Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:56:47

LOGOUT.hu

TILOS A WAREZ, EMLÍTÉS SZINTJÉN IS TILOS BESZÉLGETNI GÉPEK TÖRÉSÉRŐL, KALÓZKÁRTYÁKRÓL, ROM-OK FUTTATÁSÁRÓL, MINDEN EZZEL KAPCSOLATOS TÉMÁRÓL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) ImpersonatoR válasza ayo (#4400) üzenetére

Szóval ha csak simán formatalom mielőtt eladnám és a vevő utána beállítja a SAJÁT accountjat akkor is fogja tudni használni a játékokat.
Igazából ez érdekelt volna mert akkor tudom úgy árulni, hogy a gép + 3 digitális játék ha úgy döntök.
Plussz az én accountom is megmarad ha később vennék egy másik 3ds-t esetleg (az hogy a 3 játékot bukom annyira nem zavar úgyis kijátszottam mar őket)

(#4402) ayo válasza ImpersonatoR (#4401) üzenetére


ayo
addikt

ha formatálod, akkor sztem nem, de tuti van itt valaki, aki már csinált ilyet, várjuk meg őket :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#4403) boost


boost
addikt

Amióta a Nintendo megkavarta a hardverfüggést egy géphez kötött N id-vel, azóta senki se mer mondani semmi konkrétot, és a N support oldalán se találni erre érdemi infót.

(#4404) szpal17 válasza ImpersonatoR (#4401) üzenetére


szpal17
őstag

Én így tudom:
Ha formatálod akkor nem fog tudni játszani a 3 digitális játékkal. Csinál egy új felhasználónevet és mintha nulláról kezdené. Csak a felhasználóneved alatt tud vele játszani...
Viszont az új gépen bejelentkezel a régi felhasználóneveddel, akkor sem fogod tudni letölteni a 3 digitális játékot, mert szintén mintha újra kezdenéd...

A legnagyobb hülyeség a konzolvilágban...Accounthoz kéne kötni és ha veszel egy másik gépet akkor simán le lehetne tölteni.

(#4405) ImpersonatoR válasza szpal17 (#4404) üzenetére

Hehe.

De akkor legalább a géphez lenne kötve mint jelenleg a Wii U -n ott tok mind1 mit csinálsz ha eladod a gépet a digitális játék is megy vele és az új tulaj is tudja használni a saját accountjaval.

De itt 3DS en akkor se te sem az új tulaj nem tudja használni :)

Bar végül is csak azért agyalok rajta mert szeptember végén lejár a garancia aztán amíg garis könnyebb eladni lehet.

(#4406) ayo válasza szpal17 (#4404) üzenetére


ayo
addikt

hát ja, nintendo néha csinál egy-két hülyeséget min pl. ez is. én többek között ezért se veszek digitálisan játékot nintendóra. el se tudom adni, drágák és még ilyen körülményes az egész. ha olcsóbb lenne mondjuk mint a dobozos és fiókhoz lenne kötve szerintem tuti jobban beindulna az online kereskedelem, de hát egyelőre nagyon lassan követik a trendeket - nem azt mondom, hogy mindent követni kell, de azért ez már alap mindenhol

http://jateknaplo.blog.hu

(#4407) g@bo válasza ayo (#4406) üzenetére


g@bo
nagyúr

és ja, a dobozos játékot mennyivel könnyebb elseftelni, ha megunod...

(#4408) ayo válasza g@bo (#4407) üzenetére


ayo
addikt

na igen :) sokszor ezért is veszek olyat amit tudom, hogy 5-10 óra alatt kipörgetek, de kb. 1-2 ezressel megúszhatom, ha eladom. persze zeldákat soha az életben nem adnék el, de a többi az megy körfogásban.

múltkor mondjuk jó áron volt a batman blackgate, de pár nap múlva steamen is volt akció ami még annak is a fele volt és ugye pc-n jobb a grafika is, úgyhogy inkább odavettem, de majdnem megvolt az első digitális vásárlásom :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#4409) g@bo válasza ayo (#4408) üzenetére


g@bo
nagyúr

egy jó játékot jobb kézzelfogható formájában is birtokolni, lehet csodálni a dobozát, meg ilyenek... :D

nem is emlitem, hogy a digitális forma nem olcsóbb, pofátlan módon.

de sajnálom, hogy pár ritka ds cuccom eladtam... :O már sehol sem kapni egy rakat címet.

itt jön képbe, idővel egy vagyon lesz 1 1 játék. most perkálok kisebb összegeket gba játékokért. ehh.

