Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 27 [Barátaink az állatok] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#351) I_Am válasza VladimirR (#350) üzenetére


I_Am
veterán

És ki volt az? :D

Az a csúnya tüzesfejű moderátor. ;]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#352) Gambit válasza VladimirR (#350) üzenetére


Gambit
őstag

Ki mondta, hogy én ártatlan vagyok?! :P

Amúgy meg, én előbb voltam, mint rgb (fizikai valómban is előbb születtem, meg a fórumon is előbb kezdtem romboló ténykedésem), szóval legfeljebb ő lehet az én gyenge utánzatom. ;)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#353) erdey_a válasza rii (#349) üzenetére


erdey_a
őstag

:(

Idézni csak pontosan és szépen, ahogy a csillag megy az égen :P

''Fegyver csörög, haló hörög,
A nap vértóba száll,
Vérszagra gyűl az éji vad:
Te tetted ezt, király!

Levágva népünk ezrei,
Halomba, mint kereszt,
Hogy sírva tallóz, aki él:
Király, te tetted ezt!''

Vérboci

(#354) I_Am válasza Gambit (#352) üzenetére


I_Am
veterán

Nagyon tévedsz. :D Az első nickje már régebben be volt regisztrálva mint a tied. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#355) Gambit válasza I_Am (#354) üzenetére


Gambit
őstag

Ez biztos? Asszem CMY, vagy valami hasonlóan béna nick-kel kezdett nyomulni, az rgb talán csak ezután jött. Szerintem itt voltam az első balhéjánál is.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#356) seprence válasza Gambit (#355) üzenetére


seprence
csendes tag

RGB, valószínűleg rgb nick-kel kezdte! Ez lenne a logikus!
Amúgy rengeteg fórumról ismerős rgb, de gambit-ról még nem hallottam;]

(#357) Gambit válasza seprence (#356) üzenetére


Gambit
őstag

Csak össze ne keverd a hírnevet a hírhedtséggel, kicsi rigó! ;] Amúgy meg, olyan fórumokra, ahol engem ismernek, rgb be sem teheti a lábát.

I_Am: Számodra úgy tűnik, én kezdem?

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#358) I_Am válasza seprence (#356) üzenetére


I_Am
veterán

Azt tudod mit jelent a nick-ed? :)

Gambit: ne kezd el megint...

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#359) seprence válasza Gambit (#357) üzenetére


seprence
csendes tag

vkiknél a kettő ua!:C

(#360) seprence válasza I_Am (#358) üzenetére


seprence
csendes tag

ennyire hülyének nézel?:) nézd csak: botanika topic!
egy teljesen közönséges, gyakori vadvirág!:C;]

Gambit: hallgass I Am-re!;]

Megy végre a modd!:R

[Szerkesztve]

(#361) I_Am válasza seprence (#360) üzenetére


I_Am
veterán

Csak azért kérdeztem, mert nem csak vadvirág, hanem olyan mint a parlagfű. Útálatos. ;]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#362) seprence válasza I_Am (#361) üzenetére


seprence
csendes tag

legközelebb maszlag (datura stamonium) néven jövök:P

(#363) I_Am válasza seprence (#362) üzenetére


I_Am
veterán

Tegyél róla, hogy ne legyen legközelebb kérlek.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#364) seprence válasza I_Am (#363) üzenetére


seprence
csendes tag

komoly:
Természetesen vigyázok!

komolytalan:
hát itt azért nem árt felkészülni a legközelebbre;]:DD

(#365) erdey_a válasza seprence (#364) üzenetére


erdey_a
őstag

hát itt azért nem árt felkészülni a legközelebbre

A hiba az ön készülékében van :P

Vérboci

(#366) mayerlaci válasza erdey_a (#365) üzenetére


mayerlaci
senior tag

MIlyen erzes a legközlebb?;]

(#367) ngabor2 válasza erdey_a (#365) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Tőlem is elég gyakran megkérdezik, hogy a ngabor nickemet bannolták, és azért vagyok ngabor2? Pedig egyszerűen egy 0-hsz-os újoncé, aki jóval előttem regelt. Mondjuk én is ''büszkélkedhetek'' egy bannolt nickkel, de azt saját kérésemre bannolták.
Ez már így marad, túl sok helyen vagyok már ngabor2 ahoz, hogy akárcsak megforduljon a fejemben módosítást kérni. Ráadásul ennyi biztos, hogy nem elég indoknak.

