a ti időtök! Hidd el, én is örülnék neki, ha ezúttal tévednék!

Jó éjt! ;)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#555) Thrawn válasza rii (#552) üzenetére


Thrawn
félisten

Igazad lehet! Tegyük tisztába a dolgokat!
Senkivel nem keveredtem még összetűzésbe itt a PH!-n, ezután sem fogok. ''őnaccsága'' iránt pedig mélységes tisztelete érzek, hiszen az Ő keze munkája ez az egész, mi csak gyalogosok vagyunk ebben a játszmában. A legkevésbé sem szeretném, ha miattam falra kéne másznia, ha mégis így volt akkor kérnék egy moderátort, hogy törölje az előző hsz-emet és a mostanit is!

És még egy utolsó:
Szeretnék újra két PH! Technikust látni!
rgb sztoriból kimaradtam anno és most sem fogok belekeveredni. Ha döntenem kellene egy ''hétpróbás'' és egy ''technikus'' között én megtenném.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#556) VladimirR válasza Parci (#549) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Hi

nem proballak Titeket kenyszeriteni semmire (na jo, picit probaltam hatni a mod-okra), mindossze arrol van szo, hogy rgb, vagy mikor hogyan hivja magat, engem olyan mertekben irrital, hogy nem kivanok magamnak azzal kellemetlenseget, folosleges idegeskedest okozni, hogy egyazon oldalon forumozok vele - nekem nem eri meg

a sokadik esely pedig azert zavar ennyire, mert egyreszt az en bizalmamat mar egyszer eljatszotta - mikor mbit neven visszajot, szinten normalisan kezdte, szinten az OT-ban jopofizott, aztan mikor kiderult, tobben nekiestek - ha megnezitek pl az aranykopesek topic-ot, latni, hogy ki is alltam mellette, bizva abban, hogy valoban nem menthetetlenul hulye, probaltam vedeni, s a tobbieket nyugalomra, turelemre inteni
ezek utan megint elborult az agya, s a vege tobbek kozott ez lett => Bovebben: [link] (erre egy masik topicban azt reagalta, hogy ''igen, de az a sok nick egymás után volt!'' (aha, olvassatok el egymas utan a neveket, eleg szep ''sztori'' jon ki belole - mindemellett ezekkel egyutt osszesen volt mar vagy 3-400 nick-je), illetve ''viszont egy jó ideje már nem phztam és közben ha nem is változtam meg érdeklődésemet tekintve, a fórumhoz való hozzáállásom merőben más lett.'' (aha, mbit elott is eltelt par honap, sot, mikor ip-ban-t kapott, akkor is kihagyott parszaz napot)

masfelol pedig nem is igazan ertem ezt a megegy esely dolgot, mert mint Gambit is irta, volt itt mar zero-tolerancia is, toroltek szinte minden topicjat, hozzaszolasat, sot, meg alairasokbol is szamuzve lett, mitobb, ha a verebek nem csiripelnek felre, tett o olyan dolgokat is, amiert szigorubb helyeken akar fel is jelentik az embert

tehat nem kivanok en itt ultimatumot allitani, annyira fontos szemelynek nem tartom magam (joideje amugyis szinte csak a faradtgoz, es az interaktiv temait latogatom, szakmai temakba igen ritkan irok), hogy ehhez akar jogot, akar megfelelo eselyt ereznek, mindossze nem kivanok folyamatosan a faszsagaiba, es a szamomra rendkivul irritalo stilusaba utkozni

Udv: VladimirR

(#557) SPDeluxe1.0 válasza Pacák (#517) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

A .tga(truevision targa) miféle találmány tehát?Hogyha lövök az nfsu2-vel vagy a doom3-al egy screenshotot,mindjárt le is foglal a vinyón 5 megát képenként.Én Xniview deluxe verziót szoktam használni a megnyitására,mert a windows nem ismeri.

