Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Codiee


Codiee
tag

Ezt itthagyom.

:C

(#702) laychi válasza Codiee (#701) üzenetére


laychi
veterán

Volt már :) [link]

(#703) Codiee válasza laychi (#702) üzenetére


Codiee
tag

Ezt egy ipon.hu-s kolléga írta. El is rakattam egy TUF-ot. 10 DB fog belőle érkezni...

:R

(#704) koxx válasza Codiee (#703) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem lesz nagy kapkodás utána :o főleg, hogy eth bánya is megszűnt, 3080/90-ről meg nem rohannak a userek cserélni.

(#705) #65537792 válasza koxx (#704) üzenetére


#65537792
törölt tag

De látod?
Valakinek még így sem drága.
E pipilője tuti nagy.

(#706) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Jaj ez már nem bírta volna el a 4090-t...de a 3070-t se... ;] :DDD

(#707) steewcv65 válasza ScomComputer (#706) üzenetére


steewcv65
őstag

nekem ilyennel megy a mostani gépem ....ha lesz időm, majd javítom

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#708) Tw3nTyFouR


Tw3nTyFouR
kezdő

alzán már ki vannak listázva a többi 4090-sek is :)

(#709) KAMELOT válasza ScomComputer (#706) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor kigyütt a füst belűle ;]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#710) Busterftw válasza koxx (#704) üzenetére


Busterftw
veterán

De latod nincs semmilyen hiany, aztan 10 jon belole.
Oke ez egy shop egy kis piacon de na.

(#711) warcat válasza Busterftw (#710) üzenetére


warcat
veterán

Sokallod vagy kevesled? mert ez csak Asus és abból TUF verzió, 1 milás kártya esetén bőven elég belőle, ott van mellé még a Strix meg a többi gyártó kártyája.Ha 1-2 hetente jön szállítmány akkor lesz dögivel.

Anno 3080 TUFból jött vagy három darab és az ugye relatíve tömegnek volt szánva.

EA: It's in the crate!

(#712) Busterftw válasza warcat (#711) üzenetére


Busterftw
veterán

Keveslem :D
De amugy igazad van, ez csak egy modell.

(#713) #16729600


#16729600
törölt tag

Én most [erre] vagyok rágerjedve ( nagyon nem kizárt, hogy a magamévá teszem ) Olyan kis cuki, kompakt.

(#714) Moby válasza #16729600 (#713) üzenetére


Moby
addikt

Veszel egy bármilyen refit (jelenleg valszeg mind az), rárakod az alphacool blokkot, ugyanitt vagy, csak nem lesz összeföstögetve a csúfsággal :)

(#715) #16729600 válasza Moby (#714) üzenetére


#16729600
törölt tag

Alphacool blokk kizárt. :N Ráadásul ez igy garis marad. Ráadásul nekem tetszik is.

(#716) Moby válasza #16729600 (#715) üzenetére


Moby
addikt

Az van ezen is...ott van rajt elöl-hátul a logo, csak össze van pingálva.
Ugyanez: [link]

[ Szerkesztve ]

(#717) laychi


laychi
veterán

Basszus én is veszek egy 4090-et és kipróbálom, aztán megy vissza és asszony nevére megveszem olcsóbban B-WARE.
Vagy ugyan ez fordítva. ;]

Benchelgetek egyet vele :D

[ Szerkesztve ]

(#718) #16729600 válasza Moby (#716) üzenetére


#16729600
törölt tag

Komoly? Akkor sztornó a terv. Köszi az infót. :R Nálam a lista legalján vannak az alphacool blokkok. Soha nem vennék még egyet a gyártótól. Kizárt.

(#719) #65537792


#65537792
törölt tag

Most komolyan itt egyesek abba vanna, hogy 1misiért GPU-t veszenek vagy csak trollkodnak? :DDD
Így ne akarjon senki változást.

[ Szerkesztve ]

(#720) Moby válasza #16729600 (#718) üzenetére


Moby
addikt

Más egyelőre nincs is, mert EK csak a FE-re jött ki a blokkal, a többi meg még semmivel.

