Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) olisadebe


olisadebe
tag

azt szeretném még kérdezni ,a piros sata az valami speciális eszközhöz van !? miért van megkülönböztetve!

(#652) olisadebe


olisadebe
tag

elég halott a topik :o

msn .. mást is szokott ledobálni !?az integrált lannal lenne valami !? (vagy a beállításom nem jó (..P10 Bios van fent ha ez számít valamit )

(#653) yoko válasza olisadebe (#651) üzenetére


yoko
csendes tag

A piros belső eSATA.

(#654) sestertius


sestertius
őstag

Még végig nyálazom ezt a topikot, de XFX 790I Ultra SLI BIOS beállításokkal kapcsolatban találok itt segítséget?

Remélem... :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#655) sestertius


sestertius
őstag

Tényleg ritka lapok ezek, hogy ennyire nem él a topik... :D
Kár...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#656) sestertius válasza yoko (#653) üzenetére


sestertius
őstag

Üdv! Na folytassuk itt...
Linkelem azt a progit, ami szerint még mindig nem pöpec a driver... de ez nem teljesen biztos, hogy így van... :N Nehogymár egyszerű legyen...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#657) sestertius válasza yoko (#653) üzenetére


sestertius
őstag

A driver agent nem tudom, mennyire mérvadó... egy hibát jelez, ami a korábbihoz /3-4/ képest előre lépés! :K
Az eszközkezelő szerint viszont nincs gond..

Szóval sikerült regisztrálni, így meglett minden driver! Köszönet a segítségért. :R
A másik fontos, hogy sikerült ezáltal a bios frissítés is. Láss csodát, a 2000MHz-es ramomat rögtön fel is tudtam húzni 2000-re, mert eddig 1800 volt a kopp. Ez volt a prücök...

Ugyanakkor még bőven van mit állítani a rendszeren. Ha simán minden alap beállításon marad, és csak a ramot húzom fel 2000-re, hiába állít magának pl. magasabb hídfeszültséget /spp 1,3-ról 1,4-re/, önmagában ez kevés. Gyengébben megy a játék, mintha hozzá sem nyúltam volna, azaz 1333-as alapon simábban és jobban megy a game...

Most nem is tudom, hol lökjem neki az anyagot... ami jó, hogy csak maga a ram állításánál még nem jelentkezik az indítási probléma, csak a proci húzásnál. De egyelőre ezt hanyagolom...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#658) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Hali!

Bocs hogy szét offolom a topikot de más helyre nem nagyon tudom tenni a kérdést?
Van egy 720D-s lapom és az a kérdéesem hogy viszonylatban mennyire jó?
Nincs vele bajom, csak szeretném megkédezni, hogy mennyire jó kis csipkészlet ez. Vagy mi. :)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#659) sestertius válasza Sub-ZeRo (#658) üzenetére


sestertius
őstag

Kicsit olvasd vissza a topikot.. kissé haldoklik... :D
790i Ultra lappal kapcsolatban talán tudok segíteni - sikerült beállítanom végre... -, de a kérdésedre én nem tudom a választ.. :N nem ismerem ezt a giga lapot.

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#660) yoko válasza sestertius (#657) üzenetére


yoko
csendes tag

A ramot nézd meg everestben pl. mennyit olvas, mert nekem is gyorsabb 1333-on. Szóval hiába húzod a ramot, ha az fsb meg marad. Akkor lesz látványos eredmény, ha az fsb-t is emeled, különben nem. Ha csak a ramot húzod, egyre rosszabb időzítést állít a lap opimálisnak meg ugye a ram sem tudja egyre gyorsabban a kis időzítés és hiába ketyeg a ram gyorsan, kevés a dram sávszélesség. Próbálj egy 400-as fsb-t a proci szorzót meg vedd le 7.5-re. Gyorsabb lesz a memoriád 1600-on mint most 2000-en...

[ Szerkesztve ]

(#661) sestertius válasza yoko (#660) üzenetére


sestertius
őstag

Üdv!
Megnézem, mi a helyzet, aztán vissza szólok...
Valami ilyesmi rémlik, hogy 412,51 az FSB... 9-es szorzóval van így a proci 3712 MHz-en.
A ramom 2000-en még nem a gyári értéken van, egyelőre 9-9-9-24-en /gyári8-8-8-/, ami nem a legjobb, de kellően gyors, a játékok is hasítanak, fagyás nincs, hőmérsékletek nagyon jók, indítási gondol is megszűntek.. .Jelenleg abszolút stabilnak mondanám...

Megnézem, aztán kereslek.. egyébként is még volna egy-két kérdésem...