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#558) rii válasza Thrawn (#555) üzenetére


rii
nagyúr

Az az én véleményem volt, hogy falra mászik., ott van, hogy ''szerintem''.
Engem irritál amikor egy-két embert elragad a hév, leginkább Parci láttán (én is tisztelem, és becsülöm azért amit tett, nagy dolog egy fórumot, oldalt, közösséget, szervereket gy fenttartani), de ő is CSAK egy ember. Én nem azért, de ''mi''nem''csak gyalogosok vagyunk ebben a játszmában.

azzal, hogy frissítesz, hogy POST-olsz, nézelődsz, hitek ezreit küldve ezáltal a PH-ra, ezzel tudja magát eladni, hogy hány HIT jön le egy adott napszakban a reklámozók felé. Én valahogy így képzelem el. Úgyhogy dőlj hátra, mert parci Teérted van, hogy olyan rendszert tegyen a fenekd alá, amiben jól, jobban- mégjobban érzed magad, és megmaradsz állandó tagnak. A moderátorok, a házigazdák is Érted vannak, hogy olyan közöösségben tudj fórumozni, ahol nem kell attól tratanod, hogy elönt hirtelen mindent a trágyalé, ha olyan egyén bukkanna fel, illetve Ők adják azokat a híreket, amikre Te kíváncsi vagy!

Én így látom! Meg is lehet cáfolni. ha gy nézzük Te és másik 10,000-20,000 ember is aktívan részt vezs abban, hogy a PH fenmaradt, és fenn is maradjon.

Én is szeretném kiemelni, hogy nagyon becsülöm Parci-t, amiért ilyen profi rendszert írt, és amikor volt okom, méltattam is a megfelelő helyen. Én a mai napig le vagyok döbbenve az egész oldalon, mivel már szerkesztettem HTML-t, és kicsit magas ennek az oldalnak a precizitása.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#559) anaqer


anaqer
veterán

Nothing changes (on new year's day).

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#560) Parci válasza VladimirR (#556) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Vlad, nem fér hozzá kétség, hogy fontos és hasznos tagja vagy a fórumnak, ezt a neved alatti egyedi rang is jelzi. ha választanom kell, nincs kérdés, rgb eddig csak ártott, te csak használtál. meg egyáltalán, te normális vagy... ;]

viszont nem lehet a neten 100%-os biztonsággal elüldözni valakit. jobban járunk, ha szemet hunyunk addig, amíg amúgy nem lenne okunk a balhéra. ha megint bedurran a banzáj, nem várunk, nem tolerálunk, ban és kész.

de addig is nyugi van. ha most ban, akkor már most beindul a hiszti.

szóval egyelőre - jobb híján - tegyünk úgy, mint akik nem veszik észre, hogy rgb visszatért :). és mivel ez tényleg egyfajta megbocsátás is egyben, örüljünk, hogy milyen nemesek is voltunk.

szóval sztem ignore him, de mindenképp maradj, ha kérhetek ilyet!
ha nem bír magával, úgy is repül 1-2 napon belül...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#561) Thrawn válasza rii (#558) üzenetére


Thrawn
félisten

''Engem irritál amikor egy-két embert elragad a hév'' Egyetértek! De leginkább csak értetlenül nézek mikor egyesek hajbakapnak. Aztán lapozok.

Eléggé anyagiasan látod a dolgot, de hát anyagias világban élünk. Jól látod! (részben) Viszont, ha már ''Parci (...), a moderátorok, a házigazdák is Érted vannak'' akkor el lehet gondolkodni azon, hogy Te mit tehetsz Értük! Ezalatt nem csak azt értem hogy beszállok a nagy HIT gyűjtésbe, hogy az oldal fennmaradjon, van más lehetőség is. VladimirR ezt megtette, a legkevesebb, hogy egyedi rangot kapott.
gyalogos -> sokféleképpen értelmezhető, véleményem szerint ''Egy mindenkiért, mindenki Egyért!'' vagy ideillően ''PH! mindenkiért, mindenki a PH!-ért!''

Az Erő legyen Velünk!