(#4410) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Srácok a DS-es Pokemon Diamond/Pearl és Platinum version között mi a különbség?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#4411) ViharVadász válasza Sirandrish (#4410) üzenetére


ViharVadász
őstag

Mind a kettő változat exkluzív Pokémon-okat tartalmaz, amiket a másik nem, például a Diamond változatnál van Seel Pokémon, addig a Pearl változatban az nincs. Itt vannak a Diamond és Pearl változatok exkluzív Pokémon-jai: [link]

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#4412) PHM válasza Sirandrish (#4410) üzenetére


PHM
addikt

Nagyjából úgy kell elképzelni, mint a GBA-s Ruby-Sapphire-Emeraldot.
A történet ugyanaz, csak pár pokémont az egyikben, vagy a másikban
lehet elfogni. A Platinum kezelésén kicsit csiszoltak szerintem, mert
mintha egy hangyányit pörgősebb lenne.
Vagy kevésbé komótos, ahogy nézzük.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#4413) Sirandrish válasza ViharVadász (#4411) üzenetére


Sirandrish
legenda

& PHM
Oké..ezt értem. És akkor a Platinum? Kicsit pörgősebb de pokemon ügyileg abba mik vannak +ba illetve mik nincsenek? Tehát az van benne mint a Pearlban, csak még a játékmeneten is csiszoltak vagy..?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#4414) moli.hu válasza Sirandrish (#4413) üzenetére


moli.hu
őstag

itt le van irva minden: http://en.wikipedia.org/wiki/Pokemon_platinum

[ Szerkesztve ]

(#4415) tybaa válasza ImpersonatoR (#4405) üzenetére


tybaa
csendes tag

Én használt Wii U-t vettem, és a rajta hagyott játékokból egyet sem sikerült elindítani. Ha jól emlékszem, felhasználói fiókok voltak rajta, de a Network ID-t törölték róla.
Amikor bekapcsoltam, még örültem, hogy jött néhány játék is a géppel, de hamar csalódás lett belőle. Pedig előtte mindenütt azt olvastan, hogy az előző tulajdonos játékait is megkapja az, aki használtat vesz.

(#4416) Sirandrish


Sirandrish
legenda

friend code-k nincsenek leírva valahol? Aki megadná az küldje már el PÜ-ben legyen szíves :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#4417) ldave


ldave
félisten

Érdekesség: hamarosan elérhető lesz a 3DS Homebrew Channel, mely többek között lehetővé teszi a gépen a régiózár feloldását eredeti játékok esetében.

A Slime draws near! Command?

(#4418) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#4417) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Gondolom, a következő rendszerfrissítésig...

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#4419) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#4418) üzenetére


ldave
félisten

Majd kiderül mennyire mély a törés, amit találtak. Gyűjtő énem örülne, ha ezzel pár amcsi játékot feltehetnék a polcra úgy, hogy játszani is tudnék velük :)

A Slime draws near! Command?

(#4420) Mister_X válasza ldave (#4417) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Már a szemem kifolyik ettől a nyelvtől, de pepitában összefoglalva lehetséges ezzel az, hogy nem kell a tengerentúlról 6000 yenért berendelnem egy nyelvileg semleges játékot, hanem megvehetem idehaza 6000Ft-ért* a PAL verziót?! :Y

*természetesen nincs ekkora differencia a hazai árakban, de a különbség érezhető.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4421) ayo válasza Mister_X (#4420) üzenetére


ayo
addikt

hát akkor már inkább US játékokat kéne venni, ha nincs régiózár, mert azok a legolcsóbbak ebayen:)

http://jateknaplo.blog.hu

(#4422) RangerFox


RangerFox
veterán

A debreceni MM-ben most sok 3DS játék le van akciózva. 2k-ért Amcsi kapitány, Thor meg valami New Style butik van, 4,5k-ért meg az Inazuma ELeven Team Ogre attack meg asszem a Lighting Bolt alcímű. Meg a Mario Tennis Open volt leárazva, meg talán a Monkey Ball. Igazából gépet mentem venni, csak rápillantottam a 3DS polcra. A Mario Tennis megéri az árát? Valaki tudna mesélni az Imazuma Eleven sorozatról?

