Hirdetés

2024. július 11., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17601) nexwo válasza Sziszifeca (#17600) üzenetére


nexwo
őstag

én a teszt alatt adtam neki +2000-et [link] [link] , és nem emiatt lett instabil hanem a core OC miatt, de azóta mindegy stock és 80% TPD.

[ Szerkesztve ]

PC: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#17602) koxx válasza ndlx (#17597) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Semmiképp

(#17603) Laraxior válasza Sziszifeca (#17600) üzenetére


Laraxior
titán

Változó, az enyém 700 körül megy pluszba. Nagy a szórás a kártyák között, épp milyet fogsz ki.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#17604) xtremist válasza ndlx (#17597) üzenetére


xtremist
senior tag

Az asus TUF akkor érne meg jelentős árkülönbözetet, ha 150000ft-tal olcsóbb lenne a többinél. Az előbb írtam hogy még itt is több embernek garanciális gondja volt vele, vagy ajánlom figyelmedbe ezt a cikket.

(#17605) ndlx válasza tomas51 (#17599) üzenetére


ndlx
aktív tag

Akkor kb erre szűkült, egyik márkám sem volt még eddig, nincs tapasztalatom sajnos.
Valakinek esetleg?

(#17606) Busterftw válasza ndlx (#17605) üzenetére


Busterftw
veterán

Zotac szerintem megeri a +8k-t. 5 ev gari.

(#17607) Laraxior válasza Busterftw (#17606) üzenetére


Laraxior
titán

Mint a Gigabyte-ra a 4 év... :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#17608) Busterftw válasza Laraxior (#17607) üzenetére


Busterftw
veterán

Jolvan hat na, vettel volna +1 ev garit Gigabyte-nal, 5-tol kezdodik a Gold Extreme Fast Support minden gyartonal :DDD

(#17609) abridabri válasza Sziszifeca (#17600) üzenetére


abridabri
veterán

Én +1400 on hasznàlom amióta megvan .( Lassan 2 éves lol)

(#17610) ndlx válasza Busterftw (#17606) üzenetére


ndlx
aktív tag

Az ár mindegy, nettóban veszem, 500 körül is bármi jó, ha az tényleg megéri a felárat.
Hogy jön ki az 5 év gari? A boltnál csak 3 van feltüntetve.

[ Szerkesztve ]

(#17611) RazoR válasza ndlx (#17610) üzenetére


RazoR
veterán

Beregeled a Zotac oldalán és adnak plusz 2 évet. A gari érvényesítése a 3 év lejárta után az egy másik történet :D

[ Szerkesztve ]

(#17612) xtremist válasza ndlx (#17610) üzenetére


xtremist
senior tag

Ha az 5 év számít neked, vedd figyelembe hogy a zotac nem fogad végfelhasználótól közvetlen garanciaigényt. Csak a kereskedőtől, ha meg az megszűnik, nem valószínű hogy egy másik kereskedő foglalkozik egy kártyával amit nem nála vettél. Én vettem 3070ti-t 3 éve, beregisztráltam az 5 évre, aztán amikor megszűnt a kereskedő /comphub/ írtam a zotac-nak hogy ilyenkor mi van, az volt a válasz hogy problem van. Nem kizárt hogy ez azóta változott, de több másik gyártó most is így áll ehhez (pl sapphire).

[ Szerkesztve ]

(#17613) tomas51 válasza ndlx (#17605) üzenetére


tomas51
senior tag

zotac nak kicsit moroghat a ventije de nagyon jó a hűtés és nincs cw
inno3d is jó, van itt olyan akinek bevált
szerintem mindegy melyiket veszed nem lesz gond

(#17614) ndlx válasza tomas51 (#17613) üzenetére


ndlx
aktív tag

ja mondjuk cw-t nem szeretnék, régen volt egy olyan palit kártyám, nem kedveltem :)
cw-re cserélik amúgy a boltban?

(#17615) RazoR válasza ndlx (#17614) üzenetére


RazoR
veterán

A Zotac az a Trinity? Azok valamiért kevésbé hajlamosak a venti morgásra, az Aero inkább morgós.

(#17616) nexwo válasza ndlx (#17605) üzenetére


nexwo
őstag

Viszont vigyázz, Kazy Computersre vannak negatív tapasztalatok az olcsón meghirdetett kártyákra. (1 év gari, vevő csalogató és majd lemondott rendelések, hosszú beszerzési idő, stb.)

#17610 ndlx
Cégként vásárolva mindenhol 1 év gari a bolti garancia és az a baj, hogy egyes gyártók (pl.: Gigabyte) csak bolton keresztül RMA-znak.