(#721) #16729600 válasza #65537792 (#719) üzenetére


#16729600
törölt tag

Mennyi egy ebringa, egy sarokgarnitura, egy hét jó helyen nyaralás?? Nem védem az árat, de azokkal se értek egyet akik agyvérzést kapnak ezen az áron. :D

(#722) #65537792 válasza #16729600 (#721) üzenetére


#65537792
törölt tag

Igaz. Én vagyok rosszul összerakva.
Vegyétek-vigyétek.

(#723) Shkiz0 válasza Moby (#720) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Phanteksnek is lesz, de egyelőre még nem kapni.
Glacier G40 GPU néven kell keresni.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#724) Moby válasza Shkiz0 (#723) üzenetére


Moby
addikt

Az Optimus is tizeli már a twitteren az asusokra valót [link] , meg biztos a watercoolnál is készül (nekem a heatkillerek tetszenek a leginkább, de nem tudom milyen minőség lehet), meg biztos kínaiak is reszelik már a szerszámokat.

(#725) Shkiz0 válasza #16729600 (#721) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Azért ez bőven nem a normális ár ezt valljuk be.
Tavaly elfért a 3090 1M-ért mert hasított a bánya, simán meg lehetett keresni a kártya árát, vagy annak nagy részét, de legrosszabb esetben is kijöttél vele MSRP árra.
Most viszont nincs bányászat már, nem tudsz vele egy forintot se keresni, még a legjobb perf/watt mutatós kártyák is 70 forintos árammal számolva is 3-4$ napi mínuszban vannak. Ingyen árammal is csak centek jönnek szinte.
Ez ami megy az utóbbi 2-3 évben az vicc. És persze mondhatjuk, hogy mi vagyunk csórók (mármint magyarok) meg tényleg iszonyat gyenge a forint és napról napra csak szarabb, de azért pár éve egy felső házas lapot kaptál 100K-ért, most meg ott tartunk hogy egy kommersz ROG STRIX Z-s lap egy havi fizetés.
Nézd meg a Z690 STRIX-A-t meg a most érkező Z790 STRIX-A-t, alig van valami érdemi előrelépés, aztán árban meg mennyi is a különbség. Ugyan ez megy a VGA-k esetén, de procik, vagy telefonok esetén is. Ekkora drágulást még a külföldön melózó, vagy egyéb kontinensen élők is megérzik ahol nem magyarisztáni pénzeket keresnek.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#726) KAMELOT válasza #16729600 (#713) üzenetére


KAMELOT
titán

24Mb ram elég kevésnek tűnik ;]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#727) #65537792 válasza Shkiz0 (#725) üzenetére


#65537792
törölt tag

Érdemes pár szárnyaló nyugatos vagy amcsis fórumot átpörgetni.
Ott sem repdesnek az örömtől az emberek.
De hát kit érdekel.
Egy kirikpir is lehet 1 misi.
Meg lett mondva.

(#728) #16729600 válasza Shkiz0 (#725) üzenetére


#16729600
törölt tag

Amúgy igazad van. Drága a gpu, mint minden más is. Akár még a pofátlan jelzőt is ki lehet osztani rá. Amit vitatok, hogy ez az ár megterhelő lenne egy 2 keresős háztartásnak ( nem magyar ). Ebben a hónapban adott az osztrák állam fejenként 500€ klima bónuszt, a 14. havi fizuk meg már jönnek nemsokára novemberben, ami bruttó nettóban ) :) Euróban kell nézni az árakat, mert Ft ban a sok nulla miatt valóban ijesztő lehet, szóval lehet csak optika, nézőpont változtatást kell(ene) eszközölni :D

[ Szerkesztve ]

