Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) maci25


maci25
aktív tag

Features

Live Parental Controls with flexible and customizable filter settings, installation available on Resource CD
680 MHz powerful MIPS 32-bit Processor
Memory: 8 MB flash and 64 MB RAM
ReadyShare USB Storage Access—support FAT16/32, NTFS Read/Write, Ext 2 Read/ Write, Ext 3 Read/Write
Denial-of-service (DoS) and stateful packet inspection (SPI) firewall
WPA/WPA2— PSK and WPA/WPA2 Enterprise
WiFi Protected Setup (WPS)—PIN and Push Button1
Advanced Quality of Service (QoS)

Ezek alapján elég jó routernek tűnik.Talán ár / teljesitmény alapján a legjobb.
Van egy netgear routerem, ami már elég régi és még most is van hozzá uj firmvare.
Belenézve az user manualba a 18 oldalon ha jol latom a router menujét magyarra lehet állítani?
Ha van itt akinek van már WNDR3700 az irhatna rolla pár sort:)

(#2) balazs_t


balazs_t
tag

Hossza szenvedés után (mármint az előző routerrel Belkin N1 Vision), tegnap elhoztam és este beüzemeltem a Netgear 3700-ast.
Még egy fél napja se megy úgyhogy sokat nem tudok mondani de a beüzemelés gyerekjáték volt. A felülete sajnos az egyik legcsúnyább amit valaha láttam (a színek a menürendszer ), de ez egyrészt szubjektív másrészt meg mellékes.
2,4 és 5Ghz-en párhuzamosan sugároz egyik laptop g-s (T60) a 2.4 -en a másik n-es (T61) 5Ghz-en megy a státusz ablaklakban 300Mb-et jelez néha leesik 270 -re.
Sajnos a másolás Gigabites vezetékes asztaliról a laptopra (300Mbit) kemény max. 3-6Mbyte/sec között van, ami a 54Mbit nek felel meg ha jól számolok. Szóval még valami beállítás hibádzik. Ha valakinek van ötlete, hogy hogy lehetne legalább megközelíteni az a 20-30Mbyte/sec-t azt szívesen venném.
Az Asus N16 és e között hezitáltam, aztán elolvastam a fórumban a tapasztalatokat és rengeteg fura dolgot olvastam az Asusról szóval egyértelműen jobb vételnek tűnt a Netgear (mondjuk drágább is volt 36 az iponban). Aztán majd idővel meglátjuk. A LAN-LAN sebességet is kipróbálom majd csak a másik gép most szét van szedve.
A Torrent max. on megy le-fel, de ez a TVNetwork 10/2-es netnél ugye sokat nem mond. Viszont az alap Qos úgy tűnik működik. Bár egyelőre nem nagyon értek hozzá, csak bekapcsoltam és kész, de a Belkin-hez képest ég és föld. Nem fagy le, nem dobálja le a wifi-s klienseket és max. torrent letöltés mellett simán lehet netezni, észre se lehet venni torrentet.
Szóval összeségében nagyon ígértesnek tűnik.
A stabilitást majd meglátjuk, de a többi tetszik.

(#3) maci25


maci25
aktív tag

A netgear oldalán van fent egy manual és ott az egyik képen a nyelv kiválasztásánal van magyar is,Mint tulajdonos kérlek erösitsd meg ,hogy van hozzá magyar menü:)
Külsö hdd mennyire szereti ? sebesség rola?

És jöhet még minden amit tapasztalsz:) :R

(#4) balazs_t válasza maci25 (#3) üzenetére


balazs_t
tag

Én most vettem és nekem minden indulásnál át akarja váltani magyarra a nyelvet szóval biztos vagyok benne hogy beszél magyarul.:)
... na gyorsan kipróbáltam átváltott magyarra (nekem úgy tűnt, hogy kell hozzá internet és onann tölti le a language file-t) működik.

