Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6901) Beowulf_78 válasza Játékos (#6900) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Minőségi cucc az biztos... :C Gondolkodtam én is valami jobb rendszeren mint ami most van (Creative T7900), de feleslegesnek tartottam mivel ha nem is szól annyira komolyságosan mint a Z-5500, 2. hangrendszernek bőven jó, ezért nem cseréltem még le.
A dvd-hez nekem is 5.1-es Sony rendszerem van...ami azért jobban szól. :K Ezért a számítógépes hangrendszeren tudtam spórolni... :K :R

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#6902) pisti88+ válasza Játékos (#6900) üzenetére


pisti88+
senior tag

Drága barátom asszonykád hogy van minden okés vele!!!! :C :C :C :R :R

Pisti -(*_*)-™

(#6903) Játékos válasza pisti88+ (#6902) üzenetére


Játékos
addikt

Kb. ugyanúgy van, mint eddig. Még most sincs konkrét időpont a műtétre. Kb. szeptember közepe, ennyit tuunk...
Köszönöm a kérdést! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#6904) pisti88+ válasza Játékos (#6903) üzenetére


pisti88+
senior tag

:R :R :R Nemlessz ott baj nyugi!!!

Pisti -(*_*)-™

(#6905) Elmör válasza Beowulf_78 (#6890) üzenetére


Elmör
senior tag

Köszi a kimerítő választ!
A partícionálás nálam egyszer már bevált, amikor vírust kaptam. Azóta csinálom úgy, hogy legalább 2 részre van osztva a vinyó. A C-re progikat teszek, a D-re meg mentéseket, képeket, zenéket, filmeket, amiket nem szívesen törölnék le. Tehát így egyszerűbb dolgom van, ha galiba van, mert csak a C-t kell újratenni. Most kb. 40-100GB arányban van megosztva, de ha már betenném a 200-ast Samut, akkor tuti nem partícionálnék, csak lenne egy C: (WD) és egy D: (Samsung). Viszont az F1-nél már gondban lennék, mert az a leggyorsabb lenne és mégis túl nagy hely ahhoz, hogy csak progiknak használjam, hiszen azért már 500GB-tól szerintem bőven sokról beszélünk. :))
Azért köszi és ha vennék F1-et, akkor persze elgondolkodnék mi legyen. :K

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#6906) DonMedve


DonMedve
addikt

Sziasztok!
Uraim,lenne egy kérdésem!Ugye van nekem egy Leadtek 8800GTS 512MB-os karim.És valamelyik nap feltűnt,hogy van rajt egy jumper.Valaki tudja mi célt szolgál?Ne hülyezzetek le,tényleg nem tudom! :F :B

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#6907) pisti88+ válasza DonMedve (#6906) üzenetére


pisti88+
senior tag

User manual főnök!!! :DDD :R Amugy fingom nincsen :(

Pisti -(*_*)-™

(#6908) szacsee


szacsee
nagyúr

Üdv Urak!

Mostanság is előfordulnak még a 320-as Gts-eknél a memóriatúlcsordulási hibák?
Ezt driverből javították, vagy, ha vesz valaki ilyen VGA-t még belefuthat-e a hibába? :R

(#6909) pisti88+ válasza szacsee (#6908) üzenetére


pisti88+
senior tag

Szerintem driverből megcsinálták volt gts 320-om és nemtalálkoztam ilyen hibával már akkor sem pedig nem most volt!!!! :R

Pisti -(*_*)-™

(#6910) szacsee válasza pisti88+ (#6909) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi! :) :R

(#6911) pisti88+ válasza szacsee (#6910) üzenetére


pisti88+
senior tag

;) :R

Pisti -(*_*)-™

(#6912) KillHates válasza Elmör (#6885) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az SSD egy ipari notiba lesz, nálam csak pihen most és tesztelgetem
64 GB-os 64.000,- Ft (bagatel) :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6913) KillHates válasza Beowulf_78 (#6897) üzenetére


KillHates
nagyúr

ÖÖÖööö... Annyit hozzátennék, hogy a Raptor spirális a Samsung párhuzamos mágnescsíkos meghajtó. Ami elég sokat nyom a latban.
A Velociraptorok már pmr-ek, de várnék a 15k rpm-esre. A 10k rpm-es nem nagy előre lépés a régi Raptorokhoz képest. Akkor inkább egy jó SLC SSD rencervinyónak! ;] Az elpáhol minden tányérost!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6914) Elmör válasza KillHates (#6912) üzenetére


