Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) szucsi


szucsi
őstag

Stohl ''DUI'' Buci hihhetetlenezésétől epegörcsöt kapok.

(#352) danzi


danzi
tag

Én már hozzászoktam ahhoz, hogy az Interneten mindeki mindent következetesen helytelenül ír le. Személy szerint én is hajlamos vagyok néhol kihagyni betűket, lefelejteni az ékkezeteket, így gyorsabb a gépelés is... mondjuk ha cikkről van szó, az más, de nézzük el tényleg, elvégre a tartalom a fontos :)

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#353) joghurt válasza KovacsUr (#347) üzenetére


joghurt
addikt

Ehhez képest már a ''sci-fi'' helyetti ''tu-fa'' is kezdetleges próbálkozás. :)))

A tej élet, erő, egészség.

(#354) S.p.A


S.p.A
tag

Eszembe jutott még valami. Lehet, hogy megint eltérek a tárgytól.
Nevek és fordításaik
Magyarországon előbb a család/vezeték-, utánna pedig az utó/keresztnevet írjuk le. Angliában, Németországban és több más országban is előbb az utónév jön, csak utánna a család, kivétel mikor a nevek jegyzékbe vagy hasonlóba veszik ilyenkor családnév vessző vezetéknév. Ha teszem fel Kovács Jakab levelet angolul ír levelet akkor aláírásként - nagy valószínűséggel - a Jakab Kovács, esetleg a Kovács, Jakab fog szerepelni.
DE!
Ha ugyanezt egy angol úriember, bizonyos James Smith teszi szite kizárt, hogy a Smith James fog a levél alján szerepeni, a - bár kicsi rá az esély - Smith, James elképzelhető, de nagy valószínű, hogy egyszerűen csak James Smith.
Na most akkor mi vagyunk nagyon okosak, hogy mi megértjük és a többiek meg buták ezért fordul a nevünk?

(#355) up válasza KovacsUr (#350) üzenetére


up
senior tag

Tudományos-hagymázas :)).

(#356) KovacsUr válasza S.p.A (#354) üzenetére


KovacsUr
addikt

Azért fordul, mert az emberiség legalább 98 százaléka így írja a nevét, és a kisebbség alkalmazkodik.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#357) KovacsUr válasza KovacsUr (#356) üzenetére


KovacsUr
addikt

/off Mellesleg van egy magyar-ausztrál ismerősöm, akit Jones Péternek hívnak... Így, Dzsónsz Péter

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#358) S.p.A válasza KovacsUr (#356) üzenetére


S.p.A
tag

Ja igen a többség. Köszönöm értem.

(#359) up válasza S.p.A (#354) üzenetére


up
senior tag

Ha paranoid összeesküvés-elméletek terjesztése helyett inkább figyelsz az olyanokra, mint például az ''utána'' szó helyes leírása (egy n!), vesszőhibák tömkelege, gyatra mondatszerkesztés, sokkal többet teszel szép magyar nyelvünkért.

(#360) KovacsUr válasza S.p.A (#358) üzenetére


KovacsUr
addikt

Én egyébként külföldön is a vezetéknevemet írom előre. Mit csináljak? Ez a nevem. Nem fordítva. Szerencsére ritkán van félreértés, mert a "Kovács" név elég ismert világszerte...

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#361) S.p.A válasza up (#359) üzenetére


S.p.A
tag

Tudod mi a legrosszabb, hogy talán teljesen igazad van.

(#362) KovacsUr


KovacsUr
addikt

Ilyeneket láttam mostanában: (minden [sic])
''Matrica controll'' -- matrica-ellenőrök hátán
''Discrate security'' -- metróban biztonsági őrök hátán
Ezek vajon milyen nyelven vannak? :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#363) Shim


Shim
őstag

Disztribúció, nem? Mert eddig egyszer sem láttam így a fórumokban, de szerintem hosszú ''ú''.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#364) tomcs


tomcs
őstag

''... Hozzátette: térségünkben a terrorveszély fogalma relativizálódik.''

ez mi a joistent jelent?

indexen olvastam:
http://index.hu/politika/kulfold/talas0323/

(#365) S.p.A


S.p.A
tag

Mi a különbség a cinikus és az irónikus között? És mit jelentenek?

