Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Superman


Superman
nagyúr

Striker II NSE alaplapom van néhány napja. Tudja valaki, hogy a biosban a memória beállításoknál, időzítéseknél mit jelent a P1 és P2 opció? Enabled-re és Auto-ra lehet tenni. Mit befolyásolnak ezek az opciók?

(#402) Superman válasza TazLeacher (#400) üzenetére


Superman
nagyúr

Apropó, neked hogy mennek a 790-es alaplapban a meóriák? A specifikáció szerint az enyémnek 2000-en is mennie kéne 9-9-9-es beállításokkal, de már 1800-on is ilyen tré időzítések kellenek és vagy 2Volt a stabil működéshez. :F

(#403) TazLeacher válasza Superman (#402) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Egyelőre 1333-on futnak. Most a procival vagyok elfoglalva, nincs nagyon időm a memókra, örülnék, hogyha legalább ez menne. Ma este megemelem 1.9v-re a memókat, nehogy az legyen a baj, és mindent belövök jó magas feszre. Nem adom fel, ha megfeketedek is, akkor is meglesz az a nyomorúlt 3,6.

Mod.: nézegettem külföldi oldalakon BIOS beállításokat, és ott ha jól emlékszem mindenhol Auto-n volt. Neked hogy megy benne a proci?

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#404) Superman válasza TazLeacher (#403) üzenetére


Superman
nagyúr

3.3GHZ-ig jól, alacsony feszen. VTT, PLL, minden elég alacsonyan tartható. De onnan...valszeg a memóriák miatt is rendszertelenül fagy a Windowsban.

Ráadásul a CPU_GTL Ref. Clock értékeket sem igazán értem, hogy hogyan kellene beállítani, mivel az előző lapomban (Maximus Extreme) rém egyszerű volt, csak az északi és déli híd GTL értékét kellett beállítani 0.63 és 0.67 értékre.

(#405) booz


booz
senior tag

nekem elindul 4ghz vel a proci de ahoz már a biosban 1,325v kell neki a droop miatt de nem ezzel van a baj hanem azzal hogy néha gondol 1et és nem butol be ekkor kell neki a reset elindul és az elején kiirja hogz 2,67ghz de viszont a biosban unlinked és 2001 mhz az fsb
na ilyenkor mivan tehát megmarad az én beállitásom a biosban de ha felál az op rendszer akkor ott minden alaponvan az evereszt szerint meg a cpu-z szerint is már nemtom milehet a baj :W

(#406) TazLeacher válasza Superman (#404) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem tudom igazából, hogy ez mi:

GTLVREF Lane

Itt +mv-t lehet állítani, de nem igazán tudom mi az, és mennyire számít a tuningnál.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#407) Superman válasza TazLeacher (#406) üzenetére


Superman
nagyúr

A GTL-t tudom micsoda, csakhogy nálam + és - értékek is vannak. Nem tudom, mikor melyik lenne jó igazából. Ha jól emlékszem, akkor ez a képlet ahhoz, hogy például egy 45nm-es prockónál a GTL value-t 70%-ra lőjük be: (0.70-0.67)=0.03 0.03x1000=30mV, vagis 30mV.

Az Anandtech írta ezt valamikor, de már nem tudom, merre is van a cikk.

Viszont, ami igazán bosszant: már harmadszor intsalláltam újra az XP-t, mióta megvan a lapom, mivel sérülnek bizonyos adatok, ha egy bizonyos szint fölött tuningolok, bár eza tuning nem vészes, én is 3.6GHZ-ig akarok stabilan eljutni, a ramokkal pedig 1800-ig.

Na most az előbb megvolt az 1800 katasztrofális időzítéésekkel 9-9-9-28, majd egyszer csak fekete képernyő és újrabootoláskor kiírta, hogy egy rendszerfájl megsérült, nem találja, kész. PATA vinyóra volt telepítve az oprendszer, most egy jóval gyorsabb SATA-ra telepítettem.