Elmör
senior tag

Jah, úgy könnyű! ;] :DDD
Egyébként valahol olvastam, hogy a Samsung F1 valamelyik verziójában függőlegesen van a tányér. Ez hogy lehet? Vagy elgépelték? A HDD-k sokkal szélesebbek, mint amilyen magasak, de lehet én értelmezem félre. :))

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#6915) Beowulf_78 válasza KillHates (#6913) üzenetére


Beowulf_78
addikt

"SLC SSD"

Ez mennyibe fájna nekem? ;] Raptor árából kijönne? :U

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#6916) szacsee


szacsee
nagyúr

Na visszakanyarodunk a témához?
Nekem is lenne kérdésem. Jelenleg úgy áll a helyzet, hogy a 2 250-es WD-t eladtam és öcsi gépéből önkényuralmilag használom a 400-as Samut (nem F1).
Kéne valami ebbe a masinkába, de a lényeg, hogy gyors legyen.
Azon töröm az agyam, hogy Veloci...mivel ezen már merőleges adatrögzítés folyik, valamint sata2 stb..gondolom a Veloci-t nem alázza azért le az F1-es Samu. ;]
A másik alternatíva a Raid0 lenne, de mivel acces time-ban a Raptor azért szerintem odabasz, viszont a Raid kötet agyonlőhetetlen.
Ami dilemmát okoz az nem a Raid, mivel haverral már lassan 6 éve Raid-et használunk kisebb-nagyobb megszakítással és a széteső Raid kötetet még hírből sem ismerjük, ezért nem fosok. (Játékos: Te sem tedd) Igaz olyan vinyókat használtunk mindmáig, amik megbízhatóságban hozták az átlag szintjét, vagy kiemelkedtek a nagy átlagból.
Én viszont nem éreztem, hogy a Raid miatt oan baromi nagy gyorsulás lett volna (boot, gémek betöltése), csak azt, hogy lelőhetetlen (nero közben tömörítés+ játék meg sem kottyant neki).
Mit javasoltok? :F
Én 150-es Veloci és egy 640-es tárolgatós vinyó mellett tenném le a voksom, illetve a 300-as Veloci sem esett még ki.. ;]
20K-s WD-k miko jönnek? :F
Attes: 15K? Hol? :F :R

(#6917) szacsee


szacsee
nagyúr

Ja és Veloci vs Samu F1 640

(#6918) Játékos válasza Elmör (#6914) üzenetére


Játékos
addikt

Nyehh! :DDD Nem a tányér van benne függőlegesen, hanem az adatrögzítő réteg...ööö...izéi. :K Nem tudom, hogy hívják hivatalosan.

Itt van, hogy vizuálisan is kielégítselek... :DDD

Szacsee:

erről van szó! Ez a különbség (még akkor is, ha csak szintetikus teszt) nem ér meg ötszörös árat! Sőt!
Persze ez is szigorúan magávnélemény! :R

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#6919) DonMedve


DonMedve
addikt

Hi!
VALAKI HELP!Mi az a jumper a GTS-emen?????

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#6920) Elmör válasza Játékos (#6918) üzenetére


Elmör
senior tag

Köszi!
Így már értem, hogy mi is van függőlegesen, durva is lett volna ha a tányér az! :DD

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#6921) KillHates válasza Elmör (#6914) üzenetére


KillHates
nagyúr

Így!!