(#4423) g@bo válasza ldave (#4417) üzenetére


g@bo
nagyúr

a wii homebrew channel mást jelentett... ;]

(#4424) ldave


ldave
félisten

Újra Gamepod Nintendo Meeting @ Me!

A Slime draws near! Command?

(#4425) InterFox


InterFox
senior tag

Kicsit off:
Szerintetek is Telefon lesz a következő Nintendo kézi konzol?

PSN ID: interfoxthedead

(#4426) RangerFox válasza InterFox (#4425) üzenetére


RangerFox
veterán

Az kizárt dolog mert nem tudhatod! :D Amúgy igaz hogy néhány Nintendo részvényes nagyon hajlik a mobilplatformra, de amíg Miyamoto a főnök, addig nem lesz semmi köze a Nintendo-nak a mobilplatformhoz. Nem hagyják fel a bevált DS formát és a hordozhatóságot, elő fognak rukkolni valamivel, valami újjal, de az még odébb lesz.

(#4427) moli.hu válasza InterFox (#4425) üzenetére


moli.hu
őstag

abban a pillanatban vege a nintendonak. lasd atari, sega sorsat. ajanlani tudom meg a sony xperia play-t, mint elrettento peldat.
amugy ki szerint is? mert a mertekado velemenyek szerint nem.

[ Szerkesztve ]

(#4428) InterFox válasza moli.hu (#4427) üzenetére


InterFox
senior tag

Szerintem.

PSN ID: interfoxthedead

(#4429) mirci18 válasza moli.hu (#4427) üzenetére


mirci18
addikt

Osztom én is a véleményed.
Eddig még senkinek se jött be a mobil és a konzol keresztezése mivel általában az irányítása az ilyen telefonoknak nem jó. Nem használható hosszú időn keresztül.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#4430) boost válasza InterFox (#4428) üzenetére


boost
addikt

Kizárt, ha gombokat raksz a telefonra, akkor telefonnak béna. Gombok nélkül meg játékkonzolnak béna. Ráadásul, ha játszanál rajt, akkor bika akksi kéne, mrt az oké, hogy egy játékkonzol lemerül, de egy telefon mégse merüljön le. Szóval akkor meg túl vastag lenne, ami telefonnak megint csak béna.

(#4431) Mister_X válasza RangerFox (#4426) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én egy 3DS XL-t akarok 800*480-as kijelzővel (minimum), majdnem Wii U-t elérő hardverrel (mondjuk ugyan az a proci csak kisebb csíkszélességen, órajelen, feszültségen), nyitócímnek Twilight Princess 3D-vel meg Monster Hunter 5-tel :P

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4432) ayo válasza Mister_X (#4431) üzenetére


ayo
addikt

ja, a kijelző lehetne jobb

http://jateknaplo.blog.hu

(#4433) RangerFox válasza Mister_X (#4431) üzenetére


RangerFox
veterán

A Wii U hardver egy kicsit túlzás, egy A7-es lapka 64 bites proci+ 1Gb RAM társaságában kihajtana egy ~960p LCD LED kijelzőt. Könnyen lehet rá fejleszteni (mostani Ipad-ekben hasnló hardver van) hosszútávon erős maradna, nem avulna el, mint a Vita procija. Nyitócímnek meg egy új Pokémon+ Mario Kart 9-et, bejelentve mellé egy Zelda és el van adva a gép. E mellé meg jöhetnek a nagygépes spin off részek, MGS, Splinter Cell, esetleg deus Ex, TWD stb.

