Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) h1mpi válasza Daralo:) (#20347) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Tegyél rá egy Kraken G10-et a garit meg felejtsd el + BIOS frissítés vagy skyn3t custom BIOS-t.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#20352) Daralo:) válasza blu79 (#20350) üzenetére


Daralo:)
tag

Lapát törés azért lett mert nem ment rendesen tekert ezerrel.
és mivel nagy sebességgel ment és nem úgy nyultam oda ahogy kellet volna vagy inkább sehogy ezért tört le mindez azért volt mert már akkor is nyomi volt miután nemsokkal megvettem.(tiszta ideg az ember mikor vesz valami drága cuccot sépen mondva és már probléma van vele.)
BIOS frissítés már akkor megvolt mert hallotam hogy esetleg az megoldja ezt a problémát szóval ez már új állapotban megtörtént. azóta nem találtam biost live update nem dob fel semmit ilyesmit csak egyszer volt ugye akkor azt meg felraktam hátha megoldja ezt.
Mindenesetre felhívom az AQUA-t mit mondanak mit tegyek vagy ne tegyek ez ügyben de bevinni nem fogom csak ha megbeszéltük mert luftra nem megyek be az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#20353) Daralo:) válasza h1mpi (#20351) üzenetére


Daralo:)
tag

Erre én is gondoltam néztem hogy vannak valami custom biosok de gőzöm sincs mit lehet felrakni és mit nem és hogyan stb szoval ennek lőttek hacsak lennél olyan kedves és pár mondatba vázolnád.
most perpil nyugton van aránylag csendes.

(#20354) blu79 válasza Daralo:) (#20352) üzenetére


blu79
addikt

- hát amikor ez a probléma feltűnt akkor kellet volna gariztatni ha látod hogy szoftveresen nem oldódik meg a dolog, az Afterburnerrel sem tudod a ventit szabályozni? azon ha beállítasz egy profilt akkor az restart után is úgymarad

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#20355) Daralo:)


Daralo:)
tag

Ott csak annyi volt pont ma megint felraktam átállítottam hogy kezelhessem annyi lett jobban felpörgött és onnantol ennyi akár mit is csináltam.

(#20356) h1mpi válasza Daralo:) (#20353) üzenetére


h1mpi
nagyúr

ha lenyitod az összefoglalót ott találsz egy progit,amit ffodi csinált és automatikusan lefrissíti a biosod. A neten keress hozzá skyn3t biost (gtx 970 owners club pl.) figyelembe véve a biosod verziószámát, amit a gpu-z progival tudsz megnézni.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#20357) ImpersonatoR

Nem hinnem h barmilyen bios segitene rajta. Vagy cserelik gariba vagy veszel ra egy masik hutest.

(#20358) dergander válasza Daralo:) (#20352) üzenetére


dergander
addikt

Az a baj hogy általában nemfogadják el a fizikai sérülést,még a moddolt biost mellőzik a külső sérülés már érdekli őket. Bár az meg a másik igazság hogy nemkellett volna nyúlkálnod benne,gondolom csavarhúzóval akartál piszkálni,máskülönben a lapát szétvágta volna az újjaid.

Amúgy itt a gyári bios,próbáld flashelni nvflashel...szerintem mókolt biossal adták ki a kártyát,vagy esetleg egy visszavitt darab a boltba amit visszacsomagoltak. :Y

[ Szerkesztve ]

(#20359) blu79 válasza Daralo:) (#20355) üzenetére


blu79
addikt

Daralo most akkor 100% -on pörög a venti?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#20360) nejad válasza Daralo:) (#20352) üzenetére


nejad
aktív tag

"Lapát törés azért lett mert nem ment rendesen tekert ezerrel." Magyarul botot dugtál a forgó ventik közé vagy csak odab...tál neki egyet, hogy álljál már le? ;]

(#20361) Daralo:)


Daralo:)
tag

Reális értéket nem irt ki semmi de hallom hogy éllégé hangos és igen szépen remeg a gép..
Nem csavarhúzóztam új a menő nekem bajom nem lett fizikailag..:)
Most per pill csöndbe van nem csinálok semmit csak ezen gondolkozok mit tegyek találtam egy ilyen hűtőt:
https://ipon.hu/webshop/product/arctic_cooling_accelero_twin_turbo_ii/194501
ez jó?!
vagy valami mást nem tudom de ezt rápakolom vagy egy másikat és ha minden ok lehet eladom a francba ez így nem igen jön be...