(#366) S.p.A válasza KovacsUr (#362) üzenetére


S.p.A
tag

A đDiscrate security szerintem a cég neve és azért van idegen nyelven, mert az menő.

(#367) szucsi válasza S.p.A (#365) üzenetére


szucsi
őstag

Cinikus - értékteleníti (devalválja) a tárgyat, az eszközt vagy a célt.
Ironikus - idézőjelben beszél (ír), az információ, vélemény, attitűd stb. tartalma és formája között ellentétes viszony van.

(#368) róland válasza S.p.A (#354) üzenetére


róland
veterán

Már külföldön is rájöttek, hogy nem a legjobb a keresztnév vezetéknév forma, de a megszokás, a társadalmi beidegződés nagy úr, így nem mernek változtatni.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#369) KovacsUr válasza S.p.A (#366) üzenetére


KovacsUr
addikt

Na igen, de milyen idegen nyelven? Angolra emlékeztet leginkább... ugyanez a helyzet a másikkal is, de leginkább angol-magyar keverék mind a kettő

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#370) S.p.A válasza szucsi (#367) üzenetére


S.p.A
tag

Köszönöm. Nincsenek erre magyar kifejezések? Amit nemcsak érteni, hanem érezni is lehet.

(#371) S.p.A válasza KovacsUr (#369) üzenetére


S.p.A
tag

Angol-magyar keverék, mint ahogy egyesek beszéde/írása, épp ezért menő/szakszövegszerű.

(#372) KovacsUr


KovacsUr
addikt

Nnna, biztos tudjátok, hogy egy rendelet szerint minden üzleten az idegen nyelvű felirat mellett azonos nagyságú magyar feliratnak is lennie kell. A következőket láttam peep show-kon: Pipi-leső :D, Kukkolda
Van itt nyelvi lelemény, csak kicsit noszogatni kell :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#373) guess.who válasza S.p.A (#371) üzenetére


guess.who
senior tag

Jujj! Ez fájt. :) Hárompontos a találat. :D

(#374) róland válasza KovacsUr (#372) üzenetére


róland
veterán

OFF

Bocs, de jelezhetnéd a nickjükkel, hogy ki kicsoda a képeken. :DD

ON

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#375) KovacsUr válasza róland (#374) üzenetére


KovacsUr
addikt

/off hagyd rajta az egeret a képen egy kis ideig. Mindig balról jobbra mennek a nevek

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#376) S.p.A válasza guess.who (#373) üzenetére


S.p.A
tag

Mire gondolsz?

(#377) S.p.A


S.p.A
tag

Késik a 64-bites Windows az első Opteronokhoz
''...már létezik az Opteron optimalizált 64-bites Windows-verzió, de csak Release-kiadásban.''
Akkor ez most mit jelent? És biztos, hogy így hívják?