Nem tudsz valami jó cikket akár angol, akár német nyelven a 790i chipsetes lapokról, tuningról, beállításokról?

[ Szerkesztve ]

(#408) TazLeacher válasza Superman (#407) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

youtube-on találtam 1-2 videót, ami alatt folyamatosan magyaráznak, onnan néztem ki beállításokat, hátha azzal megy. Keress rá a 790i-re, és ott lesz 3-4 videó.

Ma egy új irányba próbálkozom, ha hazaértem. nVidai vezérlőpultból fogok tuningolni. Megnézzük, hogy úgy mit szól...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#409) Superman válasza TazLeacher (#408) üzenetére


Superman
nagyúr

Azért az már röhejes, ahogyan ez a 65k-s alaplap viselkedik. 1650MHZ-es ramsebességen a memória írás/olvasás és másolás ugyanolyan időzítés mellett sokkal lassabb, mint 1600-on. :( A P1 és P2 opciókat bekapcsolva újraindul a gép, akármennyi feszt is kap az északi híd.

Visszaolvastam a topikba, elolvastam a külföldi fórumokat és cikkeket is és rengeteg embernek van gondja ezekkel a lapokkal. Gyors lenne, de totálisan instabil.

(#410) Overlocker válasza Superman (#401) üzenetére


Overlocker
veterán

P1 és P2 agresszivabb beállitás mind a lap mind a ram felé! Nálam volt olyan ram amivel 550FSB-ig P1 és P2 enabled ment ,de volt olyan ram amivel egyáltalán nem akartak menni ezek az opciók 400fsb mellett se..Illetve próbáld mivel a P1 az agresszivabb beálltást, azt hagyd disabled-en, a P2-t meg enabled-en. Nekem úgy még elment 570FSB-ig..

(#411) Superman válasza Overlocker (#410) üzenetére


Superman
nagyúr

Kipróbáljuk. :) Csak azt tudnám, miért fagy meg állandóan a cucc....

(#412) TazLeacher válasza Superman (#411) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Olvasgattam én is egy kicsit, és nem mondom, hogy értem, de kezdem kapizsgálni a beállítások lényegét. Az egészet az indította el, hogy rákerestem arra az írásra, amit mondtál. A legnagyobb baj, hogy a legtöbben sík hülyék (mint pl. én is) ehhez a laphoz. Ha értesz hozzá akkor egész jó kis eredményeket el lehet vele érni, ha viszont hülye vagy cseszheted. Ja, és ahogy olvasgattam nagy előny a türelem...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#413) Overlocker válasza Superman (#411) üzenetére


Overlocker
veterán

Mind az OCZ, mind a Kingmax elvileg menne 2000-en is (az más kérdés milyen időzítésekkel), de az 1800-at sem érem el. Egyszer elértem az 1800-at vacak időzítésekkel, utána egy óra múlva fekete képernyő, a Windows lerohadt megint. :(

1: Próbálj először is 2T-s időzitéssel, és az OCZ-vel. Azon valószinüleg JNL vagy JNM chippek vannak..
2:Vedd le az LDT szorzót 2x-re.
3: Ne akard sokkal magasabb órajelen járatani a ramot mint az FSBx4-esét, ha jól emlékszem QPB, szakszóval:D Sőt ha lehet akkor próbálj pl 500FSB (2000 QPB) és 1800-on a ramokat(ugyanis ezt szereti), jah mindezt kézzel UNLINKED módba, a LINKED nem lehet semire se jutni..
4: Ahogy észrevettem 450-460FSB felett elhal a memóriateljesitmény, hirtelen 11ks olvasásról 8,5k, állitólag a nagytestvérnél Striker II Extreme-nél orvosolva lett!
5: Data corruption: Hát igen sokan panaszkodtak, nálam nem nagyon volt 2x-el halt be a win magas fsb és ramórajel mellett. Az előbbi dolog és a data corruption miatt, talán érdemes lehet crossflashelni a biost Striker II Extreme-re!!
6: NF790i tele van FSB/Ramarány buggokkal főleg ha kézzel akarod beállitani a dolgokat és mivel az UNLINKED mód a nyerő, ezért kézzel kell megtalálni a helyes beállitást! Ha kell akkor küldök képeket nálam milyen fsb mellet milyen ram órajellel megy!

