Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) TazLeacher válasza Lcapitano (#448) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Itt a PH-s tesztben a Diablo 790i-ben elvileg szépen vitte a 2000-et.

P06-os BIOS, igen, Vistával.

Azért ugrál a CPU órajele, mert ha nincs rajta terhelés, visszaveszi a szorzót. Amint terhelést kap, akkor már működik teljes gőzzel.

Procihúzáshoz mi kell?

FSB-t állítasz.
CPU Core fesz BIOS-ből ne legyen 1.45v felett
FSB-nek adsz max. +0.2v-t
SPP-nek adhatsz, léggel max. 1.6v
MCP-nek is mehet egy kveés, én 1.7v-nél többet nem adnék neki

Ezek a maxok e fölé ne menj.

Ha megvagy, akkor indítasz egy prime (25-ös)-ot, négy magra, smallFTT tesztet. Ha hibázik/fagy/kékhalál, akkor nem jó. Addig játszol a beállításokkal, amig nem lesz jó.
CoreTemp-el nézd a hőfokot. 75 fölé ne nagyon menj teszt alatt.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#452) Cocó


Cocó
tag

Tiszteletem!

Valaki felhomályosítana az ügyben, h
1. a legujabb 790i lap csak egyes-egyedül a ddr3-as ramokat kezeli??
2. miért ilyen drágák ezek a lapok??780i/790i
3. E8500as procit, 2 db 8800 ultra hd oc vel szeretném majd a jövőben meghajtani vmilyen lappal, eddig nekem ezekt ajánlották, de bővebben nem, vaygish melyik márkára kell odafigyelni jobban(, ha egyáltalán kell..) :F

(#453) Hando


Hando
tag

Sziasztok!
Tud nekem valaki olyan bios beálitást leirni XFX 790i alaplaphoz ,hogy Q9450-s proci 3,6 ghz-n menjen vagy minimum 3,2-n mert 3 napi szarakodás után sem jutottam előre mert a prime95-be hibázik 1-2 perc mulva (eddig a legjobb beálitásomba 1 óra után hibázott).Nagyon megköszönném! :O

(#454) booz válasza Hando (#453) üzenetére


booz
senior tag

a hiba iszonyat nagyot droppol a lap és kell a fesz a procinak böven erre figyelj oda :R

(#455) pigatt válasza booz (#405) üzenetére


pigatt
őstag

Jó kérdés! Asus Striker II Formula is szokott ilyet játszani néha.

Aztán ahogy mondod bios --> F10 --> yes, és minden megy szépen.
Ha rájössz, majd megírhatnád mi volt a baj.

?????

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#456) MRJOOOOOO


MRJOOOOOO
csendes tag

sziasztok !
en szeretnek venni 790es chipsetes alaplapot, de 4870x2 essel.
mukodne?

MAZ

(#457) pigatt válasza MRJOOOOOO (#456) üzenetére


pigatt
őstag

Sajna nem, mert a x2-nek cf-es (intel chip) lap kell.

i9 / 4080 / 32"

(#458) Lcapitano


Lcapitano
tag

Hello!

XFX 790i ultram van q9450 xfx280gtx vga val

már több memóri volt benne de nem SLI readysek. Most azokat kap hátha azzal jobban compatibilis és nem fog fagyni.

Nekem semmi más gond nincs vele mint hogy fagy az rendszer, ált. játék alatt.

Van valaki akinek stabilan megy az ilyen alaplap? ha igen írja le milyen beállításokat használ.

Tanácsokat várok helyes beállításokra. Esetleg tudja valaki miért fagy van mikor több napig semmi aztán fagy nem tudom mi lehet.

Erősen BIOS-ra tippelek azzal van a gond. jelenleg P06 verzió van fent de ez is 2008.02.07 kiadás MIKOR VÁRHATÓ ÚJ BIOS, TUDJA VALAKI! Ideje lenne ha az nvidia csinálna valamit mert ez így egy trágya az egész. és nem évente dobna ki egy BIOST hozzá.
nvidiának nem tudja valaki held desk email címet ők lehet tudnának segíteni.

Ha valaki tud jótanácsot SEGÍTSEN!

Ja és úgy fagy hogy nincs húzva memók 1600 vannak benne ennyi

(#459) Hando válasza Lcapitano (#458) üzenetére


Hando
tag

Szia
Szerintem ez sokminden lehet probáltad már más vidókarival meg ilyenek nekem is a 06-s bios van rajta szerintem is fos mert q9450-met 3200 re akarom huzni de nem tudja akármit is csinálok de 3600 zat azt simán viszi alapfeszeken + kicsit több fesz a magnak szal érthetetlen amugy én is szinte minden nap nézem nem hoztak-e ki uj biost.