(#729) Codiee


Codiee
tag

Azért azt valljuk már be, hogy 1.27+1.30 x-es szorzóval kell gondolkozni, hogyha ebben a tetves kurva országban, bármilyen hardvert venni akarsz. Akinek kell az ígyis úgyis megveszi, így volt ez a 3090-nél is és a 3090 Ti-nál is, sőtt a 3080 Ti-nál is. Innentől kezdve, szerintem ne az NVIDIA-t szidjátok, hanem az inflációt és az itthoni árakat. És nem, nem védem rohadtul az NVIDIA-t, mert amit a 4080 12GB-al csináltak és azzal, hogy venni akarsz egy 4090-et DE NINCS HOZZÁ TÁP (Már lehet van mikor ezt olvasod) az egyszerűen szörnyű..
Mindenkinek a saját gondja és problémája, hogy kiad-e 1-1.1 millát egy videókártyára, vagy sem.
Lehet, hogy aki kiad mondjuk egy 3090 Ti-ra vagy 4090-re ennyi pénzt, az nem biztos, hogy arra használja, hogy bebassza a bányába azt verje rá, hogy szedi a pénzt. Lehet valakinek fontos, hogy a rohadt Blender mennyi idő alatt generál le 1 frame-t. Lehet, hogy fél napokat nyer vele. Az is lehet, hogy valaki mesterséges intelligenciára használja és egy modell trainelése nem 5 nap, hanem csak 3.5, belegondolt már bárki aki az árát szidja, hogy amikor arról beszélünk, hogy 3090-4090 összehasonlítást végzel, akkor az rohadt nagy diferrenciált jelent?
És igen, most fog az jönni, ha kell akkor vigyed. Igen ha kell akkor fogom és viszem. És ne ugassunk már azért, mert valakinek van pénze egy rohadt 1.1 millás kártyára és nem bányászatra kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#730) zebra_hun válasza Shkiz0 (#725) üzenetére


zebra_hun
addikt

Na, ilyen volt nekem a 3080.
Mivel fogalmam sincs, hogy mi a bánya, így nem keresett semmit. Az más kérdés, hogy nem is izgatott, hülyeségnek tartottam, de a felárat kénytelen voltam kiköhögni.
Most legalább senki nem keres semmit.
Igazából nem neked megy, csak jó, hogy felhoztad.
Ha nekem drága volt, legyen másnak is drága :))
Tudom, nem vicces.

(#731) Codiee


Codiee
tag

Mint ahogy előbb írtam OFF-ba, nincsen táp :DD
És egy kicsit fire hazard-nak tűnik ez így nekem és elég lutri ez a 4x8pin to 16 pin..
2x8pin to 16pin (25A-25A), 3x8 pint to 16pin (25A-7A-6A)

(#732) KAMELOT


KAMELOT
titán

Gyorsan megnéztem tesztet.
6 játék 4090 vs 3090ti
1440p ultra +20-30fps Ez nem valami nagy változás. :F

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#733) gainwardgs válasza KAMELOT (#732) üzenetére


gainwardgs
addikt

Kevés a cpu :))

(#734) Codiee válasza KAMELOT (#732) üzenetére


Codiee
tag

Ezeket a teszteket plz engedjétek el. NDA alatt van a kártya, s nincs még róla csak 1 db teszt, az is geekBench-en... Nyilván valami kis random yt csatorna odashoppolja az FPS számokat és majd az alapján fogod megmondani, hogy mit tud a kártya.

Említett teszt

(#735) Shkiz0 válasza Codiee (#729) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ez több ponton is sarkalatos. Ugyanis senki se beszélt itt munkáról.
Ugyanis munka esetén bár szart sem ér a forint, meg minden drágul de nem fog gondolkodni az ember, hogy megvegye e, mert ha kimatekozza, hogy gyakorlatban időt takarít meg a kártyával akkor hezitálás nélkül megveszi mivel tudja, hogy ebből neki pénze lesz.
De ez eddig is így volt. Itt most a magánemberekről volt szó. Tavaly és tavaly előtt is rengeteg "gamer" emberke volt aki szidta a bányászatot, aztán meg rájött arra, hogy tulajdonképpen gombokért jut kártyához ha okos. De most ez nem lesz.
Plusz én egy szóval se mondtam, hogy probléma az, hogy valaki 1.1M-t ad egy kártyáért. Én is adtam ki olyanra pénzt (kurva sokat) amit esetleg más tartana faszságnak, de ettől még a tény az tény, semmi nem indokolja azt, hogy egy 4090 1M legyen, ahogy tavaly se indokolta önmagában semmi azt, hogy a 3090 volt ennyi egy időben, csak a covid, a bánya, és a bánya által okozott hiány miatt volt annyi a 3090.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#736) koxx válasza Shkiz0 (#735) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sebaj vegyek meg a beta teszterek 1 millaert aztan oruljenek a +20% sebessegnek, mining nelkul meg majd 3-4 ho es esik az ara 30%-ot (vagy nem :DDD )