(hozzá kell tennem hogy én ilyen szöveget képtelen vagyok felfogni magyarra fordítva, borzasztóak ezek a szavak mondatok :) )

(#5) Cyrin


Cyrin
addikt

na, van ilyen topic, és nerm én nyitottam? :D

pedig én az elsők közt voltam ki megvette ezt a routert, tavaly november végén kb.

eddig csak jót tudok mondani, stabil, gyors.

fele kakaón használom.

torrentre nem használom, nyomtatómegosztásra se, külső HDD-t nem kötöttem rá, arra van a NAS.

nekem nem volt gondom a magyar nyelvvel, sőt sztem elég jó.

úgy vettem észre érdemes állítva használni.

teszt

[ Szerkesztve ]

(#6) Cyrin


Cyrin
addikt

Nálam 8 MB/s körüli volt ma a másolás.

(#7) ecaddict válasza Cyrin (#6) üzenetére


ecaddict
senior tag

WiFi-n? Teljesen reális, a CNET-es review-ban is kb. annyit mértek. Link

balazs_t
N-es WiFi-n tartósan max kb. 10(-12) MByte/s az amit el lehet érni (1 stream-el). A 20-30 MByte/s-et jobb, ha elfelejted.
A smallnetbuilder pl. RT-N16-ra is max 84 Mbps-et (10.5 MByte/s) mért. Link.

Ennél többet akkor lehet elérni, ha több cucc (pl. laptop) csatlakozik a WiFi-re. Azaz az összforgalomban meg tudod közelítni a 300 Mbps-et, de eszközönként 100 Mbps alatt fog maradni a maximum amit el tudsz érni.

NAS-ként meg a WNDR3700 hihetettlen gyenge eredményt hozott a CNET review-ban. Ennél még a kétéves WL-500gP-m is többet tud átlagban.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#8) Cyrin válasza ecaddict (#7) üzenetére


Cyrin
addikt

USB sebességéről néhány bejegyzés a netgear forumról:
"I orignally had a problem with a NTFS USB 500GB drive running slowly on the router getting less then 12Mbps throughput. With a little difficulty I changed the partition from NTFS to ext3 and throughput improved dramatically to , on a singe copy stream about 160Mbps. If I direct multiple copy streams to the USB harddisk I get around 250Mbps."

"Tried formating the USB hardisk as ext2 and all the problems disappeared. Single stream copy throughput is now around 170mbps and multiple copies are slightly slower at 130mbps. No more port lockups and network loss errors. Maybe the Netgear enginnerrs should be looking at ext3 as well as NTFS as buggy bits of code."

"My HD is EXT3 formatted and i have no issue. Write speed 13,5 MB\S and reading speed 19 MB\S. No issue in multiple transfers"

"Following the advice here, I reformatted my 1.5TB drive to ext3. Speed improved dramatically. Although not quite as impressive as that other guy's, my write speed is usually around 12.5 MB/s; read speeds slightly higher at 15-16 MB/s. Those are average, though; I've seen them peak around 13.5 and 19, respectively, but have yet to be able to maintain that. In any case, it's a marked improvement over the 5-8 MB/s speeds I had been getting previously."

Szóval úgy néz ki, az NTFS formátum nem megy neki.
Reméljük valaki kipróbálja itt is.

(#9) ecaddict válasza Cyrin (#8) üzenetére


ecaddict
senior tag

Ezt itt találtad? Link

Lehet a fagyást is megoldja?

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#10) Cyrin válasza ecaddict (#9) üzenetére


Cyrin
addikt

van akinél igen, ezért is kéne itteni tapasztalat. akit érint a téma, olvassa végig, vannak még benne megoldási javaslatok.

egyébként meg egyre inkább az a trend, hogy egy eredetileg nem arra készült eszközökre húzzunk rá mindent, aztán az jön ki belőle, egyre inkább semmire sem lesz jó igazán, ahelyett, hogy az alapfeladatát látná el normálisan. és ez nem csak a routerekre vonatkozik.

pl. ahogy a cnetes teszt is mutatja, NAS-re tessék venni Synologyt, és kész.