Szia!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#662) Sub-ZeRo válasza sestertius (#659) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vissza olvastam... hát a hőmérsékleten kívül nem sok mindent találtam...
Amúgy nálam ilyen probléma nincs... nem melegszik, meg nem tuningolok...
Azért köszi a választ, hátha azért tud valamit róla. :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#663) sestertius válasza Sub-ZeRo (#662) üzenetére


sestertius
őstag

Igazán nincs mit... :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#664) sestertius válasza yoko (#660) üzenetére


sestertius
őstag

No tehát, a beállításaim: /1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 /

Ha kérdés van, nyugodtan.. :K
Üdv!

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#665) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Hali!

Megint lenne kérdésem. :B

Vettem egy CM 690 Advanced II házat és 2 vinyómat ki kellet vennem, mert nem bírtam őket bekötni. Jó lenne ha menet közben tudnám cserélni a vinyókat, de az AHCI driver az windows-os. Szeretném lecserélni az alaplapira, akkor lesz hot swap tulajdonságom.
Már kérdeztem más topikban és írták, hogy win telepítéskor kell beadni neki, mert akkor nem lesz baja a vinyón tárolt dolgoknak. Ez igaz? Most ne is rakjak fel drivert hozzá?
Ha most beadagolom neki a drivert tényleg lesz olyan hogy nem tud majd a vinyóról olvasni dologokat?

Válaszokat köszi!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#666) sestertius válasza Sub-ZeRo (#665) üzenetére


sestertius
őstag

Én szóltam, hogy sajna nem sokan nyálazzák ezt a topikot... :D
Én viszont nem tudom kérdésedre a választ... :N

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#667) wrox válasza Gizmo94 (#630) üzenetére


wrox
senior tag

Valaki árulja már el, hogy hol lehet megnézni az SPP és MCP hőmérsékletet?
Egyáltalán ez minek a rövidítései? Nekem egy Acer MC72XE 780i SLI lapom van, de az Everest nem mutat semmi,ilyen hőfokot.

(#668) Chainsaw


Chainsaw
tag

Szasztok!

XFX nforce 790i Ultra 3-Way SLI alaplapba milyen RAM-okat vegyek! 4Gb-ra van szükségem ,legyen 1600Mhz-s!
4x1Gb, vagy 2x2Gb legyen!

Köszi

Chain

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#669) wrox válasza Chainsaw (#668) üzenetére


wrox
senior tag

Szerintem 2x2 Gb. Valahol olvastam, hogy egy hangyányival gyorsabb, ha kevesebb modul van bent.

(#670) Chainsaw


Chainsaw
tag

Sziasztok!

Letöltöttem a P09-s biost az XFX nForce 790i Ultra lapomhoz,most P07-s van fent,érdemes felrakni!
A bios iso fájlban ,van igy fel lehet rakni az Nvidia controll centeren keresztül?

Köszi előre is a választ!

Üdv

Chain

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#671) Márk válasza Chainsaw (#670) üzenetére


Márk
senior tag

Hali!

Az XFX szerint ki kell írni cd-re, majd a cd-ről bootolva a rendszert felrakja magának az új BIOS-t.

Üdv.: Márk

Egyébként hogy vagy megelégedve a lappal? Nekem elvileg majd most jön szeptember elején, és nagyon kiváncsi vagyok rá.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#672) Chainsaw válasza Márk (#671) üzenetére


Chainsaw
tag

Szó szerint böszmén lehet vele tunnigolni,s nagyon egyszerüen!
Én is rendeltem,de nem tudtam várni,igy sikerült egy hiánytalan példányt szerznem használtan,mint a boltból hoztam ki!
Tehát ki ír Cd-re aztán bebootoltatom,s ennyi lenne akkor?!
Köszi mégegyszer a választ!!! :R :R :R

Üdv.

Zoli

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#673) Chainsaw válasza Márk (#671) üzenetére


Chainsaw
tag

Mégegyszer köszi,közben én is reggeltem az XFX oldalán,s tényleg azt írják!!!

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#674) Márk válasza Chainsaw (#672) üzenetére


Márk
senior tag

Nincsmit! :R Egyébként milyen procit hajtasz benne? Én egy Core 2 Extreme-et szeretnék majd. :B

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#675) Chainsaw válasza Márk (#674) üzenetére


Chainsaw
tag

Q9550-t

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#676) Márk válasza Chainsaw (#675) üzenetére


Márk
senior tag

Mennyire tudod húzni benne? Illetve milyen ramot használsz hozzá? Csak azért kérdezem, mert hallottam, hogy ezek a lapok eléggé memófinnyásak.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#677) Chainsaw válasza Márk (#676) üzenetére


Chainsaw
tag

Ezt!
Kingston Hyperx DDR3 1600MHZ CL9(de ez nem számít semmit)

Jelenleg ezt unszinkronban tudja a ram,de hidd el nem kell tunnigolni,mert nekem igy alapon is minden game full HD-ban megy max!!!
A procit egyszer próbáltam,3,6GHZ-n de nem teszteltem csak játszottam másfél órát gond nélkül ezen az óra jelen!