(#737) Codiee válasza Shkiz0 (#735) üzenetére


Codiee
tag

Sajnos itt tartunk, hogy a különböző gazdasági okok miatt, ennyibe kerül a 4090.. Amíg nem mennek oda a gamerek az NVIDIA épülete elé, hogy ledöntsék az ajtót, addig olyan mindegy. De aki mondjuk 1000-es szérián van 6 éve az a 6 év alatt összetudott annyit spórolni, hogy pl megvegye a 4090-et és 6 évre megint ne nézzen új kártya felé. :DD Más kérdés, ha mondjuk nemtudom, monitort upgradeltél és arra is kiadtál x összeget, de legrosszabb esetben egy 4080 16GB is belefér ígyis úgyis..

Ez a bányász téma pedig úgy van ahogy leírod. Nem szidom a bányászokat, sőtt, jól tette aki csinálta, akkor van gond, amikor valaki hülyén csinálja és majd elakarja adni a rongyá tépett VGA-t...

(Rád válaszolva kezdtem el írni azt hozzászólást, de rájöttem, hogy nem rád vonatkozik aztán kiszedtem válaszból és csak bedobtam, mert hidd el, van itt olyan akire ez vonatkozik, akinek nem inge az ne vegye magára..)

(#738) Codiee válasza koxx (#736) üzenetére


Codiee
tag

Én arra számítok, hogy nem fog. Ugyanis az NVIDA mondott egy olyat, hogy a 30-as széria árait nem fogják cseszegetni. Ezért is van szerintem a 4080 12GB (Ami igazából 4070), hogy nehogy valaki a 3090 / 3090 Ti helyett megvegye a 4070-et ami ugyan az teljesítményben.
(És azthiszem ha jól emlékszem, le se állították a 30-es szériák gyártását)

(#739) Shkiz0 válasza koxx (#736) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Volt már téma, hogy nyilván a rengeteg RTX 3xxx miatt van ez az árazás. Így normál esetben sokan inkább a mostani modelleket vennék, így mikor elkopott a 3xxx akkor utána árvágás és lennének a "normálisabb" árak. Viszont ebbe beleköphet az, hogy ki akar venni 350-400-ért új 3080-at ha 250-300-ért megkapja használtan garival ugyanazt?
Ettől függetlenül én senki zsebébe nem turkálok, aki szeretné az hajrá vegye biztosan lesznek olyanok akiknek nem okoz itthon se nehézséget egy 4090 árát kiköhögni.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#740) keIdor válasza Shkiz0 (#725) üzenetére


keIdor
titán

Ugyanígy látom én is, aztán kint élek külföldön.
Egyre betegebb árak vannak, az alaplapok ára duplája lett 2 év alatt, 4 év alatt meg triplázódtak az árak.
Videókártyáknál jogosan ment a hiszti 4 éve a 2080Ti árán, ami 1200€/400 ezer HUF volt.
Hiszen mennyi volt a 1080Ti? 700€/260 ezer HUF rémlik nekem day 1.
Most hol tartunk? 2200€/1 millió HUF. Azt valaki szerint ez nem vészes... recesszió elején. :F Szépen fokozatosan kezdenek az emberek hozzászokni ezekhez a beteg árakhoz. Elég szomorú ezt látni. Nekem az 1 milliós VGA meg a 350 ezres alaplap már nagyon a nem oké kategória... régen a Quadro meg a top HEDT platform került ennyibe.
Szerintem olyan árak vannak, hogy simán bojkottálni kéne már az egészet, aztán kapjanak már észbe...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#741) #16729600 válasza Shkiz0 (#735) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem bányasztam ki soha egy árva kanyit sem. Ellenben videós utómunkánál, ha bekapcsolod lassitásnál Davinci alatt az optimal flow, speed warp kombót még a 3090 is elfogy és malmozhatsz mire egy 5mp-es lassitott video vágás piros csikja kék lesz és mehetsz tovább a melóval. Ilyen egyszerű is lehet egy beruházás sztorija. :K ( AMD kártyák meg nem megoldások, mert pld, az 6950XT nemes egyszerűséggel lefagy, fusion munkaterület meg még ennél is katasztrófálisabb)