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#562) fokukac


fokukac
nagyúr

úgy látom, nem véletlenül ''barátaink az állatok'' a topic alcíme... ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#563) Kidus


Kidus
őstag

[link] :Y :D
Ezen röhögök fél órája :D

Assuming Control

(#564) Panther válasza Gambit (#548) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

A példa nem rossz, majdnem igazat is adtam neked, de egy különbség van:
Oszama Bin Laden (illetve ő csak közvetve, de) sok ember halálát, anyagi károkat, stb okozott. Azoknak az embereknek nem volt választási lehetősége, hogy egyszerűen nem figyelnek oda és akkor kikerüli őket a golyó. Mi ezt megtehetjük. Én ezért is nem kerülök nagyon összetűzésbe senkivel. Ha valakivel látom hogy nem nagyon fogunk egyetérteni, akkor ráhagyom, és helló. Mindenki élje nyugodtan a saját életét. (Természetesen ez csak arra vonatkozik, ha a vita tárgya nem érint engem közvetlenül. Ha arról van szó pl hogy az autómmal mi lesz, az más szitu, akkor nem hagyom rá, de nem hiszem hogy bárki ilyen helyzetbe került volna RGB-vel, amit ne lehetett volna ráhagyás+helló kombóval megoldani -- persze azt elismerem hogy néha ez igen nehéz.)

MOD: Kidus: LO-LO-LO-LOOÓÓÓÓÓL :))

[Szerkesztve]

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#565) Gambit válasza Panther (#564) üzenetére


Gambit
őstag

Persze, igazad van, kikerülhetjük. De van egy nagyobb probléma is. Ugyanis azáltal, hogy mindenki megkapja az örökös +1 esélyt, azt a képet sugalljuk az embereknek, hogy itt tényleg bárki _bármit_ megtehet. A modok legerősebb ''fegyvere'' a ban. Legalábbis lenne, ha lenne egyáltalán valami súlya. De nincs. 10 perc alatt regel egy új nicket és kész. Ráadásul a csapatszellem legkisebb jele sem mutatkozik akkor, ha az egyik mod kivágja, a másik meg beengedi. Tudom, hogy technikailag gyakorlatilag lehetetlen az örökös kitiltás, de azért nem kéne átesni a ló túloldalára sem, hogy a ''normális'' tagokat figyelmeztetgetjük, ha hangot mernek adni a nemtetszésüknek.

fokukac: Elkéstél! (369-es hsz!) :P

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#566) rii válasza Thrawn (#561) üzenetére


rii
nagyúr

''akkor el lehet gondolkodni azon, hogy Te mit tehetsz Értük!''

nagyon sokat köszönhetek a PH-nak, rajtam kereztül egy más organizmus is, mely munkahelyem, Rengeteg segítséget kaptam már itt, igyekszem viszonozni, amennyire felettéb véges erőmből és tudásomból ez tellik.

Én nem tudok semmit hozzátenni a a PH-hoz.

Ugyanígy vagyok a DC-vel is. Sok embertől töltöttem le olyan dolgot, amik nekem nem kevés szép órát okoztak. (tudományos, TV-ben leadott filmek, tehát nem warez). És én is szívesen átadnám ezt az egész gyűjteményt, aki jelentkezik érte, de amikor a DC-n slotot kértek, és én felkínáltam hogy átadom az egészet amennyiben pesti az illető, és hoz egy 80GB HDD-t, nem volt rá kereslet.

A szándék megvan itt is, de eszközeim, tudásom nincs. Sőt, ha egyszer eljutok megint a Linux telepítésig, akkor éhenkórász csóró kunyeráló leszek a Linux topickban, ott fogok megint sírni 2-3 hétig.

Jah, volt egy hely, ahol tudtam valamit talán tenni .... az arcképszerkesztő .... minő kis gyér dicsőség ... 15 elkészített avataromból 1 meg is valósult .... 4 nek meg én adtam az alapanyagát ... meg az újarcképek a PH-n kezdeményezés .... meg egy-két érdemesnek itélt topic.