(#4434) RangerFox válasza RangerFox (#4433) üzenetére


RangerFox
veterán

Kitaláltam egy ennél is jobbat. Mondjuk hogy a Nintendo létrehozzon egy összhangban lévő hardvert az asztali és a kézi konzollal, mind a kettőnek hasonló felépítésűnek kell lennie. Egy új fajta Intel Atom proci mehetne a 3DS utódjába, míg a WiiU utódjába egy U kategóriás i5. Így hasonló archiektúra lenne a két gép alatt, könnyebb lenne fejleszteni rájuk.

(#4435) Dr.F.E.R.I. válasza RangerFox (#4434) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Nyugi, nem te találtad fel a melegvizet. Volt már szó erről a témáról korábban is. ;)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#4436) RangerFox válasza Dr.F.E.R.I. (#4435) üzenetére


RangerFox
veterán

Csak az a baj, hogy mobiltechnológiában az Intel sokkal előrébb tart mint az AMD.. A Nintendo meg nem nagyon megy a Ps4/XBO hardverek felé. (Ugye azokban is AMD proci van)

(#4437) ldave


ldave
félisten

Yo-kai Watch 2 túl a 2 millión (az első rész az 1 millión), Monster Hunter 4 a 3 millión, Puzzle & Dragons Z a 1,5 millión. Jól irányzott játékkal azért 3rd party csapat is tud sikert elérni Nintendo konzolon. Igaz, Japánban :)

A Slime draws near! Command?

(#4438) boost válasza ldave (#4437) üzenetére


boost
addikt

Meg ott a Level5, a nagyon jó Prof Layton és Inazuma sorozatokkal.

(#4439) misuti


misuti
tag

A sima 3ds,vagy az xl a jobb befektetés?Vagy esetleg a 2ds?Külsőre egyértelműen az xl a nyerő,viszont nem olcsó,de legalább jó nagy!Leginkább a kijelző minősége érdekelne.

(#4440) RangerFox válasza misuti (#4439) üzenetére


RangerFox
veterán

Ha kell a nagyobb kijelző, akkor egyértelműen XL. Ha nem kell a nagy kijelző, de kell a 3D (és ha találsz olcsó), akkor 3DS. Ha nem kell a 3D, és viszonylag olcsón akarsz N konzolt, akkor 2DS. Itt érdemes megjegyezni, hogy a sima 3DS kijelzőjének ugyanolyan a felbontása, mint az XL-nek, de kisebb kijelzőn jobb a pixelsűrűség. Ezen felül pedig 3D-ben mintha eltűnnének a recék a játékokban, sokkal élesebb képet ad akkor, ha be van kapcsolva. De erről már volt szó korábban is, csak vissza kell keresni.

(#4441) Mister_X válasza misuti (#4439) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Az XL-nek ahogy elnézem jobb az akkuideje a sima 3DS-nél, valamint ugye a kijelző is nagyobb. A pixelsűrűség egy dolog, még sima 3DS-nél is kellően alacsony, hogy lásd a pixeleket. Ha találsz olcsón, akkor arra is érdemes lecsapni, nekem egy huzamosabb játék után már picit fájt a csuklóm az XL-től. 2DS-t akkor érdemes venned, ha 1) nem kell a 3D, 2) tetszik a formája. Nekem képről nem jön be a 2DS, de még nem láttam élőben, lehet megváltozna a véleményem (mint pl. PS3 SS esetén), akkuidejét nem tudom milyen, de biztos van olyan jó, mint az XL-nek, ha nem jobb.

Itt egy IGN-es összehasonlítás: [link]

@szabo111: azért tűnik kevésbé pixelesebbnek a kép 3D módban, mert a 3DS valós felbontása 800*240, hogy 3D módban megkapja mind a 400 oszlopot mindkét szem. Sima 3DS esetén lehet valóban alig látszanak, de az XL képernyője "túl nagy" ehhez.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4442) boost válasza RangerFox (#4440) üzenetére