(#460) Lcapitano


Lcapitano
tag

hello mindenkinek!

XFX 790i Ultra vagy Evgasok figyelem itt az új BIOS P07 verzió valaki próbálta már?
Tapasztalatok?

(#461) booz válasza Lcapitano (#460) üzenetére


booz
senior tag

probaltam frissiteni de nem ment lehet lámi vagyok :F :DDD

(#462) Lcapitano


Lcapitano
tag

hello!

Nekem sikerült frissíteni a BIOS-t de ugyan úgy fagyok :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Valakinek ötlet?

NE HALJON KI EZ A TOPIK PLS SEGÍTSÜK EGYMÁST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Biztos van olyan akinek stabilan működik megoszthatná BIOS beállításait.

PLS AKI NAGY VÁGJA EZZEL A CHIPSETTEL KAPCSOLATBAN A DOLGOKAT ÍRJON ÉS SEGÍTSEN

(#463) TazLeacher válasza Lcapitano (#462) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Pontosan mi is lenne a problémád?

Írd le légyszíves, hogy mi mennyin ketyeg...vagy minden alapon?

Valakinek valami tapasztalat az új BIOS-al?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#464) booz válasza TazLeacher (#463) üzenetére


booz
senior tag

nekem most sikerült frissiteni win alol és ugyveszem észre kevesebb lett a drop érték :Y
picit mintha jobb lenne a ram kezelés is most 1700mhz és 1,950v

[ Szerkesztve ]

(#465) Lcapitano


Lcapitano
tag

Most jelen pillanatban

Minden alapon megy!

Jövő héten kapom Corsair SLI readys memokat 2vagy4gb 1600mhz
Most jelenleg egy Kingmax 1600 gb memo van benne.

Cpu core Auto
Cpu FSB Auto
Memory 1.9V
nforce spp 1.3V
nforce MCP 1.5V

spp és mcp mi pontossan?

P1 auto
P2

(#466) booz


booz
senior tag

(#467) Lcapitano


Lcapitano
tag

Most jelen pillanatban

Minden alapon megy!

Jövő héten kapom Corsair SLI readys memokat 2vagy4gb 1600mhz
Most jelenleg egy Kingmax 1600 gb memo van benne.

Cpu core Auto
Cpu FSB Auto
Memory 1.9V
nforce spp 1.3V
nforce MCP 1.5V

spp és mcp mi pontossan?

P1 auto
P2 auto

P1 P2 micsoda?

rendszertelenűl fagyok most 4 napig nem volt és ma reggel egyszer csak bun játék alatt
jerico neked stabil a lap??
Én már felraktam az új BIOS-t amit javítottak

* Improved nTune compatibility
* Fixed restoring disabled device states & fan speeds after suspend/resume
* CPU Microcode updates for Penryn CPUs
* Fixed PCIe compatibility issues
* Added tRFC control to Memory Tweaking parameters
* Improved Memory Compatibility
* Improved overall system stability (including games)

drop az micsoda?

(#468) Lcapitano


Lcapitano
tag

booz nem rossz

neked nem fagy a rendszer?

(#469) booz válasza Lcapitano (#468) üzenetére


booz
senior tag

nem csak néha vissza áll alapra de ugy hogy a biosba amit én beálitottam értékek azok megmaradnak de pl cpu-z szerint alaponmegy minden pedig ce1+eist kikapcsolva
na én ettöl megyek a falnak :W

(#470) booz válasza Lcapitano (#468) üzenetére


booz
senior tag

szerintem kapásbol fixáld le a procid volt értékét és nem dogsz fagyni milyen procid van :F

(#471) Lcapitano


Lcapitano
tag

q9450

(#472) booz válasza Lcapitano (#471) üzenetére


booz
senior tag

meddig szeretnél eljutni vele?

(#473) Lcapitano


Lcapitano
tag

booz cod4be fps mennyi? Milyen felbontáson milyen beállítások mellett?
most q9450 procim van mennyire lehetne meghúzni? xfx 280gtx van alapon kihajtja a proci a kártyát vagy húznom kéne rajta?
alapon 2.666 megy

(#474) Lcapitano


Lcapitano
tag

egyenlőre míg nem jön meg az sli readys memom semeddig addig alapon ha megjön 3.2 vagy 3.6 még ne tom
alapon hagyom mennyi feszt adjak neki?