(#368) rii válasza erdey_a (#365) üzenetére


rii
nagyúr

''.........A hiba az ön készülékében van..........''

rég' hallottam önkritikát ilyen burkoltan megfogalmazni ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#369) Gambit válasza erdey_a (#365) üzenetére


Gambit
őstag

Szerintem peterkeT megérzett valamit, azért adta a 27-es off-nak ezt az alcímet.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#370) erdey_a válasza rii (#368) üzenetére


erdey_a
őstag

Mit követtem el?

Gambit: ;)

mayerlaci: Látom elfelejtetted, hogy egy Vérbocival beszélsz :DDD

[Szerkesztve]

Vérboci

(#371) VladimirR válasza erdey_a (#365) üzenetére


VladimirR
nagyúr

dehogyis - bennunk van a hiba, mi nem erunk fel olyan magassagokba, hogy megertsuik, nincs is annal termeszetesebb, s veszelytelenebb dolog, mint otthon a kertben atomreaktort, turbofeltoltot, sugarhajtomuvet, kepcsovet, pb gazos hutest, tiztrillioval porgo ventillatort barkacsolni - mindeszt persze azok utan, hogy kerdesekbol kiderul, a kerdezo alapveto dolgokkal nincs tisztaban, a segitokesz post-ok mellett elszalad, tan el sem olvassa, vagy ha elolvassa sem fogja fel, a kotekedo post-oknal meg leragad, anyazik, osztja a eszt
majd mikor ezek miatt kivagjak a forumrol, visszajon, rendetbont, fenyegetozik, rombol, hisztizik....kis szuhnet utan terdenkuszva visszajon, sir, hogy visszaengedjek, es kezdodik az egesz elorol (egyszer en is bedoltem neki, hittem benne, hogy nem hulye alapvetoen es maradandoan - tevedtem)

mindegy, ez a post ugyis torlodni fog, csak ki akartam irni magambol

(#372) Gambit válasza VladimirR (#371) üzenetére


Gambit
őstag

Szép dolog, hogy beismered a tévedésedet, elismerésem!

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#373) erdey_a válasza VladimirR (#371) üzenetére


erdey_a
őstag

Ősbemutató következik: Egyetértek veled :)

(és most ennek örmére hazamegyek. Sziasztok)

Vérboci

(#374) Mazka05


Mazka05
őstag

Helloooo!
Tegnap kihuzták a fogam és még mindig haldoklok ebből következik hogy:
áááhhhhhhhhhh....

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#375) tildy válasza seprence (#362) üzenetére


tildy
nagyúr

Legaalább csattanó maszlag? Vigyázz , erősen hallucinogén;]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#376) Szalma válasza tildy (#375) üzenetére


Szalma
őstag

(Ja, ha túléli a ''maszlagos'' táplálkozást. Icipici mennyiségben esetleg hallucinogén, de a növény szárát megrágcsálva tuti kidől egy 100kg-os ember is... De szép virága van. :B )

Szeretettel:
Szalma

(#377) g4dg3t válasza Szalma (#376) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Ha a kiserletezo kedve meg mindig a regi, a sza'ra'val fogja kezdeni :)



amugy ez nekem uj...ugy tudtam a magok tartalmazzak az antropint.