(#11) Cyrin


Cyrin
addikt

(#12) ecaddict


ecaddict
senior tag

Nekem a WNDR3700 eléggé DIR-825 utánérzésnek tűnik. OK, vsz a WiFi egy kicsit más mivel ebben belső antenna van de a rendszer chip ugyanaz ill. RAM is ugyanannyi van bene.

D-Link 825 OpenWRT leírás: Link
WNDR3700 OpenWRT exploration Link

CNET review szerint a DIR-825 WiFi-ben kb. ott van mint a WNDR3700: Link

Viszont árgép szerint a WNDR3700 kb. 10k-val több mint a DIR-825.
WNDR3700 árgép
DIR-825 árgép

Stabilitásban mindkét router kb. ugyanott lehet.

Szóval mi az ami kb. 10k-val többet érne ebben a routerben mint a DIR-825?

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#13) balazs_t válasza ecaddict (#7) üzenetére


balazs_t
tag

Na végre... :R köszönöm a választ, ez az infó hiányzott, így már értem a parasztvakítás mikéntjét. Mert azért azt nem tehette volna meg egyik cég sem, hogy csakúgy ráírja a 300-at, ami max 80-at is alig tud, mert az nem parasztvakítás, hanem konkrét hazugság. Mondjuk így sem sokkal szebb a kép, de legalább világosabb. :)

(#14) Cyrin válasza ecaddict (#12) üzenetére


Cyrin
addikt

érdekes a dlink 825 ára. (meg sokminden ára itthon)

októberben ez 33 ezer körül volt, november végén, decemberben, januárban 39 lett, aztán most 25. :D
nyilván nem nagyon fogyott a 655-ös melett, illetve ugye a dlink idővel más hardver revíziókban adja ki ugyanazt a routert, aminek célja a költségcsökkentés.
ők se tudják mennyit is kérjenek érte, de valszeg most eltalálták mert ha működik, ennyit megér.

az összehasonlítás másnak is eszébe jutott:
[link]
konklúzió:
[link]

a dlink routerek-et sikerült elbaltázni a gyári firmware-ükkel, emiatt nem ajánlott, ha ezen azóta sikerült túllépniük akkor kipróbálható a dolog.

a netgear ára is lejjebb fog menni, stabilan még csak most lett kapható nálunk...

[ Szerkesztve ]

(#15) kj0


kj0
tag

Sziasztok!

Eléggé leült a topik,úgy látom,de hátha...
Használja valaki openwrt-vel?Ha igen,tapasztalatok?Esetleg DD-WRT?
Hardware modding?Esetleg külső antenna csatlakoztatás?
Ha van más is akit érdekel,én is beszámolok a próbálkozásaimról.

üdv

(#16) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Megpróbálom felhozni a topikot ;)

Ki milyen megelégedéssel használja ezt a routert? Eredeti, vagy alternatív firmwaret raktatok rá? Mivel belső antennás..: hatótávolság?

[ Szerkesztve ]

(#17) Cyrin válasza adriankoooo (#16) üzenetére


Cyrin
addikt

nálam még működik, bár néha fagyogat a legutolsó gyári firmware óta, de nem zavar, nem foglalkozom vele, egyébként teszi a dolgát. majd legközelebb visszacserélem az előző verzióra.
belső antenna nem érdekes, én állítva használom, sztem úgy jobb.
a legjobb a wifi kikapcsoló gomb az elején, ha nem kell lelövöm, és kész, nem sugároz.

vettek azért egy páran ilyet, de nem panaszkodnak, lehet azért nem pörög a topic.

[ Szerkesztve ]

(#18) adriankoooo válasza Cyrin (#17) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Megjött, használom, nem rossz.

