Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#955) nyaki01


nyaki01
tag

Üdv Mindenki!
Egyik fórumtagunk kérésének eleget téve, egy olyan BIOS flash módszert szeretnék most nektek leírni, amivel egy olyan elflashelt kártyát lehet helyreállítani, amin a gép indításakor még van ugyan VGA kép, de a driver betöltődésekor már nincs vagy folyamatosan összeomlik és nincs kéznél PCI-os kártya vagy boot-olható PEN.
Az alábbi módszerem segítségével, egy olyan gépen, amiben az egyik gyártó kártyája volt, egy másik gyártó kártyáját helyre lehet állítani.
Az esetem röviden a következő volt:
BIOS-t szerettem volna cserélni egy GV-R485ZL-512H vidikarin.
A CPU-Z-vel lementett eredeti BIOS file-t szerkesztettem meg az RBE szerkesztővel, majd elindítottam az ATI WINFLASH progit és betallóztam a módosított eredeti fájlt. Elkezdte cserélni a BIOST-t- de már az elején lefagyott a gép. Kb. 10 perc tétlen várakozás után újraindítottam a gépet és a driver betöltődése után a kép hol előjött, hol eltűnt, kockásodott, színeződött és a gép dolgozott ezerrel, mert folyamatosan összeomlott a driver, majd egy idő után ismét lefagyott az egész gép.
A megoldás:
Hosszas gondolkodás után rájöttem, hogy a köcsög WIN7 a driver-eket állandóan automatikusan erőlteti, ami azt eredményezi, hogy a telepítési folyamatba nem nagyon enged beleszólni, míg az XP-s korszakban én döntöttem el a telepítését. Egy WIN7-et futtató környezetben, a már meglévő videó kártya driver-ét teljesen lecserélni egy másik típusúra, csak újraindítással lehetséges. Ez volt az a momentum, ami alapot adott nekem a reményre és bejött. Elővettem egy olyan gépet, amiben előtte alapból nVidia kártya volt betéve a driver-eivel együtt és ebbe a gépe beraktam az ATI kártyámat. A WIN7 tette a dolgát és szépen feltette rá a saját driverét, de ahhoz, hogy ez a kártya működjön rendesen, újra kellene indítani. Mivel alapértelmezettként a sima VGA megjelenítés is elegendő ahhoz, hogy az ATI Winflash-t futtassam a videó driver nélkül, így semmi akadálya nincs annak, hogy teljes képet lássak egy fenti hibával elflashelt kártyán, még újraindítás előtt. Az ATI Winflash tette a dolgát és sikerült visszavarázsolnom az eredeti BIOS-t a kártyára. Ezután újraindítás, és a már a WIN7 által feltett driver gyönyörűen tudta hajtani a kártyát.
Remélem tudtam segíteni valakinek a leírással. :)

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.