[Szerkesztve]

(#378) tiv83us válasza seprence (#362) üzenetére


tiv83us
veterán

A kitartasodat vitathatatlanul mindig is ''csodaltam'' benned...

tildy: Miert van olyan erzesem, hogy mostansag igen gyakori latogato vagy a daath.hu-n? :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#379) tildy válasza Szalma (#376) üzenetére


tildy
nagyúr

Jól mondja gadget. A magokról tudok én is. Emmellett nagy mennyiségben vakságot is okoz.
Nem véletlen az a szólás-mondás is, hogy: ''maszlagot beszél''.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#380) I_Am válasza tildy (#379) üzenetére


I_Am
veterán

Ideiglenes vakságot okoz, nem maradandót. Azért ezt tegyük hozzá. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#381) tildy válasza I_Am (#380) üzenetére


tildy
nagyúr

Ijj. Hát az is éppen elég.
(Hogy tudja;])

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#382) tildy válasza tiv83us (#378) üzenetére


tildy
nagyúr

Mostanában? Nem, max az aláírásaimért megyek oda, meg max Feldmár szövegeit olvasni. (Azokat imádom. Tényleg mitnha egy ''istenre'' néznék föl, szavai hallatán)
Ezek az infók , amikből esetleg erre következtethettél, még korábbról származnak;]
Tisztában vagyok bizonyos növények bizonyos tulajdonságaival, mondjuk így. Egyébként egyik legcsodálatosabb dolog a világon a növényvilág:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#383) tiv83us válasza tildy (#382) üzenetére


tiv83us
veterán

Es termeszetesen az LSD faq-t sem olvastad meg soha ;]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#384) Szalma válasza g4dg3t (#377) üzenetére


Szalma
őstag

(Hmmm... Igaz, de javaslom a következő kísérletet: tépj le egy Cs.Maszlag virágot (már ez is szép feladat), majd dobd el. Aztán kézmosás nélkül vakarózz egy csöppet -> vörös, égő dagadás. Ha ue. nyálkahártyával történik, akkor az úgy megdagad, hogy cső nélkül fulladás lesz a vége... Nem véletlenül kerülik a legelésző állatok is, mint a tüzet.

A leírások sokkal szelídebbek, mint a valóság, különben az anyós Cs.M. teát kapna...)

Szeretettel:
Szalma

(#385) ngabor2 válasza seprence (#328) üzenetére


ngabor2
nagyúr

No, ezen gondolkodtam egy kicsit (csúnya szokás, le kellene szokni róla :D)
Az történne ilyen esetben, mint amikor egy üveget teletöltessz vízzel, és kiteszed egy fagyos téli éjszakára. Annyira megnő fázisváltáskor a térfogata, hogy az edényt szétnyomja. Ugyanakkor ha olyan tartályban kezded el lehűteni a vizet, ami ellenáll a tágulásnak, kb. -100°C-ig folyadék marad, csak utána fagy meg, de nem ''sima'' jég lesz.
Ha hazamegyek, és lesz időm, ill. adataim, akkor kiszámolom az érdekesség kedvéért a leírt esetet és a kiinduló nyomást (pV= nRT). Nem lesz pontos, de látunk valamit.

(#386) pweisz


pweisz
senior tag

Kitudna valaki valaki segíteni a ''magical travel''-es tehénes flash anim linkjével.

(#387) VladimirR válasza pweisz (#386) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Bovebben: [link] (a legelso)

(#388) seprence válasza tildy (#375) üzenetére


seprence
csendes tag

Kedves Tildy, úgy gondolom, hogy ilyen alapvető dolgokkal én is tisztában lennék!

Oké, hogy mézgező alkaloidokat tartalmaz, de azért annyira nem kell tartani tőle.
Amúgy érdekességképpem a burgonya, paradicsom, paprika, szilkesark rokona.
Nagyon szép fehér virága van. Elég gyakori és büdös.

Amúgy szilkesarkot látott már vki élőben? Nekem sikerült találnom és el is ültettem, nagyon szépen nőtt. gyönyörű virágai vannak. (persze valószínűleg közel sem annyira, mint te)

(#389) seprence válasza ngabor2 (#385) üzenetére


seprence
csendes tag

nekem vhogy nagyon úgy tűnik, hogy a kritikus sűrűsgéget nem lehet meghaladni, de nem tudom biztosra. Ha igazam lenne, akkor valószinűleg a gáz olyan erővel szegülne szembe az összenyomással mint a folyadék, amikor elértem a krit sűrűséget.