Sok szerencsét! :)

[ Szerkesztve ]

(#414) Superman válasza Overlocker (#413) üzenetére


Superman
nagyúr

Képeket kérek. :) Ja és melyik Striker II Extreme biost ajánlanád? (No meg gondolom ez az EZ Flash 2-vel nem nagyon fog menni, mert nem fogja engedni...:D Mivel flashelhetném rá az Extreme biost? )Már amit ráflashelhetnék a jelenlegi lapomra.

Más: 2000-es QPB-t nem nagyon fogom elérni, mivel Q9450-esem van és egy négymagostól már az 1800-as QPB is szép, legalábbis nálam..:D

(#415) Overlocker válasza Superman (#414) üzenetére


Overlocker
veterán

Sajnos csak holnap tudok küldeni, mert most nincs gépem és holnap kapok celeron-t :DDD

0801-est ajánlanám, asszem abba már lett javitva a data corruption..

Itt leirtak alapján meg tudod csinálni: link

vagy sztem afudos-sal simán rá fog menni az SIIE bios!

Hmm, akkor pont jó lehet 450FSB úgy már lehet 11k felett olvasni..de nem biztos hogy fognak 2000-en menni a ramok..sőt vajmi kevés esélyt rátok rá..

(#416) Superman válasza Overlocker (#415) üzenetére


Superman
nagyúr

Ha 1800-on mennek már az is jó. :D Köszi, majd referálok, hogy sikerültek a dolgok.

(#417) Overlocker válasza Superman (#416) üzenetére


Overlocker
veterán

Oksa ;) GL!

(#418) Superman válasza Overlocker (#417) üzenetére


Superman
nagyúr

Ezt most találtam. :DDD Az 1600-os KIngmaxok 1940-en is mennek 7-6-5-18-as beállítással. P5Q3 Deluxe-ban. "Akhilleusz" bátyó tesztelte őket.

Szóval ezek a ramok sem rosszak, csak éppen ebben a lapban nem mennek. :D

(#419) Overlocker válasza Superman (#418) üzenetére


Overlocker
veterán

Többféle chippel szerelik..nem mind egyforma..

(#420) Superman válasza Overlocker (#419) üzenetére


Superman
nagyúr

Na, új fejlemények vannak. A ramokat hagytam 1600-on, unlinked mód, elindultam az elejéről, sima 7-7-7-21-es időzítésekkel. Gondoltam elindulok a kályhától, 2.66-on hagytam a prockót, minden teszt hiba nélkül lefutott, hozzátenném, hogy VTT-t már így az elején emelni kellett, mert a lap által beállított 1.12Volt nem volt elég tesztek futtatásához.

Ez volt tegnap. És még annyi történt, hogy az Asus Striker II Extreme két biosát is beflasheltem, simán az EZ Flash 2-vel. :) Először a 0801-est, ahogyan ajánlottad, majd a legújabb 1002-est. Minden szép és jó, nem is volt data corruption, de ma reggel második újraindítás után a Windows kisütötte, hogy ez a bios nem teljesen ACPI kompatibilis, keressek frissítést és mindezt egy szép kék képernyő kíséretében. :( Anyád...

A CPUZ felismeri a chipsetet, nem lehet átverni, valamint a biost is, hogy ez Striker II Extreme bios.

Folytatása következik a kálváriámnak...

(#421) Superman


Superman
nagyúr

Unlinked módban, QPB 1600 (FSB 400), nincs boot, állandó kékhalál. 1620-on bootol, feláll a Win. :F Viszont így csak 2x(759)-en mennek a ramok.