Viszont a gyári FW, valami elképesztően gagyi és igénytelen. A gyár helyében licenszelném valamelyik alternatív FW-t (mondjuk dd-wrt) és azzal szállítanám, vinnék mint a cukrot.

Próbáltátok már feltenni valamelyik alternatív rendszert rá? Elvileg könnyen visszahozható, ha rosszul sülne el:

wiki.openwrt.org/inbox/netgear/wndr3700

Azért nem tettem fel, mert írják, hogy gyenge lesz a WiFi jel és az 5Ghz sem az igazi. Tapasztalatok?

(#19) Bajnokfoto válasza adriankoooo (#18) üzenetére


Bajnokfoto
csendes tag

Látom annyira nem győzött meg a router :(( Pedig benned bíztam, hogy majd pozitív infókat osztasz meg a fórumon mert én is ezt néztem ki magam-nak. Amúgy milyen net-tel és milyen lakásban/házban használod? Sebesség mennyire van rendben? Köszi az infókat!

Studio Manager / Lead Photographer

(#20) adriankoooo válasza Bajnokfoto (#19) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Ne viccelj, szuper router! Az az egy nem tetszett, hogy nincs adsl modem benne (az eddigiekben mindig volt amiket vettem), de mar megoldottam, mert kértem a szolgáltatómtól. Sebességben verhetetlen, eddig nem tudtam videókat lejátszani a hálózatból LAN-ról WiFi-n, itt gond nélkül megy minden, még a HD-s videók is.

Egy egyszerű 6Mb-s nettel használom, sajnos itt nincs lehetőség többre.

A menü..:

http://d.pr/Fx6S+

;]

(#21) Bajnokfoto


Bajnokfoto
csendes tag

Nekem egy 40/20-as digit kellene kiszolgálnia de bízom benne a héten megrendelem. Stabilitással sincsenek problémák? Itt 2 lapos meg 1 pc lenne rákötve bírni fogja szted?

Studio Manager / Lead Photographer

(#22) Bajnokfoto válasza Bajnokfoto (#21) üzenetére


Bajnokfoto
csendes tag

Még annyi, hogy jelenleg a gépben egy G-s usb wifi adapter van: TP-LINK TL-WN321G, érdemes ezt is lecserélni pl egy ilyen N-s USB-re: ASUS USB-N11?

Studio Manager / Lead Photographer

(#23) Cyrin


Cyrin
addikt

a 40/20-at simán viszi (ahogy lentebb írtam egy n-es netbookkal(!) 8 MB/s-ot tudott nálam), érdemes N-esre cserélni, ha kell a sebesség, valamint hogy ne mixed módban dolgozzon, ha nem muszáj.

[ Szerkesztve ]

(#24) adriankoooo válasza Bajnokfoto (#21) üzenetére


adriankoooo
senior tag

3 gépet még egy legyolcsóbb router is kihajtana, nem hogy ez, ami az egyik leggyorsabb a piacon.

(#25) Bajnokfoto válasza Cyrin (#23) üzenetére


Bajnokfoto
csendes tag

Köszönöm a választ! Esetleg milyen wifi usb adaptert tudtok ajánlani hozzá? Az asus kicsit húzós árban....

Studio Manager / Lead Photographer

(#26) Cyrin válasza Bajnokfoto (#25) üzenetére


Cyrin
addikt

pl.

(#27) Bajnokfoto válasza Cyrin (#26) üzenetére


Bajnokfoto
csendes tag

Köszönöm szépen!Holnap veszem a routert én is ;)

Studio Manager / Lead Photographer

(#28) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

1Gbit LAN (Ubuntu, Samba megosztás) -> WiFi N-kliens (Macbook) = 8MB/sec

Reális? :)

(#29) Bajnokfoto


Bajnokfoto
csendes tag

Na megvettem! Pikk pakk ment a beüzemelés semmi gond nem volt vele.Menü olyan amilyen engem nem igazán érdekel. Viszont az igen, hogy a sebesség és a jelerősség semmit nem javult a régi router-hez képest :O Betudhatom ezt annak ,hogy G-s usb wifi adapterem van? Esetleg van valami speckó beállítás, amire figyelnem kellene? Nem annyira értek sajnos hozzá egyelőre... Firmware-t még nem frissítettem.
Köszönöm a segítséget!