(#20362) dergander válasza nejad (#20360) üzenetére


dergander
addikt

Ezzel a módszerrel sajna nem oldott meg semmit,sőt generált egy súlyost hogy garancia bukós lett. Valamint ha így használja akkor az egyik venti kőkeményen fog rezonálni mivel elvesztette a centírozását. Na most fog mégjobban rezonálni a ház. :U

(#20363) Daralo:) válasza nejad (#20360) üzenetére


Daralo:)
tag

Csak óvatosan nyúltam de olyan gyorsan pörgött és ólyan jóóminőségűek ezek a lapátok hogy meghajolt előttem egy és szépen letört... nem verném mert drága volt...

(#20364) blu79 válasza Daralo:) (#20361) üzenetére


blu79
addikt

- szerintem a venti fordulatszám érzékelője elszállt és lehet ezért nem ír ki reális értéket, nekem is volt már ilyen házventinél, aztán 100% pörgött nem tudtam vele mit kezdeni , cserélni kellett...

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#20365) Lauda válasza club4ghz (#20344) üzenetére


Lauda
félisten

15-20%-al erosebb kb, ennyivel tobb lesz az fps. Szerintem ahol keves a 970, ott a 980 is keves lesz. Hogy neked meger-e 60 ezret pluszban , azt csak te tudod eldonteni.

(#20366) h1mpi válasza Daralo:) (#20363) üzenetére


h1mpi
nagyúr

mondom dobj rá egy Krakent vagy add el az aprón 70-ért és vegyél egy másikat...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#20367) dergander válasza Daralo:) (#20363) üzenetére


dergander
addikt

Amúgy elég jó minőségű ventiket használ az MSI Gaming kártyáira,csak épp nemélnek túl egy 3000-4000 pörgő lapátok egy csavarhúzó hegyet,sajna amit tehetsz az az hogy megkérded a boltot hogy gariztatják-e , mielőtt még új hűtésen törnéd a fejed,lehet cserélik...de lehet nem ha nem akkor veszel egy Articot ha meg cserélik akkor jól jártál.

(#20368) nejad válasza Daralo:) (#20363) üzenetére


nejad
aktív tag

én megkérdezném a boltot, hogy gariban mennyiért cserélnék ki

(#20369) Daralo:) válasza h1mpi (#20366) üzenetére


Daralo:)
tag

Krakent 11e-ért láttam csak a venti a vizes cuccos nem jár mellé tán az nem kellene hozzá nemtudom?!
másra nem sóznám rá a rossz kártyámat ha ki írom hogy ez a baja lehet kiröhögnek azt 5000 ezerér megvenné üzenetek jönnének kb...

(#20370) Daralo:) válasza dergander (#20367) üzenetére


Daralo:)
tag

Mint írtam semmilyen csavarhúzó hegy nem volt ha így lenne elmondanám így is elég ciki az már mit sem számítana.. de mint mondtam én is bátyám is bátor ember volt ez ügyben (haha) és újal nyúlkáltunk tilosban leginkább bánatomban hogy mivan már ezzel a kártyával érzésel..

[ Szerkesztve ]

(#20371) Daralo:) válasza nejad (#20368) üzenetére


Daralo:)
tag

mindenképp.
azt max ha agresszív leszek veszek egy giga 980-ast azt a legolcsóbb azt ezt valahogy elpasszolom valamilyen módon. igaz nemtudom kihajtaná e a húzott 2500k (4.4) és a Pci express 2.0.(p8z68-v pro).
a flash progi megvan márcsak biost keresek de még nem nyulok hozzá meglátjuk mi lesz érdeklődök az AQUA-nál hűtő csere esetleg az ajánlott tipusúra.