(#422) Superman


Superman
nagyúr

Na, úgy néz ki 1620-as QPB-n stabil minden. 3240MHZ a processzor és 1620 a ram, egyelőre 7-7-7-21-es időzítésekkel, nem is nagyon akarom piszkálni, először a processzort kéne belőni.

(#423) Superman


Superman
nagyúr

FSB: 427
Core Speed: 3414MHZ
Rated FSB: 1707

Memória: 1600MHZ 7-7-7-28 1.9Volt. P1 és P2 bekapcsolva. Ezen egyelőre stabil Asus Triker II Extreme biossal (1002-es).

Remélem így is marad. :D

(#424) Overlocker válasza Superman (#423) üzenetére


Overlocker
veterán

Hajrá, hajrá , szépen haladsz! ;)

(#425) Superman válasza Overlocker (#424) üzenetére


Superman
nagyúr

Köcce. :R Remélem megy még kicsit feljebb is. Ha a ramok nem fognak csak 1600-on menni, az is jó, legfeljebb finomítok az időzítéseken.

(#426) Superman válasza Overlocker (#424) üzenetére


Superman
nagyúr

Az normális, hogy ha emelem az FSB-t (memória QPB és időzítések, meg feszek változatlanok), akkor a Windows indításakor bejön a Win fájlellenőrző és helyreállít egy csomó fájlt, vagyis ellenőrzés után módosításokat végez a fájlrendszeren?

Mert most, hogy 433-as FSB-re állítottam a processzort és ez fogadott, persze egyelőre minden működik....

(#427) Superman


Superman
nagyúr

Újabb fejlemény: miután stabil lett a processzor és a ram 433-as FSB-n és 1600MHZ-en, jött az újabb gond: nem fut le egyik játék sem. vagy kékhalál, vagy - újabban - fekete képernyő, vagyis crash egy idő után. Látom az Asus fórumán, hogy ez is egyik sajátja ennek a lapnak...:DDD

(#428) Superman válasza Overlocker (#415) üzenetére


Superman
nagyúr

Ígértél nekem képeket a helyes FSB:DRAM beállításokról. :DDD

(#429) Overlocker válasza Superman (#428) üzenetére


Overlocker
veterán

Sorry, nincs gépem, csak eee és a gépemen vannak a képek.. talán holnapra lesz proci,akkor átküldöm őket! ;)

(#430) Superman válasza Overlocker (#429) üzenetére


Superman
nagyúr

Kösz. :) :R

Na én is szórakoztam. Ebben az alaplapban lehetetlen 1600 fölé vinni a memóriákat, mert akármivel is próbálkozom, egy-két óra után adatvesztés lesz a vége és húzhatom újra a Windowst. De csak akkor, ha 1700 és afölött van a ram sebessége. Bármilyen rossz időzítést is állítsak be, ez a vége és kész.

Ezért hagytam 1600-on a ramokat. Próbáltam feljebb vinni az FSb-t, de ebben a lapban szét kell feszelni mindent, hogy eredménye legyen.

Most:

CPU: 433-as FSB x(8) = 3466MHZ
PLL: 1.66V
VTT: 1.4V
NB: 1.6V
SB: 1.75V
NB GTL_REF Ratio: +30mV
CPU GTL_REF0 Ratio: +42mV
CPU GTL_REF1 Ratio: +39mV
CPU GTL_REF2 Ratio: +39mV
CPU GTL_REF3 Ratio: +42mV
DDR3 CHA/B 1/2 REF Voltage: DDR3_Ref
CPU: 1.4Volt és kicsit felette

Minden egyéb beállítás azt eredményezi, hogy megfagynak a benchmarkok. És persze arra nincs garancia, hogy a videolejátszás, vagy a 3D-s programok jól fognak futni.

Volt már olyan is, hogy szórakozásból lefuttattam magas prioritáson a Hyper PI-t, persze mind a négy magra, nem volt gond. majd 2 órával később netezés közben szétfagyot a cucc.