Studio Manager / Lead Photographer

(#30) Bajnokfoto


Bajnokfoto
csendes tag

Az rendben van, hogy az 5GHZ-es Led kéken világít a 2.4GHZ-es meg zölden villog? Melyik aktív ilyenkor most? Elnézést a láma kérdésekért de nagyon kezdő vagyok a témában!

Studio Manager / Lead Photographer

(#31) Cyrin


Cyrin
addikt

mitől lenne nagyobb a sebesség G-n? vegyél egy n-es adaptert, attól lesz nagyobb.
elvileg a hatótávolság is nagyobb n-nel.

a kék led az 5 Ghz, a zöld a 2,4, az villog amin van adatforgalom.
Ha az 5 Ghz-et nem használod, menüből kikapcsolhatod, az előlapi gomb egyszerre kapcsolja őket ki-be (én szeretném ha külön kapcsolná)
én még a jelerősséget is levettem 50%-ra 2,4 Ghz-en, mert elég, szintén menüből lehet.

[ Szerkesztve ]

(#32) Noxy válasza Cyrin (#31) üzenetére


Noxy
veterán

vegyél egy n-es adaptert,

Már milyet?
Az N-s 150 meg a 300 Mbps nem is fogja látni
5 Ghz-n, már más SSID-n ad .
5 Ghz-n. (300+300 Dual Band) csak ezekkel tudod használni : [link]
Sajnos én nem kaptam ott ahol a WNDR3700 routert vettem, és ezt vettem helyette.
Ettől függetlenül tökéletesen együtt működik a routerral.
A régi 6 éves NETGEAR WGT 624 108Mbps routeremet kellet lecserélnem, mert a 120Mbit/s FiberPower net alatt, maga alá csinált.
Igazán nem is a laptophoz akarom majd használni az adaptert, hanem a TV-hez. [link]
Laptopba (ACER 7735 ZG) beépített N 150Mbps adapterral is, simán meg van a sebességem.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#33) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Erősen gondolkodom egy ilyen készülék beszerzésén, ezért kérdezném azoktól akiknek már van ilyen készüléke hogy mi a véleménye a készülékről mostanában.
Vannak e a készüléknek negatív tulajdonságai, és mik azok.
Vannak e olyan dolgok amire érdemes odafigyelni.
A hálózati adatforgalmat hogyan naplózza a készülék?
Van e mód a hálózati adatforgalom lementésére illetve visszatöltésere?
Képes e a készülék folyamatosan menteni a LOG fájlt és a hálózati adatforgalmat külső adattárolóra vagy belső hálózatra vagy külső címre?
Mekkora adattárolót képes USB porton lekezelni illetve képes e USB hubbal együttműködni vagyis ez által több adathordozó kezelni?
Képes e nyomtatót kezelni az USB porton, vagyis a nyomtatót megosztani a hálózatban?
Egyelőre ezek lennének a kérdéseim, a válaszokat előre is köszönöm.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#34) Noxy válasza zsolt501 (#33) üzenetére


Noxy
veterán

1 Hónapja megy nálam.
Kábelon lóg 1 wifi router-->(3gép) 2 gép, meg egy há..i nyomtató.
Közvetlenül a WiFin, meg 2 laptop 150Mbps N-s wifi adapterral.
Szakadás, sebesség probléma még soha sem volt.

Vannak e a készüléknek negatív tulajdonságai, és mik azok.

-Eddig még nem tudok róla.

Vannak e olyan dolgok amire érdemes odafigyelni.

-Mire gondolsz pld?