(#475) Lcapitano


Lcapitano
tag

booz azért látod cpu-zbe alapon mert a BIOSban vagy egy olyan funkcio c1e fölött amit ugyan úgy ki kell kapcsolni és akkor jó lesz nekem is ez volt a gond

(#476) Lcapitano


Lcapitano
tag

booz ts-en nem tudnák ez megbeszélni? azon egyszerübb lenne

(#477) booz válasza Lcapitano (#473) üzenetére


booz
senior tag

cod4 full grafika 1680x1050 250fix fps kihajtás hát nem tom szerintem 3,5ghz azért kell neki
a procid szerintem elég lenne olyan 3,3-3,5 ig huzni

(#478) booz válasza Lcapitano (#476) üzenetére


booz
senior tag

dede mond az ip-t meg a past

(#479) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Én a ramokkal küzdök még. Annó volt Corsair 1600Mhz, de nem igazán jöttek ki jól. Érdekes, mert vettem 2000Mhz-es Diablo-t, amit mindenhol 790i-be teszteltek, és egyszerűen nem bírom 1800 fölé tornászni. Érdekes, mert X48-ban és 790i-ben simán kellene vinnie a 2000-et, de már más írta, hogy neki X48-ban se megy, csak 1668-on.

1800-on is elég sz@r időzítéssel megy. A komoly probléma igazából nem az, hogy nem megy a ram, mert a ram hibátlan, memteszt 1920-on (én ennyin szeretttem volna használni) hibátlanul lefut, de amint elndítom a Wint, kékhalál meg minden. Szóval a memónak semmi baja, csak a Win nem bírja az "iramot". Este rákukkantok erre a P07-re, aha hazaértem.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#480) TazLeacher válasza Lcapitano (#467) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Szerintem semmivel se lesz jobb attól, hogy SLI readys a memória...szerintem.

Tuningnál nem hagyunk alapon semmit, mert "elmásznak" az értékek. Alapon nálam is hibázott a prime a procival, ha belőttem fixre, akkor jó volt. A drop miatt van szvsz.

Az SPP az északi híd, a MCP meg az MCH-nak felel meg.

P1 és P2: memóriagyorsítás. Iszonyat jó dolog. Teszteltem még a Corsair ramokat, és a 1333-on P1 és P2 bekapcsolva símán lekörözte az 1800-on P1 és P2 kikapcsolva beállítást. Az a baj, hogy abban a pillanatban, hogy bekapcsolom, széthullik a renszerem. Egyszerűen nem bírja. Már mondták is, hogy nincs rá garancia, hogy azzal menni fog, pedig a Diablónak elvileg 790i-ben vinnie kellene a 2000Mhz-et, 8-7-6-19-1T-vel, és memógyorsítással, de sajna ez nem igazán akaródzik...közel sem. Most 1800Mhz-n megy 9-13-13-35-2T-vel. Így stabil, egyelőre úgy tűnik.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#481) Lcapitano válasza TazLeacher (#479) üzenetére


Lcapitano
tag

jericho az új BIOS elég sok mindent javít érdemes felrakni. főleg memory compatíbilitási problémákat. Jeléez aha felraktad és segített-e valamit

(#482) TazLeacher válasza Lcapitano (#481) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Esteé/jszaka biztos felrakom. Engem igazából ez a két dolog fogott meg:

Improved Memory Compatibility
Improved overall system stability (including games)

Kiváncsi vagyok mi ér az, amit leírtak... :F

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#483) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Egyelőre semmi változás az új BIOS-al. Semmi! :(

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#484) Lcapitano válasza TazLeacher (#483) üzenetére


Lcapitano
tag

Ezzel egyet értek nekem sincs semmi változás!

Én most húztam meg a procit 3.2-ig de :(
CPU Core 1.3V CPU-z be 1.25V
CPU FSB 1.2V
nforce SPP 1.3V
nforce MCP 1.5V

de fagyok még hozzá úgy hogy szétesik a kép és újraindul.
Mi lehet a gond? Kéne még egy kis fesz? Igazából én csak addig akarom húzni amíg ki nem hajtja a XFX 280GTX-em. Szerinted mennyi kéne neki?

Van a Biosba EPP 2.0 menüpont azon belül van jó pár dolog ott mire kell, érdemes rakni?
Core temp mennyire pontos mert szerítem csal. most 44fokos 5 óra játék után. érdekes!!!
te most hogy álsz a tuningba?