(#390) tildy válasza tiv83us (#383) üzenetére


tildy
nagyúr

Bocs, de az alapműveltséghez tartozik nálam;]
Kb 5 éve olvastam. Szeretek tisztában lenni a dolgokkal, szeretem tudni mi hogy merre háyn méterre mit csinál. Főleg ha ilyen kiváncsi természettel áldott meg a sors.
Amellett adott esetben esetleg tudom, hogy kell ilyen dolgoktól bajba jutott embernek segíteni, mivel lehet leállítani dolgokat.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#391) divot


divot
veterán

Bocs, hogy szétoffolom a totyikot, de sürgős megoldást keresek a következő problémára: asf-ből kéne avi-t gyártanom. :F

(#392) Sianis válasza ngabor2 (#385) üzenetére


Sianis
addikt

Szerintem te valami túlhűtésre gondolsz....:)

Ehhez viszont az is kell, hogy a víz ne rezegjen, tehát a talajhoz képest ''abszolút'' nyugalomban kell lennie, így elérhető, hogy negatív celsius fokban is víz legyen, de amitn kap egy kis rezgést, azonnal megfagy.

pV=nRT nem fog összejönni, hiszen az R az egyetemes gázállandó, ami jelen esetben, tehát folyadékra semmiképpen sem lesz igaz.

(#393) seprence


seprence
csendes tag

a nadragulya, na az már mérgező egy növény. 3 kis bogyó elfogyasztása és meghalsz.

ngabor: co2 fagy és forrpont?

(#394) Sianis válasza tildy (#390) üzenetére


Sianis
addikt

Ha ennyire érdekel ez a dolog, akkor létezik nyomtatott formája: ''A nagy drog könyv'', nos ebben a bevezető történelemtől kezdve, a hatásokon át minden le van írva, kezdve a fűtől egészen valahol az aranylövésnél ér véget...

(#395) VladimirR válasza divot (#391) üzenetére


VladimirR
nagyúr

regi (1.3 elotti) virtualdub peldaul (ujabbakbol az ms kiszedette az asf kezeleset)

(#396) tiv83us válasza tildy (#390) üzenetére


tiv83us
veterán

Jajj de kar, hogy hangsulyt /meg melle a gonosz vigyoromat :D ;]/ nem lehet a PH-n erzekeltetni. Akkor tudnad, hogy a #383-t mennyire pont a forditott ertelmeben mondtam. :)
Szal gondoltam, hogy a FAQ, meg a ''Pszichedelikus krizisek kezelese''...stb muvek nalad alap.

''Amellett adott esetben esetleg tudom, hogy kell ilyen dolgoktól bajba jutott embernek segíteni, mivel lehet leállítani dolgokat.''

Persze-persze, masnak segitkezunk mi? En meg ma jottem le a falvedorol ;]

ui: hu de kis genyo vagyok ma :D

ui2: kimeljetek meg a magaslasztik csapkodasarol, tudom a reakciokat; ''nem csak ma, hehehaha'' :D.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#397) seprence válasza Sianis (#392) üzenetére


seprence
csendes tag

nem!

a víz fagyáspontja nagy nyomáson leesik! tehát nyomással olvaszható a jég! (6. ált fizika)

de lehet túlhűteni is. A tiszta víz lassan akár -72Cig lehűthető fagyás nélkül.

(#398) Sianis válasza seprence (#397) üzenetére


Sianis
addikt

DE!

pV=nRT akkor sem lesz jó, ha megfeszül.

(#399) tiv83us


tiv83us
veterán

Sracok, igazan nem akarok unnepronto lenni de: [link]?

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#400) Sianis válasza tiv83us (#399) üzenetére


Sianis
addikt

Akkor ne is legyél, és pszt! ;]

Ezt már csak azért is mert írtad, hogy gonosz, vagyok akkor kapjál is valamit vissza belőle... :U

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 27 [Barátaink az állatok] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.