[ Szerkesztve ]

(#20372) Lauda válasza Daralo:) (#20370) üzenetére


Lauda
félisten

Csak felve kerdezem meg, hogy miert nyukaltal egy max gazon forgo ventillator kozeleben?

(#20373) akoska07 válasza Lauda (#20372) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ez egy nagyon jó kérdés.
MIÉRT ?

Sok más módszer is van megállítani egy ventit.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#20374) Daralo:) válasza Lauda (#20372) üzenetére


Daralo:)
tag

Megbizonyosodjak róla teljes mértékig hogy tuti az pörög e. Igy jártam mit nyúlkálok kategória.
Többet ésszel mint erővel ide ez főleg igaz... az előbbi nemigen volt.

akoska07: Hozzá nem értésem ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#20375) Lauda válasza Daralo:) (#20374) üzenetére


Lauda
félisten

Ertem, illetve megsem. A szemeddel nem latod, forog-e vagy sem? Bocs nem piszkalodasbol kerdeztem, de egyszeruen nekem teljesen abszurd, hogy valaki kezzel piszkaljon egy forgo ventillatort. ;)

(#20376) dergander válasza akoska07 (#20373) üzenetére


dergander
addikt

Mondjuk ha kikapcsolja a gépet ;] Bekapcsolt gépnél pedig érdemes lett volna monitorozni a dolgot mi is a baj.

[ Szerkesztve ]

(#20377) KAMELOT válasza Daralo:) (#20347) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem sem fogják visszacserélni. Ha esetleg nem megoldható a csere akkor vegyél egy ilyen hűtőt rá AC Xtreme IV és probléma megoldva!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20378) proci985 válasza akoska07 (#20373) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

arrol nem is beszelve, hogy ez veszelyes is. en mar nyultam bele veletlenul -open bench- 12vn uzemelo Ultra Kaze 2000be (120x38as bench venti), hat elegge fajt.

erosebb Deltakra nem veletlenul szoktak rakni gyari vedoracsot.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20379) Daralo:) válasza Lauda (#20375) üzenetére


Daralo:)
tag

Semmi probléma.
A gép nem túlzottan hozzaférhető helyen van így amikor benyultam csak a vga oldalát láttam.
-Lent is van
-Hely is alig van mellete.
-nem volt kiszedve a gép a helyéről.
-egyértelműen amatőr produkció volt szalonképesen megfogalmazva.

(#20380) Daralo:) válasza proci985 (#20378) üzenetére


Daralo:)
tag

(KAMELOT-nak szólna ez a válasz bocs elnyomtam a nagy kapkodásban.)
ez jó cuccnak tűnik nem a legolcsóbb de na..
ha esetleg eladnám ezeket prezentálva és ezt mellédobom hogy megvehető tegye fel rá ha akarja vagy én (megveszem) rakom fel (haha) mondjuk ez szerintem menne. végülis kikapcsolt állapotban nem forog nem tudok kárt tenni a ventijébe:D

[ Szerkesztve ]

(#20381) KAMELOT válasza Daralo:) (#20380) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem kell itt kínlódni....Vegyél egy olyat rá! Te magad is fel tudod szerelni csak csavarozni kell meg pasztázni! De előtte próbáld meg visszavinni, hogy mit mondanak ott....mert azért visszakéne cserélniük.
Csak azt vedd figyelembe ha felteszed rá a másik hűtőt a gari ugrik.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20382) Daralo:) válasza Daralo:) (#20380) üzenetére


Daralo:)
tag

De persze az is lehet, hogy hozzá értőbbre bízom és nem teszek vele semmit csak belinkelem, hogy ezt rá lehet tenni azt tegye rá az esetleges vevő és annyival olcsóbban is adom stb.
Ha eladnám márha valaki megveszi de viszont erre az alapra van értelme rápakolni egy 980-ast?
2500k (4.4 Ghz) P8z68v-pro ami ugye réggebbi 2.0-ás foglalattal rendelkezik.

(#20383) Daralo:) válasza KAMELOT (#20381) üzenetére


Daralo:)
tag

Értem mindenképpen informálódok mert ez így nem mehet tovább, hogy elfelejt hűteni vagy túlbuzgó és úgymarad..