Ebben a Raptorban is függőlegesen van a tányér! :DDD :DDD
Nem a tányér van függőlegesen hanem az adat blokkok a tengelyhez képest!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6922) KillHates válasza Beowulf_78 (#6915) üzenetére


KillHates
nagyúr

A 64 GB-os MLC 64.900,- + ÁFA
A 64 GB-os SLC 89.500,- + ÁFA

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6923) Beowulf_78 válasza szacsee (#6917) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Random Access azért odabasz a Veloci-nál... ;] :C Konkrétan a fele, ami önmagában véve nem nagy fejlődés az ADFD Raptoromhoz képest, viszont a Veloci már jóval gyorsabban ír és olvas mint az enyém, és ezek mellett így a legjobb teljesítményű vinyó. :C Az hogy ez a sebesség megér e ekkor ártöbbletet....valakinek igen, valakinek nem. Nem vagyunk egyformák. ;)

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#6924) Beowulf_78 válasza KillHates (#6922) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Úúúúú bazzz. Na akkor ilyenem se lesz, túl sok."Mert hülye azért nem vagyok!" :DDD :DDD
150Gb Veloci van a nagykerbe? Gondolom az hasonló árban lehet mint az enyém. :))

De a 2db 640GB Raid Edition Samsung se rossz vétel 1db 150-es raptor áráért. Csak az a kurva random access ne lenne 13-14ms az összes samsungnál. :O

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#6925) KillHates válasza szacsee (#6916) üzenetére


KillHates
nagyúr

Megkérdi, hogy visszakanyarodunk a témához, majd folytatja a vinyós kérdésekkel!
Jó van, nem csak én vagyok szétszórt! :D :DDD

150-es VRaptor nincsen, csak 300-as és abból lesz most ősszel 15k rpm-es, de gyanítom az első sorozatok ugyanazzal a betegséggel fognak küzdeni mint az első sima Raptorok. Hangosak lesznek és melegek (nem bzuik!)
Ha megteheted, akkor vegyél két 74-es Raptort RAID0-ba, és mellé egy 750-es tárolót.
Így kerek a világ :D. Rendszervinyónak a villámgyors Raid0, a csicsedlinek meg a feneketlen 750-es.
Úgy tudom 20.000 rpm-es vinyók nem lesznek, jelenleg a Seagate gyárt 14.800 rpm-es SCSI szörnyeteget, és ősszel jön a VRaptor 15k

Upsz! Most látom: [link]

SzVSz ez biztosan qrva hangos lesz, forró és elmebeteg módon drága és érzékeny a ütődésre.
Akkor két SLC SSD meghajtó RAID0-ban és röhögünk a világon. Csak előbb meg kell nyerni a lottó ötöst! :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6926) szacsee válasza Beowulf_78 (#6923) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ez viszont elgondolkodtató.. ;] 0,8ms-al marad el a raptortól és ha csíkozom az egész kötetet, akkor..khmm 1,2Tb hdd-m van, viszont tükrözve is jó, mert gémeknél betöltési idő az olvasás gyorsaságától függ. :)

Attes: Mé nincs? ;)

[ Szerkesztve ]

(#6927) KillHates válasza DonMedve (#6919) üzenetére


KillHates
nagyúr

A VÁLASZ: 42 !!!

Igazából senki sem tudja. Anno mikor ment a G92-es GTS őrület (én akkor vettem 92 ezerért :W ) akkor sem tudta senki megmondani mi az. Kugliztunk éjszakákon át és semmi. Voltak mindenféle elképzelések, találgatások de semmi konkrét. Valami szerviz jumper lehet, talán a BIOS buzerálásához, vagy korai SPDIF képződmény, talán valami világítás kapcsoló, lehet, hogy OC jumpes, de az sem kizárt hogy önmegsemmísitő! :K
Ha találtál valami választ várjuk!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6928) KillHates válasza Beowulf_78 (#6924) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Nincsen 150 VRaptor..."

MOD:
Beszélek má' hülyeségeket! :R :))

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6929) KillHates válasza szacsee (#6926) üzenetére


KillHates
nagyúr

Upsz. A forgalmazó azt mondta a fejtágítón, hogy nincsen...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6930) Beowulf_78 válasza szacsee (#6926) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Gondolom a nagykerbe nincs. ;)

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#6931) DonMedve válasza KillHates (#6927) üzenetére


DonMedve
addikt

Hi!
Némileg keresgéltem,valahol mintha valami olyasmit olvastam volna,hogy vmod-hoz van.A tököm meri kipróbálni! :Y

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#6932) szacsee válasza Beowulf_78 (#6930) üzenetére


szacsee
nagyúr

Attól függ melyik nagyker.. ;]
Betéved egy újonc és ha látja a hozzáállásunk, akkor rögvest ittmarad...bolt, kisker-t meg sem említjük közben (mondjuk a kereskedelmi lánc egy-két tagját ki lehet hagyni vásárláskor). :D