[ Szerkesztve ]

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#678) Márk válasza Chainsaw (#677) üzenetére


Márk
senior tag

Köszi a választ! :R

Egyébként sikerült a BIOS frissítés az áltlam ajánlott/XFX által leírt CD-re írós módon?

Üdv.: Márk

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#679) Chainsaw válasza Márk (#678) üzenetére


Chainsaw
tag

Még nem próbáltam,de csak akkor akarom,ha ezzel(P07)akadnak próblémák!
Eddig minden rendben vele! CD-re már kiírtam,majd kipróbáljuk!!!

Üdv.

Zoli

[ Szerkesztve ]

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#680) wrox válasza Chainsaw (#677) üzenetére


wrox
senior tag

Kíváncsivá tettél, hogy mit csinál a 780i chipset. :)
A RAM Kingston Hyperx 1066, de most 800-on mennek.

[ Szerkesztve ]

(#681) sestertius válasza Chainsaw (#679) üzenetére


sestertius
őstag

Nekem anno azért kellett frissíteni, mert nem akarta vinni a 2000-es ramokat csak 1800-on. Az új BIOS-al ez már nem volt gond...
De nem tartom kizártnak, hogy egy P07-nél korábbi volt fent nekem, az volt a baj... :))

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#682) sestertius


sestertius
őstag

Valaki segítsen már ki...
Most akkor ez a lap SLI-ben 2X16-ot produkál? Valamint 3 WAY SLI-ben milyen szorzóval mennek a vga-k?

Köszönet! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#683) Chainsaw válasza sestertius (#682) üzenetére


Chainsaw
tag

Hát mivel 2db 2.0 PCI-E x16-os sin van rajta,+1db 1.0(sima)PCI-Ex16-os sin!
Valószinüleg ha 3db-ot raksz bele akkor csak simán egyszeres sebességgel megy mind a három kari!
De én a GX2-m használtam egyszeres sin-ben s nem vettem észre külömbséget,hogya játékok lassabak lennének!

S egy kérdés te is úgy raktad fel a P09 biost,hogy cd-re kiírtad aztán bebootoltad a lapnak!
S kell valamit állítani a booltolás elött(nem a boot proritásra gondolok,)!

Üdv.

Chainsaw

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#684) sestertius válasza Chainsaw (#683) üzenetére


sestertius
őstag

:R
Ez jól hangzik! Akkor mehet bele a két 285 gtx... :D

Igen, a biost cd-re kiírtam, és boot.. Valahol azt olvastam, hogy problémák lehetnek a másik féle bios frissítéssel, ezért csináltam így. Ment is gond nélkül. Nem rémlik, hogy az elsődleges boot eszköz beállításán kívül bármit be kellett volna állítani. Olyat is olvastam, hogy ajánlották a bios resetet előtte. Passz. Én szerintem nem nyomtam resetet. :N

Szia!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#685) makkai válasza sestertius (#682) üzenetére


makkai
aktív tag

Én úgy tudom hogy az Nforce200 chip 2x16 sávot, a déli híd pedig továbi 16 sávot biztosít, így három kártyánál mind a három teljes 16 szoros. prohardver teszt

[ Szerkesztve ]

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#686) sestertius válasza makkai (#685) üzenetére


sestertius
őstag

Abban valóban Chainsaw-nak van igaza, hogy két PCI-E 2.0 van, és egy PCI-E 1.0. Tehát nem ugyanolyan mindhárom, viszont 16x-os mindegyik... :U

Mármint a 790i Ultra esetében biztosan....

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#687) Chainsaw válasza sestertius (#686) üzenetére


Chainsaw
tag

Én 9800GX2 Quad-SLI-t akarok kipróbálni benne!
Kiváncsi vagyok mit mennek? Valaki már hajtott ilyeneket ebben a lapban!
Majd nem sikerült szerválnom mégegy GX2-t , de lecsusztam róla!