(#378) szucsi válasza S.p.A (#370) üzenetére


szucsi
őstag

Ezek magyar kifejezések, igaz, hogy nem Árpád-korabeliek. Egy adott témában (legyen az akár a nyelvészet) való elmélyedés szükségszerűen együtt jár a hétköznapi tej-kenyér nyelvezettől való eltávolodással, a fogalmi rendszer kifinomultabbá válásával az adott területen, ami nem idegen, hanem nyelvünkbe viszonylag frissen átvett kifejezések sokaságának használatával jár együtt. Hogy miért nincs ezek egy részére ''ősmagyar'' kifejezés? Egyrészt a fogalmi rendszer ha tartalmat talál, jelölni akarja, és ha nincs rá olyan már meglévő címkéje, amely meglehetős átfedésben van a fogalom szemantikai tartalmával, akkor kényszerhelyzetben magyarít. (Nem minden emberöltőben születnek nyelvújító zsenik, akik magukra veszik a népharag és a kinevettetés terhét.) De ezek magyar szavakká válnak, hiszen magyar ragokkal látjuk el őket, pl cinikusan, ironikusabb, stb. Ha viszont már rendelkezik egy kultúra az adott tartlom elterjedt és általánosan megértett címkéjével, akkor nem erőlteti a magyar kifejezés megalkotását. Nem fektet oda energiát, ahova funkcionálisan nem kell. Tulajdonképpen hol kellene meghúzni a határvonalat: ami tíz évvel, húsz évvel, esetleg a török uralom alatt érkezett a nyelvbe, szóval mitől magyar egy szó, itt hány év kell, hogy az ember (a szó) állampolgárságot kapjon?

(#379) guess.who válasza szucsi (#378) üzenetére


guess.who
senior tag

Eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne, ha most hirtelen nagy vehemensen kiirtanánk minden szót, ami mondjuk a török uralom óta keletkezett, vagy került a nyelvbe -mondván hogy azok nem ''ősmagyarok''... Esetleg redukálhatnánk a szókincset az Ómagyar Mária-Siralom szövegében található -valami ilyesmire, hogy ''Volek sirolm thudothlon syrolmol sepedyk, buol ozuk epedek''... Érdekes lenne.

Igaziból nem értem, hogy mi az oka annak, hogy megint előjöttek ezek a ''kihal a magyarság, kihal a magyar nyelv'' rémisztgetések... Legalább százötven éve tartja magát a nézet, még a Himnuszba is bekerült -mi meg mégis itt vagyunk, magyarul beszélünk, dacára az egésznek. Valahogy nem vagyok meggyőzve arról, hogy ilyen félrevezető álnyelvész dumákkal (amit idéztél is a táltosos oldalról) mindenképpen ''megmenteni'' lenne szükséges a nyelvet -de ahogy látom, ebben egyetértünk... :)
Pár éve mondta Bródy János, mikor Szörényi Levente megírta az Atillát, hogy túl kellene már lépni ezen a romantikus ''magyarok ősei a hunok'' alapmesén, s nem becsapni magunkat hasonló dolgokkal -no hát valahogy én is így gondolom: akinek tetszik, kételkedjen nyugodtan a ''hivatalos'' nyelvészetben, de ne akarja másokra erőltetni az amatőr módon összetákolt összeesküvés-elméleteit a tudást és az ''igazságot'' ''eltitkoló'' akadémikusokról...

(#380) róland válasza KovacsUr (#375) üzenetére


róland
veterán

Kösz. Még Denről és Rogról is feltehetnél egy két jobb képet.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#381) joysefke válasza KovacsUr (#375) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

/OFF
Kovács Úr, a privát véleményem az, hogy jobban állt neked a régi kép,
persze énis választhatnék szebbet

(#382) KovacsUr válasza joysefke (#381) üzenetére


KovacsUr
addikt

/OFF Vissza fogom cserélni a háború végeztével

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#383) KovacsUr válasza S.p.A (#377) üzenetére


KovacsUr
addikt

Ez csak valami fordítási hiba vagy elgépelés... A német verzióban nem látok hasonlót, csak arról, hogy az Opteron server megjelenése után és a Windows server következő nagyobb update-je előtt jelenik meg

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#384) Ye_Nő válasza KovacsUr (#324) üzenetére


Ye_Nő
tag

Pszichológiai gyakorlat(ok)?

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#385) KovacsUr válasza Ye_Nő (#384) üzenetére


KovacsUr
addikt

Hmm... Nem. Ez olyasmi, mint a csoportterápia, csak elvileg egészséges emberekkel :) Empátia, kommunikációs készség fejlesztésére, stb

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#386) Ye_Nő válasza bazs (#300) üzenetére


Ye_Nő
tag

Helyesírás-ellenőrző programra gondoltál? Úgy vélem, hogy nem lenne célravezető, gondolj csak a Wordben és hasonlókban futtathatóakra!
Esetleg egy korrektor segíthetne... Guess.who, vállalnád?