(#6933) Játékos válasza DonMedve (#6931) üzenetére


Játékos
addikt

Szerintem MINDENKÉPPEN próbáld ki! :K Nem hszem, hogy veszélyes lenne! Legalábbis rád nézve... :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#6934) pisti88+ válasza DonMedve (#6931) üzenetére


pisti88+
senior tag

Szerintem hagyd azt a jumpert töbletet nemhinném hogy hoz... Vmod pedig csak kinyirja a karit, és a gari is elszáll ennyire nem lassu az a kari hogy ilyenekben kelljen gondolkozni... :R

Pisti -(*_*)-™

(#6935) pisti88+


pisti88+
senior tag

Mellesleg ha már vinyokrol van a beszélgetés olvastam az egyik bolt árlistáján hogy van f1-es 640-es samujuk, namost ez nem meglepő... de alatta ottvolt hogy van raid editionjuk is ugyan ebből a vinyóbol kérdezem én miért drágább a raid edition mert elvileg ugyan azt tudja nem?(4k volt drágább mint a "sima") :F

Pisti -(*_*)-™

(#6936) DonMedve válasza pisti88+ (#6934) üzenetére


DonMedve
addikt

Nem lassú,nem is piszkálom,nem is akartam,csak jó lett volna tudni mi az! :U

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#6937) szacsee


szacsee
nagyúr

Upgradelek VGA-t mert megérdemlem.. :D

(#6938) Laraxior


Laraxior
titán

szereztem két apróságot :C
140CFM azaz 238m3/h légszállítással rendelkező 12cmes szerverventit...két db van belőle :C úgyfest érkezik a 3. is :Y ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6939) Beowulf_78 válasza Laraxior (#6938) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Gyártass hozzá venti szabályzót ami bírja az 1,2 ampert. Zalmanokkal ne bohóckodj, nekem ezek rendre elolvadtak. :DDD :DDD ;]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#6940) Laraxior válasza Beowulf_78 (#6939) üzenetére


Laraxior
titán

nem zalmanom van...valami más...egész jól bírja a 6.2Wos Sunont :Y :DDD
asszem az első és a hátsó világítós 12cmes ventiket kicserélem a két szerverre :C
A 3.at Pistinek adom,mert mindig elhappolom előle a jó venti bizniszt,szegény mindig lemarad,pedig az ő gépébe kellene a venti nem az enyémbe :DD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6941) Elmör válasza szacsee (#6937) üzenetére


Elmör
senior tag

És mire? :DD
GTX260/280? ;]

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#6942) KillHates válasza DonMedve (#6931) üzenetére


KillHates
nagyúr

Úgy tudom, hogy csak a 9600-asokon van csak Vmod jumper!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6943) KillHates válasza pisti88+ (#6935) üzenetére


KillHates
nagyúr

Más a nyákjuk, meg van RAID cache is rajtuk. Minden vinyónál drágábbak a RAID-esek.
Kivéva a Raptorokat, mert azokból csak RAID-eseket gyártanak, ott már nem számít pár ezer forint...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6944) KillHates válasza Elmör (#6941) üzenetére


KillHates
nagyúr

Biztos 4870-esre mert látens vörös! ;] :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6945) pisti88+ válasza KillHates (#6943) üzenetére


pisti88+
senior tag

ÓÓ igy már értem aszidtem tök egyformás és csak bizniszfogás :D :R !

Pisti -(*_*)-™

(#6946) szacsee válasza Elmör (#6941) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ááá csak GTS-re.. :)

(#6947) KillHates válasza szacsee (#6946) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor visszaszívtam! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6948) Laraxior


Laraxior
titán

Srácok ha valakinek kellene 2x200GB Samsung winyo akkor az szóljon,nem hirdetem meg addig. Raid0ba tökéletes gyors duo :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6949) DonMedve válasza KillHates (#6942) üzenetére


DonMedve
addikt

Ehh,akkor meg mi a szösz?Lehet tényleg önmegsemmisitő??? :O

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#6950) pisti88+ válasza DonMedve (#6949) üzenetére


pisti88+
senior tag

Csak nem :DDD

Pisti -(*_*)-™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.