(#485) Hando


Hando
tag

Hali!

Látom nem csak nekem nem megy a q9450 ebbe a lapba 3,2 ghz-n én most 3.33 ghz-n hajtom mert nekem is xfx gtx 280 xxx-m van.
nekem ezeken a beálitásokon megy most a lap: 25% overlock 07-s biosal
fsb : 1666
memória :1800

cpu core: 1.33..v cpu-z:1.284-1.304v ha neked nem lenne elég akko 1.35-tel is stabil
fsb: 1.20n
memory: 1.90v
nforce spp: 1.40v
nforce mcp: 1.50v

a többi mind autón van nekem ezeken a beálitáson 5 óra prime95-tel ment hibátlanul szerintem ez simán kihajtja a 280-st mondjuk én azt olvastam több helyen ahogy a sima q9450-s is kihajtja. remélem tudtam segíteni :)

[ Szerkesztve ]

(#486) Gregor82


Gregor82
csendes tag

Most készülök venni egy ASUS STRIKER II NSE lapot. Igazából hosszasan keresgettem a nekem megfelelőt és erre jutott a választás. Fórumokon olvasva nem túl biztató, főleg hogy még mindig nem tudom kell-e vízhűtés a laphoz vagy megy nélküle is. Akinek ilyen van használ hozzá vízhűtést? Ha nem szükséges, milyen korlátai vannak? Fontos lenne ha vki tudna ebben segíteni. Előre is köszi...

"A lendület a fontos más nem számít."

(#487) Hando válasza Gregor82 (#486) üzenetére


Hando
tag

Én is csak negativumot olvastam a lapról és ugy tudom nem kell hozzá vizhűtés de viszont ugy nem montható hűvös lapnak inkább 1 kazánnak ennek a melegedésnek köszönhető hogy nem anyira tuningolható ugyan így az extreme is! :K

(#488) Lcapitano válasza Gregor82 (#486) üzenetére


Lcapitano
tag

Gregor82Nekem Asus Striker II Extreme volt XFX 790i elött és sokat szívtam vele nagyon instabil ás hát hogy mondja nagyon meleg ami most van nekem xfx az se hűvös de az ASUS melegebb ez tudom. Én nem javaslom az asus én le is cseréltem 1 hónap kinlodás után ha ennél a chipsetnél döntesz akkor EVGA vagy XFX-t vegyél.

(#489) Lcapitano válasza Hando (#485) üzenetére


Lcapitano
tag

Hando thx a segítséget megpróbálom de én 3.4 re rakom remélem jó lesz

Így most stabilan megy a lapod? nem fagy?

(#490) Gregor82


Gregor82
csendes tag

Lcapitano és Hando köszi a gyors válaszokat lehet hogy XFX lesz belőle.

"A lendület a fontos más nem számít."

(#491) Hando válasza Lcapitano (#489) üzenetére


Hando
tag

Igen stabilan megy így a lapom 1 hete használom ezt a beálitást, szerintem ha 3.4 ghz-t akarsz elérni ugyan ezzek a beálitások jók lesznek csak a magnak tuti kell akkor már 1,35 volt amugy én 3,8 ghz-ig huztam eddig a procit csak akkor már kegyetlen nagy fesz kellet neki a 3.2 ghz-t meg ha fejreálok akkor se viszi probáltam mindenhogy!

[ Szerkesztve ]

(#492) Lcapitano válasza Hando (#491) üzenetére


Lcapitano
tag

igen ezzel én is így vagyok 3.2 nekem se viszi akár mit csinálok nem értem miért na mindegy.

Ja egy kérdés még nem vetted észre mikor betölt a gép fél vagy egy percet is várni kell hogy legyen internet kapcsolat. Miért? Nálad ,nálatok nem így van? Ha valaki tudrá válszt vagy megoldást pls. írja le
PCI értékeket lefixáltad? vagy auton van?

(#493) Hando válasza Lcapitano (#492) üzenetére


Hando
tag

Hát nem tom én a biosba nem álitottam semmi különösset erről nekem betölt a win utánnan nod32 ami ugy 10-20 mp és lehet csatlakozni a netre is.

(#494) Lcapitano válasza Hando (#493) üzenetére


Lcapitano
tag

Hando milyen opot használsz?

3Gigán próbáltad a procit vagy ott is ugyan olyan mint 3.2ön?