A hálózati adatforgalmat hogyan naplózza a készülék?

-Így:
Internetes forgalommérő

Forgalommérő bekapcsolása
Jelölje ezt ki, ha rögzíteni szeretné az útválasztó internetes portján keresztülhaladó internetes forgalom mennyiségét.

Forgalomszabályozás eszerint:
Válassza ezt ki, ha rögzíteni és szabályozni szeretné az útválasztó internetes portján keresztülhaladó internetes forgalom mennyiségét.

Nincs korlátozás - Ha ezt kiválasztja, nem lép érvénybe meghatározott korlátozás a forgalomhatár elérése után.
Csak letöltés - Ha ezt kiválasztja, a megadott korlátozás csak a beérkező forgalomra lép érvénybe
Mindkét irányba - Ha ezt kiválasztja, a megadott korlátozás mind a bejövő és a kimenő forgalomra érvénybe lép.
Kapcsolati idő szabályozása
Válassza ki ezt, ha rögzíteni és korlátozni kívánja az internetes kapcsolat időbeli használatát.

Havi korlátozás
Adja meg a mennyiség vagy a csatlakozási idő havi korlátozását.

Kapcsolatok adatmennyiségének kerekítése eszerint:
Néhány internetszolgáltató bizonyos összeget számol fel azért a megnövekedett adatforgalomért, ami azzal jár, ha a felhasználó egy új kapcsolatot hoz létre. Ebben az esetben adja meg a járulékos adatmennyiséget itt.

Forgalomszámláló
Forgalomszámláló újraindítása
Ez határozza meg, hogy a forgalomszámláló mikor indul újra. Válassza ki a kívánt időt és a kívánt hónap napját.

Számláló újraindítása most
Kattintson ide a forgalomszámláló azonnali újraindításához.

Forgalomszabályozás
Felugró figyelmeztető üzenet
Ha nullától eltérő értéket ad meg, az útválasztó egy felugró ablakban egy figyelmeztető üzenetet jelenít meg a havi adatmennyiség/csatlakozási időhatár elérése után, ha a konfigurált mennyiséget meghaladták. A felugró üzenet csak akkor látható, ha nyitva van a Forgalom állapota ablak.

Havi korlát elérésekor

Jelölje be a kívánt művelete(ke)t:

Az internetet jelző zöld/sárga LED villogásának bekapcsolása - az internetet jelző LED felváltva zölden és sárgán villog.
Az internetkapcsolat bontása és letiltása - az internethez minden hozzáférés letiltásra került.
Internetforgalmi statisztika
Megjeleníti az internetporton áthaladó internetforgalom statisztikai adatait.
Ha nem engedélyezte a Forgalommérőt, ezek a statisztikai adatok nem érhetők el.

Forgalom állapota:
Kattintson erre a gombra, ha élő frissítéseket szeretne kapni az internetforgalom felhasználási állapotáról.

Van e mód a hálózati adatforgalom lementésére illetve visszatöltésere?

-Nincs.

Képes e a készülék folyamatosan menteni a LOG fájlt és a hálózati adatforgalmat külső adattárolóra vagy belső hálózatra vagy külső címre?

-Igen, de csak e-mail fiókba küld.
A naplófájl e-mail fiókba küldéséhez kattintson a Napló küldése (Send Log) lehetőségre.
Ha szeretne naplókat kapni, válassza a következők opciók valamelyikét.
Ha aHeti (Weekly) lehetőséget választotta, jelölje meg a hét megfelelő napját.
Ha a Heti (Weekly) vagyNapi (Daily lehetőséget választotta, adja meg az e-mail küldésének időpontját.

Mekkora adattárolót képes USB porton lekezelni

-Passz. Bővebben: [link]
Nekem most 1 Samsung S2 Portable 250GB van rá dugva.

képes e USB hubbal együttműködni vagyis ez által több adathordozó kezelni?

