Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Kolondrum válasza ocso (#150) üzenetére

Én a gyárira kérdenék rá. Mióta frissült elég más lett és volt neki hard reset is, mert összefosta magát az egész. A szép és okos kezelőfelület visszatért a régi felületre pl.
Már jó, de ez fejfájós frissítés volt. :((

(#152) Kolondrum válasza ocso (#150) üzenetére

Nagyon nem akarta, de visszatettem a régit. Egyelőre jó. MA elkezdte h 5 percenként szétkapcsolt. Nem igaz, hogy az eddig atomstabil router hogyan romolhatott el ennyire.

(#153) Noxy válasza Kolondrum (#152) üzenetére


Noxy
veterán

Ha eddig atomstabil volt, akkor miért akarod "megjavítani"? :U

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#154) Kolondrum válasza Noxy (#153) üzenetére

Mert mindig mindenből a legújabb van fönt. :R

(#155) Protezis válasza Kolondrum (#149) üzenetére


Protezis
őstag

Pedig elvileg "csak" security issuekat javít: [link]
Mindenesetre lehet, hogy elhalasztom a frissítést :)

(#156) Kolondrum válasza Protezis (#155) üzenetére

CSak? Meg a kezelőfelület változik meg a régi ótvar szarra és elbutul a router.
Neked ilyen? [link]

(#157) Protezis válasza Kolondrum (#156) üzenetére


Protezis
őstag

Igen. Nekem V1.0.0.36 van már jóideje (ha jól látom te is ilyet linkeltél). Problémát nem tapasztaltam vele. Viszont a legújabb verzió a V1.0.1.14.

[ Szerkesztve ]

(#158) Kolondrum válasza Protezis (#157) üzenetére

Az 1.14re írom h ..r!

(#159) Kolondrum

Visszavontak egy szoftvert a V2-höz? A netgear oldalai s halott. :F

(#160) Kolondrum

Totál kihalt? V2-es valakinek?

(#161) Protezis válasza Kolondrum (#160) üzenetére


Protezis
őstag

Mi a kérdés? Nekem V2 van.

(#162) Kolondrum válasza Protezis (#161) üzenetére

Mostanában tapasztalom, hogy óriási a pingem és darabos a net. Leválasztottam a routert és jó lett. Aztán visszakötöttem és tök véletlenül lelőttem benne a wifit. A hiba megszűnt. Amint visszakapcsolom és eltelik egy kis idő ismét a fenti jelenség jön elő. Te nem tapasztál ilyet?

(#163) Protezis válasza Kolondrum (#162) üzenetére


Protezis
őstag

Triviális dolog, de ugye nem csatlakozik rá senki se wifin? :)
Valamint akkor jól értem, hogy te kábelen vagy rajta?

[ Szerkesztve ]

(#164) Kolondrum válasza Protezis (#163) üzenetére

A gépem az egyetlen ami kábeles. Minden más wifis. Hogyne csatlakozna, csúcsidőben 2 asztali gép és 5 mobil. (4wp és 1 BB), de a wifi jelenléte már ezt okozza, nem kell oda csatlakozni vagy adatot használni.

(#165) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy Gargoyle-t rá esetleg?

Egyébként mennyi idős a router? Ha mondjuk már a 3 éves kor közelében jár, akkor már jó eséllyel lehet táphibás is, kiszáradtak benne a kondik, nem tud annyi áramot leadni, ezért is rakoncátlankodhat.

[ Szerkesztve ]

(#166) Protezis válasza Kolondrum (#164) üzenetére


Protezis
őstag

Lehet megváltoztatnám a wifi jelszót/jelszavakat egy próba erejéig, aztán ha ennek semmi hatása, resetelném a routert.

(#167) Kolondrum válasza Protezis (#166) üzenetére

Megvolt mind.

Kora nem is tudom, de 3 van.

(#168) Intruder2k5 válasza Kolondrum (#167) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nagy eséllyel táphibás! Ugyanez ASUS-nál...

http://asusrouterforum.besaba.com/index.php?topic=35.msg45#msg45

[ Szerkesztve ]

(#169) Kolondrum válasza Intruder2k5 (#168) üzenetére

Majd lehet, hogy ránézek. Évek óta megy szünetmentesről. Megléte alatt perceket volt csak kihúzva. Ezt egyszerű pótolni. :R

(#170) Kolondrum

Visszavettem a wifi kraftjából, (130mb) és most jó.

(#171) Intruder2k5 válasza Kolondrum (#170) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért készülj a legrosszabbra, hogy totál megadja magát a táp, kifolyik, elpukkan a kondi, és akkor már meg se fog nyekkenni a router, vagy esetleg talán valami LED pislogtatásra még képes lesz, szóval ha kezedbe kerül hasonló táp, akkor próbáld meg kicserélni, vagy legalább készíts be, hogy kéznél legyen. Ez ilyenkor már nem hosszútávú megoldás, nyilván mA-eken múlik mindig, hogy éppen stabilan tud-e még menni a vas.

[ Szerkesztve ]

(#172) Kolondrum

Megoldódott. utorrent kavart be, lebénította a gépet. Amint bezártam (feladatkezelőben is nem csak a kilépéssel!!) abban a pillanatban minden rendbe jött. Azt nem tudom mi köze volt a fenti hibához, de ez volt a kulcs. Azóta mint régen, le nem lehet lőni ,hibátlan. :R

(#173) Kolondrum

Akkor kezdtem a gépemben keresni a gondot amikor a T azt mondta náluk minden jó és reggelente működött a rendszer, csak később tűnt fel, hogy akkor nem megy az asztalim. Régi beállításokkal használom és megy. Feltűnhetett volna, hogy nem pár száz kapcsolatot jelez a Cfos hanem több ezret. Bezárás után is futva maradt az utorrent, leállítás és mint akit kicseréltek.

(#174) Protezis


Protezis
őstag

A reakcióm, amikor rájöttem: Europe-ról USA-ra állítva a regiont a jelerősség kb. megduplázódik.

[ Szerkesztve ]

(#175) Noxy válasza Protezis (#174) üzenetére


Noxy
veterán

Köszi az infót.
Mjgy:
Valóban javul 10-12dBm-t, de sajnos az 5Ghz lekapcsolja.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#176) Protezis válasza Noxy (#175) üzenetére


Protezis
őstag

Nem értem. Mi kapcsol le mit? Nekem megy mellette rendesen az 5 GHz.

(#177) Noxy válasza Protezis (#176) üzenetére


Noxy
veterán

Nem tudom, de nálam nem megy az 5Ghz, legalább is nem látja az iPad Air, sem az iPhone 5S.
Amint vissza rakom EU-ra meg igen.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#178) sternp


sternp
csendes tag

Üdv!

500-as digim, van de a router nem viszi át kábelen a teljes sebességet, csak 250mbit-et. Ha közvetlen a gépbe dugom a netet akkor megvan az 500 szóval a hálókártya bírja. A LAN sebességnél 1Gbps sebességet ír, és a router statisztikában is. Valakinek ötlet vagy vmi trükkös beállítás?

WNDR3700v4 Firmware Version 1.0.2.80

[ Szerkesztve ]

(#179) toga75 válasza sternp (#178) üzenetére


toga75
csendes tag

Nekem a 3800-as van,és ugyanez a helyzet.Fórumon utána érdeklődtem.Nincs hardveres NAT benne,ezért nem tud többet.Én is most akarom lecserélni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.