boost
addikt

Nekem volt / van mind a három gépem. Èn a 3DS-t nem venném, 3DS XL, vagy 2DS. 2DS sokkal sokkal kényelmeseb, mint a 3DS, vagy a 3DS XL, ez fo"leg egy-két óra játék után derül ki, mikor nem fáj a hüvelykujjad, nem fáj a csuklód, mert sokkal ergonómikusabban tartod a gépet, mint a 3DS, vagy a 3DS XL-t. XL mellett szól (szemben a 3DS-el, és a 2DS-el ) a hosszabb üzemido", a jobb 3D hatás (2DSben nincs 3D), és a szebb kinézet. Szerintem egyébként is várható, hogy vagy idén év végén, vagy jövo" év elején a sima 3DS kap egy ráncfelvarrást. A 2DS-ehz, és a 3DS-hez adnak alapból tölto"t, a 3DS XLhez kb 2000-2500 forint, ha eredetit szeretnél venni.

[ Szerkesztve ]

(#4443) Mister_X válasza boost (#4442) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Akartam is kérdezni, hogy mennyivel kényelmesebb-e a 2DS, mert elég érdekesen néz ki és... hát 3DS XL esetén nekem egyszer előfordult, hogy 3 óra aktív vadászat után fájt kicsit a csuklóm és csúszkált a hüvelykujjam az analógról.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4444) RangerFox válasza boost (#4442) üzenetére


RangerFox
veterán

A kinézet egyénfüggő, szerintem a legszebb a sima 3DS Ice White. :) Az üzemidőben egyetértek, az ergonómia pedig a 3DS--nél nem a legjobb, a szögletes forma miatt, de ettől függetlenül teljesen vállalható, és nem utolsó szempont, hogy a sima 3DS-t tényleg zsebre lehet vágni, az XL-t és a 2DS-t már nem..

[ Szerkesztve ]

(#4445) boost válasza RangerFox (#4444) üzenetére


boost
addikt

Ezek tényleg mind egyéni szempontok. èn pl csak ha külföldre utazom, akkor tolom a gépet, esténként a szobában, és akkor mindegy, hogy mekkora, lényeg, hogy kényelmes. De aki metrón szeretné használni, és nem akarja táskába tenni, annak tényleg fontos a méret. A "melyik a legszebb" is, pl nekem a 3DS XL Smash Bros jön be a legjobban, az aqua 3DS-to"l még mindig rémálmaim vannak ( persze túlzok, de nekem az olyan, mint az eredeti DS). (fehéret még nem láttam, az tényleg biztos szép)

(#4446) Mister_X válasza RangerFox (#4444) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én ebben a színben kérnék egy 3DS XL-t és azt meg is venném régiótól függetlenül (azaz lehetne NTSC exkluzív vagy NTSC-J, de még a PAL-lal is megbékélnék).

De amúgy rájöttem, hogy miért tetszik jobban az XL a mezei 3DS-nél, mérettől függetlenül: a zsúfolt alsó részhez képest túl nagy a fekete semmi a felső kijelző körül. 2DS-nél ugyan ez meg alul fordul elő.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4447) boost válasza Mister_X (#4446) üzenetére


boost
addikt

2DSnél azt teljesen betakarja a tenyered. attól lesz olyan kényemes.

(#4448) RangerFox válasza Mister_X (#4446) üzenetére


RangerFox
veterán

Nekem meg pont az üresség tetszik benne, mert az átlátszó csík az Ice White 3DS peremén feltűnő, de a kijelző körüli fekete hely kitakarja azt, így nem zavar játék közben. Ez XL gépeknél akkor lehet zavaró, ha a gép belseje is eltérő színű. Ott van például a Zelda link between world gép. Az az arany kijelző körüli káva zavaró lehet játék közben, engem legalábbis zavar a videókon.

(#4449) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Én személy szerint a 2DSt bottal sem piszkálnám meg. Biztosan nagyon kényelmes, és biztosan sokaknak tetszik is, de szerintem nagyon csúnyácskára sikerült. :B
Ha a színeket nézzük akkor nekem az a 25. évfordulós fekete-arany Zeldás tetszik a legjobban :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#4450) boost


boost
addikt

Legyünk o"szinték, mindenkinek a saját gyereke a legszebb, és az izlésünk se egyforma szerencsére, ami teljesen normális dolog,. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo 3DS és DS topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.