-Nem próbáltam, meg nem is tervezem.
Annyit azért meg jegyeznék, hogy ha megy is, csak 3.5 külső táppal rendelkező vinyót (kat) kellene használni, mert ugyi a router tápellátása is véges.

Képes e nyomtatót kezelni az USB porton, vagyis a nyomtatót megosztani a hálózatban?

-Nem, mert ez nem print server
Nem tűnt fel neked itt a Product Specs fülre kattintva ez:

ReadySHARE™ USB Storage Access—supports FAT16/32, NTFS Read/Write, Ext 2 Read/Write, Ext 3 Read/Write

Magyarul ez nem print server, hanem file server.

Kb ennyi dióhéjban.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#35) zsolt501 válasza Noxy (#34) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Köszi az infókat.

Vannak e olyan dolgok amire érdemes odafigyelni.
-Mire gondolsz pld?

Itt kimondottan hardver verziók közti különbségekre gondolok, mint pl. az ASUS esetén ami történt abban hogy a 32bites RAM modult 16bites modulokra szeréltér és ez bizony eléggé érezhető sebesség esést eredményezett, de ez csak egy példa.

Képes e nyomtatót kezelni az USB porton, vagyis a nyomtatót megosztani a hálózatban?

-Nem, mert ez nem print server

Nem vettem észre ezt, de léteznek olyan routerek, Mint pl az ASUS és a Dlink is ami képes nyomtató megosztásra is amit USB-n köt rá a felhasználó, de léteznek olyan alternatív szoftverek is amik ezt lehetővé teszik.

Egyébként nagyon köszi az infót sokat segít a döntésben.

Még egy kérdés te milyen sebességet értél el a rádugott USB-s HDD esetén, érdekelne a LAN és a Wifi irányában mért le és feltöltés HDD-re, mert ilyen tesztet nem nagyon találni, és nekem ez is fontos lenne.

Ha én HDD-t teszek rá az mindenképp külső táp ellátású lesz mert 1,5TB-os kerülne rá.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#36) Bajnokfoto válasza Cyrin (#31) üzenetére


Bajnokfoto
csendes tag

Na megvettem az N-s adaptert: TP-LINK TL-WN821N. A sebesség a duplájára nőtt 15mbit helyett 30-ra de még mindig nincs meg a 40 :) Érdekes, hogy a sebesség így megnőtt de a jelminőség a 2-s szinten van és a sebesség 108mbps a wifi adatainál. Hogy lehetne feltornászni ezt stabil 300mbps-re? A másik 2 lap top G-s wifit használ beszéljem rá őket esetleg, hogy ők is vegyenek N-s adaptert és akkor be lehet lőni stabil 300mbps-re?
Előre is köszönöm a válaszokat. A router beállításainál érdemes a csatornákkal játszani?
Köszönöm a válaszokat!

Studio Manager / Lead Photographer

(#37) Cyrin válasza Bajnokfoto (#36) üzenetére


Cyrin
addikt

Én amikor próbálgattam a beállításokat, akkor egyértelműen látszott, hogy ha átállítom a routert 300-as csak n-es módba, gyorsabb lett a wifis elérés sebessége (akkor is ha előtte, a veegyes módban is csak n-es eszköz csatlakozott rá), tehát érdemes lehet áttérni mindenütt n-esre, de csak akkor ha a sebességtöbbletet kihasználod. (én már az elején elhatároztam, hogy g-s eszközt nem engedek be a lakásba...)
nyilván a sebességet, sok minden befolyásolja, főleg a távolság, és az útban lévő akadályok mennyisége, fajtája.
a csatornákat érdemes kipróbálni, ennek főleg akkor van jelentősége, ha a szomszédos wifi hálózatok is ugyanazon a csatornán adnak, és ha lehet nem átfedéses csatornát kell választani.