Amit én adhatok, az a jelenlétem, mint user és az hogy nyomkorászom az efötöt .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#567) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Úgy néz ki, hogy megajándékozom magam karácsonra egy ilyennel:
[link]


A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#568) rii válasza Rez_Grof (#567) üzenetére


rii
nagyúr

én meg vettem magamnak karácsonyra egy használt analóg Nikont 20k-ért, 2 íróaszztalt, egy szekrényt, egy széket, egy lámpát, kaptam egy régi machintosh quadra-t, egy 6100-ast, monitorral, billel, egérrel, és lehet vezsek még egy használt montit 45K-ért ..... :P

sok örömet a western/motoros (én meg láma vagyok e kérdés tekitetében) csizmához :) mi péz' egy ilyen?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#569) tildy válasza Parci (#549) üzenetére


tildy
nagyúr

MAximalis mertekben eltekintve a postban leirt szemelyektol, ugy gondolom, hogy na ezert van ertelme itt lenni.:U
Orulok, hogy vannak ilyen emberek, mint te.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#571) Szalma


Szalma
őstag

(Sok pokróc, ha összejön. :B És máig nem tudom, mi lett a ''légifényképekkel''...)

Szeretettel:
Szalma

(#572) Rez_Grof válasza rii (#568) üzenetére


Rez_Grof
őstag

45K egy ilyen. Elvileg ez motoros csizma.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#573) jeges válasza ngabor2 (#525) üzenetére


jeges
senior tag

bónusz helyett ez egyáltalán nem hangzik jól. bónusz mellett o.k.
:U

(#574) pussy_cat


pussy_cat
tag

Csak nem kapok leszúrást, de ma reggel nem bírom ki...

Mosolygós, fenyőillatú, szerelmes szép reggelt mindenkinek:)
A ti cicátokat úgy tűnik meghódították :B , ez a legszebb karácsonyi ajándék; amit ebben a cudar évben még csak gondolatban sem mertem kívánni... :P

Csók mindenkinek!

Nem vagyok öreg, csak rutinos!

(#575) erdey_a válasza pussy_cat (#574) üzenetére


erdey_a
őstag

Micsoda nyáltenger... megfulladok :Y
;]

:)

Természetesen fogadd jókívánságaim.

Vérboci

(#576) pussy_cat válasza erdey_a (#575) üzenetére


pussy_cat
tag

Gondótam, hogy megint megszóltok... :(
De mit is várhatok így visszaolvasva az offot! Öljétek csak egymást, ha nektek ez így jó!

Köszönöm!:)

Nem vagyok öreg, csak rutinos!

(#577) pweisz


pweisz
senior tag

Valaki tudna olyanban segíteni hogy gyakorló feladatok vagy példa feladatok kellenének statisztikai jellegű feladatokra? Valami olyasmi lessz állásinterjún hogy függvény éves adatokkal, gyárban dolgozókkal, és ehez kapcsolódóan feladatok.

(#578) jeges válasza pweisz (#577) üzenetére


jeges
senior tag

nem mindegy ám, h idősor-elemzést, index-elemzést, esetleg egresszió-, vagy korreláció-analízist várnak el. esetleg vmi teljesen mást?
mikor lesz interjú? :U

(szerk: egyébként otthon van egy halom feladat, csak most nem otthon vagyok. ha estig/holnapig ráér, lehet, h tudok segíteni)

[Szerkesztve]

(#579) Gambit válasza pussy_cat (#576) üzenetére


Gambit
őstag

1. Csak viccelt, erre utalnak a szmájlik. A jókívánság viszont szerintem komoly volt, szóval inkább köszönet jár.

2. Nem öljük egymást, csak nem értünk egyet. Szerintem ez nem baj, teljesen nyilvánvaló, hogy mindenkinek nem lehet ugyanaz a véleménye egy adott kérdésben és ezt megtárgyaltuk.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#580) brownus válasza pussy_cat (#574) üzenetére


brownus
veterán

Neked is szép Jó Reggelt!

to all: Kérlek támogassatok lélekben, hogy meg tudjam írni a szakdolgozatomat vasárnap estig!:) köszi, még megreggelizem és neki állok :)


oké!:) de tényleg mentem is, csak kaja időben nézek majd be! és köszi!