(#495) Hando válasza Lcapitano (#494) üzenetére


Hando
tag

Windows Vista Ultimate 64 bit (volt már fent 32 bit Home Premium) és igen használtam már 3.00 ghz-n is a procit minden stabil volt és kevesebb feszen ment, mint az autó beálitás 2.66-n! 3.2 valahogy nagyon nem szereti a lap ezzel a procival azt vettem észre.

(#496) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Hogy én hol tartok? Q9300@3,6-on atomstabil. 1.264v-vel (20! óra prime)

Egyelőre a memóval kűzdök, az 1800-9-7-6-15-2T-vel stabil.

A gondom az, hogy a memó memtsz alatt kényelmesen viszi az 1920-8-7-6-19-1T-t, de a win valamiért kikészül tőle, ezen még van mit finomítani.

Megnézve min2tök beállításait, azt kell mondanom, szerintem kevés a fesz itt-ott, illetve még lehet egy kicsit hozzá kellene piszkálni.

CPU FSB-nek +0,2v ami max ajánlott, ez én egy picit túlléptem (+0,25v), így lett nálam 1.45V az FSB.

SPP fesz-re asszonták max 1.6v léghűtéssel, nekem most 1.5v-n ketyeg. 1.45v-n hajlamos folt fagyokgatni, azóta megszűnt.

Autón hagyni nem célszerű. Ha nem is akarsz feszt emelni akkor is célszerű fix-en beállítani az alapértéket.

Nálam most így megy:
CPU core: 1.3v
FSB: 1.45v
Memory: 1.9v
SPP: 1.5v
MCP: 1.5v (ezzel még játszani kell, valósínűleg egy kis elemlés lesz, de volt már ez 1.7v is ;] )

Ezen kívül máshoz nyúltatok? Vagy csak a feszeket meg az FSB-t tologatjátok ide-oda? Mert ebben a lapban van még 1-2 opció, amivel lehet játszogatni. Nekem mindenennel együtt (CPU, első memó, második memó) Kb. 20 éjszakám ment rá, hogy itt tartsak, ahol most, és még messze nem vagyok meg, a memóval szívok, de addig nem nyugszom, amíg össze nem hozom.

MOD.: és én nem tesztelnék prime blend teszttel. A memókat vissza kell venni alap feszre és alapra 1333-ra, és békén kell hagyni, amíg nem tudod, hogy a CPU mit muzsikál. A CPU tesztelésére tökéletesen alkalmas a Prime Small FFT teszt. Ha az már stabil, utána lehet elkezdeni blend tesztet nyomatni és próbálkozni, hogy eggyütt mit tudnak, mert lehet küzdötök a procival, közben nem is az a ludas, mert a blend teszt komplett rendszert tesztel, a small fft meg csak procit, így a hiba lehet nem is abban van.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#497) Hando válasza TazLeacher (#496) üzenetére


Hando
tag

Hát én pedig mindent álitgatok, amugy tök ugyan így tesztelek én is a procit meg memót de mondjuk én a memóriákkal nem szarakszok nekem gyárilag 1800 mhz-t 8-8-8-24 1,9v időzitésekkel megy de az 1920 mhz is simán viszi ugyan ezekkel a beálitásokkal mondjuk én nem szeretném agyon huzni a procit nekem bőven elég a 3,3-3,6-on menjen és kész nekem most 3,33 a fenti beálitásson megy atomstabilan a gép lassan 2 hete + töb órányi prime95 FFT teszt után. Használtam a procit 3,6 -n is 8 óráig ment rajta prime95 hibátlanul!

(#498) Janix12


Janix12
aktív tag

07-es bios... :Y
[link] ez még 06-os bios volt...
[link]
[link]
[link]
[link]
Asszem nekem bejön...

(#499) TazLeacher válasza Hando (#497) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Vicces, mert nekem a blend már sosem hibáizik, egyszerűen megfagy. Külföldön is sokat panaszkodtak erre...minden stabil, de a blend hajlamos megfagyni... :F

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#500) Lcapitano


Lcapitano
tag

hello!

Én már mindent próbáltam lefikszáltam mindent de ugyan úgy fagyok ha alapon ha megvan húzva egyszerűen nem tudom mitől.

Most volt egy hét amig nem fagyot ki aztán hétvégén egyre többet
most alapon van

CPU Core 1.25V
VSB 1.1V
SPP1.35V
MCP 1.5V

Q9450 van benne

Memóriák levannak kötve be van állítva

MI LEHET A BAJ? HELP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.