[ Szerkesztve ]

PC: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#17617) VTom válasza nexwo (#17616) üzenetére


VTom
veterán

Nekem cask pozitív tapasztalatom van a Kazyval, és pont ők az egyik bolt több másik mellett, akik megadják a 3 év garit cégként is.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#17618) tomas51 válasza ndlx (#17614) üzenetére


tomas51
senior tag

hát 14 napon belül úgy se kell magyarázni miért cseréled, de emlékezetem szerint az is csak magán neves vásárlással megy
mivel a cw nem hiba, nem hiszem hogy cserélnék később
az az első használat után kiderül milyet fogtál ki (cw terén)

(#17619) szucsinka


szucsinka
őstag

gainward Phanter OC -t igy használom kezdetek ota.
Van itt akinek van és magasabb Mhz-vel használja?
vagy hagyjam a pcsába azért a 2FPS-ért.
tudom miért nem Msi afterb ... de valami bug volt vele és evvel a gyári progival egész jó.

[ Szerkesztve ]

(#17620) RazoR válasza nexwo (#17616) üzenetére


RazoR
veterán

Tévedés, sok bolt (4-et tudok most így hirtelen) nem tesz különbség magán és céges várló között, cégre is megadják a 3 éve garit és adnak elállást is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17621) ndlx válasza RazoR (#17615) üzenetére


ndlx
aktív tag

Ahogy nézem egyik sem:
https://www.zotac.com/us/product/graphics_card/zotac-gaming-geforce-rtx-4080-super-amp-16gb-gddr6x

Azt még mondjátok már meg lécci, hogy ez a tápkábel issue ami az elején olvasztotta a kártyákat, az még van? Vagy használható a gyári kábel amit adnak a kártya mellé, esetleg érdemes rögtön venni valami egyebet?

(#17622) ndlx válasza RazoR (#17620) üzenetére


ndlx
aktív tag

Kazy benne van? Ott néztem kártyát.

(#17623) syIex


syIex
veterán

Új házba költöztem viszont a 90 fokos csatlakozó csak most érkezett meg. Eddig oldallap nélkül használtam most, hogy megérkezett csináltam 1-1 mérést. Van pár fok különbség, de simán használható oldalsó üveggel ugye?

Ablak nélkül:
Ablakkal:
Az eredmény azért ilyen kevés, mert UV-zva van a kártya 2760 Mhz @ 0,95V.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#17624) Busterftw válasza syIex (#17623) üzenetére


Busterftw
veterán

Persze, teljesen jok a hofokok.

(#17625) tomas51 válasza syIex (#17623) üzenetére


tomas51
senior tag

hát ha uv val megy vagy alapon akkor pont jó lehet
ha ki húzod csak a power limitet szerintem már lesz gond, teszteld le úgy is
hát hogy ha 335wattnál ennyi (most vettem észre) már hőfok akkor rég szar a paszta
szerintem 450-540w között be köszön a 100fokos hp

[ Szerkesztve ]

(#17626) syIex válasza tomas51 (#17625) üzenetére


syIex
veterán

#17624 :R :R

Zárt házban mértem csak.

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#17627) tomas51 válasza syIex (#17626) üzenetére


tomas51
senior tag

van róla tesztem, ezek nyitottan lettek mérve
alap vagy pw limit ki húzva nem tudom és oc

[ Szerkesztve ]

(#17628) tomas51 válasza tomas51 (#17627) üzenetére


tomas51
senior tag

itt mondjuk sokszor ugrált be a 520-540wattba arra emlékszek

(#17629) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok. Adott egy 4080 főnix egy Asus B650M-plus alaplapban. A felső x16-os slotban van a kártya. Szeretnék egy hangkártyát tenni még a lapba de mind a hármat takarja igy :( Ha az alsóba raknám a 4080-at befolyásolná a teljesitményét?
Nem tudom az az 1* x4 mit akar itt pontosan jelenteni. :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#17630) tomas51 válasza Bossp (#17629) üzenetére


tomas51
senior tag

3d mark tud pcie sebességet mérni, tedd át és teszt
vagy lehet hogy van más pcie bench is, ennek nem néztem még utánna

(#17631) Bossp válasza tomas51 (#17630) üzenetére


Bossp
addikt

3.0-nál egy 3080 minimálisan lassabb de 4.0 x4 4080 testet nem talalok :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#17632) deathcrow42 válasza Bossp (#17629) üzenetére


deathcrow42
tag

X4 sebességgel megy csak benne a VGA is, nem ajánlott az a slot.