[Szerkesztve]

(#581) jeges válasza brownus (#580) üzenetére


jeges
senior tag

hajrá! :D

macs: szép jó reggelt! :)

(szerk: #578-ba' természetesen regresszió akart lenni :B)</p><p>

[Szerkesztve]

(#582) Rez_Grof válasza brownus (#580) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Rajzolok neked egy lélektámasztó kézikészüléket. :)
Sok sikert, kitartást a munkához, aztán meg ne lássunk az aktiv tagok között az elkövetkező 2 napban . :DDD

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#583) pussy_cat válasza Gambit (#579) üzenetére


pussy_cat
tag

Hát akkor nézzük szép sorban!

ad1: Ott a köszönöm! Olvasd el!! tudom, hogy csak vicc volt, de azért nekem is jólesne, ha néha a nyáltenger kimaradna belőle :B

ad2: Az ''ölés'' azért van offban, mert néha nagyon elharapódzik a nézeteltérés köztetek, ez pedig már nem csak egyszerű nézeteltérés...., hanem vita! Az teljesen nyilvánvaló, hogy a vélemények különböznek, szvsz ez nem kérdés! Bár lehet kicsit durván fogalmaztam ottan :B

Brownus: kitartást Neked sokat!!! :)

[Szerkesztve]

Nem vagyok öreg, csak rutinos!

(#584) erdey_a válasza pussy_cat (#576) üzenetére


erdey_a
őstag

Dehogy szóltalak meg... csak vicceltem. Tudod... szmájli hegyek.

Meg ott volt a jókivánság is.. :F

Nincs is szebb mint a karácsonykor bontakozó szerelem.

[Szerkesztve]

Vérboci

(#585) Gambit válasza pussy_cat (#583) üzenetére


Gambit
őstag

1. Valóban ott a köszönöm, bocsi!

2. Valóban néha elharapódzik, de szerintem ezúttal messze voltunk (vagyunk?) ettől. A normális hangvételű vita szerintem normális és szerves része a társalgásnak. Te az utóbbi pár hsz-ről beszéltél, mint ölésről, pedig azokban semmilyen durvaság nem volt.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#586) pussy_cat válasza erdey_a (#584) üzenetére


pussy_cat
tag

Tudom, tudom és köszönöm szépen!

Lehet, hogy hisztis vagyok kicsit ma reggel? :U
Nincs kedvem suliba menni:(

[Szerkesztve]

Nem vagyok öreg, csak rutinos!

(#587) Szalma válasza Gambit (#579) üzenetére


Szalma
őstag

(Egy régi történet, biztosan ismered -> [link]. Az Aikido szerintem is az elfogadás, harckerülés művészete. :B )

Szeretettel:
Szalma

(#588) Gambit válasza Szalma (#587) üzenetére


Gambit
őstag

Természetesen teljesen igazad van. Öreg koromra talán majd én is bölcs leszek. :B

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#589) Loretto


Loretto
veterán

Azt hiszem most vagyok a heti holtponton. itt a karácsony ugyfest egy dolgozó kézzel kevesebb lesz etc:(

Soirée...

(#590) pussy_cat válasza Szalma (#587) üzenetére


pussy_cat
tag

Szép bölcsesség, köszönöm Szalma! :)

Nem vagyok öreg, csak rutinos!

(#591) pweisz válasza jeges (#578) üzenetére


pweisz
senior tag

Egyszerű feladatok lesznek, tehát nem komoly elemzés. Mert nem kell hozzá ez irányú végzettség. Valami növekedés arányát kell nézni, vagy mi, meg ilyesmi. Jövőhéten lessz.

(#592) Gambit válasza pweisz (#591) üzenetére


Gambit
őstag

És ''papíron'' kell majd csinálni, vagy géppel? Mert statisztikai elemzések vannak pl. az excelben is. Én most nyomom a 2. félévet statisztikából, de nincsenek igazán olyan feladataim, amihez leírás is tartozna.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#593) jeges válasza pweisz (#591) üzenetére


jeges
senior tag

nos, kicsit kutattam, és őket javallom átnézni:

némi általános áttekintés, definíciók:
[link]

és egy feladatgyűjtemény megoldásokkal:
[link]

sajna a feladatokat nem volt időm átnézni, de excelbe vannak, ha jól láttam, így valszeg követhetők. elsősorban az index-számokkal foglalkozó részeket nézd meg!