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#387) Ye_Nő válasza KovacsUr (#385) üzenetére


Ye_Nő
tag

Megvan!!! Kedves KovacsUr, ez a kommunikációs gyakorlat! :) (Legalábbis nálunk a főiskolán így hívták... Hoppá, most látom csak, hogy ezzel visszatértem a pszichológiai tréninghez - mármint a magyar nyelv szempontjából... Jaj! :o

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#388) Ye_Nő válasza Ye_Nő (#387) üzenetére


Ye_Nő
tag

//OFF
MIÉRT NEM HAGYTA MAGÁT MEGBOLDOSÍTANI :D A ''MAGYAR'':O? KÉREM A TISZTELT ILLETÉKESEKET, HOGY ERREJÁRTUKBAN SZÍVESKEDJENEK TÉVEDÉSEMET JAVÍTANI! NAGYON KÖSZÖNÖM! :)
//FFO

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#389) KovacsUr válasza Ye_Nő (#388) üzenetére


KovacsUr
addikt

/off Azért, mert csak nagybetűvel működnek ezek a kódok. A caps lock-ot pedig ereszd el, ha megkérhetlek :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#390) guess.who válasza Ye_Nő (#386) üzenetére


guess.who
senior tag

Hah, még mit nem! Tanuljon meg mindenki helyesen írni...
:D

(#391) Ye_Nő válasza KovacsUr (#389) üzenetére


Ye_Nő
tag

//OFF (Ígérem, utoljára!)

Köszönöm a segítséget! (Így már sokkal jobban érzem magam!) ;) Bocsánat, hogy végig ''ordibáltam''; ebből is látszik, hogy a piros hajhoz zöld fül társul... :))
//FFO

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#392) S.p.A


S.p.A
tag

A látható képátmérő 43,18 cm, amely adat egy 19 colos katódsugárcsöves (CRT) képernyő értékének felel meg.

(#393) S.p.A válasza S.p.A (#392) üzenetére


S.p.A
tag

Nem kellett volna olyan gyorsan elküldeni az elsőt...

A készülék válasz-reakcióideje
http://prohardver.hu/rios2_hir.php?id=2927

(#394) KovacsUr válasza S.p.A (#393) üzenetére


KovacsUr
addikt

Hm? Ezt biztosan ide szántad?

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#395) tomcs válasza S.p.A (#393) üzenetére


tomcs
őstag

belépőszíntű = belépőszintű
''videoanimációk'' helyett mozgokep talan jobb lenne

meg talan
''A TFT-kijelzőbe hangszórókat is beépített a Maxdata. '' nem a kijelzobe hanem a monitorba (bar ez mar szorszalhasogatas)

(#396) KovacsUr válasza KovacsUr (#394) üzenetére


KovacsUr
addikt

Bocs, már értem

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#397) S.p.A válasza tomcs (#395) üzenetére


S.p.A
tag

<MÁS>
Mit jelent a belépőszintű?
Pedgi magyarul van, de ...
</MÁS>

(#398) tomcs válasza S.p.A (#397) üzenetére


tomcs
őstag

ez az angol ''entry level'' 1az1ben forditasa, de azt hogy az angoloknak honnan szarmazik a kifejezes azt nem tudom. van olyan tippem hogy talan foldszintet jelolne de ez csak igy most jutott eszembe. szamtech ertelemben a kategoria legaljat, legolcsobb modelleket jelenti. (de nem 1 kategoriat, tehat minden kategorianak van beleposzintje.. hosszu de szerintem erted igy is :D)

(#399) KovacsUr válasza S.p.A (#397) üzenetére


KovacsUr
addikt

Ez a legalacsonyabb ár, amin meg tudod venni, itt lép be a piacra a termék

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#400) S.p.A


S.p.A
tag

Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.