Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102) Siszibatya


Siszibatya
tag

Sziasztok ! :)

Én így látom a teszt alapján ezt a kártyát és leírnám a véleményemet :

Látom a belinkelt holland teszt alapján jól sikerültek ezek a kártyák ! :) - köszi totig ! :R

2560x1440p ultra felbontáson is jól teljesítenek szerintem . Giga Windforce 36,7 dB (A) és 61fokkal lett a leghalkabb a tesztben terhelés alatt ami 30percet vett igénybe - , utána Msi Armor 38,8 dB (A) 65fok . A többi kártya valamivel melegebb és hangosabb és teljesítménybe is kicsit jobbak ( néhány fps , amit én néztem max.8-10plusz de volt hogy kevesebb )
. Figyelembe kell venni itt tesztpadon készültek a mérések , ami másképp alakul jól szellőző gépházban végzettel .

Zárt házban jó szellőzéssel és 6 / 8 magos procival, ha szerencsés az ember és jót fog ki ( alacsony fesszel jól megy / jól húzható ) kevesebb a hőtermeléssel nem fűti be a gépházat . Szerintem nem feltétlenül szükséges mindet ultrára állítani és a szűrőket maxra beállítani. Alacsonyabb beállítással magassabb fps is elérhető annak aki így szokta meg. Fölösleges lassító , memóriazabáló beállításokat meg ki is lehet kapcsolni. Annyit nem hiszem hogy ad plusszba grafikailag .

Lehet bármilyen jó a grafikája , ha a játék sztorija nem köti le az embert.

Másik ilyen az amikor rosszul van optimalizálva és/ vagy konzolport . Ilyenkor még az aktuális csúcskártyával és procival se kapjuk az elvárható eredményt . A 4k gaming , főleg a 4k 144Hz vagy afölötti értékek elérése főleg ultra / very high beállításokkal még a jövő zenéje.
Kell ehhez azért még pár generáció , ezt be kell látni . Grafikai kompromisszumokkal élvezhető , elfogadható lehet , de nem mindenkinek .

Ettől függetlenül egy nagyon jó kártyát kapunk , félpasszív működéssel és nagyon jó teljesítménnyel . Tulajdonképpen egy kb. gtx1080 és gtx 1080Ti közötti kártyát kapunk nagyon jó teljesítménnyel és jó fogyasztással. Optimális ára ennek a kártyának kinek megfelelő - kinek nem , ezt mindenki eldöntheti saját maga . Maximum kivárja amíg lemegy a számára megfelelő értékre . Akinek kell és van rá kerete az meg fogja venni ígyis -úgyis és szerintem nem fog csalódni .

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Tamás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.