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#688) sestertius válasza Chainsaw (#687) üzenetére


sestertius
őstag

Az már azért nem semmi... :D
Én egy ugyan olyan OC-s 285-öt akarok szerezni, amit jelenleg hajtok, de nem tudok... Maradni fogok a sima 285-nél - óra jelben mondjuk nem igazán sok különbség van a kettő között. :N

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#689) Chainsaw válasza sestertius (#688) üzenetére


Chainsaw
tag

Hát az állat lesz neked is,de nekem jelenleg ez a GX2 quad-Sli lebeg a szemme elött!
S nagyon sokáig elég lesz mindenre!!! :R

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#690) sestertius válasza Chainsaw (#689) üzenetére


sestertius
őstag

Anno Asus párti voltam az alaplapokat illetően, de csúnyán borsos árat kellene jelenleg fizetni azért, hogy újítsak egy olyan 1156 vagy 1366 foglalatos lapra, hogy hasonló profi tulajdonságokkal rendelkezzen, mint ez a lap.
Szóval valószínű, hogy megmarad még egy jó ideig... Amit újítok, max. egy proci csere, semmi más. Nem hiába volt ez a lap annak idején 80K... :D

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#691) Chainsaw válasza sestertius (#690) üzenetére


Chainsaw
tag

Igy van ,jó ára volt,csak már nehéz szerezni,én agusztus elején hajtottam ,hogy venni akarok,de egész Magyarországon nem kapható,végig zongoráztam az országban mindenkit ,de azt mondták,hogy csak szeptemberben lehet majd kapni!
Aztán nagy mákom volt,egy teljes dobozos 3 hónapos lapot tudtam venni,2 év garanciával 38k-ért!
Nagyon megérte,s ami még meglepett,az hogy milyen jó a hangkártyája,tisztán szépen szól,mély is!

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#692) makkai válasza Chainsaw (#691) üzenetére


makkai
aktív tag

Hali. Úgy látom q9550-et használsz a lapban. Neked mennyit megy 790-es lapodban?
Nekem 780-as van, és most vettem egy E0-ás q9550-et, és kiváncsi vagyok kb. mire számíthatok tuning terén. Estére teszem be a lapba, azután meg akarom kergetni egy kicsit és keresni egy olyan órajelet, ahol folyamatosan járathatom, meg egy legkisebb alapórajeles feszültséget.

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#693) Chainsaw válasza makkai (#692) üzenetére


Chainsaw
tag

3,6GHz-n másfélóra játék után stabil volt!
De alpórajelen is elég mindenre,én ezen használom,csak a ramokat hajtom 1600Mhz-n,mert kel a memsávszéleség a konvertálás miatt!
Nagyon gyors igy is!!! :Y

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#694) sestertius válasza makkai (#692) üzenetére


sestertius
őstag

Én is 9550-et vagy 9650-et akarok bele szerezni. Érezhetően gyorsabb lesz a 8400-eshez képest? Remélem...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#695) makkai válasza sestertius (#694) üzenetére


makkai
aktív tag

Betettem a procit. A vid.-je 1,225 V
De a lapommal nem bírok, 4 GHz-et próbálok belőni, de az Istennek sem stabil.
És nem a procival van a gond, mert visszavett szorzóval sem stabi,a lap nem bírja. az E6750 -el régen ment viszzavett szorzóval 500-as FSB is, most meg a 471-et sem tudom stabilizálni a q9550-el. pedig már mindent max feszre raktam az alaplapon. Mindegy megkeresem, amit még visz rendesen. így is szépen megugrott a teljesítmény. Pl. mafia 2-ben az előző procival 22 fps-em volt, most meg ua. beállítással 29,7 fps. Ez 35% gyorsulás. 1280x1024 minden max APEX medium 9800GTX 800/2000/2300 -al.

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#696) sestertius válasza makkai (#695) üzenetére


sestertius
őstag

Hm.. ez elgondolkodtató.. Pedig nagy reményeim vannak /voltak?/ egy q9550-el... :U
Mondjuk éppen nem nevezném magam nagy tuningosnak, 3,7-en megy a 8400-esem, és nekem elég.. Más nincs is húzva, sem a lap, sem a vga - mondjuk az oc, tehát nincs is rá szükség.

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#697) makkai válasza sestertius (#696) üzenetére


makkai
aktív tag

szerintem a 790i-ben jobban megy a tuning.

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#698) sestertius válasza makkai (#697) üzenetére


sestertius
őstag

Úgy legyen! :K

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#699) Chainsaw


Chainsaw
tag

Egy kis info,s próbálkoztam mi az ahol atom stabilan megy minden!!!
Beraktam azt is hogy a régi P35-s lapomban mit ment a proci!!!


Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#700) sestertius válasza Chainsaw (#699) üzenetére


sestertius
őstag

Nekem is ismét próbálgatnom kell egy-két beállítást... Az E8400 helyébe Q9550 jött, és másképp viselkedik! :K

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.