(#20384) akoska07 válasza Daralo:) (#20374) üzenetére


akoska07
nagyúr

A lényeg,neked nem lett bajod ugyanis lehetett volna.

Ha már meg van a venti baj,akkor meg kell próbálni a legjobbat kihozni a dologból.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#20385) MPowerPH válasza proci985 (#20378) üzenetére


MPowerPH
félisten

En mar nyultam bele a 3000-es UK-ba is. Leszedte a fel kormomet. Sot, egyszer le is esett a helyerol. Akkor egy lapatja eltorott, es megnyirta az alaplapi VRM hutest. Nem jo a gepbe nyulkalni latatlanban.

Daralo: Szerintem a 2500K-val ne rakd ossze a 980-ast. Tartsad meg a kartyat, mert ha nem veszik vissza, igy csak nagyobb bukoval tudod eladni, a 980-asok pedig meg mindig erosen tularazottak. Vegyel ra egy AC hutot, ahogy leirtak, es csokolom.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20386) Tiszteletes


Tiszteletes
aktív tag

Tisztelt Fórumlátogatók!

Soha nem szoktam a vonatkozó fórumok részletes áttanulmányozása nélkül, kérdezni. Most sem teszem, de érzem, korom előrehaladtával egyre inkább sajnálom rá az időt, hogy mélyebben bele ássam magam egy-egy témába magam.

Eljött az idő, hogy éveken keresztül megbízhatóan szolgáló Sapphire 6950/70-es egyedi -otthon felbarkácsolt - Gelid hűtős kártyámat lecseréljem és visszanyergeljek az Nvidia lovára. A GTX980-ra esett a választás, de akkora szórás van az árakban, hogy teljesen elbizonytalanodtam. Lássuk be 150k sem csekély pénz a kártyáért, de minek fizetnék 30-35Kval többe, ha a tápellátás, és a grafikus chip rajta van a GIGABYTE GV-N980WF3OC-4GD modellen is.
Ahogy néztem ez nem a gyári tégla hűtés amitől már a 6950-nél is gyorsan megváltam. Írták néhányan, hogy a GIGABYTE GV-N980G1 esetén a gyártó nagyobb átmérőjű hőcsöveket használt a látszólag ugyanolyan felépítésű hőcsöves megoldásában. Akkor most tényleg ezért fizessen az ember +25K-t?

Kérdésem:
Ha megveszem a ~154K-s Gigát és patkolok rá pl: RAIJINTEK Morpheus-t és bízom benne, hogy kompatibilis a furattávolsága a 780-nak és a 980-nak akkor olcsóbban jövök ki egy lényegesen jobb teljesítményű hűtéssel?

A két tégla hűtős MSI között mi a jó Isten indokolja ezt az árkülönbözetet? MSI GTX980 4GD5 4GB(180K) vs MSI GTX980 4GD5 OCV1(~180K)

Vagy azért olcsóbb a giga és az olcsóbb tégla hűtős MSI 25-35K-val a versenytársainál, mert gyengébb minőségű tápellátó áramkört használ mint azok?

Előre is köszönöm a megtisztelő válaszaitokat!

[ Szerkesztve ]

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#20387) MPowerPH válasza Tiszteletes (#20386) üzenetére


MPowerPH
félisten

A tapkor dolgot itt nem kell nagy dobbra verni. Boven eleg az, amit gyarilag raraktak a ref.-ekre, a tobbi csak vakitas.(persze mindennapi hasznalat mellett...)
Ha ugyis after hutot raksz ra, akkor pedig vedd azt, amelyik a legolcsobb.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20388) akoska07 válasza Tiszteletes (#20386) üzenetére


akoska07
nagyúr

Próbálj meg beszerezni egy Palit GTX 980-at.
Nem kell rá másik hűtőt sem raknod.
Az összes Palit tulaj teljes mértékben elégedett.

Csendes,hűvös,tuningos,"olcsó"(bb) mint a többi gyártó , mi kell még...

