Hirdetés
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- laskr99: DFI és DFI Lanparty gyűjteményem
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- GoodSpeed: Egy bihari a Hajdúságban
Új hozzászólás Aktív témák
-
jorden06
senior tag
Sziasztok!
Egy összetett kérdésben kérném a segítségeteket: a HP 8530-as gépemben jelenleg egy 128GB-os SSD-t használok, mivel a korábbi HDD-m halála miatt erre váltottam anno. Akkor elégnek bizonyult ez a méret, most viszont szeretném bővíteni. A következő megoldásokon gondolkozom:
1.: az ODD helyére veszek egy HDD-t, és hozzá tartozó tokot, így megoldható a hely és a gyorsaság kérdésköre is, hátránya azonban, hogy mennyiért, és milyen átalakítót tudok szerezni a CD meghajtó helyére.
2.: mivel 128GB sok az OS-nek, eladom a jelenlegi SSD-met, és veszek egy PCIe csatolós 64GB-os modellt, a HDD pedig mehet vissza a helyére. Hátránya lehet viszont a PCIe kompatibilitás.
Melyik lehet a hatékonyabb megoldás?
Köszönöm
-
jorden06
senior tag
sziasztok!
sürgős segítségre lenne szükségem: a gépem egyik percről másikra meghalt, és HDD hibaüzenetet kaptam. Nem indul egyáltalán, a bekapcsolás után pedig tájékoztat, hogy a HP Smart Self-check súlyos, közelgő problémát észlel, ezért nem képes a boot-ra. Mentsek el minden adatot a HDD-ről, és futtassam le a HP self HDD-diagnostic programot a bios-ból.
A kérdésem az lenne, hogy:
- ha lefuttatom a self-diagnostic programot, akkor az minden töröl a HDD-ről, hogy arra kér, mentsek el mindent? (de egyébként is, hogy menthetnék el mindent, ha el sem indul az os
)- a gép akkuról ment éppen, ezért arra gyanakszom, hogy nem kapott elég áramot és "megőrült". a HDDTune már korábban is jelzett "spin" hibát, de a szervizben azt mondták anno, hogy ez még nem számít komoly hibának, mert csak egyszer fordult elő az élettartam során.
- olyan, mintha romolna a helyzet, mivel korabban meg bejott egy Win7 restore manager, (ami szinten arra a megallapitasra jutott, hogy a HDD a hibas), de mar ez a manager sem indul el, mert felugrik egy ablak, hogy a C/Boot.exe file nem talalhato, vagy serult.
Mit lehet ezzel kezdeni? Egy 250GB-os 7200RPM-es HDD-ről van szó, és természetesen minden fontos adatom rajta van

Új hozzászólás Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte GA-H610M i3 12100F 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 8GB Rampage SHIVA CM 600W
- Targus DOCK423A - USB-C Dual HDMI 4K HUB - 2 x HDMI (120Hz)
- Vadiúj AM5 procik! Több darab kèszleten! Kamatmentes rèszletre is!
- GYÁRI TÖLTŐK DELL LENOVO HP FUJITSU TOSHIBA Macbook---------- Budapest,/MPL/Foxpost
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro Max 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3670 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
)
Pyttawrx