Jellemző, hogy a sokat szidott X38-as Maximus Extreme-ben 3.6GHZ eléréséhez 1.39Volt körül is elég volt. Eddig volt négy ROG alaplapom:

Asus Commando
Asus Maximus Formula
Asus Maximus Extreme
Asus Striker II NSE

Be kell valljam az előző hármat szerettem, de ezt nem igazán tudom megkedvelni. :(

[ Szerkesztve ]

(#431) Superman válasza Superman (#430) üzenetére


Superman
nagyúr

Átértékeltem a beállításaimat és a következőkkel megy most a gép:

CPU: 440-es FSB x(8) = 3520MHZ
PLL: 1.65V
VTT: 1.25V
NB: 1.6V
SB: 1.6V
NB GTL_REF Ratio: Auto
CPU GTL_REF0 Ratio: Auto
CPU GTL_REF1 Ratio: Auto
CPU GTL_REF2 Ratio: Auto
CPU GTL_REF3 Ratio: Auto
DDR3 CHA/B 1/2 REF Voltage: DDR3_Ref
CPU: 1.4Volt

Így sikerült minimalizálnom a fagyásokat, bár random módon még mindig előfordulnak. Ezek nem terhelés alatt, hanem idle fordulnak elő, mondjuk netezés közben. Viszont a túlfeszelés sem jó, ezt a példám is bizonyítja.

(#432) Overlocker válasza Superman (#430) üzenetére


Overlocker
veterán

Hát 1,75v sb-nek valóban sok.. és a PLL se kell annyi.. GTL-eket nem próbáltam anno auto volt..

Holnap átküldöm a képeket, már van gépem! ;)

(#433) Overlocker válasza Superman (#431) üzenetére


Overlocker
veterán

Jaja, ezek már korrektek, PLL-t még csökkentheted 1,54v is elég lesz.. ;)

(#434) Superman válasza Overlocker (#433) üzenetére


Superman
nagyúr

A képeket megköszönöm, aztán tovább próbálkozom. :D :)

(#435) Chalez válasza Superman (#434) üzenetére


Chalez
őstag

OFF

Hahó!

A nagy hardverfejlesztés mellett, jöhetnél GTR2 kupára is. BMW vs Alfa mod lesz... :DDD

ON

(#436) Superman válasza Chalez (#435) üzenetére


Superman
nagyúr

Tudod, hogy vagy 2 hónap óta kormányt sem fogtam a kezembe? :D Költözködöm éppen, még mindig...:) De próbálok majd benézni, mert ezt nem lehet megunni..:)

Hamarosan jön a GTR Evolution, persze megveszem, mint mindig az ilyesmit. :)

(#437) Chalez válasza Superman (#436) üzenetére


Chalez
őstag

Alap! :R De először kell egy stabil gép... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#438) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Nagyon kiváncsi leszek,hogy a EVGA nForce 790i SLI FTW-t mikor tesztelik le,és hogy fog muzsikálni.Mert ha sokkal jobb lesz mint a sima akkor elgondolkozok majd,hogy lecseréljem-e.
Itt van a hivalatalos linkje:[link]

Üdv!

(#439) TazLeacher válasza -XadAnuX+ (#438) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ha hazai tesztre gondolsz, akkor nagyon ne várj rá.Itthon ezek a lapok sose lesznek kaphatók. Lásd. 750i FTW.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#440) -XadAnuX+ válasza TazLeacher (#439) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Nekem is van,volt egy sejtésem,hogy itt nem lesz teszt.
De szerintem nem is lehet majd itt nállunk kapni,vagy tévedek? :U

(#441) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Csak fura,hogy a sima eVGA 790i ultra SLI a gyártó honlapján $349.99-ért van kirakva,ezzel szemben a 790i SLI FTW $299.99-ért.Ha jobb akkor nem drágábbnak kéne lennie?
Na megvárom az első teszteket majd,levonom a konzekvenciát,és ha úgy látom,hogy megéri lecserélni a mostanit,akkor eladom.

Üdv!