remélem, a szerzők nem sértődnek meg... :U

(szerk: a növekedés arányát legtömörebben a lánc- és bázis-index-ek fejezik ki, az áttekintőben is benne vannak)

[Szerkesztve]

(#594) Pacák válasza SPDeluxe1.0 (#557) üzenetére


Pacák
senior tag

Ritka állatfajta. :DDD

De annyit tudok róla, hogy a bmp -hez hasonló dolog, szintén pontról pontra definiálja a kép árnyalatait. Ebből adódik a nagy mérete. Örvendetes módon 24 bit mélységű képek tárolására is alkalmas. Viszont a bmp -vel szemben már nem független a használt grafikus kártyától és a vezérlőprogramjától. (A bmp -ben ez volt a lényeg anno.) A tga -t pedig egy bizonyos grafikus kártyához fejlesztették ki. (Tigga vagy tiga volt a típus, de már nem emlékszem sajna.) Ennek ellenére mégis nagyon sok profi és kevésbé profi képfeldolgozó ill. képnézegető progi ismeri és képes megjeleníteni.

Szégyen, de sajnos azt nem tudom, hogy a jelenlegi grafikus kártyák tiga/tigga kompatibilis darabok, vagy a képfeldolgozó progik vannak úgy megírva, hogy a tga formátumot kerékbetörik és mindenképp megjelenítik, akár van hozzátartozó hardver, akár nincs... :(

Szerk.: kimaradt, hogy a tga formátumban is definiálva van az átlátszóság. (Alpha-chanel)

[Szerkesztve]

Nuclear launch detected

(#595) pweisz válasza jeges (#593) üzenetére


pweisz
senior tag


Gambit: asszem papíron kell, de az excelt is átkelnem néznem mer ha a szituációs tesztig eljutok ott valami feladatot kell megoldani a felhasználónak, és tullkép bármi lehet, de valószínű windowsos rendszerben, és álltalánosan ismert programokkal kapcsolatos, vagy magával a windowsal.

Jeges: kösszi szépen, átfogom nézni, az hogy excelben van külön jó is lessz gyakorláshoz

(#596) ngabor2 válasza jeges (#573) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Ez nem helyette van, mellette. A bónuszt év közben, több részletben kapjuk, de jut belőle karácsony előttre is. Tehát ez meglehetősen jó ajándék. Kicsit normálisabb lenne a főnököm (kb. annyira, mit az előző) ez egy nagyon príma munkahely lenne. Így az ''általában elviselhető'' kategóriába csúszik vissza.

(#597) Integra


Integra
titán

haliho!

lehet itthon ilyen klavit kapni már valahol?????
ha tudtok ms kiegészítő szakboltot, írjátok már meg, köszi!
[link]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#598) Panther válasza Gambit (#565) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Ezzel viszont abszolút egyetértek. Én ezt vallom a kutya nevelésében is, sőt egyelőre úgy vélem hogy a gyerekemet is így fogom nevelni majd ha lesz -- következetesen.
Pl: Ha odajön a kutya az ajtóhoz és néz rám hogy ő be szeretne jönni, akkor vagy beengedem, vagy nem. Még akkor is, ha a kapun belépve már úgy döntöttem hogy nem engedem be. De ha már kimondtam neki, hogy ''nem'', akkor már nem. Ennél fogva a kutya ezt megérti, és ha azt mondom hogy nem, le is lép. Addig viszont mindent bevet a kis aranyos jópofa arzenáljából hogy bejöhessen :)

pussy_cat: Jó neked :) :)

Pacák: TGA --> TARGA :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#599) Pacák válasza Panther (#598) üzenetére


Pacák
senior tag

Kösz. Közben én is rájöttem, csak lusta voltam a google -t segítségül hívni, mielőtt a hozzászólást szerkesztettem. És valamiért bennem ez a zagyva szó maradt meg, amit leírtam. Nem is tudom, hogy miért... :)

Üssetek! :DDD

Nuclear launch detected

(#600) Panther válasza Pacák (#599) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

(''Tigga'' az az angol Micimackóban volt asszem :DDD)

[Szerkesztve]

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 27 [Barátaink az állatok] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.