(#742) KAMELOT válasza Codiee (#734) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen ez igaz. Csak egy észrevétel volt :R

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#743) keIdor válasza Codiee (#737) üzenetére


keIdor
titán

Inkább a pénzéhség és az emberek hülyének nézése miatt vannak ilyen árak.
Azt elfogadom, hogy kétszer drágább az 5nm wafer, mint a 16nm volt, azt is elfogadom, ha 6 réteg PCB helyett már 10 kell a mai alaplapokhoz. Csak hogy önmagában ez nem indokol a végleges terméknél háromszoros áremelkedést. USD-ben vagy EUR-ban.

Az van, hogy szondázzák a piacot. Megnézik most hol a határ.
Egyszerű, nem kéne bekapni a csalit rögtön októberben, minden embernek nemet kéne mondani az ilyen árakra, aztán látnák, hogy ennyiért már nem fogja a tömeg megvenni és csökkentenek.
A 899 192bit-es kártyáért, meg a 1299 256bit-es kártyáért szintén gáz egyébként.

Ha pénzt keresel vele, akkor nyilván más a leányzó fekvése.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#744) Wilks válasza #16729600 (#741) üzenetére


Wilks
tag

Lehet,h egy A6000-es lett volna célszerű........ :D

(#745) Codiee válasza keIdor (#743) üzenetére


Codiee
tag

Én ezt értem, de most látsz ezen a fórumon 5 embert aki megveszi. Magyarországon van (hivatalosan XD) 450000 ("esportoló") gamer. Abból ez eddig öt. Jön kb 200-250 kártya összesen az országba (de lehet sokat mondok) ha abból elmegy 150 akkor jól nézünk ki.
De ezt Shkiz0 tudja megmondani, ő a nagy díler :P

Also Shkiz0 Raptor Lake When? :D

[ Szerkesztve ]

(#746) Shkiz0 válasza Codiee (#745) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Jövő hét pénteken érkezik az országba pár darab.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#747) #16729600 válasza keIdor (#743) üzenetére


#16729600
törölt tag

Igaz, de mit csinálsz az igy megtakaritott 1M HUF, arányos mértékű euróval ? Bankban, tőzsdén, paplan alatt megeszi az infláció, fizikai arany, ezüst beszállási határáról elkésett aki nem kapcsolt időben és pld az osztrák pénzverde már korlátozza a megvásárolható mennyiségeket ( platina hetek óta nincs ). Szóval mit csinálsz a lével? Pár hónap és annyi a megtakaritásoknak, most kell mindent megvenni hakapeszi módra. :D

(#748) keIdor válasza Codiee (#745) üzenetére


keIdor
titán

Komolyra fordítva a szót, 4090-ből szerintem jó ha az életciklusa során elmegy max 100db az országban. Nagyrésze munkára befogva.
Szerintem a 10db TUF kezdésnek bőven elég. Nem nagyon van ezeknek piaca otthon. Ez kint is drágának számít.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#749) keIdor válasza #16729600 (#747) üzenetére


keIdor
titán

Vegyél rajta USD-t, mert további erősödés várható.
HUF-ban nyilván semmit sem szabad tartani. :D

VGA-ba befektetni meg tudod mekkora bukó, ahogy minden hardverbe. Jobban fog inflálódni, a 4090 is a 3090 sorsára jut ám 2024 végére. Majd éri harmadát…

Viccen kívül, amerikai dollárba váltsd át.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#750) #16729600 válasza keIdor (#749) üzenetére


#16729600
törölt tag

Maradok a Wiener Philharmoniker nemesfém vonalnál. Nem bizom az amcsik lufi pénzében, se más Fiat lóvékban. Az idő majd eldönti kinek volt igaza. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.