(#442) TazLeacher válasza -XadAnuX+ (#440) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Sokáig vártam arra a lapra. (750i FTW) Nem jött. Sőt itthon egyáltalán nem lehtett 750/780/790-es eVga lapot kapni. Amikor én vettem az XFX-et, akkor már volt asszem sima 790-es iponba, de drágább volt, mint az XFX. eVGA-ék nem szeretnek minket...ja, és 750FTW-t egész Európába nem lehtett kapni, csak kint.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#443) -XadAnuX+ válasza TazLeacher (#442) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Itt már van,vagyis 5-10 nap múlva érkezik:[link]

De valahogy nem 229 dollárért mint a honlapjukon.Tegnap ugyanitt még 410 dollárért volt kint,hirtelen levitték 350-re ;)

Azt irtad,hogynemigen lesz itthon kapható.Azért ha megveszem kint,Ugye posta,stb..akkor elég szép összeg fog kijönni.
És a másik dolog a garancia...
Szóval nagyon nem kóser,hogy itt nem fogják hivatalosan árulni.Én lennék a legboldogabb ha nem igy lenne...

Üdv!

(#444) TazLeacher válasza -XadAnuX+ (#443) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ez is USA...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#445) -XadAnuX+ válasza TazLeacher (#444) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Lehet,hogy még Euróbában sem lesz,nem hogy nállunk..

(#446) Lcapitano


Lcapitano
tag

Hello mindenkinek!

Konfig:
Mainboards: XFX nForce 790 Ultra SLI
CPU: Intel Core 2 Quad Q9450
Videocards: XFX 280GTX 1GB GDDR3 (PCX)
Memory: Corsair Dominator DDR3 XMP 1800MHz 2GB Kit
Soundcards: Creative Sound Blaster X-FI Fatal1ty FPS
Speakers: Steelsound 5h
Cooling: Zalman CNPS9700 NT
PC Cases: Cooler Master Cosmos S RC1100
Modding: Chiftec 750W Turbo
Mouse: Logitec MX 518, Razer Copperhead
Mouse pad: Razer Destructor

Problémáim vannak vele!

Előtte egy hasonló konfigom volt csak azzal a különbséggel, hogy abba ASUS Striker II Extreme volt és Gainward 9800GTX VGA. ASUS nem ajánlom senkinek 790i be olyan, mint egy kazán és rengeteg hibája van BIOS ügyileg nekem ASUS konfiggal állandóan fagyott.
Kicserélték most XFX-re sokkal jobb nem melegszik stb. De itt is vannak gondjaim.
XFX 790i Ultra Legújabb BIOS-t felraktam (P06) beállítottam memória dolgokat 1800Mhz 7-7-7-20 válaszidő 2.0V.
5-6 Óránként fagyot a gép semmi kékhalál egyszer csak kifagy.
Memstest 5 óra 16 perc kifagyott olyan szöveggel hogy nem tudja lekezelni.
1333 52 óra memtest után hibátlan.

Most megpróbálom kicseréltetni a memóriát Corsair 2000MHZ SLI Readyre hát, ha az a baj hogy nem SLI Readys az 1800-as.
Most jelenleg egy Kingmax 1600MHZ memori van benne, de ezzel is fagy!

Ha bárki tudja, hogy mi lehet, a gond segítsen pls. ,vagy tud egy jó BIOS beállítást vagy tanácsát örömmel fogadom. Vagy mit érdemes a BIOS-ba állítani

Szeretném majd a porcimat meghúzni 3.0 vagy 3.2-ig de addig nem merem, míg így fagyogat.
Mi lehet a baj Hardver hiba vagy BIOS? Nvidia orvosolta már a hibákat az P06 BIOSba?

Tanácsokat várok Privibe

(#447) TazLeacher válasza Lcapitano (#446) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Szia! Én is küzdök a memókkal, mint sokan mások, nekem még egyszer-kétszer a kép is szétesett. Megnyugtatlak, az XFX is kazán, de ezen lépjünk túl.

A konfignak van egy fincsi kis helye az adatlapodon, azt töldts ki.