Problem solved. ;)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#20389) Asbee válasza MPowerPH (#20387) üzenetére


Asbee
veterán

Azért cicereg egy csomó kártya mert vakítás a jobb tápellátás ugye? (főleg 970) Mondom ezt úgy, hogy enyém is ref nyák.

(#20390) Lauda válasza Asbee (#20389) üzenetére


Lauda
félisten

Ha amiatt ciceregne, akkor azonos tipusnal mind ciceregne, ami allitolag jobb tapos az meg egyik se. De ossze vissza ciceregnek a kartyak.

proci985 epp errol van szo.

Asbee persze. Gondolom ami jobb vrm-es akkor az nem cicereg? Na latod. Senki sem tudja megmondani igazibol mitol cicereg es amelyik nem az miert nem. Innentol fogva vagy vagy....

[ Szerkesztve ]

(#20391) proci985 válasza Lauda (#20390) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ez nem igy mukodik, van szoras az alkatreszek kozott is es sok mas egyeb tenyezotol fugg a dolog.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20392) Asbee válasza Lauda (#20390) üzenetére


Asbee
veterán

Ez nagyon nem így van. Gondolom hallottál már, minőségről, típusról, fázirsól vrm téren. És akkor még mindig lehet 1-2 dolog ami miatt csinálja. Kisebb az esélye neki. Erre jó példa pl az Asus black.

[ Szerkesztve ]

(#20393) MPowerPH válasza Asbee (#20389) üzenetére


MPowerPH
félisten

980-ak nem igazan ciceregnek, csak egy bizonyos FPS savban, egyes betolto kepernyoknel. Nekem pl. ref., es az elejen cicergett, majd elcsendesult. Es hozzateszem, valszeg a cicergest is csak azert hallottam meg, mert vizezve van minden, es menu alatt meg passzivan fut a rendszer. Egy leghuteses kartyanal valszeg meg sem hallatszott volna. Szoval 980-nal nem latom ertelmet kiadni sok 10k-t egy jobb tapkoros kartyaert.

970-nel biztosan mas a helyzet, azok muzsikalnak.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20394) club4ghz válasza Lauda (#20365) üzenetére


club4ghz
csendes tag

Igen tudom,de ott valós 4GB van nem csak 3,5. Ezért is váltanék.

(#20395) Asbee válasza club4ghz (#20394) üzenetére


Asbee
veterán

A 970-en is valós 4 giga van. :)

(#20396) KAMELOT válasza Tiszteletes (#20386) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha tényleg tutit akarsz akkor PALIT jetstream 980. Olcsó jó és tuningolható! Hűtése halk és hűvös. 60 foknál kapcsol be a venti. Maximum 70 fokig engedi a kártyát és ekkor sem hallani a ventit!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20397) Asbee válasza KAMELOT (#20396) üzenetére


Asbee
veterán

A jó tuningolhatóság nem garancia sehol sem. Hiába Palit. Szerintem ami jó tuningos az olyan 1550-et megy. Nekem pl alapfeszen a Palit ami mindenhol stabil 1450-et tudott. Most az evga-t nem is tuningolom, alapban 1405-re boostol egyelőre elég ez.
Amúgy egyet értek. Hihetetlen milyen halk a palit. Nagy, vastag borda megteszi a hatását. :) Csak most itt ahogy néztem hiány van belőle.

[ Szerkesztve ]

(#20398) KAMELOT válasza Asbee (#20397) üzenetére


KAMELOT
titán

Jó természetesen úgy írtam.....hogy lehet tuningolni.....igen nem garancia....van ami nagyon jól megy van ami semmit! ipon-on kell nézni. Ott is volt hiány, de gyorsan töltik a készletet.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20399) Asbee válasza KAMELOT (#20398) üzenetére


Asbee
veterán

Kb 2 hete ott sincsen.

(#20400) dergander válasza Asbee (#20397) üzenetére


dergander
addikt

Mi dönti el hogy mekkora órajelre Boostol? Nekem a Giga megáll 1380on,se fel se le,viszont volt akinek 1392re ment...ezt mi határozza meg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.