De ha jól emlékszem mérhető, de nem túl nagy csökkenés. Mérd le pár játékkal… :)

[ Szerkesztve ]

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#17633) Bossp válasza deathcrow42 (#17632) üzenetére


Bossp
addikt

Lehet valahogy kikéne inkább játszanom az egyik pci-e slotot riserrel egy hangkartya talán úgy sem gáz ha csak a csavar tartja és lóg a levegőben :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#17634) PuMbA válasza Bossp (#17629) üzenetére


PuMbA
titán

A megoldás tök egyszerű: külső hangkártyát vegyél :) Ma már a belsők eléggé kiszorultak a piacról, hiszen a külsők jobbak abból a szempontból, hogy nem szedik össze a gépházból a sok elektromos zajt.

[ Szerkesztve ]

(#17635) syIex válasza tomas51 (#17627) üzenetére


syIex
veterán

A két alap majdnem ugyan annyi. Az a gond nálad nincs HW infó kép.
Na mindegy, marad fent az oldala nem tűnik vészesnek. :N

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#17636) tomas51 válasza syIex (#17635) üzenetére


tomas51
senior tag

ja amúgy jó nálad a hőfok alapvetően, úgy értem a te beállításaiddal nem akar megfőni
használható :)

(#17637) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok!

Valaki nem tudja miért nem jó? Hp Reverb G1-et akarok az új pc-re kötni.. de nem ad képet.. előző gépbe 3090Ti-vel simán jó..
Mi lehet a gond? :F
[kép]

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#17638) Sziszifeca válasza Sziszifeca (#17637) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Na megoldottam, a prociba a graphics-t kellett tiltani, bocsi :D

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#17639) tomas51


tomas51
senior tag

Akkor kezdem :D

[ Szerkesztve ]

(#17640) ndlx


ndlx
aktív tag

Sziasztok, még tartom a kérdést, tudnátok benne segíteni?

"Azt még mondjátok már meg lécci, hogy ez a tápkábel issue ami az elején olvasztotta a kártyákat, az még van? Vagy használható a gyári kábel amit adnak a kártya mellé, esetleg érdemes rögtön venni valami egyebet?"

(#17641) nexwo válasza ndlx (#17640) üzenetére


nexwo
őstag

én is vettem kábeleket a média hatására de nincs baj a gyárival és itt a fórumon még senkinek sem égett le. (Bár én a táphoz tartozó 12vhpwr kábelt használom már a második 4090-hez) Ez a tanács talán spórol neked 20e Ft-ot

PC: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#17642) Celithrandi válasza ndlx (#17640) üzenetére


Celithrandi
addikt

nagy marhaság rakás pénzért venni egy kábelt csak azért hogy elveszítsd egy 700-800 ezres eszköz garanciáját. Ha leolvad a gyári kábel hát olvadjon, ezért van 3 év garancia.

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#17643) Laraxior válasza nexwo (#17641) üzenetére


Laraxior
titán

Tévedés. Volt itt is leégés.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#17644) Elmör


Elmör
senior tag

A legújabb nv driver megint anomáliát okoz nálam (556.12), böngésző megnyitásakor mem órajeleket felvágja maxra. :)) Mondjuk a kártya még így is viszonylag hűvös, de idegesítő, előzővel nem csinálta, lehet visszateszem azt.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#17645) Laraxior válasza Elmör (#17644) üzenetére


Laraxior
titán

Az jó, mert az 555.99 is halom szemét volt :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#17646) Elmör válasza Laraxior (#17645) üzenetére


Elmör
senior tag

Nekem azzal azért nem volt gondom, mert olvastam amit írtál és fel se tettem :DD , de az azt megelőző az okés volt, arra gondoltam, hogy azt visszateszem, mert egyfolytában 11200-on megy a mem, újraindítottam, próbáltam Edge-et is, de alapból a Chrome van fent. Mindent kioffoltam indításkor, tiszta telepítés mégse okés. :DDD

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#17647) Laraxior válasza Elmör (#17646) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem is az 555.85 maradt :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#17648) Busterftw válasza Elmör (#17644) üzenetére


Busterftw
veterán

Én a First Descendant miatt ezt már felraktam, nincs gond vele eddig. :)

(#17649) syIex válasza ndlx (#17640) üzenetére


syIex
veterán

Nekem a kezdetek óta gyári táp kábel van hozzá viszont most muszáj voltam 90 fokos csatlakozósat csináltatni, eddig nincs gond igaz még csak pár napja van a gépben. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#17650) abridabri válasza syIex (#17649) üzenetére


abridabri
veterán

Pedig a tápodhoz lehet venni gyári 90 fokos kábelt is . Én ilyet használok :
[be quiet! 12VHPWR 90° PCIe 5.0]
Tuti nem használnám maszek kábellel , ha gariztatni kell akkor tuti ráfogják ,hogy amitt lett probléma.
Egyszer már leégett a gyári BQ egyenes 12hpvr kábel nálam. Akkor cserélték a tápot ,most ilyen 90 es kábellel használom már 2 hónapja .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.