Nekem hasonló hibákkal küzd a gépem, mint neked. Először is, eg pár tipp:
-ne az 1. és 3. slotba legyen a memó, hanem a 2. és 4. slotba
-ha fagy, elég valószínű, hogy túlemelegszik, de erre azért mérget ne vagyél
-mennyi feszt kap a memó?
-MCH?

U.I.: nem hiszem, hogy a hangfalnak vagy az egérnek köze lehet a problémához... :D Egyébként mi a konfignál az a "Modding"?

Ja, egyébként én jelenleg így próbálkozom. Ez esetleg hasznos lehet. Hozzáteszem, még nem stabil.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#448) Lcapitano


Lcapitano
tag

Jer1cho

Nekem volt ASUS Striker II Extreme és most ez az XFX hidd, el 10 fok különbség van a két lap között. Az XFX közel sem ilyen meleg. Ja és nyugodj meg Intel X48 melegebb .

Még mindig várom a nagyker visszajelzését a 1800 memókkal kapcsolatban már 3 hete hogy kicserélik-e SLI Readysre. :(
Most sikerült BIOS-ba belőnöm a gépet a mostani 2gb Kingmax 1600 memóval (lekopogom) 1.8 feszt adtam neki beállítottam a válaszidőt ennyi. TÖBB NAPJA NINCS FAGYÁS és 12 órát megy a game rajta.

Milyen Bios-t használsz P06?

Az nvidiának lesz még mit finomítani a BIOS-on. Nem tudod várható mostanában új BIOS?

Jól bele választottunk 790i. Kicsit bosszant

Youtubon nézzél videókat 790i-re ott le tudsz lesni hasznos dolgokat biosba!

Egy kérdés a legújabb CPUz-vel nekem ugrál a sebessége egyik pillanatban 2000ghz másikban 2666ghz? Ez mitől lehet??????????????????? Everestbe 2000ghz lát szintén. A winfos 266ghz lát egy másik proci sebbeség mérő 2666ghz lát nem értem. A feszeket én mind auto hagytam kivéve a memóriát a többit nem vágom hogy mi de te látom adtál neki rendesen.

GTLVREF LANE 0-4 youtobon nézve mások vannak beállítva lehet segít! Amúgy nem tudom mik.

Én is megakarom húzni a procit 3.2-ig csak nem találtam rá semmit hogy emljem-e a feszt vagy valami. FSB tolja feljebb?

Sokat olvasok az alaplapról és sok helyen láttam hogy ezek az alaplapok 1600 memória sebességgel futnak a legstabilabban. Fölötte gondok vannak.

Ezt nagyon nehéz lesz úgy belőni hogy stabil legyen. Majd ha NVIDIA orvosolja a hibát.

Milyen opot használsz?

(#449) Lcapitano


Lcapitano
tag

Ja és 1333mhz fölött inkább SLI Readys memókat eztt is valahol olvastam http://www.nvidia.com/object/nforce_790i_ultra_sli.html
itt fel van tüntetve az összes teszt lehet segit nézd végig öket van egy amin meglepödtem 2000mhz SLI readybe stabilan tesztelték több napon keresztűl. CSALTAK

(#450) Lcapitano


Lcapitano
tag

talátam egy leírást hogy a P06 BIOS mit javít és itt is látszik 1600 van javítva a bios
Bios Version : P06
BIOS Date : 7/2/2008
Bios File : NF79_P06.exe (FTP / HTTP)
Notes :

The following was updated in release P06:

* Added support for Wolfdale E7200 CPUs
* Improved KF 1066/1333, YF 1333/1600, WD 1333 overclocking stability
* DDR3 EPP-1600 stability improvements
* OS compatibility improvements
* ACPI compatibility fixes
* Auto_Overvoltaging tweaks
* NTune / Performance enhancements
* Added more options to save/restore of overclocking profiles

INSTRUCTIONS: BIOS updating can be accomplished VIA one of the below methods:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.