(#38) Bajnokfoto válasza Cyrin (#37) üzenetére


Bajnokfoto
csendes tag

A gép hátuljából usb kábellel előrehoztam az asztalra az adaptert érdekes mód 300mbps-re nőtt a sávszél :U Ez most mi? Mind1 örül a szám :K

Studio Manager / Lead Photographer

(#39) zsolt501 válasza Bajnokfoto (#38) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Sok esetben az a baj hogy a fal és a számító gép háza között interferencia lép fel (vagyis saját magát zavarja a készülék).
Ez abból adódik hogy a készülékből kilépő rádió hullámok visszaverődnek illetve torzulnak a szűk hely és a felület visszaverő képessége miatt.
Ezeket a hibákat csak úgy lehet megszüntetni hogy az adó vevőt nem a fal és a gép között helyezzük el hanem olyan helyen ahol nincs árnyékolva a jel.
Egyébként érdemes minden wifi eszközt minimum 10 cm távolságba elhelyezni minden zavaró és árnyékoló eszköztől a jel maximalizálása végett.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40) Cyrin válasza Cyrin (#17) üzenetére


Cyrin
addikt

visszacseréltem a gyári firmware-t 68-asról 55-ösre, kb egy hónapja, azóta semmi gond, a 68-assal elég sok embernek van baja.

(#41) Noxy válasza Cyrin (#40) üzenetére


Noxy
veterán

"elég sok embernek van baja."

Én ilyenről nem olvastam.
Nekem meg semmi bajom vele.
Kb 6m-ről, egy beton födémen keresztül ilyent produkál:
:)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#42) Cyrin válasza Noxy (#41) üzenetére


Cyrin
addikt

akkor olvass utána...

(#43) Noxy válasza Cyrin (#42) üzenetére


Noxy
veterán

akkor olvass utána...

Esetleg link ahol olvastad ?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#44) Noxy válasza Cyrin (#40) üzenetére


Noxy
veterán

visszacseréltem a gyári firmware-t 68-asról 55-ösre

Azzal a 6 db Bug Fixe-l amit a 68-s javít, majd pörgetheted a topikot. :)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#45) zsolt501 válasza Cyrin (#42) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ezekre a hibákra én is kíváncsi lennék.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#46) Cyrin válasza Noxy (#44) üzenetére


Cyrin
addikt

Én egy éve (!) vettem a routert, és pörgettem a topicot problémákkal? nem, mert nem voltak (az 55-össel sem, és a korábbiakkal sem)
egészen addig, amíg rá nem került a 68-as. na innentől 10 naponként újraindítás...
55-ös vissza, azóta újra nincs probléma. Ez önmagáért beszél.

a 68-asról a netgear saját fórumán olvashatsz...

(#47) Blero3311


Blero3311
tag

Sziasztok! Valaki ki tudná fejteni hogy miért érdemes +7ezer ftért egy usb vevőt venni, ha a laptopom már elvileg tudja az Nes wifit? Nem összegről van szó, csak nem ismerem különbségeket. Elnézést ha bután kérdeztem, remélem jól irtam.

(#48) Noxy válasza Blero3311 (#47) üzenetére


Noxy
veterán

Pld ezért is. :K

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#49) Blero3311 válasza Noxy (#48) üzenetére


Blero3311
tag

Ennél a videónál egy wifi antennával nem rendelkező eszközt szerelnek fel azzal az adapterrel, de én arra gondoltam, hogy (pl. egy laptop) aminek már van Nes wifije, ahhoz érdemes-e adaptert venni? :) (teszem azt a dual band miatt? csak vmiféle megerősítésre vágynék :) )

(#50) mtocso


mtocso
csendes tag

Üdv,

Sikerült beszereznem egy ilyen routert, de sajna nem tudom, hogy lehet torrent klienst rávarázsolni. Valaki tudna segíteni ebben? Továbbá lehet e valahogy a DLNA képességét upgradelni? MKV filmeket nem tudok lejátszani a TV-men.

Előre is köszi!
Tocso

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.